Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 13:21:35

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 13:21:35

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 50
    Συνολικά: 51
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Wallkera 60  (Αναγνώστηκε 14749 φορές)
    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #15 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 15:43:25 »

    Φυσικο ειναι να μειωθει η ζωη του μοτερ με τις lipo αλλα τα απλα ειναι φτηνα...Με 10-15 ευρω το αλλαζεις!Ας μην τα φτυσει π.χ. στις 10 ωρες ,ας τα φτυσει στις 8!!!Και τι εγινε?Ακομα αν βαλεις lipo θα εισαι πιο ελαφρυς αρα θα κανεις hover και πτησεις με λιγοτερο γκαζι αρα παλι το μοτερ δεν θα ζορίζεται τοσο..Ετσι οι 8 θα γινουν 9!!Τελεια....
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    Κωστης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 674


    Playing some blues...


    « Απάντηση #16 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 15:57:52 »

    Παει η κουρτινα παει :( ευτιχος που προλαβα να κλησω της στροφες αλα οχι και τοσο γρηγορα η ουρα ακουμπισε καθως γκαζοσα και ετριψε ετσι μαζεψε την κουρτινα ακουσα ενα τουκ τουκ ηταν απο την την κεντρικη ελικα λιπη  ελαχιστο και το ελικοπτερο βρεθικε απο το πατωμα να κρεμετε απο την κουρτινα η μπαταρια ζεματισε και αδιασε αμεοσος πρωτη φορα καει τοσο.

    Καλά τα πας, συνέχισε έτσι...
    ...και θα έχεις ανακαίνιση  Ποοολύ αστείο
       
       Εισαι κορυφη!!!  laugh
    Καταγράφηκε

    …χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #17 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 16:08:21 »

    Τελικα το heli επιβιωσε απο τα χερια της κουρτινας πεταγε καρφι Cheesy

    αλλα δεν γλητωσε απο ταχερια του πατερα μου αφου ολο το πρωι το trimara με το τσακ γκαζι πουεκανε στην ταρατσα 2 μετρα επανω το θηριο χρηστο ποσο εχουν τα skid ? πανε τελος παπαλα βουαλα εσκασε ευθεια αλλα σαν συκο Sad τουλαχιστον το δικο μου ειχε πλακα αυτο δεν ειχε $#%$ %^^

    μπαλακια με αμορντισερ υπαρχουν ? ποσο που κτλ .

    Το μισο μισο δεν συμφερη τελικα το σπαει περισοτερο ο πατερας μου απο εμενα και χωρις εφε.

    Τα γελιοπιο λιγο γιατι αλλιος ... ετσι μαλιστα πιστευω οτι μαθενουν ολοι τι παθενη ενα heli στα χερια ενος ασχετου και δεν απογοιτευοντε θα εχουν να λενε εγω τουλαχιστον δεν το κρεμασα στηνν κουρτινα Cheesy
    Καταγράφηκε

    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #18 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 16:21:50 »

    Aπο που εισαι?Ισως μπορει καποιος να σε βοηθησει,ωστες να μην το σπας!!!!
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 17:14:02 »

    Είδες φίλε μου που σου έλεγα τότε να απευθυνθείς εκεί που το αγόρασες πρωτα; τώρα ίσως να μην είχες τόσα προβλήματα idiot2 Παρόλα αυτά πήρε μόνος του την πρωτοβουλία και σου απάντησε, μπράβο του. Και για να μην κρυβόμαστε μιλάω για το Χρήστο το Γιατράκο. Μακάρι να ήταν όλοι οι έμποροι - μοντελιστές έτσι. (Έλα Γιάννη (Κουτσούλα) και σένα εννοώ απλά τώρα μιλάμε για το Χρήστο  Thumbs up)
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #20 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 20:28:29 »

    Απο καματερο ειμαι πλεων εχω και videaki της καταστροφης του : προσπαθιας πτησεις ηθελκα να πω Tongue

    Το σπασιμο δεν ειναι πια απο σεταρισμα αυτο εγινε αψογα πλεων αλλα αν πατισης αποτομα το γκαζι οπως ειναι λογικο αυτο θα ανεβει ψηλα οταν το ειδαμε τρομαξαμε και ο μοχλος τερμα κατω.

    Αν μενει κανεις κοντα στο καματερο θα ημουν υποχρεος βεβαια και στο ΣΕΦ Γινεται εκει ειμαι καθε ημερα δουλεβω απεναντι και παρκαρω εκει .

    οποιος θα παει για πτησει καπου σχετικα κοντα ας μου στηλει pm να παμε μαζι
    Καταγράφηκε

    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #21 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 20:44:23 »

    Ειδες ποσο απλο ειναι...Πιστευω ολο και καποιος θα σε βοηθησει εκει!!!Και αν δεις κανεναν να πεταει πηγαινε ,μιλα του και πες του τα παντα!!!
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #22 στις: Δευτέρα, 13 Νοέ 2006, 21:56:35 »

    3 μηνες δεν εχω δει κανενα της ωρες που πηγενω αλλα εχω ακουση οτι εχει καποιο χωρο που τα πετανε αλλα δεν ξερω που  idiot2
    Καταγράφηκε

    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #23 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 03:09:18 »

    Παραγγηλα καλωδιο για Fms απο εξω παρεα αγορασα και τα skid καθως ηταν 2ευρο εξτρα μεταφορικα και η τιμη τσαμπα αντε να δουμε ποτε θα ερθουν γιατι γυρισα σπιτη και βρικα τα blades διαλυμενα δεν θελω να ξερω τι εκανε ο πατερας μου.

    Καταγράφηκε

    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #24 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 08:38:14 »

    ...αυτό δεν είναι τίποτα, εμένα ο πατέρας μου που είδε πόσο εύκολο είναι το Lama το κάρφωσε στην γυψοσανίδα στο μαγαζί και ακόμα υπάρχει η τρύπα  Cheesy , υπάρχουν κλειδαριές για stickάτες τηλεκατευθύνσεις 1,99 € προσφορά .

    Παρόλα αυτά είναι λογικό στην αρχή να τα χάσεις αν σηκωθεί απότομα, γι'αυτό ήρεμα με το γκάζι και πέτα όπως σου είπα, χαμηλά και μάθε πρώτα να κρατάς την ουρά και να παίζεις προς όλες τις κατευθύνσεις πριν αρχίσεις να το σηκώνεις ψηλά  Wink θα συνηθίσεις την ευαισθησία και την απόκλειση των χειρισμών σου και θα είναι όλα πιο εύκολα. Άλλωστε δεν είναι εσωτερικού χώρου, αν μπορείς και το πετάς στο σαλόνι σου υπάρχουν δύο περιπτώσεις, ή είσαι super pilot ή μένεις σε σουίτα  lalala Thumbs up Μεγάλε και εις ανώτερα  Wink
    Καταγράφηκε




    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #25 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 11:17:57 »

    κουζινα το πεταμε ή ταρατσα οταν δεν φυσαει στο σαλλονι αν και μεγαλλιτερο εχει φροντιση η μητερα μου να μην εχει χωρο να φορτιση καλα καλα οχι να πεταξει.

    αυτο πεζει να το εκανε ταρατσα εκει ξεθαρεβει $#@$% %&^%&% ειναι της αποψης οτι παιχνιδη ειναι ηταν οπως τα λες δεν θα το επερνε κανεις .

    Χρηστο υπαρχη σκετο ολοκληρο ful body set ARF δλδ κατι τετοιο http://www.walkera.com.hk/Walkera-Dragonfly-60-Body-Frame-ASS-walkera-c-73-p-1-pr-596.html

    καθως οταν το αποτελιωση και βαρεθει να αναλαβω μεχρι τοτε θα τον αφησω να το διαλησει - βαρεθει.  angel devil
    Καταγράφηκε

    v_tolias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.358



    « Απάντηση #26 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 12:55:23 »

    Ακου μια συμβουλη που ακολουθησα και εγω με το honey bee(βεβαια ηξερα να πεταω αεροπλανο)...Δινεις σιγα σιγα γκαζι...Οταν δεις οτι παει να ξεκολησει προσπαθεις να του κρατησεις την ουρα ευθεια και να μεινει επιπεδο(μην κινηθει μπροστα-πισω-αριστερα-δεξια)..Δωσε λιγο ακομα γκαζι να σηκωθει καμια 10-15 ποντους...Εκει αν παει να σου φυγει κλεινεις το γκαζι(οχι τελειως αποτομα) και ξανακατεβαινει χωρις προβληματα!!
    Ακομα αν ακαταφερεις να το κρατησεις σε αυτο το υψος σταθερο,τοτε πιο ψηλα θα ειναι πιο ευκολο..Απο οτι εχω διαβασει σε χαμηλα υψη ο αερας που παραγουν τα blade χτυπαει στο εδαφος και δημιουργει καποιοες αναταραξεις στο μοντελλο....
    Τελος,κανε οσο πιο μικρες κινησεις μπορεις στα στικ και κατι ακομα....Βαλε το μοντελλο μπροστα σου με κλειστους τους διακοπτες και φαντασου πως θα απογειωθει και θα το κρατησεις σε χοβερ!!!Θα σε βοηθησει....Στην αρχη μενε συνεχεια πισω απο το μοντελλο οταν κανεις χοβερ Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Κανένα δεν έμεινε εκέι πάνω...
    mrkaza
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.113


    « Απάντηση #27 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 14:01:20 »

    Το προβλημα ειναι οτι μολις σηκωνετε τρομαζουμε και οι δυο και αφηνουμε το γκαζι τερμα κατω αποτομα και γινετε οσο για το σπασιμο μολις ειδα κατι τρομερο τον διακοπτη στο 3D mode και αυτος που το εκανε θελει να πεταει με ενα καναλι "ο πατερας μου " γιατι μεχρι να βρει το αλλο ...  μαλλον το εκανε για να μιαζη με το FMS οπου πεζει με joypad αλλα το joy οταν αφησεις γυριζη στο κεντρο 0 pitch τερμα γκαζι τωρα αν τρομαξε και εβαλε τα pitch τερμα κατω και το κοπαναγε δεν ξερω παντος το traing ball εχει λακο οποτε ... Sad .

    Τα αξονακιπου κραταει τον ελικα νομιζω οτι ειναι στραβο πως λεγεται  ?

    το αλλο απο το moter μεχρι επανω μπορει να εχει στραβοσει και αυτο ? επισεις πως λεγεται απο τον καταλογο που μου εδωσε ο χρηστος πρεπει να ειναι τα  main motor shaft & main shaft αλλα δεν ειμαι sure.
    Καταγράφηκε

    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #28 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 20:23:10 »

    Πω πω πριν κάνετε καλοκαιρινό το σπίτι βρε αγόρι μου, πείσε τον μπαμπά σου να βρήσκεστε τακτικότερα με το Χρήστο το Γιατράκο ή με κάποιον έμπειρο μοντελιστή επειγόντως.....Θα πάθετε τίποτα εσείς  laugh laugh laugh
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #29 στις: Τρίτη, 14 Νοέ 2006, 20:29:48 »

    Απαιχτος!!!!!!χαχαχαχα Grin Grin Grin Thumbs up Grin Grin Grin
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: Wallkera 60
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.048 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.