Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.508 Posts in 12.387 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 15:16:07

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Venerdì, 17 Mag 2024, 15:16:07

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304508
    Topics Totali: 12387
    Online Oggi: 44
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 4
    Visitatori: 37
    Totale: 41
    Selezione di tema

    Pagine: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Shenzhen Sukhoi 31 30cc  (Letto 34577 volte)
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #60 il: Martedì, 14 Giu 2011, 20:47:54 »

    Τα ξέρω όλα αυτά πρώτος απ'όλους στην ΕΑΘ γκρινιάζω για την ασφάλεια αν έρθεις μια κυριακή θα καταλάβεις οτι τα σερβο εκεί είναι ο μικρότερος κίνδυνος που θα συναντήσεις....

    Θέλω να μου προτείνετε λύσεις π.χ. πια εταιρία έχει τα φθηνότερα αλλα και αξιόπιστα σερβο? ξέρω υπάρχει η futaba η align η spektrum αλλά θα χρειαστώ 150-200 ευρό για σέρβο και δεν θα μπορέσω να τα δώσω.
    Τα σέρβο που θα χρειάστεί πρέπει να είναι 10κιλα ή κάνω λάθος?
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 485



    « Risposta #61 il: Martedì, 14 Giu 2011, 20:57:56 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος 
    Loggato
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #62 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:05:25 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος 
    παντού έχει servo στα aileron hitec 6κιλα νομίζω και rudder elevator throttle έιναι hxt 15κιλα τα οποία δεν εμπιστεύομαι με τπτ  η savox βγάζει 10κιλα?
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 485



    « Risposta #63 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:10:30 »


    Δες αυτά τα servakia  είναι λίγο οικονομικά  http://www.servocity.com/html/hs-5645mg_digital_torque.html


    και για savox http://www.flying-hobby.com/shop/servo-savox-c-17_175.html
    Loggato
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #64 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:12:38 »

    νομίζω πέτυχα κάτι καλό http://www.dlenginesaustralia.com/dlshop/index.php?_a=viewProd&productId=362
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #65 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:21:01 »


    Δες αυτά τα servakia  είναι λίγο οικονομικά  http://www.servocity.com/html/hs-5645mg_digital_torque.html


    και για savox http://www.flying-hobby.com/shop/servo-savox-c-17_175.html

     Thumbs up ωραία τα hitec και τσάμπα κ αξιόπιστα κάτι τέτοιο έψαχνα  σημειωτέον ότι θα τα λειτουργώ στα 6V
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Risposta #66 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:21:30 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος  
    παντού έχει servo στα aileron hitec 6κιλα νομίζω και rudder elevator throttle έιναι hxt 15κιλα τα οποία δεν εμπιστεύομαι με τπτ  η savox βγάζει 10κιλα?
    Παντως εγω που εχω στο Giant Limbo-Dancer  αυτα τα servakia http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2 (τα hxt 10kg) παιζουν αψογα....Τοσο καιρο δεν μου εχουν κανει το παραμικρο γιατι να μην τα εμπιστευεσαι...Huh?Απλα επειδη το μοντελο σου ειναι αρκετα γρηγορο και το θες για μια σταθερη πτηση βαλε κατι καλο ωστε να εχεις τα κεντρα...Μονο εκει υστερουν λιγο τα hxt δεν εχουν τελεια κεντρα καταταλλα ειναι τελεια....!!!! Στο limbo που ειναι αεροπλανο fun fly αργο για πατσαβουροπεταμα δεν καταλαβαινω τιποτα παιζουν απιστευτα....Βεβαια κι εγω συμφωνω να βαλεις κατι καλο στο su-31....Χρηστος!!! Χαμόγελο Thumbs up
    Loggato

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #67 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:26:35 »

    Ευχαριστώ !

    Αυτά έχει http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2 νομίζω δλδ θα ξέρω αύριο που θα έρθει το καμάρι μου!!!
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.264



    « Risposta #68 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:45:33 »

    τα xextronic που βλεπεις δεν ειναι τιποτε αλλο παρα towerpro με αλλο αυτοκολλητο..
    τωρα τα αλλα που ειπες οτι βρηκες, εαν τα υπολογισεις επι 5 συν τα μεταφορικα και πιθανα τελωνεια εισαι περιπου στα ιδια με τα επωνυμα που λεγαμε..
    μητσο με μπερδευεις και μπερδευεσαι και εσυ..
    ελα να σου δωσω μια πενταδα magnetic induction servos που εχω (αυτα χωρις ποτενσιομετρο)..ειναι 11.5 κιλα με ταχυτητα 0.07 στα 6 βολτς...
    παιζουν καλα, με καλα κεντρα, απλα ακουγονται πολυ και εχουν λιγο παραπανω τζογο...παρτα, βαλτα επανω και εαν σου κανουν τα βρισκουμε μετα...
    θα χρειαστεις ομως μεγαλα σερβο αρμς για futaba...
    Loggato

    cogito ergo sum....
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 485



    « Risposta #69 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:51:27 »



    Καλά είναι αλλά από Αυστραλία  κατά 99% θα σε σταματήσουν στο τελωνείο
    Loggato
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #70 il: Martedì, 14 Giu 2011, 21:56:37 »

    Να σαι καλά γείτονα  Thumbs up Thumbs up Thumbs up θα σου πώ από κοντά τα σερβο θα μπούν τελευταία γιατί έχω να κάνω τόση δουλειά για να μοιάζει με το αληθινό

    πάντος μπορώ να τα φέρω με 35ευρό το ένα τα scanner με τα μεταφορικά από ebay και απ'ότι διαβάζω είναι πολύ καλά...
    Προχθές στο μοντελοδρόμειο άκουσα δύο παλiούς να μιλάνε και έλαγαν ότι τα καλήτερα κινέζικα έιναι τα scanner και τα savox τα scanner μαλιστα είναι απο taiwan!
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.264



    « Risposta #71 il: Martedì, 14 Giu 2011, 22:06:59 »

    ααααα. και κατι αλλο που ειπες  βεβαια ειναι εκτος θεματος αλλα πρεπει να το σχολιασω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις...
    αναφερθηκες για την ασφαλεια πτησεων στην εαθ...μητσο, εχεις πεταξει σε αλλους χωρους με αλλα ατομα?Huh φανταζομαι πως οχι..
    εκει να δεις... μου ετυχε και τρομαξε η ψυχη μου...
    θελω να πληροφορησω ολους τους φιλους που διαβαζουν το φορουμ, οτι τουλαχιστον στην εαθ , οι κανονες ασφαλους πτησεως τηρουνται ευλαβικα...
    ευχαριστω...
    υ.γ.... μητσο θα σε μαλωσω...
    Loggato

    cogito ergo sum....
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #72 il: Martedì, 14 Giu 2011, 22:35:07 »

    ααααα. και κατι αλλο που ειπες  βεβαια ειναι εκτος θεματος αλλα πρεπει να το σχολιασω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις...
    αναφερθηκες για την ασφαλεια πτησεων στην εαθ...μητσο, εχεις πεταξει σε αλλους χωρους με αλλα ατομα?Huh φανταζομαι πως οχι..
    εκει να δεις... μου ετυχε και τρομαξε η ψυχη μου...
    θελω να πληροφορησω ολους τους φιλους που διαβαζουν το φορουμ, οτι τουλαχιστον στην εαθ , οι κανονες ασφαλους πτησεως τηρουνται ευλαβικα...
    ευχαριστω...
    υ.γ.... μητσο θα σε μαλωσω...
    Δίκαιο έχεις αλλά αν θυμάσαι πετούσα και πετάω κ αλλού και δεν το συζητάμε απο όλους τους άλλους χώρους που πέταξα με εξαίρεση το κόδρα ήμαστε πολύ καλήτερα αλλά πατατούλες γίνονται ειδικά απο παλοιούς δεν χτυπάμε αλλά απο τρομάρες...  Cheesy Grin Cheesy Ασχετο
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    andreas
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.283



    « Risposta #73 il: Martedì, 14 Giu 2011, 22:46:37 »

    Να σαι καλά γείτονα  Thumbs up Thumbs up Thumbs up θα σου πώ από κοντά τα σερβο θα μπούν τελευταία γιατί έχω να κάνω τόση δουλειά για να μοιάζει με το αληθινό

    πάντος μπορώ να τα φέρω με 35ευρό το ένα τα scanner με τα μεταφορικά από ebay και απ'ότι διαβάζω είναι πολύ καλά...
    Προχθές στο μοντελοδρόμειο άκουσα δύο παλiούς να μιλάνε και έλαγαν ότι τα καλήτερα κινέζικα έιναι τα scanner και τα savox τα scanner μαλιστα είναι απο taiwan!
    Bρε παιδια ......... Ποοολύ άνεσηπολυ αγχος με το θεμα σερβο ..και δεν υπαρχει λογος ...καλα τα 1256 ...50-55 ευρο το 1 αλλα  ειναι υπερβολη σε ενα μοντελο 25%..
    Μπορουμε ανετα να κανουμε τη δουλεια μας ΠΟΛΥ φθηνοτερα ,
    Πετουσα για 2χρονια ΕΧΤΡΑ 26cc me 2x821 SPEKTRUM στο elevator
    2x5625 hitec sta aileron
    1X towerhobbies TS-150η 160 στην ουρα
    Απλα φθηνα σερβο
    επισης τα ΤS-150 ΚΑΙ 160 ta εχω εδω και 3 χρονια σε 50cc χωρης προβληματα ουτε διαφορα σε κεντρα.
    τελευταια πεταω bluebird h turnigy 620DMG με πολυ καλα αποτελεσματα και σε ηλεκρικα και σε gas montelo ......
    Eπισης στο SU 26 HANGAR9  εχω 5 1256 ολα κιολα... για 2.46 10κιλα 112cc montelo ...μου φαινετε αστειο να τα πληρωσω για ενα μοντελο 1.80.
    Loggato

    Fly hard ...land soft!
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Risposta #74 il: Martedì, 14 Giu 2011, 23:01:17 »

    δεν υπάρχει άνχος απλά πάντα ότι και να πάρω το ψάχνω πάρα πολύ το τσάμπα πέθανε αλλά το Value for money υπάρχει δλδ κάτι με μέτρια τιμή πολύ καλής ποιότητας έτσι πήρα την Τ/Κ μου τα μοτερ τα tower pro που έχω 4 το αμάξι μου όλα τα ψάχνω μέχρι αηδίας αρρώστια αλλά έτσι είμαι...

    Τα spectrum που είπες αν θυμάμαι καλά είναι ακριβά servo 
    Loggato

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Pagine: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Moderatore: ArgyrisGiannetakis)  |  Topic: Shenzhen Sukhoi 31 30cc
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.022 secondi con 25 queries.