Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 Beiträge in 12.387 Themen von 6.239 Mitglieder / Neuestes Mitglied: Νικ.
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:11:30

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
Suche:     Erweiterte Suche
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Willkommen Gast. Bitte einloggen oder registrieren.
Haben Sie Ihre Aktivierungs E-Mail übersehen?
Freitag, 17 Mai 2024, 10:11:30

Einloggen mit Benutzername, Passwort und Sitzungslänge
    Neue Themen
    [Heute um 01:44]

    [Gestern um 11:35]

    von snoopy
    [Montag, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Sonntag, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samstag, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Freitag, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Donnerstag, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Montag, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Sonntag, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Freitag, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mittwoch, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Freitag, 26 Apr 2024, 12:30:31]

    [Mittwoch, 24 Apr 2024, 19:34:42]

    [Montag, 22 Apr 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Mitglieder
    Mitglieder insgesamt: 6239
    Neuester: Νικ.
    Statistiken
    Beiträge insgesamt: 304506
    Themen insgesamt: 12387
    Heute online: 44
    Maximal online: 959
    (Sonntag, 18 Okt 2020, 16:30:52)
    Benutzer Online
    Benutzer: 3
    Gäste: 11
    Gesamt: 14
    Themavorwähler

    Seiten: 1 ... 92 93 94 [95] 96 97 98 ... 119     Nach unten
    Drucken
    Autor Thema: T REX 600 NITRO  (Gelesen 287775 mal)
    ARMANDO
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Beiträge: 48



    « Antwort #1410 am: Samstag, 6 Jun 2009, 20:42:06 »

    Με λιγα λογια αλλα λογια να αγαπιομαστε  laugh laugh laugh laugh
    Gespeichert

    - Align T-Rex 600 NSP, Spartan ds760
    - Raptor Titan 50, Futaba 401
    - Align T-rex 500 ESP, JR G770 3D
    - JR DSX9
    vtr
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 4.568


    α........ ρε και να ειχα τα 3 ΧΧΧ...


    « Antwort #1411 am: Samstag, 6 Jun 2009, 21:11:52 »

    Εντάξει ρε φίλε.....τά λάθη είναι ανθρώπινα. Wink  Σέ όλους έχει συμβεί. Χαμόγελο
    Gespeichert

    Sponsored by: nemhobby.com 

    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 1.938


    « Antwort #1412 am: Samstag, 6 Jun 2009, 23:58:15 »

    Εντάξει να το κάνει ένα μαγαζάκι της γειτονιάς "πάει και έρχεται", να το κάνει όμως μαγαζί με "όνομα" είναι χοντρό.

    Σαλμονέλα παθαίνεις μόνο στα μαγαζιά με τρανταχτά "ονόματα". Στα ταβερνάκια της γειτονιάς σου ποτέ.
    Gespeichert
    Takis42
    Aeromodeller
    *
    Offline Offline

    Beiträge: 21


    « Antwort #1413 am: Sonntag, 7 Jun 2009, 00:26:43 »

    Ήμουν και εγώ εκεί χι χι χι  Grin Grin Grin!!!
    Καλά ο Παναγιώτης εκτός του ότι σε λίγο καιρό θα πετάει ωραία, είναι και πολύ σχολαστικός! Μου βρήκε το θηρίο σπασμένο γρανάζι. Φίλε Βασίλη το Rex σου είναι κόσμημα! το είδα από κοντά και χάζεψα!! Cheesy Cheesy Cheesy

    Φιλε Μανο εισαι πολυ καλος δεν σε ξεχασα... αλλα λες στο forum και αλλα βλεπω στην πραξη:-))) Μια χαρα πετας και εσυ....
    Gespeichert
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #1414 am: Sonntag, 7 Jun 2009, 10:37:34 »

    Φίλε Παναγιώτη σου είμαι πολύ υποχρεωμένος, χάρις σε σένα εντοπίσαμε το πρόβλημα. Μου πήρε 5 λεπτά για να το βγάλω το γρανάζι. Τώρα ψάχνω να δω που θα το βρω άμεσα. Σε όσα μαγαζιά είδα είναι sold out. Εκτός αν το πάρεις κομπλέ με όλα τα παρελκόμενα. Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή του Νίκου Κυρμπέση, για να μην πάθω "Σαλμονέλα". Θα ψάξω σε μαγαζάκι της γειτονιάς μου που τον ξέρω και με ξέρει. Χαμόγελο
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1415 am: Sonntag, 7 Jun 2009, 11:51:13 »

    Φίλε Παναγιώτη σου είμαι πολύ υποχρεωμένος, χάρις σε σένα εντοπίσαμε το πρόβλημα. Μου πήρε 5 λεπτά για να το βγάλω το γρανάζι. Τώρα ψάχνω να δω που θα το βρω άμεσα. Σε όσα μαγαζιά είδα είναι sold out. Εκτός αν το πάρεις κομπλέ με όλα τα παρελκόμενα. Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή του Νίκου Κυρμπέση, για να μην πάθω "Σαλμονέλα". Θα ψάξω σε μαγαζάκι της γειτονιάς μου που τον ξέρω και με ξέρει. Χαμόγελο
    τι γραναζι θες? MainGear και τι προβλημα εχεις? ακουμπουσε καπου...
    Gespeichert
    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Antwort #1416 am: Sonntag, 7 Jun 2009, 11:52:56 »

    Φίλε Παναγιώτη σου είμαι πολύ υποχρεωμένος, χάρις σε σένα εντοπίσαμε το πρόβλημα. Μου πήρε 5 λεπτά για να το βγάλω το γρανάζι. Τώρα ψάχνω να δω που θα το βρω άμεσα. Σε όσα μαγαζιά είδα είναι sold out. Εκτός αν το πάρεις κομπλέ με όλα τα παρελκόμενα. Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή του Νίκου Κυρμπέση, για να μην πάθω "Σαλμονέλα". Θα ψάξω σε μαγαζάκι της γειτονιάς μου που τον ξέρω και με ξέρει. Χαμόγελο
    +1 Μάνο
    Gespeichert



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #1417 am: Montag, 8 Jun 2009, 16:47:52 »

    Ξαναπήγα λοιπόν που λέτε φίλοι μου στο εν λόγω μαγαζί, το "HELILAND" (τώρα θα μου πεις τι ξαναπήγες μαζόχας είσαι; όχι απλά είναι στον δρόμο μου...) με το part number του ανταλλακτικού που γυρεύω. Όταν είπα ακριβώς τι θέλω, καθώς το είδα να το έχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα του, πλακώνει ο τύπος τα τηλέφωνα (προφανώς δεν το είχε διαθέσιμο στο μαγαζί) και μετά από λίγο μου λέει: Δυστυχώς δεν υπάρχει! Σε ερώτησή μου τότε τι το έχεις διαθέσιμο στην ιστοσελίδα σου, μουρμούρισε κάτι που δεν κατάλαβα. Όταν ρώτησα αν πρέπει να το παραγγείλω από την ιστοσελίδα και όχι να έρχομαι από το μαγαζί, μου απάντά: Ναι αλλά μπορεί να κάνει μιά βδομάδα, ίσως και 10 μέρες! Σαν να ήθελε να μου πεί δεν γουστάρω ρε φίλε να πουλήσω! Με λίγα λόγια καταλάβατε πως δουλέυουν ορισμένοι; Πουλάμε αυτοκίνητα (γιατί αυτά πουλάει ο "HELLILAND" ) φτιάχνουμε και μια ιστοσελίδα βαρβάτη, και άμα λάχει πουλάμε ελικόπτερα όποτε και αν έχουμε. Ρε κακομοίρη, αφού ασχολείσαι με τα αμαξάκια τι τα θες τα ελικόπτερα; Λοιπόν επειδή μου την έχει βαρέσει από αύριο σιγά σιγά θα πουλάω κυλότες (της γυναίκας μου που έχει αρκετές...) και θα φτιάξω και μια ιστοσελίδα που θα πουλάω και ελικόπτερα! Και ύστερα σου λένε οι μαγαζάτορες γιατί ψωνίζουμε από το Εξωτερικό. Μα τί να ψωνήσουμε ρε από το "Ελλάντα";   Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1418 am: Montag, 8 Jun 2009, 16:50:48 »

    Ξαναπήγα λοιπόν που λέτε φίλοι μου στο εν λόγω μαγαζί, το "HELILAND" (τώρα θα μου πεις τι ξαναπήγες μαζόχας είσαι; όχι απλά είναι στον δρόμο μου...) με το part number του ανταλλακτικού που γυρεύω. Όταν είπα ακριβώς τι θέλω, καθώς το είδα να το έχει διαθέσιμο στην ιστοσελίδα του, πλακώνει ο τύπος τα τηλέφωνα (προφανώς δεν το είχε διαθέσιμο στο μαγαζί) και μετά από λίγο μου λέει: Δυστυχώς δεν υπάρχει! Σε ερώτησή μου τότε τι το έχεις διαθέσιμο στην ιστοσελίδα σου, μουρμούρισε κάτι που δεν κατάλαβα. Όταν ρώτησα αν πρέπει να το παραγγείλω από την ιστοσελίδα και όχι να έρχομαι από το μαγαζί, μου απάντά: Ναι αλλά μπορεί να κάνει μιά βδομάδα, ίσως και 10 μέρες! Σαν να ήθελε να μου πεί δεν γουστάρω ρε φίλε να πουλήσω! Με λίγα λόγια καταλάβατε πως δουλέυουν ορισμένοι; Πουλάμε αυτοκίνητα (γιατί αυτά πουλάει ο "HELLILAND" ) φτιάχνουμε και μια ιστοσελίδα βαρβάτη, και άμα λάχει πουλάμε ελικόπτερα όποτε και αν έχουμε. Ρε κακομοίρη, αφού ασχολείσαι με τα αμαξάκια τι τα θες τα ελικόπτερα; Λοιπόν επειδή μου την έχει βαρέσει από αύριο σιγά σιγά θα πουλάω κυλότες (της γυναίκας μου που έχει αρκετές...) και θα φτιάξω και μια ιστοσελίδα που θα πουλάω και ελικόπτερα! Και ύστερα σου λένε οι μαγαζάτορες γιατί ψωνίζουμε από το Εξωτερικό. Μα τί να ψωνήσουμε ρε από το "Ελλάντα";   Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

    τωρα δεν ξερω τι να πω... να ελεγες για το γνωστο μαγαζι παραπονα να πω ναι αλλα αν αρχισαν και τα καλα μαγαζια να κανουν τετοια...........
    τελειωσαμε... Βασικα λαθος δεν τελειωσαμε υπαρχει και η UK... ουτε τελωνεια ουτε τπτ... Και τα μεταφορια? οσο πληρωνω αθηνα λαμια αλλα τοσα για αγγλια λαμια... !
    (θα ηθελα πολυ να δω και απαντηση απο το μαγαζι...)
    Gespeichert
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #1419 am: Montag, 8 Jun 2009, 16:59:37 »

    Σε αυτό το σημείο οφείλω να διευκρινήσω κάτι γιατί ίσως και εγώ γίνομαι παρορμητικός και δεν μου αρέσει να λέω "σκληρά" λόγια. Ο καθένας μπορεί να δουλεύει όπως θέλει και με όποιο τρόπο θέλει. Οφείλει όμως να σέβεται τον πελάτη (όχι μόνο αυτόν που ήδη έχει αλλά και τον μελλοντικό) να τον ενημερώνει και μάλιστα σωστά. Το να έχεις μια ιστοσελίδα χωρίς τίποτε από πίσω και αυτό σωστό και θεμιτό (έτσι εξάλλου δουλέυουν πολλοί και στο εξωτερικό). Το μαγαζί τότε τί το θες. Και την ιστοσελίδα σου την ενημερώνεις; Πως θα εμπιστευτεί άλλος τα προϊόντα σου; Πρόσφατα πάλι από ιστοσελίδα της επαρχίας περίμανα σα μ@λ@κ@ς ένα εξάρτημα το οποίο είχα παραγγείλει κανονικά και μετά 10 μέρες μου λέι δεν το χουμε! Ρε αν δεν μαθετε να δουλεύετε, τον πρώτο καιρό θα κάνετε λίγα λεφτά και μετά πάπαλα χωνέψτε το!!! Θυμός Θυμός
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    BasPap
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 337



    « Antwort #1420 am: Montag, 8 Jun 2009, 17:19:32 »

    Σε αυτό το σημείο οφείλω να διευκρινήσω κάτι γιατί ίσως και εγώ γίνομαι παρορμητικός και δεν μου αρέσει να λέω "σκληρά" λόγια. Ο καθένας μπορεί να δουλεύει όπως θέλει και με όποιο τρόπο θέλει. Οφείλει όμως να σέβεται τον πελάτη (όχι μόνο αυτόν που ήδη έχει αλλά και τον μελλοντικό) να τον ενημερώνει και μάλιστα σωστά. Το να έχεις μια ιστοσελίδα χωρίς τίποτε από πίσω και αυτό σωστό και θεμιτό (έτσι εξάλλου δουλέυουν πολλοί και στο εξωτερικό). Το μαγαζί τότε τί το θες. Και την ιστοσελίδα σου την ενημερώνεις; Πως θα εμπιστευτεί άλλος τα προϊόντα σου; Πρόσφατα πάλι από ιστοσελίδα της επαρχίας περίμανα σα μ@λ@κ@ς ένα εξάρτημα το οποίο είχα παραγγείλει κανονικά και μετά 10 μέρες μου λέι δεν το χουμε! Ρε αν δεν μαθετε να δουλεύετε, τον πρώτο καιρό θα κάνετε λίγα λεφτά και μετά πάπαλα χωνέψτε το!!! Θυμός Θυμός

    +100
    Gespeichert

    T-Rex 600N converted to electric.
    cu19x
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Beiträge: 464


    Μωραΐτης Γιώργος


    « Antwort #1421 am: Montag, 8 Jun 2009, 17:44:32 »

    Φίλε Μάνο καλησπέρα.
    Πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατί όσες φορές (5-6) έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο κατάστημα, ότι έλεγε στο site το είχε και τα παιδιά εκεί ήταν οκ .
    Αλλά αν θες τη γνώμη μου, τρελαίνεσαι χωρίς να υπάρχει λόγος. Δεν χρειάζεται να σκάμε για το αν κάνουν καλά τη δουλειά τους ή όχι. Αν κάποιος ξοδεύει ένα κάρο λεφτά για διαφήμηση και κάνει δυσφήμηση ο ίδιος στον εαυτό του, με 'γειά του με χαρά του. Εκείνος θα χάσει από εσένα τα 10-20-30 € τώρα, 100-200-1000€ αργότερα. Αυτά τα λεφτά θα τα δώσεις στο  χ κινέζο, ιαπωνέζο, αμερικάνο, ταγκανικεζο και θα είναι όλοι ευχαριστημένοι, και εσύ και ο χ άγνωστος και ο ψ Έλληνας που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν σε εξυπηρέτησε. Αυτό το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει και για μένα είναι ξεκάθαρο. "Συνεργάζομαι" με αυτούς που με εξυπηρετούν, παιδιά που έχουν όρεξη. Αυτή την όρεξη εγώ την πληρώνω με χαρά. Οι υπόλοιποι έχασαν.
    Gespeichert



    Trex 600NSP
    HDX 450 V3
    Walkera 36
    Kyosho EP Caliber M24
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Antwort #1422 am: Montag, 8 Jun 2009, 19:58:07 »

    Φίλε Μάνο καλησπέρα.
    Πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατί όσες φορές (5-6) έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο κατάστημα, ότι έλεγε στο site το είχε και τα παιδιά εκεί ήταν οκ .
    Αλλά αν θες τη γνώμη μου, τρελαίνεσαι χωρίς να υπάρχει λόγος. Δεν χρειάζεται να σκάμε για το αν κάνουν καλά τη δουλειά τους ή όχι. Αν κάποιος ξοδεύει ένα κάρο λεφτά για διαφήμηση και κάνει δυσφήμηση ο ίδιος στον εαυτό του, με 'γειά του με χαρά του. Εκείνος θα χάσει από εσένα τα 10-20-30 € τώρα, 100-200-1000€ αργότερα. Αυτά τα λεφτά θα τα δώσεις στο  χ κινέζο, ιαπωνέζο, αμερικάνο, ταγκανικεζο και θα είναι όλοι ευχαριστημένοι, και εσύ και ο χ άγνωστος και ο ψ Έλληνας που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν σε εξυπηρέτησε. Αυτό το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει και για μένα είναι ξεκάθαρο. "Συνεργάζομαι" με αυτούς που με εξυπηρετούν, παιδιά που έχουν όρεξη. Αυτή την όρεξη εγώ την πληρώνω με χαρά. Οι υπόλοιποι έχασαν.

    Γιωργο.. και εσυ θα σκουσες... Ξερεις να θες μια μλκια να πεταξεις και να τυρανιεσαι μερες να το βρεις και να μην το βρισκεις πιστεψε με ειναι απογοητευση...

    Μανο θα μας πεις τελικα τι ανταλακτικο θελεις? ισως το εχει κανεις να στο στειλει να κανεις την δουλεια σου και οταν το βρεις το στελνεις πισω..!
    Gespeichert
    manosm1
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 640



    « Antwort #1423 am: Montag, 8 Jun 2009, 20:18:04 »

    Αγαπητέ Mastoras, δεν σκάω για το αναταλλακτικό. Εϊναι το μπροστινό γρανάζι στην μπούμα, αυτό που συνδέεται με το κύριο γρανάζι στον κεντρικό άξονα. Δεν τρέχει τίποτα, αύριο κιόλας θα πάω να το πάρω. Απλά το γαμώτο είναι ότι τώρα θα το είχα φτιάξει αντί να ασχολούμαι με μαγαζιά που βαριούνται ή δεν θέλουν να δουλέψουν. Τελικά στην όλη ιστορία ένα συμπέρασμα βγαίνει και ας προσέξουν οι νεοεισερχόμενοι στο χώρο: Θέλετε ένα ανταλλακτικό που είδατε σε κάποια ιστοσελίδα εδώ στο "Ελλάντα"; πάρτε καλού-κακού ένα τηλέφωνο να δείτε άν το έχουν διαθέσιμο, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το παραγγείλετε και να περιμένετε άσκοπα. Θυμός
    Gespeichert

    «Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
    Οι ανόητοι άνθρωποι μιλούν επειδή πρέπει να πουν κάτι» .

    Πλάτωνας
    Γκούσκος Διονύσιος
    Moderator
    *****
    Offline Offline

    Beiträge: 2.268


    Ζάκυνθος


    WWW
    « Antwort #1424 am: Montag, 8 Jun 2009, 20:29:17 »

    Τελικά στην όλη ιστορία ένα συμπέρασμα βγαίνει και ας προσέξουν οι νεοεισερχόμενοι στο χώρο: Θέλετε ένα ανταλλακτικό που είδατε σε κάποια ιστοσελίδα εδώ στο "Ελλάντα"; πάρτε καλού-κακού ένα τηλέφωνο να δείτε άν το έχουν διαθέσιμο, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το παραγγείλετε και να περιμένετε άσκοπα. Θυμός
    +100 Thumbs up

    Ελλάς το μεγαλείο σου....

     Αυτοεξηγούμενο
    Gespeichert

    Seiten: 1 ... 92 93 94 [95] 96 97 98 ... 119     Nach oben
    Drucken
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα με καύσιμο (Moderator: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Thema: T REX 600 NITRO
    Gehe zu:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Prüfe XHTML 1.0 Prüfe CSS
    Seite erstellt in 0.024 Sekunden mit 26 Zugriffen.