Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.333 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 23:42:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 23:42:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από chris 1975
    [Σήμερα στις 19:04]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:20]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 00:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304333
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 43
    Συνολικά: 46
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Καλησπερα σας νεος εδω!!!  (Αναγνώστηκε 11032 φορές)
    George2411
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 144


    « στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 01:36:40 »

    Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα. Θελω να ξεκαθαρισω οτι ανοιγω νεο thread πιο πολυ για να σας γνωρισω και να συστηθω και οχι για να πλακωθω στις ερωτησεις.
    Ειμαι εντελλως νεος στον χωρο αλλα πιστευω και θελω να μαθω ειδικα στο ελικοπτερο.
    Ετσι λοιπον εκανα την βλακεια (απο οτι καταλαβα διαβαζοντας ολα τα thread) και αγορασα το honeybee cp2.
    Δεν θα σας κρυψω οτι οσο χαρηκα που το αγορασα γιατι μου αρεσει πολυ σαν ελικοπτερο ε ειμαι και λιγο πεισματαρης και εχω μεγαλη θεληση, πραγματικα απογοητευτηκα και στεναχωρεθηκα με οσα εχω διαβασει για αυτο εδω μεσα.
    Ειλικρινα αν ειχα βρει νωριτερα το site σας δεν θα το επαιρνα.
    Τωρα ομως το εχω και θελω οσο γινεται να μην το μετανοιωσω.Ειναι η πρωτη μερα που πιανω στα χερια μου ελικοπτερο και το μονο που καταφερα σε εναν χωρο 3χ4 να το σηκωσω 20-30cm απο το εδαφος για 5 δευτερολεπτα χωρις ομως λοξιγγες η να το στουκαρω πουθενα.(το βλεπω αμεσα Στριφογύρισμα ματιών.
    Δοκιμασα και εξω με λιγο αερα και περιπου τα ιδια.Δεν τολμαω να το σηκωσω παραπανω θα το παω προοδευτικα.
    Aλλα ξαναλεω οτι μετα απο οσα διαβασα με εχει παρει πολυ απο κατω.... Ντροπή
    Και να φανταστειτε οτι το πηρα μολις σημερα απο τον Καλφακη....
    Τι να γινει δεν θα πεθανουμε κιολας!!!

    Καλως σας βρηκα παιδια.... Thumbs up
    Καταγράφηκε
    ViRuZ
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 01:50:24 »

    Φίλε μου καταρχην καλως ηρθες στη τρελη παρεα μας.

    Αν και δεν ειμαι ελικοπτερας οποτε δεν γνωριζω και πολλα, παρολα αυτα εχω να σου πω 2 πραγματα απο δικια μου εμπειρια αν και ειμαι μολις 2 χρονια στο χωρο.
    Ολα φτιαχτηκαν για να πετανε και για να κανουμε ενα ομορφο hobby και να περναμε καλα.
    ποτε μη μετανιωνεις για την επιλογη που εκανες. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερες και σιγουρα και χειροτερες. (ποτε δεν μπορεις να τα ξερεις ολα, που πως και γιατι)
    Δες το απο την καλη πλευρα. Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που βλεπουν ενα μοντελο θετικο και αλλα αρνητικο.
    Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που αν ρωτουσες θα σου ελεγαν τι να παρεις και καποια αλλα ατομα που θα σου μιλουσαν για αλλο μοντελο.
    Βρες την ενωση αερομοντελιστων στη πολη σου. Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που θα χαρουν να σε βοηθησουν.
    Κανεις δε προκειτε να σου πει οχι. Τουλαχιστον οταν χρειαστηκα καποιον για τα πρωτα μου βηματα εναν εψαξα και βρηκα 10.

    Καλη υπομονη και ολα θα πανε ομορφα θα το δεις. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ
    Καταγράφηκε

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
    Fly High
    George2411
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 144


    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 02:00:45 »

    Φίλε μου καταρχην καλως ηρθες στη τρελη παρεα μας.

    Αν και δεν ειμαι ελικοπτερας οποτε δεν γνωριζω και πολλα, παρολα αυτα εχω να σου πω 2 πραγματα απο δικια μου εμπειρια αν και ειμαι μολις 2 χρονια στο χωρο.
    Ολα φτιαχτηκαν για να πετανε και για να κανουμε ενα ομορφο hobby και να περναμε καλα.
    ποτε μη μετανιωνεις για την επιλογη που εκανες. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερες και σιγουρα και χειροτερες. (ποτε δεν μπορεις να τα ξερεις ολα, που πως και γιατι)
    Δες το απο την καλη πλευρα. Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που βλεπουν ενα μοντελο θετικο και αλλα αρνητικο.
    Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που αν ρωτουσες θα σου ελεγαν τι να παρεις και καποια αλλα ατομα που θα σου μιλουσαν για αλλο μοντελο.
    Βρες την ενωση αερομοντελιστων στη πολη σου. Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που θα χαρουν να σε βοηθησουν.
    Κανεις δε προκειτε να σου πει οχι. Τουλαχιστον οταν χρειαστηκα καποιον για τα πρωτα μου βηματα εναν εψαξα και βρηκα 10.

    Καλη υπομονη και ολα θα πανε ομορφα θα το δεις. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ
    Εχεις δικιο και πραγματικα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Θετικη σκεψη πρεπει να υπαρχει παντα απλα ισως ξεκινησα λιγο λαθος.
    Δεν πειραζει και ειλικρινα χαιρομαι πολυ γιατι βλεπω πολυ θετικη ενεργεια σε αυτην την παρεα.
    Και παλι ευχαριστω φιλε ViRuZ  Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 03:05:02 »

    ok είσαι άπειρος όπως όλοι όταν ξεκινήσαμε, δεκτόν, ο καλφάκης από oπου και το αγορασες δεν τον ενημέρωσες ότι είσαι άπειρος να σου δόση κάτι πιο εύκολο για αρχή ίσος κάποιο lama η κάτι παρόμοιο για ναμαθεις;
    τέλος πάντων


    καλός μας ήρθες φιλε george.. Thumbs up
    όλα θέλουν υπομονή και το αποτέλεσμα θα "σεχαροποιισι" αφάνταστα Wink

    και μην ξεxασεις ποτε πως μοντελισμός = μαστορέματα αυτά τα δυο πάνε πακέτο δαιβασμα και μαστόρεμα

    καλή αρχή από μένα Χαμόγελο Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    George2411
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 144


    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 09:42:57 »

    Φιλε Dimhack σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου και καλως σε βρηκα. Wink
    Ο Καλφακης ισα ισα που με ρωτησε και μου προτεινε lama.Αλλα εγω ηθελα κατευθειαν να παω στα βαθια... idiot2
    Οσο για αυτο που ειπες περι υπομονης και το αποτελεσμα θα με χαροποιησει, υπαρχει τετοια πιθανοτητα? Γιατι απο οτι καταλαβα δεν το καταφερε κανεις αυτο το ελικοπτερο εκτος απο ενα παλικαρι (δεν θυμαμαι το nick του) και επειδη ολοι το θαβουν "θα μεινει στο ραφι" και τετοια, εκει λιγο εχω απογοητευτει... Ντροπή
    Αν υπαρχει μια πιθανοτητα να πεταξει σωστα, εχω ολη την καλη διαθεση...Απο την αλλη βλεπω και στο youtube αλλους να το κανουν οτι θελουν.Και φυσικα δεν μιλαω για τους επαγγελματιες που το δουλευουν 3D...
    Καταγράφηκε
    gerolikos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 457



    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 10:35:21 »

    ξεκινα με εξομειωση να το μαθεις πρωτα μην το σπασεις γιατι ειναι κριμα.αληθεια εχεις κανει καθολου?

    λοιπον εδω σου εχω εναν που ειναι free και http://www.realflight.com/free-g4-demo.html

    ante καλες πτησεις! Thumbs up
    Καταγράφηκε

    πεταξε ελευθερα στους ουρανους
    Quad copter Promitheas in my village
    NikosX.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 162


    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 14:17:56 »

    Φίλε μου καλως ήρθες.
    Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε αυτό:
    http://www.dream-models.com/eco/flying-index.html

    Επίσης ενας simulator βοηθάει πολύ ειδικά στα πρώτα βήματα. (Τουλάχιστον εμένα με βοήθησε)

    Και κάτι ακόμα.
    Όλοι μας στην αρχή είμαστε ανυπόμονοι.
    Όσο πιο στρωτά και σταθερά το πας τόσο πιο γρήγορα θα μάθεις.
    Εκτώς και αν το οικονομικό δεν σε προβληματίζει καθόλου.

    Πτώσεις θα κάνεις όπως όλοι μας.
    Θα μάθεις να το φτιάχνεις και θα ξαναπετάς.
    Είναι ένα κομμάτι του hobby μας κι αυτό.

    Προσπάθησε να μην απογοητευτείς κι όλα θα πάνε καλά.
    Καταγράφηκε

    Belt-CP - Ηover και λίγο forward flight
    Χρηστος Βαγενας (vchris)
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.333



    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 15:32:23 »

    George2411
    καλως ηρθες στη παρεα και στο χομπυ

    στα δυσκολα με τη πρωτη !!!!!
    καλο και κακο αυτο βεβαια αλλα αν εχεις υπομονη θα σου βγει σε καλο

    για ε/π δεν ξερω να σου πω πολλα πραγματα σε αυτα ειμαι και εγω νεος
    πεταω περιπου 1 μηνα ε/π ειμαι στο hover και στη βολτα δεξια αριστερα

    το μονο που θα σου πω ειναι υπομονη και μην πετας κοντα σου σε κλειστο χωρο
    μην εχεις θεατες και πετα η πανω η κατω απο το υψος του κεφαλιου σου

     
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 4 Ιούν 2008, 17:45:58 »

    Καλώς ήρθες Γιώργο στην παρέα μας  Thumbs up

    Το χόμπυ αυτό είναι μοναδικό. Με μόλις μερικούς μήνες ασχολία στο χώρο, έχω καταφέρει ήδη να μετατρέψω το σαλόνι μας σε χώρο στάθμευσης αεροπλάνων αλλά και ελικοπτέρων  idiot2

    Η πρώτη μου επαφή στον χώρο ήταν με ένα λάμα v3 και μετά την πρώτη πτήση δεν κατάφερα ούτε καν να το σηκώσω από το έδαφος !!! Σιγά σιγά όμως το λαμάκι επισκέυτηκε όλους τους χώρους του σπιτιού και πλέον είναι βασικό αξεσουάρ της βιβλιοθήκης μου !!! Θέλει υπομονή και μικρά βήματα για να τα καταφέρεις.... πάρε και ένα σετ εκπαιδευτικά μπαλάκια (training skids)... θα σε βοηθήσουν-ξεαγχώσουν στις πρώτες πτήσεις  Χαμόγελο

    Καλή αρχή και για ότι θες εδώ είμαστε όλοι να σε βοηθήσουμε  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    Peterpanta
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 655


    www.aeromodelistis.gr Moderator


    « Απάντηση #9 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 00:29:46 »

    Καλωσόρισες και απο μένα φίλε George....

    Διάβασα πως είσαι πεισματάρης και δεν το βάζεις κάτω.... σωστά ?

    Λοιπόν το CP2 είναι ένα ελικόπτερο που στους πεισματάριδες πετάει  Wink

    Βάλε μπαλάκια και σιγά σιγά δοκίμασε να το σηκώσεις σε μεγάλο χώρο χωρίς εμπόδια περίπου στο μισό μέτρο με την ουρά να κοιτά πάντοτε εσένα και τουλάχιστον 5 μέτρα μακρυά σου για ασφάλεια. Πρόσεξε εάν σε χτυπήσει θα σε τραυματίσει!!!
    Προσπάθησε να το κρατήσεις όσο ποιο σταθερό γίνεται μέσα σε ένα εικονικό κύκλο με ακτίνα 1 μέτρο.
    Όταν θα το κάνεις αυτό με άνεση θα σου πώ περισσότερα.

    Εγώ σαν πρώτο ε/π πήρα το cp2 το έσπασα αρκετές φορές στην αρχή, αλλά σαν πεισματάρης και εγώ είπα θα πετάξει και μετά θα πάρω άλλο μεγαλύτερο. Λοιπόν σε πληροφορώ ότι μια χαρά πορείες έκανε και με αεράκι.
    Με αυτόν το δύσκολο τρόπο μαθαίνεις να κάνεις το αριστερό σου χέρι γυροσκόπιο και μόλις το καταφέρεις το επόμενο σου φαίνεται παιχνίδι.

    Μετά το CP2 μου έκανε δώρο η γυναίκα μου ένα μίνι τιτάν το οποίο πετάω τώρα με αρκετή άνεση, χωρίς να το έχω σπάσει ούτε μια φορά!!!  Όπως καταλαβαίνεις η εμπειρία με το CP2 βοήθησε πολύ σε αυτό, απλά έγινε με τον δύσκολο τρόπο.

    Πείσμα λοιπόν μαζί με προπόνηση σε εξομοιωτή και θα πετάξει....  Thumbs up

    Επίσης.... το διακόπτη στα αριστερά της τ/κ (Idle up) να τον έχεις πάντοτε στην κάτω θέση !!!
    Καταγράφηκε

    Lama V3 /Mini Titan E-325 /  Mini Titan E-325 SE / Copter-x 450SE / T-Rex 500 ESP / Cessna 172 / Spektrum DX-7 2.4GHz

    www.aeromodelistis.gr/
    NikosX.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 162


    « Απάντηση #10 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 00:43:05 »

    Επίσης.... το διακόπτη στα αριστερά της τ/κ (Idle up) να τον έχεις πάντοτε στην κάτω θέση !!!

    Κατι μου λεει οτι αυτή η συμβουλή περιέχει μια δόση προσωπικού παθήματος.  Στριφογύρισμα ματιών

    Από την άλλη μπορει να κάνω και λάθος...
    Καταγράφηκε

    Belt-CP - Ηover και λίγο forward flight
    George2411
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 144


    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 08:29:07 »

    Μενω εκπληκτος με την αμεση ανταποκριση και την βοηθεια που βρισκω σε αυτο το forum...Ειλικρινα σας ευχαριστω και πραγματικα με κανετε να νιωθω λες και ειμαι καιρο εδω.. Στριφογύρισμα ματιών
    Απο που να ξεκινησω να απανταω....
    @Gerolykos: Το τσεκαρα φιλε μου και παιζει μια χαρα.Το μονο που δεν μου δεχεται σωστα ειναι η τηλεκατευθυνση usb (εχω αγορασει τον simulator της e-sky).Σε ευχαριστω!

    @NikosX: Σε ευχαριστω για το πολυ καλο το λινκ του dreammodels και πολυ κατατοπιστικο.Δεν καταφερα να το διαβασω ολο γιατι ειναι τεραστιο αλλα το θεωρω πολυ καλο guide για να μαθεις πολλα πραγματα.

    @Vchris: Mια χαρα σε βρισκω αντε και για inverted flight!  Thumbs up Χαμόγελο Θα δοκιμασω κ αυτο που μου ειπες

    @Nick1150: Εχω παρει ηδη και τοποθετησει τα μπαλακια απο την πρωτη πτηση (εννοω απο το πρωτο drift - γιατι επειδη δεν πεταω ακομα την εχω δει drifter και κανω παντες στο εδαφος Tongue) Οσο για το σαλονι σου μια χαρα μου ακουγεται!!  Wink

    @Peterpanta: Αχα....Εσυ εισαι λοιπον ο πεισματαρης σε θυμηθηκα...Σε σενα αναφερομαι στο αρχικο μου post "δεν το καταφερε κανεις αυτο το ελικοπτερο εκτος απο ενα παλικαρι (δεν θυμαμαι το nick του)"... Χαμόγελο
    Πριν ανοιξω το thread σε ενα search που εκανα "cp2" ολο εσενα εβλεπα..Για ηρωας μου φενεσαι!!! Ναι οντως ειμαι πεισματαρης σαν εσενα και θα το πεταξω το ρημαδι που θα παει....υπομονη θελει και ατσαλινα νευρα...Για ανυπομονους δεν πρεπει να κανει με τιποτα...Μπαλακια οπως ειπα και πριν εχω παρει, οπως και simulator της e-sky.

    Να ρωτησω κατι ολους σας: Εχει καμια σχεση ο εξωμοιωτης με το αληθινο cp2? Γιατι στον simulator παιζω για πλακα..Το σηκωνω-προσγειωνω ανετα, κανω loop, inverted flight, στροφες κλειστες τα παντα χωρις να κρασαρω...
    Ενω στο πραγματικο μεσα στο σαλονι μου πηγαινε οπου ηθελε..Στον εξωμοιωτη το εβλεπε και εκανε ενα hover αλφαδι!! (επισης στον εξωμοιωτη ειχα βαλει και αερα)idiot2
    Μηπως θελει τριμμαρισμα?
    Δειτε και αυτον τον εξωμοιωτη (αν δεν τον ξερετε ηδη).Μιλαμε για απιστευτα γραφικα και χειρισμο.Ειναι demo και παιζεις με κανα 2 αεροπλανακια και ενα θερμικο ελικοπτερο.
    http://www.realflight.com/free-g4-demo.html


    Και παλι σας ευχαριστω ολους σας για τα reply. Χαμόγελο

    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 14:06:52 »

    φιλε και εγω μολις το πηρα και ενταξει μαζι με ενα λαμα καταφερα και το περαξα βεβαια την δευτερη φορα εκανα μλκια και σφαχτηκα στην πλατη....

    Προσοχη ειναι επικινδυνο!
    Καταγράφηκε
    Peterpanta
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 655


    www.aeromodelistis.gr Moderator


    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 14:54:17 »

    Επίσης.... το διακόπτη στα αριστερά της τ/κ (Idle up) να τον έχεις πάντοτε στην κάτω θέση !!!

    Κατι μου λεει οτι αυτή η συμβουλή περιέχει μια δόση προσωπικού παθήματος.  Στριφογύρισμα ματιών

    Από την άλλη μπορει να κάνω και λάθος...

    Δεν κάνεις καθόλου λάθος φίλε, κάποια στιγμή το είχα στο έδαφος κοντά στην τ/κ, έβαλα μπαταρία αφού πρίν είχα ανοίξει τ/κ και σέταρε.
    μόλις πήρα στα χέρια την τ/κ, απο λάθος πατήθηκε ο διακόπτης Idle up, έδωσε στροφές, αναπήδησε το CP2 και μου έκοψε ένα κομμάτι
    απο την κεραία της τηλεκατεύθυνσης. (αυτό το εξωτερικό που κοιτόυσε προς τα κάτω).

    γιαυτό ΦΩΝΑΖΩ !!! Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η !!!!  δεν είναι παιχνίδι πρέπει να το σέβεστε και να το υπολογίζεται ....
    Καταγράφηκε

    Lama V3 /Mini Titan E-325 /  Mini Titan E-325 SE / Copter-x 450SE / T-Rex 500 ESP / Cessna 172 / Spektrum DX-7 2.4GHz

    www.aeromodelistis.gr/
    NikosX.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 162


    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 5 Ιούν 2008, 15:11:47 »

    Αφού δεν έπαθες τίποτα πάλι καλά...
    Καταγράφηκε

    Belt-CP - Ηover και λίγο forward flight
    Σελίδες: [1] 2 3 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: Καλησπερα σας νεος εδω!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.041 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.