Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.388 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 25 Απρ 2024, 23:34:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 25 Απρ 2024, 23:34:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 22:36]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 10:50]

    [Χθες στις 19:34]

    [Χθες στις 09:16]

    [Τρίτη, 23 Απρ 2024, 11:50:38]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304388
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 65
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 39
    Συνολικά: 41
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Αγωνες Freestyle??!!  (Αναγνώστηκε 10324 φορές)
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « στις: Δευτέρα, 10 Απρ 2006, 19:54:34 »

    Γεια σας,

    Ριξτε μια ματια εδω:

    http://www.airmodelling.gr/index.php?pageID=67&la=gr

    Καλη πρωτοβουλια θα ελεγα και ελπιζω να υπαρξει ο ελαχιστος αριθμος συμμετοχων για να γινει. Αυτο που χρειαζεται καποιος ειναι ενα καλοστημενο μοντελο glow η gas, μπολικα καυσιμα και ενα ΜP3οφωνο Wink. Ειναι λιγο δυσκολη μια αρμονικη πτηση μετα μουσικης κατα τη γνωμη μου, αλλα ας προσπαθησουμε να δουμε τι μπορουμε να κανουμε... Huh

    Ενδιαφερεται κανεις?? Αν ναι, γραψτε σχετικα με το θεμα για να αρχισουμε να το συζηταμε. Συζητωντας ερχεται η ορεξη... Wink

    Νικος
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 10 Απρ 2006, 20:01:37 από Νικόλας » Καταγράφηκε
    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.387



    « Απάντηση #1 στις: Δευτέρα, 10 Απρ 2006, 22:40:10 »

    Καλησπέρα,

    Δεν γνωρίζω με ποιό τρόπο προγραμματίζονται να γίνουν οι αγώνες αυτοί και πως θα προκύψει ο νικητής γιατί προφανώς χρειάζονται κριτές, άρα και να υπάρξουν εθελοντές και εθελοντής εκπαιδευτής των κριτών.

    Το ίδο θέμα προσπαθούν να εφαρμόσουν και στην FAI. Δοκιμαστικά λοιπόν έχουν εκδοθεί κανονισμοί που βρίσκονται δημοσιευμένοι στην σελίδα της επιτροπής αερομοντελισμού CIAM κάτω από την ενότητα F6 http://www.fai.org/aeromodelling/documents/sc4

    Η ενότητα επιγράφεται Airsports promotion classes competitions αν θυμάμαι καλά και η συγκεκριμένη κατηγορία αυτή λέγεται artistic aerobatics και είναι υποψήφια όταν και εφόσον γίνουν ξανά World Air Games να συμπεριληφθεί αυτή. Πάντως μέχρι τώρα είναι στα χαρτιά και κανένα κράτος επίσημα δεν έχει κάνει προσπάθεια εξάπλωσης τους. Σποραδικά έχουν γίνει σε επίπεδο επίδειξης και όχι αγώνα προσπάθειες γνωριμίας αλλά τίποτα παρακάτω. Ισως οι κορυφαίοι αθλητές δεν ενδιαφέρονται και κακά τα ψέματα. Πρέπει να υπάρχει ο καλός κράχτης για τραβήξει κόσμο. Ισως εδώ το πείραμα να πετύχει και γιατί όχι?

    Ρίξτε μία ματιά στο link και αν υπάρχουν ερωτήματα το ξανασυζητάμε.

    Αντώνης Παπαδόπουλος
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 10 Απρ 2006, 22:41:48 από Αντώνης Παπαδόπουλος » Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #2 στις: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 09:51:06 »

    Γεια σου Αντωνη,

    Οι κριτες ισως ειναι ενα θεμα, το οποιο εχω σκεφτει κι εγω. Προσωπικα το συγκεκριμενο γεγονος δε το βλεπω σαν αγωνα αλλα σαν συναντηση με αλλους αερομοντελιστες με κοινα ενδιαφεροντα, οπως εγινε και στην περιπτωση της συναντησης Αερομοντελιστικο Πανηγυρι. Αρα δεν ειναι αναγκαιο να γινει στα πλαισια της FAI (Αrtistic Aerobatics η F3M) κατα τη γνωμη μου αφου δεν ειναι και κατι τοσο επισημο οπως οι αγωνες F3A για παραδειγμα. Δεν προκειται και για το TOC στο κατω κατω  Χαμόγελο, αφου οπως κι εσυ γνωριζεις δεν υπαρχουν πιλοτοι τετοιου επιπεδου ακομα στην Ελλαδα αν εξαιρεσεις τον Ηλια...αρα πιστευω οτι το θεμα μπορουμε να το δουμε πιο χαλαρα στα πλαισια μιας συναντησης. Ανεση Ειναι μια ευκαιρια να συναντηθουν φιλοι αερομοντελιστες που πετανε σε διαφορετικα μοντελοδρομια και ισως σε διαφορετικες πολεις για να γνωριστουν καλυτερα.

    Φιλικα,

    Νικος
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 10:03:08 από Νικόλας » Καταγράφηκε
    Αντώνης Παπαδόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.387



    « Απάντηση #3 στις: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 14:43:00 »

    Νίκο καλημέρα,

    Προσωπικά δεν μου πέφτει λόγος τι θα γίνει εκείνη την μέρα. Οτι και να γίνεται που στόχο θα έχει την εξάπλωση του αερομοντελισμού καλώς κάνει και γίνεται. Άυτά που έγραψα τα βάσισα στο link που είχες στην καταχώρηση σου.

    Οταν αναφέρεται η λέξη αγώνες και όχι συνάντηση ή επίδειξη τότε προσωπικά καταλαβαίνω ότι κάτι θα πρέπει να οδηγήσει σε κατάταξη. Γιαυτό και δημοσιοποίησα τις σκέψεις μου. Γιαυτό επίσης έδωσα και το link της FAI για ιδέες.

    Από εκεί και πέρα όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα του οργανωτή και όσων θα θελήσουν να λάβουν μέρος στην εκδήλωση αυτή.

    Αντώνης Παπαδόπουλος
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 16:51:09 από Αντώνης Παπαδόπουλος » Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 17:51:32 »

    Αντωνη γεια σου και παλι,

    Προσωπικα κατι τετοιο το βλεπω ως συναντηση, η ανακοινωση οντως αναφερει τον ορο αγωνες. Δυο σχολια σχετικα με την ανακοινωση:

    - Ο ορος "αγωνας" ισως τρομαζει καποιους πιθανους διαγωνιζομενους η ακομα επιβαρυνει με μεγαλυτερες ευθυνες τους διοργανωτες. Οντως κι εγω αναρωτιεμαι ποιος θα κρινει ποιον, επειδη δεν ειναι σαφες προς το παρον δε με απασχολει, το θεμα ειναι οτι εγινε μια κινηση και ελπιζω να ειναι ουσιαστικη...

    - Επισις δε με απασχολει ποιος ειναι ο διοργανωτης αρκει αυτος που το διοργανωνει να εχει ασχοληθει και να γνωριζειι το θεμα. Το ποσο γνωστης ειναι θα δειξει κι αν αποδειξει οτι ειναι τοτε θα τραβηξει και τους "κορυφαιους" που αναφερεσαι.

    Αν οχι, τοτε δε μενει η ιδεα που εχει επαναληφθει απο εμενα στο forum και ειχε ξεκινησει απο ενα καλο φιλο στο θεμα "Γιατι??" σχετικα με τους αγωνες freestyle και Artistic Aerobatics, να υλοποιηθει κι απο αλλες πλευρες.

    Οτι γινεται παντως ειναι καλο αρκει τα κινητρα απο τα οποια πηγαζει να συντελουν σε κατι ουσιαστικο.

    Φιλικα προς ολους,

    Νικος

    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 17:58:05 από Νικόλας » Καταγράφηκε
    Elias Sopeoglou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 324



    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 11 Απρ 2006, 22:32:23 »

    Καλησπερα και απο εμενα
    Πολυ θετικη αυτη η προσπαθεια για την πρωτη συναντηση ελευθερης ακροβατικης πτησης .Ειναι καλο να υπαρχει ανταγωνισμος αλλα ισως ο Νικος να εχει δικιο που λεει οτι καποι τρομαζουν και ισως να μην ερθουν να πεταξουν ενω αν ειχε τη μορφη της συναντησης να ερχοντουσαν .Απο την αλλη μια απλη συναντηση ειναι και λιγο ανιαρη.
    Παντος εγω θα προσπαθησω να ερθω αν και λιγο δυσκολα μιας και ειναι πολυ κοντα οι αγωνες παιλον και εχουμε προπονηση αρκετη και επισης το μοντελο μου
    πεταξε μολις την κυριακη και εχω αρκετη δουλιτσα να διορθωσω κατι πτερυγισμους στα ailerons κατα τα αλλα ...

    Ο Νικος λεει
    Δεν προκειται και για το TOC στο κατω κατω  , αφου οπως κι εσυ γνωριζεις δεν υπαρχουν πιλοτοι τετοιου επιπεδου ακομα στην Ελλαδα αν εξαιρεσεις τον Ηλια...

    Ποτε ηρθε η προσκηση και δεν το καταλαβα Huh
    ηρεμα ρε Νικο ,θα μας πεταξει  ο server Wink
    Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 12 Απρ 2006, 12:46:51 »

    Γεια σας και παλι,

    Σχετικα με το παραπανω θεμα, δεν ασχολουμαι αλλο προς το παρον. Ας περιμενουμε περεταιρω ενημερωση απο τους διοργανωτες.

    Ηλια χαιρομαι που απαντησες στο θεμα.  Thumbs up. Ο ορος TOC ειναι ευρυτερος πλεον, οπως κι εσυ γωριζεις σταματησε το 2002.  Sad Απλως εννοουσα οτι αν καποιος απο την Ελλαδα μπορουσε να προσεγγισει αυτο το επιπεδο πτησης αυτος λογικα θα εισουν εσυ. Αφου πετας το προγραμμα παττερν της FAI δε νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο να βγαλεις μερικα rolling circles με ενναλλαγες αριστερα/δεξια και rolling loops μετα μουσικης για παραδειγμα.... Cheesy

    Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα συντομα... Wink

    Νικος
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 12 Απρ 2006, 12:49:02 από Νικόλας » Καταγράφηκε
    Elias Sopeoglou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 324



    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 12 Απρ 2006, 17:08:19 »

    δε νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο να βγαλεις μερικα rolling circles με ενναλλαγες αριστερα/δεξια και rolling loops μετα μουσικης για παραδειγμα.... Cheesy


    Σιγουρα.... οχι...... Azn

    Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #8 στις: Δευτέρα, 17 Απρ 2006, 14:04:00 »

    Καλησπέρα σε όλους

    Ανέβηκε σήμερα ένα καινούριο άρθρο στο airmodelling που θα απαντήσει σε αρκετές από τις ερωτήσεις σας:

    http://www.airmodelling.gr/index.php?pageID=70&la=gr

    Ότι άλλο θέλετε θα προσπαθήσω να μάθω και να σας ενημερώσω.  Φυσικά μπορείτε να ρωτήσετε κατευθείαν και τους διοργανωτές εδώ:

    http://www.rcmodelling.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=598

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #9 στις: Τρίτη, 18 Απρ 2006, 00:08:14 »

    Καλησπέρα παιδιά .
    Νίκο , άν και είμαι Τρικαλινός και για να κατέβω στην Αθήνα χρειάζεται κάποια ... προετοιμασία , νομίζω πως η Συνάντηση στον Ντούνη είναι μιά καλή ευκαιρία ...
    Πρέπει να μάθουμε να προσθέτουμε ένα λιθαράκι ο καθένας μας στις προσπάθειες των άλλων για να πάμε μπροστά .
    Όπως λέει και ο Σεραφείμ , άν πετάς ακροβατικά και 3D ξεχωρίζεις τη ΧΑΡΗ του κάθε πιλότου . Μάντεψε τί έγινε μεταξύ των 4 'κριτών' στο Πανυγήρι όταν είδαμε την πτήση σου ! Εγώ προσωπικά σκέφτηκα : 'Πλήρης Έλεγχος του Μοντέλου παρόλο τον αέρα' ...  Wink
    Γι'αυτό το Θέμα της Κρίσης δέν είναι και τόσο Τρομακτικό ...
    Να δίνουν οι συμμετέχοντες ένα μικρό αντίτιμο για να πάρουν μέρος και στο τέλος να μοιράζονται οι Καλύτεροι μερικά χρηματάκια ... Δέν είναι Κακό . Έτσι γίνεται πάντα έξω . Υπάρχει το Registration Fee ...  Wink 
    Μακάρι να καταφέρνουμε να μαζευόμαστε πολλοί 3D'ακηδες και Ηλεκτρικοί επίσης για να έχουμε Πάντα Καλό Λόγο να κατεβαίνουμε στις Συναντήσεις ... 
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 18 Απρ 2006, 00:10:55 από DeltaMan » Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Χάρης Κωσταντίνου
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142


    www.rcteam-cy.com


    « Απάντηση #10 στις: Κυριακή, 24 Ιούν 2007, 01:22:38 »

    niko sorry ala den ixa di oti ixes thesi palia ayto to thema kai to ksana evala ego.

    telika ti ginete iparxi periptosi na gini ayto pote?
    Καταγράφηκε
    3daerobatics
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 40



    « Απάντηση #11 στις: Τρίτη, 27 Νοέ 2007, 22:31:08 »

    Γεια σας,

    Εγω πιστευω οτι πρεπει να γινουν αγωνες Freestyle γιατι εμεις που ασχολουμαστε με μεγαλα 3D αεροπλανα
    δεν εχοθμε τι να κανουμε. Γεια παραδειγμα τα ατομα που εχουν F3A αεροπλανα γινονται αγωνες ενω γεια τα μεγαλα δεν γινεται τιποτα και απλως θα ηταν καλητερο να υπαρχουν αγωνες.

    Παντου στο εξωτερικο υπαρχουν αγωνες Freestyle και απο οτι εχω δει ειναι ωραια βλεπεις και ωραιο θεαμα.......

    Θεοφιλος :



    * steve_swahn--elie-houayes-2168.jpg (61.66 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 713 φορές.)

    * 2005-nats-ken.jpg (74.75 KB, 600x450 - εμφανίστηκε 612 φορές.)
    Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #12 στις: Τετάρτη, 28 Νοέ 2007, 21:43:28 »

    Γεια σας,

    Εγω πιστευω οτι πρεπει να γινουν αγωνες Freestyle γιατι εμεις που ασχολουμαστε με μεγαλα 3D αεροπλανα
    δεν εχοθμε τι να κανουμε. Γεια παραδειγμα τα ατομα που εχουν F3A αεροπλανα γινονται αγωνες ενω γεια τα μεγαλα δεν γινεται τιποτα και απλως θα ηταν καλητερο να υπαρχουν αγωνες.

    Παντου στο εξωτερικο υπαρχουν αγωνες Freestyle και απο οτι εχω δει ειναι ωραια βλεπεις και ωραιο θεαμα.......

    Θεοφιλος :


    Exoyme ti na kanoyme kai me to parapanv ki ayto legetai proponhsh...to oti petas "megallo" h "3D" aeroplano de shmainei oti mporeis na laveis meros se agvna freestyle me moysikh...pistepse me..den einai kai oti eykolotero to na eisai sygxronismenos me th moysikh..kai oxi na thn exeis apla background....

    Vlepv kata kairoys sta montelodromia kosmo poy thelei na kanei polyplokes manoyvres ktl, xvris na mporei na vgalei kapoia vasika pragmata svsta...ta apla pragnata tha ta matheis svsta mono mesa apo to Pattern/F3A  poy apotelei th vash tvn akrovatikvn kathe eidoys, ki etsi agotera tha mporeseis na paroysiaseis mia "svsth" pthsh freestyle/3D meta moysikhs.

    Mh sygkrineis to epipedo toy eksvterikoy me ayto ths Elladas den yparxei sygkrish (gia pollous kai diaforoys logoys poy de tha analysoyme edv) estv ki an kapoioi exoyn megala montela...

    Des an exeis xrono to teleytaio kommati toy blog moy opoy yparxei ena arthro toy Hlia Sopeoglou.

    Filika panta,
    Nikos

    ps: Me sygxvreite eimai sto eksvteriko kai to PC den yposthrizei Ellhnika.

    Καταγράφηκε
    georgedr
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 123


    « Απάντηση #13 στις: Τετάρτη, 28 Νοέ 2007, 22:34:28 »

    Φιλε Νικολα καλησπερα. Σιγουρα δεν μπορουμε καν να πλησιασουμε το επιπεδο των …γνωστων πιλοτων (Hyde, Leseberg, Hempel, Somenzini, Sulman Woyshnis κλπ κλπ κλπ…) αλλα αυτό δεν σημαινει ότι μονο αυτό είναι Freestyle. Ακομα και στην Αμερικη γινονται μικροτερης εμβελειας αγωνες που σημμετεχουν οι κοινοι …θνητοι όπως εμεις. Σε μερικες περιπτωσεις μπορει να υπαρχει και καποιος επωνυμος αλλα φυσικα εκτος σημμετοχης.
    Αυτό λοιπον που φανταζει εφικτο για τα δικα μας δεδομενα είναι να γινει ενας αγωνας στον οποιο ο καθενας μεσα από διαφορες μανουβρες κι ας είναι χωρις μουσικη θα μπορεσει να παρουσιασει τις δυνατοτητες και την προοδο του. Μια τετοια κινηση πιστευω ότι αν μη τι άλλο θα προσφερε αρκετο θεαμα.
    Αυτή είναι η αποψη μου εστω κι αν δεν μπορεσω να σημμετασχω (λογο αποστασης καθως μενω Κρητη αλλα σιγουρα θα προσπαθουσα, ηδη εχω παρει τριημερη αδεια από τη δουλεια μου για τον Μαη για να παρεβρεθω στο Βολο εάν τελικα γινει και του χρονου η διοργανωση).
    Καταγράφηκε

    GeorgeDr
    JR PROPO...Feel the difference !!!
    georgedr
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 123


    « Απάντηση #14 στις: Τετάρτη, 28 Νοέ 2007, 22:34:53 »

    Και ας κανουμε ένα γκαλλοπ.
    Εστω ότι διοργανωνεται ενας τετοιος αγωνας. Οποιος ενδιαφερεται ας πει εδώ εάν θα λαβαινε μερος για να δουμε ποσες σημμετοχες θα υπηρχαν.

    Σημμετοχες με μοντελο από 35cc Gas και ανω.
    Να αναφερετε μερικα χαρακτηριστικα του μοντελου σας.

    !!!Εγω δηλωνω πρωτος.!!!
    Μοντελο Extra 300 35% composite ARF, με DA 100cc

    Καταγράφηκε

    GeorgeDr
    JR PROPO...Feel the difference !!!
    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Sport - fun και γενικά (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Αγωνες Freestyle??!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.033 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.