Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:38:39

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:38:39

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 66
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 66
    Συνολικά: 68
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: προτασεις για 50αρι..  (Αναγνώστηκε 4738 φορές)
    jimm
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 56



    « στις: Δευτέρα, 4 Αύγ 2014, 18:32:38 »

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους του φορουμ! Ειμαι σχετικα φρεσκος στον χωρο των ελικοπτερων και σαν ενα δευτερο βημα σκεφτομαι να αγορασω ενα 50αρι νιτρο σε χρηματα μεχρι 400ευρω το κιτ. Περα απο τα γνωστα t-rex θα ηθελα προτασεις και για κατι διαφορετικο ισως και λιγο ποιοτικοτερο που θα βγαζει κι ενα απαιτητικο 3d και αργοτερα...

    ευχαριστω
    Καταγράφηκε
    Aris M.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 211



    WWW
    « Απάντηση #1 στις: Δευτέρα, 4 Αύγ 2014, 19:08:16 »

    Καλησπέρα!

    Align trex 50 και τέλος!!

    Ανταλακτικα τωρα και στα περίπτερα!!!

    Και φουλ 3d!!

    Τι άλλο;;; Wink Wink


    Λογικα θα σου πουν πολλα, το θέμα ειναι οτι ξεκινάς οπότε θα χρειαστείς και κάποια αντ/κα τα οποία θα μπορείς να βρεις και απο Ελλάδα αλλα και απο ολα τα σιτε του εξωτερικού!!
    Καλη απόφαση!!


    Άρης..
    Καταγράφηκε

    snoopy
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 319



    « Απάντηση #2 στις: Δευτέρα, 4 Αύγ 2014, 21:48:15 »

    Συμφωνώ με τον AriisS2000 γιατί κάνει παπάδες !!  Thumbs up

    Αλλά από την στιγμή που είσαι σχετικά νέος και πτώσεις θα έχεις σίγουρα ( ακόμα πέφτω και εγώ που και που !!) , θα σου πρότεινα κάποιο Hirobo (Sceadu 30/50 , SDX ) όπου είναι πιο ανθεκτικά και σηκώνει λάθη ( δηλ δεν σπάνε τα frames τόσο εύκολα ) αλλά γίνονται και καλή σχολή για exterme 3D αύριο μεθαύριο.

    'Εγώ έχω και τα 3 Hirobo και όλα μου τα Align είναι ηλεκτρικά.

    Καλό ψάξιμο και καλή αρχή φίλε μου στο κόσμο του νίτρου !
    Καταγράφηκε
    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #3 στις: Δευτέρα, 4 Αύγ 2014, 22:00:41 »

    Επειδη εισαι νεος οπως λες και θα πρεπει το ελικοπτερο να ειναι σταθερο και ησυχο στην αρχη για να μαθεις...εγω προτεινω sdx.(sceadu δυσκολα να βρεις μιας και αντικατασταθηκε απο το sdx....και παντα μιλαω για 50 και οχι 30αρη).Ειναι απι τα κορυφαια και ποιο σταθερα για αρχη και βγαζουν και πολυ καλο 3d.Τα align ναι μεν καλα για 3d αλλα χοβερ σαν τα hirobo δεν κανουν μιας και τα dumpers ακομα και τα μαλακα στην κεφαλι ειναι πολυ σκληρα και καθιστουν αδυνατο να πεταξεις ηρεμα με 1400 στροφες.Απο ανταλακτικα υπαρχουν ανετα και φτηνα πλεον.Απλα μην πεσεις στην παγιδα του οτι το ενα ειναι καρμπον και το αλλο πλαστικο (μιλαω για trex και hirobo).Το οτι ειναι πλαστικο εχει να κανει περισοτερο με το ματι.
    Καταγράφηκε

    snoopy
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 319



    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 11:00:11 »

    Καλά τα είπε και ο Νίκος !

    Απλά προτείνω και το Sceadu 30 γιατί είναι στο μέγεθος του 50 άπλα με 37 osmax μοτέρ.

    Είναι απίστευτα σταθερό,δεν του λείπει δύναμη και πετάει γραμμικά.

    Όταν μάθεις τα βασικά που θέλεις, είναι εύκολο να μετατρέψεις το 30 σε 50 γιατί είναι ίδια ! Blades,βάση μοτέρ,μοτέρ και εξάτμιση θες για την μετατροπή !

    Παρ το και δεν θα το μετανιώσεις !!   Thumbs up

    Είναι και στην τιμή που θέλεις και μπορείς με τα ρέστα να βάλεις καλά ηλεκτρονικά !

    Θα το βρεις εδώ...

    http://www.myhelis.com/SCEADU-Evo-37-B-SWM-A-.-Almost-Ready-To-Fly-with-OS-MAX-37-SX-H.html
    Καταγράφηκε
    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 11:14:39 »

    Καλά τα είπε και ο Νίκος !

    Απλά προτείνω και το Sceadu 30 γιατί είναι στο μέγεθος του 50 άπλα με 37 osmax μοτέρ.

    Είναι απίστευτα σταθερό,δεν του λείπει δύναμη και πετάει γραμμικά.

    Όταν μάθεις τα βασικά που θέλεις, είναι εύκολο να μετατρέψεις το 30 σε 50 γιατί είναι ίδια ! Blades,βάση μοτέρ,μοτέρ και εξάτμιση θες για την μετατροπή !

    Παρ το και δεν θα το μετανιώσεις !!   Thumbs up

    Είναι και στην τιμή που θέλεις και μπορείς με τα ρέστα να βάλεις καλά ηλεκτρονικά !

    Θα το βρεις εδώ...

    http://www.myhelis.com/SCEADU-Evo-37-B-SWM-A-.-Almost-Ready-To-Fly-with-OS-MAX-37-SX-H.html
    Τα 30αρια δεν εχουν autorotation drive shaft...κοινος δεν κανουν auto.Απο την αλλη εχουν και διαφορα στα bellcrance δηλαδη στα μοχλικα που κουναν τα ντιζακια με τα σερβο.Ολα αυτα θελουν αλλαγη αν θελησεις μετα να το κανεις 50αρη χωρια οτι θες και κινητηρα εξατμιση απο την αρχη + blade.Οσο και ιδια να φαινοντε εχουν διαφορες αρκετες.Αφου μπορει περνει sdx εξ αρχης και ειναι αρχηγος.Το sdx εχει κεφαλη με την καινουργια διαταξη σε bell healer με ποιο χοντρα blade grips ομοια του 90 και φυσικα η διαταξη του ccpm ειναι πανομοιωτυπη απο τη ναυαρχιδα της hirobo το eagle 3 με τα σερβο σε σειρα διπλα διπλα το οποιο το κανει και πανευκολο στην ρυθμιση του μιας και η οριζοντιωση οταν το σεταρεις γινετε πανευκολα με το πιν που εχει στην συσκευασια και ερχετε level αυτοματα.Απο την αλλη φοραει τον ενισχυμενο πισω ροτορα με τα διπλα ρουλεμαν και το χοντρο hub το οποιο αν το παρεις σκετο για να μετατρεψεις πχ ενα sceadu θες κανα 60αρη μονο για τον ροτορα.Συμφαιρει το sdx με 300 ευρο....γνωμη μου.Τα 30αρια ειναι πεθαμενα απο χρονια τωρα.
    Καταγράφηκε

    ΑdamHeli
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 902


    Don't forget the ground....


    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 12:40:16 »

    αν δεν διάβαζα την ημερομηνία θα νόμιζα ότι το θέμα γράφτηκε το 2006  devil
    Καταγράφηκε

    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 12:57:20 »

    αν δεν διάβαζα την ημερομηνία θα νόμιζα ότι το θέμα γράφτηκε το 2006  devil
    Εισαι κακος ρε Grin
    Καταγράφηκε

    snoopy
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 319



    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 13:04:54 »

    καλά τα λες όλα αυτά Νίκο αλλά μην ξεχνάς ότι το παλικάρι δεν είναι στο δικό σου level και πιστεύω πως με αυτά θα τον μπερδέψεις !

    Η ουσία είναι πως θέλει να κάνει μια αρχή οικονομική και από εκεί βλέπει το τι θα κάνει αφού μάθει !

    Οι κεφαλές είναι ίδιες στο sceadu 30/50 γιατί είναι το ίδιο ελικόπτερο ! Μάνο τα blades αλλάζουν και κάποια άλλα μικρά πράγματα !

    Όσο για autorotation .....το δικό μου το sceadu 30 πως και κάνει ??!!

    Οι μόνες διαφορές / πρόβλημα που θα είχε είναι να κάνει από HPPM σε CCPM όπου ΌΛΑ αλλάζουν !

    Ένας φίλος έκανε το CCPM  30αρι σε 50αρι και απλά άλλαξε αυτά που ανέφερα σε πιο πάνω μνμ δίχως να έχει κανένα πρόβλημα !

    Μην ξεχνάς πως το Sceadu έχει μοτέρ και θα πετάει με 500ευρω ενώ για το Sdx θέλει τα διπλάσια συν !!
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 14:01:32 από snoopy » Καταγράφηκε
    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #9 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 13:16:54 »

    Σιγα σε τι level ειμαι..εχουν μεγαλες διαφορες το 30 με το 50...θες ντιζες bellcrance και αρκετα αλλα.Το sceadu με το sdx γενικοτερα αν τα δεις εχουν τεραστιες διαφορες ποσο μαλλον το sdx με το 30αρη sceadu το οποιο εχει ετσι κι αλλιως διαφορες με το sceadu 50.Το μονο καπως + ειναι οτι το δινει με κινητηρα...τιποτα αλλο.Αλλα παλι ξαναλεω...,εγω δεν το βλεπω καλη λυση το 30αρη...ειναι ενα πολυ παλιο ελικοπτερο το οποιο δεν πεταει σαν τα 50αρια και αν θελησεις να το κανεις 50αρη μετα μαζι με τα blade θα χρειαστει και αλλα τα οποια θα φτασουν κοντα στα 150 περιπου ευρο ισως και παραπανω μαζι με κινητηρα και εξατμιση.Ετυχε μεχρι τωρα να φτιαξω δικα μου και φιλων πανω απο 50 τετοια...η γνωμη μου παντα ειναι σαν πρωτο λικοπτερο το 50αρη.Οταν ξεκινησα το 2007 ενεργα δεν θα ξεχασω τα λογια επ ακριβως του Αντωνιαδη που μου ειπε κατα λεξη...,Παρε ενα 50αρη το οποιο ειναι all around.Στην ερωτηση μου για τα 30αρια ηταν αφοπλιστηκος...,"τα 30αρια πεθαναν".
    Ειναι η γνωμη μου και φυσικα δεν την επιβαλω για οποιοδηποτε λογο σε κανεναν.Ας μας πουν γενικοτερα και αλλοι ποιο παλιοι του χωρου οι οποιοι βλεπουν και κανουν τους κογκολεζους  Grin την γνωμη τους γενικοτερα αναμεσα σε 30 και 50αρη ακομα και για αρχαριους.
    Καλες πτησεις ή καλα μπανια σε οσους δεν πηγαν ακομα.
    Καταγράφηκε

    snoopy
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 319



    « Απάντηση #10 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 13:55:35 »

    Μάλλον έχεις μπερδέψει το θέμα γιατί εγώ δεν έκανα SDX vs Sceadu !!

    Φαντάσου πόσο θα έχει μπερδευτεί το παλικάρι που ξεκίνησε το θέμα ! ! ! !

    Εγώ είπα το Sceadu 30/50 είναι ίδιο και το τι μπορεί να κάνει !

    Μου λες και σιγά το level σου αλλά έχεις σεταρει 50 ελικόπτερα ?!?! Και πετάς από το 2007 ?!?!

    Το παλικάρι τώρα ξεκινάει και δεν νομίζω να βγάλει άκρη έτσι όπως πάει το θέμα οπότε δεν θα πω άλλα εκτός από καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια σε όλους !

    Και καλή επιτυχία στο παλικάρι με όπια απόφαση πάρει !
    Καταγράφηκε
    ΑdamHeli
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 902


    Don't forget the ground....


    « Απάντηση #11 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 14:07:27 »

    ο Νίκος είναι ο γκουρού τον hirobo...έχει πλήρωση και ξέρει.... πρώτα ζει και μετά γράφει....
    και συμφωνώ με το 50 που λέει ο Νίκος. Tongue
    Καταγράφηκε

    pagani
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 336


    Kostas Laliotis


    « Απάντηση #12 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 14:46:21 »

    ρε παιδια συγνωμη ολος ο κοσμος τα πουλαει αυτα τα νιτρο γιατι τα σιχάθηκε. θα παει να βρει ενα μεταχειρισμενο σαν καινουριο που δινουν μερικοι και θα το παρει.
    σιγα μην αγορασει κουτα sceadu 30 εν ετη 2014..  η αληθεια ειναι οτι τα outrage εξαφανiστηκαν  τα elyq το ιδιο (καλυτερα)  οποτε η trex θα βρεις η sdx.
    ολοι που ειχαν τετοια δεν τα πετανε πια γιατι πετανε ηλεκτρικα δεν μπορει να μην βρει
    Καταγράφηκε
    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #13 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 14:46:57 »

    Μάλλον έχεις μπερδέψει το θέμα γιατί εγώ δεν έκανα SDX vs Sceadu !!

    Φαντάσου πόσο θα έχει μπερδευτεί το παλικάρι που ξεκίνησε το θέμα ! ! ! !

    Εγώ είπα το Sceadu 30/50 είναι ίδιο και το τι μπορεί να κάνει !

    Μου λες και σιγά το level σου αλλά έχεις σεταρει 50 ελικόπτερα ?!?! Και πετάς από το 2007 ?!?!

    Το παλικάρι τώρα ξεκινάει και δεν νομίζω να βγάλει άκρη έτσι όπως πάει το θέμα οπότε δεν θα πω άλλα εκτός από καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια σε όλους !

    Και καλή επιτυχία στο παλικάρι με όπια απόφαση πάρει !
    Εχεις δικαιο οτι θα μπερδευτει το παλικαρι.
    Για να το ξεκαθαρισω λιγο....ειμαι υπερ 50αρη (ασχετος μαρκας) απο οτι 30αρη.Τα 30αρια ειναι πεθαμενα ξαναλεω.
    Το μονο υπερ στο συγκεκριμενο ειναι οτι το δινει μαζι με κινητηρα.Αλλα παλι συντομα θα χρειαστει να το κανει 50αρη γιατι εχουν μεγαλες διαφορες στην πτηση.
    Τωρα ως προς το θεμα μαρκας που λεγαμε να πω παλι οτι το sceadu θεωρειτε ξεπερασμενο (αν και τελειο στην πτηση) και η εταιρια πλεον δεν τα βγαζει.Εχουν αντικατασταθει απο το sdx το οποιο κατα 60%ειναι αλλο ελικοπτερο.Στα sceadu οτι βρεις σε μαγαζι ειναι πλεον στοκ απο παλια.
    Πηγαινωντας στις διαφορες τωρα που εχει ενα 30αρη sceadu με το 50αρη sceadu ειναι πολλες για να γινει σωστα η μετατροπη.Το κοστος αναιβαινει πολυ μιας και μαζι με τα parts βλεπε blade bellcrance ντιζακια κτλ θα θεε ετσι και αλλιως και κινητηρα με εξατμιση.Πιστευω θα φτασει σε τιμη οσο ενα kit sdx ολα μαζι.Αρα ασυμφωρο.
    Τα 30αρια αν κλεισεις γκαζι στο autorotation κατεβαινεις ευθεια μιας και απεμπλεκεται η ουρα και δεν εχεις rudder.Αυτο διορθωνετε με αλλαγη σετ γραναζια απο το 50αρη.Επεισης το 30αρη εχει αλλη σχεση μεταδοσης και θες αλλαγη και την καμπανα με το πηνιο το οποιο ειναι με δεκα δοντια αντι εννια που εχει το 30αρη.Αν εισαι τυχερος και υπαρχει στο μαγαζι σκετο το πηνιο το οποιο ξεβιδωνει απο την καμπανα και αλλαξεις μονο το πηνιο με 8 ευρο αλλιως αν αλλαξεις μαζι με την καμπανα θες 35 ευρο περιπου.Ολα αυτα τα θες οπως και αλλα για να πας σε μετατροπη σωστη απο 30 σε 50.
    Τωρα θα με πεις,.....ο ανθρωπος τωρα θα μαθει...οκ..συμφωνω αλλα γιατι να μην παει εφοσσον λεει οτι διαθετει μεχρι 300 ευρο για κιτ κατευθειαν στο sdx το οποιο ειναι το ποιο προσφατο και τρεχον ελικοτερο της hirobo αυτην την στιγμη και εχει απο ανταλακτικα τα παντα.Στα 30αρια sceadu απο ανταλακτικα υπαρχουν οτι εχει μεινει σε στοκ.Επειδη δεν τα περνει κανενας θα εχει προβλημα αν χρειαστει κατι σε περιπτωση πτωσης και δεν το εχει το καταστημα.Δεν πιστευω οτι στοκαρει καινουργια ανταλακτικα σημερα καταστημα απο 30αρη sceadu κανενας.....οτι εχει μεινει.
    Οσο για το level μου εξακολουθω να νομιζω οτι δεν ειμαι και αμαν και τι.Να δεις πχ τον adamheli και αλλους γνωστους για να καταλαβεις ποσο πισω ειμαι.
    Για μενα ξαναλεω....ειναι ενα φθηνο ελικοπτερο μεσα στα στανταρ που εβαλε το παιδι οσο αναφορα τα χρηματα.....πολυ καλο (αν οχι το κορυφαιο) για να μαθεις τα πρωτα βηματα απο θεμα σταθεροτητας και "ησυχιας" στην πτηση....εχει ανταλακτικα φθηνα και τα παντα.....και αν περπατησει πολυ βγαζει πολυ καλο 3d (Ο Σακης ο Σοφιανος το πεταγε πολλα χρονια hard 3d και εχει καλυτερη αποψη απ τον καθενα μας).
    Καταγράφηκε

    ΝΙΚΟΣ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 552



    « Απάντηση #14 στις: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 14:49:01 »

    ρε παιδια συγνωμη ολος ο κοσμος τα πουλαει αυτα τα νιτρο γιατι τα σιχάθηκε. θα παει να βρει ενα μεταχειρισμενο σαν καινουριο που δινουν μερικοι και θα το παρει.
    σιγα μην αγορασει κουτα sceadu 30 εν ετη 2014..  η αληθεια ειναι οτι τα outrage εξαφανiστηκαν  τα elyq το ιδιο (καλυτερα)  οποτε η trex θα βρεις η sdx.
    ολοι που ειχαν τετοια δεν τα πετανε πια γιατι πετανε ηλεκτρικα δεν μπορει να μην βρει
    Δικαιο εχεις.
    Και μεταχειρησμενο απο χερι σε καλη κατασταση μπορεις να βρεις αρκει να ξερεις τον αγοραστη.
    Να μην ξεχασω οτι και για αργοτερα γινετε μετατροπη και σε ηλεκτρικο αν θες.
    Αλλα το ωραιο της υποθεσης ειναι να το φτιαξεις απ την αρχη.Πλεον αν τυχη καινουργιο οπως ελεγε και ο Λακης ο Πασχαλουδης....ανοιγεις ολα τα σακουλακια και τα αδειαζεις στο κουτι....ανακατευεις καλα....πετας το manual στα σκουπιδια και ξεκινας να φτιαχνεις....για να εχει λιγο σασπενς η υποθεση.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 5 Αύγ 2014, 15:09:14 από ΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: προτασεις για 50αρι..
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.046 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.