Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.330 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 16:08:54

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 16:08:54

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:50]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304330
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 78
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 30
    Συνολικά: 31
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Τι σημαίνει 3D;  (Αναγνώστηκε 10294 φορές)
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « στις: Πέμπτη, 30 Ιούν 2005, 14:12:24 »

    Μια και σε κάποιο άλλο topic έγινε αναφορά στην ερμηνεία των 3D ακροβατικών και πόσοι μπερδεύουν το 3D με το hover και τίποτα παραπάνω, είπα να βάλω δύο βίντεο από ένα αμερικανάκι που πρέπει να γεννήθηκε με πομπό στο χέρι  Grin

    http://www.kyle.macapple.com/videos/kyle-funtana-queen-small.wmv (12,5 ΜΒ)

    http://www.kyle.macapple.com/videos/kylefuntana2_music.wmv (22,5 ΜΒ)

    Δεν έχω ασχοληθεί με 3D ακόμα, αλλά ο τύπος μου φαίνεται εκπληκτικός και νομίζω ότι αξιζει τον κόπο, αν και είναι λίγο μεγάλα σε μέγεθος.

    Θα ήθελα και την γνώμη των πιο ειδικών.  Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ καλός ή όντως είναι;

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    modelist
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 44



    « Απάντηση #1 στις: Πέμπτη, 30 Ιούν 2005, 14:58:05 »

    Σκέτη ζαλάδα το Αμερικανάκι  Cheesy

    Ούτε εγώ έχω ασχοληθεί με το 3D αλλά φαίνεται καλός.  Το θέμα είναι οτι όσο εντυπωσιακά κι αν είναι τα 3D ακροβατικά τίποτα δεν συγκρίνεται με τις κλασικές αεροπορικές μανούβρες, βασικό, τελική, προσγείωση...loop, roll...

    Ωχ...γερνάω.... Sad
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 30 Ιούν 2005, 15:01:36 από modelist » Καταγράφηκε
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #2 στις: Πέμπτη, 30 Ιούν 2005, 18:07:03 »

    Σεραφημ ο ορος 3D ανφερεται στις 3 διαστασεις 3 Dimentions και θεσπιστικε ανεπισιμα για να διαχωρισει την κλασικη ακροβατικη πτιση απο τα <<νεας γενιας>> αροβατικα.
    Για να πω την αληθεια δεν ειναι πιστευω και τοσο πετυχημενος ορος αφου ετσι και αλιως ζουμε σε τρισδιαστατο χωρο και τα μοντελα μας πετανε τρισδιαστατα και αυτα.Ισως η εξηγηση να βρισκεται στο BOX της F3A που τοποθετειται ουσιαστικα σε 2 διαστασεις .
    Για να μη σε μπερδεψω ομως θα αναφερθω λιγο στην μικρη ιστορια του 3D .Απ οσο λεγεται στους κυκλους των ακροβατικων sites ανα τον κοσμο το 3D γενηθηκε  απο τον QuiQue Somenzini οταν παρουσιασε για πρωτη φορα πριν απο μερικα χρονια στο freestyle προγραμμα του ακροβατικα που βασιζονταν σε high alpha πτηση ,δηλαδη high angle of attack της ατρακτου του αεροπλανου σε ταχητυτεσ πολυ μικροτερες ουσιαστικα αποτην ταχυτητη stoll του αεροπλανου στηριζομενος σε υπερμεγεθη κινητηρα ,μεγαλη προπελα-μεγαλο κατορευμα και υπερμεγεθη πιδαλια με κινησεις μεγαλυτερες απο 60 μοιρες.Τα πρωτα ακροβατικα που εκανε ηταν το harier  και το hover σαν προεκταση με torgue roll.
    Το θεαμα ηταν φοβερο να βλεπεις ενα τριμετρο αεροπλανο να περναει σε υψος 2 μετρων με ταχυτητα περπατηματος και να στεκεται σαν ελικοπτερο ακουμποντας το rudder του στον διαδρομο.
    Αυτο φυσικα ξεσηκωσε τον μοντελιστικο κοσμο και ολοι ηθελαν να το κανουν.
    Κατα την αποψη μου βοηθησε τρομερα στην εξεληξη των αερομοντελων και των κινητηρων γιατι ολες οι εταιριες κατασκευης ριχτηκαν σε ενα τρομερο ανταγωνισμο βγαζοντας συνεχεια ελαφρυτερα-καλυτερα αεροπλανα και δυνατοτερους κηνητηρες.
    Το μεγαλο προβλημα ηταν οτι αυτου του ειδους η πτηση ηταν σχεδον αποκλειστικο πορονομιο των μεγαλων βνζινοκηνητων αεροπλανων που ηταν τα μονα που καταφερναν να δωσουν ενα λογο πτεριγηκου φορτου και δυναμης-ροπης ικανο για 3D πτηση.
    Η μεγαλη επανασταση ηρθε οταν εμφανιστηκαν στην αγορα τα profile depron ηλεκτρικα αεροπλανακια που με ενα brusless motor,και lipo μπαταριες καταφερναν λογους ησχυος - βαρους περισσοτερο απο 2:1 και μπορουσαν να κανουν ολες τις 3D μανουβρες με τρομερη ευκολια και το βασικοτερο παμφθηνα και σχεδον παντου.(ακομα και σε ταρατσες και μπαλκονια και σε σαλονια laugh)
    Ετσι παρα πολλοι πιτσιρικαδες εχοντας το προνομιο του ελευθερου χρονου και των εξελιγμενων simulators παρουσιαζουν σημερα το θεαμα που βλεπεις σε αυτα τα video.
    Κριμα που δεν εχει συμβει κατι τετοιο και στην Ελλαδα αν και εχω δει μερικα μεμονομενα παραδειγματα που δυστυχως λογο μηδενικης καθοδηγησης μενουν στασιμοι σε ενα hover με depronaki.
    Aπο τις πρωτες εκεινες ημερες μεχρι σημερα τα πραγματα εχουν εξελιχθει πολυ και οι μανουβρες εχουν γινει αρκετα πολυπλοκες και δυσκολες οπως πχ harier rolling cyrcles-blender into parashute into harier-rolling loops,rolling cuban8,rolling cyrcles με μεταβολες απο αριτεροστοφα σε δεξιοστροφα rolls και η λιστα συνεχιζεται οσο και η φαντασια αυτων που ασχολουνται και τα κανουν.
    Φανταστειτε τωρα ολα αυτα να πρεπει να τα χωρογραφησεις σε ενα μουσικο κομματι και να τα παρουσιασεις σαν προγραμμα!!!! Grin Grin
    Με σεβασμο στο φιλο modelist νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι οτι πιο εντιπωσιακο υπαρχει και βεβαια προυποθετει οτι καποιος ξερει να κανει loop,roll και προσγειωση .

    Καταγράφηκε
    Elias Sopeoglou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 324



    « Απάντηση #3 στις: Πέμπτη, 30 Ιούν 2005, 23:57:12 »

    Μπραβο ρε Μιτσο ,δεν θα μπορουσε καπιος να τα πει καλυτερα ,δεν ηξερα οτι ειχες ασχοληθει με τα ακροβατικα ,που ησουν ολο αυτο τον καιρο μωρε ?
    Ηλιας
    Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #4 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 00:03:48 »

    Δημητρη συμφωνω απολυτα με αυτα που γραφεις, πρεπει να κανουμε ενα meeting καποια στιγμη .Πες μου που πετας και ποτε...αν πετας βεβαια γιατι εχουν πιασει οι ζεστες και δεν ειναι για πτηση Cheesy.

    Καποια  καλα sites τοσο για αρχαριους οσο για προχωρημενους:

    http://www.3drc.info/               (Αγγλικο site πιτσιρικαδων-θαυματων Cheesy)

    http://www.flyingcirkus.com/     (Ισως το καλυτερο site για 3D με πολυ καλα 3D tutorial, λιγο μεγαλα βεβαια)

    http://www.3dbatix.com/          (Εδω μπορειτε να κατεβασετε μερικα εκπληκτικα Video του Αμερικανου Zak   West                                        West πρωταθλητη ΙΜΑC καθως και 3D tutorials sto Realflight G2)


    http://www.scaleaerobatics.com/      (Πολυ καλο site για giant scale κυριως)

    http://www.rocha-n-roll.com/home_page.htm     (Videos απο το τελευταιο ΤΟC του 2002 καθως και αλλα πολλα)

    http://www.docinsane.com/        (Η προσωπικη σελιδα ενος Βελγου δαιμονιου πιτσιρικα του Martin De Moor που για
                                                    πολλους θεωρειται το ανερχομενο αστερι παγκοσιμιως κατεβαστε τα video του  
                                                    απο το ΑFP Deluxe - Εκπληξη)


    Ελπιζω να τα βρειτε ενδιαφεροντα, για τους ενδιαφερομενους υπαρχει αρκετο υλικο καθως και αλλα site που μπορω να στειλω.

    Χαιρετισμους

    Νικος
    Καταγράφηκε
    NikFrance
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #5 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 05:57:46 »

    Είδα και εγώ εδώ ένα γαλλάκι με ένα 3D πρόσφατα, 12 ετών παρακαλώ.... Undecided
    Που πρέπει να έκανε προπόνηση από πριν γεννηθεί δεν εξηγείται διαφορετικά!!! Cheesy
    Καταγράφηκε
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Επισκέπτη
    « Απάντηση #6 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 14:14:01 »

    Απαντω κατ αρχην στο φιλο μου τον Ηλια .
    Ηλια ασχολουμαι χρονια αλλα δυστυχως λογω ελιψης μοντελοδρομιων και πριν ακομα εξελιχθουν τα ηλεκτρικα τα ειχα παρατησει για 4 περιπου χρονια.Περισι που μετακομισσα κοντα στο Λαυριο ξαναασχοληθηκα πιθο πολυ με τα ελικοπτερα επειδη ειχα ακετα χωραφια γυρω απο το σπιτι μου και μπορουσα να πεταξω.Επισης ορμιξα στα μικρα Depron ακροβατικα γιατι μπορουσα να τα πεταω ουσιαστικα απο το σπιτι μου μεσα (εχω μπροστα μου πλαγια ελευθερη.).Το μεγαλυτερο προβλημα ομως ηταν οτι δεν εβρισκα παρεα και μου την ειχε δωσει στα νευρα να πεταω μονος μου και ημουνα ετοιμος να τα παρατησω ξανα μεχρι που ο Γιαννης ο Κουτσουλας και ο Γιαννης ο Ψωμας με ψησανε να κατευω στη Θεσσαλονικη στην F3C GR-B οπου και γνωριστικαμε.
    Αν και ασχοληθηκα μονο 2 εβδομαδες για τον αγωνα (τα μισα ακροβατικα δεν τα ειχα πεταξει ποτε πριν)μπορω να πω οτι πορωθηκα.
    Ισως ηταν η δυσκολια της ζητουμενης ακριβειας δεν ξερω αλλα μου εδωσε καινουριο νοημα να συνεχισω να ασχολουμαι με τον μοντελισμο και τωρα βλεπω οτι μπορω να κανω το ιδιο πετωντας αεροπλανα που τα αγαπαω ισως περισσοτερο αρκει να υπαρξει καποια κατηγορια που να τονωσει το ενδιαφερον.
    Ακουγα επισης οτι οι πρωταθλητες του χωρου ειναι <<ντιβες>>και απροσιτοι αλλα ερχομενος στη Θεσσαλονικη συνιδειτοποιησα οτι η πραγματικοτητα ηταν εντελως διαφορετικη.
    Μπορω να πω οτι αυτη η συμμετοχη μου αλαξε ολο τον μοντελιστικο μου οριζοντα και νοιωθω οτι ουσιαστικα τωρα ξεκιναω τον μοντελισμο και σας ευχαριστω ολους.
    Επισης συγχαριτηρια στο καταπλικτικο και επιπεδου Forum που μας δινει τη δυνατοτητα αν και απο μακρια ναι βρισκομαστε κοντα και να βελτιονομαστε συνεχως ανταλασοντας αποψεις και ιδεες.Για μενα ηταν η παρεα που εψαχνα και οπως παει απο εδω μεσα θα αποχτησω πολυ καλους φιλους.
    Μπραβο και στο Αντωνη απο μερους ομοσπονδιας και σε ολα τα παιδια απο τους διαφορους συλλογους που γραφουν και ενοισχειουν το forum.
    Nικολα πολυ θα ηθελα να τα πουμε απο κοντα ,αν διαβασες τα παραπανω λογω του σπιτιου μου με βολευει η Αναβυσος κυριως απογευμματα αργα που πευτει η ζεστη ,το τσιμενταδικο αν και εχω καιρο να παω αλλα ευχαριστως μπορουμε να κανονισουμε να βρεθουμε και να πεταξουμε και μαζι οπουδιποτε,και να συζητησουμε για την οργανωση μιας καινουριας ακροβατικης κατηγοριας με τον Αντωνη και συντομα.
    Το κινητο μου ειναι 6944451907 παρε με οποτε μπορεσεις και οποιος αλλος ενδιαφερεται .
    Α για τον Νικολα εχω σηκωσει σε ενα αλλο τοπικ φωτο του JJ in flight απο αναβυσο /.

     
    Καταγράφηκε
    Elias Sopeoglou
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 324



    « Απάντηση #7 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 15:47:09 »

    Φιλε Μιτσαρα ,με συγκηνησες με αυτα που εγραψες  Δάκρυ
    Κανεις δεν ειναι απροσιτος και οπιος ειναι ,ειναι για τα πανηγυρια !
    απροσιτοι ειναι οι χρονοι μας στα παιλον !!

    ΥΓ κανενα καλο προγραμμα  λεξικο εχει κανενας να μου στειλει μπας και μαθω λιγη ορθογραφια ? εχει γεμισει το φορουμ μαργαριταρια !
    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 18:00:43 »

    Όποιος ήτανε στην Κέρκυρα το 2000 θα έχει διαπιστώσει ότι και οι αθλητές του παγκοσμίου στο F3J δεν ήταν καθόλου δυσπρόσιτοι, παρά την δυσκολία της γλώσσας και την ένταση του αγώνα.

    Οσο για το βράδυ με τα γλέντια να βλέπεις γιαπωνέζο με την σαγιονάρα να προσπαθεί να χορέψει συρτάκι και άλλα πολλά. Και μιλάμε για αερομοντελιστές με χρόνια εμπειρίας και πολλές φορές εκπροσώπηση της χώρας τους σε παγκόσμιους και σε διαφορετικές κατηγορίες.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Hobbitakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 810



    « Απάντηση #9 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 19:26:49 »

    Φιλε δημητρη και φιλε Ηλια ολοι μας ειμαστε μια παρεα και πιστευω οτι ολοι μας οταν αποσυρθουμε θα θελουμε να βαλουμε καινουρια ατομα σοτυς αγωνες ειτε αυτοι ειναι αρεοπλανα ειτε ελικοπτερα εγω προσωπικα στην Λαμια που βρισκομαι αυτη την στιγμη ξερω 5 ατομα απο την αερολεσχη Λαμιας που θα θελησουν να κατεβουν στους Αγωνες που θα διεξαχθουν στα μεγαρα στο μοντελοδρομιο του Ντουνη  προσωπικα εγω αν και μικρης ηλικιας σε σχεση με εσας  επιδιωκω να βρω και να αναδειξω ταλεντα  για τους αγωνες ακριβειας στα ελικοπτερα μια και ειναι ο τομεας μου οσο  για τις ντιβες δεν υπαρχουν και αν υπαρχουν οπως ειπε ο ηλιας μαλλον δεν εχουν θεση σε εμας ολοι  μαθαινουν και εξελισονται το ιδιο ισχυει και για εμας  δεν γεννηθηκαμε τελειοι αλλα ακομα εξελισομαστε και θα συνεχισουμε οσο για σενα παπανακλη πιστευω οτι εχεις να δωσεις πολλα ακομα

    Φιλικα
    Κωνστας Αντωνιος(hobbitakos)
    Καταγράφηκε
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #10 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 20:04:28 »

    Ελα Δημητηρη,

    Γεια και παλι, σου απαντησα για το JJ δες το θεμα. Εφοσον πεετας Αναβυσο να κανονισουμε να βρεθουμε εκει συντομα η καπου αλλου, υπαρχει περιπτωση την Κυριακη να παω Μπουρμπουλα, αλλιως μμορουμε να τα πουμε απογευματακι Αναβυσσο απο βδομαδα. Ενημερωσε που και ποτε μπορεις.

    Χαιιρετισμους,

    Νικος
    Καταγράφηκε
    Uncle's Dad
    ΜΗ ΜΕΛΟΣ
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 251



    « Απάντηση #11 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 22:38:01 »

    "απροσιτοι ειναι οι χρονοι μας στα παιλον !!"

    Ευτυχως που ο  Calow δεν ξερει ελληνικα για να απαντησει.  police
    Καταγράφηκε

    Ιδιόρρυθμος αερομοντελιστής
    3DJunk
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.191



    « Απάντηση #12 στις: Παρασκευή, 1 Ιούλ 2005, 23:36:06 »

    Δειτε τι γινεται οταν ενας 14χρονος σταματαει το playstation και το ριχνει στο RC  Cheesy, Ανεση

    http://www.extremeflightrc.com/production/video/efrc_cust_vid_01.wmv

    Καταγράφηκε
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #13 στις: Σάββατο, 2 Ιούλ 2005, 12:06:02 »

    Καλημέρα σε όλους.
    Ηλία δεν χρειάζεται το λεξικό. Σημασία ΄εχει ΤΙ γράφεις και όχι ΠΩΣ το γράφεις. Από τι στιγμή που αυτά που γράφεις είναι κατανοητά, και κατατοπιστικά  αυτό έχει σημασία.
    Ηobbitako εύχομαι τα άτομα της Αερολέσχης Λαμίας να κατέβουν στους αγώνες.για αυτό καλό θα είναι να τους "σμπρώξεις" λίγο αν το μπορείς.
    Ακόμη θα πρέπει να τους ενημερώσεις πως για να λάβουν μέρος στους αγώνες θα πρέπει να έχουν αεραθλητική ταυτότητα. για αυτό καλό είναι  να το κοιτάξουν από τώρα ή το αργότερο το Σεπτέμβριο.
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    ALEXIS DIMITRIOU
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2


    « Απάντηση #14 στις: Κυριακή, 3 Ιούλ 2005, 12:56:59 »

    Γεια σας παιδιά.
    3D 3D  ακούω πολλές φορές να το αναφέρουνε αλλά σπάνια το βλέπουμε.
    Πολύς κόσμος όντος έχει την εντύπωση ότι 3D είναι μονο  HOVER.
    Εγώ με το αεροπλάνο ασχολούμε μόνο 2 χρόνια και το επόμενο αεροπλάνο μου μετά από το εκπεδευτικό είναι ένα FUN FLY.
    Παρέμεινα και θα παραμείνω σε αυτού του είδους.
    Το πρώτο που προσπάθησα να κάνω είναι το HOVER. Δεν μπορώ να πω ότι το κάνω τέλεια.
    Προσπάθησα μετά από πολύ καιρό να κάνω και κάτι διαφορετικό. Ακροβατικά 3D σαν αυτά που βλεπουμε στα ιντερνετ.  Τα θεωρώ πολύ δύσκολα και λογο της έλειψης του χρόνου , αφιερώνω τον λίγο που μου απομένει σε αυτά που γνωρίζω  Δηλαδή στο HOVER.
    Αυτήν την τακτική αν την ακουλουθούν και άλλοι σαν εμένα , τότε πως να μην σχηματιστει  η εντύπωση πως 3D είναι το HOVER ? Αφού μόνο αυτό βλέπουν.
    Εδώ στην Αθήνα έχω δει καλό πέταγμα αεροπλάνου μόνο απο 2 - 3 άτομα και έχω δει και ένα βίντεο του Σοπεογλου που μου άρεσε πολύ
    Αλέξης



    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Sport - fun και γενικά (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Τι σημαίνει 3D;
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.