Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.201 μηνύματα σε 12.375 θέματα από 6.237 Μέλη / Τελευταίο μέλος: SKRIM
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 06:54:00

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 29 Μάρ 2024, 06:54:00

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:09]

    [Χθες στις 22:30]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 21:25:44]

    από afilos
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 14:52:26]

    από hpergm
    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 10:46:22]

    [Τετάρτη, 27 Μάρ 2024, 07:32:40]

    από 3DJunk
    [Τρίτη, 26 Μάρ 2024, 16:49:01]

    [Κυριακή, 24 Μάρ 2024, 21:58:01]

    από chris 1975
    [Παρασκευή, 22 Μάρ 2024, 17:25:32]

    από dominicm
    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 19:24:15]

    [Τρίτη, 19 Μάρ 2024, 17:48:59]

    [Δευτέρα, 18 Μάρ 2024, 23:05:57]

    από viper1
    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 13:18:58]

    [Κυριακή, 17 Μάρ 2024, 12:46:42]

    [Σάββατο, 16 Μάρ 2024, 15:32:06]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6237
    Τελευταίο: SKRIM
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304201
    Σύνολο θεμάτων: 12375
    Online σήμερα: 21
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 176
    Συνολικά: 176
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Hobbycity, καθυστέρηση στις παραγγελίες...  (Αναγνώστηκε 176712 φορές)
    dapan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 814



    « Απάντηση #570 στις: Δευτέρα, 7 Οκτ 2013, 13:42:52 »

    Όχι, στη fedex αναφερόμουν γιατί παραπάνω είδα όχι έχει επιλογή για fedex και αναφερόμουν για παραγγελία εκτός ΕΕ.
    Το πακέτο παραγγέλθηκε στην Ολλανδία και μου ήρθε από Βέλγιο...
    Καταγράφηκε

    Όποιος μαθαίνει από τα λάθη του είναι έξυπνος,
    όποιος μαθαινει από τα λάθη των άλλων είναι σοφός
    Apostolis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 183



    « Απάντηση #571 στις: Δευτέρα, 7 Οκτ 2013, 13:46:27 »

    Όχι, στη fedex αναφερόμουν γιατί παραπάνω είδα όχι έχει επιλογή για fedex και αναφερόμουν για παραγγελία εκτός ΕΕ.
    Το πακέτο παραγγέλθηκε στην Ολλανδία και μου ήρθε από Βέλγιο...
    Thumbs up
    Καταγράφηκε

    My wife says if I buy one more rc she is going to divorce me......Man I am going to miss her!
    "No one has talent in this hobby,the only difference is made by the money and time someone spends''
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #572 στις: Τετάρτη, 9 Οκτ 2013, 08:55:56 »

    Λέμε για της καθυστερήσεις του εξωτερικού..αλλά δείτε δω την πορεία του δέματος και πείτε μου εμένα που και πιο παλιά είχα πει οτι τα ΕΛΤΑ υπολειτουργούν πλέον και κάποιοι μου την είπαν για το αντίθετο..και επανέρχομαι και ξεκαθαρίζω οτι μιλάω για τα ΕΛΤΑ του ηράκλειο κρητης  ..αν τώρα ένα δέμα που είναι στην Ελλάδα από της 5/10/2013 και ακόμα και σήμερα δεν το έχω ...εγώ τι να πω..τα χάλια μας..να προσθέσω οτι ταχυδρόμο πλέον βλέπω 1-2 φορές την εβδομάδα και αν....μένω μέσα στην πόλη οχι κάπου σε επαρχία...

    ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ   19-09-2013   18:02   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS   30-09-2013   14:04   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ   05-10-2013   19:20   Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
    ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ   05-10-2013   16:23   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ   07-10-2013   09:14   ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    jimas
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 51



    « Απάντηση #573 στις: Τετάρτη, 9 Οκτ 2013, 18:26:58 »

    Φιλε μην νομιζεις οτι τα μονα ελτα που υπολειτουργουν ειναι στο ηρακλειο.Σχεδον ολα τα ιδια σκ....α ειναι .Εγω περιμενα δεμα 15 μερες που ητανε στα ελτα καλυβιων αττικης και ενω εβλεπα στο συστημα οτι εχει ερθει αυτοι μου λεγανε οτι ακομα δεν εχει φθασει. Cheesy CheesyΤο αποτελεσμα ηταν να παρω εναν δικο μου που δουλευε στο κεντρο διανομης και πηγα απο εκει και ψαχναμε μαζι ολο το κεντρο και τελικα το δεμα ηταν πανω σε μια βιβλιοθηκη σε ενα γραφειο και δεν το ειχανε παρει καν χαμπαρι.Ουτε καν καταχωρημενο στη λιστα παραδοσης δεν το ειχανε.Κι εσυ λες για 4 μερες που καθυστερησε.Ψιλοπραματα για τα ελληνικα δεδομενα.Να παρακαλαμε να φτανουν τα δεματα μας και οχι αν αργουνε Thumbs up Thumbs up Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Wltoys V911-2
    Lama v4
    Honne Bee King 2
    Belt cp v1
    Belt cp v2
    Mini Titan E325
    Trex 250/HK
    Trex 600E/HK
    Futaba T7C 2,4 Ghz
    Hitec Aurora 9 2,4 Ghz
    και οτ
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #574 στις: Τετάρτη, 9 Οκτ 2013, 18:57:58 »

    Εδώ στο Ηράκλειο στο κεντρικό είναι μια καθαρίστρια η καημένη όταν δεν καθαρίζει ...για να βοηθάει ..βρίσκει πιο γρήγορα τα συστημένα από τους υπαλλήλους που εργάζονται μέσα...επίσης ενώ έχω συστημένο μικρό σε όγκο..ο ταχυδρόμος αφήνει ειδοποίηση γιατί βαριέται να το φέρει ..δηλαδή είμαστε για κλάματα ...άστα idiot2 idiot2 .
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    AlexVag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 604


    « Απάντηση #575 στις: Τετάρτη, 9 Οκτ 2013, 19:53:44 »

    Αν και εκτος θεματος, οταν περιμενα ενα δεμα πηρα τηλ στα κεντρικα να δω που ειναι και μου ειπα εχει φτασει στη λαρισα, μπορειτε να πατε στα ελτα να το παραλαβετε. Για σιγουρια πηρα και στο καταστημα τις Λαριας να ρωτησω εαν ειναι εκει και αν μπορω να παω να το παρω. Ο τυπος εκει μου ζητησε το tracking number(με χαρακτηριστικο υφος του στυλ πωωω τι με βαζεις να ψαχνω τωρα) και οταν του ειπα το αγγλικο "h" κολλησε. Με ρωτησε 2-3 φορες και καλα δεν ακουγε. Και μετα απο 1-15 δευτερολεπτα μου λεει να σου πω ποιο κουμπι ειναι αυτο στο πληκτρολογιο? Και του λεω το ελληνικο "Η" φιλε. Και αυτος ο ανθρωπος παιρνει τα ιδια η και περισσοτερα χρηματα απο αυτα που παιρνει ενας ειδικευομενος γιατρος. Απλα ντροπη.

    Και για να γραψω και κατι εντος θεματος εχθες ειδα σε ενα καταστημα απο hong kong ανακοινωση που ανεφερε οτι πλεον τα δεματα που στελνουν θα αργουν 2-3 μερες παραπανω καθως θα τα στελνουν πλεον απο σιγκαπουρη αφου τα δικα τους ταχυδρομεια σταματησαν να δεχονται αλλα δεματα επειδη εφτασαν το μεγιστο οριο που μπορουν να εξυπηρετησουν. Φανταστειτε τι εξαγουν και τι ποσα μπαινουν στη χωρα.
    Καταγράφηκε
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #576 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 00:25:11 »

    Αν και εκτος θεματος, οταν περιμενα ενα δεμα πηρα τηλ στα κεντρικα να δω που ειναι και μου ειπα εχει φτασει στη λαρισα, μπορειτε να πατε στα ελτα να το παραλαβετε. Για σιγουρια πηρα και στο καταστημα τις Λαριας να ρωτησω εαν ειναι εκει και αν μπορω να παω να το παρω. Ο τυπος εκει μου ζητησε το tracking number(με χαρακτηριστικο υφος του στυλ πωωω τι με βαζεις να ψαχνω τωρα) και οταν του ειπα το αγγλικο "h" κολλησε. Με ρωτησε 2-3 φορες και καλα δεν ακουγε. Και μετα απο 1-15 δευτερολεπτα μου λεει να σου πω ποιο κουμπι ειναι αυτο στο πληκτρολογιο? Και του λεω το ελληνικο "Η" φιλε. Και αυτος ο ανθρωπος παιρνει τα ιδια η και περισσοτερα χρηματα απο αυτα που παιρνει ενας ειδικευομενος γιατρος. Απλα ντροπη.

    Και για να γραψω και κατι εντος θεματος εχθες ειδα σε ενα καταστημα απο hong kong ανακοινωση που ανεφερε οτι πλεον τα δεματα που στελνουν θα αργουν 2-3 μερες παραπανω καθως θα τα στελνουν πλεον απο σιγκαπουρη αφου τα δικα τους ταχυδρομεια σταματησαν να δεχονται αλλα δεματα επειδη εφτασαν το μεγιστο οριο που μπορουν να εξυπηρετησουν. Φανταστειτε τι εξαγουν και τι ποσα μπαινουν στη χωρα.
    Έστειλα πίσω ένα φακό LED  που είχα πάρει απο ebay και έφτασε εκεί σε 5 ημέρες  ενω όταν μου τον έστειλαν αυτοί έκανε 40 ... buck2
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    thomasprevere
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 112



    « Απάντηση #577 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 09:35:15 »

    Εδώ στο Ηράκλειο στο κεντρικό είναι μια καθαρίστρια η καημένη όταν δεν καθαρίζει ...για να βοηθάει ..βρίσκει πιο γρήγορα τα συστημένα από τους υπαλλήλους που εργάζονται μέσα...επίσης ενώ έχω συστημένο μικρό σε όγκο..ο ταχυδρόμος αφήνει ειδοποίηση γιατί βαριέται να το φέρει ..δηλαδή είμαστε για κλάματα ...άστα idiot2 idiot2 .
    To ιδιο ειχα παθει κ εγω,βλεπω μια ειδοποιηση που εγραφε (ογκωδες)  worry και λεω τι περιμενω ογκωδες κ δεν το θυμαμαι..
    Παω στο ταχυδρομιο, της δινω την ειδοποιηση κ μου φερνει ενα φακελο πιο μικρο σε μεγεθος απο Α4 κ παναλαφρο ,κατι μικρο ειχα παραγγειλει, της λεω αυτο ειναι ΟΓΚΩΔΕΣ?  Ο ταχυδρομος λεει το κρινει κ αμα το θεωρει μεγαλο δεν το φερνει  Εκπληξη
    Οτι να ναι, μια σταλια φακελακι το ονομασε ΟΓΚΩΔΕΣ ο τεμπελης!
    Επρεπε να της πω,δεν το περιμενα να ειναι τοοσο μεγαλο!Περιμενε να φερω το φορτηγο να το φορτωσουμε!! laugh laugh
    Καταγράφηκε
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.623


    game over :|


    « Απάντηση #578 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 15:58:56 »

    Λέμε για της καθυστερήσεις του εξωτερικού..αλλά δείτε δω την πορεία του δέματος και πείτε μου εμένα που και πιο παλιά είχα πει οτι τα ΕΛΤΑ υπολειτουργούν πλέον και κάποιοι μου την είπαν για το αντίθετο..και επανέρχομαι και ξεκαθαρίζω οτι μιλάω για τα ΕΛΤΑ του ηράκλειο κρητης  ..αν τώρα ένα δέμα που είναι στην Ελλάδα από της 5/10/2013 και ακόμα και σήμερα δεν το έχω ...εγώ τι να πω..τα χάλια μας..να προσθέσω οτι ταχυδρόμο πλέον βλέπω 1-2 φορές την εβδομάδα και αν....μένω μέσα στην πόλη οχι κάπου σε επαρχία...

    ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ   19-09-2013   18:02   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS   30-09-2013   14:04   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ   05-10-2013   19:20   Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
    ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ   05-10-2013   16:23   IPS
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ   07-10-2013   09:14   ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

    Σωκρατη θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Δεν στην ειχε πει κανεις. Τις αποψεις μας ειχαμε διατυπωσει οτι δεν εχει χαθει ποτε κανενα δεμα και οτι δεν ειναι τραγικοι ο χρονοι παραδωσης.

    Τωρα ενα σχολιο σε ολους οσους ειναι σιγουροι οτι ο μεγαλος βραχνας της ελληνικης οικονομιας (και επειδη δεν μπορουν να κοιταξουν ψηλοτερα και κεντρικοτερα) ειναι τα ΕΛΤΑ. Γιατι αγοραζετε με απλο ταχυδρομειο απο το εξωτερικο; Δεν υπαρχουν και οι "καλες, γρηγορες και σιγουρες" ταχυδρομικες υπηρεσιες ιδιωτικων συμφεροντων; πχ FedEx, EMS Express κλπ
    Δεν υπαρχουν οι ντοπιοι καταστηματαρχες να γινει απευθειας αγορα;
    Εαν τα ΕΛΤΑ δεν ικανοποιουν τον οποιοδηποτε μοντελιστη γιατι συνεχιζει να αγοραζει απο εκει;

    ΥΓ Δεν ειμαι ταχυδρομος, δεν εχω κανενα γνωστο/συγγενη που να εχει οποιαδηποτε σχεση με τα ΕΛΤΑ.
    Καταγράφηκε

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    Apostolis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 183



    « Απάντηση #579 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 16:48:55 »

    Είναι γενικώς και που θα πέσεις.Στην περιοχή που μένω εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Βέβαια δίνω που και που και κανένα μπουρπουάρ στον ταχυδρόμο και μου τα φέρνει όλα στο σπίτι όσο μεγάλα και να είναι.Απ'την άλλη μην ξεχνάμε πως με την ολίγον χύμα κατάσταση έχουμε όφελος γιατί από τις ιδιωτικές μεταφορικές που κάνουν όπως πρέπει την δουλειά τους δεν ''περνάει'' τίποτα................... Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    My wife says if I buy one more rc she is going to divorce me......Man I am going to miss her!
    "No one has talent in this hobby,the only difference is made by the money and time someone spends''
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #580 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 19:26:54 »


    [/quote]
    Παναγιώτη επέτρεψε μου να σου πω ότι..αγοράζω τα τελευταία 2 χρόνια απο ελληνικά μαγαζιά ..βλέπε heliland ..NEM ..cool models ..giatrakos ..My helis...απο άλλους δεν έτυχε ..αγοράζω απ έξω οταν δεν βρίσκω αυτο που θελω στην ελλαδα ..και ποτέ δεν θα επέλεγα απλό ταχυδρομείο απλά το eBay δεν εχει επιλογές ευέλικτες στην αποστολή και έτσι πέφτω αναγκαστικά πάνω στα ΕΛΤΑ ..την τύχη μου..απο τον κινέζο   έχω να αγοράσω πάνω απο χρόνο..δεν τον γουστάρω για δικούς μου λόγους.
    Αυτά και εγω την εμπειρία μου και την άποψη μου καταθέτω...να στε καλά.
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    thomasprevere
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 112



    « Απάντηση #581 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 21:32:15 »

    Οταν επιλεγεις απλο η συστημενο αναγκαστικα ερχεται με Ελτα αρα ειναι μονοδρομος,το οτι κανει περισσοτερο χρονο να ερθει το γνωριζουν ολοι οσοι το εχουν επιλεξει..
     Αν παρεις κατι απεξω που εχει 5 ευρω ειναι δυνατον να πληρωσεις ΕΜS,FEDEX κτλ δλδ να δωσεις κανα 30αρι ευρω μεταφορικα? Εκτος κ αν καιγεσαι!
    Δεν επιλεγουμε Ελτα επιλεγουμε απλο η συστημενο και στην Κινα εχει απλο η συστημενο αλλα ειναι καμια 10ρια εταιρειες..
    Απο που ψωνιζει ο καθενας ειναι επιλογη του ,οπου θελει θα δωσει τα λεφτα του , μηπως φταιει η επιλογη καταστηματος για την ανοργανωσια των ΕΛΤΑ ειδικα οταν ειναι κοντα γιορτινες μερες? Ειναι  σαν να εχουν κλεισει,μηπως δεν τους πληρωνανε καλα τοσα χρονια Ποοολύ άνεση
    Θα σας πω ενα τελευταιο περιστατικο μιας κ μιλαμε για ΕΛΤΑ ..
    Περιμενα καποια δεματα το καλοκαιρι 4 για την ακριβεια ,οι παραγγελιες ειχαν γινει σε διαφορετικες ημερομηνιες με διαφορα 10 ημερων,πως γινεται κ ηρθαν ολες μαζι δεν θα το συζητησω,μπορει να ετυχε να φυγαν μαζι..
    Το θεμα ειναι οτι ενω εχω κανει αποτι θυμαμαι 4 παραγγελιες,επειδη εστειλα καποιον δικο μου κ τα παρελαβε ,γυρναω σπιτι κ βλεπω 5 δεματα  Εκπληξη
    Λεω μαλλον θα εκανα 5 ,αρχιζω ανοιγω τα δεματα κ φτανω κ στο τελευταιο που ηταν πιο μεγαλο κ ημουν πολυ περιεργος για το τι θα αντικρυσω,ανοιγω...κ τι βλεπω ?
    Ενα TABLET  Grin Grin Grin laugh laugh laugh
    Που βρεθηκε αυτο λεω,δωρο θαναι, κοιταω να δω αποστολεα-παραληπτη βλεπω ενα αλλο ασχετο ονομα...
    Ειχαν κανει λαθος κ δωσανε μεσα απο τα ΕΛΤΑ συστημενο κιολας δεμα στον ανθρωπο που παρελαβε για μενα με την ταυτοτητα μου τα αλλα 4 δεματα..ΕΛΕΟΣ
    Οπως καταλαβαινετε θα μπορουσα να εχω ενα ΤABLET τωρα δωρο αξιας πανω απο 120 ευρω , αλλα επειδη δεν θα ηθελα να βρισκομαι στην θεση του ανθρωπου που περιμενε το δεμα του το πηγα πισω κ φυσικα με καταευχαριστησαν οι κυριες των ΕΛΤΑ αφου θα γινοταν μεγαλο μπλεξιμο με το λαθος αυτο που εκαναν.
    Τελος να πω,οτι δεν τα χω βαλει με τα Ελτα απλα λεμε τις εμπειριες μας και συνηθως αναφερονται τα κακα γεγονοτα γιατι ενοχλουν .
    Καταγράφηκε
    Apostolis
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 183



    « Απάντηση #582 στις: Πέμπτη, 10 Οκτ 2013, 22:23:55 »

    Δυστυχώς η ευτυχώς πάντως αν όλα ήταν όπως πρέπει το τελωνείο θα πήγαινε σύνεφο.... Ποοολύ άνεση
    Στις δουλειές μας εμείς είμαστε πάντα 100% σωστοί;Επίσης επειδή εχω ζήσει και ΗΠΑ,ακόμα κι εκεί γίνονται λάθη στα ταχυδρομεία παρ'όλο που θεωρείται απ΄τα κορυφαία του κόσμου.
    Απ΄την άλλη βέβαια δεν μου έχει τύχη και καμμιά στραβή τόσα χρόνια (χτύπα ξύλο) οπότε ο καθένας καταθέτει τις εμπειρίες του. Χαμόγελο
    Καταγράφηκε

    My wife says if I buy one more rc she is going to divorce me......Man I am going to miss her!
    "No one has talent in this hobby,the only difference is made by the money and time someone spends''
    Jerry
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 32


    « Απάντηση #583 στις: Παρασκευή, 11 Οκτ 2013, 07:32:57 »

    Καλησπερα.
    Θα συμφωνησω μαζι σας οτι μερικες φορες τα ΕΛΤΑ εχουν καποια προβληματα αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Βλεπω οτι πολυ απο εσας παραπονονιεστε για το οτι δεν σας φερνουν τα μικρα δεματα? Δυο ειναι οι λογοι....ο ενας ειναι οτι θεμα ογκου( ποσα να παρει μαζι του ενας ταχυδρομος με το παπακι) και ο αλλος ο κυριοτερος οτι τους εχουν ταραξει στις κλοπες κατα την διαρκεια των παραδοςεων!Σημαδια των καιρων που ζουμε! Φιλικα παντα και χωρις να εχω καμια σχεση με τα ελτα...απλα γνωστο ταχυδρομο που του ειχα κανει και γω την ιδια ερωτηση με σας!
    Καταγράφηκε

    Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο!!
    ......................Μην αγχώνεστε μερικοί.
    Galans
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 35


    « Απάντηση #584 στις: Παρασκευή, 11 Οκτ 2013, 09:02:50 »

    Όσο αφορά τα Ελτά ήμουν πολύ ικανοποιημένος από την  ταχύτητας τους και την εξυπηρέτηση τους.  Μετά τον Μάιο λήξαν πολλές συμβάσεις χωρίς να πάρουν νέο προσωπικό με αποτέλεσμα να έχουν τώρα μεγάλες καθυστερήσεις.
    Για τον αγαπημένο μας Κινέζο, το μόνο που μπορώ να πω ότι τώρα τελευταία κάνει πολλά νερά. Λάθος στις παραγγελίες, πολύ αργό customer service γενικά αν δεν πάει κάτι καλά θέλει πολύ κυνήγημα να βρεις τι δίκιο σου. Μου έστειλε κάτι λάθος retracts μου έστειλε λάθος αντικατάσταση και μετά από 3 μήνες και άπειρες ώρες στο live chat  δεν μου επιστρέφανε τα λεφτά. Στο τέλος και μετά από πολύ πίεση μου τα επιστρέψανε.
    Τώρα έχουν παγώσει όλες τις παραγγελίες με μπαταρίες που έχουν πριν την αλλαγή αποστολής Lipo για να μην πληρώσουν το extra κόστος.
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 36 37 38 [39] 40 41     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ο Ελληνας αερομοντελλιστής και η αγορά υλικών (Συντονιστής: Serafim)  |  Θέμα: Hobbycity, καθυστέρηση στις παραγγελίες...
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.036 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.