Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:22:40

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 07:22:40

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 169
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 148
    Συνολικά: 150
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 11     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Αισχροκέρδεια  (Αναγνώστηκε 40624 φορές)
    gerolikos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 457



    « στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 10:39:55 »

    παιδια καλημερα θα ηθελα να πρωτων να σας πω πως βλεπω τρομερη εκμεταλευση θα μπορουσα να πω αισχροκερδια μεταξυ καταστηματων κ απειρων αερομοντελιστων.δηλαδη οταν βλεπουν καποιον απειρο τον βλεπουν σαν λουκουμι α τωρα θα βγαλω λεφτα. κ αυτο το λεω γιατι συγκεκριμενα τις προαλες ηρθε ενα παλικαρι να πεταξει κ ειχε το calmato me 40  μηχανη της κιοσο.το οποιο το πηρε 600 ευρο ενω το συγκεκριμενο κανει 195 ευρο πραγματικα ειναι αδιανοητο η διαφορα στην τιμη αλλα αληθινη δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το κλεψιμο δηλαδη ουτος η αλλος τα κερδη που βγαζουν ειναι τρελα.

    αν παρουμε υποψην οτι το lama v3 ερχετε απο χονγκ κονγκ στα 40 ευρο κ εδω πωλητε το πιο χαμηλο 120 ευρο.καταλαβαινουμε ολοι τα κερδη κ τα εσοδα.

    και κατι ακομη δεν ειναι δυνατον να περνω απο ενα καταστημα το γαλλονι με 15 % νιτρο 18 ευρο κ σε αλλον το λιτρο 30 ευρο.κατι τετοιοι τυποι κατεστρεψαν κατ εμε τον αερομοντελισμο στην ελλαδα κ δεν θελει κανεις να ασχοληθει γιατι απλα ειναι πανακριβα οπως τους εχει μπει στο μυαλο.αυτο ομως δεν ειναι η αληθεια ειναι ενα χομπυ σαν ολα τα αλλα.

    φυσικα θα ηταν αδικο αν δεν λεγαμε κ ενα ευχαριστω στα καταστηματα με συνειδηση οπου δεν χρειαζεται να τα αναφερουμε γιατι ολοι μας ξερουμε πια ειναι.

    Η απαντηση στο θεμα αυτο απο πολλους θα ειναι κοιτα αυτος ετσι πουλαει αν θελεις περνεις.ναι συμφωνω εγω που ψαχνω κ ξερω καποια πραγματα ναι δεν θα παρω ο νεος στον χωρο ομως γιατι να το συχαθει.

    αγαπητοι αερομοντελιστες δεν ειναι ετσι δεν μπορεις να εκμεταλευεσε κανεναν κ θα σας φερω κ ενα τελευταιο παραδειγμα για να αποδειξω τα λεγομενα μου  χθες στην τηλεοραση βγηκαν ολοι στα παραθυρακια  κ κατεκριναν καποιον οπου την βενζινη την ειχε 1.20 ευρο ενω η μεση τιμη που δινει το υπουργειο ειναι 1.03 αν ισχυει το παραμυθι " αυτος ετσι πουλαει αν θελεις περνεις " γιατι ολοι βγηκαν κ μιλουσαν με τισ ωρες επανειλημενα!!!

    Σας ευχαριστω για τον χρονο σας
    Καταγράφηκε

    πεταξε ελευθερα στους ουρανους
    Quad copter Promitheas in my village
    G.Hiotis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 360



    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 11:06:08 »

    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΓΕΡΟΛΥΚΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,
    αλλά ευτυχώς είσαι και είμαστε σε ένα φόρουμ ,
    που δίνει βήμα στους καταστηματάρχες να δημοσιεύουν τις τιμές τους και κατ'επέκταση να μπορούμε να
    συγκρίνουμε τιμές.
    Να ευχαριστούμε λοιπόν  τον κ.Κωστόπουλο που προσφέρει αυτην την δυνατότητα  σε εμάς
    και τους καταστηματάρχες
     
    Καταγράφηκε
    gerolikos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 457



    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 11:20:18 »

    ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΓΕΡΟΛΥΚΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,
    αλλά ευτυχώς είσαι και είμαστε σε ένα φόρουμ ,
    που δίνει βήμα στους καταστηματάρχες να δημοσιεύουν τις τιμές τους και κατ'επέκταση να μπορούμε να
    συγκρίνουμε τιμές.
    Να ευχαριστούμε λοιπόν  τον κ.Κωστόπουλο που προσφέρει αυτην την δυνατότητα  σε εμάς
    και τους καταστηματάρχες
     
    ναι σε αυτο πρεπει να συμφωνησουμε ολοι μας κ φυσικα ενα μεγαλο ευχαριστω στον κ. Κωστοπουλο που παρεληψα πριν

    το θεμα ομως αγαπητε Giorgos_H ξερεις ποιο ειναι οτι δεν προκειτε να σταματησει.κ ειμαι σιγουρος πως πολλοι εδω μεσα την πατησαν κ θα θελα να το πουν ωστε να προστατεψουν αλλους να την παθουν.
    και κατι αλλο τις προαλλες πηρα το ανεμακι το οποιο η τιμη του ξεκινουσε απο 29 κ εφτανε αισιος τα 50 .50 ευρο για ποιο για το ανεμακι ε οχι
    Καταγράφηκε

    πεταξε ελευθερα στους ουρανους
    Quad copter Promitheas in my village
    pani
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 479



    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 14:18:55 »

    Σταματηστε επιτελους τις κλαψες και τις συμπονοιες. Σε ελευθερη αγορα ζουμε. Καθεις τα δικα του. Αλλοι πιανονται κοροιδα πιο συχνα αλλοι λιγοτερο. Η αγορα ειναι ζωντανη και τρεφεται με αυτα. Την αγνοια δεν μπορεις να την γιατρεψεις οτι κι αν κανεις. Πες μας τωρα οτι θα μας λυσεις και ολα μας τα προβληματα και οτι λυπασαι που χωρισα με την γυναικα μου ενω ολα τα σωστα ζευγαρια ειναι μαζι.
    Ημαρτον πια...
    Καταγράφηκε

    Ignorance is bliss
    mike@$
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 112


    Κάποτε θα το πάρω αυτό το αεροπλάνο!


    WWW
    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 15:06:35 »

    Η γνωμη μου είναι οτι ο καθενας μπορει να συγκρινει τις τιμες στα ελληνικα μαγαζια πάντα γιατί δεν είναι δίκαιο να τα συγκρινουμε με του εξωτερικού Undecided

    Το calmato με μηχανή και ηλεκτρονικά RFT ετοιμο (οχι σχεδόν ετοιμο) το αγορασα 190 ευρω  Εκπληξη Εκπληξη βέβαια αγορασα και όλο τον εξοπλισμο απο κει και είχα μια πολύ καλή τιμή στο συνολο.

    Το κακό είναι οτι οι νέοι (και εγω ειμαι μεσα σε αυτους) δεν μπορουν να συγκρινουν τιμες καθως δεν ξέρουν. Μετα αποκτούν την εντύπωση οτι ο αερομοντελισμος ειναι πολυ ακριβος και τον αφηνουν!! Βεβαια και αυτός δεν ηξερε δεν ρωταγε δεν τον κατηγορω αλλα μπορούσε να ρωτησει και καπου αλλού Undecided Undecided

    Οπως και να εχει εμείς πρεπει να λέμε τους καλούς καταστηματαρχες και τους κακους ωστε να μπορει ο καθενας να μην πεφτει σε παγιδες

    Φιλικά
    Καταγράφηκε

    Never give up!
    HarisH
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 239



    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 15:08:34 »

    Οι παλαιότεροι "θαμώνες" γνωρίζουν ότι πάντοτε οι απαντήσεις μου είναι σε χαμηλούς τόνους και για να μην πολυλογώ με ξερουν, συγχωρέστε με λοιπόν.

    pani, ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ??

    Αντί να ξέρουμε και να μαθαίνουμε όσους αισχροκερδούν και βρίσκουν τον κάθε άπειρο και τον ξεζουμίζουν θα βάλεις και χέρι στον άλλο που το αναφέρει?
    Συμφέρει κανένα εμπλεκόμενο στο hobby, από τον απλό μοντελιστή και του έμπορους εώς και την ομοσπονδία) να υπάρχουν τέτοια απαράδεκτα φαινόμενα?
    Τι μπουρμπούτσαλα περί ελέυθερης αγοράς και πρασινο-καφε-ασπρα άλογα μου λες?

    Δε μπορεί ο κάθε αρπαχτάκιας να δημιουργεί αρνητικές εντυπώσεις και να διώχνει κόσμο απο το hobby.

    Αντί να βάλουμε τα κεφάλια κάτω να δούμε πώς θα ενημερώσουμε τον κόσμο να μην πιάνεται μ@λακας (admin sorry αλλα οποιαδήποτε αλλη λέξη δε ταιριάζει) θα ασχολούμαστε με τη γυναίκα του καθε ενός? Έγω σαν έμπειρος μοντελιστής για καλό δικό μου πρώτα πρώτα πρέπει να βοηθήσω τον κάθε ενδιαφερόμενο να μπεί στο hobby και πρέπει όλοι μαζι με κάθε δυνατό τροπο να δίνουμε σε κάποιους να καταλάβουν ότι δεν είμαστε χάνοι. 
    Καταγράφηκε

    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 15:27:40 »

    Καλησπέρα σε όλους

    Εγώ θα επαναλάβω για άλλη μια φορά την άποψη μου πάνω στο θέμα.  Παρόμοιες αναφορές υπερβολικών τιμών, άσχημων συμπεριφορών κ.λ.π. από εμπόρους είναι ανώφελες και δεν προσφέρουν τίποτα αν δεν αναφέρονται συγκεκριμένα ονόματα.

    Πρόσφατα είχε πάλι ξεκινήσει ένα παρόμοιο θέμα, με γενικολογίες και χωρίς συγκεκριμένα ονόματα, που είχε σαν αποτέλεσμα την (δίκαιη) αντίδραση κάποιων εμπόρων που παρακολουθούν το forum, και μετά απαντήσεις του τύπου:  Δεν αναφερόμουνα σε σένα, ούτε σε σένα, ....  Με αναφορές περιστατικών χωρίς αναφορά στο όνομα του έμπορου ούτε κανείς μπορεί να προστατευθεί, ούτε ο κάθε κακός έμπορος έχει ιδιαίτερες επιπτώσεις, και παίρνει η μπάλα όλους μαζί.

    Καταλαβαίνω φυσικά γιατί κάποιος δεν θα ήθελε να αναφέρει συγκεκριμένο όνομα, αλλά αν είναι έτσι δεν υπάρχει λόγος για μια γενικότερη αναφορά.  Για μένα καλύτερα να μην λέγεται τίποτα, γιατί το μόνο αποτέλεσμα είναι ατελείωτες συζητήσεις χωρίς νόημα.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 679



    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 15:42:10 »

    Δεν νομίζω να έχει κάποιος επιπτώσεις αν αναφέρει την τιμή που αγόρασε (χωρίς χαρακτηρισμούς) με απόδειξη και το όνομα αυτού, απλά θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας εμείς που θα διαβάσουμε το topic και θα τον αποφύγουμε στις μελλοντικές αγορές μας.
    Καταγράφηκε
    PRINTEZHS IOSHF
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 56



    « Απάντηση #8 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 17:43:27 »

    SYNADELFOI MODELISTES THA YTELA NA SAS PO KAI EGO GIA THN PERIPETIAMOU PRIN ENA XRONO. BLEPO STO INTERNET PROSFORA ELIKOPTERO TREX ME MPATARIA LIPO ME EKEINO ME TO ALLO SE KATASTHMA TON ATHNON APO TO OPOIO EXOUNE KANH AGORA POLH APO ESAS . LOIPON TON PERNO THLEFONO KAI TOU LEO EPI LEXH . EIMAI NEOS STO XORO KAI THA YTELA TO TREX KOMLE MPATARIA SERVO GYRO KTL. MOU APANTAH OTI TO HEL THA TO PARALABO ME TA PANTA  KAI OTI OLA AUTA TA PERNO SE PROSFORA. EGO LEO DHLADH KANOYN TA PRAGMATA PANO APO 1000 EYRO ENTAXH . TOU KANO TO EMBASMA KAI SE MERIKES MERES ERXETAI H PARAGELIA.ENAS FLOS PALIOS MODELISTHS APO TO 85 ASXOLEITAI YPOXIASMENOS MOU LEI APOKLIETAI TOSO FTHNA POU STA DINH KATI THA SOU FAEI. ANOIGOUME TO DEMA KAI TI NA DOUME THLEKATEUTINSH  PALIO MODELO ELIPE O FORTISTHS GIA THN LIPO TO HELI POU MOU ESTEILE HTAN 3D ENO EIXE KAI TO PIO NORMAL GIA ARXARIO KAI TO GYRO HTAN XALASMENO. TON PERNO THLEFONO KAI AFOU TOU EIPA TI EIXAME SYNMFONISH KAI TI MOU ESTEILE XERETAI BRE PAIDIA TI MOU APANTHSE OTI HTAN PROSFORA O ATEOFOBOS.EGO OPOS KATALABENETAI TOU ZHTHSA TA XRHMATAMOU PISO TA OPOIA PHRA. DEN HMASTAI XAZOI KYRIOI MAGAZIATORES TA LEFTAMAS SAS DINOMAI KAI APO EMAS ZHTAI KAI APETOUME NA SEBESTAI TOULAXISTON THN NOHMOSYNIMAS. EYTYXOS TA PERISOTERA MODELISTIKAP OU EXO XONISH EINAI EUGENHS  KAI APOELOUN EXERESH STON KANONA TOU ENOS. EYXARISTO TON SYNADELFO MODELISTH POU MOU EDOSE THN EYKAIRIA NA PO KAI EGO THN APOXHMOU OPOS KAI TO SITE.
    Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #9 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 18:06:25 »

    συμφωνω με τον Σεραφιμ 100%
    εαν θελουμε να κανουμε κατι ας αναφερουμε ονοματα καταστηματων που πουλησαν "ευκαιρια" σε αρχαριο

    btw που μπορεις να βρεις το lama 40ευρο;

    Καλησπέρα σε όλους

    Εγώ θα επαναλάβω για άλλη μια φορά την άποψη μου πάνω στο θέμα.  Παρόμοιες αναφορές υπερβολικών τιμών, άσχημων συμπεριφορών κ.λ.π. από εμπόρους είναι ανώφελες και δεν προσφέρουν τίποτα αν δεν αναφέρονται συγκεκριμένα ονόματα.

    Πρόσφατα είχε πάλι ξεκινήσει ένα παρόμοιο θέμα, με γενικολογίες και χωρίς συγκεκριμένα ονόματα, που είχε σαν αποτέλεσμα την (δίκαιη) αντίδραση κάποιων εμπόρων που παρακολουθούν το forum, και μετά απαντήσεις του τύπου:  Δεν αναφερόμουνα σε σένα, ούτε σε σένα, ....  Με αναφορές περιστατικών χωρίς αναφορά στο όνομα του έμπορου ούτε κανείς μπορεί να προστατευθεί, ούτε ο κάθε κακός έμπορος έχει ιδιαίτερες επιπτώσεις, και παίρνει η μπάλα όλους μαζί.

    Καταλαβαίνω φυσικά γιατί κάποιος δεν θα ήθελε να αναφέρει συγκεκριμένο όνομα, αλλά αν είναι έτσι δεν υπάρχει λόγος για μια γενικότερη αναφορά.  Για μένα καλύτερα να μην λέγεται τίποτα, γιατί το μόνο αποτέλεσμα είναι ατελείωτες συζητήσεις χωρίς νόημα.

    Σεραφείμ
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 18:29:31 από orck » Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #10 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 19:45:47 »

    Οταν λέμε "αισχροκέρδεια" εννοούμε οτι κάποιος πουλάει με υπέρογκο κέρδος σε σχέση με την τιμή αγοράς.

    Δεν αγοράζουν όλοι από τις ίδιες πηγές ούτε με τις ίδιες τιμές. Μερικές φορές μπορεί κάποιος να πουλάει φθηνότερα με μεγαλύτερο ποσοστό κέρδους.

    Μπορούμε λοιπόν να πούμε οτι κάποιος έχει ακριβές τιμές, όχι όμως οτι πρόκειται για "αισχροκέρδεια".

    Συνήθως οι οίκοι εισαγωγής καθορίζουν την προτεινόμενη τιμή λιανικής (list price). Τα καταστήματα καθορίζουν την δική τους τιμή πώλησης (retail price). Στην Αμερική αυτή μπορεί να είναι και στο 50% της προτεινόμενης.

    Ακόμα σε όλο τον κόσμο γίνονται προσφορές που δεν αποτελούν το μέτρο αναφοράς.

    Εδω επίσης νομίζω οτι εδώ κάνουμε λογαριασμούς χωρίς τον ξενοδόχο.

    Αναφέρθηκε αρχικά για τιμή 600€ για ένα Calmato με μηχανή .40 της Kyosho. Εμένα μου μοιάζει με τιμή που έδωσε ο νέος αερομοντελιστής μαζί με σύστημα τηλεκατεύθυνσης και άλλα πράγματα. Θα μπορούσε να είναι ακριβά, λογικά ή και φθηνά ακόμα, ανάλογα με το τι αγοράστηκε.

    Αν δεν γνωρίζουμε τι αγοράστηκε συνολικά με τα 600€ κάνουμε κουβέντα στον αέρα.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    gerolikos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 457



    « Απάντηση #11 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 20:07:24 »

    Αγαπητοι,

    600€ εκανε μονο το αεροπλανο με τον κινητηρα Wink οσο για την τηλεκατευθηνση 400€ η οποια ειναι η 4εχα της futaba κ κανει 125€

    Σταματηστε επιτελους τις κλαψες και τις συμπονοιες. Σε ελευθερη αγορα ζουμε. Καθεις τα δικα του. Αλλοι πιανονται κοροιδα πιο συχνα αλλοι λιγοτερο. Η αγορα ειναι ζωντανη και τρεφεται με αυτα. Την αγνοια δεν μπορεις να την γιατρεψεις οτι κι αν κανεις. Πες μας τωρα οτι θα μας λυσεις και ολα μας τα προβληματα και οτι λυπασαι που χωρισα με την γυναικα μου ενω ολα τα σωστα ζευγαρια ειναι μαζι.
    Ημαρτον πια...

    οσο για σενα pani  δεν μας ενδιαφερει κ καθολου η γυναικα σου ουτε κ εσυ ουτε κ αν χωρισες.δηλαδη επιδη εσυ χωρισες πρεπει να πιανουν κοροιδα τους νεους?δεν την καταλαβα αυτην την λογικη εσυ αν θα ησουν θα σου αρεζε?δεν νομιζω κ καθολου μαλιστα.Κ τωρα αυτα τα χουβαρνταλικια κ τις τριχες κατσαρες που μας λες εγω τα ακουω περιτα.
    Καταγράφηκε

    πεταξε ελευθερα στους ουρανους
    Quad copter Promitheas in my village
    kotsoulis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 13


    « Απάντηση #12 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 20:35:00 »

    Αγαπητε gerolike μαλον μιλαμε γιατον ιδιο εμπορο.
    Ο ανθρωπος μου πολουσε το piper kyosho το ηλεκτρικο 300eyro ευκερια.Γιατι να μη το παρεις απο εκει και να τον κανεις και μαγκα?
    165 eyro που το εχουν σε ολο τον κοσμο ειναι κοροιδα.
    Καταγράφηκε
    PRINTEZHS IOSHF
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 56



    « Απάντηση #13 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 20:40:10 »

    alo paradigma einai ta kausima to cool power heli allos to poulaei 17 eyro allos 17,50 allos 18 allos 24  oso theli o katenas an ayto den einai aisxrokerdia tote ti einai YMARTON KURIOI MAGAZIATORES.
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Τετάρτη, 2 Μάι 2007, 20:54:41 »

    Δηλαδή λέει οτι πλήρωσε 1.000 € για ένα .40 Trainer και μια 4κάναλη τηλεκατεύθυνση;  Εκπληξη

    Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 11     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Αισχροκέρδεια
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.037 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.