Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:15:07

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 10:15:07

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 34
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 57
    Συνολικά: 59
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26 ... 99     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Μοντελοδρόμιο Hobby Box - Ακραίφνιο  (Αναγνώστηκε 276832 φορές)
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #330 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 11:00:15 »

    Και μερικές φωτογραφίες με το Pilatus PC-21 του Αργύρη . Το μοντέλο δέχτηκε τις κατάλληλες ενισχύσεις για να έχει τη μέγιστη απόδοση στις πολύ υψηλές ταχύτητες.
    να ρωτησω τον συνονοματο μου, τι ενισχυσεις χρειαστηκαν και σε ποια σημεια? Προκειται να μονταρω ενα για ενα φιλο εδω στην Καλαματα και οποια βοηθεια ειναι πολυτιμη Χαμόγελο

    (ειναι λιγο εκτος topic alla..... angel)

    προσωπικά στο δικό μου με πολύ αρκετή δύναμη και φυσικά ηλεκτρικό δεν χρειάστηκε πουθενά ενίσχυση το μοντέλο πετάει καταπληκτικά.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Δημήτρη πες μου λίγο το setup που έχεις στο μοντέλο γιατί το έχει ένας φίλος και μαλών  θα το κάνη ηλεκτρικό
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #331 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 14:24:41 »

    Και μερικές φωτογραφίες με το Pilatus PC-21 του Αργύρη . Το μοντέλο δέχτηκε τις κατάλληλες ενισχύσεις για να έχει τη μέγιστη απόδοση στις πολύ υψηλές ταχύτητες.
    να ρωτησω τον συνονοματο μου, τι ενισχυσεις χρειαστηκαν και σε ποια σημεια? Προκειται να μονταρω ενα για ενα φιλο εδω στην Καλαματα και οποια βοηθεια ειναι πολυτιμη Χαμόγελο

    (ειναι λιγο εκτος topic alla..... angel)

    προσωπικά στο δικό μου με πολύ αρκετή δύναμη και φυσικά ηλεκτρικό δεν χρειάστηκε πουθενά ενίσχυση το μοντέλο πετάει καταπληκτικά.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Δημήτρη πες μου λίγο το setup που έχεις στο μοντέλο γιατί το έχει ένας φίλος και μαλών  θα το κάνη ηλεκτρικό

    Φιλε Didi μιλατε για αλλο μοντελο ο Δημήτρης λεει για το pilatus...!! ΧαμόγελοΧαμόγελο
    Καταγράφηκε
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #332 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 14:50:00 »

    Φιλε Didi μιλατε για αλλο μοντελο ο Δημήτρης λεει για το pilatus...!! ΧαμόγελοΧαμόγελο
    Σιγα μην τον πείς και Λάκη ο Γλυκούλης, ρε τον  Παύλο ωραίος ,   Θοδωρή το λέν το φίλο   laugh      Χαμόγελο
    Καταγράφηκε
    sportsflyer
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 25


    « Απάντηση #333 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 22:13:52 »

    Άργησα λίγο, αλλά να και η δική μου εκδοχή της πρώτης πτήσης του Miles M12 Mohawk του Παντελή. Εύγε Παντελή, πάντα τέτοια!

    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 22:29:36 από Serafim » Καταγράφηκε

    φιλικά,
    Δημήτρης
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #334 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 22:26:30 »

    Και μερικές φωτογραφίες με το Pilatus PC-21 του Αργύρη . Το μοντέλο δέχτηκε τις κατάλληλες ενισχύσεις για να έχει τη μέγιστη απόδοση στις πολύ υψηλές ταχύτητες.
    να ρωτησω τον συνονοματο μου, τι ενισχυσεις χρειαστηκαν και σε ποια σημεια? Προκειται να μονταρω ενα για ενα φιλο εδω στην Καλαματα και οποια βοηθεια ειναι πολυτιμη Χαμόγελο

    (ειναι λιγο εκτος topic alla..... angel)
                                                       

    προσωπικά στο δικό μου με πολύ αρκετή δύναμη και φυσικά ηλεκτρικό δεν χρειάστηκε πουθενά ενίσχυση το μοντέλο πετάει καταπληκτικά.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Δημήτρη πες μου λίγο το setup που έχεις στο μοντέλο γιατί το έχει ένας φίλος και μαλών  θα το κάνη ηλεκτρικό

    Φιλε Didi μιλατε για αλλο μοντελο ο Δημήτρης λεει για το pilatus...!! ΧαμόγελοΧαμόγελο
                                                                                                                                                                                                          Και εγώ για το pilatus ρωτώ το Δημήτρη, και το όνομα μου δεν νομίζω να μην το γνωρίζεις, έχω ένα σλοκαν για απάντηση στο didis  αλά αν το γράψω  θα χαρακτηριστεί ακατάλληλο για αυτό ρότα τον χάρη
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #335 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 22:30:29 »

                                                                                                                                                                                                    Και εγώ για το pilatus ρωτώ το Δημήτρη, και το όνομα μου δεν νομίζω να μην το γνωρίζεις, έχω ένα σλοκαν για απάντηση στο didis  αλά αν το γράψω  θα χαρακτηριστεί ακατάλληλο για αυτό ρότα τον χάρη

    Χχαχααχ για το Mx ρωτουσες απο πανω..! Οκ γραψε λαθος Θοδωρα..ΧαμόγελοΧαμόγελο ΧαμόγελοΧαμόγελοΧαμόγελο
    Καταγράφηκε
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #336 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 22:39:26 »

                                                                                                                                                                                                    Και εγώ για το pilatus ρωτώ το Δημήτρη, και το όνομα μου δεν νομίζω να μην το γνωρίζεις, έχω ένα σλοκαν για απάντηση στο didis  αλά αν το γράψω  θα χαρακτηριστεί ακατάλληλο για αυτό ρότα τον χάρη

    Χχαχααχ για το Mx ρωτουσες απο πανω..! Οκ γραψε λαθος Θοδωρα..ΧαμόγελοΧαμόγελο ΧαμόγελοΧαμόγελοΧαμόγελο
                                                                                                                                                                                                             Μαλών μπερδεύτηκες για το mx  είναι η πρώτη ερώτηση μετά έχω κάνη παράθεση στον Δημήτρη
    Καταγράφηκε
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #337 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 23:36:53 »

    το setup που έχω κάνει είναι αυτό https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=9258.0 βεβαια αυτή την στιγμή έχει άλλο άλλο setup στα servo, έχει φτιαχτεί το cockpit με πιλότους και light επιπλέον εκτος τον φτερών που είχε από πριν νεο κοκινο spiner κτλ. ίσος μπορέσω να ανεβάσω και κάποιο video με το aerosound en ptisi. αν χρειαστούν φωτογραφίες ώστε να βοηθήσουμε κάποιον αρκεί μονο να ζητηθούν.

    παντα φιλικα
    Δημητρης.
    Καταγράφηκε
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #338 στις: Τρίτη, 15 Φεβ 2011, 23:57:16 »

    Φιλοι καλησπερα,DIMHACK φιλε Δημητρακη τη κανεις?Ολα καλα?Σιγουρα το PILATUS ειναι καταπληκτικο αεροσκαφος.Προτεινα στο φιλο argyri big να ενισχυση τα σημεια των retracts  και να προσεξει την ουρα διοτι εχουν σπασει 3,4 pilatus απο flatering στα πολλα kmh .....

    http://www.youtube.com/watch?v=ZdfaWLYORNc

    ειδικα οσοι τα κανουν ηλεκτρικα που εχουν τρελα γκαζια.Το δικο μου πριν 2 μηνες στα 180kmh  σε βυθηση μετρημενο με πιστολι επαθε flatering στην ουρα και απο τυχη δεν το εσπασα.Παρολο που ειχα 10 κιλο σερβο digital στο elavator .Τελικα εφτιαξα καινουργια stab και πηδαλια απο Carbon με τα καλουπακια που εχω φτιαξει.

    Σιγουρα ειναι πολυ καλη εταιρια η esm αλλα κολλα δεν βαζουν.Το δικο μου υστερα απο 2 χρονια και 80 και πτησεις εαν δεν το ειχα ενισχυση θα ειχε σκορπισει ειδικα η πτερηγα.Αυτα.

    Δημητρακη θα ανεβεις βολο?



    * 01122010126 [pil KOPI PITA].jpg (37.26 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 868 φορές.)

    * 06112010098 [pil KOPI PITA].jpg (20.06 KB, 480x640 - εμφανίστηκε 852 φορές.)

    * 24012011173 [pil KOPI PITA].jpg (31.14 KB, 480x640 - εμφανίστηκε 854 φορές.)

    * 24012011177 [pil KOPI PITA].jpg (16.05 KB, 480x640 - εμφανίστηκε 877 φορές.)
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 16 Φεβ 2011, 20:35:32 από ArgyrisGiannetakis » Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #339 στις: Τετάρτη, 16 Φεβ 2011, 00:03:25 »

    ....


    * 24012011178 [pil KOPI PITA].jpg (22.84 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 873 φορές.)

    * 29112010118 [pil KOPI PITA].jpg (49.2 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 872 φορές.)

    * 29112010123 [pil KOPI PITA].jpg (32.12 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 864 φορές.)

    * 29112010124 [pil KOPI PITA].jpg (28.53 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 875 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    ArgyrisGiannetakis
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 10.751



    WWW
    « Απάντηση #340 στις: Πέμπτη, 17 Φεβ 2011, 19:48:59 »

    Ενα ακομα καινουργιο VIDEO. Cheesy Cheesy Cheesy

    http://www.youtube.com/watch?v=WhRUbWPY3yo



    * P2060102 [pil].JPG (82.57 KB, 853x640 - εμφανίστηκε 678 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Η ομορφιά είναι στα μάτια αυτού που τη βλέπει.

    http://www.youtube.com/user/ARGYPILATUS?feature=guide
    http://www.flickr.com/photos/argyris_giannetakis/
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #341 στις: Πέμπτη, 17 Φεβ 2011, 21:32:13 »

    παρα πολυ καλο

     Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    skopos-Komotini
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.249


    ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ


    WWW
    « Απάντηση #342 στις: Πέμπτη, 17 Φεβ 2011, 23:50:53 »

    Πάρα πολύ όμορφα μοντέλα , αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο απο ολα ειναι η έλικα
    στο ηλεκτρικό που ειναι scale Μπραβο σας και καλες πτησεις !  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    DINOS BALANOS
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 163



    « Απάντηση #343 στις: Παρασκευή, 18 Φεβ 2011, 12:06:23 »

    ΑΓΡΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ HOBBYBOX..........
    ΑΝ ΚΑΙ ΜΙΛΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΣΑΣ ΦΟΒΗΘΗΚΑ!!!!!! Grin Grin Grin
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝΕ Κ ΤΑ ΣΑΛΙΑ.. Tongue Tongue Tongue
    ΝΑ 'ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ......
    Καταγράφηκε

    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ, DINOS
    THE FLYING FARMER!
    santos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 553


    « Απάντηση #344 στις: Παρασκευή, 18 Φεβ 2011, 12:36:16 »

    Γειά σου Κυρ Ντίνο νησιώτη,

    Τα πράγματα είναι άγρια και θα αγριέψουν περισσότερο.
    Μείνε ενήμερος. Θα ακολουθήσουν κι' άλλα.
    Να είσαι καλά, ελπίζω να σε δούμε σύντομα.

    Ο ΗΟΒΒΥ ΒΟΧ.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26 ... 99     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Μοντελοδρόμιο Hobby Box - Ακραίφνιο
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.