Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 11:36:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 11:36:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 30
    Συνολικά: 31
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Συλληψη του προεδρου Αερολεσχης Μεσολογγιου  (Αναγνώστηκε 7888 φορές)
    papabill
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.178



    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Παρασκευή, 18 Μάρ 2016, 19:23:57 »

    Στα τέτοια μας...
    Καταγράφηκε

    Το ελικόπτερο ή το ραφι θα στολίσει ή στο χωράφι θα σκορπίσει...
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #16 στις: Παρασκευή, 18 Μάρ 2016, 21:32:50 »

    Papabill & Μιχάλη... για όνομα του θεού βρέ παιδιά...  Ντροπή

    Όλα τα θέματα είναι αλυσίδα. Δείχνουμε άσχημη εικόνα σαν αεραθλητές, σωματεία & άνθρωποι όταν γίνονται τέτοια πράματα.

    Και 'γώ ήμουν ουδέτερος σχετικά με τα όσα έβλεπα στην τηλεόραση. Μέχρι που απο την Τρίτη, η στρ. μονάδα στην οποία ανήκω αναμιγνύεται Άμεσα στην προετοιμασία του Hot Spot στη Φιλιππιάδα, μιά κωμόπολη έξω απ'την Άρτα. Long story short, εκτός του ότι κάνω δουλειές αυτές τις μέρες που ουδεμία σχέση έχουν  με την εκπαίδευση, τους στόχους και τα θέλω μου, σήμερα έζησα σκηνές που ποτέ δέν θα ξεχάσω.
    Χθές ήρθαν οι 1οι 300 άνθρωποι εκεί. Σήμερα το πρωί μοιράσαμε γάλα για τα παιδάκια. Ένα μικρούλι λοιπόν, ήταν δέν ήταν 3 χρονών, έπινε στο πλαστικό ποτηράκι του έξω απ'τη σκηνή του. Με είδε τελευταία στιγμή καθώς πέρναγα απο εκεί, και καθώς με είδε με τα στρατιωτικά ρούχα κατάλαβε πως ήμουν "απ'τους άλλους, τους καλούς", άφησε το ποτήρι του, και με μιά γραμμή απο γάλα στα χείλη του άνοιξε τα χέρια θέλωντας να το πάρω αγκαλιά. Σάν να ήθελε να με ευχαριστήσει που έπινε λίγο νόστιμο γαλατάκι μετά απο πόσες μέρες δέν ξέρω και γώ...
    Τελικά δέν το αγκάλιασα, "κράτησα χαρακτήρα", απο αυθόρμητο φόβο μάλλον υποπτεύομαι, μήπως μεταφέρω "καμιά αρρώστια" στα δικά μου παιδάκια. Απλά του χάιδεψα τα μαλλιά για 2 δευτερόλεπτα.

    Δέν τους θέλω και 'γώ εδώ, στα μέρη μας. Είναι άσχημα πράματα. Απ'τη στιγμή όμως που είναι εδώ, τώρα, δέν το εκμεταλλεύεσαι κάπως, ούτε ψάχνεις τρόπους να κονομήσεις ή δέ ξέρω 'γώ τί άλλο να κάνεις. Απλά το βοηθάς σάν φαινόμενο να περάσει αν ανακατευτείς άμεσα, ή το παρακολουθείς ουδέτερα χωρίς ακραίες συμπεριφορές.
    Συνέχεια λέμε "μας έκαναν, μας έραναν". Οι άλλοι. Ποτέ να μή πούμε για τον εαυτό μας. Και περνάνε οι δεκαετίες και οι εκατονταετίες γκρεμίζοντας συνέχεια την κουλτούρα και τον πολιτισμό μας. Είμαστε όλοι κρίκοι της αλυσίδας, είτε το θέλουμε είτε όχι. Απ'τη στιγμή που γεννιόμαστε σ'αυτό τον κόσμο.

    Just my 2 cents.
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Δημήτρης Άρτα
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.268



    « Απάντηση #17 στις: Παρασκευή, 18 Μάρ 2016, 21:48:07 »

    Και στη Φιλιππιάδα να φανταστείς είναι καλά Απόστολε....!!!Είναι λίγα τα άτομα!!!
     Που να δείς το παλιό Στρ/κό αεροδρόμιο Κατσικά (Μοντελοδρόμιο)που το προετοιμάζουν για 7000 άτομα μόνιμης διαμονής......!!!
    Πάντως είναι πολλά τα λεφτά....πατριώτη!!!!!!!
    Καταγράφηκε

    Πετάμε ?
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #18 στις: Παρασκευή, 18 Μάρ 2016, 22:17:52 »

     white flag
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:01:24 από Μιχαλης » Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #19 στις: Παρασκευή, 18 Μάρ 2016, 23:50:58 »

    Ρε παιδιά ο τρόπος με τον οποίο αντέδρασα ετσι είναι γιατί η εγκληματικότητα έχει χτυπήσει κατακόκκινο απο παντός τύπου αλλοδαπων και με το που εμφανιστεί κάποιος Έλληνας μπλεγμένος κάπου αμέσως να τον στείλουν στο απόσπασμα για εκτέλεση ενώ για τους άλλους γίνονται όλοι δικηγόροι υπεράσπιση έλεος λοιπόν και από την πλευρά μου με τις ανθελληνικες απόψεις και κινήσεις!!!!!!!!!

    Αυτα ειναι στην φαντασια σου. Οποιος κανει κατι αξιοποινο να τιμωρηθει οπως οριζει ο νομος ειτε ειναι Ελληνας ειτε ειναι οτιδηποτε αλλο θελει. Ακραιες φωνες παντα θα υπαρχουν, σε μια κοινωνια πρεπει ολοι να δειχνουμε ανοχη. Δεν υπαρχει αυξημενη εγκληματικοτητα απο την εισοδο προσφυγων στην χωρα μας. Το γεγονος οτι σαν χωρα ειμαστε ο μονοφθαλμος αναμεσα στους τυφλους οσον αφορα την φιλοξενια αυτων των ανθρωπων με κανει να χαιρομαι που ειμαι σε αυτη τη χωρα. Οσον αφορα τα πιθηκια ο agridoc ελεγε οτι τα γραπτα χαρακτηριζουν πρωτα εμας τους ιδιους και μετα τους αλλους.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #20 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 07:20:23 »

    Μου κάνει εντύπωση που όλοι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος

    Ούτε οι μετανάστες / πρόσφυγες φταίνε (η απελπισία τους οδηγεί), ούτε οι εκατέρωθεν του Αιγαίου επιτήδιοι που βγάζουν μια αρπαχτή από την απελπισία των άλλων - η ευκαιρία είναι εκεί, κάποιος με χαλαρό ήθος θα βρεθεί να το κάνει.

    Σκεφθείτε το εξής: γιατί ένας Μαροκινός κάνει 3.000 χλμ και πληρώνει 4.000 ευρώ για να έρθει στα παράλια της Τουρκίας και να περάσει στην Ελλάδα, αντί να περάσει από την Ταγγέρη απέναντι στην Ισπανία;

    Απάντηση: γιατί είμαστε η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που αντί για άμεση απέλαση δίνει 6 μήνες προσωρινή άδεια παραμονής. Γιατί είμαστε η μόνη χώρα που μπορούν 1.500 να μπουν από τα Σκόπια στην Ελλάδα χωρίς να τους πάρουμε χαμπάρι.

    Γιατί το 1/3 του εκλογικού σώματος απείχε και το 1/4 με την ψήφο του επώασε το αυγό του φιδιού, και τις ιστορικές συνέπειες θα ζήσει η Ελλάδα για πολύ καιρό

    Τι μου λέτε τώρα για ποιόν Πρόεδρο ποιάς Αερολέσχης, εγώ νιώθω ότι στο σπίτι μου πλέον δεν υπάρχουν κλειδιά ούτε κλειδαριές ούτε πόρτες, και στην είσοδο αντί για το όνομα μου λέει "περάστε κόσμε είμαστε ανοικτοί για όλους".
    Και όλα αυτά χωρίς την συναίνεση μου.

    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:54:54 από w1ndsurfer » Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    gkcarbons
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 170



    « Απάντηση #21 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 09:27:21 »

    Μου κάνει εντύπωση που όλοι βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος

    Ούτε οι μετανάστες / πρόσφυγες φταίνε (η απελπισία τους οδηγεί), ούτε οι εκατέρωθεν του Αιγαίου επιτήδιοι που βγάζουν μια αρπαχτή από την απελπισία των άλλων - η ευκαιρία είναι εκεί, κάποιος με χαλαρό ηθικό θα βρεθεί να το κάνει.

    Σκεφθείτε το εξής: γιατί ένας Μαροκινός κάνει 3.000 χλμ και πληρώνει 4.000 ευρώ για να έρθει στα παράλια της Τουρκίας και να περάσει στην Ελλάδα, αντί να περάσει από την Ταγγέρη απέναντι στην Ισπανία;

    Απάντηση: γιατί είμαστε η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που αντί για άμεση απέλαση δίνει 6 μήνες προσωρινή άδεια παραμονής. Γιατί είμαστε η μόνη χώρα που μπορούν 1.500 να μπουν από τα Σκόπια στην Ελλάδα χωρίς να τους πάρουμε χαμπάρι.

    Γιατί το 1/3 του εκλογικού σώματος απείχε και το 1/4 με την ψήφο του επώασε το αυγό του φιδιού, και τις ιστορικές συνέπειες θα ζήσει η Ελλάδα για πολύ καιρό

    Τι μου λέτε τώρα για ποιόν Πρόεδρο ποιάς Αερολέσχης, εγώ νιώθω ότι στο σπίτι μου πλέον δεν υπάρχουν κλειδιά ούτε κλειδαριές ούτε πόρτες, και στην είσοδο αντί για το όνομα μου λέει "περάστε κόσμε είμαστε ανοικτοί για όλους".
    Και όλα αυτά χωρίς την συναίνεση μου.




    ΔΗΣΤΥΧΩΣ πόσο δίκιο έχεις,  με μόνη αντίρρηση στο θέμα της συναίνεσης. Όσο μένουμε άπραγοι και απλά παρακολουθούμε αυτά που συμβαίνουν γύρω μας (μέσα στα σπίτια μας) είναι ουσιαστικά σαν να δίνουμε την συναίνεσή μας για να συμβούν, και  ίσως να έχουν ακόμα πολλά να συμβούν.........................................................................
    Καταγράφηκε

    ΓΙΩΡΓΟΣ  ΚΑΡΑΚΟΥΡΟΣ - ΧΙΟΣ
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #22 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 10:01:42 »

     white flag
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 10:58:43 από Μιχαλης » Καταγράφηκε
    ΣΤΡΑΤΟΣΧ
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20


    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 10:12:31 »

    Καλημέρα  αφήστε τις αντιπαραθέσεις και μακάρι να ήταν τόσο αποτελεσματικοί οι υποτιθέμενοι τιμητές του νόμου για προέδρους τραπεζών και αρχηγούς κομμάτων και άλλους.


    Όλη η ενέργεια μας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε να κρατήσουμε αυτό το παράθυρο ψυχής ενεργό ο χρόνος τελειώνει 
    Καταγράφηκε
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 10:48:10 »

    Και πες του agridoc  να πάει να γαμηθει για οι πράξεις ξεχωρίζουν τους ανθρώπους από τα ζώα και όχι τα λόγια!!!!!!

    Ο (agridoc) Κώστα Κωτσόπουλος  ήταν ο διαχειριστής και ιδρυτής αυτού του forum
    Ο οποίος δεν είναι πια μαζί μας.  Θα έπρεπε να ντρέπεσαι τουλάχιστον για αυτό που έγραψες.
    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #25 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 10:55:47 »

    Συγνώμη δεν το ήξερα!!!!!!!!Ανακαλώ μετα λύπης!!!!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:06:37 από Μιχαλης » Καταγράφηκε
    ΣΤΡΑΤΟΣΧ
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20


    « Απάντηση #26 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:05:03 »

    Τι σημασία έχει       πρέπει να σεβόμαστε τους συνομιλητές μας οι ύβρις  είναι λάθος και έλλειψη κατανόησης  να βουτάτε την γλωσσά στο  μυαλό και στη ηθική .
         
    Καταγράφηκε
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #27 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:18:17 »

    Pansofos, DeltaMan, Orck, ΣΤΡΑΤΟΣΧ με καλυπτετε πληρως!
    Οσο για τις υβρεις που αναφερεις ΣΤΡΑΤΟΣΧ, προσωπικα τις περιμενα, οχι προς το προσωπο του κωστα αλλα προς οποιον πιθανως ειχε διαφορετικη αποψη..
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #28 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 11:37:18 »

    Καλημέρα Κύριοι.

    Δημήτρη... τί λές ρε σύ? ΚΑΙ στου Κατσικά το μέρος θα γίνει Camp? Δέν το πιστεύω Χριστέ μου. Μας κατέκλυσαν. Μία οι Αλβανοί παλιά και τώρα αυτό...  Ντροπή

    Μιχάλη... δυστυχώς έσβησες τα μνμ σου απο ότι καταλαβαίνω και δέν μπορώ να φέρω άποψη. Όμως δέν έχει σχέση αν έβριζες έτσι γραπτά τον Κώστα Κ. ή οποιονδήποτε άλλο. Έριξες το επίπεδο πολύ._

    W1ndsurfer... δέν έχεις άδικο. Δέν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου, μάλιστα έμαθα και κάτι που δέν ήξερα. Τα τελευταία χρόνια δέν έχουμε ηγέτες που να αγαπάνε τη χώρα. Η απληστία μας έχει πιάσει κόκκινα. Απλά βοήθησέ με να καταλάβω τί κάνω με το δέντρο, και όχι το δάσος, τώρα. Έχω το δέντρο μπροστά μου τώρα που φλέγεται, καίγεται, κινδυνεύει δέ ξέρω και γώ, και πρέπει κάτι να κάνω. Ο εν λόγω άνθρωπος-πρόεδρος διάλεξε να ζεσταθεί με τη φωτιά του δέντρου αυτού τρίβοντας τα χέρια του. Και γώ σκέφτομαι αν πρέπει να σβήσω τη φωτιά για να μή καεί ολόκληρο το καημένο...

    Δέν ξέρω... ειλικρινά. Το μυαλό μου δέν είναι τόσο Γεωπολιτικά και ανθρωπιστικά εκπαιδευμένο ώστε να βρεί λύση. Απλά ελπίζω μέσα απο ευγενή διάλογο να μάθω δυό πράματα παραπάνω και να βοηθήσω προς το καλύτερο. Έστω με ένα μικρό πετραδάκι του γιγάντιου τοίχους._
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    Μιχαλης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 109


    TURBINE JET LOVER.......


    « Απάντηση #29 στις: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 12:07:25 »

    Δεν είχα σκοπό να βρισω κανέναν και ιδιαίτερα έναν συνχωρεμενο!!!!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!!!Τα μνμτα τα έσβησα γιατί πολύ απλά δεν μου κάνει η συζήτηση που γίνεται εδώ και δεν θέλω να πάρω μέρος αλλο!!!!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 19 Μάρ 2016, 15:59:35 από Μιχαλης » Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Συλληψη του προεδρου Αερολεσχης Μεσολογγιου
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.