Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 08:39:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 08:39:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 98
    Συνολικά: 100
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 15     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Εκδήλωση Αερολέσχης Λάρισας  (Αναγνώστηκε 17505 φορές)
    Κώστας Τριανταφύλλου
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10


    « Απάντηση #45 στις: Πέμπτη, 24 Ιούν 2021, 01:39:19 »

    Αγαπητοί φίλοι αερομοντελιστές ,ότι παρακολουθήσατε μέχρι τώρα είναι αποτέλεσμα του αιτήματος ενός συλλόγου πρός την Ομοσπονδία μας
    για την διοργάνωση ενός Περιφερειακού Αγώνα F5J παράλληλα με μία εκδήλωση  Τουριστικού-Μοντελιστικού-Πολιτιστικού ενδιαφέροντος
    από την Περιφέρεια Θεσσαλίας  με εκτελεστές την Αερολέσχη Λάρισας και την Αερολέσχη Φθιώτιδας με ημερομηνία διοργάνωσης 19 και 20 /5/21

    Θα περίμενε κανείς να υπάρξει  άμεσο ενδιαφέρον από την Επιτροπή Αερομοντελισμού,την ΕΛΑΟ και σε συνεργασία με τους συλλόγους να φροντίσουν
    τα της διοργάνωσης.
    Και έχουμε τα παρακάτω.Οι ημερομηνίες μιλάνε από μόνες τους.
    7/5  Αίτημα του συλλόγου πρός την ΕΛΑΟ.
    Εως  20/5 καμμία απάντηση από την ΕΛΑΟ και επικοινωνία δική μου με τον γραμματέα της Επιτροπής Κύριο Σπύρο Τερζήμπαση για την τύχη
    του αιτήματός μας.
    Φυσικά και δεν θα δημοσιοποιήσω το περιεχόμενο της συνομιλίας μας.

    21/5  Επιστολή της ΕΛΑΟ πρός την περιφέρεια [όταν είχε παρέλθει η προθεσμία 30 ημερών για την διοργάνωση Περιφερειακού Αγώνα οπότε μπορούμε
    να υποθέσουμε ότι η ΕΛΑΟ ουδέποτε σκόπευε να απαντήσει θετικά  στο αίτημα ] και αρνητική απάντηση από την Περιφέρεια σχετικά με την συνδιοργάνωση
    αεραθλητικής εκδήλωσης.
    Η Περιφέρεια πολύ σωστά απάντησε αρνητικά γιατί ποτέ δεν υποβλήθηκε τέτοιο αίτημα από την Αερολέσχη.

    Αν η ΕΛΑΟ απαντούσε θετικά θα είχαμε δύο παράλληλες εκδηλώσεις,τον Περιφερειακό Αγώνα,και την εκδήλωση πολιτιστικού-μοντελιστικού-τουριστικού
    ενδιαφέροντος από την Περιφέρεια.
    Εδώ γεννάται το ερώτημα γιατί η Ομοσπονδία απευθύνθηκε στην Περιφέρεια όταν γνωρίζει ότι η Περιφέρεια δεν διοργανώνει αγώνες αλλά εκδηλώσεις και το
    κυριώτερο γιατί ποτέ δεν απάντησε στο αίτημα της Αερολέσχης.
    Την απάντηση την γνωρίζουμε και όπως αναφέρθηκε  και σε προηγούμενο post έξυπνοι άνθρωποι ασχολούμαστε με  τον αερομοντελισμό.

    Η Αερολέσχη Λάρισας εν αναμονή της απαντήσεως από την ΕΛΑΟ [η οποία δεν ήρθε ποτέ ]και εν αναμονή της απαντήσεως από την ΓΓΑ για το υγειονομικό πρωτόκολλο
    covid  είχε την προφορική διαβεβαίωση από τούς αρμόδιους της Περιφέρειας να προχωρήσει.Και αν κάποιος αμφιβάλει για αυτό ας ανατρέξει στα video των προηγούμενων εκδηλώσεων του συλλόγου και από τις δηλώσεις του αρμόδιου Αντιπεριφερειάρχη θα διαπιστώσει το άριστο κλίμα συνεργασίας μας.
    Αλλωστε αν υπήρχε πρόβλημα η Περιφέρεια δεν θα έθετε υπό την αιγίδα της την εκδήλωση.
    Τα υπόλοιπα τα γνωρίζουμε ,η εκδήλωση κρίθηκε παράνομη από την Ομοσπονδία ,επιστολές σωματείων σε μέλη τους ότι αν συμμετέχουν θα υποστούν κυρώσεις
    και άλλα ευχάριστα.
    Παρακολουθήσαμε επίσης τις αγωνιώδεις προσπάθειες ορισμένων να μας πείσουν για τούς κακούς συλλόγους που τα κάνουν όλα λάθος και την σχεδόν αλάνθαστη
    Ομοσπονδία
    Αγαπητέ Πρόεδρε της ΕΑΑ , Φίλε Γιάννη κίτρινη κάρτα [δεν είναι δικό μου]
    Μάθαμε επίσης ότι ο Πρόεδρος της Επιτροπής παραμονή της εκδήλωσης τηλεφωνούσε  και έθετε θέμα αστυνομίας [προφανώς πρέπει να ξαναμελετήσει  τα καθήκοντα του]
    Μετά από όλα αυτά μπορεί  κάποιος να προβλέψει το μέλλον των αγώνων  στην Ελλάδα ?
    Και σίγουρα οι συνάδελφοι χομπίστες μοντελιστές θα απομακρύνονται ακόμη περισσότερο από το λεγόμενο  αθλητικό  τμήμα του αερομοντελισμού.

    [Οι γέφυρες δεν χτίζονται με ραδιουργίες  αλλά με καλές προθέσεις και ειλικρινή διάλογο ]
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------






    Καταγράφηκε
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #46 στις: Πέμπτη, 24 Ιούν 2021, 19:37:00 »

    Αγαπητοί φίλοι.

    Μετά τα όσα έγραψε παραπάνω ο Cosmic και επιβεβαίωσε αναλυτικά ο Κώστας Τριανταφύλλου επικράτησε σιωπή.
    Η αλήθεια έφερε βουβαμάρα, γιατί η αλήθεια είναι δυνατή και βγαίνει πάντα στην επιφάνεια, όσο και αν
    προσπαθούμε να την κρατήσουμε στον ''πάτο''.

    Εσείς νομίζετε ότι μετά από όλα αυτά που γίνονται μπορούν να γίνουν normal αγώνες ανεμοπτερων ?

    Φίλε @Nikos@ κάτι δεν έχεις καταλάβει, η αυτοί που σου ''εξιστορούν'' τα γεγονότα το κάνουν λάθος!!

    Έχεις επισκεφθεί ποτέ την συγκεκριμένη εκδήλωση?? Ελα από κοντά και τότε θα δεχτώ (-ουμε) τις όποιες
    παρατηρήσεις σου, να είσαι σίγουρος.

    Οι λέσχες που διοργανώνουν τις συγκεκριμένες εκδηλώσεις (που με την συνδρομή της ΕΛΑΟ θα ήταν Αγώνες)
    έχουν προ πολλού εγκαταλείψει το ''επίπεδο'' normal  και ήδη είναι στο επίπεδο Super!!!

    Αυτό το αποδεικνύει όχι μόνο ο αριθμός των συμμετεχόντων αλλά και η προέλευση τους.....

    Να φανταστείς ότι είναι μια εκδήλωση που τ' αποτελέσματα της κατάταξης των συμμετεχόντων δεν προσμετρούντε πουθενά και
    παρόλα αυτά τιμούν με την παρουσία τους ''αθλητές'' από Ελλάδα, Νέα Ζηλανδία, Αμερική, Ολλανδία, Γερμανία, Σλοβενία, Κροατία,
    Τσεχία, Λιθουανία, Ρουμανία, Ουκρανία, Βόρεια Μακεδονία,Τουρκία, και φυσικά την Βουλγαρία. 14 χώρες!!!!! όχι 14 συμμετοχές......
    Εκδηλώσεις που στην προ- Κόβιντ εποχή αριθμούσαν 50  και πάνω συμμετοχές!!!!!!!!!!!!! και είμαι βέβαιος πως η Ελλάδα κάλλιστα θα μπορούσε να διοργανώσει
    όχι μόνο το Πανευρωπαϊκό της κατηγορίας αλλά και το Παγκόσμιο.

    Σε προσκαλώ λοιπόν στην επόμενη εκδήλωση, (με το Easy Glider σου δεν απαγορεύεται) να δώσεις το παρών ώστε να διακρίνεις την διαφορά ανάμεσα στους ''normal'' με τους ''super'' αγώνες
     
    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    cosmic
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 243



    WWW
    « Απάντηση #47 στις: Πέμπτη, 24 Ιούν 2021, 20:04:11 »

    Μάλιστα κύριε Μπαγλατζή,

    είχα δηλώσει στον κ. Νταναβάρα ότι θα έρθω ως θεατής. Χωρίς κανένα ανεμόπτερο στο αυτοκίνητο. Είχα μάλιστα κάνει και κράτηση για δύο δωμάτια στο Imperial.
    Όμως μετά την θέση της Ομοσπονδίας με λύπη ματαίωσα το ταξίδι μου.

    Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι όχι μόνο δεν πολεμάω την Αερολέσχη αυτή, αλλά θέλω να την δω να διαπρέπει. Αναγνωρίζω την δυναμικότητά της και την διάθεσή της να παράγει έργο, αλλά πρωτίστως με ενδιαφέρει να γεφυρωθεί η όποια διαφορά με την Ομοσπονδία. Γι’ αυτό και ενίσχυσα την βιβλιοθήκη της Αερολέσχης με δύο τόμους περί διοικητικών και νομικών θεμάτων που αφορούν τα σωματεία.

    Για τον ίδιο λόγο πρότεινα και τον περιφερειακό αγώνα. Το αν η όλη προσπάθεια στράβωσε στην πορεία, είμαι πεπεισμένος ότι η Αερολέσχη θα κάνει ένα debriefing και θα βγει πανέτοιμη για μία νέα προσπάθεια στο μέλλον.

    Ο κ Wurtz δεν είναι μόνο καλός είναι 100 φορές καλύτερος από εμένα.  Πράγματι υπάρχει έτοιμο σεμινάριο για τα αγωνιστικά ανεμόπτερα στην Ελληνική γλώσσα. Εγώ όμως δεν έχω λόγο να προτείνω τον εαυτό μου για την εισήγηση ενός τέτοιου σεμινάριου. Κάποιοι θα πούνε ότι ο Κωνσταντακάτος βρήκε την ευκαιρία να αυτοπροβληθεί. Δεν είσαστε έξω από την πραγματικότητα.

    Θα ολοκληρώσω με μία ακόμα πληροφορία. Την περίοδο που είμασταν κλεισμένοι λόγω της πανδημίας,  μετέτρεψα την ύλη του σεμινάριου, σε κανονική παρουσία, με ρέοντα λόγο, για να προστεθεί στο βιβλίο μου. Παράλληλα θα προστεθεί και ενότητα για την θεωρία της πτήσης (σε επίπεδο για αερομοντελιστές)
    Επειδή δεν θα αργήσει να ολοκληρωθεί η προσπάθεια, ας μεταθέσουμε τα περί σεμινάριου εις τον καιρόν.



    5 παράγραφοι....5 ΕΓΩ...

    κρίμα

    Σε οτι αφορά το θέμα, δεν θα υπάρξουν απαντήσεις καθώς κανείς δεν προκειται να βάλει το ΕΓΩ και να πει εκανα λάθος. συγνώμη!


    Καταγράφηκε

    Dinosaurs went extinct...Better stay in your extinction!
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #48 στις: Πέμπτη, 24 Ιούν 2021, 20:58:04 »

    Απο τις δηλώσεις του προέδρου της επιτροπής Αερομοντελισμού σε μια συνάντηση αθλητών στο zoom προκύπτουν τα εξής ερωτήματα.

    Πότε θα βγει το αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΛΑΟ ώστε να μπορούν οι σύλλογοι και διοργανωτές εκδηλώσεων να προετοιμαστούν κατάλληλα. Η ενημέρωση του  Προέδρου ότι η επιτροπή θα συνεδριάσει μέσα στο καλοκαίρι και θα καταθέσει πρόταση στο Δ/Σ της ΕΛΑΟ για να εγκρίνουν το πρόγραμμα........δεν μας καλύπτει.

    Η αιτιολογία του Προέδρου "θα δούμε πως θα πάει η πανδημία και τι εντολές θα δώσει η ΓΓΑ" δεν είναι ξεκάθαρη, καθώς εδώ και ένα μήνα ο Αεραθλητισμός είναι 'πράσινος" από την ΓΓΑ για τις Αθλητικές δραστηριότητες του, και από σήμερα Πέμπτη 24-6 δεν είμαστε υπόχρεοι να φοράμε μάσκα σε εξωτερικούς χώρους.

    Η πανδημία παρουσιάσει συνεχώς ύφεση,,,,,μέρα με την μέρα. Πότε θα συνεδριάσει η ΕΠΙΤΡΟΠΉ για να παρθούν αποφάσεις ?

    Γιατι δεν βγάζει η Επιτροπή το πρόγραμμα ώστε να μπορούν οι σύλλογοι να προγραμματίσουν και αυτοί τις υπόλοιπες εκδηλώσεις [εκτός αγώνων] που δεν πρέπει να συμπίπτουν με τις ημερομηνίες των επίσημων αγώνων.

     Και εάν τελικά κάτι δεν πάει καλά με την πανδημία, ακολουθούμε μετά τις οδηγίες της ΓΓΑ.

    Μια συνεδρίαση παίρνει μερικές ώρες.......για έναν σύλλογο που επιθυμεί να κάνει σωστές διοργάνωσες απαιτούνται μήνες προετοιμασίας.
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #49 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 00:04:17 »

    Αγαπητοί φίλοι.

    Μετά τα όσα έγραψε παραπάνω ο Cosmic και επιβεβαίωσε αναλυτικά ο Κώστας Τριανταφύλλου επικράτησε σιωπή.
    Η αλήθεια έφερε βουβαμάρα, γιατί η αλήθεια είναι δυνατή και βγαίνει πάντα στην επιφάνεια, όσο και αν
    προσπαθούμε να την κρατήσουμε στον ''πάτο''.


    Κάθε θέμα έχει δύο όψεις. Δύο "αλήθειες".

    Από την αρχή του θέματος, αλλά και από πολλά προηγούμενα έχει ξεκαθαριστεί ότι επίσημη απάντηση από την Ομοσπονδία ή την ΕΠΑΕ δεν πρόκειται να δοθεί σε ένα forum και ότι ακολουθούνται άλλες, προβλεπόμενες διαδικασίες, σύμφωνες και με την ισχύουσα νομοθεσία.

    Αν τώρα θέλετε να το βλέπετε από την πλευρά σας ως επικράτηση της αλήθειας όπως την παρουσιάζει η μία πλευρά, δικαίωμα σας. Απλά μην περιμένει κανένας κάποιο αντίλογο. Η έλλειψη του δε σημαίνει αποδοχή των γραφόμενων, απλά αποχή από τη συζήτηση.

    Το μέλλον θα δείξει το σωστό, το δίκαιο και το λάθος, όχι οι προσωπικές εκτιμήσεις και δηλώσεις. Σε ένα δικαστήριο πάντα οι διάδικοι πιστεύουν αμφότεροι ότι έχουν το δίκιο με το μέρος τους. Η δικαιοσύνη θα το κρίνει, όχι τα μηνύματα και αυτοί που τα διαβάζουν.

    Το ίδιο ισχύει και για τα ερωτήματα του τελευταίου μηνύματος. Δεν πρόκειται να απαντηθούν εδώ. Θα ήταν λάθος αν γινόταν... Άλλωστε, αν γινόταν κάτι τέτοιο τότε θα βρίσκαμε άλλους λόγους για να κατηγορούμε...
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 00:30:11 από Γιώργος Κανδυλάκης » Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #50 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 00:27:33 »

    Το θέμα αυτό "Εκδήλωση Αερολέσχης Λάρισας" είναι μια διαμαρτυρία προς την ΕΛΑΟ από τις Αερολέσχες Λάρισας & Φθιώτιδος, όπως επίσης και από τους αθλητές
     των Αερολεσχών και μέλη άλλων Αθλητικών συλλόγων, που όλοι συμμετέχουν στις διοργανώσεις, αγώνες και εκδηλώσεις που γίνονται στην Λάρισα και στην Λαμία.

    Η ΕΛΑΟ και τα μέλη της επιτροπής αερομοντελισμού θα πρέπει να αναθεωρήσουν τις αρνητικές απόψεις που έχουν για τις δυο αυτές Αερολέσχες, και να γίνει προσπάθεια συνεργασίας σε νέες βάσεις.

    Ο πρόεδρος της επιτροπής αερομοντελισμού που είναι παράλληλα και μέλος του Δ/Σ της ΕΛΑΟ θα πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες του, και να πάρει θέση ανοίγοντας δίαυλο επικοινωνίας και σε επαφή με όλους. Οτι συμβαίνει, ότι και να συμβεί το βάρος της ευθύνης πέφτει στις πλάτες του.


    *  οθόνης 2021-06-24 234401.jpg (126.39 KB, 623x616 - εμφανίστηκε 335 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    @Nikos@
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 290



    « Απάντηση #51 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 08:21:13 »

    Καλημέρα κ. Βocian εχω έρθει και έχω παρακολουθήσει σαν θεατής τους Πανελλήνιους αγώνες F5J το 2014 στην Λάρισα .......
    και να έρθω δεν μπορώ να κάνω παρατηρήσεις γιατί δεν είμαι αρμόδιος .
    Είναι στα μελλοντικα μου σχέδια να ερθω σε αγώνες καθώς εχω εξοπλιστεί και με αλτίμετρο ελληνικο no 118,
    το ανεμοπτερό μου είναι top model prelude 2.50 μ. αυτό διαθέτω και με τα χέρια μου θα προσπαθήσω να ανταγωνιστώ
    τα καλουπωτά....
    Σας ευχαριστώ για την πρόσκληση.
    Εγώ δεν είμαι με καμία πλευρά και ούτε μου εξιστορούν τίποτα, αυτό που πάω να πω  είναι ότι το σχοινί τραβιέται πολύ και από τις δυο πλευρές
    με χαμένους και τις δύο πλευρές και τους αγώνες.
    Καλύτερα ένας χειρότερος συμβιβασμός παρά ένα κερδισμένο δικαστήριο.
    Καταγράφηκε

    funtana x100, bossanova, spirit 3d, easy glider,prelude 2.50 m.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #52 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 08:35:02 »

    Αξιότιμε κύριε Ράμο.

    Δεν έχω το ακριβές νούμερο, αλλά από ό΄τι έχω ακούσει νομίζω ότι στην αερομοντελιστική σας «καριέρα» έχετε εγγραφεί ως μέλος σε πολλά σωματεία, όπως Γιαννιτσά, Θεσσαλονίκη, Μουδανιά, Λάρισσα, Φθιώτιδα.
    Αν έχετε διαγραφεί από κάποιο από αυτά, μπορείτε να μας το πληροφορήσετε.
    Πάντως είσαστε ακόμα μέλος σε περισσότερα του ενός σωματεία. Είναι νόμιμο αυτό; Σας απαντώ ότι δεν είναι.
    Διαμαρτύρεστε για την πολιτική της Ομοσπονδίας, ενώ κανένα από τα σωματεία σας δεν έχει προβεί σε καμία διαμαρτυρία.
    Μπορείτε να μας λύσετε αυτή την απορία;
    Δεν έχουν λόγο να διαμαρτυρηθούν αλλά έχετε εσείς; Σας αφήνουν να εκτίθεστε για να μην εκτεθούν αυτά; Ή απλά αδιαφορούν για το τι λέτε;

    Κάποτε στην Βουλή των Ελλήνων, κάποιος από τους βουλευτές φώναξε κάτι απρεπές εναντίον του γέρου της Δημοκρατίας Γεώργιου Παπανδρέου.
    Αυτός ρώτησε τον διπλανό του. Ποιος το είπε αυτό. Ο τάδε κύριε πρόεδρε,
    Ε τότε δε έχει σημασία το τι είπε.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #53 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 08:42:26 »

    Αξιότιμε κύριε Νίκο,

    Καλά κάνετε και δημοσιοποιείτε τις απορίες σας και διαμαρτύρεστε για αυτό που δεν βλέπετε να γίνετε.
    Αλλά μην προτρέχετε. Ο λόγος  που δεν έχουν προκηρυχθεί εφέτος και πέρυσι αγώνες είναι φυσικά η πανδημία.

    Κάποιοι που έχουν την ευθύνη για το τι θα γίνει το λαμβάνουν σοβαρά υπ’ όψη, και θα πράξουν ανάλογα.
    Από πείρας σας λέω ότι το ανεμόπτερο που έχετε δεν υστερεί απέναντι στα καλουπωτά. Ιδίως σε ένα Ελληνικό αγώνα με Ελληνες συναθλητές. Αν υπάρχουν θερμικά, ένα από αυτά είναι αρκετό για να καλύψει το δεκάλεπτο.

    Αυτό που μάλλον είναι λάθος είναι το αλτίμετρο που έχετε, από τον αριθμό φαίνεται ότι μάλλον είναι για τους παλιούς κανονισμούς της F5J GR. Εύχομαι να κάνω λάθος.. 
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #54 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 09:23:20 »



    Από την αρχή του θέματος, αλλά και από πολλά προηγούμενα έχει ξεκαθαριστεί ότι επίσημη απάντηση από την Ομοσπονδία ή την ΕΠΑΕ δεν πρόκειται να δοθεί σε ένα forum και ότι ακολουθούνται άλλες, προβλεπόμενες διαδικασίες, σύμφωνες και με την ισχύουσα νομοθεσία.



    Γιώργο όλοι μαζί να μαζευτούμε Ομοσπονδία, σύλλογοι, Αθλητές ένα λεωφορείο δεν γεμίζουμε.

    Ασε που όλοι γνωριζόμαστε πολύ καλά μεταξύ μας.

    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #55 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 09:38:22 »

    Γιώργο όλοι μαζί να μαζευτούμε Ομοσπονδία, σύλλογοι, Αθλητές ένα λεωφορείο δεν γεμίζουμε.
    Ασε που όλοι γνωριζόμαστε πολύ καλά μεταξύ μας.

    «Αραία, αραία, να φαινόμαστε καμμιά σαρανταρέα»
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Απάντηση #56 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 12:04:13 »

    Πάντως είσαστε ακόμα μέλος σε περισσότερα του ενός σωματεία. Είναι νόμιμο αυτό; Σας απαντώ ότι δεν είναι.



    Κύριε Πρόεδρε της ΕΑΑ  , σε ποια παράγραφο του Αθλητικού νόμου αναφέρεται οτι απαγορεύεται κάποιος να είναι μέλος σε περισσότερα του ενός σωματείου .





    .
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 12:53:26 από Dell Gatto Grande » Καταγράφηκε

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #57 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 13:07:40 »

    Κύριε Πρόεδρε της ΕΑΑ  , σε ποια παράγραφο του Αθλητικού νόμου αναφέρεται οτι απαγορεύεται κάποιος να είναι μέλος σε περισσότερα του ενός σωματείου .

    Κσλησπέρα σας,

    αναφέρομαι σε σωματεία με ίδιους σκοπούς.
    Ρωτήστε το σωματείο σας και αν δεν γνωρίζει και θέλετε να το κάνετε βούκινο ξαναρωτήστε με.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Dell Gatto Grande
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 656


    when you see a bird walking, don't fly.


    « Απάντηση #58 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 14:42:06 »

    Κύριε Πρόεδρε της ΕΑΑ  , σε ποια παράγραφο του Αθλητικού νόμου αναφέρεται οτι απαγορεύεται κάποιος να είναι μέλος σε περισσότερα του ενός σωματείου .

    Κσλησπέρα σας,

    αναφέρομαι σε σωματεία με ίδιους σκοπούς.
    Ρωτήστε το σωματείο σας και αν δεν γνωρίζει και θέλετε να το κάνετε βούκινο ξαναρωτήστε με.



    Κύριε Πρόεδρε της ΕΑΑ  , που στον αθλητικό νόμο αναφέρεται οτι απαγορεύεται κάποιος να είναι μέλος σε περισσότερα του ενός σωματείου "με ίδιους σκοπούς" ?
    Καταγράφηκε

    Γιώργος Παπαγιάννης
    www.rcjet.gr 
    Proud Official Pilot of www.powerbox-systems.com
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #59 στις: Παρασκευή, 25 Ιούν 2021, 15:14:24 »

    Κύριε Πρόεδρε της ΕΑΑ, που στον αθλητικό νόμο αναφέρεται οτι απαγορεύεται κάποιος να είναι μέλος σε περισσότερα του ενός σωματείου "με ίδιους σκοπούς" ?

    Σας είπα ρωτήστε το σωματείο σας. Μην ενοχλείτε εμένα. Δεν είσαστε ποιά αθλητής της ΕΑΑ
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 15     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Εκδήλωση Αερολέσχης Λάρισας
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.