Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.411 μηνύματα σε 12.382 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 02:18:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 02:18:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:16]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:12:49]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    [Παρασκευή, 12 Απρ 2024, 17:02:03]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304411
    Σύνολο θεμάτων: 12382
    Online σήμερα: 44
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 35
    Συνολικά: 35
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 90 91 92 [93] 94 95 96 ... 119     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: T REX 600 NITRO  (Αναγνώστηκε 287244 φορές)
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1380 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:03:50 »

    εγω εχω καθιερωσει 2 φορες την εβδομαδα προπονηση στον εξομοιωτη για μιαμιση ωρα και δυο φορες την εβδομαδα κανονικη πτηση για 4 ωρες  επι 2 αρα πανε δυο γαλονια το σαβ/κο..... στο 4ωρο πεταω 6 πτησεις επι 7.30 λεπτα. 45 λεπτα συνολο  το σαββατο και 45 την κυριακη!
    τωρα τελευταια εχω γκαζωσει γιατι δουλευω πανω σε κατι που εχω υποσχεθει σε μερικους φιλους(βιντεο)....
    θελω να πω σε αυτο το σημειο οτι δεν ειναι ολες μου οι ημερες ιδιες....προχτες την κυριακη πεταξα και εκανα ολο μα@κιες....
    death spiral  απο το 100 μετρα υψος και επεφτα τοσο χαμηλα με αποτελεσμα να πεφτω πισω απο ενα δεντρο και η ανακαμψη να γινετε στα τυφλα...μονο τα  blades ακουγα και μετα απο λιγο εβλεπα και το 700 να σηκωνετε....
    ψυχολογια,ξεκουραση και συγκεντρωση θελει.....

    κανε μλκιες εσυ να σηκωθουν τα blades χωρις το 700..... χαχααχαχ
    εισαι σε καλυτερο επιπεδο απο το video που σου εδειξα?

    ετοιμασου για Srimok παιρνει καλες κριτικες..!
    Καταγράφηκε
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1381 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:06:55 »

    Μα αυτό λείπει αγαπητέ μου, το θάρρος. Ξέρεις τι είναι να σκάσει κάτω και να πληρώνεις από 500euro minimum ειδικά τώρα σε περίοδο οικονομικής ύφεσης; (τον μάθαμε και τον όρο αυτο!) Τελικέ είμαι πολύ χ.στης. Δεν σου κρύβω ότι όταν είμαι χαλαρός όλα καλά. Μόλις αρχίζω να σκέφτομαι διάφορα, ρε λες και έχει μυαλό το Ε/Π και με καταλαβαίνει και μου λέει τώρα θα στην κάνω την λαδιά! Grin Grin
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1382 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:12:10 »

    Μα αυτό λείπει αγαπητέ μου, το θάρρος. Ξέρεις τι είναι να σκάσει κάτω και να πληρώνεις από 500euro minimum ειδικά τώρα σε περίοδο οικονομικής ύφεσης; (τον μάθαμε και τον όρο αυτο!) Τελικέ είμαι πολύ χ.στης. Δεν σου κρύβω ότι όταν είμαι χαλαρός όλα καλά. Μόλις αρχίζω να σκέφτομαι διάφορα, ρε λες και έχει μυαλό το Ε/Π και με καταλαβαίνει και μου λέει τώρα θα στην κάνω την λαδιά! Grin Grin

    κατσε κατσε γιατι μαλλον σου εχουν βαλει πατατες... τι 500ε και μυγδαλα μου λες? το πολυ 200ε...
    Φιλος μου του σβηνει ο κινητηρας τα χανει και αντι να κανει σωστο autorotation ξεφορτιζει το ελικοπτερο και επσε απο τα 15μ σαν πατατα... να καταλαβεις οτι σπασαν και τα 2 Frames αξονες φτερα μονο μπουμα δεν εσπασε και η ζημια ηταν 200ε και αυτο λογω Frames.. Να καταλαβεις οτι ηταν σπασμενα και 2 cyclic servo 9452 ξερετε εκει που βιδωνουν βεβαια να ναι καλα η εποξικη καινουρια τα καναμε..! ΞΕΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Αλλα και παλι οταν εχει υψος θυμασαι ενα πραγμα οποιαδηποτε στιγμη γινει η μλκια τοτε πολυ μα πολυ απλα γυρνας στην θεση hover ηρεμεις κατεβαινεις και τελος... αλλα μιλαμε για υψος 10μ++ ωστε οτι και να κανεις να προλαβεις..>!
    Καταγράφηκε
    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Απάντηση #1383 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:23:36 »

    χαλαρα ειναι το κλειδι!!! δεν μας κηνηγαει κανενας ουτε εχουμε λεφτα για πεταμα γιατι οσο κυνηγιεσαι τοσο θα γινει η μαλακ@!!!
     το κασαμα ειναι εξαιρετικο αλλα με ξενερωσε λιγο!!
    κατι αβαφτα κανοπυ και λιγο οτι δεν μου μοιαζει με 90αρι αλλα με μεγαλομενο 50αρι....
    δεν ξερω...
    στις τελευταιες  προπονησεις δεν εκανα κανονικες ρουτινες αλλα μεμονωμενες μανουβρες και ρυθμισεις .
    οσον αφορα το επιπεδο  θα δειτε δικο μου βιντεο γιατι δεν θελω να περιαυτολογω...
    Καταγράφηκε

    TDRigid 2011
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Απάντηση #1384 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:27:03 »

    Χαλαράαααα, παιδιά.  Μήν αναχώνεστε. Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Sponsored by: nemhobby.com 

    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1385 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:33:40 »

    Μα αυτό λείπει αγαπητέ μου, το θάρρος. Ξέρεις τι είναι να σκάσει κάτω και να πληρώνεις από 500euro minimum ειδικά τώρα σε περίοδο οικονομικής ύφεσης; (τον μάθαμε και τον όρο αυτο!) Τελικέ είμαι πολύ χ.στης. Δεν σου κρύβω ότι όταν είμαι χαλαρός όλα καλά. Μόλις αρχίζω να σκέφτομαι διάφορα, ρε λες και έχει μυαλό το Ε/Π και με καταλαβαίνει και μου λέει τώρα θα στην κάνω την λαδιά! Grin Grin

    κατσε κατσε γιατι μαλλον σου εχουν βαλει πατατες... τι 500ε και μυγδαλα μου λες? το πολυ 200ε...
    Φιλος μου του σβηνει ο κινητηρας τα χανει και αντι να κανει σωστο autorotation ξεφορτιζει το ελικοπτερο και επσε απο τα 15μ σαν πατατα... να καταλαβεις οτι σπασαν και τα 2 Frames αξονες φτερα μονο μπουμα δεν εσπασε και η ζημια ηταν 200ε και αυτο λογω Frames.. Να καταλαβεις οτι ηταν σπασμενα και 2 cyclic servo 9452 ξερετε εκει που βιδωνουν βεβαια να ναι καλα η εποξικη καινουρια τα καναμε..! ΞΕΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Αλλα και παλι οταν εχει υψος θυμασαι ενα πραγμα οποιαδηποτε στιγμη γινει η μλκια τοτε πολυ μα πολυ απλα γυρνας στην θεση hover ηρεμεις κατεβαινεις και τελος... αλλα μιλαμε για υψος 10μ++ ωστε οτι και να κανεις να προλαβεις..>!
    Αγαπητέ μου είσαι σίγουρος; Μόνο ο δέκτης να σπάσει και οι πτέρυγες, νομίζω πάμε στα 200 euro. Άμα βάλουμε και καμιά μπούμα σπασμένη και κανένα servo που πάμε; Όχι τίποτε άλλο, άμα είναι για 200 euro να σκάμε πάμε από τώρα για τούμπες. Cheesy
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 640



    « Απάντηση #1386 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 20:58:00 »

    Λοιπόν για να σπάσει η μονοτονία, και να γίνει και λίγο συζήτηση να μαθαίνουμε και κάτι τις, (εκτός αν γίνομαι βαρετός) εγείρω την εξής απορία: γραμμικό ή expo (για φιλικό προς τον χρήστη, user friendly που λένε και οι κομπιουτεράδες);
    To expo σίγουρο, το κάνεις όπως το θες το E/Π, με το γραμμικό όμως αν δεν κάνω λάθος έχεις ταχύτερη απόκριση (σε τυχών μ...κίες). Τι λέτε; Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    nitro35%
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 108


    nitro powered


    « Απάντηση #1387 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 21:00:23 »

    MaSt0RaS που ειναι το μοντελοδρομιο που πετας? καταπληκτικος χορος...
    Καταγράφηκε

    line up and hold...
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1388 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 21:27:39 »

    MaSt0RaS που ειναι το μοντελοδρομιο που πετας? καταπληκτικος χορος...
    ελα φιλε στο βιντεο δεν ειμαι εγω αλλα ενας γνωστος μου απο εξωτερικο και το εβαλα για να δω που βρισκομαστε...
    Το μοντελοδρομιο ειναι εξωτερικο αλλα και το δικο μας λαμια καλο ειναι...!

    Φιλε μανο πως να σπασει ο δεκτης? θα παρεις φορα και θα κατεβεις? σχεδον ποτε δεν γινεται αυτο... πρεπει να εισαι η ατυχος η ......... καταλαβες...

    Εxpo βαλε... 30%
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1389 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 21:29:03 »

    χαλαρα ειναι το κλειδι!!! δεν μας κηνηγαει κανενας ουτε εχουμε λεφτα για πεταμα γιατι οσο κυνηγιεσαι τοσο θα γινει η μαλακ@!!!
     το κασαμα ειναι εξαιρετικο αλλα με ξενερωσε λιγο!!
    κατι αβαφτα κανοπυ και λιγο οτι δεν μου μοιαζει με 90αρι αλλα με μεγαλομενο 50αρι....
    δεν ξερω...
    στις τελευταιες  προπονησεις δεν εκανα κανονικες ρουτινες αλλα μεμονωμενες μανουβρες και ρυθμισεις .
    οσον αφορα το επιπεδο  θα δειτε δικο μου βιντεο γιατι δεν θελω να περιαυτολογω...

    γιατι ρε τι διαστασεις εχει και φενεται σαν 50αρι... ειναι πιο μεγαλο απο το 700αρι...!
    ΤΟ canopy θα το βγαλουν κιολας θα μπορεις να παρραγγειλεις!
    Καταγράφηκε
    kmiglis
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 292


    get AIRBORNE...!!!


    « Απάντηση #1390 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 21:36:54 »

    χαλαρα ειναι το κλειδι!!! δεν μας κηνηγαει κανενας ουτε εχουμε λεφτα για πεταμα γιατι οσο κυνηγιεσαι τοσο θα γινει η μαλακ@!!!
     το κασαμα ειναι εξαιρετικο αλλα με ξενερωσε λιγο!!
    κατι αβαφτα κανοπυ και λιγο οτι δεν μου μοιαζει με 90αρι αλλα με μεγαλομενο 50αρι....
    δεν ξερω...
    στις τελευταιες  προπονησεις δεν εκανα κανονικες ρουτινες αλλα μεμονωμενες μανουβρες και ρυθμισεις .
    οσον αφορα το επιπεδο  θα δειτε δικο μου βιντεο γιατι δεν θελω να περιαυτολογω...

    γιατι ρε τι διαστασεις εχει και φενεται σαν 50αρι... ειναι πιο μεγαλο απο το 700αρι...!
    ΤΟ canopy θα το βγαλουν κιολας θα μπορεις να παρραγγειλεις!
    κοιτα τι μου εγραψε ο  mercuriell
    miglis - the Srimok is less tall than the big standup 90s like the Aurora / Stratus and Freya but tail boom length and weight is similar - designed to pull 3-axis CG down from the mast. The Compass Odin is similar and the T700 somehat similar too but less so.
    Καταγράφηκε

    TDRigid 2011
    akisazi
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 76


    akisazi


    « Απάντηση #1391 στις: Τρίτη, 2 Ιούν 2009, 22:47:22 »

    Φίλε manosm1 διαβάζω για την εξέλιξη σου  και πραγματικά κάτι μου θυμίζεις? Και εγώ τώρα έβαλα μπροστά στα ε/π και πραγματικά αντιγράφω φόβους και απορίες, μην ανησυχείς όμως κάποια στιγμή  πιστεύω ότι θα’ρθει  από μόνο του. Thumbs up Thumbs up Υπομονή και πάνες και όλα θα πάνε καλά. Grin Grin : Προσοχή μόνο στις ταχυπαλμίες γιατί σε κάποιες ηλικίες δεν είναι και ότι καλύτερο   idiot2 idiot2
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1392 στις: Τετάρτη, 3 Ιούν 2009, 13:44:37 »

    λοιπον παιδια αν θυμαστε καποτε ειχε πεσει του φιλου του αντωνη το ελικοπτερο και ακομα δεν εχει πεταξει... σημερα καθως το τελειωναμε ειδαμε το CLUTCH bell να εχει κινητε σαν στραβη ζαντα... το ανοικσαμε βγαλαμε τον αξονα που εχει μεσα και καταληξσαμε οτι δεν ειναι ο αξονας γιατι κρατοντας το ρουλεμαν 6800ζζ που εχει πανω απο το clutchbell παλι ειχε τζογο..

    Οποτε τι λετε εχει στραβωσει αυτο το μεταλιγο και θελει αλλαγμα?
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #1393 στις: Τετάρτη, 3 Ιούν 2009, 13:55:48 »

    ψαξιμο στο ψαξιμο μαλλον ειναι το ρουλεμαν το οποιο εχει παρει λιγακι και το κανει να φενεται οτι εχει τσογο το θεμα ιεναι πως μπορω να ελεγξω αν ειναι ισιο το clutch bell?
    Καταγράφηκε
    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Απάντηση #1394 στις: Παρασκευή, 5 Ιούν 2009, 12:14:20 »

    Όπως σας υποσχέθηκα, έχω νέα μετά την σημερινή δοκιμαστική πτήση.
    Έκανα ακριβώς τις δοκιμές που ανέφερα πάνω και    ->    Ν Α Ι ,    Β Ρ Ε Θ Η Κ Ε   Η   Λ Υ Σ Η
    Αφού μέχρι τα 2 πρώτα ντεπόζιτα, με αλλαγμένο μπουζί και απενεργοποιημένο header tank είχα την ίδια συμπεριφορά, η τρίτη δοκιμή με απενεργοποιημένο το gov έδειξε τον ένοχο.
    Αφού πρώτα έφτιαξα τις καμπύλες μου για να μην "πολυτσιρίζει" το μοτόρι (80-60-40-60-80), το σήκωσα με απενεργοποιημένο governor. E, όσο και να το πίεσα δεν το έκανε ξανά ποτέ.

    Άρα το πρόβλημά μου λύθηκε guys Thumbs up.

    Το παράξενο της όλης υπόθεσης είναι γιατί τελικά, κάποιες φορές μόλις το ε/π πηγαίνει να έρθει σε κατάσταση invert, το governor δημιουργεί αυτή τη δυσλειτουργία? Απο την στιγμή που οι ενεργοποιημένες καμπύλες που δουλεύουν πίσω από το gov είναι πάντα πάνω από το 55%, τι μπορεί να συμβαίνει?
    ΣυνTRexάκιδες και μη.
    Βρέθηκε και άλλος στον πλανήτη που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα τώρα που μιλάμε. Πιστεύω πως αργά ή γρήγορα θα αποκαλυφτεί το τι ακριβώς συμβαίνει προς γνώση και συμμόρφωση.

    Λοιπόν Φίλοι, χρειάζομαι τα φώτα και τις ιδέες σας στο γνωστό θέμα.

    Με λίγο ψάξιμο στο εξωτερικό, βγήκαν διάφορα παρόμοια θέματα και προτάσεις για το πρόβλημά μου (τα οποία αν καταφέρω θα δοκιμάσω μέσα στο ΣΚΔ). Αν εξαιρέσουμε μια περίπτωση που ίσως τα ευαίσθητα καλώδια του gov μπορεί να χάνουν επαφή με το throttle servo η τον σένσορα σε απότομες συνθήκες, οι περισσότεροι καταλήγουν ότι το gov για κάποιο λόγο πέφτει κάτω από το 50% (που χρειάζεται) των καμπυλών και απενεργοποιήται.
    Δύο πράγματα που μου έρχονται αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν:
    1) Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται reverse το κανάλι του gov? Τι εννοώ με αυτό. Υπάρχει περίπτωση το gov (ch7) να είναι ανάποδα (normal ή reverse) και αντί να διαβάζει τις καμπύλες 100-55-100 που το έχω, να διαβάζει 100-45-100 ? ? ?
    Γιατί αν είναι έτσι, σίγουρα απενεργοποιήται το governor και να ο φταίχτης.

    2) Μια άλλη σκέψη είναι, ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος για την ρύθμιση του throttle servo? Τι εννοώ. Με ρυθμισμένα τα ATV's του throttle servo στο 100%-100% έχεις ένα καρμπιρατέρ που στο 100% του throttle stick είναι τέρμα ανοικτό, στο 50% στη μέση και στο 0% τέρμα κλειστό (άρα δεν κρατάει ρελαντί). Για να ρυθμίσουμε το "σωστό" κατώτατο σημείο του καρμπιρατέρ (όταν έχουμε το throttle stick στο 0%) ώστε να είναι στο ρελαντί, ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος? Με την χρήση των ATV's ή με την σωστή ρύθμιση των καμπυλών ? ? ?
    Γιατί υπάρχει μια περίπτωση που λέει ότι, η χρήση των ATV που έχει όσα γνωστά στραβά μπορούν να προκαλέσουν (όπως παραλλαγή των επιθυμητών καμπυλών), να κάνουν το governor να διαβάζει εσφαλμένες καμπύλες  και οριακά να απενεργοποιήται σε συγκεκριμένα σημεία.

    Παρακαλώ σκεφτείτε και τις δυο περιπτώσεις και περιμένω τα σχόλια σας Wink.
    Καταγράφηκε



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    Σελίδες: 1 ... 90 91 92 [93] 94 95 96 ... 119     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: T REX 600 NITRO
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.