Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.150 μηνύματα σε 12.374 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 07:19:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 07:19:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:36]

    [Σήμερα στις 00:48]

    [Χθες στις 23:05]

    από chris 1975
    [Χθες στις 08:52]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]

    [Παρασκευή, 15 Μάρ 2024, 17:24:30]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 12 Μάρ 2024, 22:08:10]

    από dominicm
    [Τρίτη, 12 Μάρ 2024, 15:51:57]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 11 Μάρ 2024, 23:18:05]

    από CMarkop
    [Δευτέρα, 11 Μάρ 2024, 12:09:31]

    [Σάββατο, 9 Μάρ 2024, 14:40:19]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 9 Μάρ 2024, 13:46:10]

    από carapis
    [Τετάρτη, 6 Μάρ 2024, 16:15:26]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304150
    Σύνολο θεμάτων: 12374
    Online σήμερα: 36
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 20
    Συνολικά: 21
    Στυλ εμφάνισης

    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Διάφορα  |  FPV (Συντονιστής: kolotoympas)  |  Θέμα: FPV configuration
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 6     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: FPV configuration  (Αναγνώστηκε 23906 φορές)
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #15 στις: Δευτέρα, 18 Αύγ 2014, 17:28:26 »

    Βασίλη χάρηκα που τα είπαμε έστω και από εδώ και αν ήσουν Θεσσαλονίκη εννοείται για τον ουζομεζε αλλά είμαι σίγουρος ότι θα βρεθεί κάποιος εδώ μέσα που είναι από Λάρισα να βοηθήσει...Μεγάλη μου χαρά να βοηθάω τους άλλους έστω και από εδώ μέσα,οτιδήποτε άλλο θελήσεις και το γνωρίζω χαρά μου να βοηθήσω!!!Καλές και ασφαλείς πτήσεις εύχομαι πάντα με ασφάλεια  Thumbs up
    Καταγράφηκε
    osergios
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 146



    « Απάντηση #16 στις: Δευτέρα, 18 Αύγ 2014, 19:27:16 »

    Βασίλη εγώ είμαι απο Λάρισα να κανονίσουμε να βρεθούμε σε ποια αερολέσχη πας ?
    Καταγράφηκε

    "Θέλει διάβασμα δεν είναι Wookong..."
    aerobil
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 28


    « Απάντηση #17 στις: Δευτέρα, 18 Αύγ 2014, 19:43:24 »

    osergios Δεν έχω πάει ακόμα σε καμία. μπορούμε να βρεθούμε να πάμε και να δεις αν μπορεί να απογειωθεί το τρομερό foam Cessna 182 που έχω (δώρο που έκαναν στον γιό μου)  laugh
    Καταγράφηκε
    EliPatra
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3


    « Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 21 Αύγ 2014, 21:54:51 »

    aerobil νομιζω οτι εχουμε την ιδια ιδεα και την ιδια αφετηρία... ουτε εγω εχω πετάξει ποτε. αλλα εγω ειμαι ακομα στο ψαξιμο και στην μελετη, απο εξοπλισμο που εχεις καταληξει? προβληματιζομαι πολυ για την τηλεκατευθυνση αξιζει να δωσεις πολλα χρηματα για πολλα καναλια και επιλογες ή να τα κρατησεις για ενα καλο αυτοματο πιλοτο? επισης για εξομοιωτη τι χρησιμοποιεις?

    nik σε εχω υποψιν μου για την τηλεκατευθυνση αλλα μου πεφτεις μακρυα.

    Ηλίας Πατρα.
    Καταγράφηκε
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #19 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 00:17:11 »

    Καλησπερα Ηλια και καλωσηρθες και εσυ στην παρεα!!!Για τηλεκατευθυνση μπορεις ανετα να κανεις την δουλεια σου και με μια 7 καναλη εγω που εχω την futaba την 7αρα μου φτανει για fpv εκτος και αν θελεις να εχεις στην καμερα σου σερβο και να την γυριζεις περα δωθε και αλλες λειτουργιες οπως flaps κτλ μετα πας σε μια 9 καναλη που πιστευω ειναι υπεραρκετη...Για να μην δωσετε πολλα λεφτα μια καλη ειναι η turnigy η 9αρα που την αλλαζεις μια μοντουλα και την βαζεις uhf οπως εκανα εγω με την δικη μου την flysky που ειναι ιδια με την turnigy,ειναι μια καλη λυση και οικονομικη για να κανεις long range system τηλεκατευθυνση,οπως επισης να παρεις και μια στα 2,4 ghz και να τις βαλεις booster οπως εκανα στην futaba και να αυξησεις την εμβελεια της (εχω δημιουργησει και θεμα -οδηγο) βεβαια τα 2.4 ghz οσο μεγαλο booster και να βαλεις δεν προκειται με τιποτα να φτασεις την εμβελεια που εχουν τα uhf αλλα ειναι μια καλη και οικονομικη λυση και αυτη και το μεγαλο της πλεονεκτημα ειναι οτι δεν σου κανει παρεμβολες στο βιντεο εαν δουλευεις στα 1.2 ghz οπως και οι πιο πολλοι fpvαδες...Για αυτοματο πιλοτο καλο ειναι να τα χωσετε απο την αρχη σε ενα καλο που να εχει και rth σε περιπτωση που χασει σημα το μοντελο να γυρισει πισω με το rth αλλα αυτο ειναι και λιγο δικοπο μαχαιρι διοτι σαν αρχαριος θα εχεις πτωσεις στην αρχη (οχι οτι εμεις δεν εχουμε)και με τις πτωσεις μπορει να χαλασει και ο αυτοματος πιλοτος και να κλαις τα λεφτα σου...Το αφηνω στην κριση σας και στην τσεπη σας το τι θα αποφασισετε εγω απλα μοιραζομαι τις εμπειριες μου προσπαθωντας να βοηθησω εσας να μην κανετε τα ιδια λαθη μ εμενα...Οτιδηποτε θελησετε να ρωτησετε χαρα μου να βοηθησω και εγω και τα υπολοιπα παιδια του φορουμ!!!
    φιλικα Νικος
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 01:33:52 από NIK THE GREEK » Καταγράφηκε
    aerobil
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 28


    « Απάντηση #20 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 01:55:21 »

    Για τηλεκατεύθυνση δεν θέλω να δώσω μεγάλο ποσό και σκέφτομαι ανάμεσα στην Tunigry 9XR και την TARANIS. Το πρόβλημα είναι ότι τρέχουν ανοικτό λογισμικό που ναι μεν έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες αλλά δύσκολο να μάθεις να το λειτουργείς στην αρχή. Για τη συχνότητα λειτουργίας πάλι, υπάρχει το πρόβλημα ότι πρέπει να έχεις μία συχνότητα για τις "ΕΝΤΟΛΕΣ" και μία συχνότητα για το "VIDEO". Εκτός και αν υπάρχει κάποιος τρόπος κωδικοποίησης που μπορούν να γίνουν και τα δύο στην ίδια συχνότητα χωρίς αλληλοπαρεμβολές. Οι συχνότητες όσο υψηλότερες είναι τόσο πιο πολλά δεδομένα μεταφέρουν, αλλά έχουν και μικρότερη εμβέλεια. Έτσι έχουμε την 5.8GHz (πολύ καλή για μικρή ακτίνα δράσης), 2.4GHz (που έχουν ενσωματωμένη οι περισσότερες νέες τηλεκατευθύνσεις), 1.2GHz (για μεσαία ακτίνα δράσης αλλά έχει προβλήματα με τις αρμονικές με τη 2.4GHz). Δεν ξέρω αν αυτά επιλύονται με την 1.3GHz. Την 900MHz (για μεσαία - μακρά ακτίνα δράσης) με πρόβλημα όμως σε περιοχές που λειτουργούν κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Και τέλος την 433MHz για μακρά ακτίνα δράσης (πρόβλημα η μικρή χωρητικότητα δεδομένων, οι μεγάλες σε διάσταση κεραίες, το κόστος και οι απαιτήσεις άδειας ραδιοερασιτέχνη για χειρισμό των UHF. Οι εμβέλειες μπορούν να αυξηθούν με τη χρήση κατευθυντικών κεραιών, που όμως ότι κερδίζουν σε ισχύ, το χάνουν ως προς τον τομέα κάλυψης (καλύπτουν λιγότερη περιοχή). Και με τη χρήση μεγαλύτερης ισχύος πομπών όπου το κυριότερο πρόβλημα βρίσκεται στον πομπό επί του αεροσκάφους λόγω της απαιτούμενης ισχύος από τη μπαταρία, αλλά και από τις παρεμβολές που προκαλλεί στα υπολιοιπα ηλεκτρονικά κυκλώματα.
    Για αυτόματο πιλότο σκέφτομαι να πάρω τον APM 2.6 με telemetry και GPS που είναι και αυτός ανοικτού λογισμικού και συνεργάζεται με τις τηλεκατρυθύνσεις που προανέφερα και συμβατό OSD. Τον προτιμώ από τον Pixhawk της ίδιας εταιρείας επειδή είναι πιο δοκιμασμένος, νομίζω ότι αξίζει να πάρεις αυτόματο πιλότο παρά να πάρεις επι μέρους ηλεκτρονικά που θα κάνουν μόνο μέρος της λειτουργίας του και θα κοστίσουν πιο ακριβά. Για την προστασία από συντριβή μπορείς α τον βάλεις σε αντικραδασμική βάση και να τον τυλίξεις με προστατευτικό που θα αυξήσουν τις πιθανότητες επιβίωσης. Για εξομοιωτή χρησιμοποιώ τον "RC Desk Pilot". είναι ο πρώτος που βρήκα στο διαδίκτυο και είναι δωρεάν. Αυτά που έγραψα αποτελούν μία προσέγγιση μόνο και ελπίζω με τη βοήθεια των παλαιότερων και εμπειρότερων να τα διασαφηνίσουμε καλύτερα.
    Καταγράφηκε
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #21 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 02:26:14 »

    Για τηλεκατεύθυνση δεν θέλω να δώσω μεγάλο ποσό και σκέφτομαι ανάμεσα στην Tunigry 9XR και την TARANIS. Το πρόβλημα είναι ότι τρέχουν ανοικτό λογισμικό που ναι μεν έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες αλλά δύσκολο να μάθεις να το λειτουργείς στην αρχή. Για τη συχνότητα λειτουργίας πάλι, υπάρχει το πρόβλημα ότι πρέπει να έχεις μία συχνότητα για τις "ΕΝΤΟΛΕΣ" και μία συχνότητα για το "VIDEO". Εκτός και αν υπάρχει κάποιος τρόπος κωδικοποίησης που μπορούν να γίνουν και τα δύο στην ίδια συχνότητα χωρίς αλληλοπαρεμβολές. Οι συχνότητες όσο υψηλότερες είναι τόσο πιο πολλά δεδομένα μεταφέρουν, αλλά έχουν και μικρότερη εμβέλεια. Έτσι έχουμε την 5.8GHz (πολύ καλή για μικρή ακτίνα δράσης), 2.4GHz (που έχουν ενσωματωμένη οι περισσότερες νέες τηλεκατευθύνσεις), 1.2GHz (για μεσαία ακτίνα δράσης αλλά έχει προβλήματα με τις αρμονικές με τη 2.4GHz). Δεν ξέρω αν αυτά επιλύονται με την 1.3GHz. Την 900MHz (για μεσαία - μακρά ακτίνα δράσης) με πρόβλημα όμως σε περιοχές που λειτουργούν κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Και τέλος την 433MHz για μακρά ακτίνα δράσης (πρόβλημα η μικρή χωρητικότητα δεδομένων, οι μεγάλες σε διάσταση κεραίες, το κόστος και οι απαιτήσεις άδειας ραδιοερασιτέχνη για χειρισμό των UHF. Οι εμβέλειες μπορούν να αυξηθούν με τη χρήση κατευθυντικών κεραιών, που όμως ότι κερδίζουν σε ισχύ, το χάνουν ως προς τον τομέα κάλυψης (καλύπτουν λιγότερη περιοχή). Και με τη χρήση μεγαλύτερης ισχύος πομπών όπου το κυριότερο πρόβλημα βρίσκεται στον πομπό επί του αεροσκάφους λόγω της απαιτούμενης ισχύος από τη μπαταρία, αλλά και από τις παρεμβολές που προκαλλεί στα υπολιοιπα ηλεκτρονικά κυκλώματα.
    Για αυτόματο πιλότο σκέφτομαι να πάρω τον APM 2.6 με telemetry και GPS που είναι και αυτός ανοικτού λογισμικού και συνεργάζεται με τις τηλεκατρυθύνσεις που προανέφερα και συμβατό OSD. Τον προτιμώ από τον Pixhawk της ίδιας εταιρείας επειδή είναι πιο δοκιμασμένος, νομίζω ότι αξίζει να πάρεις αυτόματο πιλότο παρά να πάρεις επι μέρους ηλεκτρονικά που θα κάνουν μόνο μέρος της λειτουργίας του και θα κοστίσουν πιο ακριβά. Για την προστασία από συντριβή μπορείς α τον βάλεις σε αντικραδασμική βάση και να τον τυλίξεις με προστατευτικό που θα αυξήσουν τις πιθανότητες επιβίωσης. Για εξομοιωτή χρησιμοποιώ τον "RC Desk Pilot". είναι ο πρώτος που βρήκα στο διαδίκτυο και είναι δωρεάν. Αυτά που έγραψα αποτελούν μία προσέγγιση μόνο και ελπίζω με τη βοήθεια των παλαιότερων και εμπειρότερων να τα διασαφηνίσουμε καλύτερα.
    Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    να συμπληρωσω οτι χρησιμοποιω στο εξακοπτερο 2,4 ghz τηλεκατευθυνση για εντολες στο μοντελο και 1,2 ghz για βιντεο χωρις κανενα προβλημα με τις αρμονικες που προαναφερει ο φιλος Βασιλης και στο αεροπλανο 433mhz uhf για εντολες στο μοντελο και 1,2 ghz για βιντεο με ψιλοπαρεμβολες ακομη και αν εβαλα φιλτρο low pass στην τηλεκατευθυνση αλλα πιστευω θα διορθωθει το προβλημα με αυτον τον δεκτη

    http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_34_44&products_id=911

    τελος μην χρησιμοποιειτε 900mhz ακομα και αν δεν εχει κεραια κινητης τηλεφωνιας κοντα γιατι υπαρχει κινδυνος παρεμβολης απο τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας
    Καταγράφηκε
    EliPatra
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3


    « Απάντηση #22 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 07:57:58 »

    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και για τις άμεσες απαντήσεις . Προσανατολιζομαι στο http://wiki.paparazziuav.org/wiki/Overview. Δεν εχω πληρη εικόνα τού συστήματος αλλα ελπιζω σε μερικές μερες να εχω τα βασικά. Μεχρι τωρα αυτο που κατάλαβα ειναι οτι η τηλεκατευθυνση ειναι για να σηκώσεις το αεροπλάνο και μετα μπορει να αναλάβει το data link . Οποτε πολυκαναλες δεν ειναι απαραιτητες με τις συχνότητες καιραιες κτλ ειναι τρελο ψάξιμο αλλά νομοζω οτι για αυτό είμαστε εδω.

    Καταγράφηκε
    Kiril
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.210


    « Απάντηση #23 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 21:47:47 »

    Για τηλεκατεύθυνση δεν θέλω να δώσω μεγάλο ποσό και σκέφτομαι ανάμεσα στην Tunigry 9XR και την TARANIS. Το πρόβλημα είναι ότι τρέχουν ανοικτό λογισμικό που ναι μεν έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες αλλά δύσκολο να μάθεις να το λειτουργείς στην αρχή.

    Μεταξυ των δυο θα διαλεγα την δευτερη. Για το ανοιχτο λογισμικο δεν ειναι χρειαζεται να το ψαξεις πολυ αρχικα.
    Δουλεψε την σαν 9καναλη απλα και στο μελλον βλεποντας και κανοντας.
    Καταγράφηκε
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #24 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 23:24:04 »

    Παιδιά υπάρχει και τηλεκατευθυνση με οθόνη lcd ενσωματωμένη για να βλέπεις τι τραβάς και που πετάς έτοιμη για fpv την έχει φτιάξει Κύπριος και έχει δυνατότητες να παίζει με συχνότητες πολλές για το σήμα βίντεο αλλά δεν θυμάμαι πως την λένε...Επίσης μια που ανέφερα αυτην θυμήθηκα ότι υπάρχει και έτοιμο αεροπλάνο για fpv με ενσωματωμένη κάμερα και η τηλεκατευθυνση του πάλι και αυτή έχει ενσωματωμένη οθόνη λέγεται spyhawk αν θυμάμαι καλά,ψάξτε το λίγο για ξεκίνημα είναι ότι καλύτερο πιστεύω...
    Καταγράφηκε
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #25 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 23:27:59 »

    Βρήκα το λινκ για το spyhawk
    http://www.spyhawkfpv.com/products/hubsan-spyhawk-fpv-plane
    Καταγράφηκε
    NIK THE GREEK
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 229


    « Απάντηση #26 στις: Παρασκευή, 22 Αύγ 2014, 23:31:16 »

    Και σε αυτό το θέμα από την δεύτερη απάντηση και μετά είναι η τηλεκατευθυνση του Κυπριου
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=40299.0
    Καταγράφηκε
    aerobil
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 28


    « Απάντηση #27 στις: Σάββατο, 23 Αύγ 2014, 00:47:19 »

    Αρχίζουν και βγαίνουν ολοκληρωμένες λύσεις σε λογικό κόστος για να κάνει κάποιος αρχή όπως αυτή που ανακάλυψε  ο NIK THE GREEK "spyhawk". Εγώ έχω ενθουσιαστεί με το "X-Uav SKUA", https://www.youtube.com/watch?v=kb_kYstDMSQ αλλά περιμένω να έρθει από την ευρωπαϊκή διανομή για να κατέβει το κόστος μεταφορικών.
    Καταγράφηκε
    salasgr
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 349


    fly something ... or take a nap...


    « Απάντηση #28 στις: Σάββατο, 23 Αύγ 2014, 14:03:27 »


    να συμπληρωσω οτι χρησιμοποιω στο εξακοπτερο 2,4 ghz τηλεκατευθυνση για εντολες στο μοντελο και 1,2 ghz για βιντεο χωρις κανενα προβλημα με τις αρμονικες που προαναφερει ο φιλος Βασιλης και στο αεροπλανο 433mhz uhf για εντολες στο μοντελο και 1,2 ghz για βιντεο με ψιλοπαρεμβολες ακομη και αν εβαλα φιλτρο low pass στην τηλεκατευθυνση αλλα πιστευω θα διορθωθει το προβλημα με αυτον τον δεκτη

    http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_34_44&products_id=911


    [/quote]

    Τον αντιστοιχο δεκτη τον εχω παραγγειλει και εγω και ειναι θεμα ημερων να φτασει στα χερια μου. Πριν καταληξω σε αυτον ειχα διαβασει πολλα ικανοποιητικα σχολια και αυτο,
    λογω των εξαρτηματων που χρησιμοποιουν για να χτισουν αυτον το δεκτη...ειδομεν...
    Καταγράφηκε



    kolotoympas
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Σάββατο, 23 Αύγ 2014, 14:55:11 »

    Και σε αυτό το θέμα από την δεύτερη απάντηση και μετά είναι η τηλεκατευθυνση του Κυπριου
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=40299.0

    Αν θυμάμαι καλα είχε απαντηση στο aromodeling ο ιδιος και είχε πει oτι δεν θα προχωρήσει σε παραγωγή αυτή η τηλ/ση
    επειδή δεν είχε βρει σπόνσορες/χρήμα
    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 6     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Διάφορα  |  FPV (Συντονιστής: kolotoympas)  |  Θέμα: FPV configuration
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.