Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.199 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 15:02:27

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 28 Μάρ 2024, 15:02:27

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:40]

    από afilos
    [Χθες στις 21:49]

    [Χθες στις 21:25]

    από afilos
    [Χθες στις 14:52]

    από hpergm
    [Χθες στις 10:46]

    [Χθες στις 07:32]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304199
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 92
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 26
    Συνολικά: 29
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Videos Πως να σετάρετε το Vbar V5 Express/PRo  (Αναγνώστηκε 23783 φορές)
    apostolosnt
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142



    « Απάντηση #15 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 00:39:29 »

    Αρχίζω να πιστεύω ότι η Mikado θέλει και τα λεφτά του pro ......
    Το vbar μου έχει δωσει την εντύπωση του υπερτιμημένου προϊόντος (όχι από δυνατότητες, το pro όλοι λένε ότι πετάει φανταστικά, αλλά από θέμα τιμής/απόδοσης).

    Γι αυτο βαλε ενα "μπιφτεκι" να τελειωνεις...

    To έχω σε άλλο ε/π και είναι γαμάτο. Καλά για τα λεφτά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το συζητήσουμε. Αλλά επειδή όλοι λένε για το vbar και το είχε μέσα το mikado το παιδεύω ακόμη.

    Βαλε την 5.1 και θα τρελαθεις.. ειναι 35ε... Τα αξίζει..!


    Για να μην υπάρχει άλλο σχόλιο πέρα του "5.1" κατάλαβα... κι άλλα έξοδα...

    Θα προσπαθήσω λίγο ακόμη να δουλέψω με το express και μετά paypal...

    Στο pro πια ρύθμιση είναι για να βελτιώνεις το pyro rate (δλδ να είναι σταθερό πχ σε piroueting circuits με αέρα) ??
    Καταγράφηκε

    Mikado Logo 600 SE - Compass Atom 7HV
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #16 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 00:47:13 »

    Βαλε την 5.1 και θα τρελαθεις.. ειναι 35ε... Τα αξίζει..!

    Για να μην υπάρχει άλλο σχόλιο πέρα του "5.1" κατάλαβα... κι άλλα έξοδα...

    Θα προσπαθήσω λίγο ακόμη να δουλέψω με το express και μετά paypal...

    Στο pro πια ρύθμιση είναι για να βελτιώνεις το pyro rate (δλδ να είναι σταθερό πχ σε piroueting circuits με αέρα) ??


    Δν ειχα ποτε προβλημα με την σταθερη πιρουέτα....!


    Δες έδω θα καταλάβεις πολλα...!

    Καταγράφηκε
    apostolosnt
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142



    « Απάντηση #17 στις: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 01:09:39 »

    Δν ειχα ποτε προβλημα με την σταθερη πιρουέτα....!

    Δες έδω θα καταλάβεις πολλα...!

    Thumbs up
    ... έχει κι ένα άλλο που εξηγεί τι κάνει το κάθε νούμερο.. το βρήκα http://www.youtube.com/watch?v=Xb3pd8X-gTk.



    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 6 Απρ 2011, 01:13:05 από PaNt » Καταγράφηκε

    Mikado Logo 600 SE - Compass Atom 7HV
    simos gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 54


    « Απάντηση #18 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 14:33:42 »

    καλησπερα!!!!
    Αρχικα θελω να ευχαριστησω τον Παυλο που με βοιθησε στο σεταρισμα απο το mini v-bar...
    Θελω επισεις να ευχαριστησω κ τον Βαιο (bizgreece) που ηταν διπλα μου σε οτι χρειαστικα να αγορασω κ φυσικα σε παρα πολυ καλες τιμες....
    Παιδια ενω εκανα το σεταρισμα του mini v-bar 5.0 εκανα κ την αγορα απο το 5.1 κ το εκανα setup στο pc μου, ανοιγω λοιπον το προγραμματακι 5.1 κ παιζει κανονικα,
    ηρθε η ωρα να συνδεσω κ το mini v-bar στο pc για να κανει connection, μολις το συνδεσω αυτο αυτοματα με παει στο 5.0 το προγραμμα ενω εχω ανοιχτω οπως ειπα κ πριν το 5.1... γιατι μου το κανει αυτο κ τι πρεπει να κανω???   
    Καταγράφηκε
    simos gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 54


    « Απάντηση #19 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 14:48:44 »

    καλησπερα!!!
    Το αλλο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι ενω εχω -12 μοιρες τερμα κατω το μοτερ μου δεν δουλευει, αρα δεν μπορω να κανω πτητη 3D.
    τι μπορω να κανω γιαυτο???
    Το μοτερ τωρα, μολις ανοιξω την τ/κ κ συνδεσω την μπαταρια, αφου εχω τερμα κατω το throtle το μοτερ κανει τους ηχους του, που σημενει οτι μπορει να λειτουργησει
    ανεβαζω ελαχιστα το throtle κ περνει αρκετες στροφες. τοσες που νομιζω πως θα σκορπισει... χε χε!!!  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
    το φοβαμαι κ δεν μπορω να συνεχησω παρακατω...    Sad Sad Sad Sad
    Επισεις δεν λειτουργει το hold απο την τ/κ, ενω το σηκωνω συνεχιζει να λειτουργει το μοτερ....
    αν υπαρχει καποιος που διαθετει χρονο κ θελει να βοιθηση θα παω να τον βρω για να πεταξω επιτελους το logo που καθεται στο ραφι εδω κ ενα μηνα....
     Sad Sad Sad....
    ευχαριστω!!!!
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 15:06:19 »

    καλησπερα!!!
    Το αλλο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι οτι ενω εχω -12 μοιρες τερμα κατω το μοτερ μου δεν δουλευει, αρα δεν μπορω να κανω πτητη 3D.
    τι μπορω να κανω γιαυτο???
    Το μοτερ τωρα, μολις ανοιξω την τ/κ κ συνδεσω την μπαταρια, αφου εχω τερμα κατω το throtle το μοτερ κανει τους ηχους του, που σημενει οτι μπορει να λειτουργησει
    ανεβαζω ελαχιστα το throtle κ περνει αρκετες στροφες. τοσες που νομιζω πως θα σκορπισει... χε χε!!!  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
    το φοβαμαι κ δεν μπορω να συνεχησω παρακατω...    Sad Sad Sad Sad
    Επισεις δεν λειτουργει το hold απο την τ/κ, ενω το σηκωνω συνεχιζει να λειτουργει το μοτερ....
    αν υπαρχει καποιος που διαθετει χρονο κ θελει να βοιθηση θα παω να τον βρω για να πεταξω επιτελους το logo που καθεται στο ραφι εδω κ ενα μηνα....
     Sad Sad Sad....
    ευχαριστω!!!!

    Για την συσκευη πρεπει να κανεις update ...!

    Πας στο online update πατας πανω και εκει θα επιλέξεις την 5.1 και θα κανει update...!

    Οσο για το jive πες μας τι μοτερ έχεις και τι πινιο ( γραναζακι μοτερ) και να σου πουμε τι ποσοστο θα βαλεις στις καμπυλες σου...!

    Για το hold δεν ειναι ετσι οπως το νομίζεις θέλει να το κανεις active... τι τηλεκατ εχεις?!
    Καταγράφηκε
    simos gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 54


    « Απάντηση #21 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 17:13:36 »

    καλησπερα Παυλο!!!
    την futaba 7C-2.4GHz εχω.
    το μοτερ ειναι Scorpion HK 4025-1100
    κ το Pinion 13 teeth Module 0.7
    η μπαταρια που χρησημοποιω ειναι 5000mah 25c 6s
    βρικα οτι οι στροφες του κινητηρα ελεγχονται απο την τ/κ απο εδω Throttle curve, TH-CRV(N) οι τιμες που ειχα τωρα ηταν: P1=0, P2=25, P3=50, P4=75, P5100. πως πρεπει να ειναι???
    βρικα κ την ρυθμιση για το hold στο TH-HOLD κ πρεπει λεει να ειναι ετσι: INH για να λειτουργηση η διακοπη του μοτερ, ετσι το εχω, γιατι ενω αλλαζα θεση στο διακοπτη το μοτερ δουλευε κανινηκα???
    πρπει να μου πεις πως να κανω active γιατι δεν ξερω....
    επεισεις δεν ξερω τα καναλια 3 κ 6 τι ρολο παιζουν... το λεω αυτο γιατι πριν καμια ωρα το σηκωσα το logo αλλα εκανε τα εξης: ενω τερμα κατω ειχα -12 μοιρες το μοτερ ξεκινουσε να λειτουργει, οταν εφτασα στο σταδιο 0 μοιρων τοτε το μοτερ ειχε παρα πολλες στροφες με αποτελεσμα που ανεβασα λιγο το throtle αυτο να κανει αποτομη επιταχυνση προς τα πανω, εδω ειχα το καναλι 3 στο κατω 50 κ στο πανω 100. δεν ξερω τι να κανω να το φτιαξω....  idiot2 αμεσος το εκανα προς τα κατω να κατεβει κ επειδη ειχε αρνιτικες μοιρες κατω, προσγειωθηκε αποτομα στο εδαφος...
    εψαξα για το online update αλλα δεν το βρικα... ειναι μεσα στο προγραμμα ανοιγοντας το??? κ που?Huh θα με βοηθουσες παρα πολυ αν οτι μου λες μου το λες αναλυτικα, σκεψου πως προτη φορα ασχολουμε με κατι τετοιο κ μου φαινονται ολα βουνο....
    επισεις Παυλο να με συνγχωρεις για οτι δεν καταλαβαινω, δεν ξερω κ αγγλικα κ παλευω με νυχια κ με δοντια ενα μηνα τωρα να το κανω επιτελους να πεταξει....
    εκτιμαω πολυ την προσπαθεια σου να με βοιθησεις κ ευχαριστω για την υπομονη σου,  ελπιζω μια μερα να μπορεσω να σου το ανταποδωσω εστω καπου αλλου γιατι απο το μοντελισμο εισαι πολυ ψηλα!!! κ παλι ευχαριστω!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 18:08:05 από simos gr » Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #22 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 21:45:13 »

    καλησπερα Παυλο!!!
    την futaba 7C-2.4GHz εχω.
    το μοτερ ειναι Scorpion HK 4025-1100
    κ το Pinion 13 teeth Module 0.7
    η μπαταρια που χρησημοποιω ειναι 5000mah 25c 6s
    βρικα οτι οι στροφες του κινητηρα ελεγχονται απο την τ/κ απο εδω Throttle curve, TH-CRV(N) οι τιμες που ειχα τωρα ηταν: P1=0, P2=25, P3=50, P4=75, P5100. πως πρεπει να ειναι???
    βρικα κ την ρυθμιση για το hold στο TH-HOLD κ πρεπει λεει να ειναι ετσι: INH για να λειτουργηση η διακοπη του μοτερ, ετσι το εχω, γιατι ενω αλλαζα θεση στο διακοπτη το μοτερ δουλευε κανινηκα???
    πρπει να μου πεις πως να κανω active γιατι δεν ξερω....
    επεισεις δεν ξερω τα καναλια 3 κ 6 τι ρολο παιζουν... το λεω αυτο γιατι πριν καμια ωρα το σηκωσα το logo αλλα εκανε τα εξης: ενω τερμα κατω ειχα -12 μοιρες το μοτερ ξεκινουσε να λειτουργει, οταν εφτασα στο σταδιο 0 μοιρων τοτε το μοτερ ειχε παρα πολλες στροφες με αποτελεσμα που ανεβασα λιγο το throtle αυτο να κανει αποτομη επιταχυνση προς τα πανω, εδω ειχα το καναλι 3 στο κατω 50 κ στο πανω 100. δεν ξερω τι να κανω να το φτιαξω....  idiot2 αμεσος το εκανα προς τα κατω να κατεβει κ επειδη ειχε αρνιτικες μοιρες κατω, προσγειωθηκε αποτομα στο εδαφος...
    εψαξα για το online update αλλα δεν το βρικα... ειναι μεσα στο προγραμμα ανοιγοντας το??? κ που?Huh θα με βοηθουσες παρα πολυ αν οτι μου λες μου το λες αναλυτικα, σκεψου πως προτη φορα ασχολουμε με κατι τετοιο κ μου φαινονται ολα βουνο....
    επισεις Παυλο να με συνγχωρεις για οτι δεν καταλαβαινω, δεν ξερω κ αγγλικα κ παλευω με νυχια κ με δοντια ενα μηνα τωρα να το κανω επιτελους να πεταξει....
    εκτιμαω πολυ την προσπαθεια σου να με βοιθησεις κ ευχαριστω για την υπομονη σου,  ελπιζω μια μερα να μπορεσω να σου το ανταποδωσω εστω καπου αλλου γιατι απο το μοντελισμο εισαι πολυ ψηλα!!! κ παλι ευχαριστω!!!

    Φιλε μου με 13αρι και με αυτα που δίνεις δεν προκειται να έχεις πολλες τροφές... Απλά ενεργοποείται ο gov και σε φοβίζει...!

    Ίσα ίσα που έχεις και λίγες στροφές για 550 blade....!

    Lόγικο ειναι να κανει αποτομη επιταχυνση..! Τι περιμενεις να κάνει...! Απλα τώρα έχεις ενα σχετικά δυνατό ελικόπτερο...!!!

    Το throttle hold δεν πρεπει να ειναι INH το ΙΝΗ  το βγαζει εκτός λειτουργίας...!

    Οσο για το αναλύτικα λυπάμαι αλλα δεν είναι δυνατόν μέσα απο ενα φορουμ να δείξω τόσα πράγματα...! Η περνεις το heli και έρχεσαι να με βρεις οπως κανανε αρκετοί άλλοι η το στέλνεις να στο σετάρω η βρίσκεις κάποιον κον΄τα σου που να ξέρει...!

    Καταγράφηκε
    simos gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 54


    « Απάντηση #23 στις: Σάββατο, 23 Απρ 2011, 23:46:50 »

    οκ!! ευχαριστω!!!
    θα τα πουμε απο κοντα...
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 24 Απρ 2011, 21:00:17 από simos gr » Καταγράφηκε
    apostolosnt
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142



    « Απάντηση #24 στις: Σάββατο, 30 Απρ 2011, 19:40:32 »

    Επιτέλους πέταξα πολύ με το pro 5.1 σήμερα και φυσικά είναι όπως το λένε όλοι (αλλά μερικές φορές πρέπει να δεις αν σου ταιριάζει εσένα). Στην ουσία δεν πρέπει κανείς καν να ασχοληθεί με το express. Με paddle sim στο 30 είναι γρήγορο (και 25 είναι οκ). Λίγο την ουρά θέλω ακόμη να φτιάξω και το 600se έγινε πολύ ωραίο να το πετάς. Πιο πολύ από τις πρώτες πτήσεις μου άρεσαν τα τρομερά funnel και πιρουέτες. ’ψογο.
    Καταγράφηκε

    Mikado Logo 600 SE - Compass Atom 7HV
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #25 στις: Κυριακή, 1 Μάι 2011, 00:58:07 »

    Επιτέλους πέταξα πολύ με το pro 5.1 σήμερα και φυσικά είναι όπως το λένε όλοι (αλλά μερικές φορές πρέπει να δεις αν σου ταιριάζει εσένα). Στην ουσία δεν πρέπει κανείς καν να ασχοληθεί με το express. Με paddle sim στο 30 είναι γρήγορο (και 25 είναι οκ). Λίγο την ουρά θέλω ακόμη να φτιάξω και το 600se έγινε πολύ ωραίο να το πετάς. Πιο πολύ από τις πρώτες πτήσεις μου άρεσαν τα τρομερά funnel και πιρουέτες. ’ψογο.

    χαιρομαι πιασαν τοπο τα πολλα pm που σου εστειλα για να το κρατησεις.. Καλες πτησεις ΧαμόγελοΧαμόγελοΧαμόγελο
    Καταγράφηκε
    apostolosnt
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142



    « Απάντηση #26 στις: Δευτέρα, 2 Μάι 2011, 14:08:42 »

    χαιρομαι πιασαν τοπο τα πολλα pm που σου εστειλα για να το κρατησεις.. Καλες πτησεις ΧαμόγελοΧαμόγελοΧαμόγελο
    Πολύ καλές πτήσεις!
    Καταγράφηκε

    Mikado Logo 600 SE - Compass Atom 7HV
    TaitO
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 127



    « Απάντηση #27 στις: Παρασκευή, 5 Αύγ 2011, 18:44:49 »

    Επιτέλους η mikado ξεκινησε το project για κινητα με android λειτουργικό Χαμόγελο

    παίρνεις το κινητάκι σου, πας στο χωραφάκι σου και σεταρεις το ελικοπτερακι σου χωρις καλώδια και laptop...

    ευγε ευγεεεε, το περίμενα πως και πωςςςς!!!

    https://market.android.com/details?id=info.vstabi.vbarandroid&feature=search_result

    το μόνο σπαστικό σε αυτήν την περίπτωση ειναι το πολύ ακριβό bluetooth vbar που έχει....
    Καταγράφηκε

    ][ Game Over Wink ][
    apostolosnt
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 142



    « Απάντηση #28 στις: Δευτέρα, 7 Νοέ 2011, 23:26:44 »

    Μια και είναι θέμα vbar ρωτάω εδώ:
    Έχω μια ιστορία με το logo 600se. Το παρατήρησα όταν έβαλα 5.2.
    Στο cyclic μου κάνει αναπήδηση (bounce) που φαίνεται αρκετά στο elevator και περισσότερο όταν είμαι σε χαμηλές στροφές (1400-1550) αλλά το κάνει και στις 1750.
    Διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν βοηθήσανε και δεν αλλάζει τίποτα παίζοντας και με το main rotor gyro gain.
    Κάπου είδα ότι παίζουν ρόλο τα dampers.
    Καμιά ιδέα?
    Καταγράφηκε

    Mikado Logo 600 SE - Compass Atom 7HV
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Δευτέρα, 7 Νοέ 2011, 23:33:24 »

    Μια και είναι θέμα vbar ρωτάω εδώ:
    Έχω μια ιστορία με το logo 600se. Το παρατήρησα όταν έβαλα 5.2.
    Στο cyclic μου κάνει αναπήδηση (bounce) που φαίνεται αρκετά στο elevator και περισσότερο όταν είμαι σε χαμηλές στροφές (1400-1550) αλλά το κάνει και στις 1750.
    Διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν βοηθήσανε και δεν αλλάζει τίποτα παίζοντας και με το main rotor gyro gain.
    Κάπου είδα ότι παίζουν ρόλο τα dampers.
    Καμιά ιδέα?

    Τι εννοείς bounch??!! δν το κατάλαβα??! δλδ σου κάνει αναπηδήσεις που και που??!
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: Videos Πως να σετάρετε το Vbar V5 Express/PRo
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.