Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.414 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 13:04:09

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 13:04:09

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από dominicm
    [Σήμερα στις 09:15]

    από Demetre
    [Σήμερα στις 06:22]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:16]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304414
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 56
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 39
    Συνολικά: 41
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: JR XG8 Γνωμες-Αποψεις!!!  (Αναγνώστηκε 9784 φορές)
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #30 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 14:47:34 »

    Από όσα έχω καταλάβει γενικότερα οι τηλεκατευθύνσεις έχουν δύο διακριτά μέρη:
    α) το μέρος χειρισμού - προγραμματισμού και
    β) το μέρος εκπομπής

    Αν λοιπόν το κομμάτι χειρισμού - προγραμματισμού βολεύει τον καθέναν μας μια συγκεκριμένη τηλεκατεύθυνση, οκ... την επιλέγει και την αγοράζει.
    Με όλα αυτά τα modules που κυκλοφορούν στην αγορά δεν νομίζω πως μπορεί να πει κανείς το άλλο, πως δηλαδή επειδή μια τηλεκατεύθυνση έχει το τάδε μέρος εκπομπής που το θεωρεί ανώτερο όλων θα πάρει την τάδε τηλεκατεύθυνση κι ας μην έχει τις δυνατότητες χειρισμού και προγραμματισμού μιας άλλης.

    Τώρα το αν δέχεται μια τηλεκατεύθυνση ένα module τύπου plug-n-play ή όχι έρχεται σε δεύτερη μοίρα.
    Η είσοδος κάθε module έχει συγκεκριμένα pin και αντίστοιχα σε κάθε κάρτα προγραμματισμού μπορούν να ανευρεθούν όλα τα απαραίτητα pin για κάθε σύστημα μετάδοσης.
    Εξού και τα ουκ ολίγα θέματα σε πολλά fora του εξωτερικού με "κανιβαλσιμό" τηλεκατευθύνσεων και μετατροπή τους σε υβρίδια.
    Τώρα βέβαια αν θες να τα έχεις όλα πακέτο σε μπιμπελό συσκευή τότε πας και ακουμπάς ένα σεβαστό ποσό και παίρνεις το αντικείμενο του πόθου πολλών.

    Δεν χρειάζεται να είμαστε δογματικοί λοιπόν.
    Λύσεις υπάρχουν για όλα.


    Νομίζω φίλε μου ότι παραλληρείς ..... δυστυχώς.

    Τις δικές μου ανάγκες εσύ ΔΕΝ μπορείς να τις κρίνεις.
    Δεν μπορείς επίσης να έχεις τις ανάλογες επιλογές λόγω απειρίας.
    Δεν μπορείς επίσης να έχεις άποψη για κάποια πράγματα διαβάζοντας φόρουμ ΜΟΝΟΝ.
    Ολα τα παραπάνω πρέπει να τα αποκτήσεις λόγω "τριβής", ενασχόλησης με τον αερομοντελισμό.

    Καταλήγοντας εσύ έχεις επιλέξει Spektrum εγώ Futaba και κάποιοι άλλοι κάτι διαφορετικό λόγω των παραπάνω παραγόντων.
    Μην ενίστασε λοιπόν γιατί κάποιοι παίρνουν κάποιες αποφάσεις ή προσπαθούν αν υποστηρίξουν τις επιλογές τους ή στο τέλος τέλος να ανοίξουν τα μάτια κάποιων άλλων.

    Δογματικός είσαι εσύ λοιπόν που αποτάσεις όλους εμάς που επιχειρηματολογούμε τους λόγους για τους οποίους κάνουμε κάποιες επιλογές

    Φιλικά


    Αναστάσιε ευτυχώς βελτιώνεσαι!
    Τουλάχιστον αρθρώνεις καλύτερο λόγο!

    Από την άλλη κανείς δεν σε έχει ορίζει συνήγορο κανενός και άρα ότι λες αντικατροπτίζουν τις δικές σου απόψεις και μόνον.
    Στην βάση του ελεύθερου λόγου και έκφρασης που αυτό το forum έχει αποδείξει πως υποστηρίζει προφανώς και η άποψή σου είναι σεβαστή.
    Το ίδιο και η δική μου.

    Τώρα το αν η δική μου ή η δική σου είναι καλύτερη στα μάτια ενός τρίτου, πόσο μάλλον ενός νέου στο hobby, αυτό επαφίεται στην κρίση του καθενός.
    Ούτε εσύ λοιπόν θα πάρεις προαγωγή ούτε εγώ θα αποταχθώ αν έχεις εσύ δίκιο.
    Χρησιμοποιώ το σενάριο που έχεις εσύ δίκιο για λόγους ευγενείας.

    Και τέλος εγώ έκανα κάποιες αναφορές σε επεμβάσεις επί τηλεκατευθύνσεων που όλοι γνωρίζουμε και πως γίνονται και πως δουλεύουν αποτελεσματικά.
    Ακόμα και η χρήση μη γνήσιων δεκτών (αναφορά σε αντίγραφα AR6200 λ.χ για το σύστημα DSM2) ή η χρήση απλά συμβατών δεκτών (αναφορά δεκτών FrSky λ.χ. για το σύστημα FASST) είναι κάποιου είδους "αντισυμβατική" επέμβαση στο σύστημα.
    Ή για να το πω πιο απλά αν σου συμβεί κανένα κακό η Horrizon Hobby και η Futaba αντίστοιχα δεν θα ασχοληθεί καν μαζί σου. 'Ισως να καταφέρεις να βρεις ένα απειροελάχιστο δίκιο στον προμηθευτή του "αντισυμβατικού" δέκτη σου (έως αντικατάστασης του δέκτη σου).

    Κατά συνέπεια πριν ξαναμιλήσεις ειδικά σε μένα θα πρέπει να το σκεφτείς πολύ καλά, μιας κι εγώ πάντα μιλάω γενικά και με επιχειρήματα ή δείχνοντας τι έχουν κάνει άλλοι πιο έμπειροι ως κατάθεση γενικής γνώσης χωρίς να έχω δογματικό δόλο προσανατολισμού της κοινής γνώμης υπέρ του ενός ή του άλλου κατασκευαστή ή την διάθεση επιβολής της άποψής μου ή τον σχηματισμό εντυπώσεων.

    Αυτά για καλημέρα...

    ΥΓ
    Γιατί δεν κάνετε ένα κλειστό forum όλοι εσείς που είστε πάνσοφοι και τα ξέρετε όλα έχοντας κρυστάλλινη άποψη υπέρ των σωστού και να αφήσετε όλους εμάς να αναζητούμε την αλήθεια κάνοντας και κανένα λάθος που και που;
    Άντε κάντε μας την χάρη λοιπόν... 

    Ξεκινάω με την ευγενική σου έκφραση που έκλεισες το μήνυμα σου και σταματώ εδώ.

    Απλά θα σου πώ ότι έγραψες 30 γραμμές απάντηση για να με αποστομώσεις και να καταλήξεις στο "απαράτα μας" !

    ΥΓ, μήν το πάρεις ως αδυναμία να σου απαντήσω απλά βαριέμαι τους ξερόλες εξ'αγχυστίας
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Απάντηση #31 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 15:15:51 »

    Από όσα έχω καταλάβει γενικότερα οι τηλεκατευθύνσεις έχουν δύο διακριτά μέρη:
    α) το μέρος χειρισμού - προγραμματισμού και
    β) το μέρος εκπομπής

    Αν λοιπόν το κομμάτι χειρισμού - προγραμματισμού βολεύει τον καθέναν μας μια συγκεκριμένη τηλεκατεύθυνση, οκ... την επιλέγει και την αγοράζει.
    Με όλα αυτά τα modules που κυκλοφορούν στην αγορά δεν νομίζω πως μπορεί να πει κανείς το άλλο, πως δηλαδή επειδή μια τηλεκατεύθυνση έχει το τάδε μέρος εκπομπής που το θεωρεί ανώτερο όλων θα πάρει την τάδε τηλεκατεύθυνση κι ας μην έχει τις δυνατότητες χειρισμού και προγραμματισμού μιας άλλης.

    Τώρα το αν δέχεται μια τηλεκατεύθυνση ένα module τύπου plug-n-play ή όχι έρχεται σε δεύτερη μοίρα.
    Η είσοδος κάθε module έχει συγκεκριμένα pin και αντίστοιχα σε κάθε κάρτα προγραμματισμού μπορούν να ανευρεθούν όλα τα απαραίτητα pin για κάθε σύστημα μετάδοσης.
    Εξού και τα ουκ ολίγα θέματα σε πολλά fora του εξωτερικού με "κανιβαλσιμό" τηλεκατευθύνσεων και μετατροπή τους σε υβρίδια.
    Τώρα βέβαια αν θες να τα έχεις όλα πακέτο σε μπιμπελό συσκευή τότε πας και ακουμπάς ένα σεβαστό ποσό και παίρνεις το αντικείμενο του πόθου πολλών.

    Δεν χρειάζεται να είμαστε δογματικοί λοιπόν.
    Λύσεις υπάρχουν για όλα.


    Νομίζω φίλε μου ότι παραλληρείς ..... δυστυχώς.

    Τις δικές μου ανάγκες εσύ ΔΕΝ μπορείς να τις κρίνεις.
    Δεν μπορείς επίσης να έχεις τις ανάλογες επιλογές λόγω απειρίας.
    Δεν μπορείς επίσης να έχεις άποψη για κάποια πράγματα διαβάζοντας φόρουμ ΜΟΝΟΝ.
    Ολα τα παραπάνω πρέπει να τα αποκτήσεις λόγω "τριβής", ενασχόλησης με τον αερομοντελισμό.

    Καταλήγοντας εσύ έχεις επιλέξει Spektrum εγώ Futaba και κάποιοι άλλοι κάτι διαφορετικό λόγω των παραπάνω παραγόντων.
    Μην ενίστασε λοιπόν γιατί κάποιοι παίρνουν κάποιες αποφάσεις ή προσπαθούν αν υποστηρίξουν τις επιλογές τους ή στο τέλος τέλος να ανοίξουν τα μάτια κάποιων άλλων.

    Δογματικός είσαι εσύ λοιπόν που αποτάσεις όλους εμάς που επιχειρηματολογούμε τους λόγους για τους οποίους κάνουμε κάποιες επιλογές

    Φιλικά


    Αναστάσιε ευτυχώς βελτιώνεσαι!
    Τουλάχιστον αρθρώνεις καλύτερο λόγο!

    Από την άλλη κανείς δεν σε έχει ορίζει συνήγορο κανενός και άρα ότι λες αντικατροπτίζουν τις δικές σου απόψεις και μόνον.
    Στην βάση του ελεύθερου λόγου και έκφρασης που αυτό το forum έχει αποδείξει πως υποστηρίζει προφανώς και η άποψή σου είναι σεβαστή.
    Το ίδιο και η δική μου.

    Τώρα το αν η δική μου ή η δική σου είναι καλύτερη στα μάτια ενός τρίτου, πόσο μάλλον ενός νέου στο hobby, αυτό επαφίεται στην κρίση του καθενός.
    Ούτε εσύ λοιπόν θα πάρεις προαγωγή ούτε εγώ θα αποταχθώ αν έχεις εσύ δίκιο.
    Χρησιμοποιώ το σενάριο που έχεις εσύ δίκιο για λόγους ευγενείας.

    Και τέλος εγώ έκανα κάποιες αναφορές σε επεμβάσεις επί τηλεκατευθύνσεων που όλοι γνωρίζουμε και πως γίνονται και πως δουλεύουν αποτελεσματικά.
    Ακόμα και η χρήση μη γνήσιων δεκτών (αναφορά σε αντίγραφα AR6200 λ.χ για το σύστημα DSM2) ή η χρήση απλά συμβατών δεκτών (αναφορά δεκτών FrSky λ.χ. για το σύστημα FASST) είναι κάποιου είδους "αντισυμβατική" επέμβαση στο σύστημα.
    Ή για να το πω πιο απλά αν σου συμβεί κανένα κακό η Horrizon Hobby και η Futaba αντίστοιχα δεν θα ασχοληθεί καν μαζί σου. 'Ισως να καταφέρεις να βρεις ένα απειροελάχιστο δίκιο στον προμηθευτή του "αντισυμβατικού" δέκτη σου (έως αντικατάστασης του δέκτη σου).

    Κατά συνέπεια πριν ξαναμιλήσεις ειδικά σε μένα θα πρέπει να το σκεφτείς πολύ καλά, μιας κι εγώ πάντα μιλάω γενικά και με επιχειρήματα ή δείχνοντας τι έχουν κάνει άλλοι πιο έμπειροι ως κατάθεση γενικής γνώσης χωρίς να έχω δογματικό δόλο προσανατολισμού της κοινής γνώμης υπέρ του ενός ή του άλλου κατασκευαστή ή την διάθεση επιβολής της άποψής μου ή τον σχηματισμό εντυπώσεων.

    Αυτά για καλημέρα...

    ΥΓ
    Γιατί δεν κάνετε ένα κλειστό forum όλοι εσείς που είστε πάνσοφοι και τα ξέρετε όλα έχοντας κρυστάλλινη άποψη υπέρ των σωστού και να αφήσετε όλους εμάς να αναζητούμε την αλήθεια κάνοντας και κανένα λάθος που και που;
    Άντε κάντε μας την χάρη λοιπόν... 

    Ξεκινάω με την ευγενική σου έκφραση που έκλεισες το μήνυμα σου και σταματώ εδώ.

    Απλά θα σου πώ ότι έγραψες 30 γραμμές απάντηση για να με αποστομώσεις και να καταλήξεις στο "απαράτα μας" !

    ΥΓ, μήν το πάρεις ως αδυναμία να σου απαντήσω απλά βαριέμαι τους ξερόλες εξ'αγχυστίας

    Ούτε εσύ να το εκλάβεις ως αδυναμία μου, αλλά έκλεισα το προηγούμενό μου μήνυμα στην γλώσσα που έχεις δείξει πως χρησιμοποιείς και μάλλον καταλαβαίνεις καλύτερα.
    Ύφος μπλαζέ, "εγώ θα σου ρε", υπεροψία, καθομολογημένη μόλις ξερολίαση (για να χρησιμοποιήσω τον όρο σου) κ.α. συναφή είναι γνωρίσματα δικά σου, φίλε Αναστάση.

    ΥΓ
    Θα μπορούσα να στο στείλω με ΠΜ το παραπάνω, αλλά αφού επιλέγεις τον δημόσιο λόγο (θα μπορούσες να μου πεις ο,τιδήποτε σε ΠΜ αφού για μια ακόμη φορά γυρίζεις την απάντησή σου από γενική σε προσωπική και μάλιστα επίθεση) θα τον έχεις.
     
    Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #32 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 15:25:37 »

    Παλι τα ίδια???

    Σας παρακαλώ επιτέλους μείνετε εντός θέματος...! και για όσους θέλουν να πούνε κάτι εκτός θέματος χρησιμοποιήστε τα ΠΜ...!
    Καταγράφηκε
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #33 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 15:43:30 »

    Παλι τα ίδια???

    Σας παρακαλώ επιτέλους μείνετε εντός θέματος...! και για όσους θέλουν να πούνε κάτι εκτός θέματος χρησιμοποιήστε τα ΠΜ...!

    Αυτό ακριβώς .... πάλι τα ίδια απο τους ίδιους ....

    Οσο για τον φίλο ΤΕΟ, δεν είναι έτσι ουτε σου έκανα προσωπική επίθεση, απεναντίας !
    Είπα τα πράγματα με το ονομα τους.

     Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #34 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 15:55:45 »

    Δεν την ξερω καθολου την ΤΚ, ξερω μονο οτι την εχει ενας μοντελιστης που εμπιστευομαι με τον ορθολογισμο και τις γνωσεις που εχει πανω στο θεμα, ο extenge-Νικος, αυτο μου φτανει για να την θεωρω σαν ενα αξιολογο συστημα τηλεκατευθυνσης.

    Ομως δεν ποσταρα για αυτον τον λογο.

    Βλεπω κατι τωρα τελευταια και δεν μου αρεσε ουτε το κατανοω. Συγκεκριμενο μελος παντα πιανεται απο το τιποτα κυριολεκτικα για να ξεκινησει προσωπικο καυγα, αυτο γινεται συχνα σε διαφορα θεματα και διαφορα φορουμ του χωρου. Νομιζω οτι η τακτικη των ισων αποστασεων δεν μας κανει καλο πλεον.
    Τασο γιατι τσακωνεσαι με ολο τον κοσμο; Ο Θοδωρης δεν σου εκανε καμια παρατηρηση, εξεφρασε κοσμια την θεση του επι του θεματος της τηλεκατευθυνσης. Ο στοχος μου δεν ειναι να παρω θεση υπερ του ενος η του αλλου, θα ηθελα, εαν δεν εχεις αντιρρηση, να προσπαθησεις να μην αρπαζεσαι με το παραμικρο, ειδικα οταν δεν υπαρχει κανενας λογος. Εχουν χαλασει αρκετα θεματα με αυτον τον τροπο και ειναι κριμα.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.236


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #35 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 16:01:09 »

    Παλι τα ίδια???

    Ακριβώς Παύλο!!
    Οπου μπαίνει ο κ. Μαρκούσης τα κάνει μπάχαλο, όπως με προηγούμενο θέμα που το κλείδωσε ο
    κ. Κωστόπουλος, είναι τυχαίο??  idiot2
    Δεν νομίζω!!  Στριφογύρισμα ματιών

    Αυτό ακριβώς .... πάλι τα ίδια απο τους ίδιους ....

     Χαμόγελο

    Ευτυχώς που το παραδέχεται!!  Cheesy

    Κάθε γνώμη είναι σεβαστή αν μας αρέσει την υιοθετούμε αν πάλι δεν μας αρέσει την προσπερνάμε ή απαντάμε με κόσμιο τρόπο και όχι να της κολλάμε ταμπέλες!!
    Είναι πολύ βασικό να σεβόμαστε τον συνομιλητή και μάλιστα πολύ περισσότερο όταν έχουμε κάποια υπευθυνότητα
    για αυτό εδώ το φόρουμ!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 16:11:37 από Markhelis » Καταγράφηκε
    beyma21
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 190


    « Απάντηση #36 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 16:21:02 »

    Χρησταρα μεγια καλοριζικη και καλες πτησεις να εχεις με αυτην. Thumbs up
    Καταγράφηκε
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #37 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 16:44:44 »

    Παλι τα ίδια???

    Ακριβώς Παύλο!!
    Οπου μπαίνει ο κ. Μαρκούσης τα κάνει μπάχαλο, όπως με προηγούμενο θέμα που το κλείδωσε ο
    κ. Κωστόπουλος, είναι τυχαίο??  idiot2
    Δεν νομίζω!!  Στριφογύρισμα ματιών

    Αυτό ακριβώς .... πάλι τα ίδια απο τους ίδιους ....

     Χαμόγελο

    Ευτυχώς που το παραδέχεται!!  Cheesy

    Κάθε γνώμη είναι σεβαστή αν μας αρέσει την υιοθετούμε αν πάλι δεν μας αρέσει την προσπερνάμε ή απαντάμε με κόσμιο τρόπο και όχι να της κολλάμε ταμπέλες!!
    Είναι πολύ βασικό να σεβόμαστε τον συνομιλητή και μάλιστα πολύ περισσότερο όταν έχουμε κάποια υπευθυνότητα
    για αυτό εδώ το φόρουμ!!

    Να και οι Γραμματείς ......... !

    Εσύ που είδες οτι εγώ επιτίθεμαι στον ΟΤΕΟ.

    Πολύ απλά λέω και νομίζω ότι βαζω στην θέση τους κάποια πράγματα.

    Τι δηλ. ; Οτι ο "παπαγαλισμός" και η χωρίς ιδία εμπειρία να παρουσιάζουν τα πάντα ως παντογνώστες.

    Τωρα Μάρκο μου την πέφτεις εσυ γιατι ως γνωστόν εχουμε "κοντρα" και βρίσκεις ευκαιρία να μου την λές.
    Κανένα πρόβλημα, εγώ θα συνεχίζω να την λέω σε οποιοδήποτε "παπαγαλίζει" και εμφανίζεται απο το πουθενά μοντελιστικά.

    Τον ΟΤΕΟ δεν τον γνωρίζω και δεν τον έχω αποκαλέσει με κανένα κοσμητικό επίθετο, εαν θεωρεί οτι προσβάλεται επειδή λέω την πραγματική κατάσταση εγω τι να κάνω ?

    Ας κρατήσει μανέτες στο IDLE και με τον καιρό θα μας πεί για την Spektrum DX7 που χρησιμοποιεί αδυναμίες για να προστατευθούμε οι υπόλοιποι.
    Να μας πεί και για το ανεμοπτεράκι που κατασκευάζει τους προβληματισμούς του και να συζητήσουμε σε εκείνο το επίπεδο.

    Εγώ θα περίμενα απο σένα να κάνεις συζήτηση για το σύστημα και όχι σαν τα όρνεα να ψάχνεις να βρε κορμί να χυμήξεις χα χα χα χα.

    Εάν ενοχλείσαι που δεν κάνω καλή δουλειά εδώ Χαμόγελο μπορώ κάλλιστα να στην "πασσάρω", εύκολο ειναι ! Να παίρνεις μισθό απο 2 site.

    Φιλικά σε όλους !!!!

    ΥΓ. εγώ σταματάω εδώ γιατι ειμαστε πλέον επι προσωπικού και δεν έχει καμμια σχέση με το θέμα, συγνώμη Χρήστο !
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Απάντηση #38 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 17:07:01 »


    Να και οι Γραμματείς ......... ! (υπαινιγμός)

    Εσύ που είδες οτι εγώ επιτίθεμαι στον ΟΤΕΟ. (ειρωνεία)

    Πολύ απλά λέω και νομίζω ότι βαζω στην θέση τους κάποια πράγματα. (υπεροψία)

    Τι δηλ. ; Οτι ο "παπαγαλισμός" και η χωρίς ιδία εμπειρία να παρουσιάζουν τα πάντα ως παντογνώστες. (προσβολή)

    Τωρα Μάρκο μου την πέφτεις εσυ γιατι ως γνωστόν εχουμε "κοντρα" και βρίσκεις ευκαιρία να μου την λές. (τσαμπουκάς)
    Κανένα πρόβλημα, εγώ θα συνεχίζω να την λέω σε οποιοδήποτε "παπαγαλίζει" και εμφανίζεται απο το πουθενά μοντελιστικά. (πρόκληση)

    Τον ΟΤΕΟ δεν τον γνωρίζω και δεν τον έχω αποκαλέσει με κανένα κοσμητικό επίθετο, εαν θεωρεί οτι προσβάλεται επειδή λέω την πραγματική κατάσταση εγω τι να κάνω ? (ειρωνεία)

    Ας κρατήσει μανέτες στο IDLE και με τον καιρό θα μας πεί για την Spektrum DX7 που χρησιμοποιεί αδυναμίες για να προστατευθούμε οι υπόλοιποι. (ειρωνεία)
    Να μας πεί και για το ανεμοπτεράκι που κατασκευάζει τους προβληματισμούς του και να συζητήσουμε σε εκείνο το επίπεδο. (ειρωνεία)

    Εγώ θα περίμενα απο σένα να κάνεις συζήτηση για το σύστημα και όχι σαν τα όρνεα να ψάχνεις να βρε κορμί να χυμήξεις χα χα χα χα. (αυτοσαρκασμός)

    Εάν ενοχλείσαι που δεν κάνω καλή δουλειά εδώ Χαμόγελο μπορώ κάλλιστα να στην "πασσάρω", εύκολο ειναι ! Να παίρνεις μισθό απο 2 site. (προσβολή)

    Φιλικά σε όλους !!!! (απέχθεια)

    ΥΓ. εγώ σταματάω εδώ γιατι ειμαστε πλέον επι προσωπικού και δεν έχει καμμια σχέση με το θέμα, συγνώμη Χρήστο ! (χλεβασμός)

    Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.236


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #39 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 17:13:45 »

    Και εγώ σταματώ εδώ και δεν δίνω απάντηση διότι με υπερκάλυψε η απάντηση του Θοδωρή!!  Thumbs up
    Καταγράφηκε
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Απάντηση #40 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 17:42:41 »

    Ενω περιμένω να σταμητήσουμε όλοι εσεις εκεί !!!

    Να και οι Γραμματείς ......... ! (υπαινιγμός)
    Σε υποστηρίζει, άρα ?

    Εσύ που είδες οτι εγώ επιτίθεμαι στον ΟΤΕΟ. (ειρωνεία)
    Ο ρεαλισμός δεν ήταν ποτέ ειρωνεία.

    Πολύ απλά λέω και νομίζω ότι βαζω στην θέση τους κάποια πράγματα. (υπεροψία)
    αλήθεια

    Τι δηλ. ; Οτι ο "παπαγαλισμός" και η χωρίς ιδία εμπειρία να παρουσιάζουν τα πάντα ως παντογνώστες. (προσβολή)
    Εαν δεν παπαγάλιζες δεν θα σε ενοχλούσε

    Τωρα Μάρκο μου την πέφτεις εσυ γιατι ως γνωστόν εχουμε "κοντρα" και βρίσκεις ευκαιρία να μου την λές. (τσαμπουκάς)
    δεν είναι ετσι Μάρκο ?

    Κανένα πρόβλημα, εγώ θα συνεχίζω να την λέω σε οποιοδήποτε "παπαγαλίζει" και εμφανίζεται απο το πουθενά μοντελιστικά. (πρόκληση)
    Οντως !

    Τον ΟΤΕΟ δεν τον γνωρίζω και δεν τον έχω αποκαλέσει με κανένα κοσμητικό επίθετο, εαν θεωρεί οτι προσβάλεται επειδή λέω την πραγματική κατάσταση εγω τι να κάνω ? (ειρωνεία) άποψή σου

    Ας κρατήσει μανέτες στο IDLE και με τον καιρό θα μας πεί για την Spektrum DX7 που χρησιμοποιεί αδυναμίες για να προστατευθούμε οι υπόλοιποι. (ειρωνεία)
    Να μας πεί και για το ανεμοπτεράκι που κατασκευάζει τους προβληματισμούς του και να συζητήσουμε σε εκείνο το επίπεδο. (ειρωνεία)
    Δεν μπορεις να αποδεχθείς την πραγματικότητα .... τότε ναι ειμαι όντως είρωνας

    Εγώ θα περίμενα απο σένα να κάνεις συζήτηση για το σύστημα και όχι σαν τα όρνεα να ψάχνεις να βρε κορμί να χυμήξεις χα χα χα χα. (αυτοσαρκασμός)
    Παραδέχεσαι όλα τα παραπάνω

    Εάν ενοχλείσαι που δεν κάνω καλή δουλειά εδώ Χαμόγελο μπορώ κάλλιστα να στην "πασσάρω", εύκολο ειναι ! Να παίρνεις μισθό απο 2 site. (προσβολή)
    Αλήθειες λέω

    Φιλικά σε όλους !!!! (απέχθεια)
    ΦΙΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ για να μην παρερμηνεύομαι

    ΥΓ. εγώ σταματάω εδώ γιατι ειμαστε πλέον επι προσωπικού και δεν έχει καμμια σχέση με το θέμα, συγνώμη Χρήστο !
    ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ και επι τουτου με προκαλεις

    Δυστυχώς βλέπεις δαίμονες παντού .... δυστυχώς !
    Καταγράφηκε

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    0 teo
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 575


    ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου


    WWW
    « Απάντηση #41 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 19:00:32 »

    Ενω περιμένω να σταμητήσουμε όλοι εσεις εκεί !!!

    Να και οι Γραμματείς ......... ! (υπαινιγμός)
    Σε υποστηρίζει, άρα ?
    Δηλαδή όποιος υποστηρίζει κάποιον είναι ο κολαούζος του;

    Εσύ που είδες οτι εγώ επιτίθεμαι στον ΟΤΕΟ. (ειρωνεία)
    Ο ρεαλισμός δεν ήταν ποτέ ειρωνεία.
    Από πότε ο υποβιβασμός σκέψεων και απόψεων είναι ρεαλισμός σώφρονος ανδρός;

    Πολύ απλά λέω και νομίζω ότι βαζω στην θέση τους κάποια πράγματα. (υπεροψία)
    αλήθεια
    Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.

    Τι δηλ. ; Οτι ο "παπαγαλισμός" και η χωρίς ιδία εμπειρία να παρουσιάζουν τα πάντα ως παντογνώστες. (προσβολή)
    Εαν δεν παπαγάλιζες δεν θα σε ενοχλούσε
    Από πότε η παραπομπή σε άλλες δημόσιες συζητήσεις ή γνώμες, που ο καθένας μπορεί να κρίνει φυσικά (αν μπορεί) είναι παπαγαλία κι εν τέλει μεπτό;

    Τωρα Μάρκο μου την πέφτεις εσυ γιατι ως γνωστόν εχουμε "κοντρα" και βρίσκεις ευκαιρία να μου την λές. (τσαμπουκάς)
    δεν είναι ετσι Μάρκο ?
    Και να είναι γιατί το συνεχίζεις με το να το αναφέρεις σε δημόσια συζήτηση; Ρίξε λάδι στη φωτιά δηλαδή;

    Κανένα πρόβλημα, εγώ θα συνεχίζω να την λέω σε οποιοδήποτε "παπαγαλίζει" και εμφανίζεται απο το πουθενά μοντελιστικά. (πρόκληση)
    Οντως !
    Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, δις!

    Τον ΟΤΕΟ δεν τον γνωρίζω και δεν τον έχω αποκαλέσει με κανένα κοσμητικό επίθετο (τα υπόλοιπα αρκούν...), εαν θεωρεί οτι προσβάλεται επειδή λέω την πραγματική κατάσταση εγω τι να κάνω ? (ειρωνεία) άποψή σου Παρομοίως, όμως άλλο η άποψη (υποκειμενικό) και άλλο η πραγματικότητα (αντικειμενικό). Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια!

    Ας κρατήσει μανέτες στο IDLE και με τον καιρό θα μας πεί για την Spektrum DX7 που χρησιμοποιεί αδυναμίες για να προστατευθούμε οι υπόλοιποι. (ειρωνεία)
    Να μας πεί και για το ανεμοπτεράκι (υποκοριστικό σε 127", α...) που κατασκευάζει (εσύ που το έμαθες; εσύ μου χτυπάς κάθε μέρα το blog;) τους προβληματισμούς του και να συζητήσουμε (προϋποθέτει συμμετοχή και καλή διάθεση - εσύ τι έχεις από τα δύο;) σε εκείνο το επίπεδο. (ειρωνεία)
    Δεν μπορεις να αποδεχθείς την πραγματικότητα .... τότε ναι ειμαι όντως είρωνας
    Βαριέμαι να γράφω τα ίδια... δες παραπάνω για "πραγματικότητα" και "όντως"

    Εγώ θα περίμενα απο σένα να κάνεις συζήτηση για το σύστημα και όχι σαν τα όρνεα να ψάχνεις να βρε κορμί να χυμήξεις χα χα χα χα. (αυτοσαρκασμός)
    Παραδέχεσαι όλα τα παραπάνω
    Και πάλι συνεχίζεις την έχθρα που μάλλον χαίρεσαι κιόλας αν κρίνω από τα χα χα χα Άρα μήπως τελικά γουστάρεις αυτοπροσδιορίζεσαι και αυτοσαρκάζεσαι εδώ;

    Εάν ενοχλείσαι που δεν κάνω καλή δουλειά εδώ Χαμόγελο μπορώ κάλλιστα να στην "πασσάρω", εύκολο ειναι ! Να παίρνεις μισθό απο 2 site. (προσβολή)
    Αλήθειες λέω
    Αλήθειες;;; Που είναι ο admin;

    Φιλικά σε όλους !!!! (απέχθεια)
    ΦΙΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ για να μην παρερμηνεύομαι
    Θύμησε περισσότερο το "άντε γεια"...

    ΥΓ. εγώ σταματάω εδώ γιατι ειμαστε πλέον επι προσωπικού (ε, αφού το αναγνωρίζεις και αυτό σε ευχαριστώ και πάλι) και δεν έχει καμμια σχέση με το θέμα, συγνώμη Χρήστο !  (χλεβασμός)
    ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ και επι τουτου με προκαλεις
    (...)

    Δυστυχώς βλέπεις δαίμονες παντού .... δυστυχώς !
    Μαζί σου όχι κι άδικα!!!

    Και μη μου χαλάς τα χρώματα, εντάξει;
    Από το επόμενο μήνυμα θα το ρίξω στη πλάκα...
    Καταγράφηκε

    FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
    E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
    Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
    Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #42 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 19:21:32 »

    Χρησταρα μεγια καλοριζικη και καλες πτησεις να εχεις με αυτην. Thumbs up

    Μητσαρα σε ευχαριστω παρα πολυ ρε φιλε να σαι καλα!!!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    ChrisCalmato 40 Trainer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.046



    « Απάντηση #43 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 19:30:47 »



    ΚΑλημερα!
    Στην ουσια το προβλημα με τα καναλια λυθηκε αφου η Jr εχει ξεχωριστη υποδοχη της μπαταριας ενω ο 8καναλος της Futaba δεν ειχε ξεχωριστη θυρα για την μπαταρια αν δεν κανω λαθος!!!!
    [/quote]
    Καλημερα!!
    Το να συνεχισουμε την συζητηση για το 8 καναλι θα καταληξη σε αντιπαραθεση και οχι σε φιλικη/συναδελφικη κουβεντουλα.
    Εαν εσυ νομιζεις οτι η μονη λυση για να ξεπερασεις το προβλημα των απαιτησεων σου στα καναλια ηταν η αλλαγη εταιριας.......εμενα προσωπικα μου ειναι ΟΚ ανεξαρτητως τι πιστευω η' οχι.
    Επι του θεματος τωρα,στα διαφορα φορουμ του εξωτερικου εχω διαβασει τα καλυτερα,μαλιστα την 6 καναλη εκδοση την κοιταει πολυ και ο αδελφος μου,η οποια υπαρχει στην ευρωπη σε αρκετα καλη και ανταγωνιστικη τιμη
    Πιο ειδικα,το καλοκαιρι γνωρισα ενα παιδι που την ειχε και μου ειπε τα καλυτερα,μαλιστα ηταν αυτος που μου ανεφερε την λειτουργια που προανεφερα.

    Φιλικα Βασιλης

    ΥΓ. Οταν με το καλο την παραλαβεις,κανε μας μια παρουσιαση να την δουμε και ......επι ελληνικου εδαφους!
    [/quote]

    Καλησπερα!!
    Αυτο που λες φιλε μου με το Υ καλωδιο το εκανα στην Futaba αλλα να σου πω δεν ημουν και τοσο ασφαλης εγω προσωπικα δεν μου ετυχε τπτ απλα εγω δεν ενιωθα ανετα! Ειναι κολημα αυτο που εχω το ξερω  Στριφογύρισμα ματιών Δεν ηταν μονο αυτο για να παω σε αλλαγη Εταιριας απλα ετυχαν καποιες συγκυριες και αλλαξα Τ/Κ!
    Οσο για την παρουσιαση οταν ερθει στο θεμα και την ρυθμιση για αεροπλανο μεγαλης κλιμακας 50cc θα προσπαθησω με βιντεο κλπ να το παρουσιασω αλλα και την γνωμη μου περι λειτουργιας αλλα και ανταποκρισης!
    Καταγράφηκε

    50 cc Petrol POWER/Acro F3D 50''/Piper Pawnee 40 Hangar 9/TT Piper J3 Cub/Sebart Sukhoi 29s 30E/ScratchBuild 3DPMini/Bixler EPO 1400mm/Kyosho Calmato 40 Trainer/BMI Extra 330EP/<<JR XG8>>/Spectrum DX7se!!!

    ΕΝΩΣΗ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ!!!!!!
    www.emr.gr
    extenge
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 449


    Nikos


    « Απάντηση #44 στις: Δευτέρα, 12 Νοέ 2012, 22:04:29 »

    Είναι πολύ καλή ΤΚ και είναι θετικό που υποστηρίζει το νέο πρωτόκολο DMSS. Εχω πετάξει με του Γιάννη (Red Baron) και έχω να πω πως κάθεται τέλεια στα χέρια.

    Ενα video με τον Hajime Hatta (μέλος της F3A ομάδας Ιαπωνίας) που πετάει με αυτή τη ΤΚ στους διεθνείς αγώνες.


    Εχεις πεταξει και με την δικια μου και οντως μου ειπες το ιδιο...........
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 [3] 4 5     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Το αερομοντελιστικό εργαστήρι  |  Η τηλεκατεύθυνση και τα αξεσουάρ (Συντονιστές: DEPRON MANIAC, kolotoympas)  |  Θέμα: JR XG8 Γνωμες-Αποψεις!!!
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.042 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.