Aeromodelling GR  σε Ελληνικά in English en Français in Deutch in Italiano
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide Ο θαυμαστός κόσμος των μικρών αεροπλάνων Σε φιλοξενία: Το Βιβλίο του jkon E-mail E-mail
Currently there are 0 Users in the Chat!
285.703 μηνύματα σε 11.352 θέματα από 5.919 Μέλη / Τελευταίο μέλος: 558th MSG Artillery Group
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 11 Δεκ 2017, 02:21:54

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δευτέρα, 11 Δεκ 2017, 02:21:54

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Τελευταίες 10 φωνές:
Δευτέρα, 20 Νοέ 2017, 22:44:55
Τα βλέπω όλα πράσινα !!!
Πρόσφατα θέματα
[Χθες στις 23:17]

από tritongr
[Χθες στις 21:38]

από niro
[Χθες στις 18:21]

από dimis-mjt
[Χθες στις 17:36]

από sparar
[Χθες στις 13:52]

από dhiotis
[Χθες στις 12:49]

[Χθες στις 11:52]

[Χθες στις 11:01]

από sliver
[Χθες στις 10:43]

από vagelis
[Σάββατο, 9 Δεκ 2017, 19:08:02]

από dominicm
[Σάββατο, 9 Δεκ 2017, 17:48:36]

[Σάββατο, 9 Δεκ 2017, 15:42:38]

από Apostolos
[Παρασκευή, 8 Δεκ 2017, 17:57:02]

από DIAMOND
[Παρασκευή, 8 Δεκ 2017, 10:34:33]

από eolos30
[Πέμπτη, 7 Δεκ 2017, 21:40:57]
Google search

Aeromodelling GR
Μέλη
Σύνολο μελών: 5919
Τελευταίο: 558th MSG Artillery Group
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 285703
Σύνολο θεμάτων: 11352
Online σήμερα: 32
Online έως τώρα: 362
(Κυριακή, 2 Ιαν 2011, 08:42:40)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 14
Συνολικά: 18
Στυλ εμφάνισης

Aeromodelling GR - 20 χρόνια
Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Αγώνες - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Ζητείται Χώρος για Πτήσεις Εσωτερικού Χώρου - Καθημερινές « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1]  Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Ζητείται Χώρος για Πτήσεις Εσωτερικού Χώρου - Καθημερινές  (Αναγνώστηκε 1550 φορές)

3DJunk
Aeromodelling GR
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« στις: Παρασκευή, 19 Οκτ 2007, 13:42:44 »

Καλησπέρα,

Προσωπικά ψάχνω εδώ και καιρό ένα χώρο εντος λεκανοπεδίου Αττικής ο οποίος θα χρησίμοποιείται καθημερίνές κυρίως   και βραδυνές ώρες για πτήσεις εσωτερικού χώρου (Το ΣΚ το αφιερώνουμε κυρίως στο μοντελοδρόμιο) . Στόχος είναι να αναπτυχθεί στην Ελλάδα η κατηγορία Indoor Pattern F3P (Pattern και Aeromusical - Freestyle) που παρουσιάζει ιδιαίτερη άνθηση σε Ευρωπαικο επίπεδο. Μία ή ιδανικά δύο φορές τη βδομάδα θα είναι πολύ καλά κατα τη γνώμη μου για προπονήσεις.

Προσωπικά έχω έρθει σε επαφή με την τοπική αυτοδιοίκηση της περιοχής μου και προσπαθώ να δεσμεύσω το κλειστό γυμναστηριο κάποιες ώρες τη βδομάδα γι'αυτο το σκοπό. Αν κάποιος άλλος έχει κάποια επαφή με το Δήμο του κτλ. ή μπορεί να κάνει κάποια πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Μπορεί να την κάνει είτε δημόσια είτε μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου. Προσωπικά όταν σιγουρέψω κάτι θα προχωρήσω σε ανάλογη ανακοίνωση.

Η κατηγορία αυτή μπορεί να προσφέρει τις ίδιες συγκινήσεις και διασκέδαση πάνω απ΄ολα με τις αντίστοιχες κατηγορίες εξωτερικόύ χώρου με μικρότερο κόστος και εύκολη πρόσβαση χωρίς την επίδραση του καιρού που τώρα το Χειμώνα χαλάει δυστυχώς.

Περιμένω τις προτάσεις σας λοιπόν.

Χαιρετισμούς,
Νίκος

ΥΓ: Σχετικά με τις τεχνικές προδιαγραφές των μοντέλων, θα επανέλθω σύντομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρασκευή, 19 Οκτ 2007, 15:30:30 από Νικόλας » Καταγράφηκε
fazerdreamer
Aeromodeller Sr. Member

Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Παρασκευή, 19 Οκτ 2007, 21:23:31 »

Νικολα απο πλευρας μου χαιρομαι που υπαρχει τετοιου ειδους θεληση και προτρεπω να βρεθουν και να αξιοποιηθουν κι αλλοι χωροι καταλληλα για μοντελλιστικη χρηση.Εργαζομαι συμβασιουχος για τον Δημο Κηφισιας εδω και 5 χρονια.Μεχρι τωρα εχω καταφερει να κινησω τα λιμναζοντα νερα της απραξιας μονο σε καποιες πτησουλες σε συναδελφους,οποτε δε εχω μιλησει για τα κλειστα του Δημου και κατα ποσο μπορουν να διατεθουν ακομα και με υπενοικιαση.... Sad εχω λαβει αρνητικη απαντηση..προτιμουν να τα χουν κλειστα...Καλη τυχη σε σενα,καλο κουραγιο και βεβαια θα χαρω να μαθω τουλαχιστον απο καποιον οτι πετυχε κατι!! Thumbs up
Καταγράφηκε
petran
Aeromodeller Full Member

Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σάββατο, 20 Οκτ 2007, 01:23:20 »

Ας τα εχουν κλειστα για να τα χερονται οι αραχνες. Δεν μπορω να καταλαβω αυτη την ιδιοτροπια. Ηθελα και εγω να οργανωσω μια δραστηριοτητα στο σταδιο του Δημου, αλλα υπερισχυσε η αδιαφορια και το "δε βαριεσαι". Ας ειναι ...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]  Πάνω Εκτύπωση 
Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Αγώνες - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Ζητείται Χώρος για Πτήσεις Εσωτερικού Χώρου - Καθημερινές « προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: