Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.331 μηνύματα σε 12.381 θέματα από 6.300 Μέλη / Τελευταίο μέλος: CharlesjeF
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 08:55:17

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 19 Απρ 2024, 08:55:17

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:10]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 00:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από tsiou
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 23:05:11]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από chris 1975
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 11:21:01]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 20:51:06]

    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 12:49:07]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 10 Απρ 2024, 08:22:03]

    από Yiannis_S
    [Τρίτη, 9 Απρ 2024, 00:01:58]

    από jjkor
    [Δευτέρα, 8 Απρ 2024, 00:59:23]

    [Πέμπτη, 4 Απρ 2024, 22:49:28]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6300
    Τελευταίο: CharlesjeF
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304331
    Σύνολο θεμάτων: 12381
    Online σήμερα: 89
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 41
    Συνολικά: 43
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 11     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Αερομοντέλο Τηλέμαχος  (Αναγνώστηκε 64196 φορές)
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #15 στις: Δευτέρα, 20 Νοέ 2006, 00:49:45 »

    Καλησπέρα σε όλους,

    Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πράγματι η κατασκευή ολοκληρώθηκε μέσα σε 8 ημέρες.  Τις επόμενες ημέρες θα δημοσιευτεί λεπτομερές κείμενο με τις εντυπώσεις μας. Θα σας ενημερώσω σχετικά. 
    Καταγράφηκε

    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Απάντηση #16 στις: Τρίτη, 21 Νοέ 2006, 21:04:31 »

    ... και τα δικά μου συγχαρητήρια AirHunter ,
    για την κατασκευή του Ιστορικού Τηλέμαχου ...  Thumbs up

    Πάντα Τέτοια ...  Χαμόγελο

    DM 
    Καταγράφηκε

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #17 στις: Τετάρτη, 22 Νοέ 2006, 00:52:36 »

    Αγαπητοί φίλοι,

    Πρόσφατα, και τηρώντας την υπόσχεσή μας στον κο. Ι. Κωνσταντακάτο, όταν προ μηνών προσέφερε τα σχέδια του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ στον πατέρα μου και εμένα, ολοκληρώσαμε την κατασκευή αυτού του πανέμαρφου και ιστορικού αεροσκάφους με αποτελέσματα πολύ πέραν των προσδοκιών μας

    Σημειώνεται ότι

    α: Ήταν η πρώτη φορά που κατασκευάζαμε αεροσκάφος από σχέδια.
    β: Μελετήσαμε και χρησιμοποιήσαμε τις απαραίτητες γνώσεις από τα αντίστοιχα κεφάλαια του βιβλίου για τις κατασκευές (
        http://jkon.aeromodelling.gr/page-3.htm )
    γ: Μελετήσαμε και χρησιμοποιήσαμε τις οδηγίες κατασκευής του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ από το ίδιο βιβλίο.
    δ: Χρησιμοποιήσαμε την τηλεφωνική βοήθεια του κου Ι. Κωνσταντακάτου που άλλωστε μας προσφέρεται πολύ απλόχερα σε κάθε
        περίπτωση.
    ε: Βοηθηθήκαμε από τον ίδιο στην επιλογή/αγορά των υλικών, βοήθεια που αποδείχθηκε πολύ ωφέλιμη αφού τα υλικά του ουραίου
       ήταν ελαφριά και έτσι με το πρώτο "στήσιμο" του αεροσκάφους για το ζύγισμα αυτό "στάθηκε" balanced.

    Για τα όσα μας έχει προσφέρει το site (aeromodelling.gr), αισθανόμαστε την υποχρέωση να μοιραστούμε μαζί σας  κατ' αρχήν την ικανοποίησή μας για το έργο που καταφέραμε και τις διαπιστώσεις/εμπειρίες μας από την κατασκευή αυτή. Σημειώνουμε τα ακόλουθα:
    α: Απαιτείται προσεκτική μελέτη του σχεδίου και επίλυση φυσιολογικών αποριών που θα προκύψουν με την πρώτη μελέτη
    β: Ακολουθήθηκαν πιστά οι οδηγίες κατασκευής του ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ και απεδείχθεισαν πολύ χρήσιμες οι γνώσεις από την μελέτη του
        βιβλίου στον τομέα της κατασκευής.
    γ: Τα σχέδια είναι απολύτως ακριβή και πιστή αντιγραφή από τα σχέδια οδηγεί σε άριστο αποτέλεσμα
    δ: Πρό ενάρξεως της κατασκευής φωτοτυπίσαμε τα αρχικά σχέδια 2 έως 3 φορές έκαστο (πτέρυγα και άτρακτο). Έτσι είχαμε την
        δυνατότητα να κόψουμε μεγάλα και αυτοτελή κομμάτια (ουράιο οριζόντιο και κάθετο, πλευρές ατράκτου κλπ) και να τα
        αποτυπώσουμε κατ' ευθείαν στη balsa
    ε: Τα πλευρίδια κόπηκαν όλα σε μέγεθος Π-5 (του σχεδίου) και αφου ταιριάστηκαν όλα μαζί σφικτά γυαλοχαρτίστηκαν έτσι που όλα
       τελικά προέκυψαν όμοια μεταξύ τους. Αυτό βοήθησε, αφού έγιναν οι απαραίτητες τροποποιήσεις των πλευριδίων σύμφωνα με το
       σχέδιο, στην αρίστη εμφάνιση της πτέρυγας.
    στ. Πολλές φορές αντί για υποδεκάμετρο χρησιμοποιήσαμε διαβήτη για να μεταφέρουμε τα μήκη από το σχέδιο στη balsa.
    ζ. Το συνολικό αποτέλεσμα και αυτό κατά φάσεις φαίνεται στο http://tilemaxos.blogspot.com/ .
    η. Να επαναλάβουμε ότι στη δοκιμή ισορροπίας το αεροσκάφος ισορρόπησε οριζόντια χωρίς επέμβαση ενώ κατα τον έλεγχο της εγκάρσιας θέσης του σημείου ισορροπίας το αριστερό ακροπτέρυγο "κάθησε" 3 εκατοστά, κατάσταση που δεν απαιτεί επέμβαση.

    Θεωρούμε υποχρέωσή μας να ευχαριστήσουμε τον κο. Ι. Κωνσταντακάτο για την διάθεση των σχεδίων, την βοήθεια που μας παρείχε, το συνεχές του κέφι για ανιδιοτελή προσφορά και κυρίως για την προσπάθειά του να πείσει τον συνοδοιπόρό του σε αυτόν τον υπέροχο κόσμο του αερομοντελισμού ότι ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.

    Νικόλας...

    ΥΓ: Απομένει η πτήση τα αποτελέσματα της οποίας θα σας κοινοποιηθούν.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 22 Νοέ 2006, 01:04:09 από AirHunter » Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #18 στις: Τετάρτη, 22 Νοέ 2006, 09:00:37 »

    Αγαπητοί φίλοι Νίκο και Μανώλη,

    ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

    Ελπίζω ότι κι' άλλοι αερομοντελιστές, διαβάζοντας την ιστορία που αποτυπώσατε με λόγια και φωτογραφίες, να αντιληφθούν ότι αερομοντελισμός ειναι και κατασκευή εκτός από πτήση.

    jkon (θείος Γιάννης)
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #19 στις: Τετάρτη, 22 Νοέ 2006, 10:51:21 »

    Συγχαρητήρια για την κατασκευή και καλές πτήσεις  Thumbs up

    Η χαρά της δημιουργίας είναι διαφορετική από της αγοράς.  Wink
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    AirHunter
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48



    WWW
    « Απάντηση #20 στις: Δευτέρα, 27 Νοέ 2006, 00:48:45 »

    Στις εγκαταστάσεις του HobbyBox στο Ακραίφνιο, την 26η Νοε '06 ημέρα γεννεθλίων του μοντελοδρομίου, ο Τηλέμαχος πραγματοποίησε την παρθενική του πτήση με απόλυτη επιτυχία. Η πρώτη πτήση πραγματοποιήθηκε με "πιλότο" τον σχεδιαστή του αεροσκάφους, κο Ι. Κωνσταντακάτο. Στα πρώτα 15 δευτερόλεπτα πτήσεως είχαν ήδη πραγματοποιηθεί οι απαραίτητες διορθώσεις (trimάρισματα) και ταυτόχρονα διαπιστώθηκε το καλό αποτέλεσμα της κατασκευής. Στη συνέχεια απολαύσαμε τις πτητικές ικανότητες και δυνατότητες του Τηλέμαχου.

    Φωτογραφίες μπορείτε να δείτε στο http://tilemaxos.blogspot.com/

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον των φίλων αερομοντελιστών.

    Νικόλας...
    Καταγράφηκε

    ggeorge42
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 458



    « Απάντηση #21 στις: Δευτέρα, 27 Νοέ 2006, 19:28:26 »

    Συγχαρητήρια κι από μένα Thumbs up.
    Ήταν σίγουρα ωραίο να έχεις και τον πνευματικό πατέρα του στην πρώτη πτήση.

    Πάντα τέτοια,
    Γιώργος
    Καταγράφηκε
    akiste
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #22 στις: Κυριακή, 17 Δεκ 2006, 23:30:57 »

    ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ .ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ  ΑΡΧΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ ΤΟ 1978 ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΟ 1981 ΠΕΡΙΠΟΥ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΤΟ 1992 ΟΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑ KADDET SENIORITA  THS SIG TΡΙΚΑΝΑΛΟ
    ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΠΡΟΤΟΠΕΤΑΞΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΑ ΣΩΟ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΑ  ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΤΗΣΗ ΤΡΑΚΑΡΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ , ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΑ ΠΕΤΑΞΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ  ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ 1994 .Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΕΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΧΟΜΠΥ. ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΜΙΑ Τ/Κ  ΜΑΡΚΑΣ  KRAFT 4ΚΑΝΑΛΗ ,ΚΑΙ ΜΙΑ MHXANH PROFI   .40  ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ COXAKIA ΜΟΥ .
    ΜΕ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ  15 ΜΗ ΠΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ  ΠΙΣΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΑΑ  ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΗΛΕΜΑΧΟ  ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΙΦΥΛΟ ΦΥΛΑΔΙΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ .
    ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΩΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΣ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ  ΑΠΟ ΤΟ 1980 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ............13 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΛΙΑ .........
     ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΩΡΑ  ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ  ΕΝΑ ΤΗΛΕΜΑΧΟ  ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΤΑΞΩ  ΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ   ΤΟ  ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ  ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ  ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ  ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΑ ........ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΝΑΒΥΣΣΟ Η ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ ? ΤΟ ΑΚΡΑΙΦΝΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ  ?
     ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ  ΚΑΙ ΜΟΤΕΡ ΤΡΙΦΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ .

    ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΥΠΩΣΑ  ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ  ΚΑΘΑΡΟ ,ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΕΝΘΥΝΩ  ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ  ΜΗ ΜΕ ΦΟΒΑΣΤΕ  ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ  ΕΔΩ ΑΝΑΣΤΗΣΑ ΤΟ SENIORITA ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΦΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ  ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΜ  ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ , Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ  ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ Η ΕΛΕΙΨΗ ΧΡΟΝΟΥ .
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Απάντηση #23 στις: Δευτέρα, 18 Δεκ 2006, 08:53:14 »

    ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΜΙΑ Τ/Κ  ΜΑΡΚΑΣ  KRAFT 4ΚΑΝΑΛΗ ,ΚΑΙ ΜΙΑ MHXANH PROFI   .40  ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ COXAKIA ΜΟΥ .

    ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΥΠΩΣΑ  ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ  ΚΑΘΑΡΟ ,ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΕΝΘΥΝΩ 

    αγαπητέ akiste, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, με πήγες και εμένα πολλά χρόνια πίσω, όταν πράγματι είχα και μαλλιά.

    Στείλε μου πλήρες όνομα και την ταχυδρομική σου διεύθυνση και θα σου στείλω το  σχέδιο του Τηλέμαχου σε κανονικό μέγεθος, δωρεάν.

    Επίσης, αν μπορείς να τα αποχωριστείς,  ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το Kraft και την Profi, για τη συλλογή μου.

    Αναμένω ΠΜ

    jkon (θείος Γιάννης)
    Καταγράφηκε

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    akiste
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #24 στις: Τετάρτη, 20 Δεκ 2006, 01:41:25 »

    ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ Ε-MAIL ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΚΟΜΑΤΙΑ
    Καταγράφηκε
    akiste
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 48


    « Απάντηση #25 στις: Σάββατο, 30 Δεκ 2006, 23:43:07 »

     Thumbs up Thumbs up
    θειε γιαννη  μολις σημερα μου ηρθε το σχεδιο και κανω σα μικρο παιδι που του εφερε ο αι βασιλης αυτο που ζητησε . Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
    τωρα αυτο το παιδι ποτε θα βρει χρονο ............να το φτιαξει ειναι αλλο θεμα ........
    το καλυτερο ομως ειναι να νιωθουμε................. Ποοολύ άνεση  παντα παιδια  Thumbs up Thumbs up Thumbs up


    και παλι χιλια ευχαριστω καλη χρονια και οτι επιθυμεις .
    Καταγράφηκε
    Θάνος
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2


    « Απάντηση #26 στις: Πέμπτη, 1 Φεβ 2007, 15:04:59 »

    Σας ευχαριστώ θερμά για τα σχέδια του Τηλέμαχου.
    Ήδη άρχισα την κατασκευή και σύντομα θα έχω αποτελέσματα !

    Ευχαριστώ και πάλι.
     
    Azn

    Θάνος
    Καταγράφηκε
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #27 στις: Κυριακή, 11 Φεβ 2007, 14:49:28 »

    Θα ηθελα να να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον κυριο Γιαννη που μου εστειλε τα σχεδια του Τηλεμαχου
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    και θα ηθελα να δηλωσω σε ολους σας οτι μακαρι να υπηρχαν τετοιοι ανθρωποι με μερακι και ενδιαφερον να βοηθησουν,σε ολους τους τομεις της πολιτειας... θα ειχαμε μια Ελλαδα καλυτερη

    Ισως να φαινομαι λιγο υπερβολικος αλλα ετσι νοιωθω angel angel angel
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.861



    « Απάντηση #28 στις: Τρίτη, 13 Φεβ 2007, 23:00:27 »

    Κυριε Γιαννη (και υπολοιποι)

    Το σχεδιο του Τηλεμαχου το ξυλο σε ολα τα σημεια ειναι balsa σε διαφορα μεγεθη ή και αλλου ειδους ξυλο??
    Καταγράφηκε

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #29 στις: Τρίτη, 13 Φεβ 2007, 23:13:01 »

    Κυρίως μπάλσα, λίγα κομμάτια από κόντρα πλακέ και τα δοκάρια στήριξης της βάσης της μηχανής και οι καβίλιες στήριξης των φτερών από σκληρό ξύλο.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 11     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω  |  Θέμα: Αερομοντέλο Τηλέμαχος
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.