Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.506 μηνύματα σε 12.387 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 10:16:41

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Παρασκευή, 17 Μάι 2024, 10:16:41

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 01:44]

    από sakis art
    [Χθες στις 11:35]

    από snoopy
    [Δευτέρα, 13 Μάι 2024, 08:35:43]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304506
    Σύνολο θεμάτων: 12387
    Online σήμερα: 44
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 22
    Συνολικά: 24
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 31     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Καφρίλες με Multicopter  (Αναγνώστηκε 107777 φορές)
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #60 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 02:18:14 »

    ότι και να πεις είναι λίγο.

    εύχομαι να γίνει μια μαλακία για να βάλουν μυαλό οι υπόλοιποι μιας και είναι μπόλικοι οι άσχετοι που έχουν στην κατοχή τους multikopter και δεν ξέρουν τι σημαίνει τηλεκατεύθυνση.
    1. οποιοσδήποτε φωτογράφος έχει πλέον στην κατοχή του ένα multicopter  και αφού έχει κάνει το πολύ 2 ώρες εκπαίδευση έχει βγει παγανιά για γάμους και βαφτίσια
    2 από την άλλη πλευρά ο κάθε μοντελιστής  όχι πεπειραμένος το τονίζω έχει πάρει ένα multicopter και αφού είναι άσχετος από φωτογραφία κάνει ακριβώς το ίδιο. καταστάσεις για γέλια.


    υπάρχουν όμως και αυτοί που τα έσκασαν για να φτιάξουν ότι ασφαλέστερο παίζει για πτήση σε multi, έχουν γνώση από φωτογραφία,πτήση,και ασφάλεια και τηρούν τους κανόνες. όμως δεν μπορούν να βγάλουν χρήματα ώστε να κάνουν απόσβεση σε ότι πλήρωσαν
    γιατί πήγαν η παραπάνω κατηγορίες και χτυπάνε τιμές του πενηντάρικου με αποτέλεσμα να μην μπορούν να κάνουν σωστή δουλειά, να πετάνε στο έλα χάρε να τους πάρεις, και φυσικά να έχουν χαλάσει όλη την αγορά.

    προσωπικά έχω και εγώ multicoptera και αρκετά ακριβά φτιαγμένα με ασφάλεια και με όποια εμπειρία πτητική με κατέχει. όσοι με γνωρίζουν από εδώ και από κοντά καταλαβαίνουν τι εννοώ, και πότε δεν πήγα παρότι μου ζητήθηκε δεκάδες φόρες να φωτογραφίσω πάνω από κόσμο.

    Aκούστε ένα γεγονός που έτυχε μπροστά μου 3 συνεχόμενες μέρες.

    Δευτερα, μπαίνω σε κατάστημα για κάποια parts μετά από λίγο μπαίνει ένας τύπος. ζητάει από το κατάστημα gimbal phandom και gopro και κάνει την αγορά. πιάνω εσκεμμένα την συζήτηση, είστε φωτογράφος? ναι. τι είδος φωτογραφίας κάνετε? γάμους βαφτίσεις. έχετε εμπειρία από αερομοντέλα? xaxaxa μα φυσικά. στο φεύγα ακούω να ρωτάει το κατάστημα, ρε si ποιο είναι το trim που μου λένε συνέχεια???  
    Τρίτη στο ίδιο κατάστημα για συμπλήρωμα parts, τσούπ να σου νέος φωτογράφος. xaxaxaxa. τα κλασικά gimba και f550 .μισή ώρα το κατάστημα να του εξηγήσει πως λειτουργεί ruder και που χρειάζεται.
    Πέμπτη απόγευμα, αλλαγή ένα parts στο ίδιο κατάστημα. μπαίνει μοντελισταράς. αγορά gimbal και ερωτήσεις συνδεσμολογίας. κοιτάω το hexa του. πάει το μάτι μου σε αυτό το κομμάτι που λέγεται δεκτής ( τι να κάνουμε έχω κόμπλεξ με το θέμα ασφάλειας στην επαφή μοντέλο με τηλεκατεύθυνση. και τι βλέπω hobbyking resiver και trasmiter . idiot2 idiot2

    το 80% από αυτούς που εχουν ένα multi στο χέρι τους δεν έχουν ιδέα από  από κανόνες και τρόπους ασφαλείας, δεν τους κατηγορώ, κατηγορώ όμως όσους ξέρουν το αντικείμενο και τους βλέπουν να κάνουν τις όποιες μαλακίες χωρίς να τους λένε το παραμικρό.

    ξέρω αρκετούς που έδωσαν τα φράγκα για να φτιάξουν κάτι αξιόλογο και να πάρουν μεροκάματο, και στην πορεία τα άφησαν  και τα πούλησαν γιατί πήγε ο άσχετος και έκανε την δουλειά για 20 άντε 30 euro.

    είναι μια κατηγορία λοιπόν που αν εξελιχθεί χωρίς τις σωστές βάσεις και δεν φρενάρει στο πως έχουν τα πράγματα αυτη την στιγμή θα κάνει το μέγιστο κακό ακόμα και σε αυτούς που δεν πετάνε multicopter.



    επειδή λοιπόν ξέρω ότι ο οποιοσδήποτε θα πάρει το πληκτρολόγιο και θα κράξει,

    αρκετά χρόνια πριν έγινε η στραβή χωρίς το μοντέλο να είναι στον αέρα ούτε καν σε troxodromsi,έτυχε να χτυπήσει κάποιος από λάθος δικό του. φανταστείτε τι σας λέω. και έχασα τα αυγά και τα πασχάλια από την στεναχώρια μου και φυσικά από την εξέλιξη.
    όταν σας τύχει κάτι παρόμοιο τότε θα δεις γέλια γιατί κάνεις από τις πρώτες κατηγορίες δεν έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του την στραβή.

    όλοι κάνουμε δουλειές με αερομοντέλα.
    άλλοι καλύτερες και άλλοι χειρότερες, άλλοι φθηνότερες και άλλοι ακριβότερες,
    μα πάνω από αυτά το θέμα ασφαλές πτήση θα πρέπει να μπει στο εγκέφαλο όλων  μας.

    πάντα φιλικά

    Δημήτρης,
    « Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 04:56:59 από Dimhack » Καταγράφηκε
    Σωκράτης Δαμουλάκης
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 572


    AKA canopus


    WWW
    « Απάντηση #61 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 03:29:17 »

    Πόσο καλά τε είπες ..απόλυτα σύμφωνος μαζί σου Δημήτρη ..  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ...
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #62 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 07:22:41 »

    Παει και η 5η  Θυμός Θυμός......
    Καταγράφηκε
    kolotoympas
    Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.353



    WWW
    « Απάντηση #63 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 08:11:47 »

    Dimhack.. Ετσι ακριβώς!
    Σε ευχαριστω!
     Thumbs up


    Καταγράφηκε

    Ή Αστοχία Υλικού Ή Μ…κια Τεχνικού!
    kolotoympas Youtube
    kolotoympas Vimeo
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #64 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 09:24:11 »

    Αρα αν εχεις 'χωσει' πολλα στο κοπτερο και χρεωνεις και πολλα για την δουλεια σου, τοτε ολα καλα;;;

    Δεν το ειχα δει ετσι. Ωραια προοπτικη.
    Καταγράφηκε
    osergios
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 146



    « Απάντηση #65 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 09:37:45 »

    http://m.youtube.com/watch?v=-glq2LjxUNo#


    Παιανια 28-06-2014
    Τα συμπερασματα δικα σας.....
    Έμενε άμα μου το έκανε αυτό θα σήκωνα το hexacopter με τις καρμπόν και θα το έκανα 1000 κομμάτια το φαντομακι ... Grin
    Καταγράφηκε

    "Θέλει διάβασμα δεν είναι Wookong..."
    osergios
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 146



    « Απάντηση #66 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 09:49:07 »

    Αρα αν εχεις 'χωσει' πολλα στο κοπτερο και χρεωνεις και πολλα για την δουλεια σου, τοτε ολα καλα;;;

    Δεν το ειχα δει ετσι. Ωραια προοπτικη.
    Ωχ αρχίσαμε παλι futaba εναντίον frsky ....
    Καταγράφηκε

    "Θέλει διάβασμα δεν είναι Wookong..."
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #67 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 16:39:09 »

    Αρα αν εχεις 'χωσει' πολλα στο κοπτερο και χρεωνεις και πολλα για την δουλεια σου, τοτε ολα καλα;;;

    Δεν το ειχα δει ετσι. Ωραια προοπτικη.

    contravago τι δεν καταλαβαίνεις παλικάρι μου από τα παραπάνω?


    νομίζω πως είμαι πλήρως κατανοητός στο τι εννοώ.

    εδώ δεν είναι το Αμέρικα, εδώ είναι η Ελλάδα με ότι συνεπάγεται αυτό.
    στην Αμερική αν θα πέσει σε ένα κεφάλι θα αποδώσουν ευθύνες σε πολλά πράγματα αλλά δεν θα το απαγορέψουν γιατί η χώρα είναι 200 χρόνια μπροστά και προχωράει άλλα τόσα.

    στην ελλάδα στο κράτος πλάκα, αν θα πέσει σε κάνα κεφάλι και πάρει διαστάσεις, θα περάσεις από τα δικαστήρια πλάκα και να σου μετά ένας γελοίος νόμος που θα σε υποχρεώνει να πετάς μόνο στην αυλή σου, μαζί με εσένα θα πάρει η μπάλα και τους υπολοίπους, γιατί η Ελλάδα είναι διακόσια χρόνια πίσω και προχωράει άλλα τόσα σε νομική διαδικασία.

    τι δεν καταλαβαίνεις?
    Καταγράφηκε
    konanagno
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 125



    « Απάντηση #68 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 16:43:54 »

    Κύριοι, οποίος φοβάται, πέφτει κ κοιμάται...καληνύχτα σας....
    Καταγράφηκε
    osergios
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 146



    « Απάντηση #69 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 17:09:00 »

    Αγαπητέ dimhack δεν ξερω αν τα έμαθες αλλά στην Αμερική εδω και λίγο καιρό προχωρούν στην οδό της απαγόρευσης των drones. Και όταν λέω απαγόρευσης εννοώ οτι θα χρειάζεσαι πιστοποιήσεις και ειδικές άδειες για να πετάξεις ένα που θα κοστίζουν τόσο που δεν θα μπορούν να πετάνε ούτε οι τζετάδες.
    Και πίστεψέ με οτι πιστοποιητικό αξιοπλοΐας δεν θα παίρνεις απο την FAA έχοντας FUTABA ....
    Καταγράφηκε

    "Θέλει διάβασμα δεν είναι Wookong..."
    jamesmagos
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 510


    UcanDrone.com


    WWW
    « Απάντηση #70 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 17:12:47 »



    νομίζω πως είμαι πλήρως κατανοητός στο τι εννοώ.

    εδώ δεν είναι το Αμέρικα, εδώ είναι η Ελλάδα με ότι συνεπάγεται αυτό.
    στην Αμερική αν θα πέσει σε ένα κεφάλι θα αποδώσουν ευθύνες σε πολλά πράγματα αλλά δεν θα το απαγορέψουν γιατί η χώρα είναι 200 χρόνια μπροστά και προχωράει άλλα τόσα.

    στην ελλάδα στο κράτος πλάκα, αν θα πέσει σε κάνα κεφάλι και πάρει διαστάσεις, θα περάσεις από τα δικαστήρια πλάκα και να σου μετά ένας γελοίος νόμος που θα σε υποχρεώνει να πετάς μόνο στην αυλή σου, μαζί με εσένα θα πάρει η μπάλα και τους υπολοίπους, γιατί η Ελλάδα είναι διακόσια χρόνια πίσω και προχωράει άλλα τόσα σε νομική διαδικασία.



    Παλι καλά υπάρχουν χρήστες που κοιτούν το δάσος και όχι το δέντρο! Συνονόματε συγχαρητήρια,

    Με την ευκαιρία όμως μια σημείωση:

    Η Χώρα μας, δυστυχώς ακολουθεί ευλαβικά (με τεράστια χρονοκαθυστερηση) την Αμερικάνικη νομοθεσία αντί να ακολουθεί την ραγδαία ανάπτυξη της ΕΕ σε αδιοδοτήσεις και Νομοθεσία γύρω από τις ιδιωτικές πτήσεις, UAS Regulations, Aeroworks κλπ. Και λέω δυστυχώς μιας και τα τελευταία τερτίπια της FAA, καθιστούν τους Αμερικάνους ουραγούς στην ίδια τους την εφεύρεση!

    Εδώ να σημειωθεί επίσης, ότι εάν και πάλι ακολουθήσουμε στο τέλος την αμερικάνικη νομοθεσία (βλ. οδηγία FAA http://www.faa.gov/news/press_releases/news_story.cfm?newsId=16474&cid=TW223 )  Τότε:

    Α. Θα απαιτείται certificate of authorization για ΚΑΘΕ πτήση ακόμα και για ελικόπτερακι jumbo με κάμερα!
    Β. Θα απαιτείται  certificate of airworthiness για ΚΑΘΕ ΒΙΔΑ του σκάφους που σημαίνει οτι δεν θα μιλούμε για καλο δεκτη κλπ, αλλά χρήματα για πιστοποιήσεις σε κάθε τομέα.


    Παίδες, με όλη την αγάπη στο Χομπι, στην ανάπτυξη και φυσικά στην έρευνα που συμμετέχω. Θα ήθελα να σας συμβουλέψω να:

    -Ακολουθήστε ευλαβικά την όποια Νομοθεσία έχουμε
    -Περάστε τις απόψεις και τους προβληματισμούς μέσω των επίσημων φορέων π.χ. ΕΛΑΟ, ΥΠΑ κλπ. πρόσφατο παράδειγμα το back-up της ΑΜΑ http://www.modelaircraft.org/files/FAAInterpretiveRule.pdf  
    -ενσωματώστε την επικείμενη νομοθεσία στις κατασκευές σας πριν σας βρεί αυτή (Material per aircraft standarts, Environmental friently, safety datasheets)
    -Απαιτήστε από τους προμηθευτές σας να σας δίνουν τα αντίστοιχα datasheets (CE, Specsheets klp)
    -Aπαιτήστε απο τους αγοραστές σας-σημείο πτήσης, να έχουν τις απαραίτητες άδειες και προφυλάξεις κλπ
    -Ας αφήσουμε στην άκρη ποιος κάνει τσίσα πιο μακριά, (hobbyστας παίρνει πιο ωραία πλάνα στο γήπεδο και ο επαγγελματίας κάνει μούρη στην αλάνα), είμαστε όλοι φίλοι και όλοι μαθαίνουμε από τον καθένα.

    Με τιμή
    Δημήτρης
    Καταγράφηκε
    Dimhack
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.431



    « Απάντηση #71 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 17:34:33 »

    Αγαπητέ dimhack δεν ξερω αν τα έμαθες αλλά στην Αμερική εδω και λίγο καιρό προχωρούν στην οδό της απαγόρευσης των drones. Και όταν λέω απαγόρευσης εννοώ οτι θα χρειάζεσαι πιστοποιήσεις και ειδικές άδειες για να πετάξεις ένα που θα κοστίζουν τόσο που δεν θα μπορούν να πετάνε ούτε οι τζετάδες.
    Και πίστεψέ με οτι πιστοποιητικό αξιοπλοΐας δεν θα παίρνεις απο την FAA έχοντας FUTABA ....

    για να το κάνουν θα έχουν κάποιο λόγο δεν είναι τυχαίες καταστάσεις. μην περιμένεις να γίνει απαγορέψει σε drones στην Αμερική απλά θα σφίξουν οι νόμοι και ίσος έτσι πρέπει.

    αν δεν σας έκατσε η Αμερική καλά τότε βάλτε οποία χώρα θέλετε στην θέση της.
    όμως εδώ είναι το ελλαδιστάν. και με τους 300 που έχουμε επάνω μόλις μυριστούν το θέμα τότε θα πληρώνεις πριν πετάξεις.

    όσο για την futaba. επειδή βλέπω πως ίσος κολλήσατε στο ακριβό άρα και κάλο, θα πρέπει να καταλάβουμε πως με το καλύτερο ελαχιστοποιήσουμε ένα crash τουλάχιστον σε καταστάσεις εντός κόσμου.

    σας εξήγησα στο πρώτο post αυτής σελίδας πως όταν θα σας τύχη τότε ίσος το ξανά συζητήσουμε.
    Καταγράφηκε
    KOSTAS.CAS
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 31


    "Παστελακι παιδια"


    « Απάντηση #72 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 17:53:25 »

    «Όσα φέρνει η ώρα... δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος»
    ΣΥΝΕΣΗ Κυριοι ετσι το λενε.
    Προφανως καταλαβαινετε! Thumbs up
    Καταγράφηκε
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #73 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 18:15:24 »


    contravago τι δεν καταλαβαίνεις παλικάρι μου από τα παραπάνω?


    νομίζω πως είμαι πλήρως κατανοητός στο τι εννοώ.

    εδώ δεν είναι το Αμέρικα, εδώ είναι η Ελλάδα με ότι συνεπάγεται αυτό.
    στην Αμερική αν θα πέσει σε ένα κεφάλι θα αποδώσουν ευθύνες σε πολλά πράγματα αλλά δεν θα το απαγορέψουν γιατί η χώρα είναι 200 χρόνια μπροστά και προχωράει άλλα τόσα.

    στην ελλάδα στο κράτος πλάκα, αν θα πέσει σε κάνα κεφάλι και πάρει διαστάσεις, θα περάσεις από τα δικαστήρια πλάκα και να σου μετά ένας γελοίος νόμος που θα σε υποχρεώνει να πετάς μόνο στην αυλή σου, μαζί με εσένα θα πάρει η μπάλα και τους υπολοίπους, γιατί η Ελλάδα είναι διακόσια χρόνια πίσω και προχωράει άλλα τόσα σε νομική διαδικασία.

    τι δεν καταλαβαίνεις?


    Προφανως δεν καταλαβαινω τα παραπανω.

    Ποια Ελλαδα και Αμερικη και αμπελοφιλοσοφια του πληκτρολογιου καθεσαι και γραφεις.
    Μου αρεσει που συμφωνειται κιολας.
    Κανεις καποιες εκτιμησεις που σε συνδιασμο με καποιες υποθεσεις οδηγουν σε καποιο πιθανο συμπερασμα.
    Με λιγα λογια......τι ειχες Μητσο, τι ειχα παντα.

    Και νομιζω οτι εαν διαβασεις ενα ποστ μου καναδυο σελιδες πισω θα δεις οτι καθετι ειναι επικινδυνο στα "καταληλα" χερια.
    Ακομα η 6η σελιδα.........συνεχιζω σε επομενο ποστ
    Καταγράφηκε
    contravago
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 578


    « Απάντηση #74 στις: Κυριακή, 29 Ιούν 2014, 18:17:59 »

    Τωρα εαν εσυ και καποιοι ακομα θεωρειται ευατους τους μονους καταληλλους να πετατε με τα κοπτερα σας για οικονομικα οφελη ή επαγγελματικους λογους, τι να πω;

    Απλα για μια φορα κοιταξτε και την καμπουρα σας βρε παιδια.


    Futaba 4 ever!!!!!!  Γιατι ως γνωστων Futaba δεν εχει πεσει ΠΟΤΕ!!!!!
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 31     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Διάφορα  |  Drones - Multicopters - Πολλαπλών στροφείων (Συντονιστής: kolotoympas)  |  Θέμα: Καφρίλες με Multicopter
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.032 δευτερόλεπτα. 25 ερωτήματα.