Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 13:13:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 13:13:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 35
    Συνολικά: 37
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Παράπονα για imcmodels.gr  (Αναγνώστηκε 9086 φορές)
    delge
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « στις: Τρίτη, 19 Μάι 2015, 15:44:03 »

    ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ PAYPAL ENA ΘΕΡΜΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΑ BEAVER 40 ΤΙΣ THUNDER TIGER  ΣΤΙΣ 3/5/2015 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΛΟ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!! Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΧΑΖΟΣ,ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΗ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!! ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ REPORT ΣΤΗΝ PAYPAL, ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΗΝ ΛΕΩ!!
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΟΥ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ, ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Καταγράφηκε
    GV
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32


    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 00:07:39 »

    Μήπως υπερβαλεις?Έχω ψωνισει απο το μαγαζί αυτο και ο ανθρωπος με εξυπηρετησε και βοήθησε; να βρω λύση.Καθυστέρησε λίγο η παραγγελία αλλα ήρθε. Ας μην βιαζομαστε να κρίνουμε.
    Καταγράφηκε
    Jerry
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32


    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 09:01:37 »

    Μήπως υπερβαλεις?Έχω ψωνισει απο το μαγαζί αυτο και ο ανθρωπος με εξυπηρετησε και βοήθησε; να βρω λύση.Καθυστέρησε λίγο η παραγγελία αλλα ήρθε. Ας μην βιαζομαστε να κρίνουμε.
    θα συμφωνήσω μαζί σου! Έπρεπε όμως  ο καταστηματαρχης να έχει ειδοποιήσει το φίλο μας για οποιεσδήποτε καθυστέρησεις και την αιτία, ώστε να αποφεύγονταν όλα αυτα.
    Καταγράφηκε

    Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο!!
    ......................Μην αγχώνεστε μερικοί.
    delge
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 11:01:31 »

    Για να μην γίνει καμμία παρεξήγηση στα λεγόμενα μου οι ενέργειες που έκανα ηταν να τον καλέσω στο τηλέφωνο μετά απο 4 ημέρες για να δω αν εχει δη την (παραγγελεία 3/4/2015 ΚΥΡΙΑΚΗ) το τηλέφωνο στις 7/5/0215 η απάντηση Α..!! ΝΑΙ την ειδα εχθές θα το στείλω αύριο.Αντε λέω απο μέσα μου οκ άλλωστε δεν βιάζομαι, πόσες ημέρες θα κάνει το δέμα να έρθει απο Κρήτη, το σωστό βέβαια θα ήταν να μου στειλη μέσω mail απάντηση για την παραγγέλεια μου μαζι με τον αριθμό τις κάτι το οποίο δεν έγινε, άντε ας παει στο καλό λεω απο μέσα μου!! Περνάει η Δευτέρα, η Τρίτη, δεν αντέχω τον παίρνω τηλέφωνο πάλι στις 13/5/2015 ημέρα Τετάρτη , τον ρωτάω τι εχει γίνει με το δέμα και η απάντηση πάλι στο έχω στείλη , ωραία αφού το εχεις στείλη του λεω δώσε μου το tracking number, και η απάντηση του να ξερεις... το.. εχω μεσα στα αυτοκίνητο!! και εχει φυγει!!! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΛΟΥΣΑ ΣΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!! ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!
    ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑΣ ΣΑΣ.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 11:49:24 από delge » Καταγράφηκε
    lampros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 305



    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 11:44:48 »

    φιλε τυγχανει να ξερω που ειναι το συγκεκριμενο μαγαζι αφου μενω στο Ηρακλειο.. ειμαι σιγουρος οτι δε θα εχεις προβλημα και θα παραλαβεις καποια στιγμη.. δε μπορει ο καθενας να κανει οτι θελει.. Thumbs up παρολα αυτα, αυτος επαγγελματισμος δεν ειναι... απαραδεκτη συμπεφιφορα... το ποιο πιθανο σεναριο που μου ερχεται ειναι να μην εχει στοκ και να το φερει απο εξω
    Καταγράφηκε

    delge
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 12:05:30 »

    Ας πάρουμε την εκδοχή οτι είναι out of stock!! To site έδειχνε οτι εχει stock! και ας πουμε οτι δεν το ειχε ενημερώση!!
    Εγω θα δεχόμουν απο την αρχή να μου πει ξέρεις φίλε μου δεν το εχω σε stock και θα στο στείλω σε 20 σε ημέρες ,τι θα του έλεγα οχι το θέλω τώρα!! (ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ) εγω αυτό ξέρω, ξεκάθαρες κουβέντες.
    Τα εχω βρει με τους Κινέζους 2 φορές που ειχα προβλημα και μέσω mail!!! και δεν μπορω να τα βρω με τον Ελληνα που ειναι δίπλα μου μέσω τηλεφωνου.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 14:56:43 από delge » Καταγράφηκε
    GV
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32


    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 17:19:27 »

    Πρόσφατα. Αγόρασα απο κατάστημα στην Αγγλία πράγματα αξία 1000 λιρών. Με τηνπαραγγελια μου στέλνουν προτιμολογιο και αριθμό λογαριασμού.  Καταθετω τα χρήματα. και μετα μια εβδομάδα.λαμβανω email πως αυτά που παρειγγειλα δεν ειναι σε στοκ και θα αργησουν 3 εβδομάδες. Δεν απαντησα και μετα 3 εβδομάδες λαμβανω πάλι mail πως τα πράγματα παραδωθηκαν και αριθμό tracking.
    Καταγράφηκε
    levitron
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 293



    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 19:31:35 »

    ότι και να είναι το μαγαζι και ο καταστηματάρχης , πρεπει να ενημερωση για την κατασταση
    τι συμβενει  και που είναι το πρόβλημα με την συναλαγη
    Καταγράφηκε

    raptor 90
    vario airwlf  90
    raptor 50
    t rex 700
    hobby king 600
    χαρικαιιν 550
    hobby king 500

    2 αεροπλάνα και μια αποθηκη που
    δεν ξερω τι εχω
    Θοδωρης FH16
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 86



    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 20:02:31 »

    1) Αργει πολυ να στειλει τις παραγγελειες γιατι εχουν προβλημα με τη forthnet στην περιοχη και δεν παιρνει αμεσως τα email, μου ειχε πει στο παρελθον και μου το ξαναειπε πριν καμια δεκαρια μερες που παραγγειλα κατι χρωματα για lexan.
    2) Οταν παρελαβα τα χρωματα (χθες συγκεκριμενα), μεσα δεν υπηρχε αποδειξη και τα χρωματα ειχαν εντονα σημαδια χρησης.Στο ενα μαλιστα ειχε παγωσει χρωμα στο ακροφυσιο και δεν εβγαζε καθολου.Μετα απο τηλ που του εκανα ειπε οτι θα στειλει αλλα σημερα και οτι εγινε λαθος και μου εβαλε απο τα δικα του.Αναμενω λοιπον....
    3) Και τελος δειτε εδω αυτο το αμαξακι 1/5:  

    http://www.imcmodels.gr/1/39/341.xhtml

    Ενω στις φωτο και στην περιγραφη ειναι η εκδοση competition οταν τον παρεις τηλ και ρωτησεις διαφορα σχετικα με τα χαρακτηριστικα του σου λεει οτι εχει γινει λαθος και οτι προκειται για την απλη εκδοση.Και ολο αυτο εδω και κανα χρονο δεν εχει καταφερει να το διορθωσει. (Σε αυτο το διαστημα εχω παρει τρεις φορες τηλ απο περιεργια)
    Τα συμπερασματα δικα σας.

    Υ.Γ.  Δεν ειχα γραψει κατι σχετικα γιατι νομιζα οτι ημουν μεμονωμενο περιστατικο.
    Καταγράφηκε
    lampros
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 305



    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 20:24:30 »

    1) Αργει πολυ να στειλει τις παραγγελειες γιατι εχουν προβλημα με τη forthnet στην περιοχη και δεν παιρνει αμεσως τα email, μου ειχε πει στο παρελθον και μου το ξαναειπε πριν καμια δεκαρια μερες που παραγγειλα κατι χρωματα για lexan.
    2) Οταν παρελαβα τα χρωματα (χθες συγκεκριμενα), μεσα δεν υπηρχε αποδειξη και τα χρωματα ειχαν εντονα σημαδια χρησης.Στο ενα μαλιστα ειχε παγωσει χρωμα στο ακροφυσιο και δεν εβγαζε καθολου.Μετα απο τηλ που του εκανα ειπε οτι θα στειλει αλλα σημερα και οτι εγινε λαθος και μου εβαλε απο τα δικα του.Αναμενω λοιπον....
    3) Και τελος δειτε εδω αυτο το αμαξακι 1/5:  

    http://www.imcmodels.gr/1/39/341.xhtml

    Ενω στις φωτο και στην περιγραφη ειναι η εκδοση competition οταν τον παρεις τηλ και ρωτησεις διαφορα σχετικα με τα χαρακτηριστικα του σου λεει οτι εχει γινει λαθος και οτι προκειται για την απλη εκδοση.Και ολο αυτο εδω και κανα χρονο δεν εχει καταφερει να το διορθωσει. (Σε αυτο το διαστημα εχω παρει τρεις φορες τηλ απο περιεργια)
    Τα συμπερασματα δικα σας.

    Υ.Γ.  Δεν ειχα γραψει κατι σχετικα γιατι νομιζα οτι ημουν μεμονωμενο περιστατικο.

    να πω και εγω οτι σε μια ερωτηση τυπου "ποιος τι γιατι" στο ηρακλειο σχετικα με μοντελισμο μου ειπαν το συγκεκριμενο να τον αποφυγω..
    ετσι για να μη νομιζουν μερικοι οτι μπορουν να παιζουν μαζι μας..  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    sakis art
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 348



    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 20 Μάι 2015, 21:52:59 »

    Ένας φίλος είχε παραγγείλει κάνα δυο φορές παλιότερα και είχε μεγάλη καθυστέρηση στην παραλαβή. Πιστεύει ότι δεν τα έχει στοκ κι ας γράφει, απλώς με το που θα παραγγείλει κάποιος τότε τα παραγγέλνει κι αυτός.
    Καταγράφηκε
    jnkmilos
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 147



    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 21 Μάι 2015, 01:11:36 »

     Απαραδεκτη συμπεριφορα και οχι μονο απο αυτον εδω αγοραζεις το οτιδηποτε σκας ενα σκασμο λεφτα και δεν εχεις και εγγυση

    ειναι δυνατον να σου πουλανε πανακριβα πραγματα και οταν ζητας αποδειξη σου δινουν μια που απλα γραφει ενα συνολο πως δηλαδη

    αν εγω εχω καποιο προβλημα θα βγαλω ακρη ε ? οταν η αποδειξη δεν γραφει πανω τα ειδη που εχω ψωνησει ?
     
    ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
    Καταγράφηκε

    Τι είναι το σημερα παρά το χθές του αύριο.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 21 Μάι 2015, 12:13:32 »

    Το θέμα μετακινήθηκε στον σωστό πίνακα και ο τίτλος άλλαξε, ο προηγούμενος ήταν δυσφημιστικός.

    Επίσης η φρασεολογία είναι υπερβολική. Μια καταγγελία δε, πρέπει να γίνεται μόνο ΕΠΩΝΥΜΑ. Υπενθυμίζεται οτι όταν κάποιος γράφει δημόσια κάτι έχει και ευθύνες.

    Το Aeromodelling GR δίνει βήμα τόσο στον επαγγελματία, όσο και στον απλό αερομοντελιστή και δεν υπάρχει καμία πρόθεση ούτε συγκάλυψης, ούτε φίμωσης.

    Νομίζω οτι με λίγη υπομονή θα δοθεί αίσιο τέλος σε μια, κατά την γνώμη μου, ασήμαντη διαφορά.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    levitron
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 293



    WWW
    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 21 Μάι 2015, 19:13:13 »


    Επίσης η φρασεολογία είναι υπερβολική

    ο τίτλος άλλαξε, ο προηγούμενος ήταν δυσφημιστικός.

    κατά την γνώμη μου, ασήμαντη διαφορά

      buck2
    Καταγράφηκε

    raptor 90
    vario airwlf  90
    raptor 50
    t rex 700
    hobby king 600
    χαρικαιιν 550
    hobby king 500

    2 αεροπλάνα και μια αποθηκη που
    δεν ξερω τι εχω
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 21 Μάι 2015, 21:19:45 »

    Τετοια "ασημαντα" πραγματα ειναι αυτα που κρινουν ενα καταστημα σαν καλο η κακο. Εδω μιλαμε για ευκολα πραγματα, φαινεται η ημερομηνια παραγγελιας και μπορει να βρεθει η ημερομηνια αποστολης. Ειναι ασημαντο να στειλει χρωμα σε σπρευ χρησιμοποιημενο; Γελαω με αυτα που διαβαζω. laugh laugh laugh
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Παράπονα για imcmodels.gr
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.039 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.