Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.508 Messages dans 12.387 Fils de discussion par 6.239 Membres / Dernier membre: Νικ.
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 15:20:54

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
Rechercher:     avancée
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Bienvenue, Invité. Veuillez vous connecter ou vous inscrire.
Avez-vous perdu votre courriel d'activation?
Vendredi, 17 Mai 2024, 15:20:54

Connexion avec identifiant, mot de passe et durée de la session
    Matières récentes
    [Aujourd'hui à 14:48]

    [Aujourd'hui à 14:08]

    [Hier à 11:35]

    par snoopy
    [Lundi, 13 Mai 2024, 08:35:43]

    [Dimanche, 12 Mai 2024, 14:53:18]

    [Samedi, 11 Mai 2024, 20:08:18]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 23:15:04]

    [Vendredi, 10 Mai 2024, 17:13:22]

    [Jeudi, 9 Mai 2024, 15:30:01]

    [Lundi, 6 Mai 2024, 01:30:30]

    [Dimanche, 5 Mai 2024, 14:26:40]

    [Vendredi, 3 Mai 2024, 20:02:54]

    [Mercredi, 1 Mai 2024, 09:15:28]

    [Vendredi, 26 Avril 2024, 12:30:31]

    [Mercredi, 24 Avril 2024, 19:34:42]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Membres
    Total des membres: 6239
    Dernier: Νικ.
    Stats
    Total des messages: 304508
    Total des fils de discussion: 12387
    En ligne aujourd'hui: 44
    Jamais en ligne: 959
    (Dimanche, 18 Oct. 2020, 16:30:52)
    Membres en ligne
    Membres: 5
    Invités: 28
    Total: 33
    Choix de thème

    Μην ανοίγετε εδώ θέματα που δεν έχουν καμμία σχέση με αερομοντελισμό. Το πιθανότερο είναι οτι θα διαγραφούν γιατί είναι εκτός αντικειμένου του Aeromodelling GR.

    Pages: 1 2 [3] 4 5     Bas de page
    Imprimer
    Auteur Fil de discussion: Μέλος σε περισσότερα σωματεία κοινού σκοπού?  (Lu 7946 fois)
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #30 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 06:12:44 »

    Ναι.

    Μιλάει για αθλητές που μπορούν να γραφτούν και μέλη στο σωματείο. Ή σε ένωση, ή στην Ομοσπονδία

    Δεν βλέπω να μιλάει για διαφορετικά σωματεία.

    Διαβάζω λάθος?

    ναι κ. Κανδυλακη, αφηνει παραθυρακι το συγκεκριμενο.
    Μιλαει για αθλητες (σε ισχύ, αρα ήδη εγγεγραμμενους σε σωματειο ) οι οποιοι και μπορουν να γινοτν μελη σε σωματειο που καλλιεργει τον ιδιο κλαδο αθλησης.

    Ας ξεκινήσουμε με την απλή συνθήκη.
    Άλλη η ιδιότητα του αθλητή και άλλη η ιδιότητα του μέλους.
    Οι δύο ιδιότητες μπορούν να υφίστανται στο ίδιο άτομο, μόνο στις εξαιρέσεις του νόμου, και εφ’ όσον είναι ανω των 35 ετών.

    Φυσικά δεν επιτρέπεται να είσαι αθλητής σε δύο σωματεία, ούτε μέλος σε δύο, έχετε ήδη διαβάσει τα σχετικά χαρτιά.
    Σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει συνάγω (προσωπική άποψη), ότι δεν απαγορεύει ο νόμος είναι να είσαι μέλος σε ένα σωματείο και αθλητής σε άλλο. Αλλά ποια σωματεία θα δεχθούν κάτι τέτοιο;

    Στις υπόλοιπες ομάδες, ένα μέλος μπορεί να γίνει αθλητής άμεσα, αδρανοποιώντας την ιδιότητα του μέλους για όσο καιρό είναι αθλητής.
    Αθλητής μπορεί να γίνει μέλος (ή να ξανα-αποκτήσει την ιδιότητα του μέλους), ένα χρόνο μετά την συμμετοχή του σε επίσημο αγώνα της ομοσπονδίας.

    Σύμφωνα με την δική μου θεωρία (δεν την έχω τεκμηριώσει ακόμα) το άτομο αποκτά την αθλητική ιδιότητα από την ομοσπονδία, κατόπιν αίτησης του σωματείου του, και εντάσσεται στο συγκεκριμένο σωματείο. Τις αθλητικές ταυτότητες τις εκδίδει η Ομοσπονδία. Το ίδιο ισχυει και για τις διεθνείς ταυτότητες.
    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #31 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 06:27:02 »

    Με γεγονότα πρόσφατα για να έχετε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.

    Περιληπτικά ο Γιώργος Σκαργιώτης είναι Γραμματέας της Αερολέσχης Φθιώτιδος αλλά παράλληλα και απλό μέλος στην Αερολέσχη Λάρισας.
    Θέλησε να βάλει υποψηφιότητας στις πρόσφατες εκλογές της Ομοσπονδίας.

    Αμέσως οι γραμματείς και φαρισαίοι άνοιξαν τα κετάπια τους και έπιασαν του κονδυλοφόρους, ξεψαχνίζοντας νόμους, παραγράφους, άρθρα ποινικού δικαίου με σκοπό να τον πετάξουν έξω από την εκλογική διαδικασία.

    Δεν τα κατάφεραν όμως και τελικά δέχθηκαν την υποψηφιότητα του Σκαργιώτη.......αναφέροντας μάλιστα  ότι του έχουν κάνει και χάρη.
    Ευχαριστούμε πολύ....την ευλογία σας δέσποτα.  Grin  

    Όταν έχεις να βγεις από ένα αδιέξοδο διαλέγεις την πιο συμφέρουσα λύση.
    Στην περίπτωση που αναφέρετε η Ομοσπονδια επέλεξε την λύση: «με ένα σμπάρο δύο τριγώνια».
    Και ακόμα θριαμβολογείτε.
    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    cosmic
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 243



    WWW
    « Répondre #32 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 06:53:18 »

    Καλημέρα,

    κ. Κωνσταντακατο κακώς κάνατε παράθεση στα λεγόμενά μου. Θεωρώ ότι χρησιμοποίησα σωστά την Ελληνική. Αν θελετε, σε μια πρόταση έδωσα το ζουμί της όλης υπόθεσης με βάση τον ανανεωμένο νόμο, που παραθέσε κομμάτι του ο Γιώργος

    Άρα τώρα ξαφνικά, ο μικρός ο γάτος που πολύ απαξιωτικά αναφεροσασταν ( με ειρωνία) καθώς και τα υπόλοιπα κοτόπουλα μάλλον σας άγγιξαν η καλύτερα να πω ότι σας έριξαν μια ωραιότατη τάπα.. σας το είπα σε προηγούμενο ποστ που πολύ πιθανώς ζητήσατε και έσβησε ο κ. Κανδυλακης, μην ανοίγετε με όλους μέτωπα και ξεκαβαληστε το καλάμι. Είναι κρίμα για την ιστορία σας να συμπεριφέρεστε έτσι.

    Journalisée

    Dinosaurs went extinct...Better stay in your extinction!
    Χρηστος Βαγενας (vchris)
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.333



    « Répondre #33 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 08:35:49 »

    Με γεγονότα πρόσφατα για να έχετε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.

    Περιληπτικά ο Γιώργος Σκαργιώτης είναι Γραμματέας της Αερολέσχης Φθιώτιδος αλλά παράλληλα και απλό μέλος στην Αερολέσχη Λάρισας.
    Θέλησε να βάλει υποψηφιότητας στις πρόσφατες εκλογές της Ομοσπονδίας.

    Αμέσως οι γραμματείς και φαρισαίοι άνοιξαν τα κετάπια τους και έπιασαν του κονδυλοφόρους, ξεψαχνίζοντας νόμους, παραγράφους, άρθρα ποινικού δικαίου με σκοπό να τον πετάξουν έξω από την εκλογική διαδικασία.

    Δεν τα κατάφεραν όμως και τελικά δέχθηκαν την υποψηφιότητα του Σκαργιώτη.......αναφέροντας μάλιστα  ότι του έχουν κάνει και χάρη.

    Ευχαριστούμε πολύ....την ευλογία σας δέσποτα.  Grin 

    Χάρη ;;;;; Ποιος επιτρέπεται  να παραβλέπει το νόμο και να κάνει χάρη ;
    Σε ένα από τα δυο έκανε παρανομία αντε λάθος  η ομοσπονδία, η που δε δέχτηκε την υποψηφιότητα η που τη δέχτηκε
    Απλά φαίνεται πως …….
    Βγάζει μια απόφαση και οποίος το ψάξει και αν ….βλέπουμε …
    Πεφτουν και οι <<επικοινωνιολόγοι >> από πίσω …..
    Journalisée
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #34 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 09:22:34 »

    Καλημέρα,

    κ. Κωνσταντακατο κακώς κάνατε παράθεση στα λεγόμενά μου. Θεωρώ ότι χρησιμοποίησα σωστά την Ελληνική. Αν θελετε, σε μια πρόταση έδωσα το ζουμί της όλης υπόθεσης με βάση τον ανανεωμένο νόμο, που παραθέσε κομμάτι του ο Γιώργος

    Άρα τώρα ξαφνικά, ο μικρός ο γάτος που πολύ απαξιωτικά αναφεροσασταν ( με ειρωνία) καθώς και τα υπόλοιπα κοτόπουλα μάλλον σας άγγιξαν η καλύτερα να πω ότι σας έριξαν μια ωραιότατη τάπα.. σας το είπα σε προηγούμενο ποστ που πολύ πιθανώς ζητήσατε και έσβησε ο κ. Κανδυλακης, μην ανοίγετε με όλους μέτωπα και ξεκαβαληστε το καλάμι. Είναι κρίμα για την ιστορία σας να συμπεριφέρεστε έτσι.

    Αντίθετα, όποτε ρωτάω τους φίλους από την Θεσσαλονίκη τι εστί Θόδωρος Κοσμίδης, μου μιλάνε για σας με τα καλύτερα λόγια.

    Θα μπορέσετε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε τι εννοείτε ότι μου έρριξαν τάπα;

    Τέλος αφήστε παραπλεύρως την ιστορία μου. Δεν σας αφορά.
    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    cosmic
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 243



    WWW
    « Répondre #35 le: Jeudi, 8 Juil. 2021, 20:18:32 »

    Καλημέρα,

    κ. Κωνσταντακατο κακώς κάνατε παράθεση στα λεγόμενά μου. Θεωρώ ότι χρησιμοποίησα σωστά την Ελληνική. Αν θελετε, σε μια πρόταση έδωσα το ζουμί της όλης υπόθεσης με βάση τον ανανεωμένο νόμο, που παραθέσε κομμάτι του ο Γιώργος

    Άρα τώρα ξαφνικά, ο μικρός ο γάτος που πολύ απαξιωτικά αναφεροσασταν ( με ειρωνία) καθώς και τα υπόλοιπα κοτόπουλα μάλλον σας άγγιξαν η καλύτερα να πω ότι σας έριξαν μια ωραιότατη τάπα.. σας το είπα σε προηγούμενο ποστ που πολύ πιθανώς ζητήσατε και έσβησε ο κ. Κανδυλακης, μην ανοίγετε με όλους μέτωπα και ξεκαβαληστε το καλάμι. Είναι κρίμα για την ιστορία σας να συμπεριφέρεστε έτσι.

    Αντίθετα, όποτε ρωτάω τους φίλους από την Θεσσαλονίκη τι εστί Θόδωρος Κοσμίδης, μου μιλάνε για σας με τα καλύτερα λόγια.

    Θα μπορέσετε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε τι εννοείτε ότι μου έρριξαν τάπα;

    Τέλος αφήστε παραπλεύρως την ιστορία μου. Δεν σας αφορά.


    κάτι θα ξέρουν κ. Κωνσταντακάτο.... Έλα που όμως ο συγκεκριμένος τύπος έχει κάποιες αξίες κι αρχές και δεν αντέχει να βλέπει ανθρώπους που θεωρούν οτι έχουν κάποια εξουσία να συμπεριφέρονται μειωτικά κι απαξιωτικά σε άλλους. τι να κανουμε? ο καθενας με τα βίτσια του σε αυτη την ζωή.  Ποοολύ άνεση
    Αν θα θέλατε πάντως , πολύ ευχαρίστως στην επόμενη σας επίσκεψη στην Θεσσαλονίκη, να βρεθούμε και να τα συζητήσουμε όλα αυτά.

    Σε ότι αφορά την τάπα..ξεκινήσατε με υπονοούμενα να μιλάτε για την νομοθεσία και ότι απαγορεύει ρητώς ένας αθλητής να είναι μέλος άλλου σωματείου που καλλιεργεί το ίδιο άθλημα.  Ουτε λίγο ούτε πολύ, μας είπατε δημόσια ότι ο κ. Ραμμος και τα σωματεία στα οποία είναι εγγεγραμμένος παρανομούν.  ζητήσαμε να μας ενημερώσετε με τα σχετικά έγγραφα κι εσείς μας είπατε να τα ζητήσουμε από τους συλλόγους.
    Οταν δε ο κ. Κανδυλάκης ανέβασε τα έγγραφα στα οποία αναφερόσασταν τότε έγινε και η κατά μέτωπο επίθεση σας προς τον γάτο τον μικρό  και τα υπόλοιπα κοτόπουλα που δεν μπορούν να σας αγγίξουν (χρησιμοποιώ λέξεις που χρησιμοποιήσατε εσείς).  Μόλις ο Γιώργος ανέβασε κομμάτι του νέου αθλητικού νόμου όπου και ξεκαθαρίζει το θέμα αθλητή - μέλους σε σωματεία που καλλιεργούν το ίδιο άθλημα τι ακριβώς του απαντήσατε Huh

    Άλλη η ιδιότητα του αθλητή και άλλη η ιδιότητα του μέλους.
    Οι δύο ιδιότητες μπορούν να υφίστανται στο ίδιο άτομο, μόνο στις εξαιρέσεις του νόμου, και εφ’ όσον είναι ανω των 35 ετών.

    Φυσικά δεν επιτρέπεται να είσαι αθλητής σε δύο σωματεία, ούτε μέλος σε δύο, έχετε ήδη διαβάσει τα σχετικά χαρτιά.
    Σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει συνάγω (προσωπική άποψη), ότι δεν απαγορεύει ο νόμος είναι να είσαι μέλος σε ένα σωματείο και αθλητής σε άλλο. Αλλά ποια σωματεία θα δεχθούν κάτι τέτοιο;


    στο μόνο που όπως φαίνεται οτι τελικά συμφωνούμε, είναι και το τελευταίο κομμάτι! Πράγματι δεν με αφορά, απλά όπως προείπα όλοι έχουμε τα βίτσια μας.




    Journalisée

    Dinosaurs went extinct...Better stay in your extinction!
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #36 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 05:17:07 »

    Αγαπητέ κύριε Κοσμίδη

    τα έχετε μπερδέψει ΤΕΛΕΙΩΣ

    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    cosmic
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 243



    WWW
    « Répondre #37 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 07:43:35 »

    Ας είναι κι έτσι...Η πρόσκληση ισχύει παρ αυτα
    Journalisée

    Dinosaurs went extinct...Better stay in your extinction!
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.248



    « Répondre #38 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 08:41:10 »

    'Εχοντας διαβάσει ξανά και ξανά την επίμαχη παράγραφο, αλλά και την προηγούμενη του συγκεκριμένου άρθρου, εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν αναφέρεται σε συμμετοχή σε περισσότερα του ενός σωματεία.

    Αναφέρεται στη δυνατότητα να εγγράφονται ως μέλη ή μέλη Δ.Σ στο σωματείο κοινού σκοπού ή στα όργανα ανώτερης βαθμίδας.

    Σε ΕΝΑ σωματείο. Όχι σε σωματεία.


    Το ίδιο άρθρο, χωρίς τα περιττά:

    6. Κατ’ εξαίρεση, οι αθλητές ... του αεραθλητισμού, ..., μπορούν να εγγράφονται ως μέλη σε αθλητικό σωματείο που καλλιεργεί τον ίδιο κλάδο άθλησης και να μετέχουν στο διοικητικό συμβούλιο και στα άλλα όργανα αυτού, υπερκείμενων ενώσεων ή της αθλητικής ομοσπονδίας, εφόσον...

    Γενικά οι αθλητές δεν μπορούν να είναι και μέλη σε σωματείο ιδίου σκοπού. Η παράγραφος αυτή επιτρέπει την εξαίρεση στα συγκεκριμένα αεραθλήματα.

    Προφανώς ένας αθλητής μπορεί να είναι μέλος σε άλλο σωματείο διαφορετικού σκοπού, για αυτό και η εξειδίκευση "σε αθλητικό σωματείο που καλλιεργεί τον ίδιο κλάδο άθλησης". Προφανώς μπορεί να είναι μέλος σε πολλά περισσότερα σωματεία, αν κανένα από αυτά δεν έχει κοινό σκοπό με τα άλλα.

    Νομικός δεν είμαι, όπως νομίζω δεν είναι και κανένας από εμάς.

    Απλά διαβάζω αυτό που βλέπω. Και το ερμηνεύω όπως το διαβάζω.

    Για εμένα δεν προκύπτει πουθενά πληθυντικός. Δηλαδή σε "σωματεία"...

    Και προφανώς εξακολουθεί να ισχύει το άρθρο 281 του Αστικού Κώδικα περί αθέμιτου ανταγωνισμού.

    Όποιος διαφωνεί, παρακαλώ να μου εξηγήσει επακριβώς από που προκύπτει ότι επιτρέπεται η συμμετοχή σε περισσότερα του ενός σωματεία. Από τα γραφόμενα, όχι από το τι υποστηρίζει...

    Και παρακαλώ να αφήσετε στην άκρη τις τάπες, τα ριμπάουντ και τα φάουλ. Για να μην πάμε σε τεχνικές ποινές.  Wink
    Journalisée

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.248



    « Répondre #39 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 08:48:13 »

    ... σας το είπα σε προηγούμενο ποστ που πολύ πιθανώς ζητήσατε και έσβησε ο κ. Κανδυλακης,

    Ωπα, Αυτό μου ξέφυγε...

    Άλλο ένα τέτοιο σχόλιο και πάμε για τιμωρία.

    Ούτε μου ζητάνε ούτε μου λένε τι να κάνω.

    Αν το πιστεύετε αυτό, τότε κακώς είστε σε αυτό το χώρο που πιστεύτε ότι ελέγχεται και καθοδηγείται από κρυφές δυνάμεις...

    Και αν το επαναλάβετε, πολύ απλά θα λυθεί το πρόβλημα από μόνο του, γιατί θα βρεθείτε εκτός...

    Journalisée

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #40 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 09:00:14 »

    Ας είναι κι έτσι...Η πρόσκληση ισχύει παρ αυτα

    Ισχύει
    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    Χρηστος Βαγενας (vchris)
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 1.333



    « Répondre #41 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 09:48:31 »

    Δυο ερωτήσεις
    1.Αθλητής του σωματείου που πήρε μετάθεση και βρίσκεται σε άλλη πόλη και δε του επιτρέπουν να πετάξει αν δεν είναι μέλος του εκεί σωματείου τι κάνει ; Διαγραφή από το πρώτο σωματειο σα μέλος ;
    2. Απλό μέλος χομπίστας και όχι αθλητής δε μπορεί να είναι μέλος σε αλλά σωματεία ;
    Journalisée
    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Master contributor
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 5.929


    AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"


    WWW
    « Répondre #42 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 10:37:49 »

    Δυο ερωτήσεις
    1.Αθλητής του σωματείου που πήρε μετάθεση και βρίσκεται σε άλλη πόλη και δε του επιτρέπουν να πετάξει αν δεν είναι μέλος του εκεί σωματείου τι κάνει ; Διαγραφή από το πρώτο σωματειο σα μέλος ;
    2. Απλό μέλος χομπίστας και όχι αθλητής δε μπορεί να είναι μέλος σε αλλά σωματεία ;

    Αγαπητέ Χρήστο,
    για το πρώτο ερώτημά σου δεν έχω επίσημη απάντηση. Νομίζω ότι κάτι είχε προτείνει η Ομοσπονδία, αλλά ειλικρινά δεν το θυμάμαι.

    Προσωπικά πιστεύω ότι το θέμα αυτό θα ήταν λυμένο βάσει της συναδελφικής αλληλεγγύης αλλά κάθε σωματείο έχει διοίκηση και δεν θα το σχολιάσω περαιτέρω.

    Το δεύτερο ερώτημά σου είναι πιο σαφές,

    Αν μιλάμε για αθλητικά σωματεία, αυτά υπόκεινται στις διατάξεις του αθλητικού νόμου.

    Στον νόμο δεν υπάρχει ο όρος χομπίστας. Υπάρχει ο όρος «μέλος». Και σύμφωνα με τις επιστολές που είχε την καλωσύνει να αναρτήσει ο κ. Διαχειριστής, όχι δεν επιτρέπεται σε ένα άτομο να είναι μέλος σε δύο σωματεία, που καλλιεργούν το ίδιο άθλημα. Μπορεί όμως να είναι μέλος στην Ενωση Αερομοντελιστών Αθηνών και μέλος στην Αερολέσχη Αθηνών.

    Ομοίως και για τους αθλητές, μπορεί κάποιος να είναι αθλητής αερομοντελιστής στην Ενωση Αερομοντελιστών Αθηνών και να είναι και αθλητής αλεξιπτωτιστής σε ένα σωματείο που καλλιεργεί τον αλεξιπτωτισμό.
    Journalisée

    Γιάννης Κωνσταντακάτος
    Πρόεδρος Ε.Α.Α.
    cosmic
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 243



    WWW
    « Répondre #43 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 12:50:02 »

    ... σας το είπα σε προηγούμενο ποστ που πολύ πιθανώς ζητήσατε και έσβησε ο κ. Κανδυλακης,

    Ωπα, Αυτό μου ξέφυγε...

    Άλλο ένα τέτοιο σχόλιο και πάμε για τιμωρία.

    Ούτε μου ζητάνε ούτε μου λένε τι να κάνω.

    Αν το πιστεύετε αυτό, τότε κακώς είστε σε αυτό το χώρο που πιστεύτε ότι ελέγχεται και καθοδηγείται από κρυφές δυνάμεις...

    Και αν το επαναλάβετε, πολύ απλά θα λυθεί το πρόβλημα από μόνο του, γιατί θα βρεθείτε εκτός...



    Εσείς το αναφέρατε σε προηγούμενο σας ποστ ότι διαγράφετε δημοσιεύσεις εφόσον ζητηθούν από εμπλεκόμενα μέλη η αν παραβαίνουν κανόνες του φορουμ, όχι εγώ.
    Αφήστε το ύφος λοιπόν και τις υποδείξεις αγαπητέ μου κύριε. Γιατί εφόσον δεν παραβαίνω κάποιον κανόνα τότε αυταρχικα και μόνο μπορείτε να με διαγράψετε...
    Προφανώς βέβαια  και θα ζήσω! κι ούτε που με νοιάζει ιδιαίτερα αν προχωρήσετε σε διαγραφή μου, καθώς το να μένει κάποιος σε ένα τέτοιο φόρουμ δεν είναι κι ότι καλύτερο.
    Αν θέλετε το σκέφτεστε και βλέπετε ότι έχω δίκαιο, αν όχι κάνετε ότι σας φωτίσει.
    Journalisée

    Dinosaurs went extinct...Better stay in your extinction!
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Hors ligne Hors ligne

    Messages: 2.248



    « Répondre #44 le: Vendredi, 9 Juil. 2021, 13:00:55 »


    Εσείς το αναφέρατε σε προηγούμενο σας ποστ ότι διαγράφετε δημοσιεύσεις εφόσον ζητηθούν από εμπλεκόμενα μέλη η αν παραβαίνουν κανόνες του φορουμ, όχι εγώ.
    Αφήστε το ύφος λοιπόν και τις υποδείξεις αγαπητέ μου κύριε. Γιατί εφόσον δεν παραβαίνω κάποιον κανόνα τότε αυταρχικα και μόνο μπορείτε να με διαγράψετε...
    Προφανώς βέβαια  και θα ζήσω! κι ούτε που με νοιάζει ιδιαίτερα αν προχωρήσετε σε διαγραφή μου, καθώς το να μένει κάποιος σε ένα τέτοιο φόρουμ δεν είναι κι ότι καλύτερο.
    Αν θέλετε το σκέφτεστε και βλέπετε ότι έχω δίκαιο, αν όχι κάνετε ότι σας φωτίσει.

    Που είδατε να έγραψα πως σβήνω μηνύματα άλλων αν μου ζητηθεί από τρίτον; Παρακαλώ να μου δείξετε!

    Αυτό είναι το ύφος, αυτό και το forum. Διαλέξτε.
    « Dernière édition: Vendredi, 9 Juil. 2021, 15:21:58 par Γιώργος Κανδυλάκης » Journalisée

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    Pages: 1 2 [3] 4 5     Haut de page
    Imprimer
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αερομοντελλισμός στο Aeromodelling GR  |  Aeromodelling GR - γενικές συζητήσεις (Modérateur: ArgyrisGiannetakis)  |  Fil de discussion: Μέλος σε περισσότερα σωματεία κοινού σκοπού?
    Aller à:  

    Propulsé par MySQL Propulsé par PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Transitionnel valide ! CSS valide !
    Page générée en 0.033 secondes avec 25 requêtes.