Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.512 Beiträge in 12.388 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 08:43:54

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Samstag, 18 Mai 2024, 08:43:54

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 02:09]

    [Gestern um 16:04]

    von geoli
    [Gestern um 15:43]

    [Gestern um 14:48]

    [Donnerstag, 16 Mai 2024, 11:35:02]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304512
    Themen insgesamt: 12388
    Heute online: 116
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 0
    Gäste: 22
    Gesamt: 22
    Themavorwähler

    Seiten: 1 ... 93 94 95 [96] 97 98 99 ... 119     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: T REX 600 NITRO  (Gelesen 287919 mal)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1425 am: Montag, 8 Jun 2009, 20:32:08 »

    Αγαπητέ Mastoras, δεν σκάω για το αναταλλακτικό. Εϊναι το μπροστινό γρανάζι στην μπούμα, αυτό που συνδέεται με το κύριο γρανάζι στον κεντρικό άξονα. Δεν τρέχει τίποτα, αύριο κιόλας θα πάω να το πάρω. Απλά το γαμώτο είναι ότι τώρα θα το είχα φτιάξει αντί να ασχολούμαι με μαγαζιά που βαριούνται ή δεν θέλουν να δουλέψουν. Τελικά στην όλη ιστορία ένα συμπέρασμα βγαίνει και ας προσέξουν οι νεοεισερχόμενοι στο χώρο: Θέλετε ένα ανταλλακτικό που είδατε σε κάποια ιστοσελίδα εδώ στο "Ελλάντα"; πάρτε καλού-κακού ένα τηλέφωνο να δείτε άν το έχουν διαθέσιμο, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το παραγγείλετε και να περιμένετε άσκοπα. Θυμός

    ε ναι ρε μανο αλλα βλεπω το ψαχνεις μερες.... εχω 2 καβατζα αν δεν βρεις στο βαζω αυριο σε ενα λεοφωρειο και οποτε βρεις μου στελνεις ενα.... εννοεις το διπλο γραναζι που εχει...! αν ειναι πες μου!
    Gespeichert
    misterHATORI
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 497


    WWW
    « Antwort #1426 am: Montag, 8 Jun 2009, 22:03:56 »

    Ξαναπήγα λοιπόν που λέτε φίλοι μου στο εν λόγω μαγαζί, το "HELILAND" (τώρα θα μου πεις τι ξαναπήγες μαζόχας είσαι; όχι απλά είναι στον δρόμο μου...) με το part number του ανταλλακτικού που γυρεύω. Όταν είπα ακριβώς τι θέλω, καθώς το είδα να το έχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα του, πλακώνει ο τύπος τα τηλέφωνα (προφανώς δεν το είχε διαθέσιμο στο μαγαζί) και μετά από λίγο μου λέει: Δυστυχώς δεν υπάρχει! Σε ερώτησή μου τότε τι το έχεις διαθέσιμο στην ιστοσελίδα σου, μουρμούρισε κάτι που δεν κατάλαβα. Όταν ρώτησα αν πρέπει να το παραγγείλω από την ιστοσελίδα και όχι να έρχομαι από το μαγαζί, μου απάντά: Ναι αλλά μπορεί να κάνει μιά βδομάδα, ίσως και 10 μέρες! Σαν να ήθελε να μου πεί δεν γουστάρω ρε φίλε να πουλήσω! Με λίγα λόγια καταλάβατε πως δουλέυουν ορισμένοι; Πουλάμε αυτοκίνητα (γιατί αυτά πουλάει ο "HELLILAND" ) φτιάχνουμε και μια ιστοσελίδα βαρβάτη, και άμα λάχει πουλάμε ελικόπτερα όποτε και αν έχουμε. Ρε κακομοίρη, αφού ασχολείσαι με τα αμαξάκια τι τα θες τα ελικόπτερα; Λοιπόν επειδή μου την έχει βαρέσει από αύριο σιγά σιγά θα πουλάω κυλότες (της γυναίκας μου που έχει αρκετές...) και θα φτιάξω και μια ιστοσελίδα που θα πουλάω και ελικόπτερα! Και ύστερα σου λένε οι μαγαζάτορες γιατί ψωνίζουμε από το Εξωτερικό. Μα τί να ψωνήσουμε ρε από το "Ελλάντα";   Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
    μανολη ανεβασε καμια φοτο απο της κ@λ@τες να παρω μια να σου κανω κ σεφτε!!!
    αντε κ καλες δουλειες!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ
    Gespeichert

    "FLY OR DIE!"
    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Antwort #1427 am: Montag, 8 Jun 2009, 22:06:51 »

    Γιωργο.. και εσυ θα σκουσες... Ξερεις να θες μια μλκια να πεταξεις και να τυρανιεσαι μερες να το βρεις και να μην το βρισκεις πιστεψε με ειναι απογοητευση...

    Μανο θα μας πεις τελικα τι ανταλακτικο θελεις? ισως το εχει κανεις να στο στειλει να κανεις την δουλεια σου και οταν το βρεις το στελνεις πισω..!
    Αυτό λέω βρε συ φίλε. Βοηθάμε ο ένας τον άλλο (όπως προσφέρθηκες καλή ώρα) και αν δεν βρεθεί η άκρη το παραγγέλνεις και σε 3 μερούλες είναι σπίτι σου. Εγώ πιστεύω πως ο Μάνος τσαντίστηκε για το τσάμπα τρέξιμο και όχι για το ότι δεν βρήκε αυτό που ήθελε. Εγώ τουλάχιστον για αυτό θα έσκαγα, αφού δουλεύω που δουλεύω 10ωρα και 11ωρα, άμα είναι να χάσω και μια ώρα στο πήγαινε έλα τσάμπα, κλάφτα.
    Gespeichert



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #1428 am: Montag, 8 Jun 2009, 22:39:41 »

    Γιωργο.. και εσυ θα σκουσες... Ξερεις να θες μια μλκια να πεταξεις και να τυρανιεσαι μερες να το βρεις και να μην το βρισκεις πιστεψε με ειναι απογοητευση...

    Μανο θα μας πεις τελικα τι ανταλακτικο θελεις? ισως το εχει κανεις να στο στειλει να κανεις την δουλεια σου και οταν το βρεις το στελνεις πισω..!
    Αυτό λέω βρε συ φίλε. Βοηθάμε ο ένας τον άλλο (όπως προσφέρθηκες καλή ώρα) και αν δεν βρεθεί η άκρη το παραγγέλνεις και σε 3 μερούλες είναι σπίτι σου. Εγώ πιστεύω πως ο Μάνος τσαντίστηκε για το τσάμπα τρέξιμο και όχι για το ότι δεν βρήκε αυτό που ήθελε. Εγώ τουλάχιστον για αυτό θα έσκαγα, αφού δουλεύω που δουλεύω 10ωρα και 11ωρα, άμα είναι να χάσω και μια ώρα στο πήγαινε έλα τσάμπα, κλάφτα.
    Ακριβώς τσάμπα τρέξιμο γιατί είχα ξεχάσει σε ποιά χώρα ζω. Φίλε Mastoras σε ευχαριστώ πολύ, δεν θέλω να φανώ ακατάδεχτος, αυτό εξάλλου δείχνει πόσο Ωραίος είσαι! Αλλά έχω βρει ήδη την άκρη. Να΄σαι καλά πάντως φιλαράκι και μακάρι εγώ να σου φανώ χρήσιμος στο μέλλον. Wink
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1429 am: Montag, 8 Jun 2009, 22:49:49 »

    Γιωργο.. και εσυ θα σκουσες... Ξερεις να θες μια μλκια να πεταξεις και να τυρανιεσαι μερες να το βρεις και να μην το βρισκεις πιστεψε με ειναι απογοητευση...

    Μανο θα μας πεις τελικα τι ανταλακτικο θελεις? ισως το εχει κανεις να στο στειλει να κανεις την δουλεια σου και οταν το βρεις το στελνεις πισω..!
    Αυτό λέω βρε συ φίλε. Βοηθάμε ο ένας τον άλλο (όπως προσφέρθηκες καλή ώρα) και αν δεν βρεθεί η άκρη το παραγγέλνεις και σε 3 μερούλες είναι σπίτι σου. Εγώ πιστεύω πως ο Μάνος τσαντίστηκε για το τσάμπα τρέξιμο και όχι για το ότι δεν βρήκε αυτό που ήθελε. Εγώ τουλάχιστον για αυτό θα έσκαγα, αφού δουλεύω που δουλεύω 10ωρα και 11ωρα, άμα είναι να χάσω και μια ώρα στο πήγαινε έλα τσάμπα, κλάφτα.
    Ακριβώς τσάμπα τρέξιμο γιατί είχα ξεχάσει σε ποιά χώρα ζω. Φίλε Mastoras σε ευχαριστώ πολύ, δεν θέλω να φανώ ακατάδεχτος, αυτό εξάλλου δείχνει πόσο Ωραίος είσαι! Αλλά έχω βρει ήδη την άκρη. Να΄σαι καλά πάντως φιλαράκι και μακάρι εγώ να σου φανώ χρήσιμος στο μέλλον. Wink

    ελα μωρε σιγα... ολα καλα αυτο ειναι ο μοντελισμος και γενικα τα hobby τα κανουμε για να περναμε καλα στον ελευθερο χρονο:)
    Gespeichert
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1430 am: Montag, 8 Jun 2009, 22:53:44 »

    Φίλε manosm1, η περίπτωσή σου είναι πανελλαδική. Εγώ πλέον έχω πάθει ανοσία με τέτοια γεγονότα.
    Συμβαίνει παντού. Ετσι έχω βάλει σύστημα, και πρίν πάω για ένα ανταλλακτικό οπουδήποτε, πρώτα τηλέφωνο. Wink

    Εγώ πάλι που περιμένω μπουζί enya απο πρίν το Πάσχα..... Cheesy τι σου λέει. Απο βδομάδα σε βδομάδα πάμε, και βλέπουμε.
    Χαλαρά. Μπαίνοντας πιο πολύ μέσα στό χώρο, θα δείς και άλλα. Wink

    Any way. Λοιπόν παιδιά, μετά απο ενάμιση χρόνο περίπου, νομίζω ότι ήρθε ή ώρα, να μπεί το τ-ρεχ συνεργείο. Sad

    Μιλάμε για γενικό servis. Εχει γίνει μπουργάνα. Ακούγεται λες και είναι....... Εδώ και μέρες ακούω θορύβους περίεργους laugh
    και όλο έλεγα, άντε άλλη μια πτήση.......άλλη μια πτήση.....κ.λ.π.

    Σήμερα όμως στήν προπόνηση, η κατάσταση δεν πήγαινε άλλο.  Το σήκωνα και πονούσε η καρδούλα μου.

    Μου φώναζε βέβαια μέρες, αλλά σήμερα έβαλε τα κλάματα. Undecided  Ενα ντεπόζιτο με το ζόρι, γιατι δεν άντεχα να το ακούω.

    Θά ενημερώσω σχετικά, αλλά μάλλον πάμε για αλλαγή ρουλεμάν..........γενικώς. worry


    « Letzte Änderung: Dienstag, 9 Jun 2009, 18:38:41 von vtr » Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1431 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:04:04 »

    απλα πες μου οτι τοσο καιρο εχεις τα μαμα royleman ΑΒΕC 0 xaxaxa
    εγω εβαλα Αpo bocabearing...

    Αλλα εσενα ειναι αθλιο ελεος.. σαν να τρηβεις φριγανια κανει..!
    Gespeichert
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1432 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:12:45 »

    Σάν να τρίβεις φρυγανιά, ακουγόταν πρίν απο δύο μήνες περίπου.
    Τώρα είναι λές και τρίβεις στραγάλια... laugh
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1433 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:15:42 »

    Σάν να τρίβεις φρυγανιά, ακουγόταν πρίν απο δύο μήνες περίπου.
    Τώρα είναι λές και τρίβεις στραγάλια... laugh
    δεν ειπες τα πρωτα εχεις πανω? ποσο σου κρατησαν πριν αρχισουν τα οργανα?
    τι θα βαλεις πανω/
    Gespeichert
    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Antwort #1434 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:22:11 »

    ρε καννιβαλε!!!!! Γιαννη αμα ειχε χερια το τυρι θα σε βαραγε ρε!!
    δεν τολμω να ρωτηση για τα ρουλεμαν του συμπλεκτη εκει στο  starter shaft?
    Gespeichert

    TDRigid 2011
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1435 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:25:41 »

    MaSt0RaS, μόλις έβγαλα το στροφείο. Το μονοδρομικό είναι εντάξει.

    Αυτό που τήν έχει ακούσει, είναι τα ρουλεμάν στο Engine Bearing Block Set. Καραμπάμ όμως.  Δέν τα έχω αλλάξει απο τότε που το έχω πάρει. Ποοολύ άνεση

    Τα ρουλεμάν του στροφείου, τα είχα αλλάξει με skf, πρίν απο πολλούς μήνες, και πάνε σχετικά καλά. Χαμόγελο

    Μάλλον θα τήν βγάλουμε φθηνά..... Wink  Αυριο θα κατεβάσω το μοτέρ, για να βγάλω τήν βάση.
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1436 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:26:37 »

    ρε καννιβαλε!!!!! Γιαννη αμα ειχε χερια το τυρι θα σε βαραγε ρε!!
    δεν τολμω να ρωτηση για τα ρουλεμαν του συμπλεκτη εκει στο  starter shaft?


    Πώς το κατάλαβες.... laugh laugh
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1437 am: Montag, 8 Jun 2009, 23:40:01 »

    MaSt0RaS, μόλις έβγαλα το στροφείο. Το μονοδρομικό είναι εντάξει.

    Αυτό που τήν έχει ακούσει, είναι τα ρουλεμάν στο Engine Bearing Block Set. Καραμπάμ όμως.  Δέν τα έχω αλλάξει απο τότε που το έχω πάρει. Ποοολύ άνεση

    Τα ρουλεμάν του στροφείου, τα είχα αλλάξει με skf, πρίν απο πολλούς μήνες, και πάνε σχετικά καλά. Χαμόγελο

    Μάλλον θα τήν βγάλουμε φθηνά..... Wink  Αυριο θα κατεβάσω το μοτέρ, για να βγάλω τήν βάση.


    skf Ποια ιενια αυτα δειξε site ...ΑΒΕC Huh
    Gespeichert
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1438 am: Dienstag, 9 Jun 2009, 09:24:08 »

    skf Ποια ιενια αυτα δειξε site ...ΑΒΕC Huh

    Ελα βρέ......skf. Απλά πράγματα. Wink
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1439 am: Dienstag, 9 Jun 2009, 09:49:34 »

    skf Ποια ιενια αυτα δειξε site ...ΑΒΕC Huh

    Ελα βρέ......skf. Απλά πράγματα. Wink
    AAAA.... και πως τα ειδες απο ποιοτητα? εχει και κεραμικα ρουλεμαν ?
    Gespeichert
    Seiten: 1 ... 93 94 95 [96] 97 98 99 ... 119     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Moderator: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Thema: T REX 600 NITRO
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.023 Sekunden mit 25 Zugriffen.