Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.416 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 01:53:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 01:53:57

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:30]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από Demetre
    [Χθες στις 06:22]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304416
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 57
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 46
    Συνολικά: 47
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Θέματα που αφορούν την κατηγορία F5J-GR  (Αναγνώστηκε 48901 φορές)
    Γιάννης Κουρμπάνης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 137



    « Απάντηση #195 στις: Σάββατο, 14 Ιούν 2014, 21:49:13 »

    Προσωπικα μετα απο ολα αυτα που διαβαζω και τον τυπο του διαλογου(λεμε τωρα) που γινεται,μετα απο την πληρη ασυνενοησια οχι λογο διαφορας αποψεων αλλα γιατι πραγματικα ο ενας δεν καταλαβαινει τι λεει ο αλλος..το μονο που εχω να πω αν μετραει καθολου η γνωμη μου καθως ειμαι μονο 24 ετων ειναι οτι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος κι απογοητευμενος..!αυτα..τι να πω..καλο σας βραδυ!
    Καταγράφηκε

    If flying were the language of man, then soaring would be it's poetry!
    dukepapas
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 264



    « Απάντηση #196 στις: Σάββατο, 14 Ιούν 2014, 22:03:39 »

    Μια ταπεινή γνώμη αν τα κύπελα μετατραπούν σε ενα κλαδί ελιάς ισως δεν χρειαστεί να γραφτεί μια ακόμα ομήρου
    οδυσσεια....
    Που ειναι οι καλες μερες που πετάγαμε τα ανεμόπτερα ο ενας δίπλα στον άλλο αυτα εχει ο ανταγωνισμός και οι διακρίσεις....
    Αν σκεφτεί κάποιος να λαβει μερος σε μια τετοια διοργάνωση ολα αυτα μοιάζουν ενα βουνο οποτε θα καταλήξει να πεταει μονος του σε ενα βουνο . Huh
    Καταγράφηκε
    Κώστας Ζαπαντιώτης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 618



    « Απάντηση #197 στις: Σάββατο, 14 Ιούν 2014, 22:58:43 »

    Ρε σεις σιγουρα μιλαμε για ανεμοπορια???
    Καταγράφηκε
    AIRCOSTAS
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 479


    Ποτέ μην ανταλλάσσεις την τύχη με την ικανότητα


    « Απάντηση #198 στις: Σάββατο, 14 Ιούν 2014, 23:16:32 »

    Σήμερα πιάσαμε ξένους και ελληνες συγγραφής......
    Αυτά για σήμερα......
    Παω καμια βόλτα γιατί βαριεμε το διάβασμα.....καληνύκτα και
    Καλο διαβασμα.....
    Καταγράφηκε

    ΚΩΣΤΑΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ
    AIRCOSTAS
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 479


    Ποτέ μην ανταλλάσσεις την τύχη με την ικανότητα


    « Απάντηση #199 στις: Σάββατο, 14 Ιούν 2014, 23:17:54 »

    Μια ταπεινή γνώμη αν τα κύπελα μετατραπούν σε ενα κλαδί ελιάς ισως δεν χρειαστεί να γραφτεί μια ακόμα ομήρου
    οδυσσεια....
    Που ειναι οι καλες μερες που πετάγαμε τα ανεμόπτερα ο ενας δίπλα στον άλλο αυτα εχει ο ανταγωνισμός και οι διακρίσεις....
    Αν σκεφτεί κάποιος να λαβει μερος σε μια τετοια διοργάνωση ολα αυτα μοιάζουν ενα βουνο οποτε θα καταλήξει να πεταει μονος του σε ενα βουνο . Huh
    Thumbs up Thumbs up Thumbs up

    Καταγράφηκε

    ΚΩΣΤΑΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ
    mikrosdedalos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 654


    Η κρίση θέλει καλοπέραση και καλή παρέα !


    WWW
    « Απάντηση #200 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 00:00:30 »

    Προσωπικα μετα απο ολα αυτα που διαβαζω και τον τυπο του διαλογου(λεμε τωρα) που γινεται,μετα απο την πληρη ασυνενοησια οχι λογο διαφορας αποψεων αλλα γιατι πραγματικα ο ενας δεν καταλαβαινει τι λεει ο αλλος..το μονο που εχω να πω αν μετραει καθολου η γνωμη μου καθως ειμαι μονο 24 ετων ειναι οτι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος κι απογοητευμενος..!αυτα..τι να πω..καλο σας βραδυ!

    Γιάννη καλησπέρα!!!
    Καταλαβαίνω ότι αυτά που έγραψες, ήταν μια απεγνωσμένη κραυγή απογοήτευσης και αηδίας για το επίπεδο της συζήτησης!!!
    Η δική σου γνώμη είναι η σημαντικότερη σε πληροφορώ!!!!!
    Εσύ και κάποια άλλα νέα παιδιά είστε το ζωντανό παρόν και μέλλον!!! Αυτά που λέμε εμείς, που είμαστε μεγαλύτεροι, αφορούν το δικό σας μέλλον. Άσχετα αν λίγοι το σκέφτονται αυτό. Δυστυχώς όλη η κουβέντα γίνεται μόνο για το τώρα, και μάλλον για το καλό το δικό σας αλλά χωρίς εσάς. Χωρίς να ρωτήσει κανένας τι θέλετε εσείς να κάνετε!!!

    Μην νομίζεις ότι οι μεγαλύτεροι είναι πάντα και σοφότεροι. Μην νομίζεις ότι δεν κουβαλάμε  λίγο ή πολύ τα κωλύματα μας ή την αρτηριοσκλήρωση μας και τον εγωισμό μας.

    Θέλω να πεις την γνώμη σου με την ειλικρίνεια και την φρεσκάδα  ενός νέου 24 ετών . Να είσαι βέβαιος πως η γνώμη σου θα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από οποιοδήποτε τάχα μου γνώστη του θέματος και όλοι θα την λάβουμε υπόψιν μας πολύ σοβαρά.

    Μερικοί από εμάς, επειδή έχουμε κάποια διάκριση ή παλαιότητα, η έχουμε μερικά καλά ανεμόπτερα, έχουμε και την ψευδαίσθηση ότι κάτι ξέρουμε και κάποιοι είμαστε. Grin Grin Grin
    Προπονούμαι αρκετά συχνά και προετοιμάζομαι για τους αγώνες. Συνεχώς ρυθμήζω το ανεμόπτερο μου και το μαθαίνω και βελτιώνω σιγά και σταθερά με τις λίγες γνώσεις που έχω.
    Στο πανελλήνιο στην Λάρισα ήμουν έκτος. Τη μισή θέση την οφείλω στον γιο μου που ήταν ο βοηθός μου. Το 20% στον θεό που δεν έσπασε στους στροβίλους και μόλις το 30% στα μάτια μου και στις ικανότητες μου.

    Ενώ ο  γιος μου από πέρσι δεν πέταξε σχεδόν καθόλου, το ανεμόπτερο του είναι σχετικά από τα φθηνά και γενικά το ανεμόπτερο του είναι αρρύθμιστο και δεν το γνωρίζει καλά, γιατί δεν το πετάει. Δεν αφιερώνει χρόνο γιατί διαβάζει. Φέτος πετάει από το τέλος του αγώνα, κατευθείαν στον επόμενο, χωρίς να κάνει ούτε έλεγχο αν το πακ είναι φορτισμένο!!! Και εγώ το κάνω για αυτόν.
    Και όμως είναι στην μέση τις κατάταξης!!! Δέκατος πέμπτος στην Λάρισα !!! Αν δεν του έσπαγε το καρέ του σερβό του ράντερ  στην Λάρισα, από μια μικρο-πτώση στον προηγούμενο αγώνα της Ε.Α.Θ. που δεν είχε τον χρόνο να ελέγξει, αν δεν πετούσε με στραβή ουρά, ίσως να ήταν και αυτός στο fly of!!!

    Ποιος νομιμοποίητε να πει την γνώμη του, Εγώ ή αυτός;
    Εγώ κάθομαι ωραία - ωραία και γράφω την γνώμη μου και αυτός επειδή  ντρέπεται δεν θα ακούσουμε ποτέ την άποψη του!!!
    Προτείνω λοιπόν να σωπάσουμε λίγο και να γράψουν την γνώμη του μόνο οι νεαροί σε ηλικία και μόνο οι νεοεισερχόμενοι στους αγώνες. Άσε από ειδικούς χορτάσαμε, θα βρούμε άλλους να μας σώσουν!!! Οι υπόλοιποι έχουμε με το παραπάνω αναπτύξει την απόψεις μας και πρέπει να καταλάβουμε ότι οι πονηριές φαίνονται από μακριά!!!
    Ας ακούσουμε πια και κάποιον, με μη επιτηδευμένο λόγο!!! Μιλήστε όπως σας το λέει η ψυχή σας.
    Καταγράφηκε

    ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΛΑΓΙΑ:

    http://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=32374.0
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.238


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #201 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 02:26:50 »

    Ποιος νομιμοποίητε να πει την γνώμη του, Εγώ ή αυτός;
    Εγώ κάθομαι ωραία - ωραία και γράφω την γνώμη μου και αυτός επειδή  ντρέπεται δεν θα ακούσουμε ποτέ την άποψη του!!!
    Προτείνω λοιπόν να σωπάσουμε λίγο και να γράψουν την γνώμη του μόνο οι νεαροί σε ηλικία και μόνο οι νεοεισερχόμενοι στους αγώνες. Άσε από ειδικούς χορτάσαμε, θα βρούμε άλλους να μας σώσουν!!! Οι υπόλοιποι έχουμε με το παραπάνω αναπτύξει την απόψεις μας και πρέπει να καταλάβουμε ότι οι πονηριές φαίνονται από μακριά!!!
    Ας ακούσουμε πια και κάποιον, με μη επιτηδευμένο λόγο!!! Μιλήστε όπως σας το λέει η ψυχή σας.


    Οτι καλύτερο και σοφότερο που έχω διαβάσει μέσα από τις 14 σελίδες αυτού του θέματος!!  Thumbs up  Thumbs up

    Δώστε τόπο και χώρο στα νιάτα και ακούστε με σοβαρότητα και υπευθυνότητα αυτά που θα σας πουν!!
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #202 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 08:34:06 »

    Ρητορίες, σοφιστίες, επαναλήψεις. μεταφράσεις, εκθέσεις, χα χα χα, χου χου χου, αλλα πρόταση... καμμία.  

    "Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος"?

    Η συζήτηση άνοιξε από τον Αντώνη για να λυσουμε το πρόβλημα του κανονισμού που επιτρέπει τις ισοβαθμίες.

    Το θέμα ξέφυγε στο αν είναι καλύτερη η F5J-GR, ή η F5J-FAI, ποιός είναι καλύτερος αθλητής αυτός που πετάει στην μίά ή στην άλλη ή και στις δύο, κάπου εμφανίστηκε και η προτετοιμασία επιλογή της εθνικής ομάδας και μετά έγινε διαγωνισμός ποιός είναι ο πιό αρμόδιος (και νόμιμος) να ασχολείται με την τροποποίηση και ποιός όχι. Μας είπαν να σταματήσουμε να μιλάμε για να μη διστάσουν να πουν τη γνώμη τους οι νέοι. Η δημοκρατικές αρχές σε όλη τους την έκταση.

    Αξιοπερίεργο ότι δεν μνημονεύτηκε καθόλου και η F5-EN-GR. Να πούμε αιωνία της η μνήμη;

    Υπήρξε αρκετός χρόνος και ευκαιρίες να ακουστούν όλες οι γνώμες, τεκμηριωμένες, ή ατεκμηρίωτες. Μήπως δεν αφήσαμε κάποιον να μιλήσει; Απλά ορισμένοι δεν έχουν την προσωπικότητα να ακούσουν και τον αντίλογο.  Εμείς αναλύσαμε κάθε πρόταση για το αν είναι στη σωστή κατεύθυνση ή όχι. Αν αυτό δεν άρεσε, δεν θα ζητήσουμε συγνώμη, θα επιμείνουμε να ζητάμε ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

    Προτείναμε μία πολύ προοδευτική λύση, την υιοθέτηση του start height. Από τις συζητήσεις διαπιστώσαμε ότι η πλειοψηφία δεν θέλει αλλαγή στον τρόπο διεξαγωγής της F5J-GR. Να μην γίνονται οι προκριματικές πτήσεις με start height. Ακούστηκαν και απίστευτες αιτιολογίες, αλλά το μήνυμα ήταν σαφές.

    Παράλληλα, υπήρξαν και άτομα με κρίση, eolos 30, zeteko, Χρυσαφίδης, κ.α., που πρότειναν το start height να ισχύσει μόνο στο fly-off για να λύνονται οι ισοβαθμίες με ΜΙΑ πτήση 10-12 λεπτών.

    Η πρόταση αυτή ήταν εξ αρχής στο τραπέζι, απλά δεν την είχαμε κοινοποιήσει, για να δούμε αν υπήρχε και άλλη λύση. Την είχαμε αφήσει στην άκρη, όπως λέμε "ένα το κρατούμενο". Τώρα ήρθε η ώρα να την επεξεργαστούμε στο έπακρον για να προταθεί στα σωματεία.

    Αγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι, μπορείτε παρακαλώ να επιστρέψετε στον διάλογο πως σας φαίνεται αυτή η πρόταση και τι λεπτομέρειες πρέπει να φροντίσουμε ώστε να γίνει εύκολα στην πράξη;
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 11:36:03 από Γιάννης Κωνσταντακάτος » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    eolos30
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 862



    « Απάντηση #203 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 11:26:25 »

    Αν τραβήξουμε κατα κει, μια προταση ειναι η
       Τοποθέτηση του αλτίμετρου , κατα προτεραιόητα, κάτω απο το άνοιγμα ( ίσωσ με προέκταση) , για να αλλάζει ευκολα;

        Να υπάρχουν 3 αλτιμετρα καβάντζα για όποιον φτασει στα τελικα και δεν έχει.
    Καταγράφηκε

    The desire for safety stands against every great and noble enterprise. -Tacitus
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #204 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 11:45:39 »

    Αν τραβήξουμε κατα κει, μια προταση ειναι η
       Τοποθέτηση του αλτίμετρου , κατα προτεραιόητα, κάτω απο το άνοιγμα ( ίσωσ με προέκταση) , για να αλλάζει ευκολα;
        Να υπάρχουν 3 αλτιμετρα καβάντζα για όποιον φτασει στα τελικα και δεν έχει.

    Ευχαριστούμε Ανδρέα.

    Στον ισχύοντα κανονισμό υπάρχει διάταξη ότι το αλτίμετρο πρέπει να είναι ευκόλως αφαιρούμενο για να επιδειχθεί στον τεχνικό έλεγχο (αν ζητηθεί). Αν χρειάζεται βελτίώση η παράγραφος αυτή, θα γίνει.

    Δεσμεύομαι προσωπικά ότι η Ομοσπονδία θα έχει στη διάθεσή της αρκετά νέα αλτίμετρα/καταγραφείς start height, που θα δανείζει σε όσους από τους διαγωνιζόμενους ισόβαθμους δεν έχουν. Δεν δεσμεύομαι ότι θα αντικαταστήσω όσα χαθούν.
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    modeller2
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 875



    « Απάντηση #205 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 14:37:47 »

    Σαφεστατα η προταση του θειου Γιαννη ειναι ενα βημα προς τα εμπρος
    για την λυση του προβληματος των ισοβαθμιων σε εναν αγωνα F5J GR

    Θελω να ρωτησω ομως πως θα γινετε η τελικη βαθμολογια σε ενα τετοιο
    fly-off γιαυτο ας φτιαξουμε ενα υποθετικο σεναριο με 5 αθλητες σε12λεπτο
    Fly-off με τα εξεις αποτελεσματα

    1ος υψος 130 μετρα χρονος 10,5 λεπτα
    2ος υψος 120 μετρα χρονος 11 λεπτα
    3ος υψος 160 μετρα χρονος 11,2 λεπτα
    4ος υψος 100 μετρα χρονος 8,6 λεπτα
    5ος υψος 180 μετρα χρονος 11,5 λεπτα

    Σε μια τετοια περιπτωση ποιος ειναι ο νικητης?
    Καταγράφηκε

    Εγω πεταω τα δικα μου ανεμοπτερα........https://www.facebook.com/pages/Sparti-F5J-glider/170739626465835

    SPARROW320REF SPARROWIII TANGOXL 3,40 EAGLET230 EAGLET 250REF TANGOXV 3,4
    eolos30
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 862



    « Απάντηση #206 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 14:53:48 »



               Για κάθε λύση μπορουμε να βρούμε και ενα πρόβλημα;
    Ναι ασ ειναι καλά τα μαθηματικά.
    Καταγράφηκε

    The desire for safety stands against every great and noble enterprise. -Tacitus
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #207 στις: Κυριακή, 15 Ιούν 2014, 16:54:19 »

    Ο στόχος του αγώνα είναι να πετάξεις πλήρη χρόνο (είτε αυτός είναι 10 ειτε 12 είτε 30 λεπτά)

    Aντίστοιχα αν κανείς δεν κάνει πλήρη χρόνο, ο τελευταίος που προσγειώνεται παίρνει 0 βαθμούς ποινής, και ακολουθεί ο προηγούμενος με 1 και ο προ-προηγουμενος με 2 κ.ο.κ.

    Αρα θα κατατάξεις αυτούς ανάλογα με τη σειρά που προσγειώθηκαν, αδιαφορώντας κατ' αρχή για το ύψος start height.

    Νικητής είναι αυτός με α 11,5 λεπτά Δεν αλλάζει τίποτε.

    Αυτό που δεν ρωτάτε είναι πόσο θα ποινολογηθεί (επι πλέον) κάποιος που ξεπέρασε τα 200 μέτρα και πως θα αλλάξει ησειρά του.

    Αν π.χ. μετά την επι πλέον ποινολόγηση για υπέρβαση ύψους (στο εδώ παράδειγμα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο), ισοβαθμούν δύο αθλητές με π.χ. 1 και 1 βαθμόυς ποινής, νικητής είναι αυτός με το μικρότερο start height.

    Πρόκειται για πρόταση που έχουμε εξετάσει τίποτε παραπάνω.

    Σε μία παραλλαγή του παραδείγματος, αν όλοι καλύψουν τον χρόνο των 12 λεπτών, νικητής είναι αυτός με το μικρότερο ύψος εκκίνησης (100μ)
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κουρμπάνης
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 137



    « Απάντηση #208 στις: Δευτέρα, 16 Ιούν 2014, 15:12:15 »

    Για να μην παρεξηγηθω απο κανενα κι απο τιποτα θα γραψω κατι για τελευταια φορα..το παραπανω μυνημα μου δεν ηταν καμια κραυγη απελπισιας ουτε τιποτα!!!γιατι αλλωστε να ειμαι απελπισμενος αφου αγωνιστηκα εχω ευεργετηθει απιστευτα απο το θειο γιαννη,απο τον μπαμπη παραστατιδη απο,τον τασο καζακλη,τον κωστα σπυριαδη,τον νικο γραμματικακη,γιωργο χρυσαφιδη,γιωργο σκαργιωτη,ιωαννιδη κωσταντινο και πολλους τους οποιους ξεχναω και συγνωμη για αυτο..δεν εχω καμια διαμαχη ουτε τιποτα με κανεναν..αυτο που εννοω ειναι οτι δεν ειναι σωστοι οι τσακωμοι και προκλησεις..το μονο που κανουν ειναι να διαλυουν τα πραγματα..οσο για την δικια μου γνωμη την εχω πει παντου ακομη και στη Λαρισα..δεν προκειται να ξαναεκφερω τιποτα..ειμαι αθλητης και το δικαιωμα κι η υποχρεωση που εχω ειναι να πεταω μονο!αν εχω καποια αποψη θα την πω στο σωματειο μου και αυτο θα την κρινει και θα παει στη συναντηση σωματειων..αυτο ειναι το σωστο οχι να γραφω ανεμελα στο φορουμ!δεν εχω συμπληρωσει αλλωστε ακομη το 30 ετος της ηλικιας μου..παρακαλω ολους να μην δημιουργουνται τσακωμοι και να υπαρχει σεβασμος..αυτο μονο! Thumbs up Wink Wink Wink
    Αλλωστε το μονο που με αφορα τωρα ειναι το σωστο differential για να πεταει γλυκα το ανεμοπτερο μου στη στροφη..και θα πω και κατι τελευταιο..πρεπει να καταλαβουμε οτι η σωστη πτηση ενος ανεμοπτερου δεν εξαρταται μονο απο το βαρος του..αλλα απο το τριμαρισμα και απο το αν μπορει ο πιλοτος  απο την στιγμη που απογειωνεται να μπαινει στο lift! και να μενει σε αυτο και να ακολουθει σωστα τον καιρο Αυτο ειναι! τουλαχιστον για τωρα για το επιπεδο που υπαρχει στην ελλαδα..οποιοι κι αν ειναι οι κανονισμοι..παρακαλω να μην τσακωνεστε..το μονο που χρειαζεται ειναι συνενοηση και ο τροπος προπονησης να ειναι σωστος..αυτα με πολυ αγαπη κι εκτιμιση προς ολους! Thumbs upκαλες πτησεις!
    Καταγράφηκε

    If flying were the language of man, then soaring would be it's poetry!
    mikrosdedalos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 654


    Η κρίση θέλει καλοπέραση και καλή παρέα !


    WWW
    « Απάντηση #209 στις: Δευτέρα, 16 Ιούν 2014, 23:27:05 »

    Για να μην παρεξηγηθω απο κανενα κι απο τιποτα θα γραψω κατι για τελευταια φορα..το παραπανω μυνημα μου δεν ηταν καμια κραυγη απελπισιας ουτε τιποτα!!!γιατι αλλωστε να ειμαι απελπισμενος αφου αγωνιστηκα εχω ευεργετηθει απιστευτα απο το θειο γιαννη,απο τον μπαμπη παραστατιδη απο,τον τασο καζακλη,τον κωστα σπυριαδη,τον νικο γραμματικακη,γιωργο χρυσαφιδη,γιωργο σκαργιωτη,ιωαννιδη κωσταντινο και πολλους τους οποιους ξεχναω και συγνωμη για αυτο..δεν εχω καμια διαμαχη ουτε τιποτα με κανεναν..αυτο που εννοω ειναι οτι δεν ειναι σωστοι οι τσακωμοι και προκλησεις..το μονο που κανουν ειναι να διαλυουν τα πραγματα..οσο για την δικια μου γνωμη την εχω πει παντου ακομη και στη Λαρισα..δεν προκειται να ξαναεκφερω τιποτα..ειμαι αθλητης και το δικαιωμα κι η υποχρεωση που εχω ειναι να πεταω μονο!αν εχω καποια αποψη θα την πω στο σωματειο μου και αυτο θα την κρινει και θα παει στη συναντηση σωματειων..αυτο ειναι το σωστο οχι να γραφω ανεμελα στο φορουμ!δεν εχω συμπληρωσει αλλωστε ακομη το 30 ετος της ηλικιας μου..παρακαλω ολους να μην δημιουργουνται τσακωμοι και να υπαρχει σεβασμος..αυτο μονο! Thumbs up Wink Wink Wink
    Αλλωστε το μονο που με αφορα τωρα ειναι το σωστο differential για να πεταει γλυκα το ανεμοπτερο μου στη στροφη..και θα πω και κατι τελευταιο..πρεπει να καταλαβουμε οτι η σωστη πτηση ενος ανεμοπτερου δεν εξαρταται μονο απο το βαρος του..αλλα απο το τριμαρισμα και απο το αν μπορει ο πιλοτος  απο την στιγμη που απογειωνεται να μπαινει στο lift! και να μενει σε αυτο και να ακολουθει σωστα τον καιρο Αυτο ειναι! τουλαχιστον για τωρα για το επιπεδο που υπαρχει στην ελλαδα..οποιοι κι αν ειναι οι κανονισμοι..παρακαλω να μην τσακωνεστε..το μονο που χρειαζεται ειναι συνενοηση και ο τροπος προπονησης να ειναι σωστος..αυτα με πολυ αγαπη κι εκτιμιση προς ολους! Thumbs upκαλες πτησεις!

    Γιάννη δεν είναι κακό να λες την γνώμη σου. Νομίζω ότι επιβάλλεται να το κάνεις, όταν σου το ζητάν αυτοί που άνοιξαν το θέμα και συμμετέχουν και απαντάν σε αυτά πού γράφουμε!!! Αυτό θέλουν και αυτοί , να ακούσουν γνώμες!!! Αν πρόσεξες μετά από μερικές σελίδες διαμορφώθηκαν νέες σκέψεις από όλους, και οι προτάσεις είναι πια διαφορετικές!!! Αυτό είναι καλό!!!
    Θα μπορούσαν απλός να το ψηφίσουν μόνοι τους χωρίς να ρωτήσουν κανένα. Έχουν αυτή την νομιμοποίηση.Το ότι άνοιξε από το θέμα δεν έγινε για πλάκα, εξυπηρετεί κάποιους σκοπούς!!!
    Και τι να κάνουμε λοιπόν, να μην έχουμε γνώμη για τίποτα. Να μένουμε μουγκοί όταν μας ρωτάν, μήπως παρεξηγηθεί κάποιος υπερευαίσθητος φίλος μας;

    Στα 30 σου είσαι πολύ μεγάλος και να λες την γνώμη σου και έχεις υποχρέωση να το κάνεις!!!
    Νομίζω ότι η παρέμβασή σου είναι ωφέλιμη και έδωσε το στίγμα, που πρέπει να γίνεται η συζήτηση στο φόρουμ. Δηλαδή να είμαστε όλοι αληθινοί και καλοπροαίρετοι όχι εγωιστές, πονηροί και καιροσκόποι!!!
    Ευχαριστώ που απάντησες.
    Καταγράφηκε

    ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΛΑΓΙΑ:

    http://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=32374.0
    Σελίδες: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ανεμόπτερα R/C  |  Ηλεκτροκίνητα ανεμόπτερα (Συντονιστής: _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Θέματα που αφορούν την κατηγορία F5J-GR
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.038 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.