Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:43:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 09:43:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 194
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 3
    Επισκέπτες: 44
    Συνολικά: 47
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Off topic??  (Αναγνώστηκε 4974 φορές)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 13:46:25 »

    Κυριοι Moderators αν μπορειτε ξεκαθαριστε λιγο αυτο το θεμα με τα Off topic δεν ειναι λογικο αφου υπαρχει ενοτητα
    Καφε , γενικες συζητησεις να μην μπορουμε να συζητησουμε κατι εκτος μοντελισμου η ακομα κατι που να εχει σχεση με μοντελισμο αλλα οχι τοσο αμεση...

    Αν οντως δν θελετε κουβεντα εκτος μοντελισμου η ακομα και κουβεντες που εχουν εμεση σχεση με τον μοντελισμο τοτε προτεινω να βγει αυτη η ενοτητα για να μην εχουμε καθε φορα τους
    εξυπνους οι οποιοι θελουν απλα ειτε να προσθεσουν ενα μυνημα παραπανω στην λιστα τους ειτε θελουν να επιβληθουν σε εμας του υπολοιπους βρισκοντας τετοιες ευκαιριες..

    Εγω προσωπικα προτεινω να υπαρχει μια τετοια κατηγορια στην οποια μπορουμε συζηταμε οτιδηποτε offtopic οπως και σε ολα τα αλλα forum δεν ειναι κατι αρνητικο ισα ισα που μας δινεται μια παραπανω ελευθερια βεβαια και αυτη μεσα σε καποια πλαισια.. δλδ ειμαστε υποχρεωμενοι να γραφουμε οτι οφφ τοπικ θελουμε κατω απο την συγκεκριμενη ενοτητα...

    Στο κατω κατω οποιος δεν θελει δεν παρακολουθει την ενοτητα αυτη και τις συζητησεις...
    Δεν λεω ωραιο το hobby μας αλλα πολλοι εχουμε την αναγκη, μιας και απο εδω μεσα δημιουργουμε απομακρυσμενες φιλιες, να μοιραστουμε και αλλα πραγματα εκτος του χομπυ ή να παρουμε αποψεις φιλων γνωστων και αγνωστων και σε αλλα θεματα..!



    Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #1 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 13:59:46 »

    Καλησπέρα

    Στην κορυφή της συγκεκριμένης ενότητας και σε κάθε σελίδα γράφει το παραπάνω πολύ ξεκάθαρο:

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Οπότε υπάρχουν δύο θέματα.  Πρώτον, ότι αυτή την στιγμή θέματα που δεν έχουν καμία σχέση με τον αερομοντελισμο δεν πρέπει να ανοίγονται.  Και δεύτερον, το οτιδήποτε έχει την οποιαδήποτε σχέση με τον αερομοντελισμό δεν θεωρείται off topic.  Γι' αυτό άλλωστε και υπάρχει η συγκεκριμένη ενότητα.

    Βέβαια η αντίληψη του off-topic είναι μερικές φορές υποκειμενική και δεν σημαίνει ότι αν κάποιος πιστεύει ότι κάτι είναι off-topic ότι σώνει και καλά είναι.  Είναι όμως ξεκάθαρα τα πράγματα, ότι έχει σχέση με τον αερομοντελισμό δεν είναι off-topic, π.χ. φωτογραφική μηχανή που θα χρησιμοποιηθεί και για φωτογράφηση αερομοντέλων ή για τοποθέτηση σε αερομοντέλο.

    Τώρα για πίνακα με πραγματικά off-topic θέματα, η προσωπική μου άποψη είναι ότι μπορεί πολύ εύκολα να γίνει κατάχρηση και να δημιουγηθεί χάος, αλλά είναι θέμα του admin...

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    platoc8
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 81



    WWW
    « Απάντηση #2 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:00:18 »

    MaSt0RaS Προσοχή ! :

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Πρέπει να ντρέπεσαι  ….
    Θα πέσει φωτιά να σε κάψει !

    (K.Serafim Δεν αναφέρομαι σε σας … )
    Καταγράφηκε

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #3 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:02:35 »

    ΔΕν καταλαβες το ξερω τι λεει... Αλλα ειπα πρωτεινω ειτε να γινιε ελευθερα OFF TOPIC  δλδ οπως ιεναι τωρα ο τιτλοσ αλλα με την ελευθερια ειτε να βγει αυτο ο τιτλος και να μπει κατι πιο ξεκαθαρο...

    ΧΑος? δλδ ολα τα αλλα φορουμ γιατι το εχουν ελευθερες συζητησεις?!

    Και για αυτο υπαρχουν οι Mod για να υπαρχει μια ταξη... Δοξα το θεο υπαρχουν πολλοι και νομιζω οτι οτι κανουν το κανουν εθελοντικα με τον να μπει ενα section Ακομα αν δεν προλαβαινεται ισως βαλετε και 2 mod ακομα...! τσαμπα πραγμα!

    Δλδ δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενα τοσο καλο site για τα ελληνικα δεδομενα παντα με τοσος χρηστες με τοσους καλους συμμετεχοντες με τρομερες γνωσεις του αντεικιμενου να εχει καποιες αντιληψεις που δεν συμβαδζουν με τα αλλα φορουμ...

    Ενα αυτο που δεν μπορουμε να πινουμε το ελευθερο καφεδακι μας στο φορουμ με τις παρεες που εχουμε δημιουργησει ΕΔΩ μεσα και δευτερον τα POLLS!
    Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #4 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:10:20 »

    Από την στιγμή που θα φτιάξεις έναν πίνακα για off-topic, τι τάξη να βάλεις;  Με τι κριτήριο θα αφήνεις ή δεν θα αφήνεις κάτι;

    Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που πρέπει ο καθένας να λάβει υπόψιν του.  Π.χ. αν ανοίγονται 20 θέματα off-topic την μέρα και μπαίνεις και ψάχνεις να βρεις τα αερομοντελιστικά θα είναι ωραίο;  Μάλλον όχι.  Τι θα πεις, μέχρι 1 την μέρα;  Δεν γίνεται.  Είναι επιλογές αυτές που κάνει ο admin ανάλογα με το πως θέλει να είναι το forum του.

    Αυτό βέβαια που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί για άλλη μια φορά υπάρχει θέμα με την λειτουργία του forum επειδή κάποιος έγραψε κάτι.  Είναι πολύ ξεκάθαρα τα πράγματα όπως είπα και παραπάνω.  Αν κάποιος δεν το καταλαβαίνει δεν είναι πρόβλημα της λειτουργίας του forum.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    MarD
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.246



    WWW
    « Απάντηση #5 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:17:39 »

    Συμφωνώ με τον Mastora για τα "off topic" αλλά θα διαφωνήσω μαζί του για τα Polls.
    Όπως έχει εξηγήσει πολλές φορές ο admin, τα polls και γενικότερα οι στατιστικές αν διαμορφωθούν κατάλληλα από κάποιους "καθοδηγητές" θα δώσουν μια υποκειμενική εικόνα, μια λανθασμένη ίσως αντίληψη χωρίς αντικειμενικά κριτήρια με αποτέλεσμα να επηρεάσουν την κοινή γνώμη. Όταν λέω χωρίς αντικειμενικά κριτήρια εννοώ πως μια στατιστική έρευνα είναι σύνηθες να μην προϋποθέτει την ανάλυση και επεξήγηση όλων των πλεονεκτημάτων και μειονεκτημάτων των πραγμάτων που συγκρίνει, πράγμα απαραίτητο προκειμένου να πάρουμε ουσιαστικά αποτελέσματα.

    Υ.Γ.: Άλλο καταλληλότερος και άλλο καλύτερος!  laugh
    Καταγράφηκε

    “The helicopter approaches closer than any other [vehicle] to fulfillment of mankind's ancient dreams of the flying horse and the magic carpet.”
    - Igor Sikorsky

    http://www.coolmodels.gr
    platoc8
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 81



    WWW
    « Απάντηση #6 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:20:10 »

    Serafim ..

    Σε ένα γειτονικό Forum υπάρχει η ενότητα :

    "Ελεύθερη συζήτηση - Διαγωνισμοί
    Γενική ελεύθερη συζήτηση ...επί παντός (Όχι αντιπαραθέσεις) - Διαγωνισμο"ί


    Πιστεύεις ότι εδώ υπάρχει ή θα υπάρξει το χάος ??



    Θεωρώ πολύ απλά, ότι ίσος είναι κουραστικό και δύσκολο για τους mod να ψάχνουν / δουλεύουν για την ομαλή λειτουργία του forum και εστί για να είναι πιο απλά τα πράγματα, απαγορεύονται διάφορα .



    Άσχετο .. MarD  με ξέχασες : (

    Καταγράφηκε

    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #7 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:28:28 »

    Serafim ..

    Σε ένα γειτονικό Forum υπάρχει η ενότητα :

    "Ελεύθερη συζήτηση - Διαγωνισμοί
    Γενική ελεύθερη συζήτηση ...επί παντός (Όχι αντιπαραθέσεις) - Διαγωνισμο"ί


    Πιστεύεις ότι εδώ υπάρχει ή θα υπάρξει το χάος ??

    Όχι, δεν υπάρχει κανένα χάος.  Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να υπάρξει αν κάποιος ή κάποιοι το ξεκινούσαν.  Επίσης δεν υπάρχει σύγκριση στα μεγέθη (εδώ υπάρχουν ήδη 100 νέα post περίπου την μέρα χωρίς off-topic και πολλοί χρήστες και είναι πολύ πιο εύκολο να χαθεί ο έλεγχος).

    Όπως είπα και παραπάνω, είναι το τι θέλει να κάνει ο καθένας και πως θέλει να είναι το forum του.  Είναι φυσιολογικό να έχει ο καθένας την άποψή του, εγώ απλά εξέφρασα την δικιά μου και δεν έχω διάθεση να πιέσω κανέναν να την δεχτεί.  Χαμόγελο  Είναι απλά η γνώμη μου και αυτό που μετράει στην προκειμένη περίπτωση είναι η άποψη του admin.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #8 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:31:09 »

    Ακου φιλε MaRd για τα Polls εχω ξαναπει δεν μας ενδιαφερει πιο κατευθυνει τι? Αν εισια λιγο ψαγμενος και εχεις μπροστα σου ενα Poll 1000 ψηφων μπορει να σε βοηθησει πολυ γιατι βεβαια απο κατω θα εχεις και 500 ποστ με επιχειρηματα...
    Επισης δεν ειπα οτι θα υποχρεωθουν τα μελη να τα περνουν στα σοβαρα οποιοι νομιζουν οτι βοηθανε να τα βλεπουν οι υπολοιποι οχι... Πιστευω οτι ειναι λαθος να πηγαινουμε συμφωνα με μια ομαδα ανθρωπων και σκεψεων... Πρεπει να υπαρχει η επιλογη και οποιος θελει την χρησιμοποιει...

    Οσο για τα οφφ τοπικ τωρα πρεπει να υπαρχουν και για τον ανοιγονται πολλα δεν μας ενδιαφερει απλα να μην εχουν μεσα ακαταληλα πραγματα και να μην υπαρχουν διαμαχες τπτ αλλο...
    ΑΠο εκει και περα τα υπολοιπα μενουν και οποιος δεν θελει δεν τα διαβαζει...
    Γιατι δλδ παντα πρεπει να λειτουργουμε εδω μεσα με την σκεψη μερικων ανθρωπων και να μην εχουμε ολες τις επιλογες που θα μπορουσαμε και να χρησιμοποιουμε οποιες θελουμε!
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #9 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:32:06 »

    Serafim ..

    Σε ένα γειτονικό Forum υπάρχει η ενότητα :

    "Ελεύθερη συζήτηση - Διαγωνισμοί
    Γενική ελεύθερη συζήτηση ...επί παντός (Όχι αντιπαραθέσεις) - Διαγωνισμο"ί


    Πιστεύεις ότι εδώ υπάρχει ή θα υπάρξει το χάος ??

    Όχι, δεν υπάρχει κανένα χάος.  Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να υπάρξει αν κάποιος ή κάποιοι το ξεκινούσαν.  Επίσης δεν υπάρχει σύγκριση στα μεγέθη (εδώ υπάρχουν ήδη 100 νέα post περίπου την μέρα χωρίς off-topic και πολλοί χρήστες και είναι πολύ πιο εύκολο να χαθεί ο έλεγχος).

    Όπως είπα και παραπάνω, είναι το τι θέλει να κάνει ο καθένας και πως θέλει να είναι το forum του.  Είναι φυσιολογικό να έχει ο καθένας την άποψή του, εγώ απλά εξέφρασα την δικιά μου και δεν έχω διάθεση να πιέσω κανέναν να την δεχτεί.  Χαμόγελο  Είναι απλά η γνώμη μου και αυτό που μετράει στην προκειμένη περίπτωση είναι η άποψη του admin.

    Σεραφείμ

    Ναι 100 νεα μπορω να σου πω φορουμ που υπαρχουν 300++ νεα ποστ και ομως εχει section Off topic!...!
    Καταγράφηκε
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #10 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:34:59 »

    Δεν τα πολυδιάβασα δεν τα πολυκατάλαβα όλα, γιαυτό να με συγχωρέσετε.

    Έχω όμως μία πρόταση προς τον MaSt0RaS. Να πάρει την δική μου θέση ως mod.
    Καταγράφηκε
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #11 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:46:06 »


    Ναι 100 νεα μπορω να σου πω φορουμ που υπαρχουν 300++ νεα ποστ και ομως εχει section Off topic!...!


    Κι εγώ μπορώ να σου πω forum που ο πίνακας off-topic έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα.  Αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι.  Μπορώ επίσης να σου πω forum που έχουν Karma ενώ σε άλλο forum μόλις ενεργοποιήθηκε το Karma δημιουργήθηκαν πολλά προβλήματα.  Υπάρχουν πολλές και διάφορες περιπτώσεις και αυτό που έγραψα παραπάνω αναφερόταν σε συγκεκριμένη σύγκριση.  Και οι δύο απόψεις έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.  Γι' αυτό άλλωστε και το συζητάμε, αλλιώς δεν θα το συζητούσαμε καθόλου.  Εγώ πιστεύω ότι έχει περισσότερα πλεονεκτήματα η μια άποψη, εσύ ή άλλη.

    Τουλάχιστον εγώ έχω εκφράσει την άποψή μου και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να την υποστηρίξω άλλο.

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #12 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:49:22 »

    Δεν τα πολυδιάβασα δεν τα πολυκατάλαβα όλα, γιαυτό να με συγχωρέσετε.

    Έχω όμως μία πρόταση προς τον MaSt0RaS. Να πάρει την δική μου θέση ως mod.

    Κυριε Νικο δεν ειναι αυτη η λυση... δεν νομιζω οτι προσβαλα καποιον Mod απλα να ξεκαθαρισω το τοποιο θελω.... πιστευω τουλαχιστον αν εχω την ελευθερια να εκφρασω μια αποψει και να προτεινω κατι αλλο..!

    Και πιστευω οτι με αυτη την πραξη σας δεν δεχεστε νεες αποψεις και προτασεις...!
    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #13 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 14:54:46 »

    Ο Serafim πιστεύω ότι το εξηγεί σωστά το θέμα, το έχει άλλωστε καθορίσει με ακρίβεια και ο agridoc...

    Υπάρχουν θέματα και θέματα. Σχετικά, λίγο σχετικά ή και εντελώς άσχετα με το χόμπυ. Τα σχετικά και λίγο σχετικά (π.χ. φωτογρ. μηχανές) τα θέλουμε...

    Όσο για τα άσχετα, είναι τόσα πολλά που θα χαθούμε τζάμπα. Αναφέρθηκε το γειτονικό forum. Εκεί για παράδειγμα, κάποια στιγμή είδα θέμα για κινητά τηλέφωνα, που ήταν σχεδόν διαφημιστική καταχώρηση. Τέτοια θέματα δεν τα χρειαζόμαστε. Ούτε θέματα για πολιτικές - οικονομικές - αθλητικές αναλύσεις. Θα γεμίζουμε τζάμπα σελίδες και δεν θα βγει καμία άκρη.

    Ενίοτε ξεφεύγουμε από τον απόλυτο κανόνα (π.χ. κάποιος άνθρωπος χρειάζεται βοήθεια, Πολυτεχνείο, κλπ) Αυτές είναι οι μικρές εξαιρέσεις. Ο κανόνας είναι ότι το forum είναι για τον αερομοντελισμό. Ούτε καν για άλλα αεραθλήματα...

    Γιατι δλδ παντα πρεπει να λειτουργουμε εδω μεσα με την σκεψη μερικων ανθρωπων και να μην εχουμε ολες τις επιλογες που θα μπορουσαμε και να χρησιμοποιουμε οποιες θελουμε!
    Sad

    Γιατί στα 2500+ μέλη, ο κάθε ένας θα θελήσει να κάνει κάτι διαφορετικό. Βρείτε μου κάπου ένα μέρος όπου ο καθένας μπορεί να κάνει ότι (ΌΤΙ !) θέλει και θα πάω και εγώ...

    Τέλος κάτι γενικό.
    "βαλόμαστε" κατά καιρούς οι moderators ότι δεν κάνουμε σωστά τη δουλειά μας. Υπάρχουν παράπονα ότι είμαστε χαλαροί, ότι είμαστε πολύ αυστηροί, ότι μεροληπτούμε, ότι αφήνουμε το χάος, ότι δεν αφήνουμε να κάνει ο καθένας ότι θέλει...

    Δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι είναι κάτι που γίνεται εθελοντικά, από τον ελεύθερο (?) χρόνο μας, και όχι με 100% δέσμευση, λόγω άλλων προτεραιοτήτων. Κάνουμε όμως ότι καλύτερο μπορούμε, όσο μπορούμε. Προσωπικά θεωρώ ότι η καλή δουλειά πρέπει να γίνεται από όλα τα μέλη και όχι από τους moderators. Αν ισχύσει το πρώτο, η αναγκαιότητα των δεύτερων είναι πολύ μικρή...

    gkan
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    platoc8
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 81



    WWW
    « Απάντηση #14 στις: Πέμπτη, 14 Μάι 2009, 15:15:29 »

    Σήμερα όλα ξεκίνησαν από ένα post reply του κύριου Κώστα Κωστόπουλου  στο thread : “Περί φωτογραφίας ο λόγος”

    Τίτλος πίνακα: Aeromodelling GR Καφέ, γενικές συζητήσεις
    Περιγραφή πίνακα: Μιλήστε εδώ ελεύθερα για αερομοντελλισμό.

    Το Aeromodelling GR, όπως και πολλά άλλα, ΔΕΝ έχει πίνακα του τύπου "μιλήστε ελεύθερα για οτιδήποτε".


    Αν πραγματικά ενοχλεί το θέμα να το κλείδωνε ή και να το έσβηνε, να ξέρουμε  … το να ρίξει ένα απλό post μας μπερδεύει όλους …!


    Συμμετέχω στην συζήτηση αυτή φιλικά γιατί με ενδιαφέρει η ποιότητα στα πράγματα με τα οποία απασχολούμαι …
    Καταγράφηκε

    Σελίδες: [1] 2  Όλοι     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR, λειτουργία, βοήθεια, προτάσεις  |  Θέμα: Off topic??
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.