Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:18:30

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:18:30

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 60
    Συνολικά: 61
    Στυλ εμφάνισης

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Έκδοση αποδείξεων  (Αναγνώστηκε 4751 φορές)
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 08:12:03 »

    Ρε παιδιά, η νέα μόδα συλλογής αποδείξεων για να ανέβει το αφορολόγητο ποσό στην δήλωση εισοδήματος της εφορίας ισχύει και για τα μαγαζιά μοντελισμού;

    Αν ναι να κάνουμε υπολογισμούς, ίσως να συμφέρει να αγοράζουμε από Ελλάδα έστω και ακριβότερα !  Thumbs up

    Νίκος
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.264



    « Απάντηση #1 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 13:29:27 »

    φυσικα και δεν συμφερει( ως προς αυτην την αποψη παντοτε).
    απλα ο μαγαζατορας θα σου π.χ. 150 χωρις αποδειξη  180 με αποδειξη...
    σε καμμια περιπτωση η εκπτωση του φορου σου δεν θα ειναι 30 ευρω εαν προσκομισεις αποδειξη των 180 ευρω...
    Καταγράφηκε

    cogito ergo sum....
    hlsat
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042


    ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ


    « Απάντηση #2 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 13:50:33 »

    Γιασας.Οι αγορες απο Κρατος Μελος της ΕΟΚ οταν ειναι λιανικης περιεχουν μεσα και το ΦΠΑ αλλα αυτο που αναλογη για το συγκεκριμενο Κρατος και οχι στο Κρατος που θα παραλαβουμαι το προιον ενω για τις τιμες χονδρικης δεν υπαρχη το ΦΠΑ αλλα αποδιδεται στο Κρατος που θα γινη η λιανικη πωληση του προιοντος με τα ισχυοντα ποσοστα που εχη η νομοθεσια του Κρατους.Τωρα απο Κρατη που ειναι εκτος ΕΟΚ οπως πχ Αμερικη Κινα κτλ εκει τα πραγματα ειναι διαφορετικα και εκτος του ΦΠΑ υπαρχη και ο δασμος εισαγωγης.Αυτα και τα δυο αποδιδονται στο Κρατος που θα γινη η παραλαβη του προιοντος.Εδω προπληρωνονται ολα η αν θα ειναι λιανικη η αγορα η χονδρικη κατα τον εκτελωνισμο ενω απο την ΕΟΚ μονο στην λιανικη στην χονδρικη ερχονται χωρις ΦΠΑ.   
    Καταγράφηκε

    Χαρας το μαστορα που εχει μεγαλα κεφια
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #3 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 15:54:19 »

    φυσικα και δεν συμφερει( ως προς αυτην την αποψη παντοτε).
    απλα ο μαγαζατορας θα σου π.χ. 150 χωρις αποδειξη  180 με αποδειξη...
    σε καμμια περιπτωση η εκπτωση του φορου σου δεν θα ειναι 30 ευρω εαν προσκομισεις αποδειξη των 180 ευρω...


    Μόνο που όσοι μαγαζάτορες , όχι μόνο  ειδών μοντελισμού , διαλέγουν αυτή την πρακτική , θα πρέπει να ξέρουν ότι ο πελάτης  μπορεί να διαλέξει την χαμηλή τιμή πχ τα 150€ και μετά με το εμπόρευμα αγκαλιά να περάσει μια βόλτα από την εφορία .
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #4 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 16:35:57 »

    φυσικα και δεν συμφερει( ως προς αυτην την αποψη παντοτε).
    απλα ο μαγαζατορας θα σου π.χ. 150 χωρις αποδειξη  180 με αποδειξη...
    σε καμμια περιπτωση η εκπτωση του φορου σου δεν θα ειναι 30 ευρω εαν προσκομισεις αποδειξη των 180 ευρω...


    Μόνο που όσοι μαγαζάτορες , όχι μόνο  ειδών μοντελισμού , διαλέγουν αυτή την πρακτική , θα πρέπει να ξέρουν ότι ο πελάτης  μπορεί να διαλέξει την χαμηλή τιμή πχ τα 150€ και μετά με το εμπόρευμα αγκαλιά να περάσει μια βόλτα από την εφορία .

    Ναι αλλα δεν ειναι υπευθηνος και αυτος για το οτι δεν πηρε αποδειξη? η κανω λαθος?!
    Καταγράφηκε
    Οrestis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 783


    Ορέστης Γιαννούκος


    « Απάντηση #5 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 17:13:33 »

    Αν θες να κάνεις ζημιά σε μαγαζάτορα την κάνεις.Ακόμα και αν δεν ήθελες να σου εκδώσει απόδειξη,από την στιγμή που δεν σου εξέδωσε και η εφορία για οποιονδήποτε λόγο το μάθει (ακόμα και χωρίς καταγγελία του πελάτη) η ευθύνη βαραίνει αποκλειστικά το κατάστημα.
    Ακόμα και αν ο πελάτης παραδεχτεί ότι αρνήθηκε την απόδειξη.

    Εκτός και αν απειλήθηκε η σωματική ακεραιότητα του εμπόρου (το γνωστό: αν κόψεις απόδειξη θα σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα  Grin ), οπότε και πάμε σε άλλη κατηγορία συναλλαγών μεταξύ ιδιωτών και κράτους.
    Καταγράφηκε

    Φτιάξ΄το μόνος σου! Wink
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #6 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 17:30:32 »

    Νομίζω ότι κάτι ξεφεύγει.....    Απο αυτά που ξέρω και που βλέπω, όλα τουλάχιστον τα εμπορικά καταστήματα, ασχέτως το τι πουλάνε, στις αναγραφόμενες τιμές του κάθε προιόντος, εμπεριέχεται η φάπα και σαφώς και η "απόδειξη".

    Αρα είναι υποχρεωμένο το κατάστημα να σου κόψει απόδειξη, στην τιμή που αγόρασες το προιόν.  Υπάρχουν βέβαια και καταστήματα, που άν δεν έχουν ενσωματώσει τα ανωτέρω, είναι υποχρεωμένα η να στο πουν προφορικά η να αναγράφουν επάνω στο προιόν.

    Τώρα........ άν εσύ κάνεις μια καλή αγορά, και ζητήσεις λόγω της μεγάλης αγοράς να σου κόψει "κάτι", αυτό είναι στην κρίση του καταστήματος.  Αλλά και πάλι ειναι υποχρεωμένο να σου κόψει απόδειξη με την καινούργια "μικρότερη" τιμή.

    Τώρα.......  αν πάλι πάρεις πράγματα και ζητήσεις να μην σου κόψει τίποτα, προκειμένου να πετύχεις καλύτερη τιμή, τότε αυτό αφορά το κατάστημα και εσένα.

    Σε καμία περίπτωση το οποιοδήποτε κατάστημα έχει δικαίωμα να αρνηθεί να σου κόψει απόδειξη βάση της αναγραφόμενης τιμής.
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #7 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 18:57:39 »

    Ακριβώς αυτο ήθελα να πω .
    Η έκδοση απόδειξης είναι υποχρεωτική .

    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.264



    « Απάντηση #8 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 20:33:16 »

    πολυ θα ηθελα να ηξερα εαν υπαρχει εστω και ενας , ΕΝΑΣ , επαγγελματιας που να ειναι φορολογικα ευσυνειδητος και να βγει εστω και εδω μεσα και να πει οτι ..........
    ναι ρε παιδια εγω κοβω ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια μου, αποδιδω κανονικα το φπα και δεν χρωσταω ουτε λεπτο πουθενα...
    το θεμα της φοροδιαφυγης ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της κοινωνιας μας, που το ιδιο το κρατος δεν μπορει να το λυσει.. ποσο μαλλον εμεις εδω μεσα...
    και κατι αλλο, απο εμπειρια λογω επαγγελματος...εαν τα καταστηματα εκδιδουν κανονικα ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια τους, δηλαδη δεν φοροδιαφευγουν,
    σας πληροφορω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο οτι θα κλεισουν την επιχειρηση τους σε διαστημα λιγοτερο του ενος ετους...
    θα μπορουσα να γραφω για ωρες για αυτο το θεμα , αλλα οπως ειπα και πιο πριν ειναι πολυ μεγαλη ιστορια....
    εαν εν πασει περιπτωσει το θελετε, μπορω να το κανω... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    cogito ergo sum....
    LampoLiS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 557


    Το Σήμερα Είναι Το Αύριο Για το Οποίο Ανησυχούσα Χ


    « Απάντηση #9 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 20:44:55 »

    πολυ θα ηθελα να ηξερα εαν υπαρχει εστω και ενας , ΕΝΑΣ , επαγγελματιας που να ειναι φορολογικα ευσυνειδητος και να βγει εστω και εδω μεσα και να πει οτι ..........
    ναι ρε παιδια εγω κοβω ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια μου, αποδιδω κανονικα το φπα και δεν χρωσταω ουτε λεπτο πουθενα...
    το θεμα της φοροδιαφυγης ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της κοινωνιας μας, που το ιδιο το κρατος δεν μπορει να το λυσει.. ποσο μαλλον εμεις εδω μεσα...
    και κατι αλλο, απο εμπειρια λογω επαγγελματος...εαν τα καταστηματα εκδιδουν κανονικα ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια τους, δηλαδη δεν φοροδιαφευγουν,
    σας πληροφορω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο οτι θα κλεισουν την επιχειρηση τους σε διαστημα λιγοτερο του ενος ετους...
    θα μπορουσα να γραφω για ωρες για αυτο το θεμα , αλλα οπως ειπα και πιο πριν ειναι πολυ μεγαλη ιστορια....
    εαν εν πασει περιπτωσει το θελετε, μπορω να το κανω... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
    +1000 Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Τrex 450 sport fbl,copter cx450 se v2,copterx 450 scale body ce-135,e-sport phoenix glider,blade mcpx                              Karistos Fly Team[/size
    Οrestis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 783


    Ορέστης Γιαννούκος


    « Απάντηση #10 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 22:12:40 »

    εαν τα καταστηματα εκδιδουν κανονικα ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια τους, δηλαδη δεν φοροδιαφευγουν,
    σας πληροφορω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο οτι θα κλεισουν την επιχειρηση τους σε διαστημα λιγοτερο του ενος ετους...

    Και εγώ λόγω γονέων βρίσκομαι μέσα στο εμπόριο σε δύο μάλιστα διαφορετικούς κλάδους τελείως αντιδιαμετρικούς! Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.Τα πράγματα είναι πολύπλοκα όμως,και δεν είναι καν δυνατόν να τα συνειδητοποιήσουμε.
    Το κακό με τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις,δηλαδή με το 90+ % των επιχειρήσεων πανελλαδικώς,είναι ότι κρύβουν στο σύνολο τους χρήμα ,και δεν εννοώ χρήμα για την τσέπη μας,αλλά για τα ταμεία του κράτους.
    Με απλές κινήσεις όπως ο νόμος περί αποδείξεων ο έμπορος ''εγκλοβίζεται'' υπό την πίεση του πελάτη στην ανάγκη συλογής των δελτίων πώλησης.
    Πρακτικά ξαφνικά ο κάθε καταναλωτής γίνεται ελεγκτής του κράτους,με την γελοία πρόφαση επιστροφής φόρου,με κέρδος για εκείνον μεγαλύτερου της πιθανής έκπτωσης από το κατάστημα σε περίπτωση μη απόδοσης απόδειξης.......προσωπικά το θεωρώ χαζό και δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να πιστέψω κάτι τέτοιο.Εκτός αν κάνουν αρπαχτή μέσω του ΦΠΑ ,για προσωρινή κάλυψη των δημοσιοοικονομικών κενών για βελτίωση της κρατικής μας εικόνας προς την Ε.Ε. ,και όντως παράλληλα με αυτό το θετικό,αργότερα και σε βάθος χρόνου γίνει επιστροφή στους κινηγούς αποδείξεων.
    Συνεχίζω όμως να πιστέυω πως άδικα σφαζόμαστε μεταξύ μας,οι καταναλωτές τα ίδια θα πληρώσουν,αν όχι περισσότερα αφού θα υπάρξουν σίγουρα και ασυμβίβαστα ποσά σε αποδείξεις,δυσανάλογα με το εισόδημα (το δηλωμένο) του κάθε ενός.
    Πρακτικά ελέγχουμε και τους εαυτούς μας.Σίγουρα θα υπάρξουν και τέτοιες περιπτώσεις.......

    Από την άλλη η φορολογική εικόνα του εμπόρου θα γίνεται όλο και χειρότερη και με τοκογλύφο το κράτος μέσω διαφόρων ρυθμίσεων προς την εφορία,η θηλιά θα κλείνει.
    Το κράτος δεν το ενδιαφέρει αν θα κλείσει 10-20-30-100 μικρομαγαζάκια,και κάνει τα στραβά μάτια στα φορολογικά προβλήματα (αν υπάρχει όρος φορολογία σε αυτήν την κλίμακα) με τις μεγάλες ανώνημες και πολυεθνικές,γιατί ένα κλείσιμο μία εταιρίας 1.500 υπαλλήλων σημαίνει δυσανασχέτηση ψηφοφόρων.

    Τίποτα δεν γίνεται τυχαία.....όλα βγαίνουν από στατιστικές βάσει μέγιστης κερδοφορίας.

    Άσχετο τελείως βέβαια όλο αυτό,ίσως να πρέπει να διαγραφεί ή και να μεταφερθεί.Απλά νέος είμαι και αυτό το forum είναι το μοναδικό μέρος που έχω άνεση (λόγω εξικοίωσης) να μιλήσω και να πω την γνώμη μου,και πιθανών μπορώ να ακούσω και μερικές ακόμα.

    Καταγράφηκε

    Φτιάξ΄το μόνος σου! Wink
    Kiril
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.210


    « Απάντηση #11 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 22:18:13 »

    Παράθεση
    Από την άλλη η φορολογική εικόνα του εμπόρου θα γίνεται όλο και χειρότερη και με τοκογλύφο το κράτος ...
    Μα... γιατι ειμαι δυσπιστος...και εγω που νομιζα οτι το κρατος δεν παρανομει!!!
    Καταγράφηκε
    Οrestis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 783


    Ορέστης Γιαννούκος


    « Απάντηση #12 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 22:28:21 »

    Αν ορίσω πως είναι νόμιμο να σου σπάσω το αεροπλάνο,και όση δύναμη έχω για να το ορίσω ,έχω και για να το σπάσω τότε θα μείνεις σίγουρα χωρίς αεροπλάνο.

    Απλά αντί να στο σπάσω εγώ,επειδή είμαι έξυπνος, διαβασμένος, και θέλω να μου λες καλημέρα και πιθανόν να με ψηφίσεις στις εκλογές του συλλόγου θα πείσω τον Χρήστο πως αν στο σπάσει εκείνος θα του δώσω ένα καλύτερο.Ο Χρήστος επειδή ψιλοαδιαφορεί για σένα,ίσως σε έχει και λίγο άχτι, θα στο σπάσει............

    (Χρήστο τυχαία διάλεξα έσενα  Tongue , ξέρω πως τον Κυριάκο τον αγαπάς   κατά βάθος ! smitten )
    Καταγράφηκε

    Φτιάξ΄το μόνος σου! Wink
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #13 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 22:44:36 »

    πολυ θα ηθελα να ηξερα εαν υπαρχει εστω και ενας , ΕΝΑΣ , επαγγελματιας που να ειναι φορολογικα ευσυνειδητος και να βγει εστω και εδω μεσα και να πει οτι ..........
    ναι ρε παιδια εγω κοβω ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια μου, αποδιδω κανονικα το φπα και δεν χρωσταω ουτε λεπτο πουθενα...
    το θεμα της φοροδιαφυγης ειναι ενα πολυ μεγαλο κομματι της κοινωνιας μας, που το ιδιο το κρατος δεν μπορει να το λυσει.. ποσο μαλλον εμεις εδω μεσα...
    και κατι αλλο, απο εμπειρια λογω επαγγελματος...εαν τα καταστηματα εκδιδουν κανονικα ολες τις αποδειξεις και τα τιμολογια τους, δηλαδη δεν φοροδιαφευγουν,
    σας πληροφορω οτι ειναι παραπανω απο σιγουρο οτι θα κλεισουν την επιχειρηση τους σε διαστημα λιγοτερο του ενος ετους...
    θα μπορουσα να γραφω για ωρες για αυτο το θεμα , αλλα οπως ειπα και πιο πριν ειναι πολυ μεγαλη ιστορια....
    εαν εν πασει περιπτωσει το θελετε, μπορω να το κανω... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

    ειναι αρκετες οι επιχειρησεις οι οποιες ειναι νομιμες αναγκαστηκα.... !!!
    Γιατι απλα αν δεν τα παρει το κρατος θα τα παρει ο υπαλληλος...... Σκεψου καλα και θα καταλαβεις...!
    Καταγράφηκε
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.264



    « Απάντηση #14 στις: Τρίτη, 19 Ιαν 2010, 23:40:10 »

    XAXAXAXAXAXAXAXAXAX.....
     Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
    θα αστειευεσαι σιγουρα φιλε pant..
    οταν το αποτελεσμα του ελεγχου ειναι π.χ. βεβαιωμενοι φοροι 30000 ευρω, πολυ απλα ο ελεγκτης θα σου πει....
    φιλε, 7500 στο δημοσιο και 7500 σε μας....ποσα γλυτωσες λοιπον 15000 ευρω....ουκ ολιγα φιλε μου...ουκ ολιγα....
    ακουσε που σου λεω , κατι ξερω....δες το προφιλ μου.... Χαμόγελο Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    cogito ergo sum....
    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Έκδοση αποδείξεων
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.041 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.