Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 09:07:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 09:07:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 51
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 33
    Συνολικά: 35
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • 26-2-06 Αγώνες Limbo - Μέγαρα: Κυριακή, 26 Φεβ 2006
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: 26 Φεβ. 2006 Αγώνες Limbo στα Μέγαρα - Dounis Airfield  (Αναγνώστηκε 17549 φορές)
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Τρίτη, 21 Φεβ 2006, 23:11:32 »

    Πιστεύω ότι μπλέξαμε τους Μανωλιούς  Cheesy, άλλον εννοεί ο ένας  Θυμός και άλλον ο άλλος  Wink, στο τέλος θα παίξουμε και γύρω γύρω όλοι στη μέση ο Μανώλης  Εκπληξη

    Και ο Nikolas και o Jkon έχουν επιχειρήματα σε ότι λένε δεν έχουν όμως σχέση με την ανακοίνωση στο Aeromodelling GR ή με τον τρόπο που τέθηκε από τον Serafim ή με τους αγώνες. Μάλλον ήταν ατυχής η επιλογή του Μανωλιού στην απάντηση που έδωσε αρχικά ο Σεραφείμ και μπλεχτήκαμε.

    Νομίζω ότι έδωσα τις αρχές του Aeromodelling GR παραπάνω https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=565.msg3384#msg3384, περισσότερα θα περιπλέξουν το θέμα. Ο Γιώργος Κανδυλάκης είπε ότι ο χρόνος θα δείξει, ήδη έχει δείξει και θα ξεκαθαρίσει ακόμα περισσότερο.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    rcmodelling
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13



    WWW
    « Απάντηση #16 στις: Τρίτη, 21 Φεβ 2006, 23:27:05 »

    Καλησπέρα σε όλους,

    Λυπάμαι που αντιλαμβάνομαι και απαντώ τόσο αργά στο θέμα που ανοίχτηκε για τους αγώνες limbo.

    Το πρωί που διάβασα το Post του serafim το μόνο που μου έμεινε είναι ο ευχάριστος τόνος και η καλή διάθεση για ενημέρωση.
    Την ίδια διάθεση είχα και εγώ όταν ανέβαζα το άρθρο στο site χωρίς να έχω παρατηρήσει ιδιαίτερα το τελευταίο σχόλιο.

    To airmodelling.gr είναι καθαρά ενημερωτικό site και δεν υποστηρίζει συμφέροντα ατομικά ή σωματίων. Τα άρθρα που
    μεταφέρονται σε αυτό συνήθως γράφονται όπως τα έχει συντάξει ο αρθρογράφος τους.

    Αν κάποιο σχόλιο έχει υπονοούμενο που έχει σχέση με το παρελθόν και δεν το γνωρίζω προσωπικά θα ήθελα εσείς που
    γνωρίζετε περισσότερα από εμένα και είστε και παλαιότεροι απλά να με ενημερώνετε πριν το κάνετε θέμα.

    Ζητώ συγνώμη για την οποιαδήποτε παρεξήγηση που δημιουργήθηκε. Εγγυώμαι ότι στο μέλλον  το airmodelling.gr
    θα παραμείνει ενημερωτικό και τα σχόλια αρθρογράφων θα διαγράφονται.

    Επίσης επειδή δεν ξέρουμε ακόμα ποιος Μανωλιός άλλαξε και τι ακριβώς φόρεσε θα σας ζητήσω να μην κρίνετε την
    δουλειά ανθρώπων τόσο επιφανειακά. Πιθανότατα να μην γνωρίζετε το κόστος και το χρόνο συντήρησης ενός web site
    και δεν σας αδικώ.

    Προσωπικά σταμάτησα να κρίνω τους συναδέλφους μου μοντελιστές εδώ και πολύ καιρό.
    Καταγράφηκε
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #17 στις: Τρίτη, 21 Φεβ 2006, 23:46:40 »

    Νομιζω οτι τα 6-7 Β του νοτια που προβλεπονται για το Σαββατοκυριακο, θα δωσουν χρονο να ηρεμησει ο δικος μας.....εσωτερικος καιρος και να ερθει η γαληνη...που μπορει να προσφερει στον χωρο και να προσελκυσει νεους με ομορφα θεματα , τεχνικα, πτητικες τεχνικες, φθηνα μοντελα ισως, προβολη ιδιοκατασκευων και αλλα πολλλα που δεν μπορω αυτη τη στιγμη να σκεφτω.Εγω δεν εχω μπει καλα καλα στον χωρο , ουτε και στον χορο , αλλα η πρωτη επαφη ηταν με τα site σας κυριοι και με τα ευγενικα παιδια οπως Σεραφειμ και Νικ Φρανς που διαθετοντας χρονο μοιραστηκαν μαζι μου καποια πραγματα και τους ευχαριστω δημοσια....και επειδη δεν εχουν αναγκη τιποτα απο μενα, θα φρονισω στο μελλον να το ανταποδωσω σε νεους στον χωρο.
    Ευχομαι γαληνη  και δημιουργικοτητα σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2006, 09:16:55 »

    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Serafim, ευχαριστώ για τα καλά λόγια που είπες για το άτομό μου, και την θετική συμμετοχή σου στο thread.
    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Nic France ευχαριστώ για την θετική συμμετοχή σου στο thread.
    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Αγγελε /rcmodelling, αυτό που προσπάθησα να σε ενημερώσω για να προλάβεις δεν το πρόλαβες.

    Καμμία σχέση η όλη συζήτηση με τον αγώνα limbo που έχει προγραμματιστεί στο Dounis airfield. Κάθε εκδήλωση που γίνεται για την χαρά των αερομοντελιστών παίρνει άριστα από εμένα και όλους αυτούς που το μαθαίνουν.
    Πολύ καλά έκανε ο Serafim που το ανεκοίνωσε στο φορουμ αυτό.

    Το αγκάθι σε όλη την υπόθεση ήταν η φράση για τα καταναγκαστικά έργα κ.λ.π. , που ανακλά την γνώμη που έχει ο συντάξας της, που όσο τον γνωρίζουμε αντιδρά στις προσπάθειες ετών της Ομοσπονδίας (με όποια μορφή υπήρχε στο παρελθόν) και της ΕΑΑ, να προωθήσουν αγώνες σοβαρούς, είτε με κανονισμούς FAI, και την επιλογή Εθνικής Ομάδας, είτε με κανονισμούς -GR, που για όσους δεν γνωρίζουν είναι απλοποιημένοι κανονισμοί για χρήση μόνο στην Ελλάδα, από Ελληνες για Ελληνες δηλαδή.

    Για τον συντάξαντα, γνωστό αντιπολιτευόμενο την ΕΑΑ και την Ομοσπονδία, όλα αυτά είναι καταναγκαστικά έργα, οι αγώνες πρέπει να είναι απλοί, του τύπου που μπορεί να οργανώσει αυτός , χωρίς την κάλυψη της Ομοσπονδίας, ή ενός σωματείου, που κι' αυτό προσπάθησε να ιδρύσει, και παρ' όλη την βοήθεια που του δώσαμε, και σ' αυτό απέτυχε.

    Υπενθυμίζω, για την ιστορία, ότι αγώνες Limbo έγιναν για πρώτη φορά το 1982 από την ΕΑΑ, και η όλη οργάνωσή τους περιελήφθη στο Εγχειρίδιο Εκπαίδευσης Στελεχών Αερομοντελισμού που μοίρασε η Ομοσπονδία το 1992, και επίσης υπάρχει στο site μου, για όποιον θέλει να οργανώσει τέτοιον αγώνα.

    Αρα ούτε εγώ,  ούτε η ΕΑΑ, ούτε η Ομοσπονδία,  είμαστε εναντίον αυτού του είδους αγώνα. Ούτε έχουμε κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ντούνη, ίσα-ίσα, έχουμε πολύ σφιχτές σχέσεις.

    Ευχομαι κάθε επιτυχία στον αγώνα, και αν τα χαλάσει ο καιρός, μην απογοητευτείτε, υπάρχει και η επόμενη Κυριακή.

    jkon

     
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #19 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2006, 09:34:10 »

    Στην παρακάτω διεύθυνση δείχνει τον καιρό για το Dounis Airfield, για να ενημερωθείτε πριν ξεκινήσετε:

    http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=26505

    Συνήθως οι προβλέψεις είναι αρκετά ακριβείς, και στην συγκεκριμένη περίπτωση τα πράγματα δεν φαίνονται και τόσο καλά για τον καιρό την Κυριακή. Αλλά Παρασκευή-Σάββατο θα είναι πιο ακριβείς οι προβλέψεις.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #20 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2006, 09:43:22 »

    ’ααααχχχχχ .....  θα αρχίσω να δαγκώνω τα νύχια μου ... Με έχει φάει η ΖΗΛΕΙΑ ....  Tongue
    Γιατί να μήν μαζευτούνε και ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ για να έχω και εγώ καλύτερο λόγο να πάω ??
    Τώρα ζηλεύω τους Καυσιμοκίνητους που θα περάσουν Υπέροχα ...  Thumbs up
    ’ ά ά ά ά ά  .... μήν με κάνετε τώρα να φτιάξω κανά Glow 3D ...  Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    rcmodelling
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13



    WWW
    « Απάντηση #21 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2006, 10:39:48 »

    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Serafim, ευχαριστώ για τα καλά λόγια που είπες για το άτομό μου, και την θετική συμμετοχή σου στο thread.
    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Nic France ευχαριστώ για την θετική συμμετοχή σου στο thread.
    Αγαπητέ συνάδελφε αερομοντελιστή Αγγελε /rcmodelling, αυτό που προσπάθησα να σε ενημερώσω για να προλάβεις δεν το πρόλαβες.

    Καμμία σχέση η όλη συζήτηση με τον αγώνα limbo που έχει προγραμματιστεί στο Dounis airfield. Κάθε εκδήλωση που γίνεται για την χαρά των αερομοντελιστών παίρνει άριστα από εμένα και όλους αυτούς που το μαθαίνουν.
    Πολύ καλά έκανε ο Serafim που το ανεκοίνωσε στο φορουμ αυτό.

    Το αγκάθι σε όλη την υπόθεση ήταν η φράση για τα καταναγκαστικά έργα κ.λ.π. , που ανακλά την γνώμη που έχει ο συντάξας της, που όσο τον γνωρίζουμε αντιδρά στις προσπάθειες ετών της Ομοσπονδίας (με όποια μορφή υπήρχε στο παρελθόν) και της ΕΑΑ, να προωθήσουν αγώνες σοβαρούς, είτε με κανονισμούς FAI, και την επιλογή Εθνικής Ομάδας, είτε με κανονισμούς -GR, που για όσους δεν γνωρίζουν είναι απλοποιημένοι κανονισμοί για χρήση μόνο στην Ελλάδα, από Ελληνες για Ελληνες δηλαδή.

    Για τον συντάξαντα, γνωστό αντιπολιτευόμενο την ΕΑΑ και την Ομοσπονδία, όλα αυτά είναι καταναγκαστικά έργα, οι αγώνες πρέπει να είναι απλοί, του τύπου που μπορεί να οργανώσει αυτός , χωρίς την κάλυψη της Ομοσπονδίας, ή ενός σωματείου, που κι' αυτό προσπάθησε να ιδρύσει, και παρ' όλη την βοήθεια που του δώσαμε, και σ' αυτό απέτυχε.

    Υπενθυμίζω, για την ιστορία, ότι αγώνες Limbo έγιναν για πρώτη φορά το 1982 από την ΕΑΑ, και η όλη οργάνωσή τους περιελήφθη στο Εγχειρίδιο Εκπαίδευσης Στελεχών Αερομοντελισμού που μοίρασε η Ομοσπονδία το 1992, και επίσης υπάρχει στο site μου, για όποιον θέλει να οργανώσει τέτοιον αγώνα.

    Αρα ούτε εγώ,  ούτε η ΕΑΑ, ούτε η Ομοσπονδία,  είμαστε εναντίον αυτού του είδους αγώνα. Ούτε έχουμε κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ντούνη, ίσα-ίσα, έχουμε πολύ σφιχτές σχέσεις.

    Ευχομαι κάθε επιτυχία στον αγώνα, και αν τα χαλάσει ο καιρός, μην απογοητευτείτε, υπάρχει και η επόμενη Κυριακή.

    jkon

     

    Έχετε απόλυτο δίκιο...

    Το μόνο λάθος σας είναι οτι δεν είμαι ο ’γγελος αλλά ο Βασίλης Κατσάρης. Ίσως εκεί έγινε η παραξήγηση.
    Τώρα που αρχίζω να καταλαβαίνω και εγώ την κατάσταση θα είμαι πιο προσεκτικός και είμαι σίγουρος
    οτι δεν θα επαναληφθεί το ίδιο λάθος.

    Δεν υπήρχε κακή πρόθεση απο το airmodelling.gr. Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά το ξέρουν χωρίς
    να χρειαστεί να το γράψω.

    Ας ρίξουμε τους τόνους και ας σταματήσουμε να κρίνουμε τόσο αυστηρά.
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #22 στις: Παρασκευή, 24 Φεβ 2006, 23:15:20 »

    Εγώ πάντως παιδιά έδωσα δωράκι για τους νικητές ...
    Ένα φτερό για Combat θερμικό αεροπλάνο που πρόσφατα σχεδιάστηκε και κόπηκε βάση Αμερικάνικου σχεδίου ...
    Να περάσετε καλά ...   Thumbs up   Thumbs up   Cheesy   
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 25 Φεβ 2006, 10:21:44 »

    Ελπίζω να γίνουν κανονικά οι αγώνες (από πλευράς καιρού)  και να απολαύσουμε θέαμα  Cheesy, με καλή διάθεση και συναδελφικότητα όλα θα πάνε καλά σε κάθε εκδήλωση και από όποιον και αν διοργανώνεται, μακάρι να είχαμε τον χρόνο να βρισκόμασταν σε κάθε γεγονός και να βοηθάμε κάθε προσπάθεια  που έχει σκοπό να μαγνητίσει και νέο κόσμο στο όμορφο hobby μας και σε όλα του τα επίπεδα   Στριφογύρισμα ματιών

    Καλή επιτυχία στους αγωνιζόμενους, η αίσθηση της νίκης είναι μεγάλη, αλλά η χαρά της συμμετοχής ακόμα μεγαλύτερη  Thumbs up

    Τα λέμε αύριο  Wink
    Καταγράφηκε




    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 25 Φεβ 2006, 19:13:33 »

    Σήμερα, παρά τις κακές προβλέψεις, πετάξαμε κανονικά στα Μέγαρα, μέχρι τις 2 τουλάχιστον που ο αέρας δυνάμωσε περισσότερο.  Λογικά δεν πρόκειται να ακυρωθούν οι αγώνες από σήμερα, οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει αύριο το πρωί.  Για όποιον ενδιαφέρεται να έρθει να χαζέψει, το πρωί κατά τις 10 που θα είμαι εκεί μάλλον θα καταφέρω να γράψω πως είναι τα πράγματα και τι προβλέπεται, για να μην ξεκινήσετε άδικα.  Αν υπάρχει και τίποτα νεότερο σήμερα θα ενημερώσω.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #25 στις: Κυριακή, 26 Φεβ 2006, 10:10:15 »

    Καλημέρα σας,

    Ο καιρός είναι μέτριος, έχει αρκετό αέρα, μάλλον θα αποφασιστεί τελευταία στιγμή αν θα γίνουν.

    Και μια φώτο live.  ’ντε την επόμενη φορά θα σας βάλω και live βίντεο  Thumbs up

    Σεραφείμ


    * Aeeuia019.jpg (64.05 KB, 640x512 - εμφανίστηκε 712 φορές.)
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #26 στις: Κυριακή, 26 Φεβ 2006, 10:27:34 »

    Εύχομαι να γίνουν, χαιρετισμούς και καλή επιτυχία σε όλους τους διοργανωτές και αγωνιζόμενους. Λες να σφίξω στο Aeromodelling GR και μια αναβαθμισούλα για streaming video;  Grin
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #27 στις: Κυριακή, 26 Φεβ 2006, 15:53:58 »

    Γιατί όχι Κώστα;  Με την τεχνολογία 3G πλέον είναι δυνατόν να μεταδώσεις βίντεο χωρίς την ανάγκη σταθερής σύνδεσης, με περιορισμούς στις ταχύτητες βέβαια.  Ίσως σε κάποια επόμενη εκδήλωση να το δοκιμάσουμε.

    Πριν λίγο γύρισα, τελικά έγιναν οι αγώνες με αρκετό αέρα, πολύ κόσμο, σπασίματα, εντυπωσιακές προσπάθειες, ψιχάλα και διάφορα άλλα.  Αύριο εκτός απροόπτου θα μπορέσετε να διαβάσετε κάτι πιο αναλυτικό και με πολλές φώτο και ίσως βίντεο.  Εγώ τελικά δεν πήρα μέρος γιατί ήταν πέρα από τις δυνατότητες και του μοντέλου ο αέρας.  Κυριάρχησαν τα εκπαιδευτικά, όπως ήταν αναμενόμενο, έτσι κι αλλιώς πέρα από 1-2 χαμηλοπτέρυγα εκπαιδευτικά όλα τα υπόλοιπα ήταν υψηλοπτέρυγα εκπαιδευτικά.  Κανείς από τους υπόλοιπους δεν διαγωνίστηκε τελικά.

    Αυτά προς το παρόν.  Συγχαρητήρια στους νικητές, και του χρόνου ακόμα περισσότεροι.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #28 στις: Κυριακή, 26 Φεβ 2006, 21:38:38 »

    παρολο τον εντονο αερα οι αγωνες πραγματοποιηθηκαν
    πραγματικα δεν νομιζω να υπηρχαν αρκετοι που πιστευαν οτι οι 3 διαγωνιζομενοι που συνεχιζαν τον διαγωνισμο θα καταφερναν να περασουν κατω απο τα 80cm με τετοιο αερα (20-25χλμ με στιγμιαιες ριπες 30χλμ) και ομως τα καταφεραν και οι τρεις τους!
    βεβαια το επομενο σταδιο των 60cm ηταν πρακτικα αδυνατο καθως τα περισοτερα αεροπλανα θα μπορουσαν να κανουν κατι τετοιο μονο χωρις τις ροδες η το καθετο πτερυγιο ουρας

    παρακατω ειναι η φωτογραφια με τους νικητες, τα επαθλα, τα δωρα και τα αεροπλανα τους


    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 27 Φεβ 2006, 08:01:34 από orck » Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Κυριακή, 26 Φεβ 2006, 22:24:34 »

    Δημιουργήθηκε το άλμπουμ 22 Φεβ. 2006 Αγώνες Limbo και μπήκαν οι φωτογραφίες του orck που φόρτωσε αρχικά στο "Φωτογραφίες τελευταίων αγώνων ή εκδηλώσεων". Αψογα orck  Thumbs up Οσοι θέλουν μπορούν να προσθέσουν εκεί.

    Συγχαρητήρια σε όλους και του χρόνου με καλύτερο καιρό  laugh
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: 26 Φεβ. 2006 Αγώνες Limbo στα Μέγαρα - Dounis Airfield
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.