Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:31:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:31:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 201
    Συνολικά: 202
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Πανελλήνιοι Αγώνες F5J Κριτήριο Ε.Ο. 7-8 Οκτ.: Παρασκευή, 6 Οκτ 2017 - Σάββατο, 7 Οκτ 2017
    Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας  (Αναγνώστηκε 27351 φορές)
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #180 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 15:01:33 »

    Αγαπητέ Αργύρη δεν είσαι χαζός, αλλά δεν είναι ούτε πρέπον ούτε πρακτικό να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

    Λέτε ότι η Ομοσπονδία δεν επαρκεί, ή δεν εκπληρώνει την αποστολή της, ή ότι φταίει για όλα , αλλά το γεγονός είναι ότι η Ομοσπονδία ακύρωσε ένα αγώνα που δεν έγινε σωστά.

    Θα μπορούσε να τον ακυρώσει πριν γίνει;

    Θα μπορούσε να μη αναθέσει το διαδικαστικό μέρος στην Αερολέσχη μέλος της εικάζοντας ότι κάτι δεν θα πάει καλά στην πορεία;

    Η να πει απλά όχι, λόγω της "κόντρας" που εσύ λες ότι υφίσταται;

    Προτείνω να ξαναμελετήσεις τα γραφέντα, και να σκεφθείς πως μπορείς εσύ να προσφέρεις το πετραδάκι σου για την επιτυχία του κοινού σκοπού. Με αυτά που επαναλαμβάνεις, δεν κάνεις επικοδομητική συζήτηση, μόνο γκρίνια αφήνεις.

    Προτάσεις, ανάληψη ευθυνών, διεκπεραίωση στόχων... τι μπορείς να προσφέρεις  από αυτά; Μπορείς ακόμα και να σιωπήσεις ... προσφορά μεγάλη από εσένα.


    Θειε Γιαννη αν και διακρίνω μία επαρση ......δεν με απασχολεί τι νομιζεται οτι ειναι πρακτικό να ακουσετε! Τι γνωμη μου λεω οπως και εσεις !Τι γνωμη μου δεν σας αναγκαζει κανεις να την καταλαβετε.Και στα 5 μηνηματα μου απο τα 180 που εστειλα μονο παροτρυνση σε όλους σας να μην σκοτωνεστε μεταξυ σας εξεφρασα και να τα συζητησετε με ουσία! Μαλλον καλυτερα ξαναδιαβαστε εσεις τα γραφομενα μου!
    Δεν λεω εγω μονο οτι υφισταται μια κοντρα με τον Γιωργο!Ολος ο κοσμος το ξερει!Γνωστο ευραιος αρα!
    Το αν προσφερω ενα πετραδακι σε μια επικοδομιτηκη συζητηση αφηστε το να το κρινει ο κοσμος και Ιστορια του Thred οχι εσεις.

     Λετε .....Προτάσεις, ανάληψη ευθυνών, διεκπεραίωση στόχων... τι μπορείς να προσφέρεις  από αυτά;Μπορείς ακόμα και να σιωπήσεις ... προσφορά μεγάλη από εσένα.

    Εσεις τι προσφερατε σε όλα αυτα τα μηνηματα?
    Εμενα επιτρεψτε μου να εχω το δικαιωμα της αποψης μου!
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #181 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 15:49:13 »

    Φίλε Αργύρη, ή κύριε Γιαννετάκη,

    Την άποψή σου ζητήσαμε, άλλο κατάλαβες.

    Τελικά με νίκησες, γιατί είσαι ανίκητος, και ξέρεις γιατί.

    Το λενε συχνά.

    Επίτρεψέ μου να έχω και έγώ άποψη για μερικούς ανίκητους.

    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 16:11:22 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #182 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 16:05:11 »

    Δεν υφίσταται κόντρα με τον κύριο Γιώργο που αναφέρεται σε προγουμενο ποστ.

    Ο υιός του Γιώργου πετάει με δικό μου ανεμπόπτερο, που του παραχώρησε ο προηγουμενοε ευεργετηθείς με τις ευχές μου.
    Χάρησα στον υιό του Γιώργου ακόμα ένα ολόκληρο έτοιμο μοντέλο χωρίς να μου το ζητήσει.
    Λίγο πριν τον Πανελλήνιο,......
    Χάρησα στον ίδιο ένα σπινερ, το μοναδικό που είχα, γιατι μου το ζήτησε
    Χάρησα στον ίδιο ένα σέρβο, υψηλής αξίας, γιατί μου το ζήτησε.

    Αυτό για μερικούς σημαίνει ότι έχω κόντρα με τον κύριο Γιώργο.

    Ρωτήστε και τον κ. Γιώργο αν έχει κόντρα με εμένα να μάθω και εγώ γιατί το λέτε.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #183 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 17:27:28 »

    Φίλε Αργύρη, ή κύριε Γιαννετάκη,

    Την άποψή σου ζητήσαμε, άλλο κατάλαβες.

    Τελικά με νίκησες, γιατί είσαι ανίκητος, και ξέρεις γιατί.

    Το λενε συχνά.

    Επίτρεψέ μου να έχω και έγώ άποψη για μερικούς ανίκητους.



    Φοβούμαι ότι έτσι όχι μόνο δεν γίνεται εποικοδομητική συζήτηση αλλά θίγονται και άνθρωποι εξαιρετικής ποιότητας και ήθους.
    Μα... "ανίκητος" ο Αργύρης;;;;;;;;;;;;;;;;
    Ο ΑΡΓΥΡΗΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Καταγράφηκε
    dim sofos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.534


    ..Καλύτερα να πετάς παρά να μιλάς.


    « Απάντηση #184 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 18:36:45 »

    Καλησπερα,

    Απο αυτα που διαβαζουμε εδω,συν αυτα που γνωριζουμε εξω απο εδω, καταλαβαινουμε ολοι πως οι "αρχοντες" χαιρονται για την ακυρωση του πανεληνιου πρωταθληματος F5j FAI,αφου η κατηγορια εισηλθε στην Ελλαδα απο τον Γιωργο Σκαργιωτη και οχι απο αυτους..

    Στο ιδιο θεατρο οι ιδιοι θεατες χρονια τωρα.

    Λυπαμε αλλα θειε Γιαννη δεν μαζευεται το θεμα τωρα, εχεις εκτεθει αρκετα και δυστηχως παρασερνεις μερικους οπαδους σου που δεν εχουν καν την στοιχειωδη παιδεια σε απλη επικοινωνια, ποσο μαλλον να ονομαζονται αεραθλητες..

    Επισης μαθαμε πως παρ ολιγο να πιαστουν στα χερια κατα τη διαρκεια του αγωνα συν αθλητες, δεν κανατε καποια ενσταση για αυτο? η δεν το γνωριζατε?
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #185 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 19:08:26 »

    Επισης μαθαμε πως παρ ολιγο να πιαστουν στα χερια κατα τη διαρκεια του αγωνα συν αθλητες, δεν κανατε καποια ενσταση για αυτο? η δεν το γνωριζατε?

    Κύριε Δημήτρη Σοφέ

    Πράγματι δύο αθλητές, είχαν να λύσουν ένα θέμα μεταξύ τους.
    Ο κ. Ι.Κ., παρουσία του πατρός σας, κατέθεσε στην ΕΑΑ έγγραφη διαμαρτυρία για αυτό το θέμα, και η ΕΑΑ την προώθησε στην Ομοσπονδία, επειδή το ζήτησε ο καταθέτων.

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #186 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 19:13:33 »

    Φυσικά όλοι έχουν ξεχάσει πλέον ότι όλα αυτά που διαβάζουμε τις τελευταίες ημέρες έχουν ξεκινήσει όταν κάποιος [αν δεν κάνω λάθος ο αλυτάρχης του επίμαχου αγώνα] κατηγόρησε τον Κωνσταντακάτο ότι αυτός ακύρωσε τον αγώνα.

    Πάνε κοντά 5 χρόνια όταν επαναστάτησαν πάλι οι μουτζαχεντίν, και η σέχτα των μοντελιστών της πέρα όχθης,  κατηγορώντας πάλι ότι ο Κωνσταντακάτος ήταν η αιτία  που βάση νομοθεσίας ορίστηκε από την ΥΠΑ ο "κανονισμός πτήσεων αερομοντέλων"

    Τελικά αυτός ο Κωνσταντακάτος φταίει για όλα, για ότι κακό συμβαίνει στον Αερομοντελισμό.  Grin

    Θείε διάλεξε: Κόνιο, Εξορία η Φυλάκιση  Cheesy

    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #187 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 19:29:00 »

    Φυσικά όλοι έχουν ξεχάσει πλέον ότι όλα αυτά που διαβάζουμε τις τελευταίες ημέρες έχουν ξεκινήσει όταν κάποιος [αν δεν κάνω λάθος ο αλυτάρχης του επίμαχου αγώνα] κατηγόρησε τον Κωνσταντακάτο ότι αυτός ακύρωσε τον αγώνα.

    Πάνε κοντά 5 χρόνια όταν επαναστάτησαν πάλι οι μουτζαχεντίν, και η σέχτα των μοντελιστών της πέρα όχθης,  κατηγορώντας πάλι ότι ο Κωνσταντακάτος ήταν η αιτία  που βάση νομοθεσίας ορίστηκε από την ΥΠΑ ο "κανονισμός πτήσεων αερομοντέλων"

    Τελικά αυτός ο Κωνσταντακάτος φταίει για όλα, για ότι κακό συμβαίνει στον Αερομοντελισμό.  Grin

    Θείε διάλεξε: Κόνιο, Εξορία η Φυλάκιση  Cheesy

    Δεν γίνεται και τα τρία μαζί;

    Εδώ η μισή Ελλάδα λέει καλά λόγια για τους κυβερνώντες, και η άλλη μισή καλά λόγια για τους αντιπολιτευόμενους.

    Δεν τους ενοχλεί αυτό, τους ενοχλεί ότι ζεί ακόμα ο Κωνσταντακάτος
     
    Τι λες μωρή χαζή; Ζεί η Ευλαμπία; (από το σχετικό ανέκδοτο)
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    STRATOS77
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 775


    Λυμπερης Ευστρατιος.


    « Απάντηση #188 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 21:44:06 »

    Καλησπερα φιλε δημητρη..

    2 πραγματακια μιας και το ανεφερεις..


    1.Απο αυτα που διαβαζουμε εδω,συν αυτα που γνωριζουμε εξω απο εδω, καταλαβαινουμε ολοι πως οι "αρχοντες" χαιρονται για την ακυρωση του πανεληνιου πρωταθληματος F5j FAI,αφου η κατηγορια εισηλθε στην Ελλαδα απο τον Γιωργο Σκαργιωτη και οχι απο αυτους.


    Δεν εξηγει κανεις καθαρα,ποιος ειναι ο λογος και οι  ¨ΑΡΧΟΝΤΕΣ ¨χαιρονται... και γιατι... Ασε το γιατι μαλλον μπορει να το καταλαβω οπως καταλαβαινω εκ των υστερων με ολα αυτα ου εγιναν σε αυτον τον αγωνα,αυτοι που εκαναν τα παντα βγηκαν και θυγμενοι..!!!

    Ξερουμε λοιπον και το παρελθον της αλλης πλευρας (ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΘΥΓΜΕΝΗΣ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ )

    Δεν θα επρεπε ΄΄ΑΥΤΟΣ΄΄ που εφερε την κατηγορια στην ελλαδα να την κρατησει οπως πρεπει χωρις παρατραγουδα? Πιιστευω οτι καθε ΣΟΒΑΡΟΣ ανθρωπος αυτο θα εκανε..Επρεπε με νυχια και με  δοντια να τρεξει βαση κανονισμων και οχι οπως γουσταρει....

    Ποιος μας λεει οτι εκτος απο τον πρωτο αγωνα που εγινε (αν θυμαμαι καλα )στο ΚΑΣΤΡΟ για λογους εντυπωσιασμου και υποψιων ετρεξε ο αγωνας οπως επρεπε,αναιρτησε με τοση λεπτομερεια την ολη εκβαση του αγωνα (αυτη ειναι διαφανεια)  Οτι δεν υπαρχουν παρατραγουδα ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ που δεν τα πηραμε χαμπαρι? γιατι απλα ειχαμε και εχουμε ολοι εμπιστοσυνη σε μερικους οι οποιοι το μονο που κανουν ειναι να την χαλουν...Πιστευω οτι αν ειχαμε την δυνατοτητα να τα ψαξουμε κατι θα βρισκαμε...... idiot2

    Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΕΡΔΙΖΕΤΕ.!!!!!

    ΕΝΤΥΠΩΣΗ ομως μου κανει οτι ενω ΑΥΤΟΣ που εφερε την κατηγορια στην ελλαδα δεν βγαινει ουτε κατα διανοια να προστατευσει το ονομα του...Το μονο που μπορει να κανει ΑΥΤΟΣ (το ξερω απο το παρελθον ειναι ) να βαζει ατομα να μιλουν γι αυτον ...ναναι καλα το skype!

    Για ολα αυτα τα παραπανω που αναφερω ενα εχω να πω.. ΝΤΡΟΠΗ  τελικα που δινουμε ΒΗΜΑ σε τετοιους ανθρωπους...


    Για να κλεισω το θεμα ανεφερω το εξης......


    παρασερνεις μερικους οπαδους σου που δεν εχουν καν την στοιχειωδη παιδεια σε απλη επικοινωνια, ποσο μαλλον να ονομαζονται αεραθλητες..

    Δεν ανεφερες ομως και το αντιθετο...Το ξαναφτιαχνω και το αναρτω...

    παρασερνεις μερικους οπαδους σου που εχουν  την στοιχειωδη παιδεια σε απλη επικοινωνια, ποσο μαλλον να ονομαζονται αεραθλητες..

    Και τελος να πω..

    Επισης μαθαμε πως παρ ολιγο να πιαστουν στα χερια κατα τη διαρκεια του αγωνα συν αθλητες

    Παντως μετα την τελευταια ερευνα δεν  βρεθηκαν ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΑΚΤΥΛΙΚΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ οπως εχουν αναφερει στο παρελθον μερικοι που ονομαζονται αερομοντελιστες και ριχνουν λασπη.!!

    Να εισαι καλα φιλε Δημητρη και να περασετε υπεροχα στην συγγεντρωση των jet..Αν μπορεσω σε αλλη ημερομηνια θα ηθελα να παρευρεθω.!! Thumbs up

     





    Καταγράφηκε

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ MATRIX ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΩΝ
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #189 στις: Δευτέρα, 4 Δεκ 2017, 22:17:54 »

    Θειε Γιαννη οταν αρχίζετε τα'' Κυριε Γιαννετακη'' Κυριε Δημητρη'' δειχνετε δυστυχως οτι  δεν σας αρεσει να ακούτε κανενος την άποψη !
    Δεν πειραζει απο μένα σαν μικρότερος σας συγχωρώ για την μη αποδοχή και σεβασμό τον αποψεων μου , και σας ζητω συγνώμη που δεν εγινα κατανοητός με τις αποψεις μου σε σας!
    Εξαλου εξεφρασα την αποψη μου να μην μαλωνουμε εξ αρχής και δεν θα παραβω τα πιστέυω μου ουτε με εσας .Καμία προσπαθεια δεν παει χαμένη!!!Χαμένη προσπαθεια ειναι ή μη προσπάθεια !! Φιλιά!!
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #190 στις: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 06:35:29 »

    Φίλε Αργύρη, ή κύριε Γιαννετάκη,

    Την άποψή σου ζητήσαμε, άλλο κατάλαβες.

    Τελικά με νίκησες, γιατί είσαι ανίκητος, και ξέρεις γιατί.

    Το λενε συχνά.

    Επίτρεψέ μου να έχω και έγώ άποψη για μερικούς ανίκητους.



    Φοβούμαι ότι έτσι όχι μόνο δεν γίνεται εποικοδομητική συζήτηση αλλά θίγονται και άνθρωποι εξαιρετικής ποιότητας και ήθους.
    Μα... "ανίκητος" ο Αργύρης;;;;;;;;;;;;;;;;
    Ο ΑΡΓΥΡΗΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Τελικά όπως διαιστώνουν όλοι, αισθάνεσθε τσιτωμένοι, και παρερμηνεύετε ότι και αν διαβάσετε, επειδή όπως λένε, όποιος έχει την μυίγα μυιγιάζεται.

    Δεν σας αφήνει καθαρή σκέψη, ή "η γλώσσα προτρέχει της σκέψης".

    Επήρα τηλέφωνο τον κύριο Γιαννετάκη και τον παρεκάλεσα να σταματήσει να ποστάρει θέσεις ενάντιες στην ομοσπονδία και το άτομό μου.

    Αυτός επέμεινε και συνέχισε να ποστάρει ένα, δύο και .......

    Εχετε ακούσει ο "επιμένων νικά".

    Ετσι λοιπόν επέμενε και με νίκησε. Αυτό είπα, αυτό εννοούσα.

    Ομως απ' ότι μου θύμησαν φίλοι, υπάρχει και άλλο ρητό, που έχει την λέξη "ανίκητος".

    Χαίρομαι που δεν εννοούσα αυτό. Αλλά εσείς αμέσως στο πονηρό.

    Φυσικά δεν ζητάω συγνώμη, μάλλον εσείς πρέπει να ζητήσετε για την μακράν επίθεση που έχετε ξεκινήσει ενάντια στους θεσμούς και το πρόσωπό μου.

    Το ότι δεν σας αρέσει η ΕΑΑ και ο πρόεδρός της το έχετε εμφανίσει με τα ποσταρίσματά σας επανειλημμένα. Ποιά άλλη απλή κίνηση μένει να κάνετε;

    Δεν με ενοχλεί που επιμένετε στις απόψεις σας. Δεν είναι όμως δυνατόν η επίθεση να γίνεται από μέσα.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 07:26:09 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #191 στις: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 08:20:10 »

    Λυπάμαι ιδιεταίρως που παρερμήνευσα αλλά ταυτοχρόνως χαίρομαι, περισσότερο, που το λάθος είναι δικό μου και δεν εννοούσατε αυτό το οποίο φαντάστηκα.
    Νιώθω όμως υποχρεωμένος να ξεκαθαρίσω ότι:
    -Ουδέποτε εξαπέλυσα επίθεση εναντίον της ομοσπονδίας και του προέδρου της ΕΑΑ. Αντιθέτως πολλάκις εδήλωσα ότι σε όποιον δεν αρέσει η λειτουργεία της ομοσπονδίας ή του συλλόγου του, οφείλει να θέσει τον εαυτό του στην κρίση της ανάληψης αντιστοίχων ευθυνών.
    -Παρά τα παραπάνω, όταν κάτι δεν λειτουργεί σωστά, την τελική ευθύνη φέρει πάντα η κεντρική διοίκηση. Όπως ο καπετάνιος στο καράβι, όπως ο πρωθυπουργός στην κυβέρνηση. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι πρέπει να ζητούμε τα κεφάλια των διοικούντων επί πίνακι για ψύλλου πήδημα με κάθε ευκαιρία. Και σίγουρα όχι όταν δεν κομίζουμε εναλλακτική πρόταση.
    Δεν έχω άποψη για το περιστατικό που συνέβη στους Πανελληνίους αγώνες ανεμοπτέρων. Γίνεται όμως ένας διαδυκτιακός τσακωμός, αρκετά βαρύς θα έλεγα, και δεν έχει υπάρξει μια επίσημη ανακοίνωση σπό την ομοσπονδία (όχι στο forum, στο site της) που να εξηγεί τι έγινε και για ποιούς λόγους ακύρωσε τον αγώνα.
    Έτσι ο κάθε ένας ερμηνεύει την κατάσταση όπως νομίζει και βάλλει κατά δικαίων και αδίκων χωρίς πραγματικά η αερομοντελιστική κοινότητα να γνωρίζει επισήμως τίποτε για το περιστατικό.
    Ακριβώς λοιπόν επειδή συμφωνώ ότι η ομοσπονδία είμαστε "εμείς", τα ίδια τα δικά μας λάθη είναι τα λάθη της ομοσπονδίας.
    Τίποτε μεμπτό και τίποτε τρομερό! Μην ξεχνάμε ότι, ακόμα και σε έπίπεδο αθλητικού ανταγωνισμού, ο αερομοντελισμός είναι μόνο ένα χόμπυ. Μια ασχολία που κάνει την ζωή μας πιο ευχάριστη είτε κερδίσουμε έναν αγώνα είτε όχι.
    Ας μην δίνουμε περισσότερη αξία και σοβαρότητα στα πράγματα από αυτή που πραγματικά έχουν.

    Καταγράφηκε
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #192 στις: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 08:44:46 »


    Δεν έχω άποψη για το περιστατικό που συνέβη στους Πανελληνίους αγώνες ανεμοπτέρων. Γίνεται όμως ένας διαδυκτιακός τσακωμός, αρκετά βαρύς θα έλεγα, και δεν έχει υπάρξει μια επίσημη ανακοίνωση σπό την ομοσπονδία (όχι στο forum, στο site της) που να εξηγεί τι έγινε και για ποιούς λόγους ακύρωσε τον αγώνα.
    Έτσι ο κάθε ένας ερμηνεύει την κατάσταση όπως νομίζει και βάλλει κατά δικαίων και αδίκων χωρίς πραγματικά η αερομοντελιστική κοινότητα να γνωρίζει επισήμως τίποτε για το περιστατικό.


    Καλημέρα Παντελή. Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από την ομοσπονδία, και έχει αποσταλεί σε όλα τα Αεραθλητικά σωματεία. Σε πολλά σωματεία η ανακοίνωση κοινοποιήθηκε με e-mail σε όλους τους αθλητές. Σε κάποια άλλα είναι διαθέσιμη σε όποιον την ζητήσει.
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    Pantelis Papageorgiou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 390


    « Απάντηση #193 στις: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 08:50:02 »

    Όταν η ενημέρωση δεν είναι δημόσια, δηλαδή να έχει ο κάθε ένας άμεση πρόσβαση χωρίς να ζητήσει ενημέρωση από τρίτους (σωματείο), η ενημέρωση είναι ελλειπής. Ειδικά όταν γίνεται τέτοιος καυγάς με κατηγορίες (ενδεχομένως αστήρικτες) εκατέρωθεν.
    Εγώ ακόμη δεν ξέρω τι έχει συμβεί.
    Καταγράφηκε
    Bocian
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 686


    « Απάντηση #194 στις: Τρίτη, 5 Δεκ 2017, 09:44:15 »

    Βλέπω ότι έκανε την εμφανισή του στο θέμα  και Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΚΟΠΙΚΟ.

    Θέλω να πιστεύω ότι προσήλθε αυτοβούλος και ότι δεν χρειάστηκε η άδεια της  Χουχού  για τη χρήση του  Grin Grin Grin Grin

    ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ??   ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ,   ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.....
    Καταγράφηκε

    Σ' αυτή τη χώρα, σε λίγο καιρό, όποιος είναι κάτοχος Ανεμοπτέρου, θα διώκεται Ποινικά.
    Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Πανελλήνιοι Αγώνες Κατηγορίας Ηλ. Ανεμοπτέρων F5J Κριτήριο Εθνικής Ομάδας
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.049 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.