Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.419 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.241 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Dudleynes
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 15:20:23

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 15:20:23

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:11]

    από Yiannis_S
    [Σήμερα στις 13:05]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6241
    Τελευταίο: Dudleynes
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304419
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 117
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 110
    Συνολικά: 112
    Στυλ εμφάνισης

    Συνδεδεμένες εκδηλώσεις
    • A.E.MA. 2ο Modelling Air Show: Σάββατο, 12 Μάι 2007 - Κυριακή, 13 Μάι 2007
    Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 13     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: A.E.MA. - 2ο Modelling Air Show  (Αναγνώστηκε 62267 φορές)
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 451



    « Απάντηση #75 στις: Πέμπτη, 29 Μάρ 2007, 08:15:07 »

    Καθώς εχω γνωστό που πετάει κάμποσο καιρό αλά δεν ειναι γραμμένος σε σύλλογο πετάει σε αλάνες .
    Με δική του ασφάλιση μπορεί να έρθει και να πετάξει ?

    Η απάντηση βρίσκεται στο κείμενο της προκήρυξης:

    10.Δικαίωμα συμμετοχής στην πτητική επίδειξη έχουν:
    Α. Όσοι είναι εγγεγραμμένα μέλη σε αεραθλητικά σωματεία αναγνωρισμένα από την ΕΛΑΟ.


    Β. Μπορεί να συμμετάσχει και κάποιος που δεν είναι ενταγμένος σε σωματείο με τις λοιπές προϋποθέσεις όπως αναφέρονται παρακάτω.

    Γ. Οι αποδεδειγμένα ενταγμένοι σε ομαδική ή ατομική ασφάλιση αστικής ευθύνης και σωματικών βλαβών προς τρίτους, με κατάθεση του συμβολαίου στην γραμματεία την ημέρα της εκδήλωσης.


    Δ. Οι έχοντες κατά ομολογία την ικανότητα χειρισμού του αερομοντέλου, χωρίς τον παραμικρό ενδοιασμό γι’ αυτό. Σε περίπτωση που κάποιος είναι σχετικά νέος και επιθυμεί να λάβει μέρος στην πτητική επίδειξη και δεν πληροί τον συνδυασμό χρόνου πτήσεων και την κοινή ομολογία συναθλητών και παραγόντων που γνωρίζουν την ικανότητα του, τότε με έγγραφη σύσταση του ΔΣ του σωματείου του μπορεί να λάβει μέρος, καταθέτοντας την δήλωση αυτή στην γραμματεία της εκδήλωσης."

    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 29 Μάρ 2007, 08:21:20 από xenosvag » Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Ξένος
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 451



    « Απάντηση #76 στις: Σάββατο, 7 Απρ 2007, 11:21:44 »

    Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους.

    Σας κοινοποιούμε παρακάτω ορισμένες διευκρινηστικές παραγράφους σχετικά με το 2ο MAS. Αυτές εκδόθηκαν σε ένα παράρτημα και ισχύουν σε επικάλυμα όσων σχετικά αναφέρονται στην διακήρυξη. Οι όροι του παραρτήματος αφορούν τις συμμετοχές  και τα βάρη των αερομοντέλων στην πτητική επίδειξη. Γιά την στατική επίδειξη δεν ισχύουν.
    Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι εχοντας όραμα να διοργανώσουμε κάτι καλλίτερο, πρέπει στην πράξη να υπερπηδήσουμε και να αντιμετωπίσουμε εμπόδια, πιέσεις και ενδεχομένως παγίδες. Αυτό μας κάνει πιό δυνατούς. Μας πεισμώνει αφάνταστα. Όλοι εσείς οι καλοί φίλοι που θα μας τιμήσετε και θα  έλθετε -αφού η επιτυχία της εκδήλωσης κρέμεται από σας,  θα διαπιστώσετε εκεί περί τινος πρόκειται, θα εκτιμήσετε και θα βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

    * parartima_prokirixis.pdf (127.8 KB - έγινε λήψη 145 φορές.)
    « Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 12 Απρ 2007, 17:29:25 από Βαγγέλης Ξένος » Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Ξένος
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #77 στις: Σάββατο, 7 Απρ 2007, 12:34:46 »

    Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους.

    Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι εχοντας όραμα να διοργανώσουμε κάτι καλλίτερο, πρέπει στην πράξη να υπερπηδήσουμε και να αντιμετωπίσουμε εμπόδια, πιέσεις και ενδεχομένως παγίδες. Αυτό μας κάνει πιό δυνατούς. Μας πεισμώνει αφάνταστα.

    Κύριε Ξένο, ευχαριστούμε για της ευχές σας, και ευχόμαστε και εμείς με τη σειρά μας επίσης Καλή Ανάσταση.

    Κύριε Ξένο, από τον λίγο χρόνο που είχα την τιμή να συνεργαστώ και να συνομιλήσω μαζί σας, μου δώστατε την εντύπωση ενός ατόμου με ολοκληρωμένο χαρακτήρα και με πολλές ικανότητες. Γι' αυτό πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να εκτοξεύετε αόριστες κατηγορίες, για πιέσεις και παγίδες, τις οποίες αφήνετε να εννοηθεί ότι θα αποκαλύψετε αφού γίνει το show.

    Εννοείτε δηλαδή ότι το παράρτημα που κοινοποιείτε είναι αποτέλεσμα "πιέσεων" και "πείσματος"; Από ποιούς και επί ποίας άγνωστης σε μας υπόθεσης;

    Οπως το διαβάζω είναι η νέα τροποποιημένη προκήρυμη είναι απόλυτα ξεκάθαρη, και φαίνεται ότι είναι αποτέλεσμα καλύτερης μελέτης της οργάνωσης προκειμένου η εκδήλωση, τα άτομα που θα συμμετάσχουν και οι φορείς (σωματεία και Ομοσπονδία) που θα υπεισέλθουν να καλύπτονται από το ασφαλιστήριο συμβόλαιο που έχει συνάψει η ΕΛΑΟ.

    Δεν μπορώ να αντιληφθώ κάποια πίεση ή παγίδα. Μήπως θα έπρεπε να ξεκαθαρίσετε τις αοριστίες από τώρα; Τουλάχιστον να μην πέσουμε εμείς στις παγίδες που εσείς ήδη γνωρίζετε.   

    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 451



    « Απάντηση #78 στις: Κυριακή, 8 Απρ 2007, 13:34:22 »



    Κύριε Ξένο, από τον λίγο χρόνο που είχα την τιμή να συνεργαστώ και να συνομιλήσω μαζί σας, μου δώστατε την εντύπωση ενός ατόμου με ολοκληρωμένο χαρακτήρα και με πολλές ικανότητες. Γι' αυτό πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να εκτοξεύετε αόριστες κατηγορίες, για πιέσεις και παγίδες, τις οποίες αφήνετε να εννοηθεί ότι θα αποκαλύψετε αφού γίνει το show.
    .............

    Δεν μπορώ να αντιληφθώ κάποια πίεση ή παγίδα. Μήπως θα έπρεπε να ξεκαθαρίσετε τις αοριστίες από τώρα; Τουλάχιστον να μην πέσουμε εμείς στις παγίδες που εσείς ήδη γνωρίζετε.   



    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ.

    Αγαπητέ κε Γιάννη με πολύ χαρά σας βλέπω να συμμετέχετε στο θέμα. Αυτό είναι πολύτιμο για μας. Σας ευχαριστω πάρα πολύ για την άποψη που έχετε για μένα. Είναι αμοιβαία η εκτίμηση.
    Δράττομαι της παράθεσής σας να σας απαντήσω. Θα σας απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο, μιάς και απευθύνεστε προσωπικά σε μένα.
    Δεν θέλω να πιστέψω ότι αυτά που γράφετε,  ότι  τα γράφετε, ίσως επειδή σας θίγουν προσωπικά οπουδήποτε; Δεν καταλαβαίνω και δεν αντιλαμβάνομαι κάτι τέτοιο.

    Διακρίνατε κατηγορίες κατά κάποιων; Επειδή πάντως – όπως σας προείπα – είναι αμοιβαία η εκτίμηση, θεωρώ ότι θα πρέπει να σας απαντήσω και γιατί όχι δημόσια. Επαναλαμβάνω την συγνώμη μου που θα απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο.
    1.   Οπωσδήποτε σε μία τέτοια διοργάνωση  υπάρχουν πάντα εμπόδια, ρίσκα, πιέσεις και παγίδες. Σ΄αυτά που αναφέρθηκα και που τα αντιμετωπίζω δεν θεωρώ ότι αφορούν κανένα. Είναι θέμα της ΑΕΜΑ . Εάν κάποιος, θέλει κάποια στιγμή να διοργανώσει κάτι παρόμοιο, τότε θα μοιραστούμε την εμπειρία μας και όχι δημόσια βέβαια.
    2.   Δεν συνηθίζω να μιλάω ή να γράφω με αοριστίες. Σαφώς με τα γραφούμενά μου εγείρω υπόνοιες, αλλά δεν είναι ούτε προς κοινοποίηση, ούτε της παρούσης.  Αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα χρησιμοποιήσω μετά το show. Από πού εξάγεται αυτό το συμπέρασμα; Δεν έχω ανάγκη επιχειρημάτων - με βάση τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε, ώστε να τις χρησιμοποιήσω σαν άλλοθι. Έχω μάθει να αντιμετωπίζω με αξιοπρέπεια τα προβλήματα μου και να τα λύνω. Έχω μάθει να παίρνω την  ευθύνη των πράξεων μου και των αποφάσεων μου. Είμαι υπεύθυνος και όχι ευθυνόφοβος. Σκέφτομαι και ενεργώ δημιουργικά και δεν κάνω πίσω «μήπως συμβεί κάτι και αν». Προχωράω μπροστά χωρίς να σκέφτομαι κυκλικά και να κυνηγάω την ουρά μου. Με την σκέψη μου και την εμπειρία μου ελαχιστοποιώ το ρίσκο – όσο είναι δυνατόν. Τώρα είναι θέμα ανθρώπου. Αυτά σκεφτόμουν όταν αποφάσισα να εμπλακώ με τα διοικητικά της ΑΕΜΑ. Δεν είμαι μόνος μου. Με ακολουθούν άλλοι 65 που με στηρίζουν και με κρίνουν.
    3.   Ότι αφορά τις παγίδες που μου λέτε για να σας τις πω ώστε να σας προφυλάξω, έχω να πω ότι κάποιος  εύκολα μπορεί να τις δεί. Να σας πω μία; Αν μετά από τα έξοδα τον αγώνα και το άγχος, δεν επιτύχει το show, λόγω συμμετοχών, τι θα γίνει; Αυτό δεν συνέβη και πέρυσι – ευτυχώς εν μέρει – που δηλώθηκε συμμετοχή και δεν ήλθε κάποιος αριθμός την τελευταία στιγμή; Και δεν είναι μόνο η οικονομική ζημιά αλλά και ο προσωπικός διασυρμός και αναξιοπιστία που επέρχεται. Η απογοήτευση.  Ας μην νομιστεί ότι γίνεται ένα show από μόνο του. Οι προσωπικές εγγυήσεις και δεσμεύσεις – που φτάνουν μέχρι τα ηγετικά κλιμάκια της ΠΑ- δεν δίνουν περιθώρια για λάθη και ακόμη περισσότερο για ατολμίες και «διυλίσεις κώνωπος». Εδώ στην επαρχία σε ξέρουν και οι πέτρες μετά από 30 χρόνια που είσαι επαγγελματίας. Δεν γίνεται να γκρεμίζεις μία υπόληψη, ένα ύφος και μία αξιοπρέπεια για οτιδήποτε.

    Ζητώ συγνώμη για το προσωπικό ύφος, αλλά δεν γίνεται  να χαρακτηρίζομαι αοριστιολόγος και να φαίνεται ότι πάω να κατηγορήσω κάποιον. Που φαίνεται αυτό; Ποιόν κατηγόρησα; Δεν έχω ανάγκη να κατηγορήσω κανένα για να προφυλαχθώ. Άλλωστε όλοι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα μας.
    Επαναλαμβάνω ότι, αν έχω να πώ κάτι το λέω ευθέως και κατά πρόσωπο. Ότι είχα να πώ το έιπα σε αυτόν που έπρεπε και κατ ιδίαν. Όχι δημόσια. Δεν αφορά την δημοσιότητα. Άλλωστε έχουμε και την συνάντηση της Έδεσσας. Εκεί εάν υπάρχει κάτι μπορεί να το κουβεντιάσουμε.

    Με  πολύ τιμή
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 8 Απρ 2007, 19:16:02 από xenosvag » Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Ξένος
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 451



    « Απάντηση #79 στις: Πέμπτη, 12 Απρ 2007, 18:28:57 »

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

    Παρακαλούμε διαβάστε την παρακάτω ανακοίνωση που αφορά το 2ο MAS.

    * ANAKOINOSI_12042007.zip (125.69 KB - έγινε λήψη 188 φορές.)
    Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Ξένος
    Βαγγέλης Ξένος
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 451



    « Απάντηση #80 στις: Κυριακή, 15 Απρ 2007, 11:08:24 »

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

    Δείτε την αφισσα του 2nd MAS, στο https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?action=tpmod;dl=item164, που ευγενικά καταχώρησε σε download αρχείο το aeromodelling. gr

    Αν θέλετε κάποια κομμάτια επικοινωνήστε μαζί μας, ώστε να σας στείλουμε εάν είναι δυνατόν.

    Καταγράφηκε

    Βαγγέλης Ξένος
    Roinides
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 740



    « Απάντηση #81 στις: Πέμπτη, 19 Απρ 2007, 18:32:35 »

    Kανένα σποτάκι τηλεοπτικό στα περιφεριακά κανάλια; Έχετε κάνει κάτι;

    TRT - ASTRA - ΘΕΣΣΑΛΙΑ...

    Eίναι σημαντικό να δει ο κόσμος τι θα γίνει!
    Καταγράφηκε

    | 700e-MJ3 |
    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #82 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 12:36:34 »

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.
    Δείτε την αφισσα του 2nd MAS, στο https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?action=tpmod;dl=item164, που ευγενικά καταχώρησε σε download αρχείο το aeromodelling. gr
    Αν θέλετε κάποια κομμάτια επικοινωνήστε μαζί μας, ώστε να σας στείλουμε εάν είναι δυνατόν.

    Αν έχετε στείλτε μου γιατί το αρχείο δεν μπορώ να το ξεζιπάρω  idiot2 δεν ξέρω γιατί  Undecided
    Καταγράφηκε




    evan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 7.065


    Ευάγγελος Μιχαηλίδης


    WWW
    « Απάντηση #83 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 13:03:30 »

    Δοκίμασε αποσυμπίεση με το winrar  Azn
    Καταγράφηκε

    Η ύστατη μορφή ελευθερίας είναι η σιωπή. (Γιάννης Ρίτσος)
    alleo
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 216


    « Απάντηση #84 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 13:35:20 »

    Κε  Γιατράκο
    Θέλεις  να  σου  στείλω  με  τα  ΕΛ-ΤΑ  μία  προκύρηξη ;
    Εάν  ναι,  γράψε  μου  τη  διεύθυνσή  σου,  και  σου  την  στέλνω.
    Καταγράφηκε

    Αλέκος Λεονταρίτης
    alleo
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 216


    « Απάντηση #85 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 13:36:56 »

    Επίσης  από  την  ερχόμενη  εβδομάδα  θα  βγουν  και  οι  αφίσες,  και  θα  μπορέσω  να  σου  στείλω  για  το  μαγαζί.
    Καταγράφηκε

    Αλέκος Λεονταρίτης
    Giatrakos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.010


    follow us: facebook.com/GiatrakosModelShop


    WWW
    « Απάντηση #86 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 15:14:42 »

    O.K  Thumbs up την έλαβα και την τύπωσα, ήδη είναι κολλημένη στην είδοδο, καλή επιτυχία  Wink
    Καταγράφηκε




    Roinides
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 740



    « Απάντηση #87 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 15:45:14 »

    Μία ερώτηση.

    Φυσικά αν έρθω σαν επισκέπτης δεν χρειάζεται κάποια ειδική άδεια έτσι;

    Καταγράφηκε

    | 700e-MJ3 |
    andreas
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.283



    « Απάντηση #88 στις: Παρασκευή, 20 Απρ 2007, 18:14:44 »

    ο χωρος της  111Π.Μ θα ειναι ανοιχτος για ολο τον κοσμο εκεινη την ημερα δεν χρειαζετε τιποτα ..... Wink
    Καταγράφηκε

    Fly hard ...land soft!
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.031


    WWW
    « Απάντηση #89 στις: Πέμπτη, 3 Μάι 2007, 19:30:56 »

    O.K  Thumbs up την έλαβα και την τύπωσα, ήδη είναι κολλημένη στην είδοδο, καλή επιτυχία  Wink

    Και στη δική μου....Καλή επιτυχία και από μένα και καλή αντάμωση.
    Καταγράφηκε

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 13     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Ανακοινώσεις (Συντονιστές: Γιώργος Κανδυλάκης, andreas)  |  Θέμα: A.E.MA. - 2ο Modelling Air Show
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.