Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:23:07

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:23:07

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 151
    Συνολικά: 153
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Σ.Τ.Α.Μ.Π. "Αλεξ. Άλεξ." - 2017, 14/5: Κυριακή, 14 Μάι 2017
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Σ.Τ.Α.Μ.Π. "Αλεξ. Άλεξ." - 2017  (Αναγνώστηκε 10291 φορές)
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 971


    « Απάντηση #45 στις: Κυριακή, 14 Μάι 2017, 18:42:11 »

    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  ΕΣΩ ΕΤΟΙΜΟς


    * IMG_4998_1.jpg (117.05 KB, 562x461 - εμφανίστηκε 640 φορές.)
    Καταγράφηκε
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 971


    « Απάντηση #46 στις: Κυριακή, 14 Μάι 2017, 18:48:58 »

    ΑIR KOSTAS


    * IMG_4986_1.jpg (72.3 KB, 469x380 - εμφανίστηκε 628 φορές.)
    Καταγράφηκε
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 971


    « Απάντηση #47 στις: Κυριακή, 14 Μάι 2017, 19:14:03 »

    απογειωση  πτέρυγας με λαστιχο


    * IMG_4974.JPG (110.04 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 627 φορές.)
    Καταγράφηκε
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #48 στις: Δευτέρα, 15 Μάι 2017, 10:19:23 »

    Μπραβο ρε παιδια!Και του χρονου! Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 971


    « Απάντηση #49 στις: Δευτέρα, 15 Μάι 2017, 21:51:03 »

    ατσαλάκωτος επι τω εργω


    * IMG_4961.JPG (87.18 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 558 φορές.)

    * IMG_4961.JPG (87.18 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 561 φορές.)
    Καταγράφηκε
    pakos_65
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 235



    WWW
    « Απάντηση #50 στις: Τρίτη, 16 Μάι 2017, 14:15:57 »

    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 20 Μάι 2017, 10:20:48 από Γιώργος Κανδυλάκης » Καταγράφηκε

    Η απογείωση είναι προαιρετική.....αλλά η προσγείωση ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.......!!!!!
    http://users.otenet.gr/~pakos_65/index.htm
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #51 στις: Τετάρτη, 17 Μάι 2017, 00:16:32 »

     Έχουν δώσει λέει το τμήμα της εθνικής απο την Πάτρα μέχρι την Αθήνα και τώρα θα πηγαίνουμε πιό γρήγορα... Σωστά! Το λεωφορείο έκανε 45 λεπτά λιγότερο ρε φίλε! Χαχαα, Yeah!! Έξι και μισή αναχώρηση απο Βόνιτσα, αλλαγή στο Αγρίνιο στις 08:00 και 11:30 φτάσαμε στο σταθμό στο ποτάμι δίπλα. Άλμα στο 51 λεωφορειάκι και έπειτα Μετρό μέχρι το Ελληνικό. Εκεί με παρέλαβε ο φιλαράκος μου ο Μήτσος και πήγαμε στο μαγαζί του.
     Μμμμμ... μυρωδιές ανακατεμένες απο εποξικές, επιταχυντή cyano και αρωματικό χώρου. Σάν εκείνη τη μοναδική οσμή που είχε το μαγαζάκι του Παπαδόπουλου στην Κ. Τσαλδάρη 55Β! Γνώριμα λημέρια. Λημέρια όπου τα στόματα των λύκων άρχισαν να "δαγκώνουν" setup για το εποξικό Κοτσύφι & το Ελληνικότατο highlight 1,5μετρο glider. Το βράδυ μας έφερε κι ο Άρης την Περδικούλα μας και συμπληρώθηκε το καρό. Λιώσαμε στη δουλειά πάλι. Αντί να γυρνάω απο καφέ σε καφέ κι απο πιτόγυρο σε ποτό όταν κατεβαίνω Αθήνα, πάλι μέσα στα εργαστήρια τη βγάζω να πούμε... τί να πείς !?? Η μοίρα του καθένα... Ευτυχώς η βραδυνή μπυρίτσα με τα παιδιά στο Γάιδαρο στη Γλυφάδα τα μαλάκωσε όλα, και τα καλαμπούρια μας απο μοντελιστικές-κατασκευαστικές αναμνήσεις παρέτειναν ευχάριστα τις ώρες της Παρασκευγιάτικης αυπνίας. Βούρ τώρα για τουφάρισμα γιατί πλησιάζω στις 20 ώρες ξύπνιος και δέ πάει άλλο... Σαρανταρίσαμε κιόλας φέτος το χειμώνα, μή το ξεχνάμε! Ή να το ξεχάσουμε λέτε? Την ώρα που πετάω σίγουρα το ξεχνάω πάντως. Τί μαγικές στιγμές θεέ μου.
     Το Σάββατο το τρέξιμο ακόμη μεγαλύτερο, γιατί πρέπει να παραδώσει ο Δημήτρης ένα κόπτερο το απόγευμα, να τον βοηθήσω όσο ξέρω με κολλήσεις, καλωδιάκια κλπ και ταυτόχρονα να προχωρήσουμε και τα δικά μας για να γουστάρουμε στην πλαγιά αύριο. Σήμερα κουραστήκαμε επίσης, βγήκε και η χθεσινή κούραση απο πάνω και έχω και κάτι σάν συνάχι ρε γμτη. Τρέχει η μύτη, κόκκινα μάτια, τί γίνεται? Φταρνίζομαι πού και πού και μαθαίνω πως ήρθε πάλι αυτή η σκόνη πάνω απ'την πρωτεύουσα, σάν ομίχλη στα όνειρά μας. Μπάάά... τώρα βρήκε? Ένα χρόνο έχω νά 'ρθω και με στόχευσε. Δέ βαριέσαι... καλή καρδιά. Το βράδυ όμως ήταν όμορφα. Μπανάκι και ξυρισματάκι για νά 'μαι ωραίος για το meeting αύριο και κρύα μπυρίτσα στο μπαλκόνι του Μήτσου συντροφιά χαλαρής κουβεντούλας. Τί κρύα μπυρίτσα δηλαδή... παγωμένη ήταν, τόσο παγωμένη που δέν έβγαινε απ'το κουτάκι, χαχαχαα... Μαζευτήκαμε νωρίς σήμερα σπίτι για να μαζέψουμε δυνάμεις για αύριο. "Ωραία ρε φίλε. Τέλεια δικέ μου! Σε λίγες ώρες θα βρεθώ πάλι με τους φίλους, σε αγαπημένα terrain, για να απολαύσω το στύλ πτήσης που απολαμβάνω περισσότερο... ανεμοπορία βουνού!", σκέφτηκα και έκλεισα τα μάτια με απαλό χαμόγελο στα χείλη.
     Μπήκε στην ώρα του ο πρώτος ήλιος απ'την τεράστια συρώμενη μπαλκονοπαραθυρόπορτα και το λευκό S3 που μού 'δωσε δωράκι η αδερφούλα μου γράφει λίγο μετά τις 7, άρα σιγά-σιγά να ετοιμαζόμαστε. Να στρώσω και κανά κρεβάτι προς τιμήν της νοικοκυράς που με φιλοξενεί κάθε φορά σάν νά 'μαι αδελφός της. Μεγάλη μέρα για 'μένα σήμερα. Θα αρχίσω να την αισθάνομαι περισσότερο κι απο γενέθλια μου φαίνεται! Οχτώ και κάτι είμαστε στο μαγαζί για να τελειώσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες, να φορτίσουμε λίγο πιό "φρέσκα", να περιμένουμε τον Πάνο που θα μας συνοδέψει επίσης, να πιούμε μιά γουλιά απ'το πρώτο καφεδάκι μας και κατά τις εννιά και μισή να αναχωρήσουμε για το rendevous point εκεί στον "Κοφινά". Αργήσαμε λίγο αλλά δέ μασάει η κόκκινη Alfa... έχει ένα κουμπάκι που λέει ότι την κάνει πιό racing και όντως... αυτό διαπίστωσα όταν έπιασα τον εαυτό μου να αναρωτιέται τί στο καλό κάνει μέσα στην ορμητική Ιταλίδα καθώς γρύλιζε στις πέντε χιλιάδες plus στροφές με τούτους εδώ τους παλαβούς, οικογενειάρχης άνθρωπος! Πρίν προλάβω να το πολυσκεφτώ, είχαμε ήδη παρκάρει δίπλα σε γνώριμα πρόσωπα που χαιρέτησα με τον αγαπημένο μου τρόπο... αγκαλιά. Ναί ρε 'σείς φυσικά... τόσο πολύ μου λείψατε! Λιγότεροι φίλοι φέτος αλλά δέν πειράζει. Μερικοί ακόμη μας περιμένουν πάνω, πήραν ήδη τηλέφωνο. Δέν λείπουν και οι κυριές μας φυσικά, ευχάριστη και ουσιαστική νότα στο παρεάκι μας.
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #52 στις: Τετάρτη, 17 Μάι 2017, 00:18:20 »

    Μία στάση μόνο για νεράκι και καφέ και άρχισε η ανηφόρα στο βραχώδες Κερατοβούνι. Ένα μικρό κομβόι απο αμάξια αερομοντελιστών πλαγιάς, ένα μεγάλο όμως κομβόι προς την προσωπική μας ελευθερία. Λευθεριά απ'της γής το τράβηγμα, γαλήνη ακίνητων φτερών σάν τα πουλιά που στεκόταν εκεί πάνω με τις ώρες. Γαλήνη δηλαδή μέχρι να αρχίσω εγώ να ουρλιάζω και να φχαριστιέμαι τη φύση και την πτήση. Διαλέξαμε ένα πλατωματάκι πιό πάνω φέτος και δέν ήταν άσχημο. Δέν ήταν άσχημο καθόλου θα έλεγα. Πρόσβαση καί απο τις δύο πλευρές με Νότιες και Βόριες κατευθύνσεις. Θέλει μόνο καλή προπόνηση για να μάθεις να πιάνεις εντός του πλατώματος και όχι εκτός γιατί εκτός... το χάος σε περιμένει, χαχααα... "με τις πολλές", "με τις πολλές Απόστολε" μου έλεγε ο Άλεξ συνεχώς, το θυμάμαι σάν τώρα και για πάντα. Και εννοούσε να έρχεσαι για προσγείωση και αν δέ σου βγαίνει να φεύγεις και να ξαναπροσπαθείς. Όποιος πετάει βουνό ξέρει καλά τί εννοούσε. Ο καιρός μας κάνει παιχνίδια σήμερα όμως. Δέν είναι σταθερός και δέν έχει ένταση. Μερικές φορές αισθάνεσαι σάν να μήν είναι δυναμικό αυτό που βλέπεις αλλά θερμικά που σού 'ρχονται απο πάσα κατεύθυνση. Κάποια στιγμή ένας τεράστιος θόρυβος, μιά βοή μας άφησε όλους άφωνους. Ανεμοστρόβιλος είπαν τα παιδιά και δέν έχω κανένα λόγο να μήν το πιστέψω. Πώ, πώ, μιλάμε για βουνό όνομα και πράμα! Το καημένο το highight που ετοιμάσαμε με τον Δημήτρη θα ζωγράφιζε σήμερα αν δέν το έπαιρνε ένας τέτοιος στρόβιλος απ'το έδαφος και δέν το σήκωνε τρία μέτρα ψηλά πρίν τσακίσει κάτω ξανά την λεπτεπίλεπτη carbon σιλουέτα του! Κρίμα ρε γμτο. Κίχ δέ πρόλαβε να κάνει το ψυχάκι. Προσπαθήσαμε όμως όλοι μας. Όσοι είχαν καλύτερα σκάφη χαρήκαν τα γιγαντιαία θερμικά. Ήταν μέρα για παιχνίδι κυρίως ή μόνο με θερμικά. Οι πτερυγούλες με το ζόρι κρατιόντουσαν. Ο φουκαράς ο Θοδωρής ούτε που ξέρω πόσες φορές κατέβηκε τα βραχάκια! Γειά σου βρέ θηρίο. Ευτυχώς έφερε ο Κώστας το λαστιχάκι και κάναμε τις δοκιμές μας. Σε μιά αποτυχημένη προσπάθεια και 'γώ έσπασα τη βάση του μοτέρ και βρήκα ευκαιρία να το βγάλω τελείως. Έβγαλα και λίγο βάρος απο εμπρός ώστε να ζυγίσω στο ίδιο σημείο και βουαλά... ελαφρύτερο μοντέλο μάνει-μάνει! Η επόμενη προσπάθεια χωρίς πάνω κινητήρα ήταν όλα τα λεφτά για μένα. Κρατήθηκα κανά 5λεπτο με θερμικά μόνο πρίν ξαναγυρίσω στο πλατωματάκι ηττημένος αλλά... γεμάτος χαρά αφού κατάφερα να κρατήσω την Πέρδικα Μ ψηλά.
     Κάποια στιγμή αλλάξαμε και πλευρά. Φάνηκε να φυσάει απο την άλλη και πίστεψα πως αφού πέρασε η ώρα έγινε αυτό που φαινόταν πως ήθελε το βουνό να κάνει... αλλαγή πάνω εκεί στην κορφή αφού έλεγε και η πρόβλεψη για Βόρειες κατευθύνσεις. Μάταια όμως... για λίγο μας έκανε το χατήρι αλλά... για λίγο. Είδα βέβαια και μοντέλα σάν του Στέφανου να χάνονται στα ουράνια στην Βορεινή πλευρά αλλά ήταν αναμενόμενο να συμβεί με καλά ανεμόπτερα. Εκμεταλλεύονται τα πάντα, σνιφάρουν τα ανοδικά απίστευτα και πρέπει να προσέχεις μήν στο ρουφήξουν τα ουράνια! Έχει συμβεί κάποιες φορές.
     Κατά τις μιάμιση ώρα Ελλάδος, μετά απο 2,5 ωρίτσες πτήσεων και προσπαθειών πτήσεων (χαχαα), είπαμε να χαλαρώσουμε στην κοντινότερη ταβερνούλα αφού ο ήλιος άρχισε να γίνεται δυνατότερος στο άμαθο πετσί μας. Ναί οκ, Έλληνες είμαστε, ξέρουμε απο ήλιο αλλά είμαστε και απο χειμώνα ρε αδερφέ... δέ μαυρίσαμε ακόμα! Αφιερώσαμε μισό λεπτό σιγής στο φίλο όλων, τον φίλο μας Άλεξ και όχι ένα λεπτό ολόκληρο γιατί και 'κείνος θα προτιμούσε να πετάξει θαρρώ αυτό το δεύτερο μισό λεπτό, να μήν το αφήσει να πάει "χαμένο". Τόσο πάθος είχε και το μετέγγεισε σε όλους εμάς τους νεότερους.
     Μισοί ή και περισσότεροι φίλοι που ήρθαν και πέταξαν ή όχι, μας αποχαιρέτησαν εκεί πάνω στην κορφή, καθώς οι υποχρεώσεις δέν τους επέτρεπαν να συνεχίσουν μαζί μας και είναι απόλυτα κατανοητό βεβαίως. Τα μεζεγκλίκια κάτω στους πρόποδες με δροσερή ντοματούλα και ο μετέπειτα καφές πήραν απο πάνω μας τη γλυκιά κούραση και τη θερμότητα του Αθηναικού ήλιου, χαρίζοντας μας γέλια ξανά, αναμνήσεις, ευτράπελα του χρόνου που πέρασε και μας μοίρασαν εμπειρίες, σκέψεις και όνειρα. Όνειρο θα είναι να μήν χάσουμε ποτέ αυτές τις μικρές απολαύσεις, όσο κι αν σκούζουν οι πολιτικές γύρω μας, όσο κι αν θέλουν να μας "τετραγωνίσουν", να μας βάλουν σε καλούπια. Εμείς μόνο slope soarers και όνειρα για συναντήσεις πλαγιάς θα βάζουμε στα καλούπια μας και έτσι θα πορευόμαστε γιατί περνάμε όμορφα.

    Ζούμε έτσι που κι αν θα ζούσαμε ξανά,
    πάλι πτήσεις θα γουστάραμε στα όρη, στ' άγρια βουνά.

     Ευχαριστώ απο καρδιάς όλους τους φίλους & Όλες τις φίλες που με τιμήσατε με την παρουσία και το οπτικοακουστικό υλικό σας και σας καλώ να μεταλαμπαδεύσουμε την αγάπη μας αυτή σε νέα παιδιά. Προσωπικά θα βοηθήσω όσο μπορώ και αντέχω, δωρίζοντας ότι περνά απ'το χέρι μου προκειμένου οι νέοι μας να έρθουν σε επαφή με αυτή τη μοναδική εμπειρία ζωής. Και γράφω εμπειρία ζωής γιατί την δική μου ζωή... σίγουρα την άλλαξε._

    Με Τιμή,
    ο δικός σας Απόστολος   
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    modeller2
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 875



    « Απάντηση #53 στις: Πέμπτη, 18 Μάι 2017, 01:21:34 »

    Γεια σου Αποστολε...λυπηθηκα που δεν μπορεσα να ερθω φετος
    ελπιζω του χρονου να ειμαστε καλυτερα..
    Καταγράφηκε

    Εγω πεταω τα δικα μου ανεμοπτερα........https://www.facebook.com/pages/Sparti-F5J-glider/170739626465835

    SPARROW320REF SPARROWIII TANGOXL 3,40 EAGLET230 EAGLET 250REF TANGOXV 3,4
    pakos_65
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 235



    WWW
    « Απάντηση #54 στις: Πέμπτη, 18 Μάι 2017, 10:36:12 »

    Επειδή εκφράστηκαν κάποια παράπονα, γιατί δεν εγραψα στο τέλος του βιντεο που ανέβασα, όσους ήταν στην εκδηλωση ΣΑΤΜΠ στις 14 Μαΐου, παρακλώ απαντήστε σ' αυτο  το μηνυμα όσοι ή όσες έχω παραλείψει.

    Επειδή δεν ήξερα όλα τα ονοματα, πηρα ως πηγή των πληροφοριών όσους έγραψαν σ' αυτό το thread....
    Καταγράφηκε

    Η απογείωση είναι προαιρετική.....αλλά η προσγείωση ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.......!!!!!
    http://users.otenet.gr/~pakos_65/index.htm
    Nikolas K
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 841



    « Απάντηση #55 στις: Πέμπτη, 18 Μάι 2017, 11:25:43 »

    pako, είδα και το username μου στο τέλος του βίντεο, αν και δεν συμμετείχα φέτος δυστυχώς...
    Καταγράφηκε

    Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

    Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
    Κώστας Ζαπαντιώτης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 618



    « Απάντηση #56 στις: Σάββατο, 20 Μάι 2017, 20:21:18 »

    Μια εβδομάδα μετά και τώρα φεύγει το κοκκίνισμα από τα χέρια!Εκεί ψηλά είναι αλλιώς ο ήλιος και τώρα καταλαβαίνω ότι ο Ίκαρος δεν έφταιγε καθόλου.Για μια ακόμη χρονιά καταφέραμε να ανέβουμε μια πλαγιά της Αττικής με τον Απόστολο να έρχεται και φέτος από πολύ μακριά γεγονός που μας τιμά όλους!Σημείο συνάντησης στα λυόμενα στο Μαρκόπουλο και γραμμή για Κερατέα.Με τον Απόστολο στο διπλανό κάθισμα η ανηφόρα φαίνεται πιο εύκολη!Μια σύντομη κουβέντα για τους προβληματισμούς μας και τα σχέδιά μας κάνει τον ανηφορικό δρόμο πιο σύντομο.Ο καιρός σε πρώτη φάση σούπα!(ωχ λέω την εκάτσαμε).Αλλά κάτι πάντα γίνεται και μας κάνει το χατήρι και από τις δυο πλευρές  του υψώματος.Το ανεμόπτερο του Aircostas με πήγε ψηλά και μου θύμισε όμορφες στιγμές εκεί στο Κερατοβούνι,όπως εκείνο το απόγευμα που μας πήρε ο ύπνος μετά τη πτήση στα βράχια...!Α ρε χρόνια δικά μας!!

    Πέρασα τέλεια και εύχομαι το Σ.Τ.Α.Μ.Π. κάποια χρονιά να γίνει στα ψηλά βουνά των Αγράφων,από εκεί που ξεκίνησε.
    Ενός λεπτού σιγή για τον Αλέξη..Πως να τον ξεχάσεις αυτό τον Άνθρωπο?Πού είναι με το ξυράφι του να κυνηγηθούμε στη πλαγιά...

    Εύχομαι του χρόνου να είμαστε περισσότεροι και με περισσότερο αέρα κάτω από τα φτερά μας!

    Και του χρόνου με υγεία σε όλους!

    Αερομοντελλιστικά ,

    Κώστας Ζ.
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #57 στις: Τετάρτη, 14 Ιούν 2017, 21:18:45 »

    Καλησπέρα παιδιά.

    Παναγιώτη, thanks για το video. Δέν έχουν σημασία οι πλήρεις αναφορές ονομάτων, έχουμε φωτό να θυμόμαστε, μνήμη, αγάπη και καρδιά.

    Βασίλη, να έρθεις βρε φίλε. Θέλω να σε βλέπω ρε γμτο. Είμαστε λίγοι πλαγίστες στην Ελλάδα, δέ μας παίρνει να χανόμαστε.

    Κώστα, ευχαριστούμε για το κείμενο. Ήταν όντως εύκολη η ανηφόρα με εσένα οδηγό βρε συ. Δέν σε χαρήκαμε στο τέλος αλλά οι οικογένειες πρώτα.

    Δέν ανοίγω νέο θέμα, θέλω να το ξανακάνουμε! 15 του Οκτώβρη είναι καλά?   Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    alex.cularis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 971


    « Απάντηση #58 στις: Πέμπτη, 15 Ιούν 2017, 06:20:09 »

    kαλημερα
     αποστολε φαινεται ότι σου λειπει η τρελο παρεα μας  είναι πολύ καλα η 15 οκτωμβρη ελπιζω να συμφωνουν και οι αλλοι της παρεας


    * IMG_4951_1.jpg (111.75 KB, 512x384 - εμφανίστηκε 246 φορές.)
    Καταγράφηκε
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #59 στις: Τετάρτη, 28 Ιούν 2017, 19:52:46 »

    Καλησπέρα παιδιά.

    Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά είμαι τόσο απασχολημένος που ούτε εδώ δέ κοιτάω να πάρει η ευχή...  Sad

    Όλα ΟΚ, ας κάνουμε τις καλοκαιρινές μας διακοπές και θα το ξαναμιλήσουμε φυσικά! Είμαι έτοιμος πάντως για εκείνη την ημερ/νία!

    Υ.Σ... Ωραία Φώτο με τον Πάνο!!    Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Σελίδες: 1 2 3 [4] 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: Σ.Τ.Α.Μ.Π. "Αλεξ. Άλεξ." - 2017
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.037 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.