Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 12:35:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 12:35:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 58
    Συνολικά: 61
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 26     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΕΛΩΝΕΙΟ!!!!  (Αναγνώστηκε 98265 φορές)
    Peterpanta
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 655


    www.aeromodelistis.gr Moderator


    « Απάντηση #45 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 14:54:30 »

    Παράθεση
    Εχετε και κατι αλλο υπ'οψιν σας κάποιος <<καλός>>καταστηματαρχης εδωσε στο τελωνειο του αεροδρομιου ενα CDμε τις πραγματικές  τιμές ολων των προιοντων που ισχυουν στο εξωτερικο οποτε οταν ανοιξουν το δεμα και δουν μια τηλεκατευθυνση ανατρεχουν στο CD και σε φορολογουν για την πραγματικη αξία της τηλ/σης + προστιμο που πηγες να κοροιδεψεις το Ελληνικό κρατος.

    Αφού λοιπόν υπάρχουν ... " Καλοί" καταστηματάρχες, πρέπει να υπάρξουν ακόμα καλύτεροι μοντελιστές και να μας ενημερώσουν ποιοί είναι αυτοί οι καταστηματάρχες που αντί να προσπαθήσουν να κάνουν ανταγωνιτηκές τις τιμές τους για να αγοράζουμε απο Ελλάδα.

    Μας δείνουν στεγνά σαν τους κουκουλοφόρους της κατοχής....

    Λοιπόν κύριοι καταθέστε τα ονόματα τους για να μην μας περνάνε για Μ@λ@κες τουλάχιστον.

    Ελεύθερη αγορά θέλανε.... οι μισθοί μας είναι ίδιοι εδώ και τέσσερα χρόνια, όλα τα προιόντα αυξάνουν τιμή, λοιπόν τι θα κάνουμε ?

    Θα αγοράσουμε απο όπου μπορούμε φθηνότερα.

    Και μην ξεχνάτε ο μεγαλύτερος εκμεταλευτής και λιστής είναι το ΚΡΑΤΟΣ μας !!!!

    Τώρα λένε.... τους επιβάλει η Ε.Ε να ανεβάσουν το ΦΠΑ σε 22%, εκείνοι δεν θέλουν..... τους αναγκάζουν....  

    Απο παντού μας τα παίρνουν και δεν μας παρέχουν τίποτα.

    Γιαυτό σας παρακαλώ δώστε τα ονόματα αυτών που έδωσαν CD στα τελωνεία για να μας αναγκάσουν να τους ακουμπήσουμε τα χρήματα μας ή να σταματήσουμε
    το χόμπι μας.

    Χωρίς ενοχές λοιπόν δώστε τα ονόματα να ξέρουμε τι μας γίνεται, διαφορετικά μια ζωή θα μας γ@μουν και θα λέμε και ευχαριστώ.
    Καταγράφηκε

    Lama V3 /Mini Titan E-325 /  Mini Titan E-325 SE / Copter-x 450SE / T-Rex 500 ESP / Cessna 172 / Spektrum DX-7 2.4GHz

    www.aeromodelistis.gr/
    Robie
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 404



    « Απάντηση #46 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 14:58:01 »

    22% Huh?
    Καταγράφηκε
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #47 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:07:52 »

    Παράθεση
    Εχετε και κατι αλλο υπ'οψιν σας κάποιος <<καλός>>καταστηματαρχης εδωσε στο τελωνειο του αεροδρομιου ενα CDμε τις πραγματικές  τιμές ολων των προιοντων που ισχυουν στο εξωτερικο οποτε οταν ανοιξουν το δεμα και δουν μια τηλεκατευθυνση ανατρεχουν στο CD και σε φορολογουν για την πραγματικη αξία της τηλ/σης + προστιμο που πηγες να κοροιδεψεις το Ελληνικό κρατος.

    Αφού λοιπόν υπάρχουν ... " Καλοί" καταστηματάρχες, πρέπει να υπάρξουν ακόμα καλύτεροι μοντελιστές και να μας ενημερώσουν ποιοί είναι αυτοί οι καταστηματάρχες που αντί να προσπαθήσουν να κάνουν ανταγωνιτηκές τις τιμές τους για να αγοράζουμε απο Ελλάδα.

    Μας δείνουν στεγνά σαν τους κουκουλοφόρους της κατοχής....

    Λοιπόν κύριοι καταθέστε τα ονόματα τους για να μην μας περνάνε για Μ@λ@κες τουλάχιστον.



    αστο πάρουμε από την αρχή.
    το να δόσεις κάποιο όνομα για τόσο σοβαρή ιστορία είναι λίγο μη πρέπον.

    γνωρίζω την κατάσταση αυτή σχεδόν 1 χρόνο.

    ενημερώνω λοιπόν πως υπάρχουν αρκετή μοντελιστές εδώ μέσα που γνωρίζουν αυτά που γνωρίζω επόμενος για να μην μιλάνε εκείνη που γνωρίζουν και κάτι παραπάνω από μένα έτσι δεν μπαίνω στην διαδικασία να δώσω κανένα μα...κα. αν δεν θέλουν να την πάρουν χαμπάρι μονοι τους τότε είναι καθαρά πρόβλημα τους και λιγότερο "δικομας".

    από ποια άποψη το λέω αυτό

     βλέπω ήδη πολύ λιγότερη κίνηση στα καταστήματα τους και είμαι σίγουρος πως έχει μάθει πόλις κόσμος για της γυφτιές που έχουν κάνει από εκεί και πέρα έχει ο θεός.

    Καταγράφηκε
    feel_free
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15


    « Απάντηση #48 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:27:33 »

    ΤΟ ονομα πεσ τε αυτος που το εκανε τι φοβαστε ? μην και δεν σας κανει εκτωση την επομενη φορα δεν θα σα βοηθηση αερομοντελιστικα ?
    βρε στε ενα τροπο και πεσ το ονομα του κυριου
    εδω γινεται χαμος εχουν κανει τραστ συνενοουνται ολοι μαζι μιλανε δεν το βλεπεται στις τομες τους
    Κανενα τελωνειο και εχω φερει τα παντα απο εξω απλα τελευταια βαζουν σε καθε δενα απο 3 εως 6 ευρω
    και ρωτηστε τροπους απο αμερικη ποτε με ubs ετσι το τελωνειο ειναι σιγουρο και εχει και αποθηκες κτλ κτλ ρωτηστε και φερτε οτι χρειαζεστε απεξω με τα μισα λεφτα
    κανενας δεν σας πιανει κανενας ποτε δεν με καλεσε ελικοπτερα ολοκληρα τ/κ τα παντα και μεγαλα δεματα
    υποτιμολόγηση και τελειωσε
    και μιληστε φωναξτε εδω για αυτο ειναι τα φορουμ
    το ονομα ανεβασε το εδω με μπολτ μεγαλα γραμματα
    ελεος πια μιζερια
    Καταγράφηκε
    feel_free
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15


    « Απάντηση #49 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:31:06 »

    πριν αγορασε τε και μια βιδα ψαξτε θα την βρητε φθηνοτερα ειναι σιγουρο μερικοι τους ξεφευγουν και εχουν μεγαλες διαφορες προς τα πανω και αλλοι προς τα κατω μην εμπιστευεστε κανενα απολυτως ψαξτε ψαξτε
    οτι σραβο στο φορουμ εδω μεσα για αυτο ειναι οχι πια ελεος
    το ψαξιμο ειναι ευκολα καθεστε και ψαχνεται κουραση μηδεν αλλα ψαξτε διαφορετικα την πατησατε
    Καταγράφηκε
    GiannisX
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.505



    « Απάντηση #50 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:36:11 »

    εγώ το βλέπω άλλη οπτική γωνία.δεν ζητάω να ρουφιανέψουν τον ρουφιάνο γιατί ξεβολεύτηκα...
    απλά θεωρώ αβάσιμη αυτή τη πληροφορία χωρίς να υπάρχουν στοιχεία.
    και στο φινάλε σκεφτήται πόσα τέτοια δέματα ανοίγουν και βλέπουν συνέχεια, λέτε να ήταν τόσο
    δύσκολο να βρουν το αληθινό κόστος του δέματος?τον έλληνα δώστη καταστηματάρχη περίμεναν...
    όταν εσύ παραγγέλνεις μία ελικοπτερούκλα ή κανα 2μετρο από κίνα και γράφει ότι κάνει 20ευρώ ο τελωνειακός είναι από άλλο πλανήτη??
    εμείς είμαστε όμως οι έξυπνοι...
    φιλικά
    Καταγράφηκε

    Aeolus-Rc
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #51 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:44:02 »

        Η υποτιμολόγηση σίγουρα δεν είναι και ο πιο τίμιος τρόπος. Δεν θα μπορούσα όμως να κακίσω κάποιον οικονομικά αδύναμο που χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο σε ένα ξετσίπωτο κράτος που μας ληστεύει καθημερινά.
        Αυτό όμως που μισώ θανάσιμα είναι η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ! Μάλιστα ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ! Διότι οι κύριοι που έδωσαν το δισκάκι δεν το έκαναν "για το καλό του Ελληνικού κράτους" (είμαι σίγουρος ότι κι αυτοί φοροδιαφεύγουν όταν μπορούν) αλλά για το καλό ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΤΟΥΣ. Κι όταν κάποιος μαρτυρεί για καθαρά ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ σκοπούς λέγεται ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ.
       Αφού λοιπόν φοβάστε (και καλά κάνετε) τις τυχόν μηνύσεις δώστε ο ένας με τον άλλον τα ονόματα με ΡΜ για να μην ξαναπάρουμε από αυτούς ούτε βίδα.





    Φιλικά Κώστας.
    Καταγράφηκε
    GiannisX
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.505



    « Απάντηση #52 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 15:56:10 »

       Η υποτιμολόγηση σίγουρα δεν είναι και ο πιο τίμιος τρόπος. Δεν θα μπορούσα όμως να κακίσω κάποιον οικονομικά αδύναμο που χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο σε ένα ξετσίπωτο κράτος που μας ληστεύει καθημερινά.
     



    Φιλικά Κώστας.
    και όταν δουν την μαιμουνιά που έκανες σε βαράνε διπλά στο κεφάλι!
    γεροί να μαστε να δουλεύουμε για να τους πληρώνουμε  laugh
    Καταγράφηκε

    Aeolus-Rc
    newbie
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 486



    « Απάντηση #53 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 16:02:16 »

    δύσκολο να βρουν το αληθινό κόστος του δέματος?τον έλληνα δώστη καταστηματάρχη περίμεναν...
    Εγώ θα πρότεινα να αναφερόμαστε στα άτομα αυτά ως οι κομιστές του CD  Grin Grin

    Κι όταν κάποιος μαρτυρεί για καθαρά ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΣ σκοπούς λέγεται ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ.
    Εγώ θα τον έλεγα και λαμόγιο  Στριφογύρισμα ματιών
    Καταγράφηκε
    bladekiller
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.075



    « Απάντηση #54 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 16:04:26 »

        Γιάννη μου θα σε βαρέσουν έτσι κι αλλιώς. Γιατί τα δικά μας είναι ψίχουλα μπροστά σε αυτά που τους λείπουν για να μπορεί ο κάθε τράγος να βολτάρει με ελικόπτερο και να "βρίσκει το χρόνο να προσεύχεται". Δεν την ξέρεις τη λογική του δικτάτορα (εεε της ελληνικής δημοκρατίας ήθελα να πω)? Οσο περισσότερα του δίνεις τόσο περισσότερα ζητάει.




    Φιλικά Κώστας.
    Καταγράφηκε
    GiannisX
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.505



    « Απάντηση #55 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 16:12:03 »

    φασούλι φασούλι γεμίζει το σακούλι Κώστα λέει ο έξυπνος λαός μας.
    είμαστε αγελάδες με άπειρα μαστάρια....γιαυτό τρελενόμαστε... laugh Grin
    newbie  Grin Thumbs up μου θυμίζει την περίφημη ιστορία του ροζ dvd  police
    Καταγράφηκε

    Aeolus-Rc
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #56 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 16:26:28 »

    πριν αγορασε τε και μια βιδα ψαξτε θα την βρητε φθηνοτερα ειναι σιγουρο μερικοι τους ξεφευγουν και εχουν μεγαλες διαφορες προς τα πανω και αλλοι προς τα κατω μην εμπιστευεστε κανενα απολυτως ψαξτε ψαξτε
    οτι σραβο στο φορουμ εδω μεσα για αυτο ειναι οχι πια ελεος
    το ψαξιμο ειναι ευκολα καθεστε και ψαχνεται κουραση μηδεν αλλα ψαξτε διαφορετικα την πατησατε

    Εγώ πάλι δεν είμαι αυτής της σκεπτικής. Το φθηνότερο δεν το θεωρώ καλύτερο, ακόμα και ούτε πιο συμφέρον. Βλέπε παροιμίες "η φθήνια τρώει τον παρά", "το φθηνό είναι και ακριβό" κ.λ.π. Αυτό γιατί στο βωμό της φθήνιας ρίχνουν το επίπεδο και μάλιστα οι φίλοι Κινέζοι και άλλοι καταπατούν και ανθρώπινα δικαιώματα. Υπάρχουν όμως και πολλά από αυτά τα προϊόντα που είναι είτε ικανοποιητικά για την τιμή τους, είτε ισόβαθμα ακόμη και καλύτερα από τα διάσημα ακριβά. Εγώ προσωπικά έτσι κατάφερα να φτιάξω μοντέλα που χωρίς αυτά τα προϊόντα και λόγω των στενών οικονομικών μου, θα μου ήταν αδύνατο.
    Πραγματικά όμως νιώθω άσχημα που βάζω το λιθαράκι μου σε μια λανθασμένη καταναλωτική συνείδηση που δημιουργείται. Δεν νιώθω ωραία για παράδειγμα να πετώ ένα ελικόπτερο και να φοβάμαι το πότε θα μου "σκάσει" στον αέρα. Αν δεν σηκώνει η τσέπη για κάτι άλλο όμως, τότε το καταπίνουμε αμάσητο.

    Η σκεπτική μου είναι λοιπόν να υπολογίζουμε πολλούς παράγοντες και να μην συγκρίνουμε μοναχά το νουμεράκι κάτω από το εκάστοτε προϊόν. Το να πάρεις κάτι που κάνει 10 ευρώ στη Κίνα με 15 ευρώ από Ελλάδα δεν το θεωρώ έγκλημα. Προσωπικά επέλεγα εξωτερικό μόνο για εξωφρενικές διαφορές που δεν δικαιολογούσα με τίποτα και τα παραδείγματα είναι πολλά και περισσότερα στο παρελθόν, τώρα αρχίζει και φτιάχνει η κατάσταση πιστεύω.

    Επίσης κάτι άλλο που με ανησυχεί, είναι πως σε αυτή την δύσκολη περίοδο που η αγορά αντιμετωπίζει προβλήματα, βλέπω επαγγελματίες να σκοτώνουν κυριολεκτικά προϊόντα προκειμένου να τραβήξουν το ενδιαφέρον. Χτυπούν βέβαια στα αυτιά κάποια άλλα προκειμένου να βγάλουν τα σπασμένα φαντάζομαι. Ναι, αλλά δημιουργούν πρόβλημα στο συγκεκριμένο προϊόν που το δουλεύουν οι υπόλοιποι επαγγελματίες επίσης. Συγκεκριμένα εγώ δεν μπορώ να δώσω αυτή τη τιμή ούτε με 15% κέρδος. Νομίζω πως δεν είναι σωστό να πατούμε επί πτωμάτων αλλά να υπάρχει ένα πνεύμα αλληλοσεβασμού (σε καμιά περίπτωση καρτέλ!!!). Ελπίζω ο καταναλωτής να διορθώσει την κατάσταση, αγοράζοντας μεν το φθηνό αλλά αποφεύγοντας το ακριβό έτσι ώστε να τους δώσει να καταλάβουν πως αυτές οι κινήσεις δεν είναι τελικά και τόσο συμφέρουσες.

    Όσο για τα υπόλοιπα θέματα που ειπώθηκαν θα συμφωνήσω απλά με την πλειοψηφία των απόψεων που ήδη δόθηκαν.
    Συγνώμη αν σας κούρασα και περιμένω ανυπόμονα τις απόψεις σας επί των θεμάτων αυτών.
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    j0e
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 355



    « Απάντηση #57 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 17:44:15 »


    Εγώ πάλι δεν είμαι αυτής της σκεπτικής. Το φθηνότερο δεν το θεωρώ καλύτερο, ακόμα και ούτε πιο συμφέρον. Βλέπε παροιμίες "η φθήνια τρώει τον παρά", "το φθηνό είναι και ακριβό" κ.λ.π.
    Η σκεπτική μου είναι λοιπόν να υπολογίζουμε πολλούς παράγοντες και να μην συγκρίνουμε μοναχά το νουμεράκι κάτω από το εκάστοτε προϊόν. Το να πάρεις κάτι που κάνει 10 ευρώ στη Κίνα με 15 ευρώ από Ελλάδα δεν το θεωρώ έγκλημα. Προσωπικά επέλεγα εξωτερικό μόνο για εξωφρενικές διαφορές που δεν δικαιολογούσα με τίποτα και τα παραδείγματα είναι πολλά και περισσότερα στο παρελθόν, τώρα αρχίζει και φτιάχνει η κατάσταση πιστεύω.


    Σωστά αυτά που λες φίλε αλλά το θέμα δεν νομίζω ότι είναι θέμα ακριβού ή φτηνού προϊόντος.  Μιλάμε για ίδια ακριβώς προϊόντα ίδιας επωνυμίας και ιδίων χαρακτηριστικών τα οποία πωλούνται διπλάσια η ακόμα και τριπλάσια τιμή από τι στο εξωτερικό. Προσωπικά το να βγάζεις 100-150 % κέρδος σε ένα προϊόν, συγνώμη αλλά αυτό εγώ το θεωρώ αλητεία! και βλέποντας αυτό πιστεύω ότι οι περισσότεροι ωθούνται να προτιμούν την κινέζικη αγορά!
    Καταγράφηκε
    G6R
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8


    « Απάντηση #58 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 18:02:08 »

    πριν απο πολλα χρονια η εφορια ειχε προβλημα με τους μαρμαραδες της Φιλοθεης. Οι εφοριακοι δεν μπορουσαν να καταλλαβουν τα τιμολογια που εκοβαν οι μαρμαραδες, πως χρεωναν τα σκαλια, τα τρεχομετρα κ.τ.λ. Βρηκαν εναν μαρμαρα χρεωμενο μεχρι τον λαιμο ο οποιος για να σωθει τους τα ξερασε ολα.Βεβαια εκαναν το λαθος και τον πηραν μαζι τους σε μια οικοδομη οποτε καταλλαβατε το αποτελεσμα.ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΗ. Ετσι και τωρα ειμαι σε θεση να ξερω οτι καταχρεωμενος ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΗΣ εδωσε λιστα με site και cd με τιμες με ανταλλαγμα δανειο απο το Τ.Ε.Μ.Π.Ε. ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΡΝΕ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ. Επειδη δεν μπορω να τα αποδειξω και δεν εχω σκοπο να παω φυλακη μην κανετε τον κοπο να με ρωτησετε ποιος ειναι. Απλα καντε μια βολτα στην πιατσα κατι μου λεει πως δεν το ξερω μονο εγω.
    Καταγράφηκε
    nikosd
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 96


    « Απάντηση #59 στις: Τρίτη, 10 Μάρ 2009, 18:12:28 »

    Δεν εχει απαντηθεί ομως το θέμα .
    Και το απλό ταχυδρομείο περνάει απο τελωνείο  και απο τι ποσό και πάνω 
    Δεν ετυχε σε κανένα αυτές τις μέρες για να μας ενημερώσει ?
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 26     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΕΛΩΝΕΙΟ!!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.