Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.513 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 14:24:24

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 14:24:24

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:21]

    από dominicm
    [Χθες στις 16:04]

    από geoli
    [Χθες στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Χθες στις 14:48]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304513
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 116
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 29
    Συνολικά: 31
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 26     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΧΟΡΤΑΓΗ ΟΡΕΞΗ!  (Αναγνώστηκε 81208 φορές)
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #120 στις: Παρασκευή, 14 Φεβ 2014, 17:22:35 »

    Λοιπόν αγαπητοί φίλοι,
    ντρέπομαι που θα το πω αλλά έτσι θα μαθαίνουν και οι νεώτεροι (με τα χάλια μου...),
    αλλά και οι έμπειροι για το τι μαλ...κία μπορεί να κάνει ο άνθρωπος (εγώ!)  idiot2
    Είχα ενώσει που λέτε από όλα (τα τρία που ζεσταίνονταν) τα ESC το κόκκινο με το μαυρο καλώδιο μεταξύ τους μαζί με θερμοσυστελόμενο,  
    και επίσης το κόκκινο με το μαύρο καλώδιο του PM (pin 5, 6 που πάνε στο +BEC) επίσης μαζί και από πάνω θερμοσυστελλόμενο.
    Νομίζοντας (δεν ξέρω παιδιά, μάλλον πρέπει να είχα πάρει χάπια ληγμένα...!) οτι επειδή είναι στον "αέρα" δεν έχουν ρεύμα (ανενεργά).
    Το καλό είναι οτι δεν κάηκαν.
    Ας είναι καλά ο Φάμπρι από το Heliland που το εντόπισε.
    Συγνώμη φίλε Βιργίλιε, αλλά μάλλον πρέπει να αλλάξω hobby και να το ρίξω στο πλέξιμο, γιατί θα πάρω φωτιά καμιά ώρα.
    (απορώ πως έχω γλυτώσει μέχρι τώρα!) idiot2
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 14 Φεβ 2014, 22:04:28 από manosm1 » Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #121 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 18:46:22 »

    Μετά από αυτή την φάση αυτοκριτικής και αφού διορθώθηκαν (υποθέτω ...) όλα, έκανα μια απόπειρα σήμερα.
    Τα αποτελέσματα απογοητευτικά. Παρ'ολο που έγινε καλιμπράρισμα (μέσω του wizard στο mission planner) μολις επιχειρούσα να το σηκώσω,
    έριχνε "μούρη" εμπρός και μάλιστα με ελαφρά τούμπα πάλι (ευτυχώς τίποτε το κακό...).
    Το σήκωσα στα χέρια και με απλό γκάζι μόνο (χωρίς να πειράζω το δεξί stick) "τραβούσε" πότε προς τα δεξιά, πότε προς τα εμπρός.
    Αυτό όμως που με ανησυχεί πάλι είναι τα ρεύματα. Είδα τις τηλεμετρίες (μέσω του mission planner) και είδα να τραβάει ρεύματα μέχρι 18 A.
    Είναι φυσιολογικό αυτό; Την τάση πάλι την "ψιλορουφάει". Από 12 V περίπου το κατεβάζει με ένα δυο ψιλογκαζιές στο 11,5 V.
    Δεν έχω κάνει βέβαια ακόμη καλιμπράρισμα στα ρεύματα του sensor για να λέμε την αλήθεια, και ενδεχομένως οι ενδείξεις να είναι πλασματικές.
    Θα προσπαθήσω να ανεβάσω σχετικό βιντεάκι να δείτε.
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #122 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 19:47:29 »

    Στο βιντεάκι αυτό : http://youtu.be/-M46I8qOPf0 η δοκιμή έγινε με μάλλον κακή μπαταρία.

    και

    Στο βιντεάκι αυτό : http://youtu.be/nNV72Sn2H2g έγινε προσπάθεια πάλι αλλά με άλλη μπαταρία.

    Παρ'όλο που το RSSI στο mission planner έχει τεθεί σε -1 (RSSI value στα full parameters) και υποτίθεται οτι έχει απενεργοποιηθεί η σχετική ένδειξη,
    αυτό συνεχίζει να δείχνει "LOW RSSI".  idiot2

    Παρακαλώ για τα συμπεράσματά σας.  Ντροπή
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    giorgosmessa
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 64



    « Απάντηση #123 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 20:39:59 »

    Στο βιντεάκι αυτό : http://youtu.be/-M46I8qOPf0 η δοκιμή έγινε με μάλλον κακή μπαταρία.

    και

    Στο βιντεάκι αυτό : http://youtu.be/nNV72Sn2H2g έγινε προσπάθεια πάλι αλλά με άλλη μπαταρία.

    Παρ'όλο που το RSSI στο mission planner έχει τεθεί σε -1 (RSSI value στα full parameters) και υποτίθεται οτι έχει απενεργοποιηθεί η σχετική ένδειξη,
    αυτό συνεχίζει να δείχνει "LOW RSSI".  idiot2

    Παρακαλώ για τα συμπεράσματά σας.  Ντροπή
    συγνωμη για το εκτος θεματος ρε φιλε αλλα ειμαι κ εγω  ετοιμος να παρω το apm κ με εχεις κανει...το θεωρουσα σχετικα ευκολο απο τα βιντεακια που εχω δει αλλα μαλλον αλλιως ειναι να το βλεπεις κ αλλιως να το κανεις.μακαρι να την βρεις την ακρη κ να το δεις να πεταει σταθερα σαν βραχος
    Καταγράφηκε

    lama v3 2.4 G
    hk 450 gt
    Turnigy 9x
    ifly 4
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #124 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 22:02:16 »

    Μην αποθαρρύνεσαι φίλε μου επειδή εγώ δυσκολεύομαι και στο κάτω-κάτω γουστάρω τους πειραματισμούς.
    Να ακούσεις και όλους εκείνους οι οποίοι λένε, και με το δίκιο τους, οτι ναι, έχει διάβασμα αλλά άμα το σετάρεις σωστά κάνει "παπάδες"  Cheesy.
    Πολύ περισσότερα και πιο "μπροστά" από κάθε τι άλλο.
    Και με το  1/3 περίπου των χρημάτων.
    Και αν με ρωτούσες, για τετρακόπτερο, τι να πάρω αν ξανάπαιρνα κάτι, θα σου έλεγα πάλι το apm.
    Τώρα αν εγώ είμαι χαζός, ή κάτι ουσιαστικό μου ξεφεύγει, ή δεν διαβάζω αυτά που πρέπει, δεν φταίει το apm.
    Στην τελική, υπάρχουν και τα μαγαζιά, το πας, στο σετάρουν με ένα πολύ μικρό αντίτιμο (σιγά τα ωά, τόσα έχουμε δώσει σε σπασμένα...! laugh) και έτοιμος να το χαρείς. Απλά εγώ είμαι και λίγο μαζόχας, και μ'αρέσει να παιδεύομαι (αλλά όχι και για πολύ!).
    Εν κατακλείδι, με το apm απλά ισχύει η εξής ρήση: " Αν δεν βρέξεις πόδι, δεν τρως χταπόδι ".

    Φιλικά,
    Μάνος Wink
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    vilisdev
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 560


    SV2BLH


    « Απάντηση #125 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 22:39:40 »

    Γειά σας, η ένδειξη Low RSSI απενεργοποιείται με το πρόγραμμα ArduCAM OSD Config απλά θα χρειαστείς και ένα καλώδιο USB-FTDI. Αυτό θα χρειαστεί γιά να παίξεις και με την επιλογή και διαρύθμιση των ενδείξεων του OSD. Θα μπορούσες δηλαδή να επιλέξεις εσύ ποιές ενδείξεις θέλεις να φαίνονται και σε ποιό μέρος της οθόνης.
    Οδηγίες εδώ:
    http://code.google.com/p/minimosd-extra/wiki/RSSI
    Το Low RSSI (Radio Signal Strength Indicator) ξαναλέω δεν ευθύνεται γιά τη συμπεριφορά αυτή.
    Κάποιες σκέψεις και κάποια που πρέπει να γίνουν:
    1) Το καλιμπράρισμα πρέπει να γίνει όσο πιό καλά μπορούμε. Π.χ όταν μας ζητάει οριζόντια τοποθέτηση να έχουμε επίπεδο χώρο και όταν ζητάει την πλώρη προς τα κάτω να κρατάμε όσο γίνεται πιό κάθετα κλπ
    2) Το κέντρο βάρους πρέπει να είναι όσο το δυνατόν στο κέντρο του πολυκόπτερου.
    3) Το APM να τοποθετηθεί αν είναι δυνατόν ακριβώς στο κέντρο του πολυκόπτερου.
    4) Κάνουμε δοκιμή (με χαμηλό throttle) και βλέπουμε αν έχουμε σωστές κινήσεις (μπορεί κάποια να θέλει invert).
    5) Αν όλα ρυθμιστούν σωστά μπορεί μέχρι να σηκωθεί λίγο από το έδαφος να έχουμε μιά μικρή μετακίνηση άλλα μετά πρέπει να είναι πολύ σταθερό.
    6) Δοκίμασε να κάνεις απογείωση σε mode LOITER. Πρέπει να είναι πολύ σταθερή (αν όλα είναι ρυθμισμένα σωστά και δεν έχεις αντεστραμμένες κινήσεις).
    Και μερικές ερωτήσεις
    Ποιά mode πτήσης προγραμμάτισες και με ποιό προσπαθείς να απογειώσεις?
    Ποιά τ/κ και δέκτη έχεις? Είναι μηδενισμένα τα τρίμ σου?
    Βάλε καμιά φωτογραφία (αν είναι εύκολο) του πολυκόπτερου να δούμε την διαρύθμιση των εξαρτημάτων του.
    Καταγράφηκε
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #126 στις: Κυριακή, 16 Φεβ 2014, 23:46:29 »

    Φίλε μου σε ευχαριστω,
    Το ξέρω ότι το RSSI δεν ευθύνεται για το πρόβλημα. Θα το απενεργοποιήσω μέσω του arducam όπως λες.
    Επίσης θα ξαναεπιχειρήσω το καλιμπράρισμα αλλά πιο σχολαστικά αυτή τη φορά.
    Χρησιμοποιώ Τ/Κ την Futaba T10CG  και δέκτη επίσης Futaba Fasst  8κάναλο.
    Προσπαθώ το σηκώσω με stabilize mode και στην αιώρηση να το γυρίσω σε position.
    Θα δοκιμάσω να το σηκώσω σε loiter όπως προτείνεις.
    Τώρα σε ότι αφορά το κέντρο βάρους το apm ειναι στο κέντρο.  Η μπαταρία και αυτή περίπου λίγο πιο πίσω από τη μέση καθώς μπροστά υπάρχει το gimbal. Τώρα εδώ που τα λέμε δεν ειναι και κεντραρισμένα με ακρίβεια ζυγαριάς!
    Θα προσπαθήσω να στείλω φωτό με το τετρακόπτερο όταν μπορέσω.
    Για τα ρεύματα τι λες; Παρατήρησες τα video;
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    vilisdev
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 560


    SV2BLH


    « Απάντηση #127 στις: Δευτέρα, 17 Φεβ 2014, 01:26:19 »

    Στο πρώτο video φαίνεται αμέσως ότι η LiPo δεν είναι σε καλή κατάσταση. Με το που πας να τραβήξεις πολύ ρεύμα (Amperes) πέφτει αμέσως η τάση της (Volts) και αν εχεις ενεργοποιήσει το failsafe χαμηλής τάσης και είσαι στο σημείο HOME τότε απλά μπορεί να κάνει DISARM.
    Στο δεύτερο video πάει να απογειωθεί με ρεύμα περίπου 18-19Α και το κόβεις επειδή κάνει εμπρός.
    Τόσο είναι και το ρεύμα που τραβάει το δικό μου alien X-500 με τέσσερα μοτέρ EMAX 2213/935KV με προπέλλες dji 1038 σε αιώρηση, σε mode LOITER, φορτωμένο με μία 3s5500mAh και με τον fpv εξοπλισμό χωρίς gimbal. Περίπου 18-19Α άρα η ένδειξη είναι πολύ κοντά στην πραγματική.
    Ελεγξε και trim, subtrim (αν είναι μηδενισμένα) και κινήσεις στην πράξη. Γιά τις κινήσεις δώσε λίγο throttle (κάτω από τη μέση ώστε να μην απογειωθεί) και δες αν ακολουθεί της κινήσεις του δεξιού στικ.
    Καταγράφηκε
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #128 στις: Δευτέρα, 17 Φεβ 2014, 23:25:41 »

    Μάνο δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά σε stabilize mode το gps δεν κάνει position hold, οπότε και το μοντέλο μπορεί να θέλει τριμάρισμα... που συνήθως θέλει. Εκτός και αν είναι τέλεια ζυγισμένο και ο APM στο κέντρο βάρους (δες επίσης και την ρύθμιση με autotrim: http://code.google.com/p/arducopter/wiki/AC2_AutoTrim).

    Οπότε σημαντικό να είναι καλιμπραρισμένα τα ESC. Να είναι ζυγισμένο σωστά. Να είναι καλιμπραρισμένο σωστά το compass αλλά και τα accelerometers και το σημαντικότερο να είναι η συνδεσμολογία σωστή ώστε να διορθώνει προς τις σωστές κατευθύνσεις. Γνώμη μου να μην γίνει πτητικό πείραμα, όχι τουλάχιστον πριν αποδειχθεί ότι είναι σε θέση να πετάξει. Βάλε κάποιον να το κρατάει καλά πάνω από το ύψος του κεφαλιού του και τσεκάρετε μαζί αν δουλεύει σωστά.

    Γενικότερα, όποτε θες τηλ...
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #129 στις: Δευτέρα, 17 Φεβ 2014, 23:47:09 »

    Γεια σου ρε Μάριε. Σε ευχαριστώ, καιρό έχουμε να τα πούμε.
    Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #130 στις: Τρίτη, 25 Φεβ 2014, 23:39:26 »

    Αργησα λίγο αλλά μάλλον τα κατάφερα. Που λέτε, τελείως λάθος οι συνδέσεις των μοτέρ (καλώδια) με το ardupilot!
    Είχα μπερδευτεί από τις προπέλες (τις είχα αριθμημένες κυκλικά) ενώ οι συνδέσεις των μοτέρ , όπως δείχνει το σχήμα στις οδηγίες του arducopter είναι διαφορετικές (διαγώνια, ξεκινώντας από το μοτέρ μπρος και δεξιά, για 4κόπτερο Χ .
    Αυτός ειναι κατά 99,9% και ο λόγος για τις συνεχείς τούμπες κάθε φορά που προσπαθούσα να το σηκώσω.
    Πολλά λάθη ρε παιδιά, απαράδεκτα λάθη, και υποτίθεται οτι δεν είμαι και άσχετος... Δεν βαριέσαι. Γηράσκω αεί διδασκόμενος....!
    Αύριο δοκιμή και βλέπουμε...
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 25 Φεβ 2014, 23:50:46 από manosm1 » Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    tsuskas
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 179



    WWW
    « Απάντηση #131 στις: Δευτέρα, 3 Μάρ 2014, 20:32:01 »

    Μανωλη  και παλι γεια χαρα!!! το κατασκευαστικο λαθος των περισσοτερων reptile .Ειναι οπως φαινεται παρακατω.


    * tbs_discovery_center_of_gravity.png (100.29 KB, 600x828 - εμφανίστηκε 194 φορές.)
    Καταγράφηκε

    ΟΤΑΝ  ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ  ΜΕ  ΘΑΨΟΥΝ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΖΟΥΣΑ ΜΕ ΕΘΑΒΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

    SY7 AJQ    Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ...Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΒΙΑΙΑ
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #132 στις: Δευτέρα, 3 Μάρ 2014, 21:15:48 »

    Άρα φταίει το κατασκευαστικό λάθος για την συμπεριφορά σε stabilize  (πήγαινε αριστερά - διαγώνια) παρ'όλο που έκανα συνέχεια savetrim?
    Λογικά έτσι όπως το βλέπω θα έπρεπε να ολισθαίνει προς τα πίσω.
    Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να μην έκανα σωστά την διαδικασία (είμαι και λίγο αργόστροφος γαρ...! idiot2)



    * IMG_0232.JPG (45.96 KB, 314x235 - εμφανίστηκε 183 φορές.)

    * IMG_0231.JPG (37.85 KB, 314x235 - εμφανίστηκε 183 φορές.)
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #133 στις: Δευτέρα, 3 Μάρ 2014, 21:19:01 »

    Οπότε τρώει δυο κλωτσές, αλλάζω frame (ίσως κανένα σοβαρό εξακόπτερο....είδωμεν) και βρίσκουμε την υγειά μας ; Cheesy
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    vilisdev
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 560


    SV2BLH


    « Απάντηση #134 στις: Δευτέρα, 3 Μάρ 2014, 21:57:24 »

    Δοκίμασες άλλα modes όπως Loiter ή Position Hold γιά να δείς αν κρατάει σταθερά τη θέση του?
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 26     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Διάφορα  |  FPV (Συντονιστής: kolotoympas)  |  Θέμα: ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΧΟΡΤΑΓΗ ΟΡΕΞΗ!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.022 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.