Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.416 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 00:48:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 00:48:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:30]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από Demetre
    [Χθες στις 06:22]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304416
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 57
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 57
    Συνολικά: 58
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 18     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑ!!!  (Αναγνώστηκε 51868 φορές)
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Τρίτη, 24 Ιούν 2008, 19:51:05 »

    Παιδί μου, Αλέξη

    Η επόμενη φωτογραφία είναι ειδικά για σένα , και θα σε περιμένει όταν επιστρέψεις με το καλό : Φ ΦΦ ΦΦΦ ΦΦΦΦ ΦΦΦΦΦ  ........ +άπειρο Φ.......... Grin Grin Grin Thumbs up

    Με πατρική αγάπη
    Captain
     idiot2


    * 0166.jpg (6.31 KB, 334x500 - εμφανίστηκε 652 φορές.)
    Καταγράφηκε
    HarisH
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 239



    WWW
    « Απάντηση #16 στις: Τετάρτη, 25 Ιούν 2008, 09:52:07 »

    Καλημέρα σας,

    Χανιωτο-ψάρακα τι κάνεις;

    Πριν 4 χρόνια πήγα στη Σάμο για Χριστούγεννα στο Καρλόβασι. Βλέπετε είναι εκεί τα πεθερικά μου και κάθε Χριστούγεννα είμαι εκεί.
    Είχα μαζί μου το Raptor μου είχα βρεί ένα χώρο κοντά στη παραλία και πετούσα. Κάποια στιγμή εμφανίστηκε άλλος ένας με Raptor.
    Συστηθήκαμε μιλήσαμε λίγο και μου είπε ότι χρησιμοποιεί το χώρο για πτήσεις και μάλιστα ότι ασχολείται επαγγελματικά με το μοντελισμό.

    Φέτος τα χριστούγεννα που πήγα πάλι στη Σάμο έπαθα πλάκα, ο Γιώργος με τα παιδιά στο Καρλόβασι έχουν μεταμορφώσει το σώρο σε ένα οργανωμένο μοντελοδρόμιο.

    Και εντάξει εφτιαξαν το χώρο αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πόσο μεγάλωσε η μοντελοπαρέα.!!!

    Οπότε Αλέξη, όταν βρεθούμε οι Κρητικοί στη Σάμο θα με πας στο Βαθύ που δε ξέρω τα παιδιά και θα έρθεις και στο Καρλόβασι να σου γνωρίσω τους άλλους :-).

    Μπράβο και στα παιδιά απο το βαθύ που δημιούργησαν ένα νεό μοντελιστικό πυρήνα, μπράβο στους Καρλοβασίτες που έχουν φτιάξει ένα πολύ ωραίο χώρο και γενικά μπράβο στους Σαμιώτες αναλογικά με τον πλυθησμό του νησιού έχουν αρκετά ανεπτυγμένη μοντελιστική ζωή.

    Ελπίζω να τα πώ απο κοντά με όλους σας σύντομα.


    * DSCN3669.jpg (111.34 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 694 φορές.)
    Καταγράφηκε

    ikarosrc
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 127



    « Απάντηση #17 στις: Πέμπτη, 26 Ιούν 2008, 21:44:51 »

    Talos περιμενουμε το επόμενο Video

    Καταγράφηκε

    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 26 Ιούν 2008, 21:47:41 »

    Καλησπέρα, Harιs .
           Χαίρομαι, που ενα πατριωτάκι ( εγώ είμαι από Ρέθυμνο) απάντησε στο forum , και ειδικά σε post  που αφορά τη Σάμο, καθώς σε αυτήν ζώ και εργάζομαι τα τελευταία 3 χρόνια.
           Θα συμφωνήσω μαζί σου, στο ότι για τα δεδομένα της Σάμου υπάρχει ένας σχετικά ταχύς ρυθμός ανάπτυξης του μοντελισμού. Αλλά θα ήθελα να υπενθιμήσω , ότι όπως σε πολλά πράγματα, " Δε μετράει η ποσότητα πάντα, αλλά η ποιότητα", τόσο σε υλικά πράγματα, αλλά περισσότερο σε συμπεριφορές, ειδικά από τους εντόπιους "ειδίμονες" του αερομοντελισμού. Εγώ ας πούμε, και άλλος ένας φίλος έχουμε "εμπάργκο" εισόδου στο Καρλόβασι, γιατί υποστηρίξαμε " πρόσωπο με πρόσωπο " τη σωστή κατά τα άλλα τεχνική άποψη μας .
           Αυτή είναι η άποψη μου, που ίσως έπρεπε να την είχα δημοσιεύσει , πολύ  καιρό τώρα στο θέμα: Καταστήματα, αλλά πήρα αφορμή από το post που έστειλες. Η απάντηση μου, δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση οποιαδήποτε μομφή στο πρόσωπο σου,  καθώς είσαι πολύ γνωστός στα μοντελιστικά πράματα στην Κρήτη.
    Εύχομαι να έρθεις σύντομα στη Σάμο ή να συναντηθούμε στην Κρήτη.

    Φιλικά
    Νίκος Γ.
    Καταγράφηκε
    HarisH
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 239



    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 26 Ιούν 2008, 22:44:10 »

    Γεία οσυ Νίκο,

    Στα λεγόμενα σοιυ περι ποσότητας και ποιότητας δε μπορώ να απαντήσω μια και δεν ξέρω τα παιδιά από το Βαθύ. Αλλα και να τα ήξερα, ποτέ δεν ξεχώρισα μοντελιστές, μια και έχω φίλους που πετάνε μικρά χτιστά στο χέρι αεροπλάνα και είναι πολύ ποιοτικότεροι από άλους που πετάνε επώνυμα και ακριβά μοντέλα.

    Όσον αφορά συμπεριφορές ο καθένας κρίνει βάσει των εμπειριών και των προσωπικών κριτηρίων του. Όσον αφορά το εμπάργκο που λες..δεν μπορώ να έχω άποψη ούτε για κάποιο συμβάν αλλά ούτε και τι συμβαίνει για αυτό που αναφέρεις.

    Μομφή στο πρόσωπο μου γιατί να υπάρχει? Δεν σε ξέρω προσωπικά ούτε με ξέρεις οπότε από που και ώς που να υπάρχει μομφη προς εμένα;Επίσης όποιος με πλησίασε οπουδήποτε και αν βρεθω προσφέρω τη βοήθεια μου (με όσες γνώσεις έχω δεν είμαι και κανένας ειδήμων). Αν το συγκεκριμένο θέμα αφορούσε συγκεκριμένη παρέα μοντελιστών και δεν επρεπε να κάνω την αναφορά που έκανα ζητώ συγνώμη, απλα είδα ΣΑΜΟΣ γενικά και θεώρησα όμορφο και όχι αφορμή ενόχλησης να αναφέρω την εμπειρία μου. Δεν θα μπορούσα να γνωρίζω τι συμβαίνει μεταξύ σας.

    Για να μη πολυλογώ αν υπάρχουν πράγματα που έχουν γινει εκεί μεταξύ σας λυστε τα, δεν είμαστε και πολλοι οι αερομοντελιστές για να έχουμε και κόντρες και μ@λ@κιες. ¨Οπως ξέρεις Χανιά Ηράκλειο είναι μια ζωή στη κόντρα, εκτός τους μοντελιστές που κάνουμε φοβερή παρέα με ολα τα παιδιά από τα Χανιά και τους υποστηρίζουμε και μας υποστηρίζουν σε κάθε εκδήλωση μοντελισμού.

    Εγώ δεν τα ξέρω τα της Σάμου, άλλωστε 10-15 μέρες το χρόνο είμαι Σαμο για να δώ συγγενείς και να ήρεμήσω, επίσης ακριβώς επειδή κάνω διακοπές εκεί χαίρομαι που μπορώ και πετάω και τίποτα παρπάνω. ΔΕΝ ρωτάω ΔΕΝ θέλω να ξέρω για ευνόητους λόγους.


    Το τηλ μου το έχει ο Αλέξης όποτε θέλεις να τα πούμε αλλιώς όταν έρθω με το καλό ή αν κατέβεις Κρήτη ή αλλίως με PM. Δεν θέλω να χαλάσουμε το thread που άρχισε τόσο ωραία. Επίσης τον ίδιο λόγο δεν έχω κανένα πρόβλημα κάποιος mod να σβήσει τα post μου αν ενοχλούν τα παιδιά που ξεκίνησαν το θέμα.

    Νίκο ΧΑΡΗΚΑ πατριώτη.
    Τα λέμε

    Καταγράφηκε

    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Παρασκευή, 27 Ιούν 2008, 00:01:20 »

    Χάρη, με χαρά θα τα πούμε στην Κρήτη, μια και θέλω να γνωριστώ και με τους υπόλοιπους μοντελιστές από Ηράκλειο . Δυστυχώς ξέρω ελάχιστους κυρίως από τα παιδιά που πάνε στους Μαλάδες, μια και λοίπω από το 1992.
     Το post σου στάθηκε αφορμή να πώ κάτι το οποίο το κρατούσα μέσα μου και με βασάνιζε πολύ καιρό, και δεν έχει να κάνει με σένα.
    Πάντως, τέλη Σεπτεμβρίου αρχές Οκτώβρη που θα κατέβω κάτω θα τα πούμε σίγουρα, και φυσικά όποτε έρθεις Σάμο, είσαι ευπρόσδεκτος,  και όπως λέμε στο Ρέθεμνος, " ...και αν δε χωράτε σπίτι μας κατσετε στην κεφαλή μας..."

    Και το thread δε χαλάσει . Θα συνεχίσουμε να στέλνουμε video και φωτογραφίες

    Χάρη και γω χάρηκα ,
    Νίκος

    Καταγράφηκε
    Αλέξης
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 270



    WWW
    « Απάντηση #21 στις: Παρασκευή, 27 Ιούν 2008, 02:59:26 »

    Για κσποιο λογο στην Ικαρια ειναι πολυ δυσκολο να συνδεθω σπο το κινητο μου....
    γι'αυτο βρηκσ ενα σλλον τροπο να συνδεθω αν και πολυ ακριβοτερος!!! αυτο το ποστ μου πρεπει να αντιστοιχει σε 3-4 GWS προπελες!!!!
    Χαρη εχουμε καιρο να τα πουμε, αν θυμαμαι καλα απο του Ντουνη...
    μολις κατεβω (ελπιζω συντομα) να κανουμε καμια μαζωξη, απο τις καλες με την τζικουδια (Κωστας 3D και Μυρων ακουει?)!!!

    Λεω να κλεισω την παρενθεση του θεματος.
    Οταν ηρθα στην Σαμο γνωριζα ηδη την υπαρξη των δυο χωρων πτησεων και ετυχε το στρατοπεδο μου να ειναι στο Βαθυ οποτε αναζητησα τους εκει μοντελιστες. Με υποδεχτεικαν με αστείρευτη φιλοξενια και με την καθημερινή τριβη εμαθα και τα παρελκομενα του νησου.
    Υπαρχει ενα θεμα, οντος, αλλα τιποτα δεν ειναι αλυτο... Οι "Βαθιανοι" δεν νομιζω να εχουν προβλημα ζευξης αρκει να υπαρχουν οι καταλληλες προυποθεσεις και αγαπη προς τον αερομοντελισμο. Σαν Αλέξης θα ηθελα να παμε να πεταξουμε παρεα με τους Καρλοβασιτες κσι να τους γνωρισω! Αν θελουνε ας ποσταρουνε και αυτοι στο θεμα αυτο, με τα χαρας !!!
    ΤΕΛΟΣ


    Προς το παρων θελω κι'αλλες φωτο CAPTAIN. Μια του Δημου και μια του Μητσου παρακαλω!!!
    Διονιση το βιντεο που εμφανιζεται ο Κωστας θα το ανεβασεις???
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: www.myhelis.com
    samosrc
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 348



    WWW
    « Απάντηση #22 στις: Παρασκευή, 27 Ιούν 2008, 10:26:44 »

    Καλημέρα σε όλη τη παρέα Ίσως έχω παρεξηγηθέι οπότε μου δίνετε την ευκαιρία να ξεκαθαρίσω ένα πραγμα.Όλοι οι μοντελιστές είναι ευπρόσδεκτοι στο χώρο μας στο Καρλόβασι. Δεν υπάρχουν εμπάργκο και αποκλεισμοί για κανέναν μοντελιστή.
    Αλέξη όταν επιστρέψεις με το καλό πάρε τα παιδιά, που ξέρουν και το δρόμο, και ελάτε, ο Χάρης μου είπε ότι κανεις κουβάρι το CP.
    ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.
    Καταγράφηκε

    rcmodelshop.gr
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 28 Ιούν 2008, 22:00:11 »

     Οι  "Samos All Weather RC Pilots", παρουσίαζουν το δεύτερο video τους.










    Καταγράφηκε
    tedr50
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 62



    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 28 Ιούν 2008, 22:28:45 »

    Καλησπέρα παιδία κι απο μένα.
    Έρχομαι κι εγω Σάμο τα καλοκαίρια στο βαθύ.Που πετάτε? Απ' ότι έχω μάθει στην αλική?


    Θοδωρής
    Καταγράφηκε

    fly as high as the sun
    Talos
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 69


    talosfpv.blogspot.com


    WWW
    « Απάντηση #25 στις: Σάββατο, 28 Ιούν 2008, 22:43:11 »

    Καλησπέρα Θοδωρή.

    Πετάμε σε μια περιοχή κοντά στο αεροδρόμιο, περίπου 30 λεπτά από το Βαθύ, η οποία λέγεται Μαυρατζαίοι.
    Η παρέα θα σε περιμένει, με χαρά, για να πετάξουμε μαζί.  Στις αλυκές πετούσαμε πέρισυ, αλλά δεν είναι και τόσο καλά

    Νίκος
    Καταγράφηκε
    tedr50
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 62



    « Απάντηση #26 στις: Σάββατο, 28 Ιούν 2008, 23:26:38 »

    Μπράβο ρε παιδιά.Θα βρεθούμε σίγουρα όταν κατέβω Σάμο.
    Καλές προσγειώσεις σε όλους. Thumbs up Thumbs up Thumbs up

    Θοδωρής
    Καταγράφηκε

    fly as high as the sun
    ikarosrc
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 127



    « Απάντηση #27 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 12:30:10 »

    Γεια σου και απο μενα φιλε Θοδωρη!!Βεβαια οταν ερθεις θα πηγαινουμε να πεταμε παρεα και να γνωρισεις ολη την παρεα μας!
    Ποτε ερχεσαι,Αυγουστο συνηθως?
    Καταγράφηκε

    tedr50
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 62



    « Απάντηση #28 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 14:39:50 »

    Γειά σου κι εσένα φίλε ikarosrc.
    Ναί συνήθως Αύγουστο έρχομαι με την άδεια της δουλείας.
    Απ' ότι έχω μάθει έχεις το μαγαζί στον εμπορικό έτσι?
    Καταγράφηκε

    fly as high as the sun
    daroptas
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 17



    « Απάντηση #29 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2008, 15:00:05 »

    Χαιρετώ και εγώ την παρέα τον αερομοντελιστών ΣΑΜΟΥ!Είμαι και εγώ απο την παρέα του Καρλοβασίου (αν και δεν νομίζω οτι υπάρχει διαχωρισμός ανάμεσα Βαθύ-Καρλόβασι)!Πιστεύω οτι στο Καρλόβασι όπου κατοικώ έχουμε κάνει μια πολύ καλή δουλειά που καθημερινά γίνεται όλο και καλύτερη!
    Αντε παιδιά να πετάκξουμε καθόλου αυτές τις μέρες-έχω μάθει κάτι καινούργια κολπάκια!χα!
    φιλιά σε όλους!
    daroptas
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 18     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΥΘΑΓΟΡΑ!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.035 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.