Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.407 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 16:13:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 16:13:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:09]

    από jnkmilos
    [Σήμερα στις 00:26]

    από geoli
    [Χθες στις 21:15]

    από Demetre
    [Σάββατο, 27 Απρ 2024, 21:58:40]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304407
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 40
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 20
    Συνολικά: 21
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Περι φωτογραφιας ο λογος  (Αναγνώστηκε 10852 φορές)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « στις: Τρίτη, 12 Μάι 2009, 21:48:33 »

    Λοιπον παιδια μια που πηρα την Camera και αρχιζω σιγα σιγα να την αξιοποιω στο 20% των δυνατοτητων της (SONy Sr11e)
    Σκεφτομαι τωρα για μια φωτογραφικη μηχανη..
    Δεν ξερω πολλα αλλα την θελω και για μελλοντικες δουλιτσες μην φανταστιτες φωτογραφισεις για μοντελα αλλα για χωρους αλλα και για το Hobby μας και για γενικη χρηση....

    Ειμαι υπερ της αποψεις να μην παρω το τελειο αλλα ουτε το φτηνο κατι αρκετα καλο...

    Ενας φιλος πουλαει την D300 του αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ριξει την τιμη για μεταχειρισμενη γιατι κακα τα ψεματα η φωτογραφια για εκεινον ειναι μερακι, αγαπη , ερωτας κτλ κτλ ειναι σαν καινουρια η Cam αλλα δεν προκεται να την παρω αν δεν την κατεβασει στα 800 και κατω...
    Οποτε ψαχνωντας σημερα ειδα την Nikon παλι την D5000 η οποια ειναι καινουρια και μου εκατσε τελεια... Ειναι καινουρια με καλη τιμη και δυνατοτης της D300 επισης ενα αλλο θετικο με την 5000 ειναι οτι ειναι 300γρ πιο ελαφρια για εμενα ιεναι αρκετα..

    Βεβαια ιενια και η D90 στο μυαλο μου απλα μου αρεσει το πιο καινουριο και σχεδον με ιδια χαρακτηριστικα απλα εχουν μικρο διαφορες..!H mονη διαφορα ειναι οτι η D90 τραβαει 4.5fps kai allh 4fps δεν νομιζω οτι κανει διαφορα για εμενα...
    Και απλα δεν εχει τοσο καλη LCD η 5000 λογω του οτι εινια περιστρεφομενη...
    Αλλα το και οι Δ5000 εχει περισσοτερα προγραμματα και εινια 100γρ πιο ελαφρια και επισης 100ε φθηνοτερη... και πιο καινουρια... Δεν ξερω βοηθηστεεεεεεεεεε!

    γιατι ισως μπει και σε Ελικοπτερο καποια στιγμη...

    Εσεις τι λετε..
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 12 Μάι 2009, 23:29:56 από MaSt0RaS » Καταγράφηκε
    dstul
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15


    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 08:02:53 »

    Φίλε Μάστορα καλημέρα!!

    Η D300 ανκ και παλιά είναι 2 κλάσεις επάνω σε σχέση με την D5000, και μπορεί να θεωρηθεί επαγγελματική ενώ η D5000 είναι entry level. Μπορεί βεβαια να έχει αναδιπλούμενη περιστρεφόμενη οθόνη αλλά μάλλον θεωρείται περισσότερο "παιχνιδάκι" σε σχέση με την D300, η οποία έχει μεταλλικό σώμα απο κράμα μαγνησίου. Ένα πολύ καλό site οπου μπορείς να δείς λεπτομερείς και πολυ κατατοπιστικές δοκιμές των περισσότερων μοντέλων (νέων και παλαιότερων) DSLR είναι το: www.dpreview.com. Ρίξε μια ματιά! 

    Και μια συμβουλή. Αν παρεις μεταχειρισμένη μηχανή ζήτα απο τον πωλητή να την δώσει για καθάρισμα αισθητήρα πριν σου την πουλήσει. Είναι κατι που στο μέλλον θα χρειαστεί να κάνεις και εσύ μια και εξαιτίας της αλλαγής των φακών σκόνη εισχωρεί στο χώρο του αισθητήρα με αποτέλεσμα να εμφανίζονται μάυρα στίγματα στις φωτογραφίες ειδικά όταν φωτογραφίζεις με πολυ κλειστό διάφραγμα. Δοκήμασε αν είναι λερωμένος ο αισθητήρας βγαζοντας μια φωτο τον ουρανό με f22.
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 09:48:19 »

    Ε ναι και εγω αρχαριος ειμαι απλα θελω να παρω κατι να με καλυπτει....
    Καλη h D300 αλλα νομιζεις οτι στο ερασιτεχνικο επιπεδο θα δω διαφορα? Για να καταλαβεις οι διαφορες ειναι στην
    Continuous shooting
    kai sto Coverage
    και το μεταλικο πλαισιο δεν λεω τρομερο απλα τα 300 γρμ συν τον κανουν λιγο πιο απαγορευτικο για να το βαλο σε Heli..
    Δλδ υπραχει περιπτςση να δω διαφορα?
    Καταγράφηκε
    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 7.065


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 10:15:32 »

    ... απλα τα 300 γρμ συν τον κανουν λιγο πιο απαγορευτικο για να το βαλο σε Heli..

    Δε μου φαίνεται καλή ιδέα να βάλεις DSLR σε ελικόπτερο ούτως ή άλλως. Ψάξε για άλλο τύπο μηχανής. (προσωπική γνώμη)
    Όσο για την επιλογή μεταξύ των δύο, συμφωνώ με τον dstul. H D300 θα σε καλύψει και στο μέλλον, όταν δεν θα είσαι πλεον αρχάριος.
    Καταγράφηκε

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 10:16:49 »

    Kοιτα αν ειναι να την βαλω θα την βαλω με ολους τους σωστους μηχανισμους... και δεν μιλα για το τρεχ αλλα για ελικοπτερο που κανει αυτη την δουλεια Maxi joker...!
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 11:32:13 »

    Αν κάποιος δεν έχει ασχοληθεί αλλά ενδιαφέρεται, μια φωτογραφική μηχανή στην κατηγορία bridge (αλλοιώς super-zoom ή SLR-like) με δυνατότητες manual είναι μια χαρά και επιπλέον τραβάει και βίντεο. Οι digital φωτογραφικές εξελίσσονται συνέχεια, οι τιμές πέφτουν και είναι κακή τοποθέτηση χρημάτων μια μηχανή που δεν θα χρησιμοποιηθεί στο φουλ.

    Για ελικόπτερο ή αεροπλάνο μια compact στην πάνω κλάση θα καλύψει μια χαρά, είναι αστείο να πληρώνει κάποιος και να έχει επιπλέον όγκο, βάρος και κόστος για να βλέπει μέσα από τον φακό, όταν για την συγκεκριμένη χρήση δεν θα μπορεί να το κάνει ή να έχει τα πλεονεκτήματα της σύνθεσης που προσφέρουν οι reflex μηχανές.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    dstul
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15


    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 12:32:14 »

    Νομίζω οτι δεν είναι καλή ιδέα να βάλεις DSLR σε ελικόπτερο οτι κι αν είναι αυτο.... Γι'αυτή τη δουλειά μια φτηνή compact είναι οτι πρέπει. Όσο για την D300 είναι σίγουρα καλύτερη μηχανή σε λειτουργίες και αίσθηση. Το μεταλλικό σώμα σε εξασφαλίζει απο πολλά κακά που μπορεί να σου τύχουν, πάντα σε συνάρτηση με την χρήση που σκοπεύεις να κάνεις στη μηχανή. Αν πιστεύεις οτι σου αρέσει η πρόκληση της φωτογραφίας νομίζω οτι η τιμή 800 είναι αρκετα καλή. Φαντάζομαι οτι ο φίλος σου πάει για D700 ή D3. Αν πάλι θες απλά να έρθεις σε επαφή με μια DSLR χωρίς να υπάρχουν και πολλες προοπτικές σου κάνει ακόμα και μια D40 απο αυτές που έχουν προσφορα 300 ευρώ με 2 φακούς. Πριν αγοράσεις πάντως σκέψου καλά πόσο θέλεις να προχορήσεις.
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 14:19:38 »

    Κοιτα πριν μπεις σε ενα τρυπακι δεν μπορεις να ξερεις ποσο θες να προχωρησεις....
    Προσωπικα τι θελω για αρχη για το χομπυ αντε και καμια δουλεια δλδ φωτο για κατι site...
    Απο εκει και περα για ταξιδια κτλ κτλ...
    Οχι κατι επαγγελματικο οχι κατι τρελο.. Βεβαια δεν ξερω πως θα μου βγει μετα...
    Για D40 kai D60 δεν θελω θα δωσω που θα δωσω να δωσω κατι παραπανω... τωρα ειμαι αναμεσα σε μεταχειρισμενη D300
    kai tis kainoyries D5000 k D300...

    Καθε σκεψεις σας θα ειναι πολυ καλη για βοηθεια...! το οτι εχουν 2 χρονια διαφορα παιζει κανενα ρολο για το μετεπειτα service κτλ κτλ...?

    Ο φιλος παει για D3 οπως το ειπες.. !

    Oσο για το ελικοπτερο βλεπωντας και κανωντας...!
    Καταγράφηκε
    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.387



    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 16:48:05 »

    Καλησπέρα,

    Ο κυριώτερος λόγος για να αγοράσεις D-SLR μηχανή είναι μόνο αν έχεις την πρόθεση με το ίδιο σώμα μηχανής να έχεις πολλούς φακούς.

    Αν θέλεις να έχεις μόνο ένα standard φακό πχ ενα zoom τότε μην προχωρήσεις σε αυτό τον δρόμο. Είναι κρίμα γιατί θα εκμεταλευτείς την μηχανή μόνο στο 10%.

    Σημαντικότερο είναι να κοιτάξεις το μέγεθος του αισθητήρα. Οσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερο. Το μέγεθος του αισθητήρα δεν έχει κατ'ανάγκη άμεση σχέση με τον αριθμό των pixels.

    Οσο αφορά τα προγράμματα φωτομέτρησης που έχει η κάθε μηχανή λίγο πολύ τα ίδια είναι σε όλες. Και λίγοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν κάτι άλλο από το auto. Κακό αυτό.

    Αν σε ενδιάφέρει να προχωρήσεις και να ασχοληθείς με την φωτογραφία τότε προχώρα με D-SLR. Σε άλλη περίπτωση μία οποιαδήποτε ΜΗ compact μηχανή θα σε καλύψει πλήρως.

    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Καταγράφηκε
    vhal
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 432



    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 17:20:42 »

    Κατά τη γνώμη μου οι σημαντικότεροι λόγοι για να αγοράσει DSLR είναι αφενός η δυνατότητα να φωτογραφίζουν με λιγότερο φωτισμό χωρίς θόρυβο (κάτι που έχει να κάνει με το μέγεθος του αισθητήρα - που στις DSLR είναι μεγαλύτερος) και αφετέρου η χρονική καθυστέρηση από τη στιγμή που πατάς το κουμπί μέχρι τη στιγμή που βγαίνει η φωτογραφία είναι πρακτικά μηδενική. Αυτό το τελευταίο είναι μεγάλο πλεονέκτημα στη φωτογράφηση κινουμένων θεμάτων.

    H D300 είναι υπερβολή για τη δική σου περίπτωση. Πάρε μια Nikon D60 (π.χ. εδώ http://www.photoagora.gr/nikon-d60-kit-18-55mm.html) και σιγά σιγά παίρνεις και μεγαλύτερους zoom (Π.χ. http://www.photoagora.gr/nikon-af-s-55-200mm-f-4-5-6-af-s-vr-dx-zoom.html).

    Με αυτούς τους δύο φακούς καλύπτεις το 100% των αναγκών σου σαν αρχάριος ή ερασιτέχνης.

    Και πίστεψέ με στις DSLR το σώμα είναι "αναλώσιμο" ενώ οι φακοί μένουν. Μη δαπανήσεις σε σώμα, αλλά σε φακούς.

    Βαγγέλης (καμια σχέση με το ανωτέρω κατάστημα)
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 17:32:08 από vhal » Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Χαλκιαδάκης - Αερολέσχη Φθιώτιδας

    Ζηλεύω του σταυραετού
    απου πετά στα νέφη
    και παίζει με τσι αστραπές
    και με τ' αστροπελέκια.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 17:43:25 »

    Εμα εννοειται οτι θελω να αλλαζω φακους.... Βασικα το χομπυ μας ειναι απο τα χομπυ που την ζηταει την καλη φωτογραφικη γιατι εχει κινηση αρκετη και μακρινη....!
    Δεν ειναι οτι θελω την D5000 επειδη η δ60 που πεφτει λιγη.... αλλα συχενομαι να παρω τωρα την φθηνη λυση σχετικα των DSLR και μετα απο 2 χρονια να πω τι μακακια εκανα τοτε και δεν πηρα την αλλη...!

    Καταλαβατε?
    Οσο για φακους ναι θα παρω αρκετους και πιστευς οτι οι φακοι θα ιεναι το επομενο τοπικ μετα την αγορα της Cameras!
    Καταγράφηκε
    vhal
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 432



    « Απάντηση #11 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 17:57:31 »

    Πίστεψέ με, η D60 δεν είναι "φθηνη λυση σχετικα των DSLR". "Χτύπα την" τώρα και μετά από 3-4 χρόνια που θα ξέρεις πια τι θέλεις παίρνεις τον διάδοχο της D300.

    Μην δράσεις καταναλωτικά...

    Ασχολούμαι με τη φωτογραφία (ερασιτεχνικά) περισσότερο από 30 χρόνια. Ακόμα έχω την D70 (παλιότερη από την D60) και μερικές από τις αερομοντελιστικές φωτογραφίες που έχω τραβήξει είναι εδώ (στο petame  Ποοολύ άνεση) (όλες με d70 - αρχαία μηχανή με τα σημερινά δεδομένα)

    Βαγγέλης
    Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Χαλκιαδάκης - Αερολέσχη Φθιώτιδας

    Ζηλεύω του σταυραετού
    απου πετά στα νέφη
    και παίζει με τσι αστραπές
    και με τ' αστροπελέκια.
    dstul
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 15


    « Απάντηση #12 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 18:15:05 »

    Το μεγαλήτερο μειωνέκτιμα της D5000 είναι οτι δεν έχει κινητήρα auto focus επάνω στο σώμα. Αυτό οποκλείει μια ολόκληρη σειρα φακών της Nikon και άλλων κατασκευαστών. Η εταιρία τοποθετει την D5000 ανάμεσα στις D60 και D90 (η οποία έχει κινητηρα auto focus στο σώμα).

    Εφόσον θέλεις την μηχανή για να τη συνδυάζεις με το χομπυ μας θελεις μια μηχανή που να έχει πολυ γρήγορες αντιδράσεις, κυριος στο auto focus. Σε αυτό τον τομέα η D300 σίγουρα πλεονεκτεί. Γενικά η D300 προσανατολίζεται προς ένα κοινό που θέλει μια γρήγορη σε αντιδράσεις μηχανή με ευκολότερη πρόσβαση στα χαρακτηριστικά της (περισσότερα πλήκτρα άμεσης επιλογής ρυθμίσεων) σε αντίθεση με τις άλλες κατηγορίες που απαιτούν συχνότερη προσβαση στο μενού κλπ. Δες τα τεστ στο site που σου είπα. Πιστεύω οτι εκτος απο τεχνική ανάλυση κάνου και πολυ καλη περιγραφή του feeling που έχει η μηχανή. Για να "παίξεις" με τα αεροπλάνάκια στο μοντελοδρόμιο θα χρειαστείς σίγουρα έναν τηλεφακό στην κλάση του 70-300. 
    Καταγράφηκε
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #13 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 19:29:14 »

    Ασχολούμαι με τη φωτογραφία (ερασιτεχνικά) περισσότερο από 30 χρόνια.

    Σου λέει κάτι αυτή. Καταπληκτική μηχανή φίλε vhal, αλλά.......φίλμ. Undecided
    Τήν έχω παροπλισμένη, αλλά τώρα με έχετε (φτιάξει), και μάλλον θα πάω να πάρω ένα φιλμάκι 36άρι, να βγάλω το τ-ρεχάκι μερικές φωτό, έν δράση. Χαμόγελο


    * arxnik.JPG (89.08 KB, 600x450 - εμφανίστηκε 380 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    VASKOS
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 373



    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Τετάρτη, 13 Μάι 2009, 19:58:38 »

    Xωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν απορώ πως μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον επισκέπτη (σε αυτό το forum) που θέλει να ασχοληθεί με τον αερομοντελισμό το συγκεκριμένο θέμα Huh?
    Oλόκληρη η ενότητα αν μη , τι άλλο , είναι off topic αν και θα δικαιολογούσα την ύπαρξη της αν  εξηγούσατε (σε εμενα τον άσχετο) τι διάφραγμα να χρησιμοποιήσω λόγο χάρη , για να τραβήξω ευδιάκριτες φωτογραφίες των αερομοντέλων εν πτήση ,αντί να αναλώνεστε στο πια Camera είναι φτηνότερη η ελαφρύτερη...
    Και πάλι συγγνώμη για την παρέμβαση μου , αλλα δεν πιστεύω να βρω σε φωτογραφικά forum αναφορά για το βάρος ενός αερομοντέλου η για τον κινητήρα που είναι ο καταλληλότερος για αυτό.....
    Καταγράφηκε

    http://rc-cafe.blogspot.com/

    Καθαρά αντρικό blogspot με ειδήσεις ,ανέκδοτα ,και πολλά πολλά ακόμα.....




    Στοιχεια επικοινωνίας με την Ένωσης Αερομοντελιστών Ηρακλειου Κρήτης
    E.A.Η.K μπορείτε να βρείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση


    http://www.eahk.gr
    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Περι φωτογραφιας ο λογος
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.046 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.