Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.514 Beiträge in 12.388 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 16:39:18

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 16:39:18

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 15:33]

    [Gestern um 16:04]

    von geoli
    [Gestern um 15:43]

    [Gestern um 14:48]

    [Donnerstag, 16 Mai 2024, 11:35:02]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304514
    Themen insgesamt: 12388
    Heute online: 116
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 1
    Gäste: 19
    Gesamt: 20
    Themavorwähler

    Seiten: 1 2 3 4 [5] 6     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: Prototype B(alantis20)-MX2 depron 1.05m  (Gelesen 23533 mal)
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #60 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:09:25 »

    Η κατασκευή συνεχίστηκε !!


    * 1377106_657837047560613_223332319_n.jpg (55.75 KB, 960x720 - angeschaut 473 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #61 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:10:43 »

     Χαμόγελο


    * 1385699_664325933578391_454546229_n.jpg (42.92 KB, 720x960 - angeschaut 460 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #62 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:11:12 »

     Χαμόγελο


    * 1383647_664326096911708_2008713426_n.jpg (59.07 KB, 960x720 - angeschaut 454 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #63 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:11:56 »

    Pull-pull σύστημα στα πίσω servo !!


    * 1381452_667092666635051_1015068939_n.jpg (44.89 KB, 960x720 - angeschaut 477 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #64 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:12:19 »

     Χαμόγελο


    * 1384057_667092659968385_721199331_n.jpg (37.81 KB, 960x720 - angeschaut 474 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #65 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:12:56 »

    Τοποθετήθηκε και όλο το SETUP !!  Χαμόγελο


    * 1385224_667093496634968_912590619_n.jpg (39.94 KB, 720x960 - angeschaut 462 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #66 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:19:24 »

    Και το B-MX2 έφτασε στο τέλος του .... Συγνώμη που δεν υπήρχε απόλυτα λεπτομερή παρουσίαση της κατασκευής !!! Ελπίζω να μπόρεσα να σας κάλυψα !!!


    * 20131013_1www83709hj.jpg (109.97 KB, 439x330 - angeschaut 616 Mal.)
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #67 am: Sonntag, 13 Okt 2013, 23:23:24 »

    Kαι βιντεάκι από την πρώτη πτήση του B-MX2 ....
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους μου τους φίλους που με βοήθησαν σχετικά με το μοντέλο... Μα πάνω από όλα τον καλό μου φίλο και σχεδιαστή του μοντέλου Βαλάντη !!! Βαλαντάκο φοβερό το εργαλείο.... Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα... Τρομερό !!! Παραπάνω από ότι περίμενα ...  ’ξιζε το ξενύχτι κάθε μέρα !!!  laugh laugh
     

    Χρήστος !!
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Antwort #68 am: Montag, 14 Okt 2013, 14:55:18 »

    Χρηστο δεν λεω πολλα για την κατασκευη,απο την αρχη φαινεται το πραγμα και αποδεικτηκες καλο μαστορακι και γρηγορο κοπιδι. Grin

    Φαινεται πως αναθεωρεις την μυηση σου στον χωρο του 3D και ελπιζω αυτο το αεροπλανακι να σε βοηθησει ακομα περισσοτερο... Wink

    Θεωρω υποχρεωση να βοηθαω ανθρωπους που θελουν να μαθουν και δειχνουν σημαδια βελτιωσης οπως κι εσυ και οσο περναει απο το χερι μου,και φυσικα με χαροποιει το γεγονος οτι καποιος επελεξε να κατασκευασει δικο μου αεροπλανο και να το εφτιαξε τοσο τελειο εμφανισιακα.... Cheesy

    Καλες πτησεις.... Thumbs up
    Gespeichert

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Antwort #69 am: Montag, 14 Okt 2013, 15:08:35 »

    Φίλε μου  Χαμόγελο και πάλι σε ευχαριστώ για όλα !!

    Τώρα πρέπει να βάλουμε καλά στο μυαλό μας :  FLY LOW.... FLY 3D....

    Και εννοείται σύντομα με τα όργανα να παίζουν από πίσω !!!!  laugh laugh laugh laugh 

    Χρήστος !!
    Gespeichert

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Antwort #70 am: Dienstag, 22 Okt 2013, 21:13:42 »

    Καλησπερα,

    πριν απο το "καλο" ποστ παμε να πουμε κατι "κακο" επι της ευκαιριας του συγκεκριμενου thread για να μην ανοιγω καινουργια,ωστοσο θα προσπαθησω να ειμαι λακωνικος.....

    "Δυστυχως το τελευταιο διαστημα,και πολυ εντονα μαλιστα,εχω αντιληφθει μια ασχημη αντιμετωπιση που αφορα το προσωπο μου οσον αφορα τον κυκλο μας.Δεν ξερω ο καθε ενας τι κομπλεξ εχει και πως εχει κτισει στο μυαλο του την ιεραρχικη πυραμιδα αλλα ακουστε πως εχει.....

    Ενας μπορει να δημιουργει "πλασματικα" ειδωλα στο κεφαλακι του αλλα αυτο δεν σημαινει πως καποιος,αν αυτα υφιστανται,δεν μπορει να το παλεψει
    στο να τα προσεγγισει,να τα φτασει ή ακομα και να τα ξεπερασει με προσωπικο κοπο που μονο εκεινος ξερει πως κατεβαλε.Η καθε ψυχοφθορα προσπαθεια
    που αποσκοπει στην απαξιωση,την χειραγωγηση και τελικα την εξαναγκασμου εγκαταληψη καθε αλλο απο καλο κανει στο ΧΟΜΠΙ μας,ιδιαιτερα αν αυτο γινεται κατ'επαναληψη.
    Το να χωριζομαστε σε στρατοπεδα χαρακτηριζε απο ανεκαθεν το εθνος μας και η ιστορια εδειξε και δειχνει ακομα πως αυτο
    αποτελει και απο τους βασικοτερους παραγοντες που φτασαμε εδω που φτασαμε σε ολους τους τομεις....Για εκεινους που εχουν αυτο το συνηθειο θα ηθελα να τους προτεινω κατι......Κοιταξτε λιγο παραεξω,παρτε ιδεες για το τι συμβαινει στον εξω κοσμο και ξεκινηστε σιγα-σιγα μετα απο τοοοοοσα χρονια να κουνατε
    αυτα τα δυο μικρουλικα,κατα πλειοψηφια,ασημενια "βαρελακια" που ειναι συμμετρικα κολλημενα στο τετραγωνο μπλιμπλικι,αν καταλαβαινετε τι εννοω Tongue μπας και ξεκολλησει η οπισθεν απ'το αυτοκινητο.
    Κι εγω ευτυχως αυτο εκανα,ανανεωνοντας τα προτυπα που πηγαιναν να μου επιβαλλουν εκανα μια απλη ερευνα και κατατοπιστηκα,με
    αποτελεσμα να καταφερω ενα παρα πολυ μικρο βημα προς τα εμπρος αλλα κατι ειναι κι αυτο απο το τιποτα. Wink
    Το να ασχολειται καποιος σε τοσο ασημαντα πραγματα σημαινει πως υπαρχουν πολυ χαμηλα στανταρ.
    Ενα deal ηταν η κατα προσωπικης μου επιλογης αποχωρηση απο τις συζητησεις των φορουμ και παυση παρακολουθησης τους,δηλαδη κατι ασημαντο και καθολου ενοχλητικο,ωστοσο αυτο δεν σημαινει πως καποιος εχει το δικαιωμα να με κρινει απο τον αριθμο τον ποστ μου idiot2 και με αντιστοιχες συμπεριφορες θα καταφερει να με φτασει σε σημειο τετοιο ωστε να αποχωρησω απο το λατρμενο μου χομπι,λυπαμαι..... Στριφογύρισμα ματιών

    Γενικοτερα δεν ειμαι κακος και ουτε αλαζονας,αλλα ειχα την αναγκη να τα πω,οποιαδηποτε αντιστοιχη ενεργεια στο μελλον θα χριζει της αναλογης αντιμετωπισης
    απο μερους μου....Το καλο της ολης υποθεσης ειναι πως καταλαβα καποια πραγματα για μερικους και ηξερα που πρεπει
    να ποσταρω για να τα διαβασουν...."

    End off topic και ουτε που ξανασχολουμαι

    Στο θεμα μας τωρα:

    Τελευταια πραξη λοιπον για το B-MX2,δεν θελω να παινευτω για την δικια μου κατασκευη κτλ. αλλα προκειται για ενα εξαιρετικο αεροπλανο με πολλες προοπτικες για το μελλον,τουλαχιστον οσο περναει απο το χερι μου.Ο τροπος πτησης που αναζητουσα τοσα χρονια χωρις να καταφερω να βρω το καταλληλο σκαφος τελικα ηρθε.....  Cheesy

    Η εφαρμογη πολλων καινουργιων ή και ανανεωμενων ακροβατικων σε συνδυασμο με το απαραιτητο πλανο και την ακριβεια που αναλογει μπορει να δωσει ενα ομορφο κατ'εμε αποτελεσμα....Αυτην την στιγμη στο προσκηνιο υπαρχουν καποια ακροβατικα που αναδεικνυονται και φαινεται πως θα παραμεινουν,ωστοσο οι απαιτησεις πλεον εναποκεινται στο ποσο καλα σετταρισμενο ειναι το αεροπλανο σου,τι δυνατοτητες εχει αυτο,και περισσοτερο ο χειριστης,ουτως ωστε το υψος οπου πραγματοποιουνται τα ακροβατικα να μειωνεται σταδιακα χωρις φοβο....Υπαρχουν καποια ευκολα νεοφερτα αναδειγμενα ακροβατικα χαμηλης αρχικης ταχυτητας ,οπως αρχικα το Vortex και μεταγενεστερα συνδυασμοι τυπου knife edge turn(90,180,360+ μοιρες)-3drcforums/Tutorial-Cody's Wojcik Corner και το νεοφερτο Laddering σαν συνδυασμο θετικου και αρνητικου knife edge turn το οποιο αναγκαζει το αεροπλανο να σχηματιζει σκαλα σε εισχωρηση 45 μοιρων οριζοντιως,ακροβατικα τα οποια σε ελκυουν να τα δοκιμασεις.....η απαιτηση της ισχυς ειναι υπερβολικα μεγαλη κατα την διαρκεια του ακροβατικου,και κατα κυριο λογο το αεροπλανο θα πρεπει να ειναι αρκετα στερεο και ενισχυμενο με το καλυτερο δυνατο resolution μεταβαλλομενης αποδοσης εγκαρσιου αξονα(pitch) κατι το οποιο προκυπτει απο την κινηση του οριζοντιου σταθερου πηδαλιου(elevator)....Αυτο χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη.
    Ενας τροπος πτησης που με εντυπωσιαζε παντα ηταν εκεινος που εισηγαγε ο Derk Van Der Vecht στα πρωτα χρονια του indoor και πτησεων μετα μουσικης,και ακολουθησε ενας διασημος γαλλος πιλοτος της κατηγοριας του Fabien Turpaud πετωντας σε σταθερα σημεια με αποτομες μεταβασεις,κατι οχι και τοσο ευκολο ακομα και σημερα γιατι χρειαζεται να υιοθετησεις επιθετικο στυλ πτησης κατι που προυποθετει βασικες γνωσεις χειρισμου που βοηθανε στο να αποφευχθουν τα απροοπτα....  devil
    « Letzte Änderung: Mittwoch, 23 Okt 2013, 00:49:58 von balantis20 » Gespeichert

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Antwort #71 am: Dienstag, 22 Okt 2013, 21:25:08 »

    Το setup που εχω επιλεξει δεν ειναι τελικα το αναμενομενο,χρειαζομαι κατι πιο δυνατο αλλα με το συγκεκριμενο εχω το επιθυμητο σχετικα χαμηλο βαρος και το μοτερ δειχνει να κραταει γερα(χρειαστηκε μονο αλλαγη των ρολεμαν για ανανεωση).....Το μοτερ μου δινει peak στα 16,5 αμπερ,καταναλωνοντας μονο 14-15A στα uplines με την επιθυμητη ισχυ επιτρεποντας να μεταβω σε επιλογη μπαταριας μεγαλυτερης χωρητικοτητας C και να δωσω τελος στον περιορισμο του χρονου πτησης και δυναμης.....
    Οταν παιζεις με πλανο,ακομα και σε ενα μικρο κουτι-box μπορεις να κανεις πολλα πραγματα ακομα και σε περιορισμενο χωρο και υψος.....Προσπαθωντας να εφαρμοσω τα παραπανω ακροβατικα καταλαβα πως η αδρανεια-εξαρτωμενη της μαζας,δεν ειναι το παν για μια σωστη πτηση αμα βεβαια εχεις σωστο σετταρισμα,καλα στημενο και ενισχημενο αεροπλανο και καλη ανταποκριση του throttle στο σωστο timing.Το αποτελεσμα σε αυτην την περιπτωση ειναι τα πραγματα να μπορεσουν να βγουνε με εναν μοναδικα ξεχωριστο τροπο..... Χαμόγελο

    Μεθοδευμενα μου πηρε πολυ χρονο να πετυχω το σωστο μεγεθος των πηδαλιων στο MX2 μου καθως και να επεκτεινω πρακτικα το μεγεθος της καθετης επιφανειας του αεροπλανου ουτως ωστε να μην υπαρχει σοβαρη φθορα λογω μακρους της ατρακτου κατα την μεταφορα(σοβαρο προβλημα   buck2).Για να συμπληρωσω αυτο το κενο χρησιμοποιησα επιπλεον καθετες επιφανειες στο ακρα των φτερων(sfg's),καταληγωντας ετσι σε λιγοτερα rudder inputs απο το αναμενομενο,με το αεροπλανο να στεκεται καλυτερα σε φασεις Knife Edge σε αποτομες μεταβασεις χωρις να χανει ευκολα υψος και να γινεται πιο ευχαριστο πτητικα....
    Βασικοτερο μειονεκτημα ωστοσο η επιπλεον επιβραδυνση του rolling rate fast και snap roll....

    Το μεγεθος των sfg's σε συνδυασμο με το σωστο μεγεθος του rudder επισης με βοηθησε στο να ξεφυγω απο την επιβολη επιπλεον γκαζιου στην διαρκεια του rolling harrier οταν το αεροπλανο βρισκεται σε φασεις knife edge για να διατηρω σταθερο το υψος μου.....Πλεον με σταθερο γκαζι και λιγο rudder τα rolling harrier ειναι ευχαριστα σε high alpha γωνια χωρις περιττες διορθωσεις και θορηβησεις,κατι που σου δινει την αισθηση πως το αεροπλανο εκτελει high alpha fast roll με αργο ρυθμο λογω υπερβολικης κλισης....  devil

    Αυτα μεχρι στιγμης και κατι επιπλεον:

    1)Η μπαταρια που χρησιμοποιω ειναι μια Nanotech 850mah Turnigy Burst 90C και οφειλω να ομολογησω πως η ισχυς που αποδιδει με εκπλησσει,εχει πολλη καλη αποδοση/χρονο πτησης,ειναι καλη μπαταρια και την συνιστω ανεπιφυλαχτα....  Wink
    Αυτο θα μπορουσε να ειναι η απαντηση σε εναν φιλο απο το εξωτερικο που βλεπωντας το βιντεο επισημανε "I managed to see that you kinda spaced out and flied endlessly, a little while longer and i suppose that your battery would have been dead!!!!!".....Μου αρεσε και το χρησιμοποιησα στα comments....  Cheesy

    2)Εχω ενα υπεροχο καινουργιο σετ απο στικ,ευχαριστω τον φιλο Κωστα(kostas skyder) που εννιωσε τον πονο μου με τα παλια και μου τα δωρισε,σιγουρα θα βοηθησουν σε τετοιες περιστασεις.....  Thumbs up



    Υ.Γ Παντα ηθελα να βρω εναν τροπο να τεσταρω την καινουργια μου τ/κ,ασχετα αν αυτο σημαινε πως στο τελος το αεροπλανο θα μυριζε σαν ψημενο κοτοπουλο.....  Grin

    Η τροποποιηση της τελευταιας στιγμης ειναι η προσθηκη της απαραιτητης μουσικης χωρις τρομερο μονταρισμα....

    Aerodance B-MX2 for fun-Πτήση με μουσική υπόκρουση.....Το ποτό είναι τζάμπα και αυτό φαίνεται..... !!!!!
    Koza Mostra & Agathon Iakovidis - Alcohol Is Free

    Παμε Ελληνικα.....!!!!!!

    B-MX2/Futaba T14SG Stress Test

    Gespeichert

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.046



    « Antwort #72 am: Dienstag, 22 Okt 2013, 22:03:05 »

    Βαλαντη Καλησπερα!!!!! Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Μην πτοησε κ μην χαλιεσαι φιλε για κανεναν και για τπτ εκανες κατι καλο και ομορφο που αποδεικνυει οτι υπαρχει παρον αλλα και μελλον.
    Αν ακουσες κατι στραβο απλα προσπερασε το και μην αφηνεις να σε χαλαει!!!
    Συγνωμη για το offtopic!!!
    Βαλαντακο συνεχισε ακαθεκτος!!!!
    Gespeichert

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    smartalex
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 359



    « Antwort #73 am: Mittwoch, 23 Okt 2013, 17:03:00 »

    Βαλαντη καλησπερα ,

    δεν εχει τυχει να σε γνωρισω απο κοντα , παρα μονο απο τα ποστ και την προσπαθεια σου να παρουσιασεις κατι καινουργιο στο οποιο και σε συγχαιρω για την προσπαθεια σου αυτη καθως και την διαθεση σου να το μοιραστεις  .

    Ομως δυσκολευομαι να καταλαβω  γιατι επελεξες να απαντησεις μεσα απο το θεμα που ο ιδιος ανοιξες  για να παρουσιασεις την πολυ ωραια κατασκευη , απευθυνομενος σε καποιους που μονο εσυ γνωριζεις  για τους λογους που παρομοιως μονο εσυ γνωριζεις .


     Συγουρα κατι θα εγινε αλλα αυτο το ξερεις  πιθανον μονο εσυ και δεν εχει και καμια σχεση με το παρόν  θεμα .

    μην χαλιεσαι ασε να λενε  , εσυ  συνεχισε την προσπαθεια σου , δεν εχει νοημα να μπαινεις στην διαδικασια διαγγελμάτων απευθυνόμενος σε καποιους που σε ενοχλησαν και κυριως μεσα απο μια παρουσιαση .

    Μην με παρεξηγησεις , σου μιλαω φιλικα κατανοοντας την θεση σου .

    Αλεξης




    Gespeichert

    hirobo srb - trex 250 - trex 500 - blade 400 - blade msr - extra 300 pkz - yak 54 eflite - f16 eflite - mosquito fms - habu pkz - icon a5 pkz - f86 eflite - f86 alfa models - ta183 alfa models
    twister multiplex - mig-29 sebart- fox - pkz p51- corsair - f-16starmax - venus 3d-
    balantis20
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 260


    Avoid the "vortex" of crap.....CAN YOU???


    « Antwort #74 am: Mittwoch, 23 Okt 2013, 19:33:40 »

    Καλησπερα,

    Ευχαριστω για τα σχολια,το οτι επελεξα να κανω κατι συγκεκριμενο ειναι θεμα προσωπικο επειτα απο συνεχεις νυξεις προσωπικου επιπεδου σε ενα χωρο που μονο χαρες πιστευω πρεπει και μπορει να σου προσφερει,ωστοσο δεν προκειται να υιωθετησω τετοιες συμπεριφορες και να κατονομασω ή να θιξω,απλα να αναφερω οτι δυστυχως υφιστανται.....σε ποιους απευθυνομαι ειμαι σιγουρος οτι εγινε αντιληπτο κι αυτος ηταν ο σκοπος μου,μην μας περνανε και για χαζους δηλαδη.....Τελος Thumbs up

    Οπως εχω ξαναπει η κατηγορια πτησεων μετα μουσικης ειναι απο τις εντυπωσιακοτερες που υπαρχουν,ωστοσο χρειαζεται χρονος για μελετη και σωστο πλανο,επισης μουσικο αυτι και αισθηση του ρυθμου.
    Υπαρχει η F6B-Indoor Aeromusical με πτησεις εσωτερικου χωρου,μονο με την χρηση μελωδιων ειδικα συνδυασμενων ουτως ωστε να επιτευχθει η καταλληλη συνοχη στην πτηση.....

    Καταφερα να μαζεψω ενα πορτ πουρι απο παλιες μουσικες,δεκαετιας 70,80,90's και να τις συνδυασω δημιουργωντας ενα "Retro" Freestyle-Aeromusical με προγραμμα εναρμονισμενο με την μουσικη και περιορισμενης εκτασης μιας και σε κανονικες συνθηκες προοριζεται για κλειστο χωρο.....Ο αερας ειναι πραγματικα προβλημα σε τετοια αεροπλανα,προσφερει ανεπιθυμητη ασταθεια και απροβλεπτες καταστασεις,αλλα ειναι ο καλυτερος τροπος για να βελτιωσει κανεις τις εμφανεστερες αδυναμιες του. Wink
    Τα depron ειναι μια πολυ καλη διοδος για την εισαγωγη καποιου στον χωρο των ακροβατικων-3D,καποιοι μπορει να τα υποτιμουνε λογω του οτι δεν τα εχουν γνωρισει ή λογω του οτι τα εχουν αλλα δεν θελουν να το μαθουν οι υπολοιποι..... Grin

    Επισης ποσταρω το original παραπανω βιντεο με ετικετες για το καθε ακροβατικο και μουσικη μονο το throttle..... Wink

    B-MX2 Retro Freestyle-Aeromusical 2013





    Καλες πτησεις
    Βαλαντης
    « Letzte Änderung: Donnerstag, 24 Okt 2013, 12:22:14 von balantis20 » Gespeichert

    Team-Talented Amateurs
    http://www.youtube.com/user/balantis20

    ''aka W Omega X''

    Α.Μ.Σ.Α
    Seiten: 1 2 3 4 [5] 6     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Ηλεκτρικά  |  Slowflyers & Parkflyers - Indoor & Microlight (Moderator: _ΤΑΣΟΣ_)  |  Thema: Prototype B(alantis20)-MX2 depron 1.05m
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.024 Sekunden mit 24 Zugriffen.