Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.330 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 23:07:36

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 23:07:36

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:50]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 00:29]

    από dominicm
    [Χθες στις 13:52]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304330
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 78
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 43
    Συνολικά: 43
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • Ημερίδα αερομοντελ. στην Ξάνθη: Κυριακή, 28 Ιαν 2007
    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 28  (Αναγνώστηκε 22533 φορές)
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « στις: Πέμπτη, 18 Ιαν 2007, 20:20:57 »

    Μεταφέρεται η ανακοίνωση όπως ακριβώς μου στάλθηκε προς ενημέρωση.

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΗΣ ΑΕΡΟΛΕΣΧΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΚΑΙ ΑΕΡΟΛΕΣΧΗΣ ΞΑΝΘΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ.

    ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ. ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΘΕΙ ΕΝΑ ΜΙΝΙ ΕVENT ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΣ.
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΑΝ ΠΕΤΑΤΕ Η ΔΕΝ ΠΕΤΑΤΕ, ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΟΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ  ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΚΑΙ ΩΣ ΘΕΑΤΕΣ. ΘΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ, ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ, ΚΟΜΟΤΗΝΗ , ΞΑΝΘΗ, ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑ, ΚΑΒΑΛΑ.
    ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ.
    ΚΑΛΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 19 Ιαν 2007, 08:56:59 από Κυρμπέσης Νίκος » Καταγράφηκε
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #1 στις: Πέμπτη, 18 Ιαν 2007, 23:11:21 »

    Καλή επιτυχία  Thumbs up

    Η τροποποίηση που φαίνεται οτι έχει γίνει είναι λόγω προσθήκης στο ημερολόγιο.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Πέμπτη, 18 Ιαν 2007, 23:52:13 »

    Οριστε !!!!!!! Αερομοντελιστες !!!!!!!! Οι εκδηλωσεις του 2007 αρχισαν απο νωρις .

    Ευκαιρια σε οσους δεν γνωρισαν την Ξανθη , να την γνωρισουν . Κανονικα ολοι οι αερομοντελιστες εστω και απο μακρινα μερη πρεπει να δωσουν το παρων .
    Εαν μιλαμε συνεχως για συλλογικη προσπαθεια , αναπτυξη του αερομοντελισμου , και τοσα αλλα ωραια που λεμε κατα καιρους ευκαιρια να αποδειξουμε τι αξιζουμε .
    Για να μπορεσει μια αερολεσχη  να συντηρησει  το τμημα του  αερομοντελισμου , χρειαζεται υποστηριξη απο ολους τους αερομοντελιστες των αλλων λεσχων και συλλογων που με την παρουσια των μελων τους θα πρεπει να δινει το παρων σε καθε εκδηλωση .

    Θα μπορουσαμε λετε να κανουμε και  ορισμενοι φιλοι των φορουμ μια εκδρομη προς την Ξανθη ?

                                                                                                       mastoras
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #3 στις: Παρασκευή, 19 Ιαν 2007, 08:54:25 »

    θα χαρούμε πολύ. Ελπίζω ο καιρός να μην τα χαλάσει.
    Ευκαιρία να γνωρίσετε την πόλη της Ξάνθης, τους βορειοελλαδίτικους μεζέδες, το καλό σουβλάκι και την φιλοξενία μας.
    Ελπίζω (όπως ανέφερα σε άλλο ποστ) να έχουμε συνέχεια στην Αλεξανδρούπολη στα μέσα Μαΐου.
    Μείνετε  συντονισμένη.
    Καταγράφηκε
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #4 στις: Κυριακή, 21 Ιαν 2007, 19:58:58 »

    Και βεβαία τι συνάντηση θα ήταν αν δεν είχε και έναν αγώνα. Αγώνας προσγειώσεων ακριβείας.
    Κάτι μου λέει ότι Ε/Π δεν θα τα επιτρέψουν να συμμετάσχουν. Χμ.....αν το μεταμφιέσω λέτε να το καταλάβουν.....θα δούμε.
    Καταγράφηκε
    Uncle's Dad
    ΜΗ ΜΕΛΟΣ
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 251



    « Απάντηση #5 στις: Κυριακή, 21 Ιαν 2007, 20:38:58 »

    Δυστυχώς συμπίπτει με την κοπή της πίτας της ΕΑΘ.

    Ευάγγελος
    Καταγράφηκε

    Ιδιόρρυθμος αερομοντελιστής
    andreas
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.283



    « Απάντηση #6 στις: Κυριακή, 21 Ιαν 2007, 21:19:37 »

    Μακαρι να μπορεσουμε να ανεβουμε και απο Βολο ειναι λιγο μακρια η Ξανθη 4 ωρες και παραπανω Undecided Undecided
    Καταγράφηκε

    Fly hard ...land soft!
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Κυριακή, 21 Ιαν 2007, 21:47:06 »

    Νίκο υπολόγισε και μένα, μπορεί να καταφέρω να έρθω (μάλλον χωρίς μοντέλο  Δάκρυ).
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #8 στις: Κυριακή, 21 Ιαν 2007, 22:48:55 »

    Ευχαρστούμε πολύ παιδιά. Όλα αυτά που λέτε μας τροφοδοτούν με  όρεξη και κουράγιο  για όμοιες συνέχειες.
    Καταγράφηκε
    mastoras
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 926



    WWW
    « Απάντηση #9 στις: Δευτέρα, 22 Ιαν 2007, 22:15:41 »

    Eυχομαι μια ηλιολουστη ημερα για την Κυριακη στην Ξανθη .

    Ο mastoras και η παρεα του θα ειναι εκει . Θα φερουν και οτι μοντελα εχουν . Μικρα μεγαλα , ελικοπτερα , λαστιχοκινητα , ηλεκτρικα κτλ .
    Που μαζι με τα μοντελα των υπολοιπων αερομοντελιστων , θα γινει μια μεγαλη εκθεση μοντελων , για να εχουν και οι επισκεπτες ορεξη για θεαμα περα απο τις πτησεις .

    Αντε ρε παλληκαρια της ΕΑΘ δεν παιρνεται την πιτα να την κοψουμε εκει ? Ενταξει πλακα κανω , απλως ο mastoras ειναι νεος και εχει διαθεση  για εκδηλωσεις .
    Εφοσον το οργανωνουν 2 αερολεσχες μαζι τουλαχιστον τα ελικοπτερα της Θεσ/νικης πρεπει να ειναι εκει . Και ας μην πεταξουν.

                                                                                                 mastoras
    Καταγράφηκε

    Οταν θέλεις να πας κάπου γρήγορα πήγαινε μόνος σου, όταν θέλεις να πας κάπου μακρυά πήγαινε με άλλους
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #10 στις: Δευτέρα, 22 Ιαν 2007, 23:22:40 »

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στην Ξάνθη .
    Απο Τρίκαλα , ποιός είναι ο συντομότερος δρόμος ?
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    George Tokalatsidis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 172


    WWW
    « Απάντηση #11 στις: Τρίτη, 23 Ιαν 2007, 01:10:37 »

    Απόστολε πας Θεσσαλονικη φτάνεις στο κόμβο Τιταν και απο εκει για Καβαλα Σερρες μπαίνεις εγνατία μετα  όπου σε πάει ο δρόμος. Σε κάποια φάση μετα την Καβάλα βγαίνεις απο Εγνατία και πας παλιό δρόμο μέχρι εξω από την Ξάνθη. Οταν φτάσεις στο φανάρι δεν πας ευθεία μέσα για Ξάνθη κανεις δεξιά μπαινεις πάλι Εγνατία και βγαίνεις στην Ανατολική έξοδο για Ξάνθη μολις κατεβεις απο  εγνατία για να μπεις μέσα στην Ξάνθη μετά από δυο χιλ. στο δεξί σου χέρι μετά την Φορντ που είναι αριστερά θα δείς το αεροδρόμιο.  Grin Αντε φερε καμια πτέρυγα να δούμε και κανα ανεμόπτερο.

    Γιώργος Τοκαλατσίδης
    Καταγράφηκε

    Αεροπλάνο αξία: 258 ευρώ.
    Μηχανή αξία: 300 ευρώ.
    Τηλεκατεύθυνση αξία: 350 ευρώ.
    Παρελκόμενα αξία: 70 ευρώ.
    Το να φτιάξεις μόνος σου το δικό σου μικρό αεροπλάνο και να το πετάξεις στα ουράνια αξία: Α Ν Ε Κ Τ Ι Μ Η Τ Η

    George Tokalatsidis
    http://www.aerolesxi.gr
    mitsos55
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 278



    « Απάντηση #12 στις: Τρίτη, 23 Ιαν 2007, 15:28:23 »

    λοιπον καλησπερα σας, εγω παντως αν δεν κοιμηθω στο αεροδρομιο σιγουρα θα ειμαι εκει απο τα χαραματα και αυτο γιατι ο κυρμπεσης ο νικος μου πουλησε ενα γρηγοραδικο με μια 45 αρα SUPER TIGRE που υποστηριζει οτι αγκιζει τα 2 0 0 !!!!!!!!! κυριοι.........   και εγω αυτα αμα δεν τα δω δεν τα πιστευω!!!!!!!!!!   δεν μενει παρα να μας το αποδιξει την κυριακη...... κανενας τροχονομος με ρανταρ θα ειταν βολικος, και φυσικα αν ο κυρμπεσης λεει αληθεια προκαλω οποιδηποτε για αγωνες ταχυτητας,θα χαρω και γω πολυ να δω και αλλους μοντελιστες απο αλλα μερη που προφανως να εχουμε μηλησει στο ιντερνετ αλλα να μην γνωριζομαστε απο κοντα,ειναι μια ευκαιρια λοιπον
    Καταγράφηκε

    Ο χρονος και η υπομονη σου θα δικαιωσουν τις προσπαθειες
    σου
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #13 στις: Τρίτη, 23 Ιαν 2007, 17:42:27 »

    Ο πιο τυχερός είμαι εγώ μου φαίνεται  buck2 . Θα κάνω με τη μηχανή κοντά 2000km εκείνη τη μέρα. (Καβάλα με το καράβι φεύγω ξημερώματα αύριο -> Λάρισα για δουλειές -> Αθήνα για δουλειές -> Ξάνθη για την κοπή -> Πίσω για Αθήνα την ίδια μέρα το βράδυ.  Αι καλά ....lalala
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    harrysvr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 679



    « Απάντηση #14 στις: Τρίτη, 23 Ιαν 2007, 18:08:44 »

    Ο πιο τυχερός είμαι εγώ μου φαίνεται  buck2 . Θα κάνω με τη μηχανή κοντά 2000km εκείνη τη μέρα. (Καβάλα με το καράβι φεύγω ξημερώματα αύριο -> Λάρισα για δουλειές -> Αθήνα για δουλειές -> Ξάνθη για την κοπή -> Πίσω για Αθήνα την ίδια μέρα το βράδυ.  Αι καλά ....lalala
    Μάλλον ήθελε ξεμπούκωμα...τι να πω κι εγώ που έχω να την καβαλήσω 2-3 μήνες.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: [1] 2 3  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 28
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.