Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.414 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 11:08:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 11:08:03

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από dominicm
    [Σήμερα στις 09:15]

    από Demetre
    [Σήμερα στις 06:22]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:16]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304414
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 56
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 1
    Επισκέπτες: 46
    Συνολικά: 47
    Στυλ εμφάνισης

    Υπενθύμιση προς τους φίλους αερομοντελιστές που γράφουν σε θέματα για δραστηριότητες σε μοντελοδρόμια. Μην κάνετε προσωπικούς διαλόγους, είναι κουραστικοί για όσους θέλουν να δουν την αερομοντελιστική κίνηση και τις δραστηριότητες που υπάρχουν.
    Σελίδες: 1 ... 66 67 68 [69] 70 71 72 ... 99     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό....;;;  (Αναγνώστηκε 373081 φορές)
    Αλεξανδρος Ρ.
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 33



    « Απάντηση #1020 στις: Τετάρτη, 12 Νοέ 2014, 17:57:30 »

    Φίλε kolotoympa σε ευχαριστώ για τις ωραίες φωτογραφίες απο το Yak που ανέβασες.
    Εγώ ρύθμιζα καρμπιρατέρ μετά απο service και μου πήρε μια ωρίτσα γεμάτη αφού φύγατε για να τελειώσω.

    Καλές πτήσεις,

    Αλέξανδρος.
    Καταγράφηκε
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #1021 στις: Τετάρτη, 12 Νοέ 2014, 18:45:19 »

    Α Κάτι κατάλαβα..

    Στείλε μου με Pm το μαιλ σου. Έχω αρκετές photos να σου στείλω.

    καλές πτήσεις και σε εσένα
     Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    aerostelios1
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 19



    « Απάντηση #1022 στις: Παρασκευή, 14 Νοέ 2014, 18:33:02 »

    Ηλία, πολύ ωραίες οι φωτό και με πολύ χιούμορ τα σχολιά σου.
    Δεν θα σου δώσω όμως άλλο υλικό.Την επόμενη φορά που θα έρθεις,οι κορίνες θα είναι βιδωμένες. Tongue Tongue
    Καταγράφηκε
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 483



    « Απάντηση #1023 στις: Παρασκευή, 14 Νοέ 2014, 19:03:52 »

    Ηλία, πολύ ωραίες οι φωτό και με πολύ χιούμορ τα σχολιά σου.
    Δεν θα σου δώσω όμως άλλο υλικό.Την επόμενη φορά που θα έρθεις,οι κορίνες θα είναι βιδωμένες. Tongue Tongue

    Μην του δινεις θαρρος aerostelios1, την πατησες!!!!

    γιατρε μου( kolotoympas ) ειστε φοβερη παρεα σας απολαυσαμε και ζηλεψαμε Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #1024 στις: Παρασκευή, 14 Νοέ 2014, 22:38:15 »

     Thumbs up
    Να στε καλά παίδες !
    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    Tzanetoubas
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 225


    « Απάντηση #1025 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 18:26:35 »

    Καλησπέρα.

    Βρέθηκα σήμερα στο Ελληνικό, καθώς ειμαι απο την Χίο και έχω έρθει στην Αθήνα για προσωικους μου λόγους.Επειδή έιμαι εδώ καιρό , έχω φέρει μαζί μου και το ε/π για να πετάξω ,να γνωρίσω μοντελιστές εκτός Χίου , να ανταλλάξω απόψεις κ.τ.λ. (τα γνωστά.....Νομίζω οτι θα το έκανε ο καθένας μοντελιστής απο μας ,που θα βρίσκονταν σε ενα άλλο μέρος)...

    Καθώς τελείωνα την 2η πτήση μου, πριν κατεβάσω το ε/π ενα παλικάρι παρακάτω απο μένα, αρχισε να φωνάζει.Στην αρχή δεν κατάλαβα οτι απευθύνονταν σε μένα , αλλά την δευτερη φορά που φώναξε για ε/π κατάλαβα οτι φωναζε σε εμενα...

    Κατέβασα το ε/π αμμέσως και πριν προλάβω να ρωτήσω , αρχισε να μου φωνάζει οτι εδώ δεν πετάνε ε/π  , οτι κάνω ανάποδο hover με το ε/π με κινέζικα servo (χωρις να ξερει κάν το setup του ε/π μου) και ευθής αμμέσως ενας άλλος δίπλα του να βαράει παλαμάκια και να μου λέει ειρωνικά οτι "εντάξει ρε φίλε σε είδαμε , εισαι καλός" και κατι αλλα που δεν τα θυμάμαι......
    Την πρώτη φορά που βρέθηκα στο Ελληνικό ,ρώτησα εναν μοντελιστή που ηταν εκεί αν μπορώ να πετάξω ε/π και μου είπε οτι βέβαια μπορώ, αλλά οταν δεν υπάρχει α/π στο αέρα..
    Κάθε φορά που πέταξα εκεί μέχρι σήμερα αυτό ηταν το 1ο πράγμα που είχα στο μιαλό μου και το 2ο ηταν να μην περάσει το μοντέλο μου την λευκή γραμμή που υπάρχει στο δάπεδο για λόγους ασφαλείας...(οποιος πετάει εκει καταλαβαίνει τί ενοώ)...

    Πάρ όλο που συνέχιζε να μου φωνάζει, είπα οτι ρώτησα τις προηγούμενες μέρες για να πετάξω ε/π και μου ειπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα οτι ειμαι απο την Χίο και αν τελικά εχουν αποφασίσει να μην πετάει ε/π εκει δεν το γνώριζα ......Το χειρότερο που έκανα ομως ειναι να ζητήσω και 3 φορές συγνώμη...

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ?Huh? ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΆΝΟΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ?Huh ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕ?Huh'Η ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΒΊΑΣΑ ΚΑΝΟΝΑ ΑΣΦΑΕΙΑΣ?Huh?

    Βεβαια υπήρξαν και κάποια παιδια που με πλησίασαν μετά για να μου πούν με όμορφο τρόπο τα γνωστά.....Τις διαφορές του α/π απο το ε/π , οτι το 3D ειναι επικινδυνο οτι καλό θα ηταν να πετάω στο παρακάτω διάδρομο κ.τ.λ......

    Λυπάμαι πάρα πολύ γιατι ο μοναδικός λόγος που βρέθηκα εκει ειναι για να γνωριστώ με τα παιδιά , χωρις να έχω καν στο μυαλό μου την επίδειξη ή κατι τέτοιο, και να περασώ καλα..

    Λιπάμαι πάρα πολυ για το ο,τι συνέβηκε εκει σήμερα ,αλλά περισσότερο λυπάμαι για την συγνώμη που ζήτησα..Για να ζητήσεις συγνώμη πρεπει πραγματικά να φταίς και να την αξίζει ο άλλος.....Κατι το οποίο δεν συνέβηκε ουτε στην πρώτη ούτε στην δευτερη περίπτωση..

    Αν πραγματικά αυτοί οι άνθρωποι βρίσκονταν στην Χίο και υπήρχε περίπτωση να τους μηλήσει έτσι κάποιος απο την μοντελιστηκή παρέα , εστώ και αν έκαναν κάτι που δεν ηταν "σωστο" στον μοντελιστικό χώρο τοτε θα τον "ειχαμε φάει ζωντανό"...

    Να στε καλά και να έχετε όμορφες πτήσεις...

    Τζανετής Παναγιώτης
    Καταγράφηκε

    wannabepilot
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 17


    « Απάντηση #1026 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 18:52:35 »

    Φίλε Παναγιώτη,γιατί δεν μου κάνουν καμμία εντύπωση αυτά που γράφεις άραγε?
    Ξέρεις πόσες φορές έχω αντιμετωπίσει ειρώνια απο κάποιους, αλλά και ικανοποίηση στα προσωπά τους,μετά απο μια ατυχή στιγμή μου ή πτώση?
    Δυστυχώς αυτή η νοοτροπία δεν θα αλλάξει ποτέ στην Ελλάδα.Οι περισσότεροι κάνουν "παρεές" και ομάδες για να νιώσουν οτί ανήκουν κάπου και αυτοί.Ψάχνουν με λάθος τρόπο να δώσουν αξία στον εαυτό τους,μιας και δεν μπορουν να την αντλήσουν από μέσα τους.Όταν δε νιώσουν στα σίγουρα ότι είναι κομμάτι της ομάδος,η οποία τους δίνει νόημα και σκοπό,σου πουλάνε τσαμπουκά έτσι για πλάκα.
    Η ευγένεια βέβαια πάει περίπατο,μιας και δίνει την θέση της στην ικανοποίηση που τους παρέχει η ιδέα της κτήσης(στο συγκεκριμένο περιστατικό,"που πάς ρε μεγαλε!σε ξέρουμε και απο χθές?εμείς πεταμε τόσο καιρό εδώ και έρχεσαι εσύ απο το πουθενά και είσαι και καλός πιλότος.....γαμώ το!)
    Οι κλίκες είναι βαθύτατη και πολύτιμη για κάποιους ασθένεια...
    Λες να γλύτωνε ένα απλό χόμπυ απο αυτές?
    Και να είσαι σίγουρος ότι η "Επαρχία" εδρεύει στην Αθήνα και όχι στην πανέμορφη Χίο.
    Κάλες πτήσεις.
    Καταγράφηκε
    konanagno
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 125



    « Απάντηση #1027 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 18:58:35 »

    Έχει και το Ελληνικό τους τσιφλικάδες τού, τι νόμιζες, άντε παίρνουμε το ελικόπτερο και πάμε να πετάξουμε??!!

    Καταγράφηκε
    w1ndsurfer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.404



    « Απάντηση #1028 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 19:02:42 »

    Βεβαια υπήρξαν και κάποια παιδια που με πλησίασαν μετά για να μου πούν με όμορφο τρόπο τα γνωστά.....Τις διαφορές του α/π απο το ε/π , οτι το 3D ειναι επικινδυνο οτι καλό θα ηταν να πετάω στο παρακάτω διάδρομο κ.τ.λ......

    Δεν ήμουν εκεί αλλά φαντάζομαι την σκηνή. Στο Ελληνικό έχει πολύ χώρο και γι'αυτό υπάρχει διάδρομος που πηγαίνουν οι ε/π, καλό είναι γενικά να μην πετάνε ε/π και α/π ταυτόχρονα στον ίδιο εναέριο χώρο.
    Καταγράφηκε

    Η τέλεια σχεδίαση επιτυγχάνεται όταν είναι τόσο λιτή ώστε δεν υπάρχει κάτιι που μπορεί να αφαιρεθεί - Antoine De Saint-Exupery (French writer and aviator)
    gnou
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 22



    « Απάντηση #1029 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 20:45:16 »

    Φιλε Νικο το θεμα δεν ειναι τι πεταει ποιος και που αλλα η συμπεριφορα η ευγενεια και η κατανοηση.
    Δυστυχως αυτες οι αξιες ευτελιζονται καθημερινα και οχι μονον στο μοντελοδρομιο που απο χωρος
    που κανουμε το Hobby μας για μερικους εχει γινει τοπος συντηρησης των πασης φυσεως κομπλεξ τους
    Καταγράφηκε
    kolotoympas
    Board moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #1030 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 22:02:28 »

    Ντρέπομαι πολύ για αυτό που συνέβη  Παναγιώτη..
    Δυστυχώς κυκλοφορούν ανάμεσα μας...
    Ελληνάρες με Μ κεφαλαίο...
     Ντροπή


    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    ant1971
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 483



    « Απάντηση #1031 στις: Κυριακή, 16 Νοέ 2014, 22:54:46 »

    τι να πουμε βρε παναγιωτη, δεν υπαρχουν λογια που να μου βγαινουν και να μην θελουν μπιπ Sad

    χαρα στο κουραγιο σου και στην υπομονη που εκανες

    μονο που το διαβασα και μου δεθηκε κομπος το στομαχι που και να το ζουσα

    καλη συνεχεια και καλη επιστροφη στην πανεμορφη χιο Χαμόγελο

    Καταγράφηκε

    η ασχολία με το ε/π συχνά είναι παράδεισος & κόλαση μαζί
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 6.236


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Απάντηση #1032 στις: Δευτέρα, 17 Νοέ 2014, 01:32:07 »

    Παναγιώτη η συγνώμη μπορεί να πήγε στράφι σε ανθρώπους που δεν την άξιζαν, όμως δείχνει το ήθος και το ποιόν
    του ανθρώπου που την είπε!!  Thumbs up

    Δυστυχώς σε είδαν "αλευρωμένο" και σε πέρασαν για μυλωνά, θέλω να πω ότι σε είδαν ξένο στον χώρο και αντί να δείξουν
    την φιλοξενία τους σου έδειξαν τον κακό τους εαυτό, δυστυχώς μέχρι εκεί φτάνει η νοητική τους ευστροφία και το εγώ τους!!

    Να είσαι καλά και καλή επιστροφή στα πατρώα εδάφη!!!   Thumbs up 
    Καταγράφηκε
    hobbyist
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 530



    WWW
    « Απάντηση #1033 στις: Δευτέρα, 17 Νοέ 2014, 07:39:36 »

    Βεβαια υπήρξαν και κάποια παιδια που με πλησίασαν μετά για να μου πούν με όμορφο τρόπο τα γνωστά.....Τις διαφορές του α/π απο το ε/π , οτι το 3D ειναι επικινδυνο οτι καλό θα ηταν να πετάω στο παρακάτω διάδρομο κ.τ.λ......

    Δεν ήμουν εκεί αλλά φαντάζομαι την σκηνή. Στο Ελληνικό έχει πολύ χώρο και γι'αυτό υπάρχει διάδρομος που πηγαίνουν οι ε/π, καλό είναι γενικά να μην πετάνε ε/π και α/π ταυτόχρονα στον ίδιο εναέριο χώρο.

    Αυτό παιδιά όντως ισχύει! Ωστόσο δεν μπορώ να φανταστώ ΠΩΣ στο καλό μπορεί κάποιος που έρχεται για πρώτη φορά στο Ελληνικό, να ενημερωθεί!!!!!!!!

    Οπότε άν κάποιος ενδιαφερόταν πραγματικά για τα θέματα ασφαλείας,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΟΝ ΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ.

    Φιλικά,
    Κώστας

    ΥΓ. Φανταστείτε τί τραβάω εγω στα 72MHz που πρέπει να κάνω σπρίντ γύρω γύρω και να τους ρωτήσω όλους,μήν τυχόν και υπάρχει κάποιος στα 72..... Εκπληξη Εκπληξη Εκπληξη
    Καταγράφηκε
    Chris71
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 286



    « Απάντηση #1034 στις: Δευτέρα, 17 Νοέ 2014, 15:59:23 »

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά αυτό που συνέβη στον φίλο Παναγιώτη.Νομίζω ότι πρέπει να καταδικαστεί από όλους που χρησιμοποιούν τον χώρο πτήσεων του Ελληνικού. Δυστυχώς οι παλλικαρισμοί και αυτό το attitude του τσιφλικά είναι από τα ασχήμιες που χαλάνε το hobby μας...
     
    Καταγράφηκε

    Always look on the bright side of life!
    Σελίδες: 1 ... 66 67 68 [69] 70 71 72 ... 99     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Πτήσεις - Εκδηλώσεις - Ενημέρωση  |  Χώροι πτήσης - Μοντελοδρόμια (Συντονιστές: Serafim, Γιάννης Παξιμαδάκης, _ΤΑΣΟΣ_)  |  Θέμα: Από που πάνε Ελληνικό....;;;
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.048 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.