Aeromodelling GR  σε Ελληνικά in English en Français in Deutch in Italiano
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide Ο θαυμαστός κόσμος των μικρών αεροπλάνων Σε φιλοξενία: Το Βιβλίο του jkon E-mail E-mail
Currently there are 0 Users in the Chat!
284.264 μηνύματα σε 11.307 θέματα από 5.929 Μέλη / Τελευταίο μέλος: ΠαύλοςΣαλόνικα
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 24 Οκτ 2017, 06:47:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τρίτη, 24 Οκτ 2017, 06:47:04

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Τελευταίες 10 φωνές:
Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 00:32:43
Εννοείται!
Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 11:14:13
Καλημέρα.
 evan και το μενού (ψαράκι, λουκανικάκι, κεφτεδάκι, πατατούλες κλπ) θα είαι χωρίς επιβάρυνση;;;
 laugh laugh
Πρόσφατα θέματα
[Σήμερα στις 00:27]

[Σήμερα στις 00:15]

[Χθες στις 22:17]

[Χθες στις 21:04]

από StZ
[Χθες στις 20:57]

από kostask
[Χθες στις 20:50]

από modeller2
[Χθες στις 20:33]

[Χθες στις 20:03]

από w1ndsurfer
[Χθες στις 19:20]

από vilisdev
[Χθες στις 09:17]

από DeltaMan
[Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 21:39:41]

[Κυριακή, 22 Οκτ 2017, 18:18:35]

από pansofos
[Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 21:05:10]

από evan
[Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 20:54:19]

από dominicm
[Σάββατο, 21 Οκτ 2017, 18:17:48]
Google search

Aeromodelling GR
Μέλη
Σύνολο μελών: 5929
Τελευταίο: ΠαύλοςΣαλόνικα
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 284264
Σύνολο θεμάτων: 11307
Online σήμερα: 46
Online έως τώρα: 362
(Κυριακή, 2 Ιαν 2011, 08:42:40)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 16
Συνολικά: 20
Στυλ εμφάνισης

Aeromodelling GR - 20 χρόνια
Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Αγώνες - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Το Μπαλονι του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 8  Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Το Μπαλονι του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  (Αναγνώστηκε 22131 φορές)

IKAROS
Aeromodeller
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 08:45:46 »

Κυριοι, ειμαι ο ikaros και οχι ο ikarus. Δεν γνωριζω να γραφω καλα στον Η/Υ. Εκανα σοβαρη προσπαθεια (γραμμα-γραμμα)
για να γραψω το αρχικο κειμενο του θεματος.Εχω γραψει αλλη μια φορα στο ιδιο θεμα, με σκοπο να ευχηθω "καλη αρχη
στο Ελληνικο".Επειδη ειμαι μεσηλικας οπως αναφερει καποιος φιλος, εχω μουστακι,και νοιωθω απογοητευμενος και εξαπατη-
μενος διαβαστε παρακατω.
Ποσο ειναι το μισθωμα του Ελληνικου; Κατα τον...προεδρο ειναι 4000, 8000, δεν ξερει κανενας ποσα ευρω τον χρονο ειναι
πραγματικα. Γιατι δεν δειχνει το συμβολαιο με την ΚΕΔ;
Διοτι το μισθωμα ειναι 1000 ευρω το εξαμηνο.Μισθωτηριο ΚΕΔ προς την κ.Ζωη Καραγκουνη (ποια ειναι;Wink ΚΕΔ/Φ.31.3661/Α.Β.Κ. 109ΙΙ
(ΤΜΗΜΑ)/Κ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ/ΝΟΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΗΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ/Α/Α ΟΙΚ.ΠΡΑΞΗΣ 505/2005.
Ποιος ειναι ο χωρος που μισθωθηκε; Σιγουρα αυτος που μας οδηγησαν να πεταμε;
Οχι κυριοι. Ειναι χωρος 35000μ2 στις γραμμες του τραμ.
Για ποιο λογο μισθωθηκε ο χωρος; Οχι σιγουρα για εκμεταλευση απο μη κερδοσκοπικη εταιρια.
Ο χωρος μισθωθηκε απο την ΚΕΔ για "ερασιτεχνικη εξασκηση (hobby) του αερομοντελισμου.
Νεωτερα στοιχεια θα παρουσιασω συντομα.
Ευχαριστω!!
Καταγράφηκε
IKAROS
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 09:57:19 »

Κυριοι, οσο και αν ειμαι "γραφικος" θαμωνας του Ελληνικου, οπως αναφερει ο vlasis, ποτε δεν
χρησιμοποιησα εκφρασεις που μου αποδιδει. Απο την αγαπη μου για τα μοντελα πηγαινω και οχι
με σκοπο να εκμεταλευτω κανενα. Νομιζω οτι εχω "δειξει" σε 2-3 νεους μοντελιστες χωρις ποτε να ζητησω ανταλλαγμα.Ποιος ο λογος που μου προσαπταιτε ιδιο συμφερον και προσωπικες αντιπαραθεσεις; Πρεπει να γνωριζετε οτι ποτε δεν θελησα αλλα και δεν ειναι δυνατον αντικειμενικα (ο νοων νοειτω) να αναλαβω την δημιουργια συλλογου, την προεδρια, η να ειμαι μελος για την ιδρυση αυτου. Πολλω μαλλον μιας μη κερδοσκοπικης εταιριας. Κυριε Κωστωπουλε, καταλαβαινω
οτι μαλλον εκανα λαθος που χρησιμοποιησα το site που εχετε δημιουργησει με πολυ κοπο και χρονο αλλα ειλικρινα δεν γνωριζα αλλο site για να πω τον...πονο μου και να ενημερωσω τους φιλους μοντελιστες. Ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 09:59:55 από IKAROS » Καταγράφηκε
vlassis
Επισκέπτη
« Απάντηση #17 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 13:41:28 »

IKAROS,

Αν οντως εχεις αυτα τα στοιχεια στα χερια σου και ειναι διασταυρωμενα και 100% αληθη, τοτε καλο θα ηταν να μας διαφωτισεις πιο πολυ στο θεμα του ελληνικου και τελικα να μαθουμε που ειναι το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα? Δηλαδη για ποιο η ποιους λογους αποφασισε ενα γκρουπ ανθρωπων που πετουσαν στο ελληνικο εδω και καιρο να στραφουν τωρα εναντιον του? Μην αυταπαταστε, δεν στρεφεστε εναντια στον διαχειριστη του ελληνικου αλλα εναντια στον ιδιο τον χωρο του ελληνικου γιατι με τς ενεργειες σας ειναι πιθανον , οπως το βλεπω εγω με κοινη λογικη, να μην κρατησει και πολυ το ελληνικο.

Θα ηθελα να μας ξεκαθαρισετε αν θελετε να κλεισει το ελληνικο η κατι αλλο??

Αν κλεισει το ελληνικο με τις ενεργειες σας, τοτε με τι προσωπο θα κυκλοφορειτε στην αερομοντελιστικη κοινοτητα? Τι θα λενε οι νεοι για εσας που θα τους εχετε στερησει μια αερομοντελιστικη οαση, το δικαιωμα να ασχοληθουν με το αγαπημενο τους χομπυ? Να πουλησουν τα μοντελα τους? Να τα παρατησουν? Να γυρισουν στις αλανες?

Επισης, σκεφτειτε και λιγο την ζημια που  κανετε στους επαγγελαμτιες του χωρου, οι οποιοι εχουν κανει χρυσες δουλειες με το ελληνικο, ολοι τους ανεξερετως.Αυτοι τι θα λενε μετα? Εκτος βεβαια και αν ειναι τοσο αφελεις που σας παροτρυνουν για το κλεισμο του ελληνικου, γιατι και αυτο εχει ακουστει.

ΙΚΑΡΟΣ, αν πραγματικα θελετε να βοηθησετε το χομπυ, οπως λες, τοτε αυτο δεν θα γινει με το κλεισιμο του ελληνικου. Αν κλεισετε το ελληνικο, τα ονοματα σας θα μπουν για παντα στα "μαυρα αερομοντελιστικα καταστιχα" της τοπικης αερομοντελιστικης ιστοριας των Αθηνων, ολοι θα σας θυμουνται ως δολοπλοκους και καταστροφεις του χομπυ, και οχι ως ευεργετες.

Να αναλαβετε τις ευθυνες των πραξεων σας και στο αμεσο μελλον αλλα και μακροπροθεσμα, σκεφτειτε ποιους περνετε στο λαιμο σας και για ποιο λογο.

Καταγράφηκε
FlyingBolt
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 13:54:29 »

Αγαπητέ αναγνώστη να είσαι βέβαιος ότι το Ελληνικό δεν πρόκειται να κλείσει για κανένα άτομο που έχει αγαθές διαθέσεις.
Βραχιολίδηδες και άλλες τέτοιες παραφυάδες ό,που και αν φυτρώνουν λογικό είναι κάποια στιγμή να αποκόπτονται από το υγιές σώμα του Αερομονμτελλισμού.
Εσένα δηλαδή δε σε αφορά η νομιμότητα και σε αφορά ο σκοπός ?
Δηλαδή εσύ θέλεις να πετάς εκεί μέσα ακόμα και αν θεωρείσαι παράνομος ?
Εγώ πάντως όχι.
Στο βωμό δηλαδή της πτήσης παραγράφονται και επιτρέπονται όλα ?
Καλύτερα λοιπόν να στραφούμε εναντίων κάθε λογής παραφυάδας τύπου Βραχιολίδη γιατί αλλιώς γινόμαστε κι εμείς κλεπταποδόχοι...
Ένα σου λέω. Ζήτησε από το Βραχιολίδη να σου δείξει όλα τα συμβόλαια και εμείς μαζί σου...
Καταγράφηκε
FlyingBolt
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 14:03:28 »

Κυριοι, ειμαι ο ikaros και οχι ο ikarus. Δεν γνωριζω να γραφω καλα στον Η/Υ. Εκανα σοβαρη προσπαθεια (γραμμα-γραμμα)
για να γραψω το αρχικο κειμενο του θεματος.Εχω γραψει αλλη μια φορα στο ιδιο θεμα, με σκοπο να ευχηθω "καλη αρχη
στο Ελληνικο".Επειδη ειμαι μεσηλικας οπως αναφερει καποιος φιλος, εχω μουστακι,και νοιωθω απογοητευμενος και εξαπατη-
μενος διαβαστε παρακατω.
Ποσο ειναι το μισθωμα του Ελληνικου; Κατα τον...προεδρο ειναι 4000, 8000, δεν ξερει κανενας ποσα ευρω τον χρονο ειναι
πραγματικα. Γιατι δεν δειχνει το συμβολαιο με την ΚΕΔ;
Διοτι το μισθωμα ειναι 1000 ευρω το εξαμηνο.Μισθωτηριο ΚΕΔ προς την κ.Ζωη Καραγκουνη (ποια ειναι;Wink ΚΕΔ/Φ.31.3661/Α.Β.Κ. 109ΙΙ
(ΤΜΗΜΑ)/Κ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ/ΝΟΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΗΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ/Α/Α ΟΙΚ.ΠΡΑΞΗΣ 505/2005.
Ποιος ειναι ο χωρος που μισθωθηκε; Σιγουρα αυτος που μας οδηγησαν να πεταμε;
Οχι κυριοι. Ειναι χωρος 35000μ2 στις γραμμες του τραμ.
Για ποιο λογο μισθωθηκε ο χωρος; Οχι σιγουρα για εκμεταλευση απο μη κερδοσκοπικη εταιρια.
Ο χωρος μισθωθηκε απο την ΚΕΔ για "ερασιτεχνικη εξασκηση (hobby) του αερομοντελισμου.
Νεωτερα στοιχεια θα παρουσιασω συντομα.
Ευχαριστω!!

1000 euro το εξάμηνο HuhHuhHuh
Θεέ και κύριε !!!! Αν είναι αυτό σωστό που δε το αμφισβητώ αυτός ο απατεωνίσκος μας έλεγε ότι τελικά ήταν 4000 euro το εξάμηνο, δηλαδή 8000 το χρόνο.............................
Ακόμα δε το πιστεύω.........
Πολύ φτηνός αυτός ο Βραχιολίδης, πάρα πολυ φτηνός......
Καταγράφηκε
IKAROS
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 14:40:22 »

Αγαπητε vlasis, νομιζεις οτι θελω να κλεισει το Ελληνικο; Εγω που θα πεταω; Ανθρωποι που με εξαπατησαν ομως θελω και πρεπει να απομακρυνθουν απο τον χωρο του αερομοντελισμου. Ανθρωποι που στον βωμο του δικου τους συμφεροντος εξαπατησαν πολλους αγαθους μοντελιστες. Οσο για τα στοιχεια που ισως αμφισβητεις η αμφιβαλεις, δεν σου αρκει η ταυτοτητα εγγραφου του μισθωτηριου;.Ζητα απο τον ...προεδρο να σου το δειξει μαζι με την ανανεωση του μισθωτηριου. Υποψιν οτι η αρχικη μισθωση ηταν για ενα εξαμηνο. Ληγει 21/3/2006 .Εχω και πολλα αλλα στοιχεια ακομη. Ευχαριστω. ikaros.
Καταγράφηκε
FlyingBolt
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 14:50:43 »

Αγαπητε vlasis, νομιζεις οτι θελω να κλεισει το Ελληνικο; Εγω που θα πεταω; Ανθρωποι που με εξαπατησαν ομως θελω και πρεπει να απομακρυνθουν απο τον χωρο του αερομοντελισμου. Ανθρωποι που στον βωμο του δικου τους συμφεροντος εξαπατησαν πολλους αγαθους μοντελιστες. Οσο για τα στοιχεια που ισως αμφισβητεις η αμφιβαλεις, δεν σου αρκει η ταυτοτητα εγγραφου του μισθωτηριου;.Ζητα απο τον ...προεδρο να σου το δειξει μαζι με την ανανεωση του μισθωτηριου. Υποψιν οτι η αρχικη μισθωση ηταν για ενα εξαμηνο. Ληγει 21/3/2006 .Εχω και πολλα αλλα στοιχεια ακομη. Ευχαριστω. ikaros.
Αγαπητέ χρήστη, εάν το μίσθωμα λήγει στις 21 του μηνός, τότε κάποιοι από τους εξαπατημένους που θα ζητήσουν τα χρήματά τους πίσω θα μπορούν να ίπτανται μέχρι τις 21 του μηνός...
Και κάτι άλλο... Ας υποθέσουμε ότι έχω δώσει ως εξαπατημένος τα 50 ευρώ που μου ζήτησε και το μοντελοδρόμιό του για "κάποιον" λόγο κλείσει σε λίγες μέρες, ο "κύριος" αυτός τι εξηγήσεις θα μου δώσει, τι διαπιστευτήρια και τι εγγυήσεις ? Μήπως θα μου επιστρέψει και το υπόλοιπο της συνδρομής που υπολείπεται ?
Κάτι υποψιάζομαι ότι ο τύπος αυτός ή δεν τα υπολόγισε "σωστά" ή επένδυσε στην αφέλεια μερικών....
Αυτή η υπόθεση δυσοσμεί.
Εγώ πάντως κάνοντας αρχή, εάν τον δω ή υποψιαστώ να προβαίνει σε πωλήσεις μοντέλων, παράδοση ιδιωτικών μαθημάτων θα καλέσω την αστυνομιία για να του ζητήσει τυχόν παραστατικά, δελτία αποστολής και όλα τα υπόλοιπα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 14:58:07 από FlyingBolt » Καταγράφηκε
HarisH
Aeromodeller Full Member

Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 15:40:19 »

Χαίρετε,

Ίσως φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν αλλά πρέπει να καταθέσω κάποιες απόψεις που έχω επί του θέματος.
Είμαι μακριά από όλους σας οπότε μάλλον θα μπορέσω να εκφράσω πιο αντικειμςνική άποψη από τους εμπλεκόμενους. Δεν επιθυμώ να ξεκινήσω διάλογο για το θέμα. Απλά θα ήθελα να πυροδοτήσω εκγεφαλική λειτουργία, δεν ειναι κακό να "φιλτράρετε" τισ απόψεις σας γνωρίζοντας πως βλέπει το θέμα κάποιος έξω από το χορό. Καταρχήν η χρήση του ελληνικού απο αερομοντελιστές δεν εινα θέμα διαπροσωπικών σχέσεων αλλα ένα θέμα που αν πάρει άσχημη τροπή μπορεί να βλάψει τον αερομοντελισμό σε πανελληνια εμβέλεια.

1ον - Για τους εξαπατηθέντες, λυπάμαι κύριοι αλλά το σφάλμα είναι δικό σας και μόνο δικό σας. Έχετε ακούσει πολλόυς να έχουν αγνές προθέσεις εν έτει 2006 στην ψαροκώσταινα? Εγώ όχι.

2ον - Για τον κο Βραχιολίδη, Μπράβο σας, καταφέρατε (απο τα λεγόμενα των άλλων) να εκμεταλευθείτε τη δίψα και την απόγνωση που έχουν οι μοντελλιστές για να δημιουργήσετε ένα επιπλέον μικρό είσοδημα (φαντάζομαι) στους δύσκολυς καιρούς που περνάμε. Σκεφθήκατε τις μακροχρόνιες συνέπειες? Και για τον μοντελισμό αλλά και για το άτομο σας?

3ον - Για τον κο που υποστηρίζει τον κο Βραχιολίδη. Ήσασταν παρών σε όλες τις φάσεις αυτού του εγχειρήματος? Γνωρίζετε πρόσωπα και καταστάσεις και έχετε ιδία άποψη? Ή απλά σας μετέφεραν δεδομένα και κρίνετε βάσει αυτών? Σημ.Το χαλασμένο τηλέφωνο είναι το πιο αγαπημένο χόμπυ των Ελλήνων μοντελιστών μετά τον μοντελισμό.

4ον - Για αυτούς που υποστηρίζουν ότι αυτό το θέμα ίσως δεν θα έπρεπε να εμφανισθεί στο forum. Θα διαφωνήσω κάθετα. Η σιωπή δεν είναι λύση, τετοια προβλήματα ΠΡΕΠΕΙ να αναφέρονται προς γνώση και συμμόρφωση, ίσως χωρίς ονόματα μέχρι απόδειξης των λεγόμενων του καθένα αλλά η κατάσταση τουλάχιστον πρέπει να γίνεται γνωστή. Και όχι μόνο για τέτοια θέματα αλλά και θέματα εκμετάλευσης των αερομοντελιστων απο εισαγωγεις/ εμπόρους και άλλα.........γιατί τελικά αν κάτι μας ενοχλεί ή κάνει κακό στο χόμπυ μας πρέπει να είμαστε όλοι μια γροθιά και να το πολεμάμε (δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλα γενικά).

Λοιπόν αυτά, για όσους έχουν όρεξη απάντησης και προσωπικής επίθεσης στον γραφόντα σας υπενθυμίζω, είμαι έξω απο το χορό, δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ από τους επλεκόμενος (εκτός απο τον κο Κωνσταντακάτο απο τη μοντελιστική του δραση, αλλα και αυτόν όχι προσωπικά). Δεν θα απαντήσω σε κανένα post γιατι δε με ενδιαφέρει η αντιπαράθεση με κανέναν σας. Κατέθεσα τις απόψεις μου μήπως σας κάνουν να σκεφθείτε με άλλον τρόπο κάποια επικοδομοιτική λύση. Ίσως να τα βρείτε όλοι μαζί να πείτε όμορφα να τα βάλετε σε ένα χαρτί και να χαίρεστε όλοι μαζί το ιστορικό Ελληνικό.

Υ.Γ. Δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν συγχωρέστε με αν σε κάποιο σημείο δεν έχω εκφρασθεί σωστά.

Καλές προσγειώσεις

Καταγράφηκε

Nikolas K
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 16:59:18 »

Εγώ πάντως κάνοντας αρχή, εάν τον δω ή υποψιαστώ να προβαίνει σε πωλήσεις μοντέλων, παράδοση ιδιωτικών μαθημάτων ...

Τα παραπάνω τα διαβεβαιώνω...
Καταγράφηκε

Το να φτιάξεις ένα αεροπλάνο είναι εύκολο. Το θέμα είναι να φτιάξεις το αεροπλάνο που ΘΕΛΕΙΣ!

Δεδομένων των συνθηκών, μία μόνο σχεδίαση πληρεί τις προδιαγραφές, ανεξάρτητοι δε σχεδιαστές θα συγκλίνουν σε αυτήν την σχεδίαση μετά από εξελικτική διαδικασία.
Γιώργος Κανδυλάκης
Global Moderator

Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 17:07:03 »

HarisH, μαζί σου σε όλα !

Μακάρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση, όσοι είναι εντάξει, να το αποδείξουν και να κλείσουν στόματα, όσοι όχι να λογοδοτήσουν.
Να διατηρηθεί ο χώρος, σε υγειή βάση, χωρίς προβλήματα, ερωτήματα, αμφιβολίες, κατηγορίες και άλλα ωραία που μας χαρακτηρίζουν σαν λαό...

Θα διακινδυνέψω μια εκτίμηση. Ο λαός μας λέει : "όπου υπάρχει καπνός...". Ας δούμε τις εξελίξεις.

Γιώργος Κανδυλάκης

(έχων ουδεμία σχέση-γνωριμία με όλους τους παραπάνω, πλην κκ. Κωστόπουλου, Κωνσταντακάτου)
Καταγράφηκε

όσο ελαφρύτερα είναι, τόσο ψηλότερα πάνε

μέτρα με μικρόμετρο, σημάδεψε με κιμωλία, κόψε με τσεκούρι...
dapan
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 22:40:55 »

Κρίμα και πάλι κρίμα.....
Με αυτά και με αυτά το μόνο σίγουρο είναι πως ο Αερομοντελισμός δεν πάει μπροστά...Με τα παραπάνω αλλά και με το όσα έχουν γραφεί στο " Από που  πάμε Ελληνικό"  το συμπέρασμα είναι ένα : Ελλάς Το Μεγαλείο Σου.......

dapan

ή

Νταναβάρας Παντελής...
Καταγράφηκε

Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
IKAROS
Aeromodeller
*

Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 22:46:59 »

Aγαπητε vlassis (αυτη τη φορα το εγραψα σωστα!!) και ολοι οι μοντελιστες που διαβαζετε αυτο το μηνυμα. Μπορει, οπως γραφει ο vlassis να ειμαι γραφικος θαμωνας του Ελληνικου αλλα θα ηθελα να μου πει για τις "αθυροστομιες" τα "νταιλικια" τις "ψευτομαγγιες" και τα "στρατηγιλικια" μου. Βεβαια, εκτιμω, οτι ειναι ακομη "παιδι" και εφοσον εγω ειμαι μεσηλικας,οπως γραφει, για τα παραπανω δεν του κρατω κακια. Ας μου χρεωσει και την επικειμενη "απωλεια" του Ελληνικου. Ας μας πει ομως, ποια δημοσια υπηρεσια θα μισθωνε δημοσιο ακινητο σε μη κερδοσκοπικη εταιρια χωρις διαγωνισμο;;;;. Γιατι λοιπον να χρεωθω την απωλεια του Ελληνικου και να μην χρεωθει αυτη στον ....προεδρο για τους λαθος χειρισμους του;;; Η ΚΕΔ μισθωσε τον χωρο στον υπο ιδρυση Συλλογο και οχι στη δημιουργηθησα Εταιρια. Λογικο λοιπον να μας "πεταξουν" εξω.  
Καταγράφηκε
vlassis
Επισκέπτη
« Απάντηση #27 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 23:10:13 »

IKAROS,

Λοιπον ,οπως ειναι γνωστο απο την ιστορια, σε εναν "πολεμο" υπαρχουν και παραπλευρες απωλιες. Η ιστορια με το Ελληνικο ειναι ουσιαστικα ενας πολεμος, με αιτια και αφορμη. Τα αιτια ειναι βαθια και εντοπιζονται ουσιαστικα στην προσωπικοτητα και τον χαρακτηρα αυτων που ευθυνονται για τον πολεμο, αυτη την στιγμη βασει δικων σου ενεργειων και πραξεων, ειτε προφορικων ειτε απτων, δικαιωματικα εισαι ο "στρατηγος" της μιας πλευρας σε αυτον τον "πολεμο", η αλλη πλευρα ισως να εχει τον δικο της "στραταρχη".  Η αφορμη φανταζομαι δωθηκε τωρα τελευταια και ηταν αναμενομενη αν κρινει κανεις απο τα αιτια.

Κανεις σας ομως δεν ξερει οτι πολεματε εναν πολεμο χαμενο, εναν "πολεμο" που δεν υπαρχει νικητης. Δυστυχως ομως οπως ανεφερα πιο πριν θα υπαρξουν παραπλευρες απωλειες και αυτες θα ειναι

1)Να χαθει μια και δια παντως ο χωρος του ελληνικου

2)Να βρεθουν στον δρομο 200 αερομοντελιστες που ειχαν βρει "στεγη"

3)ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΟΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ!

Οπως ειπα σε προηγουμενο μηνυμα ας αναλαβει ο καθενας το βαρος των αποφασεων και πραξεων του και ας αναλογιστει ποιους περνει στο λαιμο του, απλους αερομοντελιστες, ανθρωπους φιλησυχους και καλοπροαιρετους....

DAPAN,

Δεν ειναι "Ελλας το μεγαλειο σου" ΑΛΛΑ " Αθηνα η καταντια σου"

ΑΥΤΟ  ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Α-Δ-Ι-Κ-Ο , ειναι το γεγονος οτι ετσι δημιουργουνται προβληματα και σε πανελληνιο επιπεδο, προβληματα στους μοντελιστες, λεσχες, εμπορους ,αγωνες.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΡΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΤΑΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΩΝ ΑΠΩΛΕΙΩΝ!

Δεν ξανασχολουμαι με το θεμα αλλο, δεν εχω καμια δουλεια σε εναν "πολεμο", ισως και εγω τελικα πρεπει να καψω η να πουλησω τα μοντελα μου, και αν θες IKAROS σου χαριζω τα ελικοπτερα μου.........
Καταγράφηκε
dapan
Aeromodeller Hero Member

Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Πέμπτη, 2 Μάρ 2006, 23:18:59 »

Πάντως μιας και αναφερόστασται σε πόλεμο....Όντως μοιάζει να είναι έτσι...εξάλου τα περισσότερα ¨στεφάνια¨ σε εθνικές επετείους κατατίθενται στην τιμή του ΑΓΝΩΣΤΟΥ στρατιώτη...κάπως έτσι είναι και εδώ σε θέματα που ¨καίνε¨...Όλοι ΑΓΝΩΣΤΟΙ...ταμπουρωμένοι πίσω από κάποιο nickname..

Νταναβάρας Παντελής

dapan
Καταγράφηκε

Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
Γιάννης Κωνσταντακάτος
Master contributor
Aeromodelling GR

AKA "jkon" ή "θείος Γιάννης"

Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Παρασκευή, 3 Μάρ 2006, 07:49:00 »

είμαι έξω απο το χορό, δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ από τους επλεκόμενος (εκτός απο τον κο Κωνσταντακάτο απο τη μοντελιστική του δραση, αλλα και αυτόν όχι προσωπικά). Δεν θα απαντήσω σε κανένα post γιατι δε με ενδιαφέρει η αντιπαράθεση με κανέναν σας.

Αγαπητέ HarisH,
α) ο "Κωνσταντακάτος" ΔΕΝ είναι εμπλεκόμενος. Αναμένω διόρθωσή σου.
β) δεν είναι σωστό να παρουσιάζεασι μόνο με το ψευδώνυμό σου. Αναμένω να αναφέρεις το όνομά σου.

jkon
Καταγράφηκε

Γιάννης Κωνσταντακάτος
Πρόεδρος Ε.Α.Α.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 8  Πάνω Εκτύπωση 
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Αγώνες - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Το Μπαλονι του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ « προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: