Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.392 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 22:25:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 22:25:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από maxwell40
    [Σήμερα στις 20:58]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:08]

    [Σήμερα στις 12:30]

    από Yiannis_S
    [Χθες στις 10:50]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Τρίτη, 23 Απρ 2024, 11:50:38]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]

    από tasospap
    [Σάββατο, 13 Απρ 2024, 09:47:39]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304392
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 76
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 22
    Συνολικά: 23
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 3 [4]     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!  (Αναγνώστηκε 15307 φορές)
    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #45 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 22:28:53 »

    hellooooo!!!!! Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση Ποοολύ άνεση

    Οι κριτές (επικριτές σωστότερα),των πάντων επέστρεψαν!!!!! worry worry
    Βρε! που είσουνα τόσο καιρο??? Χάθηκες!!!
    Α!! μάλλον θα ασχολιόσουνα με την δημοσίευση ψευθόν και συκοφαντικών ειδήσεων στην press bannk.To ξέχασα βρε!! Θα με συγχωρέσεις??? ή πρέπει να ρωτήσεις την familia για να δεις αν θα σου δώσει το οκ ο νονος μιας και μάλλον εσύ δεν είσαι πλέον ο Godfather?
    Αλήθεια η επιχείρηση πάει καλά?? Ντάξει το ξανακερδίσαμε το Ελληνικό?? γιατί στην press bank έχουμε καιρό να διαβάσουμε νέα σας (21-3-06), είδες! η παρουσία σου με έκανε να ξαναδώ και να πριμοδοτήσω με αναγνωσιμότητα την ιστοσελίδα σου (σας)
    Μου αρέσει πάντως που έχεις και άποψη αν και κατα δήλωσει σου είσαι ασχετος!! ή μήπως σαν άσχετος και αδιαφιλονίκητος κριτής των πάντων προσπαθώντας να σκοτώσεις την ανία σου ξαναεπέστρεψες με το γνωστό υφάκι σου??
    Εσύ δεν μας ονόμασες αργόσκολους τεμπέληδες που γράφουμε στο δίκτυο?? γιατί λοιπόν πέφτεις στο επίπεδό μας?? είναι δυνατόν με τις περγαμηνές που έχεις να ασχολείσε μαζί μας??
    Εδώ μέσα βραχιολίδη ασχολούμαστε αποκλειστικά με αερομοντελισμό και όχι γενικά με hobby για αυτό αει.......... ξέρεις εσύ. teasing teasing teasing

    dapan

    ή αλλιώς Νταναβάρας Παντελής, για να μη λές πάλι ότι κρύβομαστε
    αεειι!!.....


    Αν όμως ήσουν άνθρωπος με θάρρος η ... με κάτι άλλο που δεν θα το πω για να μην σε προσβάλω θα συμπλήρωνες την πρόταση. Αλλα τέτοια πράγματα θέλουν ανθρώπους που ότι έχουν να πουν το λένε... Άμα είσαι άντρας με θάρρος πες το... καλή η προστασία του υπολογιστή e?

    Κύριε κωστόπουλε, πόσος με ενδιαφέρει αν θα το πάρετε σαν απειλή. Αν ο k. αμάχ παραμείνει χωρίς παρατήρηση - σύσταση και διαγραφή γιατί συνεχίζει σαν και εσάς να αποκαλύπτει προσωπικά στοιχεια όπως το τι δουλειά κάνω,χωρίς την άδεια μου, σας δίνω τον λόγο μου ότι σε λίγο το site σας θα κλείσει.
    aaa και κύριε amach αν κάποιος θα θέλει κιάλια σίγουρα δεν θα είναι ο αδερφός μου. 100%
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:36:34 από Yankos » Καταγράφηκε

    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #46 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 22:37:12 »

    εννοείτε με νόμιμα μέσα θα κλείσει. Την εντολή εισαγγελέα θα την λάβετε άμεσα για παράδοση όλον τον στοιχείον. μην σας νοιάζει για τίποτα! Όλες σας οι απορίες θα λυθούν και θα ΚΛΕΙΣΕΙ το θέμα μια για πάντα!
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:37:30 από Yankos » Καταγράφηκε

    M.Braxiolidis
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6


    « Απάντηση #47 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 22:41:06 »

    ΑΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΔΙΑ ΤΙΣ ΠΛΑΓΙΑΣ ΟΔΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ... ΑΠΟΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΟ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ...  Cheesy
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 24 Μάι 2013, 16:38:07 από Yankos » Καταγράφηκε

    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #48 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 22:58:14 »

    Αειειει χάσου βρε! θα μας κάνεις και κύρηγμα...τιμητή  idiot2 και.... δημοκράτη των πάντων.
    Τώρα για ποιος τα χει τα ....ξέρεις εσύ σαν όμοιος τους και ποιος όχι αυτό φαίνεται από τα nick που τα αλλάζεις συνεχώς! Μονο απειλές ξέρεις και μπορείς να γράφεις!
    Η εποχή του χωροφύλακα και των δοσίλογων που τόσο πολύ φαίνεται ότι νοσταλγείται εχει περάσει προ πολλού. Αυτό μάλλον είναι δύσκολο να το χωνέψεται για αυτό πείειται λίγο ξυδάκι....καλό θα σας κάνει. teasing teasing teasing

    dapan
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 23:46:59 από dapan » Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #49 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 23:21:56 »

    Το να ζητήσω από όλους να σταματήσουμε αυτή την πορεία είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω. Όχι σαν moderator (δεν έχει σημασία άλλωστε) αλλά σαν αναγνώστης που βαρέθηκα το ίδιο θέμα και τις αντεκλήσεις που ούτε νόημα έχουν πια, ούτε θα οδηγήσουν πουθενά. Τα ίδια και τα ίδια...

    Ο καθένας είναι υπεύθυνος για όσα γράφει, οπότε καλά θα κάνει να το σκέφτεται καλά πριν, γιατί όλα μένουν. Δυστυχώς ή ευτυχώς, διαβάζονται από όλους.

    Προτείνω να κάνουμε ένα κλειστό θέμα, με πρόσβαση μόνο στους ενδιαφερόμενους, για να μπορούμε να μαλώνουμε άνετα και να βριζόμαστε όσο και όπως θέλουμε. Όχι όμως άλλο εδώ, θερμή παράκληση.

    Κύριε Βραχιολίδη, έλεος, αφήστε μας ήσυχους, όπως είδατε και εμείς σας αφήσαμε ήσυχους. Αν δεν σας αρέσουν τα όσα γράφονται, είπατε ότι έχετε νόμιμες οδούς, ακολουθήστε τις. Αν έχετε δίκηο, θα δικαιωθείτε. Μην επανέρχεστε στα ίδια λόγια και τις "απειλές". Χωρίς να υπάρχει λόγος. Και αν δεν σας αρέσει το "ανεπιθύμητος" απλά φύγετε, δεν σας κρατάει κανείς. Αυτό το νόημα έχει άλλωστε.

    Dapan, συγκρατήσου και αν θες κράτα τα για μεταξύ μας, μην τα βγάζεις στον αέρα. Είπαμε, δεν αξίζει άλλο τον κόπο. Μη δίνεις επιχειρήματα και λαβές.

    Μην ξεχνάμε, το forum λέγεται aeromodelling, ας ασχοληθούμε με τα αεροπλανάκια μας και ας αφήσουμε τα άλλα.

    Αμάν πια αυτό το Ελληνικό ! 10 χρόνια φαγούρα θα έχουμε. Τόση φασαρία για κάτι που κάποια στιγμή θα χαθεί έτσι και αλλιώς. Προσωπικά βαρέθηκα πάντως.

    Φιλικά σε όλους, σε μια στιγμή αγανάκτησης, χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος


    Γιώργος Κανδυλάκης


    ΥΓ. Del Gatto, μαζί σου !!! Μάλιστα μπορούμε να κάνουμε μειοδοτικό διαγωνισμό στο eBay, για την καλύτερη τιμή εκπαίδευσης...

    Sfyris, οφείλω να ομολογήσω, αν και διαφωνώ επί της αρχής, για την εκπαίδευση επί πληρωμής, ότι δεν στερείσαι επιχειρημάτων. Από εκεί και πέρα, είναι θέμα άποψης και αντιλήψεων. Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος... (ή όχι ?) Και από τον χαρακτήρα του καθενός και τους σκοπούς - σκοπιμότητες του.

    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #50 στις: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 23:41:13 »

    Κύριε Κανδυλάκη έχεται απόλυτω δίκιο και ζητώ συγνώμη τόσο από εσάς όσο και από τους αναγνώστες.
    Απλά περίμενα έπειτα από όλα όσα έχουν ειπωθεί κατά το παρελθόν αν μη τι άλλο ο συγκεκριμένος άνθρωπος να είναι ποιο συγκρατημένος στις εκφράσεις του.
    Μάλλον έπεσα στην παγίδα του γιατί προφανείς στόχος του είναι να οξύνη την κατάσταση. Εξάλου το ότι έγραψε εδώ την αποψή του όπου διαφωνούμε για κάτι, λέει πολλά.
    Αυτά από εμένα   και θα προσπαθήσω να μην ξαναπαντήσω σε τέτοιους ανθρώπους.
    Οσόν αφορά το θέμα της πληρωμής η θέση μου είναι ξεκάθαρη, και είμαι κατά του φαινομένου αυτού μιας και όπως όλοι έχουμε τονίσει θέλουμε να έρθει κοντά μας πολύ περισσότερος κόσμος. Αν του ζητάμε χρήματα για να του μάθουμε να πετάει, τότε ίσως να μη το καταφέρουμε ποτέ.
    Η σύλογοι που υπάρχουν ανα την ελλάδα γνωρίζουν ποιοι είναι ικανοί και άξιοι από τα μέλη τους  να είναι εκπαιδευτές και πιστεύω πως όπως στο δικό μας σύλλογο δεν επιτρέπουμαι να πετάξει σαν εκπαιδευτείς κάποιος που δεν έχει μεγάλη εμπειρία κάνουν και εκείνοι.

    dapan
    « Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 7 Απρ 2006, 23:44:17 από dapan » Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #51 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 00:20:10 »

    M.Braxiolidis αρκετά.

    Ο M.Braxiolidis  δεν είναι αερομοντελλιστής, όπως ό ίδιος έχει δηλώσει, και δεν ανήκει στο χώρο μας. Το Aeromodelling GR είναι χώρος συζήτησης. Ούτε δικαστήριο είναι για να παρίστανται δικηγόροι ή νονοί, ούτε εκπομπή που ζητάει ακροαματικότητα.

    Ο χαρακτηρισμός ανεπιθύμητος έχει γίνει για συγκεκριμένους λόγους που δεν εννοεί να καταλάβει, τουλάχιστον δημόσια, μπήκε και η αιτιολογία σε link από κάτω αφού γράφτηκε ότι έγινε χωρίς λόγο και θα παραμείνει.

    Κι αν δεν του αρέσει η διαχείριση ας βρεί αλλού δημοκρατικότερο βήμα  Ποοολύ άνεση.

    Οποιος θέλει να γράψει κάτι για αερομοντελλιστικό θέμα και για τον εαυτό του να το κάνει ο ίδιος.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    Κώστας Κωστόπουλος
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.864


    AKA "agridoc"


    WWW
    « Απάντηση #52 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 01:02:12 »

    Καλωσόρισες Βασίλη (amach)

    Βλέπω από το homepage σου ότι ιδρύεται σύλλογος στο Ελληνικό Amateur Model Activities Club of Hellinikon

    Ελπίζω η προσπάθεια σας να έχει καλά αποτελέσματα και σας εύχομαι όλα να πάνε καλά.

    Θα θυμίσω δυό παλιά μηνύματα μηνύματα μου
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=266.msg1429#msg1429
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=266.msg1430#msg1430

    Μ' αυτά είχα δείξει τότε (πριν 6 και μήνες) στον Νίκο Βραχιολίδη το πως, μέσα από το Aeromodelling GR, μπορεί να προβληθεί η προσπάθεια του, ο ίδιος και ο υπό ίδρυση τότε σύλλογος. Τα πράγματα όμως είχαν άλλη εξέλιξη.

    Το Aeromodelling GR όμως δεν είναι δικαστήριο, ούτε διοργανώνει debates. Είναι χώρος ενημέρωσης για τα αερομοντελλιστικά δρώμενα στην Ελλάδα και σαν site και φόρουμ καθόλου μικρό σε περιεχόμενο, συμμετοχή και κινητικότητα για τον συγκεκριμένο χώρο, ούτε με τα ελληνικά, ούτε με τα ξένα δεδομένα.

    Εχω γράψει επανειλλημένα ότι αυτά που γράφονται χαρακτηρίζουν κατ' εξοχήν τον γράφοντα. Ξαναδες τα μηνύματα σου και δεν αν θέλεις να διορθώσεις κάτι. Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η συζήτηση σ' αυτό το στυλ, όλοι έχουν κουραστεί, εξ άλλου φαντάζομαι ότι θα συζητηθούν, όπως πρέπει, στον αρμόδιο χώρο.

    Αντίθετα, με όμορφο τρόπο, πολλοί νομίζω οτι θα ενδιαφέρονταν ν΄ακούσουν και για τον A.M.A.C.H. - Σ.Ε.Α.ΕΛ. σε άλλο θέμα.
    Καταγράφηκε

    Πριν κάνετε ερώτηση: Ψάξατε στο Aeromodelling GR ή στο Βιβλίο του jkon;
    Μην κάνετε χαρακτηρισμούς και άσχημα σχόλια, αν μη τι άλλο, συγκρατηθείτε για το καλό του χόμπυ μας.
    cptjohn
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2


    « Απάντηση #53 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 01:16:54 »

    Κε ΚΟΝΔΥΛΑΚΗ.
     ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΗΣ (ΠΕΡΙΠΟΥ2 ΧΡΟΝΙΑ)ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΕΠΙΣΗΣ  ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ(ΠΛΕΟΝ) ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ .ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ.
    ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ Η ΠΙΚΡΑ ΜΙΑΣ ΠΤΩΣΗΣ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Μ' ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ ΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ.
    ΑΥΤΗ Η ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΟ,ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ  ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΝΩ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΩΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΥΠΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ.
      ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΔΙΚΙΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!!
     ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΑ ΜΟΝΤΕΛΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΡΟΘΥΜΟΥΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΕΣ.
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟΛΑΥΣΗΣ ,ΞΕΝΟΙΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ.
    ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ Σ'ΑΥΤΟ  ΟΛΟΙ  ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!
     ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ  ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.
    ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ :

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ!!!

    Καταγράφηκε
    Γιώργος Κανδυλάκης
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.248



    « Απάντηση #54 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 02:03:37 »

    Τα ευχαριστώ στον Κώστα Κωστόπουλο.  Thumbs up

    Δικός του κόπος και χρόνος μας έφεραν ως εδώ που είμαστε και έχουμε τη χαρά να τα λέμε. (χαρά τις περισσότερες φορές, τουλάχιστον  Θυμός).

    Έτσι είναι όπως τα λέτε, η παρέα μετράει περισσότερο. Καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση, προπάντων.  Χαμόγελο

    Γ. Κανδυλάκης
    Καταγράφηκε

    όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

    μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
    kmandila
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 171



    WWW
    « Απάντηση #55 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 11:56:33 »

     5       Πτήσεις - Αγώνες - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση / Πεδία πτήσης - Μοντελοδρόμια / Απ: Από που πάνε Ελληνικό....;;;       στις: Δευτέρα, 26 Σεπτεμβρίου 2005, 11:35:56
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΛΙΣΤΕΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΙΚΟ ΒΡΑΧΙΟΛΙΔΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΜΥΡΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΑΙΔΡΟΙ -ΟΝΕΙΡΟΠΟΛΟΙ -ΑΣΤΕΙΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΕΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ .ΟΜΩΣ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΛΙΣΜΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΥΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟ ΙΔΡΥΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΙΔΡΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΝΤΕΛΛΟΔΡΟΜΙΟ .ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΒΡΑΧΙΟΛΙΔΗΣ ΘΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΑ ΣΠΕΥΣΟΥΝ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗ Δ.Σ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΥΤΟ .

    Υ.Γ ΗΔΗ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΕΙΔΩΝ ΜΟΝΤΕΛΛΙΣΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΩΣ ΙΔΡΥΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.
    ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

    ΚΩΣΤΑΣ

    Παραθέτω το πιο πάνω κείμενο μου που υπάρχει στο site απο 26/09/2005 ως απάντηση σε όλους τούς φίλους αερομοντελιστές ακόμη και για τον Μ.Βραχιολίδη που καλά κάνει ως αδελφός και υπερασπίζεται τον Νίκο.Δεν τρελλαθήκαμε ξαφνικά,αλλά δεν είμαστε και τόσο  angelάγιοι angelώστε να συνεναίσουμε στα παράξενα εταιρικά σχέδια του Νίκου και μάλιστα εν αγνοία μας. Ποοολύ άνεση
    Κ.Μανδηλαράς
    Καταγράφηκε

    Κ.Μανδηλαράς  www.amach.gr   www.aeromodelismos.gr
    amach
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 3



    WWW
    « Απάντηση #56 στις: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 12:18:22 »

    Καλωσόρισες Βασίλη (amach)

    Βλέπω από το homepage σου ότι ιδρύεται σύλλογος στο Ελληνικό Amateur Model Activities Club of Hellinikon

    Ελπίζω η προσπάθεια σας να έχει καλά αποτελέσματα και σας εύχομαι όλα να πάνε καλά.

    Θα θυμίσω δυό παλιά μηνύματα μηνύματα μου
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=266.msg1429#msg1429
    https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=266.msg1430#msg1430

    Μ' αυτά είχα δείξει τότε (πριν 6 και μήνες) στον Νίκο Βραχιολίδη το πως, μέσα από το Aeromodelling GR, μπορεί να προβληθεί η προσπάθεια του, ο ίδιος και ο υπό ίδρυση τότε σύλλογος. Τα πράγματα όμως είχαν άλλη εξέλιξη.

    Το Aeromodelling GR όμως δεν είναι δικαστήριο, ούτε διοργανώνει debates. Είναι χώρος ενημέρωσης για τα αερομοντελλιστικά δρώμενα στην Ελλάδα και σαν site και φόρουμ καθόλου μικρό σε περιεχόμενο, συμμετοχή και κινητικότητα για τον συγκεκριμένο χώρο, ούτε με τα ελληνικά, ούτε με τα ξένα δεδομένα.

    Εχω γράψει επανειλλημένα ότι αυτά που γράφονται χαρακτηρίζουν κατ' εξοχήν τον γράφοντα. Ξαναδες τα μηνύματα σου και δεν αν θέλεις να διορθώσεις κάτι. Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η συζήτηση σ' αυτό το στυλ, όλοι έχουν κουραστεί, εξ άλλου φαντάζομαι ότι θα συζητηθούν, όπως πρέπει, στον αρμόδιο χώρο.

    Αντίθετα, με όμορφο τρόπο, πολλοί νομίζω οτι θα ενδιαφέρονταν ν΄ακούσουν και για τον A.M.A.C.H. - Σ.Ε.Α.ΕΛ. σε άλλο θέμα.

    Αγαπητε Κώστα,

    Κώστα σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, και εκτιμώ την προσπάθεια που έχεις κάνει στο φόρουμ αυτό.

    Δύστυχος παντού υπάρχει ο εξυπνάκιας που νομίζει ότι μπορεί να κοροϊδέψει όλο των κόσμο (Το ΚΑΚΟ ΣΠΥΡΙ)
    Πάντως και να του δίνουμε συνέχεια, του δίνουμε και άξια, και έτσι νομίζω ότι είναι σωστό να το σταματήσουμε εδώ (Άλλωστε ολοι γνοριζουν τι άξια έχουν)

    Όσον αφορά τους νέους μοντελιστές, θα ήθελα να τους πω ότι, υπάρχουν αρκετή μοντελιστές που ευχαρίστως θα τους μάθαιναν να πετάνε χωρίς να χρειάζεται να τους πληρώσουν. Οποίος ενδιαφέρεται και δεν μπορεί να βρει άκρη ας μου στείλει ένα mail, admin@amach.org για να τον κατατοπίσω 

    Θα ήθελα να σου ευχηθώ καλή συνέχεια και ομαλές προσγειώσεις

    Με εκτίμηση, Ανεση

    Βασίλης Τζιαμουρανης
    « Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 8 Απρ 2006, 12:20:50 από amach » Καταγράφηκε

    Vasilis Tziamouranis
    Σελίδες: 1 2 3 [4]     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Εκπαιδευτικά - Πως θα ξεκινήσω  |  Θέμα: Νεος στο άθλημα!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.035 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.