Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.329 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 10:03:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 10:03:08

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:15]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304329
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 78
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 79
    Συνολικά: 81
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 34 35 36 [37] 38     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΣΕΦ #2  (Αναγνώστηκε 126463 φορές)
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #540 στις: Κυριακή, 15 Αύγ 2010, 14:43:35 »

    Αν και Αυγουστος και τα περισσοτερα φιλαράκια μας λειπανε παρολα ταυτα μαζευτήκαμε εχθες 22 ατομα.

    Οι τουρτες που εφερε ο ΠανΣοφος μας τσακίσανε μαλον αντι να τις τσακίσουμε, αλλα δεν πειράζει, περάσαμε ομορφα με την παρέα, με τα αστεια μας, και φυγαμε απο το σεφ 2 η ωρα το βραδυ!!!!

    ΠάνΣοφε να εισαι καλα και του χρόνου να γιορτάσουμε τα γενεθλιά σου και την γιορτή σου.


    Χρόνια πολλά στις Εορτάζουσες και τους Εορτάζοντες σήμερα της Παναγιάς!!!!!!
    Χρόνια Πολλά σε Ολους μας !!
    http://www.youtube.com/watch?v=S-VyF6BK_tI

    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 15 Αύγ 2010, 17:27:30 από Serafim » Καταγράφηκε
    MoRaLeSD
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    FPV


    « Απάντηση #541 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 19:51:25 »

    Καλησπερα σε ολους!

    Με λενε Δημητρη ειμαι απο Ελευσινα και προσφατα αγορασα το πρωτο μου τ/κ αεροπλανο.
    Ειναι ενα Cessna 400 RTF BRUSHLESS 35MHz.
    Πιο συγκεκριμενα:

    http://www.heliland.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=2_182_183&products_id=3187

    Ασχετο αλλα αυτο που πηρα εγω ηταν Mode 1 και εκανα μια μετατροπη στο χειριστηριο και το εκανα Mode 2(ηταν πιο φθηνο Tongue).

    Ηθελα να σας ρωτησω πιο ειναι το μερος οπου πετατε για να μπορεσω να ερθω και εγω να κανω την παρθενικη μου πτηση
    επιτελους εκτος simulator χεχεχε!

    Ευχαριστω!

    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #542 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 19:56:17 »

    βεβαίως Δημήτρη και να ερθεις  Thumbs up

    Σου βαζω μια εικονα που ειναι το μέρος!!!
    Οποιο φίλο και να ρωτήσεις εκει απο την Παρέα μας, θα σου εξηγήσει την διαδικασία , και θα σε βοηθήσει για την πρώτη σου πτήση Wink Wink


    * sef2334.jpg (69.65 KB, 671x426 - εμφανίστηκε 1242 φορές.)
    Καταγράφηκε
    MoRaLeSD
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    FPV


    « Απάντηση #543 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 20:04:16 »

    Α ωραια το ξερω γενικα το μερος, ευχαριστω! Οσον αφορα τις ωρες υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ή οποτε να΄ναι απογευματα?
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #544 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 20:07:25 »

    Δημήτρη απογευματα , ειναι καλυτερα λογω ζεστης,  Grin Grin,
    Καταγράφηκε
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #545 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 22:14:56 »

    Τα σαββατοκύριακα από τις 7:30 αρχίζουν οι πρωινοί… μέχρι  την δύση του ηλίου σίγουρα θα βρεις πολλούς . Επίσης τις καθημερινές τα απογεύματα μαζεύονται αρκετοί. Εγώ πηγαίνω πολύ πρωί Σ/Κ που δεν έχει κόσμο και είναι και πιο εύκολη η προσγείωση.  Θα βρεις πόλους φίλους σεφαδες να σε βοηθήσουν σίγουρα, και είναι όλοι τους καλά παιδιά και προπάντων πρόθυμα. καλη αρχη... Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    MoRaLeSD
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    FPV


    « Απάντηση #546 στις: Παρασκευή, 3 Σεπ 2010, 22:20:30 »

    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Αυριο αν τελειωσω νωρις την δουλεια θα παω καπως νωρις, αν οχι τοτε απο Δευτερα πιο λογικο το απογευμα
    που θα ειμαι και free. Ειμαι υδραυλικος και το ωραριο μου ειναι καπως περιεργο,οποτε και κανονιζω την συναντηση μου οταν θα εχω λασκα ωρες!
    Ελπιζω να σας δω εκει! Το αεροπλανακι μου ειναι ενα Chessna 400 Cheesy
    Καταγράφηκε
    MoRaLeSD
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    FPV


    « Απάντηση #547 στις: Κυριακή, 19 Σεπ 2010, 15:27:46 »

    Και ναι το αεροπλανακι μου πεταξε προχτες με την καινουρια μου τ/κ Futaba 7c!!!
    Με αψογο σεταρισμα απο τον Xristos 3D και τις πτητικες του ικανοτητες! Σημετα
    ειναι η σειρα μου να το χαρω και να το πεταξω!!! Θα ειμαι στο Σεφ κατα τις 4:30-5!!

    Θα σας δω εκει τα λεμε!!!!!!!!
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #548 στις: Σάββατο, 18 Δεκ 2010, 13:50:07 »

    Χριστουγεννιάτικο Παζάρι Bazaar , για Ολους τους φίλους Αερομοντελιστές, το καλεσμα δεν ειναι για τους σεφαδες μονο προς θεου, ειναι για Ολους τους αερομοντελιστές  οπου και και να πετάνε, ολο και κατι εχουμε να δώσουμε ή να πάρουμε , να απλώσει ο καθένας αυτα που θέλει να πουλήσει, αντάλαξει κτλ., αεροπλάνα , ελικόπτερα Ολοι οποιος θέλει να ερθει στην αλάνα !!!


    Και μην ξεχνάμε δεν πηγαινεις καπου μονο για να δεις τι θα παρεις ή τι θα δώσεις, αλλα ολα παιζουν ρολο, καφεδάκι, κουβεντούλα, συσφιξη σχέσεων μεταξύ αερομοντελιστών, και ολα τα καλα!!!!

    Κάποιοι θα φέρουμε μελομακαρονα, κουραμπιέδες, κτλ, θα προσπαθήσουμε να βάλουμε και χριστουγενιάτικα τραγούδια, και ετσι να φτιάξουμε χωρίς το τιποτα μια ατμοσφαιρα θετική, Χριστουγενιάτικη για Ολους μας, και φυσικα ολο και κατι θα αγοράσουμε ή θα πουλήσουμε , αλλα το μόνο σιγουρο είναι οτι θα ανταλλάξουμε ευχές για εμάς και τις οικογενειές μας.

    Σας προσκαλούμε λοιπόν Ολους στην αλανα του ΣΕΦ την Κυριακή 19 του μήνα, αυριο δηλαδή κατά τις 11 η ωρα, ετσι απλά χωρις και απο εμάς ιδιαιτερες ετοιμασίες, κατι απλό  και ανθρώπινο, μόνο ο καθε ενας να φέρει την καρεκλίτσα του, πιστευω η καφετέρια που μας εξυπηρετει στην αλάνα να ειναι ανοιχτη, αλλα ολο και κατι θα εχουμε να σας φιλέψουμε Thumbs up

    Χρόνια Πολλά σε Ολους σε Εσας και στις Οικογενειές σας  με Υγεία πάνω απο ολα!!!!!!


    Ευάγγελος Κουλάδης



    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 18 Δεκ 2010, 15:19:23 από coolvag » Καταγράφηκε
    astroflight
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 86



    « Απάντηση #549 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2012, 18:25:35 »

    Χαιρετώ την παρέα και χαίρομαι που γνωρίζω μερικούς απόεδώ ελέω "διπλανών" φόρουμ... Wink
    Μιας και συχνάζω στο χώρο εκεί γύρω είτε με τα ποδήλατα και τα παιδιά,είτε με το μοντέλο είπα να σας μεταφέρω αυτό που άκουσα την Κυριακή εκεί στην "πίστα" που τρέχουν τα ασφάλτινα αμαξάκια...Πληροφορήθηκα λοιπόν από έγκυρη πηγή (πιο έγκυρη δεν γίνεται αφού τον είδα με τα μάτια μου τον άνθρωπο του Δήμου να συνομιλεί στη πόρτα του πάρκινγκ με τους υπαλλήλους,και τον άκουσα): είπε πως ο Δήμος  Καλλιθέας θα ΚΛΕΙΣΕΙ το παρκιν (το χώρο που είναι η "πίστα",αλλά και τους γύρω χώρους) γιατί σε καθημερινή βάση υπάρχουν πολλά σκουπίδια στον χώρο. Δυστυχώς κάδους σκουπιδιών δεν μπορούν να βάλουν εκεί... (υπάρχει λόγος).
    Προσπάθησα με ένα φιλαράκι και το γιό μου να μαζέψουμε ότι βρήκαμε εκεί γύρω,καθαρίσαμε τα πάντα,αλλά κατά τις 13:00 που φύγαμε μέχρι το απόγευμα σίγουρα ξαναμαζεύονται και άλλοι και το πράμα θα συνεχίζεται...Δευτέρα που έκανα δοκιμές στο r/c μοτοσυκλετάκι μου,μια από τα ίδια: Άδεια μπιτονάκια από καύσιμα,χαρτιά,καφέδες,αποφάγια,κλπ...
    Κύριοι βοηθήστε όσο μπορείτε,κάνω ότι μπορώ και γω και η παρέα του φόρουμ έστω μια φορά τη βδομάδα που κατεβαίνουμε,αλλά δεν μπορώ να είμαι κάθε μέρα εκεί,και,καταλαβαίνετε...έχω σκεφτεί να βάλω και καμιά πινακίδα αλλά θέλει ψάξιμο το πράμα...
    Έχουν δώσει μια τελευταία προειδοποίηση για τα σκουπίδια ότι εάν συνεχιστεί η ίδια κατάσταση ο χώρος θα κλείσει .
    Καταγράφηκε

    Ferro noscentius aurum


    www.rc-tunerz.com Ελληνικό forum μοντελισμού και όχι μόνο.
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #550 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2012, 19:02:45 »

    Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.
    Αλλα κατι τετοιο θελει παιδεια και δεν υπαρχει παντα.
    Ενας απο αυτους που ρυπαινουν ημουν και εγω μεχρι την Κυριακη που μας περασε.
    Και αυτο γιατι ημουν σε μια πλαγια στη μεση του πουθενα πινοντας καθεδακι και πετωντας το μοτοανεμοπτερο μου μαθαινοντας τα δυναμικα για πρωτη φορα αδιαφορωντας για το περιβαλλον. Το αδειο κυπελλακι κατω (απο τον αερα), αποτσιγαρα κλπ.
    Μεχρι που ηρθε ενας παλιος "ανεμοπορος" και τον ειδα να σβηνει και να βαζει τις γοπες στην τσεπη του.
    Τον ρωτησα γιατι και μου ειπε οτι το βουνο ειναι το 2ο σπιτι του και δεν θα το εκανε ποτε αυτο στο σπιτι του.
    Απο ντροπη αρχισα να μαζευω οτι ειχα κανει εγω αλλα και οτι αλλο βρηκα. Πρεπει να πω οτι αισθανθηκα πολυ καλυτερα μετα απο αυτο.
    Ας αρχισουμε να συμπεριφερομαστε σαν να ζουμε σε αυτο το χωρο γιατι δινουμε την εντυπωση οτι ειμαστε περαστικοι.
    Δεν αφορα στο χωρο της "πιστας" αλλα νομιζω μας αφορα ολους.
     
    Καταγράφηκε
    astroflight
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 86



    « Απάντηση #551 στις: Τετάρτη, 22 Φεβ 2012, 19:06:34 »

    Πρέπει να οργανωθούμε γιατί δεν μας έχει απομείνει τίποτα άλλο εδώ γύρω...και το κακό είναι αν μας διώξουν θα μείνουν και τα..σκουπίδια... Sad
    Καταγράφηκε

    Ferro noscentius aurum


    www.rc-tunerz.com Ελληνικό forum μοντελισμού και όχι μόνο.
    rest_in_pieces
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 100


    WWW
    « Απάντηση #552 στις: Τρίτη, 4 Δεκ 2012, 14:38:04 »

    Καλησπέρα!
    Μπορεί κάποιος από την μεριά του ΣΕΦ να με βοηθήσει στην πρώτη μου πτήση; Θα χρειαζόμουν και το μάτι ενός έμπειρου για πιθανά λάθη στο μοντέλο μου, που δεν μπορώ να τα δω εγώ
    Ευχαριστώ
    Καταγράφηκε

    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 663



    « Απάντηση #553 στις: Τρίτη, 4 Δεκ 2012, 15:26:11 »

    Καλησπέρα!
    Μπορεί κάποιος από την μεριά του ΣΕΦ να με βοηθήσει στην πρώτη μου πτήση; Θα χρειαζόμουν και το μάτι ενός έμπειρου για πιθανά λάθη στο μοντέλο μου, που δεν μπορώ να τα δω εγώ
    Ευχαριστώ
    Τι πετάς;
    Καταγράφηκε

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    rest_in_pieces
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 100


    WWW
    « Απάντηση #554 στις: Τρίτη, 4 Δεκ 2012, 15:27:35 »

    έχω έναν ηλεκτρικό φελιζολένιο τηλέμαχο! (σε κλίμακα 75%)
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: 1 ... 34 35 36 [37] 38     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: ΣΕΦ #2
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.