Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 05:04:41

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 05:04:41

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 51
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 57
    Συνολικά: 57
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Πανελλήνιοι Αγώνες Ακροβατικών: Σάββατο, 22 Οκτ 2005
    • Πανελλήνιοι Αγώνες Ακροβατικών: Κυριακή, 23 Οκτ 2005
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Ακροβατικών 2005, 22-23 Οκτωβρίου στα Μέγαρα  (Αναγνώστηκε 23513 φορές)
    George Vasilikas
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #30 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 02:57:47 »

     Sad
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 13:55:49 από George Vasilikas » Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #31 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 03:34:54 »

    Ε, ε μην μου το χαλάτε!  Sad

    Νίκο δεν νομίζω ότι ο Γιώργος ήταν υπεροπτικός. Ανταγωνιστικός μπορεί να είναι αλλά πρέπει να το αποδείξει κιόλας. Αρπάζεσαι κι' εσύ λίγο εύκολα.

    Οσο για το θέμα των συλλόγων Γιώργο, ένας που θέλει να πάρει μέρος σε αγώνες είχε όλο τον απαραίτητο χρόνο για να μάθει τι χρειάζεται και να είναι έτοιμος. Νομίζω ότι υπάρχει προκατάληψη, εξ' άλλου ο σύλλογος δεν είναι γυναίκα που παντρεύεσαι. Χωρίς οργάνωση και συλλόγους, χωρίς τους ανθρώπους που τρέχουν για να βγουν σε πέρας οι αγώνες δεν θα είχαμε τίποτα.

    Νομίζω πάντως ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος δεσμός με τον σύλλογο. Για να μην γράφω πάλι τα ίδια, από μήνυμα στο παλιό Aeromodelling GR στο Yahoo! (10 Μαρτίου 2004).

    Παράθεση
    Σωματεία - Λέσχες γενικά

    Απαντάται εδώ το αυτονόητο για όλες τις πολιτισμένες χώρες του κόσμου. Εχει δημιουργηθεί και μια σύγχιση με τον αθλητικό νόμο, τα καταστατικά και τους κανονισμούς του. Θα βρείς μερικά πράγματα για την οργάνωση στο
    https://www.aeromodelling.gr/gorgs.html (διορθωμένο link)
    Η λέσχη είναι ο πυρήνας που φροντίζει για την ανάπτυξη, την διάδοση και τον συντονισμό του αερομοντελισμού στην περιοχή της. Εχει και αθλητικό χαρακτήρα που έχει υπερτονιστεί νομίζω, κατ' ανάγκη ίσως. Δεν μπορεί να υπάρξει αθλητισμός χωρίς θιασώτες του αθλήματος.
    Σε όλο τον κόσμο οι λέσχες υπάρχουν για να ενώνουν ανθρώπους με κοινά ενδιαφέροντα. Βρίσκεις χώρους για συνάντηση και για πτήσεις. Ερχεσαι σε επαφή με την πολιτεία και διεκδικείς τα δικαιώματα που απορρέουν από ανθρώπους που ασχολούνται με κάτι δημιουργικό και θέλουν να στρέψουν περισσότερους, ειδικά νέους προς αυτήν. Διεκδικείς χώρους και επιδοτήσεις για αθλητισμό και προπονήσεις. Ερχεσαι σε επαφή με άλλους στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Διδάσκεις τους νέους, τους μαθαίνεις να σέβονται την ασφάλεια την δική τους και των άλλων. Ελέγχεις τους κακοήθεις. Ελέγχεις τις αυθαιρεσίες των καταστημάτων και τον κακό τύπο (ο τύπος είναι σχεδόν ανύπαρκτος στην Ελλάδα βέβαια ακόμα).

    Πρέπει όλοι οι αερομοντελλιστές να είναι σε σωματεία, ειδικά στα R/C όπου τίθεται θέμα συχνοτήτων. Είναι απαραίτητες όταν ο αριθμός των ασχολουμένων μεγαλώσει.

    Αυτό που λέω "λεσχική συνείδηση" είναι κάτι που δεν αναλύεται εύκολα (ή εγώ δεν μπορώ). Είναι κάτι που απλά το αισθάνεσαι. Είναι η αίσθηση της συμμετοχής και της ευχαρίστησης που νοιώθεις όταν βλέπεις κάτι που αγαπάς να διαδίδεται και να γίνεται σωστά. Δεν μπορείς να το δεις στην βάση του "τι θα πληρώσω και τι θα πάρω". Δυστυχώς πολλές φορές το έχω δεί και από ανθρώπους που σπαταλούν ένα σωρό χρήματα από δω κι' από κει και γκρινιάζουν για μια ευτελή συνδρομή στο σωματείο τους.

    Είναι σαν την έννοια της πατρίδας. Την αισθάνεσαι, δεν την εξηγείς. Χάνεις με τα πολλά λόγια...

    Οταν η πατρίδα διοικείται καλά μεγαλουργεί και αισθάνεσαι περήφανος. Οταν κακοδιοικείται, μπορεί να ντρέπεσαι γι' αυτήν αλλά δεν πολεμάς την πατρίδα σου. Απλά ρίχνεις την κυβέρνηση στις επόμενες εκλογές.

    - Τελικά ποιούς δεν συμφέρει να λειτουργούν σωστά οι λέσχες;

    - Καταστήματα που θέλουν ν' αυθαιρετούν σε βάρος των πελατών τους
    - Αυτοαποκαλούμενους και αυτοχρισμένους "δασκάλους" αερομοντελλισμού
    - Ατομα που δεν σέβονται τους άλλους. Αυτούς που θα σου φέρουν το μοντέλο στο κεφάλι ή στο αυτοκίνητο, αυτούς που ανοίγουν πομπό χωρίς να ενδιαφέρονται ποιός πετάει, τους "τι θες ρε δικέ μου".[/size]

    Για ολόκληρο το μήνυμα Re: Σωματεία - Λέσχες

    Καλά τα λόγια σου για την επαρχία Γιώργο αλλά υπάρχει και μια παλιά παροιμία που λέει "αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει".
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 03:38:18 από Κώστας Κωστόπουλος » Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    George Vasilikas
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #32 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 12:22:39 »

     Tongue
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 13:56:45 από George Vasilikas » Καταγράφηκε
    George Vasilikas
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #33 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 13:52:32 »

    Nikola o τροπος που εκφραζεσαι ειναι απαραδεκτος για νεο ανθρωπο και αθλητη. Δεν ασχολουμαι αλλο, μπορεις να απολαυσεις μονος σου την GR-B την FAI κτλ...αν και δεν νομιζω οτι θα ξαναγινουν αγωνες αν συνεχιστει αυτη η κατασταση των μη συμμετοχων. Τα διαγραφω τα αλλα μηνυματα γιατι ελαβαν προσωπικο χαρακτηρα και δεν ειναι σωστο για ενα φορουμ.
    Καταγράφηκε
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #34 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 15:55:08 »

    Ο λαός μας λέει : Οσα δεν φτάνει η αλεπου...κτλ κτλ...Πάντως να το θυμόσαστε πως αγώνες  όπως γινόντουσαν θα συνεχίσουν να γίνονται και ας προσπαθούν κάποιοι να τους "σαμποτάρουν" να τους πικάρουν και να τους βλέπουν σαν τιν ελιτ η δεν ξερω εγώ τι άλλο..ί εμείς εδώ στην περιφέρεια είμαστε πάντα καλοπροαίρετοι και προσπαθούμε για το καλύτερο του αθλήματος..γι αυτό το λόγο υπάρχουν και οι συλλογοί μας και για αυτό το λόγο θα συνεχίσουν να γίνονται και οι αγώνες.Γιατί εδώ εμείς προσπαθούμε να τα φτάσουμε....

    Παντελής Νταναβάρας.
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #35 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 20:31:11 »

    Καλησπέρα σε όλους,

    Νίκο και Γιώργο, πρώτα πρώτα θα ήθελα να πω ότι όσο και άσχημο να είναι να υπάρχει μια αντιπαράθεση σ' αυτό το topic, νομίζω ότι το μεγαλύτερο λάθος σας ήταν που τελικά σβήσατε τα μηνύματα.  Δεν ήταν καθόλου σωστό αυτό, από την στιγμή που αποφασίσατε να τα γράψετε.

    Τώρα, επειδή Νίκο το συνεχίζεις και το γενικεύεις, και επειδή προσπάθησα πολύ στο άλλο thread περί Ελληνικού να καταλάβω που είναι τελικά όλες αυτές οι επιθέσεις και όλα τα σχετικά, και επειδή με σένα έχω και μια προσωπική επαφή, θα ήθελα πολύ να ξεκαθαρίσεις λίγο αυτά που λες, γιατί θα αρχίσουν πάλι οι παρεξηγήσεις και δεν νομίζω ότι βοηθάνε αυτά τους Πανελλήνιους αγώνες.  Ποια είναι τα αερομοντελιστικά site που ασχολήθηκαν αρνητικά με τους αγώνες;  Και ποιοι είναι όλοι αυτοί που τους πολεμάνε;  Μπορεί εγώ, επειδή είμαι (σχετικά) καινούριος στον χώρο να μην ξέρω την προϊστορία και γι' αυτό να μην καταλαβαίνω, αλλά τουλάχιστον θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικά συμβαίνει κάτι ή όλα αυτά βασίζονται σε παλιές κόντρες.

    Ξέρεις ότι έχω εκφράσει και γω την επιθυμία να συμμετέχω του χρόνου (στο έχω πει και προσωπικά και υπήρχε και σε ένα μήνυμα του Γιώργου που τώρα είναι στον παράδεισο των μηνυμάτων), απλά επειδή άνθρωποι είμαστε δεν το βρήσκω σωστό να το λέω από τώρα.  Ξέρεις ότι έχω και κακή εμπειρία από το άλλο forum που πολλοί λέγανε αλλά κανείς τελικά δεν έκανε, για τους δικούς του λόγους.  Άλλοι δικαιολογημένα και άλλοι επειδή απλά λέγανε.  Ένα πράγμα μόνο θα σου πω σίγουρα.  Έχω μια άποψη για τους αγώνες.  Και συμφωνεί νομίζω με την δικιά σου.  Είναι ευκαιρία για βελτίωση, γνωριμίες, γενικά είναι ένα πολύ ευχάριστο γεγονός, που απορώ γιατί τόσοι λίγοι αποφασίζουν να το κάνουν μέρος του χόμπυ τους.  Κι αν κερδίσεις κιόλας μια καλή θέση αισθάνεσαι και την απαραίτητη ικανοποίηση.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #36 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 21:38:06 »

    Σεραφείμ,

    θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι ίσως δεν έπρεπε να σβηστούν τα μυνήματα. Μπορεί να μην μου άρεσε το περιεχόμενο ή το ύφος, αλλά εφόσον γράφτηκαν υπάρχουν (μου άρεσε πάντως το  Tongue...). Από την άλλη όμως, από τη στιγμή που το  μετάνιωσαν μόνοι τους, καλά έκαναν. Στο κάτω-κάτω, περισσότερα τους ενώνουν. Και θα έχουν την ευκαιρία να κοντραριστούν για να "λύσουν" τις "διαφορές" τους στο μέλλον. Πρόκειται πάντα για χόμπυ, έτσι?  Wink

    Όσο αφορά στο ερώτημα σου, δεν είναι δουλειά μου να απαντήσω, απλά και εμένα με αρέσει (Θεσσαλονίκη...) να μην αφήνουμε γενικόλογα.
    Φαντάζομαι ότι ο Νίκος αναφέρεται στα διάφορα άρθρα του airmodelling.gr που κατά καιρούς κατηγορούν την ΕΛΑΟ για έλλειψη επαφής με τις πραγματικές ανάγκες και επιθυμίες των αερομοντελιστών. (Το αν αυτό ίσχύει ή όχι είναι ένα μεγάλο θέμα, ενδεχομένως μια ψηφοφορία να είχε ενδιαφέρον). Όπως και τα σχόλια για τη χαμηλή προσέλευση αγωνιζομένων στις διάφορες κατηγορίες της (μερικά εύλογα, άλλα ίσως όχι). Δεν πιστεύω ότι μια τέτοια συζήτηση θα βοηθήσει, μάλλον θα οδηγήσει σε αντιπαραθέσεις τύπου Ελληνικού, οπότε άντε να ξεμπερδέψουμε. Θα ήταν προτιμότερο (εκτίμηση μου) να επικεντρωθούμε στην ουσία των αγώνων (ανεξάρτητα κατηγορίας) και, προπάντων, να συμμετέχουμε...

    Φιλικά

    Γιώργος

     
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #37 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 22:12:17 »

    Γιώργο συμφωνώ απόλυτα.  Απλά και γω ήθελα να ξεκαθαριστεί λίγο το θέμα, γιατί θα αρχίζαμε άλλο γύρο αντιπαράθεσης.  Όσο για το airmodelling.gr η απόψεις του είναι σεβαστές, αλλά δεν παύουν να είναι απόψεις ενός ή μερικών ανθρώπων και όχι απόψεις των αερομοντελιστικών sites.

    Το μόνο που έχω να ευχηθώ είναι 'κάθε χρόνο και καλύτερα'!

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #38 στις: Πέμπτη, 27 Οκτ 2005, 23:17:04 »

    Αγαπητοί φίλοι

    Θα παρακαλέσω όλους να ηρεμήσουν και να διαβάσουν προσεκτικά τα παρακάτω.

    Δεν θα ήθελα να ξανασβηστεί ή τροποποιηθεί στο περιεχόμενο μήνυμα που έχει διαβαστεί και απαντηθεί με αντιπαράθεση.

    Δόθηκαν οι ελευθερίες αυτές για να μπορούν να διορθωθούν ορθογραφικά λάθη, λανθασμένα links, ημερομηνίες, καλύτερο φορμάρισμα και αρκετά άλλα που μπορεί να βελτιώσουν την λειτουργικότητα και την καλή παρουσία ενός θέματος ειδικά τεχνικού.

    Δεν δόθηκαν για να σβήσουμε κάτι που προκάλεσε αντίδραση. Μπορεί κάποιος να στηρίξει την θέση του, να ζητήσει συγνώμη, να αγνοήσει κάποιον όχι όμως να σβήσει αυτό που προκάλεσε την απάντηση. Ετσι χαλάει το θέμα γιατί η απάντηση θα είναι ξεκάρφωτη. Ετσι χαλάει η συζήτηση.

    Δόθηκαν οι ελευθερίες αυτές θεωρώντας ότι θα γίνει καλή χρήση. Οχι όμως για να αλλοιώνουμε το περιεχόμενο του φόρουμ. Η καλύτερη λύση είναι να σκεφτόμαστε, πριν γράψουμε κάτι , τις πιθανές αντιδράσεις και να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές. Διαφορετικά πρέπει να έχουμε το θάρρος να δεχτούμε τις συνέπειες.

    Στο φόρουμ αυτό είναι πολύ εύκολο κάποια μηνύματα να διαχωριστούν και να αποτελέσουν ξεχωριστό θέμα. Εγινε και πολύ πρόσφατα με το μήνυμα του Παντελή για το πρόβλημα με το upload.

    Δεν έχω σβήσει ποτέ μήνυμα εκτός από spam και διπλή αποστολή.

    Αντιπαραθέσεις είναι αναπόφευκτο ότι θα υπάρξουν και στο μέλλον. Παντού, σ' όλα τα φόρουμ, συμβαίνουν και λύνονται.

    Θεωρώ, όπως είπε και ο Γιώργος Κανδυλάκης, ότι έγινε με καλή πρόθεση και αφού συμφωνήσατε δεν θα μπω στην διαδικασία επαναφοράς των μηνυμάτων και αυτό είναι οριστικό.

    Θα παρακαλέσω όμως να μην ξαναγίνει. Ντροπή

    Ευχαριστώ πολύ τον Σεραφείμ  Ανεση για την ουσιαστική του υποστήριξη.

    Ελπίζω να προχωρήσουμε λίγο στην ουσία του θέματος. Η αντιπαράθεση δείχνει ότι τελικά υπάρχει ενδιαφέρον. Που είνα οι Θεσσαλονικείς; Πληροφορίες για μοντέλα, μηχανές, servo κ.τ.λ. Εντυπώσεις, φωτογραφίες, το άλμπουμ λειτουργεί κανονικά.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #39 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 09:37:25 »

    Νίκο το θέμα έληξε.

    Δεν υπάρχουν ανεπιθύμητοι για το Aeromodelling Gr. Προσωπικές διαμάχες δεν το αφορούν. Ανεπιθύμητη συμπεριφορά μπορεί να υπάρξει και συνήθως γίνεται χωρίς πρόθεση. Ο καθένας χαρακτηρίζεται από αυτά που γράφει (και διαγράφει, που ελπίζω να μην ξαναδώ).
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    George Vasilikas
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #40 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 10:07:58 »

    Νικο εισαι εντελως απαραδεκτος , με πιο δικαιωμα λες οτι με εχουν απομονησει  οι αλλοι αερομοντελιστες σε ελληνικο αλλα και διεθνες επιπεδο?? Εισαι στα καλα σου? Σοβαρολογεις? Σε παρακαλω να μην διανοηθεις να ξαναναφερθεις σε εμενα σε προσωπικο επιπεδο κατα αυτον τον αναδρο και γλειωδη τροπο ουτε τωρα ουτε στο μελλον. Να πας να εκτονωθεις αλλου,εχει ληξει κατι και εσυ το συνεχιζεις με τον χειροτερο τροπο. Μην μπεις στον κοπο να μου απαντησεις γιατι διαγραφομαι απο το φορουμ, εχω αλλα πραγματα να κανω.

    Κυριε Κωστοπουλε,

    Δυστυχως αναγκαζομαι να αποχωρησω απο μελος του φορουμ σας μετα απο συνεχιζομενη αναδρη "επιθεση" προς το προσωπο μου με χαρακτηρισμους και κατηγοριες που ειναι στην σφαιρα του εξωπραγματικου. Δεν θα ηθελα να μου απαντησετε διοτι δεν συμμετεχω πλεον. Δεν μπορει καποιος που δεν με γνωρισει να με θηγει κατ εξακολουθηση και κατα συροην ως ανθρωπο και αερομοντελιστη. Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας.
    Καταγράφηκε
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #41 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 10:19:54 »

    Καλημέρα και χρόνια πολλά..
    Δυστυχώς το μεγαλείο του καθενός φαίνεται από τις πράξεις του..Ο Βασιλικάς μάλλον δεν αντέχει ούτε καν την κριτική και αποχωρεί..Το μεγαλείο του ανδρος....προτιμάει  την κλειδαρότρυπα ως guest...τι κρίμα γιατί πιστευα πως αυτοί που ασχολούνται με τον αερομοντελισμό είχαν τα α...... για αυτό και το κάνουν, δυστυχώς όμως αντιλαμβάνομαι όλο και περισσότερο ότι υπάρχουν πολλοί που δεν τα χουν και τους ενδιαφέροι μονάχα να χουν κόλακες στο πλάι τους για να τους κανακέυουν αλλους τόσους να τους χειροκροτούν και ακόμη περισσότερους για να κουτσομπολεύουν σαν Κατίνες...και πιστέψτε με δεν έχω τπτ με το όνομα

    Παντελής
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #42 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 10:25:08 »

    Νίκο  για δες και αυτό...


    * impact.jpg (40.75 KB, 300x225 - εμφανίστηκε 409 φορές.)

    * impact_back.jpg (28.9 KB, 300x225 - εμφανίστηκε 399 φορές.)

    * nikos.jpg (80.72 KB, 480x360 - εμφανίστηκε 429 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #43 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 14:46:49 »

    Νίκο, κρίμα που δεν το άφησες τελικά το θέμα και το συνέχισες.  Κρίμα για το θέμα πρώτα πρώτα, που τόσο υποστηρίζεις.  Είναι απαράδεκτα όλα αυτά που αναφέρεις για τον Γιώργο, δεν με απασχολεί αν είναι αλήθεια ή όχι, αυτό που με απασχολεί είναι ότι έχεις καταντήσει το θέμα σε προσωπική επίθεση κατά του Γιώργου.  Υπάρχουν και τα PM.  Και είναι πολύ κρίμα επίσης για κάποιους ανθρώπους που μπορεί ( ; ) την περασμένη Κυριακή να σου εμπιστευθήκαν ορισμένα πράγματα στο μοντελοδρόμιο και συ τα βγάζεις εδώ για να υποστηρίξεις την άποψή σου.  Είναι εντελώς αντιδεοντολογικό αυτό που κάνεις.

    Γιώργο, είναι επίσης απαράδεκτο να διαγράφεσαι από το forum επειδή δεν σ' αρέσουν αυτά που γράφει ο Νίκος.  Αν ήταν έτσι δεν θα είχε μείνει κανένας.  Ξανασκέψου το.

    Επειδή μιλάω και προσωπικά και με τους δυο σας, πιστεύω ότι έχετε και οι δύο ξεπεράσει τα όρια, μια χαρά παιδιά είσαστε και δεν μπορώ να δεχτώ ότι είναι φυσιολογική συμπεριφορά αυτή.  Για κάντε μια προσπάθεια.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #44 στις: Παρασκευή, 28 Οκτ 2005, 21:54:06 »

    Πρέπει να μάθουμε να συνυπάρχουμε και να χαιρόμαστε αυτό που όλοι αγαπάμε ξεπερνώντας τις διαφωνίες μας. Μην ξεχνάτε ότι οι χώροι που μαζευόμαστε είναι λίγο πολύ συγκεκριμένοι είτε πρόκειται για χώρους πτήσης είτε για συλλόγους είτε για καταστήματα είτε για χώρους του διαδικτύου, όπως το Aeromodelling GR.

    Νίκο συνέχισες το θέμα ενώ ο Γιώργος είχε αποχωρήσει και δεν μπορεί ν’ απαντήσει και μάλιστα έδωσες χαρακτηρισμούς που δεν έπρεπε να δοθoύν δημόσια σε καμμία περίπτωση.

    Γιώργο με στενοχώρησε το γεγονός της αποχώρησης σου, συμμετέχεις από πολύ καιρό στο παλιό Aeromodelling GR. Η απόφαση βέβαια είναι δική σου αλλά νομίζω ότι δεν είναι λύση για μια προσωπική διαφωνία. Θα διαγραφείς και από άλλα φόρουμ που είστε γραμμένοι και οι δύο; Θα ψωνίζετε από διαφορετικά καταστήματα; Θα πετάτε σε άλλους χώρους;

    Κυρίως όμως με στενοχωρεί να βλέπω δύο νέους ανθρώπους, που έχουν προσφέρει, ο καθένας με τον τρόπο του, στον αερομοντελλισμό στην Ελλάδα, να συμπεριφέρονται έτσι. Νομίζω ότι πρέπει να το ξεπεράσετε και να μπορέσετε να συνυπάρξετε αρμονικά. Θέλει όμως περισσότερο σθένος από το να πετάξεις μερικά μηνύματα με έντονο ύφος σε ένα φόρουμ. Οσο για διαφωνίες με έντονο ύφος μετά από αγώνες θα δείτε και στα ξένα φόρουμ, μετά τα ξεχνάνε.

    Επίσης μετά τους αγώνες συνηθίζεται και ένα φαγοπότι, τρώμε την μπριζολίτσα μας, τσουγκρίζουμε τα ποτήρια μας και πίνουμε και τα κρασιά ή τις μπύρες μας και λέμε και του χρόνου καλύτερα.

    Για να χαλαρώσουμε λίγο βάζω μια παλιά φωτογραφία (1984;) από το τσιμπούσι μετά F3A, ίσως να είναι και από τους πρώτους αγώνες μετά την χούντα. Εχει μέσα και δυο φίλους που δεν έχουμε πια κοντά μας. Προτιμώ να θυμάμαι τις καλές μας στιγμές και τις πτήσεις και τα γλέντια και τα κρασιά μας.


    * F3A_84_2_600.jpg (46.06 KB, 600x417 - εμφανίστηκε 376 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Ακροβατικών 2005, 22-23 Οκτωβρίου στα Μέγαρα
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.