Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.380 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: micknaf
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 07:00:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 07:00:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:22]

    [Χθες στις 18:41]

    [Χθες στις 11:50]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 19:04:53]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: micknaf
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304380
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 36
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 24
    Συνολικά: 25
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: [1] 2 3 4 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 20964 φορές)
    spv(spirosvar)
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 452


    « στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 17:11:22 »

    Λέμε να βοηθάμε τα ελληνικά καταστήματα..
    Μάλιστα είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό εδώ μέσα από κάποιον να μην κοιτάμε τόσο τις τιμές στα ελληνικά e- shop και να περνούμε στο μαγαζί και να ρωτάμε αν γίνετε τίποτα καλύτερο στην τιμή…
    Έτσι και εγώ σήμερα ήθελα να πάρω από ένα ελληνικό κατάστημα που είχε σε στοκ 4 canopy fusuno για τρεχ600 70ευρο  , για τρεχ500 45 εύρο  για τρεχ 250 30ευρο και για τρεχ450 40ευρο.. τιμές πολύ μεγάλε όπως διακρίνετε….

    Λοιπόν πήρα στο μαγαζί ζήτησα τα 4 canopy και αν μπορεί να μου κάνει καλύτερη τιμή η κάτι στα μεταφορικά…. Η απάντηση του ήταν η « τιμές είναι πολύ φτηνές φίλε μου και δεν γίνετε τίποτα » και μου το έκλεισε.

    2o Παράδειγμα παραγγέλνω από ελληνικό κατάστημα 5 μπουζί Os 8αρια και μερικά αλλά πράγματα… μου έρχονται και μέσα στην σακούλα είναι μόνο 3 μπουζί και έχουν χρεώσει και τα 5 παίρνω στο μαγαζί μου λέει ότι στάνταρ τα έβαλε και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε κάτι τέτοιο και με λίγα λόγια δεν με εξυπηρεσει

    Καταγράφηκε
    SOP
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 443


    agios nikolaos aeromodeling club


    « Απάντηση #1 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 17:18:21 »

    40 eyro to canopy toy 450 ελεος χαχαχαχα Cheesy
    το γνησιο κανει 25 ....
    Καταγράφηκε
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #2 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 17:23:09 »

    τι??? πως?Huh

    μην ξανά ψωνίσεις από το συγκεκριμένο κατάστημα uote εσύ αλλα βοηθα και τους γνωστούς σου να μην καούν.

    όσοι την έχουν δει ότι με έναν πελάτη την ημερα βγάζω μεροκάματο θα πρέπει και την επομενη μέρα να μην βγάζουν τίποτα
    Καταγράφηκε
    spv(spirosvar)
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 452


    « Απάντηση #3 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 17:24:00 »

    σε επομενο μηνημα αν επιτρεπεται θα γραψω και πια καταστηματα ειναι.....Huh
    Καταγράφηκε
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 19:01:46 »

    Η απάντηση του ήταν η « τιμές είναι πολύ φτηνές φίλε μου και δεν γίνετε τίποτα » και μου το έκλεισε.

    Το ίδιο πράγμα έγινε και σε μένα σε ένα κατάστημα πριν από 1,5 - 2 χρόνια. Όπως και σε μένα, μήπως σου το έκλεισε λέγοντας πως έχει πολλή δουλειά, θεωρώντας χάσιμο χρόνου να ασχοληθεί περισσότερο ?


    Μια και μιλάμε για εξυπηρέτηση. Ζητώ πληροφορίες από (εξειδικευμένο) ιδιοκτήτη καταστήματος για μία σχέση μετάδοσης ενός Ε/Π που εμπορεύεται, προκειμένου να δω πόσο θα μου ταίριαζε (η σχέση μετάδοσης όχι το Ε/Π).

    Και η απάντηση : "Δεν ξέρω, αλλά πήγαινε στο site της εταιρίας και θα το βρεις !!!"

    σε επομενο μηνημα αν επιτρεπεται θα γραψω και πια καταστηματα ειναι.....Huh

    Ποιος ο λόγος να μην επιτρέπεται ?
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 19:15:24 από ΚΥΡΝΙΚ » Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 20:05:10 »

    σε επομενο μηνημα αν επιτρεπεται θα γραψω και πια καταστηματα ειναι.....Huh

    Εννοειται πως μπορείς απλα επιβάλλεται να πεις επωνυμα μιας και πρόκειται για ενα κατάστημα...!
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 20:32:37 »

    Οταν αναφέρονται ονόματα θα πρέπει ο γράφων να έχει δώσει τα στοιχεία του. Διαφορετικά πρόκειται για ανώνυμη συκοφαντία επωνύμου.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 23:25:33 »

    Φίλε spv, το πόσο πουλάνε τα καταστήματα, εδώ και πάραααααααααα πολύ καιρό είναι δικό τους θέμα.

    Και εγώ ξέρω κατάστημα, που πουλάει δύο φινάκια ράπτορα 60 ευρώ... uglystupid2 uglystupid2
    Αλλά εντάξει..........  τι να κάνω.  Ας τα έχει να τα χαίρεται.. laugh

    Οσο αφορά τα μπουζί, δεν ξέρω αν  βγαίνει άκρη.
    Ναι βεβαίως έχεις δίκιο, αλλά μπορείς να το αποδείξεις;  Αυτό πιστεύω ότι είναι το βασικό... idiot2
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    spv(spirosvar)
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 452


    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 5 Απρ 2011, 23:26:06 »

    ΛΕΓΟΜΑΙ ΒΑΡΑΓΓΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ARIESRC..
    ΠΗΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΞΙΑΣ 190 ΕΥΡΟ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΣΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...
    ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ...!!!
    ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΈΤΟΙΟΝ  ΚΑΤΑΣΤΗΜΆΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟ ΦΑΡΜΚΕΙΟ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑ@@@@ΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ...

    ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΑΠΛΑ ΛΟΓΟ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΤΣΙ

    ***ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΔΗ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ Η ΜΠΑΛΑ
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 00:08:30 από spv » Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 00:56:52 »

    Εαν δεν υπηρχε ονομα καταγγελοντα υπηρχε πιθανοτητα να δωθει σε δικηγορο για νομικη συνεχεια;
    Γιατι πρεπει να προσπαθουμε ΕΜΕΙΣ να αποδειξουμε οτι υπαρχουν καλα ελληνικα μαγαζια;
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 01:07:36 »

    Εαν δεν υπηρχε ονομα καταγγελοντα υπηρχε πιθανοτητα να δωθει σε δικηγορο για νομικη συνεχεια;
    Γιατι πρεπει να προσπαθουμε ΕΜΕΙΣ να αποδειξουμε οτι υπαρχουν καλα ελληνικα μαγαζια;

    Δν σου ειπε κανεις να αποδείξεις κάτι...! ΑΠλα το παλικάρι μπήκε και έγραψε ενα παράπονο...!

    Οσο για το επωνυμο οπως ξέρεις πλέον όλες οι καταγγελείες πρέπει να γίνονται επώνυμα....!
    Φαντάσου οτι βρίσκεσαι σε εναν ιδιωτικό ιστότοπο, άρα αν ενα καταστημα θέλει να κινηθεί νομικά τότε αν δεν έχει στοιχεία του καταγγελοντα θα πρέπει να ζητήσει τα ρέστα απο τον ιδιοκτήτη του φορουμ..

    Νομιζω οτι είναι λογικό οταν καταγγελεις καποιον επωνυμο να πρέπει να το κάνεις και εσύ επώνυμα....!


    Φιλικα..>!:)Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Απάντηση #11 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 03:00:40 »

    Αρχισαν τα οργανα....
    Καταγράφηκε

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #12 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 07:23:19 »

    καλα τα οργανα , καλα τα τραγουδια , ομως ρε παιδια εχω να πω κατι:
    Πριν καποια χρονια , ναι ηταν ελαχιστη η προσφορα ( και κατευθυνομενη ) και τεραστια η ζητηση.
    Σημερα ομως νομιζω πως  με λιγες απλες ματιες μπορεις να βρεις τα παντα, αλλα πια και αρκετοι καταστηματαρχες εχουν αντιστοιχες ακομη και καλυτερες τιμες απο το εξωτερικο σε καποια ειδη.
    Νομιζω πως ο καθε ενας βρισκει την θεση του αναλογα με την συμπεριφορα του σε καθε κλαδο , το ιδιο και εδω σε εμας.
    Μαλλον μεγαλυτερη αξια δινουμε οπου δεν πρεπει..
     Γιατι δεν βγαινουμε να δωσουμε καταστηματα που μας εξυπηρετουν και οικονομικα με τον ιδιο ενθουσιασμο που δινουμε σε οσους πιστευουμε οτι μας εξαπατουν???


    .......δεν ειναι θεση............απλες σκεψεις........αν και προσωπικα δεν εχω λαβει κατι αρνητικο απο κανενα ελληνικο μαγαζι , ειτε εχω ψωνισει ειτε οχι.......πιστευω οτι  ακομη και ο τροπος που θετεις τα ερωτηματα  εχει να κανει........φανταζομαι οι περισσοτεροι πεφτουν "θυματα" κακων συμβουλων ή των "θελω' μας  ,  παρα καταστηματαρχων..... Wink

    καλημερα
    Καταγράφηκε
    eolos30
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 862



    « Απάντηση #13 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 10:02:37 »



                Απο το Hobyworld (Αλιμου), παιρνω τις καλυτερες μπαταριες kai φωρτιστες (Hyperion) σε τιμες πολυ-πολυ καλες.( Στα Dual Sky ιδιες τιμες με τον Lindiger)
                                                                                                                   Ανδρεας
    Καταγράφηκε

    The desire for safety stands against every great and noble enterprise. -Tacitus
    spv(spirosvar)
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 452


    « Απάντηση #14 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 10:56:48 »

    Σιγουρα υπαρχουν καλα ελληνικα μαγαζια μαλιστα και κανουν μια τρομερη και αξιολογη προσπαθεια στον χωρο...

    Και σιγουρα ειναι κριμα καποια μαγαζια που εχουν σαν στοχο τη εσχροκερδεια να στιγματιζουν ολη την αγορα...

    ο λογος που εγραψα αυτο το μηνυμα ειναι απλα γιατι ο τυποσ που μηλισα στο συγκεκριμενο μαγαζι απαξιωσε και να με ακουσει...!!!

    Και κατι τελευτεο σημερα το πρωι τισ δεκα και τεταρτο ελαβα μια κληση και ηταν απο το μαγαζι που ειχα παρει τα μπουζι και μου ειπε οτι την μερα που του παρειγειλα τα πραγματα και τα μπουζι ανοιξε εναν ταχυδρομικο φακελο εβαλε δυο μπουζι μεσα τον αφησε διπλα απο το ταμειο εφυγε για μια δουλεια και οταν γυρισε συνεχισε να μου φτειαχνει την παραγγελια αλλα ο συνετεροσ του ειχε βγαλει τα μπουζι απο τον φακελο γιατι δεν ηξερε τι ειναι... και αυτοσ απλα εβαλε μεσα τα υπολιπα... με λιγα λογια αυριο θα τα εχω...
    *** Οταν τον ειχα παρει τηλεφωνο λιγο ελειψε να με πει και απατεωνα...!!!
    Και τελος μου ζητησε να μην αναφερο το μαγαζι του στο φορυμ για ενα ατυχες γεγονος....
    τυχαιο ολο αυτο δεν νομιζω....!!
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3 4 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.048 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.