Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.323 μηνύματα σε 12.379 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 16 Απρ 2024, 21:02:51

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 16 Απρ 2024, 21:02:51

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 18:34]

    από dominicm
    [Σήμερα στις 14:57]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 23:14]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 1 Απρ 2024, 12:53:25]

    [Κυριακή, 31 Μάρ 2024, 23:37:58]

    από panyaek
    [Κυριακή, 31 Μάρ 2024, 19:13:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304323
    Σύνολο θεμάτων: 12379
    Online σήμερα: 55
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 5
    Επισκέπτες: 43
    Συνολικά: 48
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Ημερίδα αερομοντελ. στην Ξάνθη: Κυριακή, 28 Ιαν 2007
    Σελίδες: 1 2 [3]  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 28  (Αναγνώστηκε 22527 φορές)
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #30 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 08:55:01 »

    Πότε είπαμε ότι είναι η επόμενη συνάντηση? (φτου άτιμη αλτσχαϊμερ).
    Καταγράφηκε
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #31 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 09:01:46 »

    λοιπον καλησπερα σας, εγω παντως αν δεν κοιμηθω στο αεροδρομιο σιγουρα θα ειμαι εκει απο τα χαραματα και αυτο γιατι ο κυρμπεσης ο νικος μου πουλησε ενα γρηγοραδικο με μια 45 αρα SUPER TIGRE που υποστηριζει οτι αγκιζει τα 2 0 0 !!!!!!!!! κυριοι.........   και εγω αυτα αμα δεν τα δω δεν τα πιστευω!!!!!!!!!!   δεν μενει παρα να μας το αποδιξει την κυριακη...... κανενας τροχονομος με ρανταρ θα ειταν βολικος, και φυσικα αν ο κυρμπεσης λεει αληθεια προκαλω οποιδηποτε για αγωνες ταχυτητας,θα χαρω και γω πολυ να δω και αλλους μοντελιστες απο αλλα μερη που προφανως να εχουμε μηλησει στο ιντερνετ αλλα να μην γνωριζομαστε απο κοντα,ειναι μια ευκαιρια λοιπον

    Τελικά δεν μετρήθηκε επειδή δεν υπήρχε σχτικό όργανο (ούτε της τροχαίας αλλά ούτε μέτρησης).
    Αλλά μετά από σχετικό μήτινγκ καταλήξαμε ότι κάπου εκεί κόντα ήταν η μέγιστη ταχύτητα (188 χλμ/ώρα). Τον φίλο μου τον υποσχέθηκα να τον :
    1. Κόψω ακόμη πιο γρήγορη πτέρυγα
    2. Να τον βάλω συντονισμένη εξάτμιση
    3. Να του χορηγήσω Νίτρο 40%
    4. να του κάνω ροϊκή εξέλιξη στην εισαγωγή μίγματος

    όλα αυτά με δικά μου έξοδα αλλά δεν δέχθηκε.  Μάλλον δεν είναι για παραπάνω.
    (Η προσφορά στο μεταξύ έχει λήξει. Ο Μήτσος απομακρύνθηκε από το ταμείο).
    Καταγράφηκε
    alleo
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 216


    « Απάντηση #32 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 10:14:00 »

    Καλημέρα  σε  όλους
    Θέλω  να  ευχαριστήσω  τους  Ξανθιώτες  φίλους  για  τη  φιλοξενία  τους  το  Σαββατο-κύριακο.  Ιδίως  τον  Βασίλη  Πατσαβούδη.  Περάσαμε  πολύ  ωραία.  ΄Εχασαν  που  δεν  ήλθαν.  Ο  καιρός  ήταν  καλός,  Τα  σουβλάκια  νοστμότατα.  Αλλά  το  σπουδαιότερο  η  παρέα.  Τα  παιδιά  είναι  μιά  χαρά,  με  κέφι,  όρεξη,  χωρίς  μικρότητες,  μιά  γροθιά.  ΄Ετσι  δημιουργούνται  οι  καλοί  σύλλογοι.  Μπορεί  προς  το  παρόν  να  είναι  λίγοι,  αλλά  θα  γίνουν  πολλοί  με  την  πάροδο  του  χρόνου.
    Ο  χώρος  του  αεροδρομίου  είναι  ιδανικός.Το  σπουδαίο  είναι  ότι  συνυπάρχουν  οι  υπερελαφροί,  με  τους  μοντελιστές.  ΄Ολοι  τους  βρίσκουν  χρόνο  για  πτήσεις   idiot2
    Επίσης  καταλάβαμε  ότι  οι  Θρακιώτες  μεταξύ  τους  συνεργάζονται,  και  βοηθά  ο  ένας  τον  άλλο.  Υπέροχο.  Ακόμη  μία  φορά  συγχαρητήρια. Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Αλέκος Λεονταρίτης
    AB MODELS XANTHI
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #33 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 10:36:31 »

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΕΡΜΠΕΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΝΟΣ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟ.ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΑΊΟΣ. idiot2
    Καταγράφηκε
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #34 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 16:16:05 »

    Κώστα μία διόρθωση ετσι για την Ιστορία. 28 Ιαν 2007 έγινε και οχι 29... Στριφογύρισμα ματιών

    Ασχετα με αυτό η ημέρα η χθεσινή για κάποιους ήταν σαν δυο μέρες.
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #35 στις: Δευτέρα, 29 Ιαν 2007, 16:25:21 »

    Κώστα μία διόρθωση ετσι για την Ιστορία. 28 Ιαν 2007 έγινε και οχι 29... Στριφογύρισμα ματιών

    Εγινε  Wink
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    mitsos55
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 278



    « Απάντηση #36 στις: Τρίτη, 30 Ιαν 2007, 00:05:16 »

    καλησπερα και απο μενα....... καταρχην πρεπει να δωσω συνχαρητηρια στους διοργανωτες της εκδηλωσης και σε ολους τους μοντελιστες και τον κοσμο που τιμησαν με την παρουσια τους την εκδηλωση....   η εκδηλωση πρεπει να πουμε οτι ειχε μεγαλη επυτηχια και πολλες συμετοχες και η μερα ειταν καταπληκτικη και βοηθησε πολυ,δεν βλεπω την ωρα να παρουμε μερος στην επομενη εκδηλωση που θα γινει σε οποιδηποτε μερος,επισης πρεπει να πω οτι ο κυρμπεσης δεν μου εταξε τιποτα απο ολα αυτα που αναφερει παραπανω και ξερει πολυ καλα οτι οσον αφορα την ταχυτητα δεν απομακρινομαι απο το ταμιο,τα 188 χιλιομετρα ο Νικος τα μετρησε με το ματι αλλα επεσε λιγο εξω...... πρεπει να πω οτι η ταχητητα του πρωην μοντελου του κυρμπεση υπολογηστηκε απο εμπειρους της δουλειας γυρω στα 140 χιλιομετρα και δινω συνχαρητηρια στον Νικο για την κατασκευη του και το τελειο πεταγμα του μοντελου,ειταν παντως το ποιο γρηγορο μοντελο της εκδηλωσης ασχετα αν καποια p40 στεναχωρεθηκαν παρα πολυ γιατι ειδαν οτι τελικα δεν αγορασαν αυτο που περιμεναν............  επισης θελω να πω σε ολους τους μοντελιστες που συμετεχουν στις εκδηλωσεις να πετανε τα μοντελα τους εστω και αν αυτα κυνδινευουν.... ετσι θα γινονται ποιο εντηπωσιακες οι εκδηλωσεις και ο κοσμος θα συμετεχει περισσοτερο και λιγο περισσοτερο προσοχη στην ασφαλεια των μοντελων και ιδιαιτερα αυτων των σκειλ,η πτωση του παιπερ απο την καβαλα μας στεναχωρησε πολυ                                                       
    Καταγράφηκε

    Ο χρονος και η υπομονη σου θα δικαιωσουν τις προσπαθειες
    σου
    AB MODELS XANTHI
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #37 στις: Τρίτη, 30 Ιαν 2007, 09:30:29 »

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΣΤΟΡΑ,ΕΙΜΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣΑΠΟ ΞΑΝΘΗ. ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕΣ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.
    Καταγράφηκε
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #38 στις: Τρίτη, 30 Ιαν 2007, 09:50:46 »

    Καλημερα Ξανθη . Γεια σου Βασιλη .

    Και βεβαια θα σου στειλω το DVD μολις το επεξεργαστω .

    Συγχαρητηρια στην αερολεσχη και σε οσους βοηθησαν στην αψογη διοργανωση της εκδηλωσης . Παντα τετοια .



    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 30 Ιαν 2007, 09:55:55 από mastoras » Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    AB MODELS XANTHI
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4


    « Απάντηση #39 στις: Τρίτη, 30 Ιαν 2007, 10:56:03 »

    ΑΝ ΘΕΣ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ. ΒΑΛΛΙΣΑΡΙΟΥ 15  Τ.Θ. 67100 ΞΑΝΘΗ  ΤΗΛ 25410-22270 ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΤΣΑΒΟΥΔΗΣ
    Καταγράφηκε
    liakos
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 25


    Πέτα γρήγορα...Ζήσε αργά..


    « Απάντηση #40 στις: Παρασκευή, 2 Φεβ 2007, 01:52:00 »

    Κάλιο αργά..
    Επιτέλους βρήκα χρόνο και  σήκωσα τις αεροφωτογραφίες που τράβηξα.Tok, ελπίζω να μου το συγχωρέσεις Χαμόγελο

    Anyway, στο σύνδεσμο με το φωτογραφικό υλικό έβαλα 4 αεροφωτο, για μια πιο πανοραμική άποψη της Κυριακής που πέρασε στην Ξάνθη. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά του AB models που δραστηροποιήθηκαν για αυτή τους την ενέργεια (διοτι αν περιμένουν απο τον πρόεδρο των αερομοντελιστών... angel) και τα special thanks στον Τοκαλατζίδη που στάθηκε απο την πρώτη στιγμή. Ευχαριστούμε όλους που παρεβρέθηκαν στην πόλη μας και ελπίζουμε πλέον την επόμενη φορά να φιλοξενήσουμε κάποια Πανελλήνια διωργάνωση.Λυπάμαι απο μέρος μου που δεν ειχα τον χρόνο να γνωρίσω αρκετούς απο εσάς και ιδιαίτερα τα παιδιά που ήρθαν απο μακρια (Βόλο, Θεσσαλονικη) και ελπίζουμε την επόμενη φορά να είναι σύντομα πρώτον και δεύτερον ακόμα καλύτερα.

    Καλές προσγειώσεις

    Λιακόπουλος Βασίλης
    Αερολέσχη Ξάνθης 
    Καταγράφηκε

    Όποιος το βλέπει σαν παιχνίδια...ας αλλάξει χόμπι
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #41 στις: Παρασκευή, 2 Φεβ 2007, 23:14:37 »

    Αντε Βασιλάκη επιτέλους. Εγώ είπα με ξέχασες με τις φώτο. Αφού ξέρεις όσοι πετάξουν μια φορά κοιτάνε πάντα ψηλά γιατί εκεί ανήκουν και εκεί λαχταρούν να επιστρέψουν.(Ντα Βίτσι) Πολύ ωραίες οι φώτο μπράβο σε πιλότο και φωτογράφο. Το πιο μεγάλο scale ήταν το savannah όντως αφού μπορεί και πετάει με πάνω τον πιλότο και τον φωτογράφο Grin
    Εγω σας ευχαριστώ όλους γιατί περάσαμε όμορφα Βασιλάκη αλλά το κυριότερο ήρθε κόσμος και γίνεται γνωστό το αεράθλημα του Αερομοντελισμού.(Ετσι είπαμε θα το αποκαλούμε όχι hobby xaxa) Aυτά αντε να ξεκαθαρίσει και με εμας εδώ το θέμα με το μοντελοδρόμιο να κάνουμε και εμείς τίποτα.
    ΥΓ. Α καπου άκουσα απο παραδίπλα ποιος είναι αυτός ο Μ..... μας πήρε τα αυτιά με τον τηλεβόα. buck2 Στριφογύρισμα ματιών...Επίσης το παλικάρι στις συχνότητες ήταν φοβερός και απαιτητικός. Τους πομπούς σας παρακαλώ εδώ για το παζάρι.  Δεν ξέρω αν είμουν εγώ στην θέση του ίσως μου ξέφευγαν πολλά με την  κοπέλα δίπλα μου. Ποοολύ άνεση Μπράβο του. Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #42 στις: Σάββατο, 3 Φεβ 2007, 13:44:59 »

    ........αντε να ξεκαθαρίσει και με εμας εδώ το θέμα με το μοντελοδρόμιο να κάνουμε και εμείς τίποτα.


    Άντε.....και περιμένουμε ημερομηνίες. Cheesy
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 [3]  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 28
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.