Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.409 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 30 Απρ 2024, 12:40:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 30 Απρ 2024, 12:40:32

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από geoli
    [Χθες στις 20:29]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 20:12]

    από Markhelis
    [Χθες στις 14:09]

    από jnkmilos
    [Χθες στις 00:26]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304409
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 33
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 22
    Συνολικά: 22
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Διαχωρισμένα από: Ομαδικη αγορα edf μοντελων  (Αναγνώστηκε 2302 φορές)
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 11:53:15 »

    Προσθήκη από administrator: Το θέμα αυτό ξεκίνησε σαν σχόλια στο αρχικό μήνυμα του Ομαδικη αγορα edf μοντελων.

    Καλησπερα στην παρεα του φορουμ,

    Αναζητοντας ενα συγκεκριμενο edf μοντελο βρηκα την παρακατω προσφορα απο το καταστημα robotbirds.com (εδρευει στην Αγγλια)
    Συγκεκριμενα εχει σε προσφορα αρκετα αεροπλανα φανατα (edf) και μαλιστα για ομαδικη παραγγελια (3-5 αεροπλανα) μπορει να κανει ακομα καλυτερες τιμες
    επειδη ενδιαφερομαι να παρω ενα μοντελακι ποσταρω εδω μηπως ενδιαφερεται και κανεις αλλος για καποιο μοντελο ωστε να κανουμε ομαδικη παραγγελια
    το λινκ ειναι εδω:
    http://robotbirds.com/catalog/images/promo.html

    οι τιμες του ειναι σε λιρες Αγγλιας με σημερινη ισοτιμια 1 λιρα = 1,18 ευρω

    να σημειωσω οτι δεν εχω καμια απολυτως σχεση με το καταστημα, δεν προσπαθω να το διαφημισω, απλα προσπαθω να επωφεληθω εγω οπως και τα μελη του φορουμ απο μια καλυτερη τιμη που θα πετυχουμε με ομαδικη παραγγελια οπως επισης και απο το μοιρασμα των εξοδων μεταφορας

    αν παρ'ολα αυτα για οποιδηποτε λογο το θεμα θεωρειται οτι θιγει το φορουμ ας διαγραφει απο τη συντονιστικη ομαδα

    φιλικα, Αντωνης  Χαμόγελο


    Αγαπητέ Αντώνη,

    Όταν εγώ είχα κατεβάσει παρόμοια ιδέα στο ΣΕΦ και μετά την δια ζώσης σύνφωνη γνώμη μερικών εκεί το ανέφερα και στο forum σας δέχθηκα επίθεση λες κι εγώ είχα σχέση με το Χ κατάστημα...
    Δεν ξέρω τι θα κάνει ο συντονιστής του παρόντος forum αλλά στο δικό σας δεν θα είχε σταθεί μια τέτοια πρόταση, ακόμα κι αν προερχόταν από έναν συντονιστή του όπως εσύ - αν θέλουμε να πιστεύουμε και λειτουργούμε σε βάση μερικές αξίες...
    Μπράβο λοιπόν, συγχαρητήρια...

    Φιλικά,
    Θοδωρής
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 19:16:28 από Κώστας Κωστόπουλος » Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #1 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 12:37:32 »

    Αγαπητέ Αντώνη,

    Όταν εγώ είχα κατεβάσει παρόμοια ιδέα στο ΣΕΦ και μετά την δια ζώσης σύνφωνη γνώμη μερικών εκεί το ανέφερα και στο forum σας δέχθηκα επίθεση λες κι εγώ είχα σχέση με το Χ κατάστημα...
    Δεν ξέρω τι θα κάνει ο συντονιστής του παρόντος forum αλλά στο δικό σας δεν θα είχε σταθεί μια τέτοια πρόταση, ακόμα κι αν προερχόταν από έναν συντονιστή του όπως εσύ - αν θέλουμε να πιστεύουμε και λειτουργούμε σε βάση μερικές αξίες...
    Μπράβο λοιπόν, συγχαρητήρια...

    Φιλικά,
    Θοδωρής



    αν θέλουμε να πιστεύουμε και λειτουργούμε σε βάση μερικές αξίες...    οπως ο ιδιος λες τοτε δεν τις δραχμοποιουμε (ευρωποιούμε) για το προσωπικό συμφέρον μας!!!!!


    Εσυ ο ιδιος ακόμα δεν ειχες πιάσει τηλεκατευθυνση, δεν ηξερες  και δεν ξερεις ακομα να πετάς και ηρθες στο σεφ για να δείξεις τις εμπορικές σου δυνατοτητες, και μαλιστα εαν θυμαμαι καλα , ειχες και την απαιτηση μάλιστα ακουσον ακουσον να μπλεχτούμε εμεις που διαχειριζομαστε το φορουμ, να εμπλακεουμε σε τετεοιες παραγγελιες, ομαδικές!!!!!

    Τα φορουμ κατα την δική μου προσωπικη αποψη ειναι για να ενημερώνεσαι, να ανταλασονται γνώσεις, γνώμες και εμπειρίες, αλλα και ενημέρωση τιμών, ενημέρωση μελών, και ολα αυτα χωρίς να ακουμπουν την αγορά, στα φορα προτείνεις κατι αλλα δεν ονοματιζεις στον αλλον οτι πχ. αυτο θα πάρεις!!!!!

    Ετσι και στο αδελφο φορουμ Αερομοντελιστή οπως και εδω, τους σερβερσ τους πληρώνουμε Μονοι μας, δεν υπάρχουν διαφημισεις,  μπορεί οποιοδηποτε καταστημα να διαφημιστεί δωρεαν στον χωρο τους, και ετσι δεν υπάρχει κατι που να συνδέει με αγορές τα φορουμ.

    Εκφράζω την προσωπική μου αποψη εδω, και μην μπερδευεσαι αγαπητε Θεοδωρα, με τον Αντώνη Κακοφονίχχ, διοτι το συζητησαμε με τον Αντώνη, κατάλαβε αυτα που συζητησαμε και ηρθε εδω ομορφα και εβαλε αυτο το μυνημα, με πολυ σεβασμο στο χωρο που το αναρτα, οπως αρμοζει και μαλιστα γραφει κιολας οτι εαν πειραζει το μυνημα του η συντονιστικη ομαδα να το διαγράψει !!!!!!

    Το τι θα κάνει η συντονιστικη ομάδα εδω ειναι καθαρα δικό της θέμα

    Καμία σχέση με την δική σου επιθυμια-δραστηριότητα, ενω ακομα δεν προφτασες να ευχαριστηθείς πτήσεις αυτο ειναι  και το οξυμορο απο την πλευρα σου, και φυσικα πάντα εκφραζω προσωπικη αποψη, απλώς βρήκες τωρα πατημα στο μυνημα του Αντώνη να πείς τι?

    Καλημέρα σε Ολους

    Καταγράφηκε
    sigor
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21


    « Απάντηση #2 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 17:49:11 »

    Εσυ ο ιδιος ακόμα δεν ειχες πιάσει τηλεκατευθυνση, δεν ηξερες  και δεν ξερεις ακομα να πετάς και ηρθες στο σεφ για να δείξεις τις εμπορικές σου δυνατοτητες,
    και εσεις ερχεστε εδω για να δειξετε τις δικιες σας.
    Μου θυμιζει κατι φοιτητριες που οταν ερχοντε στην αθηνα να σπουδασουν κανουν οτι δεν μπορουν να κανουν στο χωριο τους  Cheesy laugh
    Καταγράφηκε
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #3 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 18:03:13 »

    παιδια μην χαλατε το θεμα Ντροπή Ντροπή Ντροπή Ντροπή
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #4 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 18:29:17 »

    Εσυ ο ιδιος ακόμα δεν ειχες πιάσει τηλεκατευθυνση, δεν ηξερες  και δεν ξερεις ακομα να πετάς και ηρθες στο σεφ για να δείξεις τις εμπορικές σου δυνατοτητες,
    και εσεις ερχεστε εδω για να δειξετε τις δικιες σας.
    Μου θυμιζει κατι φοιτητριες που οταν ερχοντε στην αθηνα να σπουδασουν κανουν οτι δεν μπορουν να κανουν στο χωριο τους  Cheesy laugh

    εαν φίλε μου αυτο κατάλαβες απο τα γροφομενά μου, μαλον δεν καταλαβες την θέση μου, εγω προσωπικα διαφωνω με αυτο το πράγμα, και ειναι ξεκαθαρο απο τα γραφομενά μου!!!!!!!
    και μου κανει περιεργεια που εκανες παράθεση στο δικο μου μυνημα!!!! μάλον αλλο σε πείραξε στο μυνημα μου και οχι καθε αυτο!!!!!!
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 18:46:54 »

    Εσυ ο ιδιος ακόμα δεν ειχες πιάσει τηλεκατευθυνση, δεν ηξερες  και δεν ξερεις ακομα να πετάς και ηρθες στο σεφ για να δείξεις τις εμπορικές σου δυνατοτητες,
    και εσεις ερχεστε εδω για να δειξετε τις δικιες σας.
    Μου θυμιζει κατι φοιτητριες που οταν ερχοντε στην αθηνα να σπουδασουν κανουν οτι δεν μπορουν να κανουν στο χωριο τους  Cheesy laugh

    εαν φίλε μου αυτο κατάλαβες απο τα γροφομενά μου, μαλον δεν καταλαβες την θέση μου, εγω προσωπικα διαφωνω με αυτο το πράγμα, και ειναι ξεκαθαρο απο τα γραφομενά μου!!!!!!!
    και μου κανει περιεργεια που εκανες παράθεση στο δικο μου μυνημα!!!! μάλον αλλο σε πείραξε στο μυνημα μου και οχι καθε αυτο!!!!!!
    Εσυ ο ιδιος ακόμα δεν ειχες πιάσει τηλεκατευθυνση, δεν ηξερες  και δεν ξερεις ακομα να πετάς και ηρθες στο σεφ για να δείξεις τις εμπορικές σου δυνατοτητες,
    και εσεις ερχεστε εδω για να δειξετε τις δικιες σας.
    Μου θυμιζει κατι φοιτητριες που οταν ερχοντε στην αθηνα να σπουδασουν κανουν οτι δεν μπορουν να κανουν στο χωριο τους  Cheesy laugh

    Σας παρακαλώ να μην χαλάτε το θέμα....! Εφόσον το παρών φορουμ δεν έχει προβλημα κατω απο ορισμένες προυποθέσεις, καλώς δημιουργήθηκε το θέμα...! Ίσα ισα αυτό ειναι καλο για την τσέπη τον ενδιαφερόμενων....
    Οσο για το αν τα γειτονικά φορουμ το  δέχονται η όχι δεν αφόρα ουτε την διαχείρηση ούτε τους χρήστες...!

    Ο ανθρωπος σαν απλός χρήστης εδώσε μια ιδέα....! Και επίσης το τι ιδιότητα εχει στο άλλο φορουμ ούτε καν αφορα κανένα...! Ας μην τα μπλεκετε...!

    Καταγράφηκε
    sigor
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 21


    « Απάντηση #6 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 19:13:56 »

    εαν φίλε μου αυτο κατάλαβες απο τα γροφομενά μου, μαλον δεν καταλαβες την θέση μου
    Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται τίμια…

    εγω προσωπικα διαφωνω με αυτο το πράγμα, και ειναι ξεκαθαρο απο τα γραφομενά μου!!!!!!!
    Αναρωτιέται κανείς...η γυναίκα του Καίσαρα, φτάνει να ισχυρίζεται πως είναι τίμια? Ακόμα και αν είναι?

    και μου κανει περιεργεια που εκανες παράθεση στο δικο μου μυνημα!!!! μάλον αλλο σε πείραξε στο μυνημα μου και οχι καθε αυτο!!!!!!
    Αλλα εδω στην Ελλαδα αναρωτιέται κανείς.. «Η γυναίκα του Καίσαρα φαίνεται πως είναι υπεράνω υποψιών, ακόμα κι όταν την πιάσουν μέσα σε έναν οικο ανοχης!»

    Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τετάρτη, 2 Μάρ 2011, 19:39:05 »

    Το θέμα κλειδώνει εδώ.

    sigor όταν βλέπεις οτι κάποια διαφορά προϋπάρχει δεν ρίχνεις λάδι στην φωτιά με ειρωνικά μηνύματα.

    Το αρχικό θέμα τέθηκε, σαν ενημέρωση αγοράς, χωρίς ακρότητες και έγινε δεκτό μετά συζήτηση με έναν Global moderator. Ο kakofonixx είναι μέλος του Aeromodelling GR από 27-7-2007 ο coolvag από 1 Φεβ. 2006. Το μήνυμα αποδοχής γράφτηκε χωρίς να έχω διαβάσει τι έχει γραφτεί αλλού, κρίθηκε σαν θέμα - περιεχόμενο για το Aeromodelling GR, όπως παρουσιάστηκε εδώ. Μια άλλη ομάδα συντονισμού ίσως είχε διαφορετική άποψη, σεβαστή για τον χώρο που συντονίζει, δεν είναι σωστό να γίνονται σχόλια εδώ.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: [1]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Διαχωρισμένα από: Ομαδικη αγορα edf μοντελων
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.192 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.