Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:15:53

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:15:53

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 112
    Συνολικά: 113
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!  (Αναγνώστηκε 15283 φορές)
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #30 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 22:08:57 »

    Αλήθεια ...
    διαβάζοντας το Θέμα αναρωτιέμαι ... έχετε ακούσει ποτέ για κανένα δίπλωμα ή πτυχίο άς πούμε που μπορεί να πάρει κάποιος μοντελιστής ώστε να αναγνωρίζονται οι πτητικές ή Κατασκευαστικές (?) του ικανότητες ?
    Ή κάποιο Διακριτικό τέλος πάντων έστω και σε Εθνικό επίπεδο ...
    Μήπως πρέπει να ανοίξουμε μιά συζήτηση και με την Ομοσπονδία πάνω σ'αυτό το θέμα ? Λέω μήπως ...  Huh
    Όσον αφορά τώρα τή συγκεκριμένη στήλη ...
    mikelos , πώς πάνε οι πτήσεις σου ?
    Προχώρησες καθόλου ?
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 22:11:19 από DeltaMan » Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #31 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 23:33:11 »

    Νομίζω ότι κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. Δεν μπορεί να συμφωνούμε πάντα, ούτε σε κάθε διαφωνία μας να θεωρούμε το σύνολο εχθρικό.

    Απλά δίνεις πάσσο στην παρτίδα όχι στο παιχνίδι.  Wink
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #32 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 23:47:59 »

    Αλήθεια ...
    διαβάζοντας το Θέμα αναρωτιέμαι ... έχετε ακούσει ποτέ για κανένα δίπλωμα ή πτυχίο άς πούμε που μπορεί να πάρει κάποιος μοντελιστής ώστε να αναγνωρίζονται οι πτητικές ή Κατασκευαστικές (?) του ικανότητες ?
    Ή κάποιο Διακριτικό τέλος πάντων έστω και σε Εθνικό επίπεδο ...
    Μήπως πρέπει να ανοίξουμε μιά συζήτηση και με την Ομοσπονδία πάνω σ'αυτό το θέμα ? Λέω μήπως ...  Huh
    Όσον αφορά τώρα τή συγκεκριμένη στήλη ...
    mikelos , πώς πάνε οι πτήσεις σου ?
    Προχώρησες καθόλου ?


    Τώρα μας βάζεις δύσκολα Απόστολε!  laugh laugh
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #33 στις: Πέμπτη, 6 Απρ 2006, 23:56:17 »

    Οποιος ενδιαφέρεται να δει τι γίνεται αλλού ας ξεκινήσει από το https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=570.msg4076#msg4076
    έχει τα σχετικά links.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #34 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 11:34:06 »

    Πιαδια το μονο που θα πω ειναι οτι ολοι περασατε απο την θεση μας και σιγουρα κανενας δεν σηκωσε αεροπλανο μονος του.
    Μην το λες..Εγω εχω σηκωσει μονος μου παρα πολλα(τα οποια εφτιαχνα μονος μου) και τα εσπασα ολα devil devil devil devil
    Αυτο γινοταν γιατι δεν ειχα τη δυνατοτητα της μετακινησης ωστε να βρω καποιον να με μαθει λογω ηλικιας!!!!!!Παντως πριν το σηκωσω για πρωτη φορα και στη συνεχεια εψαχνα για εκπαιδευτη...Τελος εμαθα οταν τελικα βρηκα!!!!!!!!!Ακομα εχω διαβασει οτι πολλοι εχουν προσπαθησει να ξεκινησουν μονοι τους.................. Δάκρυ Δάκρυ Δάκρυ
    Αρα το "σιγουρα" δεν χρειαζοταν πιστευω Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #35 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 15:32:21 »

    Εγώ θα ήθελα να πω στα παιδιά που ασχολούνται για πρώτη φορα με το χόμπι αυτό η οποιο άλλο χόμπι γενικά αν δεν κανεις λάθη (είτε που κοστίζουν, πάει το μοντέλο, η που να διορθώνονται άμεσα, δεν κοστίζουν σώσαμε το μοντέλο από ανώμαλη προσγείωση) δεν θα μάθεις. Τώρα από την άλλη αν έχεις και κάποιον να σου δείξει ακόμα καλλίτερα. Αν αυτός τώρα σου ζήτηση χρήματα η όχι αυτό είναι καθαρά στο δικό του χέρι. Όπως είπε και ο Σφυρής πολύ σωστά υπάρχουν, κάποιοι οι οποιοι μπορεί να μην ζητάνε λεφτά γιατί δεν το "κατέχουν το επάγγελμα". Μέχρι τώρα δεν έχω δει πολλούς χομπίστες να δίνουν τις γνώσεις τους τσάμπα. Θες για την εκμάθηση κατασκευής ξύλινων ιστιοφόρων μοντέλων? θες τις κανονικής "ιστιοπλοιιας"? θες μήπως ακόμα και για την ζωγραφική?

    Κάποιοι από την δικη τους σκοπια το θεωρούν λάθος. και καλά κάνουν. υπάρχουν όμως και άλλοι, τυχαίο παράδειγμα, που βγαίνουν μπροστά και λένε "Ντροπή σε αυτούς που ζητάνε χρήματα για να μάθουν σε κάποιον, να πετάει, να κατασκευάζει η να ζωγραφίζει" και αφού έχουν εξασφάλιση την θέση του επιφανούς και καταξιωμένου στελέχους τον "ζωγράφων" να τα τρώνε από ευρωπαϊκές επιχορηγήσεις με χρυσά κουταλια! και ρωτάω... ο δασκαλάκος που μας μαθαίνει να φτιάχνουμε το ιστιοφόρο είναι επιτήδειος η αυτός που τα τρώει πίσω από την πλάτη μας  από την ευρωπαϊκή ένωση και από μίζες από καταστήματα εξοπλισμού και το παίζει ηθικός? Γενικότερα αυτά τα άτομα πρέπει να παραγκωνίζονται από τα κάθε είδους χόμπι.
    Νομίζω ότι αυτή την φορα δεν θα διαφωνήσει κανεις... e?? Χαμόγελο
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:24:13 από Yankos » Καταγράφηκε

    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #36 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 15:58:00 »

    Ο  M.Braxiolidis, αλλοιώς Godfather έχει δηλώσει "είμαι άσχετος παντελώς από το θέμα του αερομοντελισμού".

    Νομίζω λοιπόν ότι δεν αξίζει καν να σχολιασθεί οτι έγραψε.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #37 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 16:06:37 »

    μα ναι εγώ μίλησα γενικά για χόμπι εσείς γιατί παρεξηγηθήκατε?? αναφέρθηκα ειδικά σε εσάς? τι συναινεί? γιατί δεν κατάλαβα? δεν νομίζω να είχα εχθρικό στυλ έναντι κάποιου? αν είχα δεν ήταν ο σκοπός μου...
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:25:17 από Yankos » Καταγράφηκε

    amach
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3



    WWW
    « Απάντηση #38 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 17:07:35 »

    ma nai ego milisa genika gia xompi eseis giati pareksigithikate?? anaferthika eidika se esas? ti sinevei? giati den katalava? den nomizo na eixa exthriko styl enanti kapoiou? an eixa den htan o skopos mou...

    ma nai ego milisa genika gia xompi eseis giati pareksigithikate?? anaferthika eidika se esas? ti sinevei? giati den katalava? den nomizo na eixa exthriko styl enanti kapoiou? an eixa den htan o skopos mou...

    Κ. Βραχιολίδη, εσύ τίποτα δεν ξέρεις αλλα σε όλα μπλέκεις. Πριν από πολύ καιρό σου είχα πει κάτι. Σου είχα πει πως όλες οι κινήσεις σου πρέπει να γίνουν με διαφάνεια. Εσύ επέλεξες άλλο δρόμο, νόμιζες πως είχες να κανεις με μερικούς βλάκες, το μεγαλύτερο σου λάθος όμως είναι πως το πίστεψες κιόλας. Όταν μαζευτήκαμε στο parking και μας ανάγγειλες το πρόγραμμα για να νοικιάσουμε το χορό του ελληνικού, ζήτησες να καταβάλουμε χρήματα για να προχωρήσεις να ιδρύσεις σύλλογο. Μόλις λοιπόν είδες ότι είχες οικονομική υποστήριξη προχώρησες σε λάθος δρόμο. Πίστεψε με σε αφήσαμε για να φας τα μούτρα σου, και να βγάλεις τα ματια σου με τα ίδια σου τα χερια.

    Πως θα μπορούσε να αναρωτηθεί κανεις.?

    E λοιπόν έλα να σου εξηγήσω.
    Proton κατάφερες να γίνει ο πιο μισητός "μοντελιστις" στην Αθηνα μη σου πω στην Ελλάδα.
    Δεύτερον Κατάθεσες Καταστατικό Εταιρίας στην εταιρία που πήγε να σου νοικιάσει το χορό και όχι καταστατικό συλλόγου (άρα έκλεισες και την πόρτα εκεί)
    Τρίτον, πλαστογράφησες Υπογραφές μέλλον στην Εταιρία σου.
    Τέταρτον "ξαναπλαστογραφισες" υπογραφές για να τους βγάλεις.
    Πεμπτον, Διέψευσες άτομα κατάμουτρα ότι σου είχαν δώσει χρήματα για αγορά μοντέλων και παροχή υπηρεσιών καταφέρνοντας έτσι να γίνει ακόμη πιο μισητός, αλλα πάνω από όλα απέδειξες σε όλους ότι είσαι άτομο χωρίς ποιον, και πραγματικά έχεις πολύ μικρή αξια.

    Όπως σου είπα πριν, Κανένας δεν σου πήγε κόντρα, τα κατάφερες όλα αυτά μονος σου, και ο λόγος απλός. Πηγες να κονομήσεις. Πως?

    Έλα να σου το αναλύσω.

    έσοδα
    250 συμμετοχές kiss 50€ = 12.500€
    + μαθήματα
    + πωλήσεις μοντέλων & "ανταλακτικα"


    έξοδα: στο εξάμηνο
    Τουαλέτα: 500€ στο εξάμηνο
    Ενοίκιο χορού: 1000€
    κατασκευή πινακα: 500€ και πολλά σου λέω
    εγγίσει ενοικίου: 300€
    ταμπελάκια συχνοτήτων: 100€
    βενζίνες: 100€

    οποτε έχουμε έξοδα που δεν ανέρχονται πάνω από 2,500€ και έσοδα στα 12,500€ συν το ότι το λες το αεροδρόμιο το σπίτι σου, ποιος ξέρει μπορεί του χρόνου να ζήταγες 150€ συμμετοχη (όνειρα γλυκα) αλλα όπως είπες είναι το σπίτι σου και εκεί κανεις ότι γουστάρεις.

    Αλλα υπάρχουν και οι εξώσεις

    Οποτε okay. Βραχιολίδη έβαλες 10,000€ Τσέπη, να πω μαγκιά σου, να πω Mal... σου, πάντως φανερά λοιπόν υπάρχει δόλος. και ας μην ξεχνάμε πηγες να κανεις το μεγαλύτερο "μοντελομαγαζο" τις Ελλάδος.

    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
    ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΑΡΠΑΧΤΗ ΚΑΙ ΑΦΙΣΕΣ 250 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
    [/color][/b]
     
    Λείπαμε αν σε έχω θίξει απλά αυτή είναι η αλήθεια, και σωστό είναι να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Ίσος σε μια άλλη ζωή να γίνουμε πιο entimii.

    why.G όσο για τις επιχορηγήσεις το ξέρεις καλά το ρήμα γιατί στο καταστατικό τις εταιρίας σου στο άρθρο 7 παραγ. 2  (πόροι τις ενώσεις) τα είχες προβλέψει. Άρα λοιπόν ποιος κυνηγούσε χορηγήσεις? οποιος αμφιβάλλει ας μου στείλει email να του κάνω fax ένα αντίγραφο του καταστατικού.

    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:34:16 από Yankos » Καταγράφηκε

    Vasilis Tziamouranis
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Απάντηση #39 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 17:08:15 »

    .....kapoioi oi opoioi mporei na mhn zhtane lefta giati den to "katexoun to epagelma".......

    ...εγώ εάν το κατέχω καλά ποσο μπορώ μα ζητάω??

    "γι' αυτο" θέλω να γίνει ένας συντονισμός να βγάλουμε έναν τιμοκατάλογο.






    v-tolia....ετοιμάσου να σου στυλο τον λογαριασμό!! uglystupid2



    ...................................................................................κρίμα που δεν υπάρχει ποιότητα πια.


    ....."αναρωτιεμαι" η επικεφαλίδα  νέος στο άθλημα που αναφέρεται???....σαλάτα
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:40:37 από Yankos » Καταγράφηκε

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    kosmasleiletzoglou
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #40 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 18:12:03 »

    ----kapoioi oi opoioi mporei na mhn zhtane lefta giati den to "katexoun to epagelma"-----. Διορθώνω: δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο και ιδίως δεν υποστηρίζω ότι ο μοντελισμός είναι επάγγελμα, αντιθέτως όποιος αναλαμβάνει να εκπαιδεύσει κάποιον είτε με αμοιβή είτε δωρεάν υποτίθεται ότι μπορεί να τα καταφέρει. Στην έκθεση δεν ήμουν καλός και αν άθελά μου άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο ζητώ ταπεινά συγνώμη. Και να ξεκαθαρίσω κάτι για αποφυγή παρεξηγήσεων. Δε γνωρίζω κανένα Βραχιολίδη. Άλλον γνωρίζω που βγάζει αρκετά διδάσκοντας οκ? Δεν κατάλαβα για ποιον μιλούσατε παραπανω που κάποιος είπε (kmandila:μιάς και δεν τον ονοματίζεις σου γνωρίιζω  ότι κυκλοφορεί κάποιος τέτοιος επιτήδειος στούς χώρους που αναφέρεις ο οποίος το έχει αναγάγει σε επάγγελμα βγάζοντας μεροκάματο-μεροκάματα.
    ) πως ξέρει κάποιον που έβγαλε αρκετά διδάσκοντας. Νόμιζα πως μιλούσαμε για το ίδιο πρόσωπο και επειδή γνωρίζω το τι προσφέρει με αμοιβη γιαυτό τον υποστήριξα. Τον κο Βραχιολίδη ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο οκ?
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 18:20:53 από sfyris » Καταγράφηκε
    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #41 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 18:37:41 »

    θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τον Κώστα (Bossanova), εσύ δεν είσαι το παλικάρι που έσπασες ένα ελικόπτερο γιατί δεν είχες φορτίσει τις μπαταρίες και έψαχνες να βρεις κάποιον που έκανε παρεμβολή; Όχι, γιατί όλοι γελάγανε και έλεγαν «ο Κώστας (Bossanova)» και ότι έχεις σπάσει πολλά μοντέλα. Εγώ δεν θα ήθελα να μάθω από εσένα πάντως.
     

     Όσον αφορά τον άλλο κύριο που με μπέρδεψε με τον αδερφό μου θα ήθελα να ρωτήσω τον κ. Κωστοπουλο. Μήπως δεν είπε απατεώνα τον αδερφό μου; Είναι στην φαντασία μου ότι τον κατηγόρησε για πλαστογραφία χωρίς καμία απόφαση δικαστηρίου και μετά και αφού τον έβρισε έγραψε το «Μαλάκας» ως «μαλ….»
    Ξέρει ο κύριος αυτός ότι ο σύλλογος ελέγχετε από εφορία? Ότι για όλες τις συνδρομές έχουν κοπεί αποδείξεις και ότι όσοι δεν έχουν πάρει αποδείξεις έχουν επιστραφεί τα λεφτά τους; Τι το περάσαμε εδώ σαν κάνα μπακάλικο που δεν υπάρχει έλεγχος από πουθενά και όλα σημειώνονται σε τεφτέρια, χωρίς τιμολόγια χωρίς τίποτα? Από πού τα κρίνετε αυτά;
    Επίσης κ. Κωστοπουλε ο φασισμός σας φαίνετε με τον ΝΟΜΟ 4000 που έχετε εφαρμόσει με εμένα κρεμώντας τον τίτλο ΑΝΕΠΗΘΗΜΙΤΟ κάτω από τα μηνύματα μου επειδή σας έφερα σε δύσκολη θέση και σας εξέθεσα απέναντι στο φόρουμ σας που δυστυχώς δεν έχετε ιδέα για τον χειρισμό του.

    Ακόμα να αποκαλύψετε τα στοιχεία του κ. FlyingBolt ενώ σε αντίθεση με εμένα τα εμφανίσατε με περισσό θάρρος γιατί ήμουν αντίθετος από τις απόψεις σας. Να υπογραμμίσω και κάτι ακόμα που πρέπει να ψάξετε όπως κάνατε με εμένα; Το 99% των μελών που κατηγορούν τον αδερφό μου και γενικότερα την οικογένεια μου είτε έχουν γράψει 2 μηνύματα πιο πριν ή ένα! Που τους έχετε; Στο μανική και περιμένετε την κατάλληλη στιγμή για να τους αποκαλύψετε; Είναι κατασκευάσματα του ίδιου που απλά δεν ξέρουν να μπουν και να κατηγορήσουν οι ίδιοι και κάνετε Post εσείς αυτά που ήθελαν να πουν; Για δείτε το λίγο…

    Σορρυ αν ήμουν σκληρός αλλά αν σας ενόχλησε θα βγει ο δημοκρατικός φορουμαρχης με συνοπτικές διαδικασίες είτε να μου κρεμάσει κάποια ταμπέλα πάλι, ή να με ακυρώσει φιμώνοντας με λέγοντας να μην μου απαντήσει κανείς.
    Είδαμε και στην τηλεόραση και άλλες τέτοιες διαδικασίες (Χατζηνικολαου – Αναστασιαδης). Και ο κ. Χατζηνικολαου έτσι φανατικός δημοκράτης και υποστηριχτής του ελευθέρου λόγου λέει ότι είναι.


    Κανείς δεν αναφέρθηκε στον κ. Βραχιολίδη κάποιοι άλλοι για άσχετο λόγο αναφέρθηκαν στον αδερφό μου. Κάποιος είπε «Βλέπουν εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν»
     
    Καταγράφηκε

    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #42 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 19:08:32 »

    hellooooo!!!!! Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση

    Οι κριτές (επικριτές σωστότερα),των πάντων επέστρεψαν!!!!! worry worry
    Βρε! που είσουνα τόσο καιρο??? Χάθηκες!!!
    Α!! μάλλον θα ασχολιόσουνα με την δημοσίευση ψευθόν και συκοφαντικών ειδήσεων στην press bannk.To ξέχασα βρε!! Θα με συγχωρέσεις??? ή πρέπει να ρωτήσεις την familia για να δεις αν θα σου δώσει το οκ ο νονος μιας και μάλλον εσύ δεν είσαι πλέον ο Godfather?
    Αλήθεια η επιχείρηση πάει καλά?? Ντάξει το ξανακερδίσαμε το Ελληνικό?? γιατί στην press bank έχουμε καιρό να διαβάσουμε νέα σας (21-3-06), είδες! η παρουσία σου με έκανε να ξαναδώ και να πριμοδοτήσω με αναγνωσιμότητα την ιστοσελίδα σου (σας)
    Μου αρέσει πάντως που έχεις και άποψη αν και κατα δήλωσει σου είσαι ασχετος!! ή μήπως σαν άσχετος και αδιαφιλονίκητος κριτής των πάντων προσπαθώντας να σκοτώσεις την ανία σου ξαναεπέστρεψες με το γνωστό υφάκι σου??
    Εσύ δεν μας ονόμασες αργόσκολους τεμπέληδες που γράφουμε στο δίκτυο?? γιατί λοιπόν πέφτεις στο επίπεδό μας?? είναι δυνατόν με τις περγαμηνές που έχεις να ασχολείσε μαζί μας??
    Εδώ μέσα βραχιολίδη ασχολούμαστε αποκλειστικά με αερομοντελισμό και όχι γενικά με hobby για αυτό αει.......... ξέρεις εσύ. teasing teasing teasing

    dapan

    ή αλλιώς Νταναβάρας Παντελής, για να μη λές πάλι ότι κρύβομαστε
    αεειι!!.....
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 19:13:17 από dapan » Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #43 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 19:12:36 »


    v-tolia....etoimasou na sou stilo ton logariasmo!! uglystupid2

    Λογαριασμο?ποιον λογαριασμο?Για ποιο πραγμα lalala lalala lalala lalala.Huh?Αυτο το Σαββατοκυριακο μαλλον δεν πεταω!!Εχω να κανω εργασιες για να ειμαι ελευθερος ολο το Πασχα αρα θα τα πουμε απο την αλλη εβδομαδα!!!!Α,και τον λογαριασμο θα περασω αν ειναι να τον παρω τοτε οποτε υπολογισε και τους τοκους Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    amach
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3



    WWW
    « Απάντηση #44 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 19:28:49 »

    θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τον Κώστα (Bossanova), εσύ δεν είσαι το παλικάρι που έσπασες ένα ελικόπτερο γιατί δεν είχες φορτίσει τις μπαταρίες και έψαχνες να βρεις κάποιον που έκανε παρεμβολή; Όχι, γιατί όλοι γελάγανε και έλεγαν «ο Κώστας (Bossanova)» και ότι έχεις σπάσει πολλά μοντέλα. Εγώ δεν θα ήθελα να μάθω από εσένα πάντως.
     

     Όσον αφορά τον άλλο κύριο που με μπέρδεψε με τον αδερφό μου θα ήθελα να ρωτήσω τον κ. Κωστοπουλο. Μήπως δεν είπε απατεώνα τον αδερφό μου; Είναι στην φαντασία μου ότι τον κατηγόρησε για πλαστογραφία χωρίς καμία απόφαση δικαστηρίου και μετά και αφού τον έβρισε έγραψε το «Μαλάκας» ως «μαλ….»
    Ξέρει ο κύριος αυτός ότι ο σύλλογος ελέγχετε από εφορία? Ότι για όλες τις συνδρομές έχουν κοπεί αποδείξεις και ότι όσοι δεν έχουν πάρει αποδείξεις έχουν επιστραφεί τα λεφτά τους; Τι το περάσαμε εδώ σαν κάνα μπακάλικο που δεν υπάρχει έλεγχος από πουθενά και όλα σημειώνονται σε τεφτέρια, χωρίς τιμολόγια χωρίς τίποτα? Από πού τα κρίνετε αυτά;
    Επίσης κ. Κωστοπουλε ο φασισμός σας φαίνετε με τον ΝΟΜΟ 4000 που έχετε εφαρμόσει με εμένα κρεμώντας τον τίτλο ΑΝΕΠΗΘΗΜΙΤΟ κάτω από τα μηνύματα μου επειδή σας έφερα σε δύσκολη θέση και σας εξέθεσα απέναντι στο φόρουμ σας που δυστυχώς δεν έχετε ιδέα για τον χειρισμό του.

    Ακόμα να αποκαλύψετε τα στοιχεία του κ. FlyingBolt ενώ σε αντίθεση με εμένα τα εμφανίσατε με περισσό θάρρος γιατί ήμουν αντίθετος από τις απόψεις σας. Να υπογραμμίσω και κάτι ακόμα που πρέπει να ψάξετε όπως κάνατε με εμένα; Το 99% των μελών που κατηγορούν τον αδερφό μου και γενικότερα την οικογένεια μου είτε έχουν γράψει 2 μηνύματα πιο πριν ή ένα! Που τους έχετε; Στο μανική και περιμένετε την κατάλληλη στιγμή για να τους αποκαλύψετε; Είναι κατασκευάσματα του ίδιου που απλά δεν ξέρουν να μπουν και να κατηγορήσουν οι ίδιοι και κάνετε Post εσείς αυτά που ήθελαν να πουν; Για δείτε το λίγο…

    Σορρυ αν ήμουν σκληρός αλλά αν σας ενόχλησε θα βγει ο δημοκρατικός φορουμαρχης με συνοπτικές διαδικασίες είτε να μου κρεμάσει κάποια ταμπέλα πάλι, ή να με ακυρώσει φιμώνοντας με λέγοντας να μην μου απαντήσει κανείς.
    Είδαμε και στην τηλεόραση και άλλες τέτοιες διαδικασίες (Χατζηνικολαου – Αναστασιαδης). Και ο κ. Χατζηνικολαου έτσι φανατικός δημοκράτης και υποστηριχτής του ελευθέρου λόγου λέει ότι είναι.


    Κανείς δεν αναφέρθηκε στον κ. Βραχιολίδη κάποιοι άλλοι για άσχετο λόγο αναφέρθηκαν στον αδερφό μου. Κάποιος είπε «Βλέπουν εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν»
     



    K.Βραχιολιδη,

    Είναι προφανές ότι έχετε αναλάβει την Υπεράσπιση του αδερφού σας, στα ΜΜΕ. Και δεν μπορώ να κατανοήσω πως μια οικογένεια δημοσιογράφων οπως εχετε αποκαλυψει στο παρελθών, με μια γκαμα τέτοιον επιτυχιών δεν κάνει μια Press Release σε κάποιο κανάλι όπως το Mega ή ANT1.

    Πάντως μας τιμά που γράφετε σε ένα τόσο μικρο Forum σύμφωνα με τα δεδομένα σας.

    Θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω πως ο Αδερφός σας, Νίκος Βραχιλιδης  έχει εισπράξει χρήματα για μαθήματα και για συνδρομές δίχως να έχει κόψει απόδειξη, διαπράττοντας φοροδιαφυγή Αυτό βέβαια θα μπορούσατε να το διαψεύσετε, άλλα δεν θα είχε πολύ μεγάλη σημασία, διότι οι παθόντες γνωρίζουν την αλήθεια

    Εάν Βέβαια θα θέλατε να συνεχίσετε να υποστηρίζετε ότι δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο, τότε θα μπορούσα πολύ εύκολα να παρουσιάσω και τα πειστήρια στις αρμόδιες αρχές

    Πάντως μου κάνει εντύπωση πως σας ενδιαφέρει να μάθετε τα στοιχεία των μελών που έχουν γράψει προηγούμενα κείμενά Μήπως θέλετε να τους τρομοκράτησε? Η μήπως σκοπεύετε να γίνετε και Μπράβοι και να τους δειρετε κιόλας?  Κ. Μ. Βραχιολιδη θα σας πρότεινα να πάρετε δυο ζευγάρια κιάλια από τα  καταστήματα οπτικών που διατηρείτε για να δείτε τα πράγματά πιο ξεκάθαρα, Άλλα προπάντων ο αδερφός σας να τα χρησιμοποίηση για τις πτήσεις του που θα γίνονται πλέον έξω από το αεροδρόμιο, διότι όπως έχω πληροφορηθεί δεν τσίμπησαν με τις απειλές σας περί δημοσιογραφίας και περί αποκαλύψεων

    Το Μονό που θα μπορούσα να σας ευχηθώ είναι Περαστικά σας για το μοναχικό δρόμο που διαλέξατε να ακολουθήσετε. Tongue Δάκρυ Tongue Δάκρυ Tongue idiot2 idiot2 Tongue Thumbs up idiot2 Tongue
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 19:42:18 από amach » Καταγράφηκε

    Vasilis Tziamouranis
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω  |  Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.037 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.