Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.416 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 04:04:18

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Πέμπτη, 2 Μάι 2024, 04:04:18

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 00:30]

    από dominicm
    [Χθες στις 09:15]

    από Demetre
    [Χθες στις 06:22]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]

    από Yiannis_S
    [Δευτέρα, 15 Απρ 2024, 23:14:33]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304416
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 83
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 59
    Συνολικά: 59
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 ... 38 39 40 [41] 42 43 44 ... 96     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: e-sky CP-Belt  (Αναγνώστηκε 333585 φορές)
    matgav
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 76



    « Απάντηση #600 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 18:36:17 »

    Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγο έβγαλα από το κουτί την καινούρια παρέα του belt-cp άρτια αφιχθείσα από τις νέες παραλαβές Helliland.  FUTABA 6EX 2.4 GHZ FASST.
    Ένα μήνα μετά την αγορά του ε/π και αφού του φόρεσα το GY- 240 κόλησα για τα καλά και σκέφτηκα να προχωρήσω στην αναβάθμιση της τ/κ. Αγόρασα κι ένα πιτσόμετρο και είμαι όλος αυτιά  Thumbs upνα ακούσω τις συμβουλές σας για το setup, καθόσον επαγγελματικές υποχρεώσεις με έχουν κρατήσει στη Θεσσαλονίκη, μακριά από την παρέα του ΣΕΦ η οποία θα βοηθούσε αύριο κιόλας. Όποιος έχει την υπομονή να ασχοληθεί για να βοηθήσει, Στριφογύρισμα ματιών ας γράψει κάποια βοήθεια γιατί η τέλεια οδηγία που διάβασα πριν λίγες μέρες στο φόρουμ μας δυστυχώς αφορούσε την ρύθμιση του ε/π με την μαμίσια τ/κ όπως πολύ σωστά παρατήρησε και ο παλιόφιλος ο coolvag.Όσοι πιστοί προσέλθεται........ Ποοολύ άνεση
    Καταγράφηκε

    Μάνθος.
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Απάντηση #601 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 20:19:40 »

    καλησπερα Μανο,τα περι ρυθμισεων ειναι κοινα οπως τα διβασες στο ποστ του Βαγγελη για ολους τους πομπους.
    το μονο που μενει ειναι να τα μεταφερεις στον δικο σου.
    ειδικα για σενα ειναι ακομα ποιο ευκολο μιας και οι ωρολογιες που δινονται ειναι ειδιες για την Futaba σου.
    βρες τα αναλογα υπομενου της και απλα αντεγραψετα.
    Καταγράφηκε
    ladas39
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20



    « Απάντηση #602 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 20:42:13 »

    Καλησπέρα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως να  ρυθμίσω την ούρα στο belt εβαλα το gy401 και αφού έκαψα το εργοστασιακό servo γιατί είχα το ds στο on το αντικατέστησα με ένα ace απο τότε που έβαλα το ace η ούρα τρέμει πολύ υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω η έχει χαλάσει κάτι?
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #603 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:02:28 »

    Καλημέρα κι από εμένα.Μετά από αρκετή σκέψη αποφάσισα να ασχοληθώ κι εγώ με τον χώρο του αερομοντελισμού. Είμαι παντελώς αρχάριος. (το δείγμα δωρεάν Picoozz δεν είναι μοντέλο)   Χαμόγελο
    Διαβάζοντας εδώ στο forum αλλά και αλλού στο δίκτυο κατάλαβα ότι έχω 2 επιλογές.
    1) Να πάρω ένα lamaki για αρχή για να μάθω και μετα κατι καλύτερο (belt).
    2) Να πάρω κατευθείαν ένα beltακι που είναι πιο δύσκολο για αρχή αλλά θα μου προσφέρει πολλά περισσότερα μετά.

    Απ'οτι κατάλαβα από οικονομική άποψη οι επισκευες στο lama δεν θα είναι τόσο πιο φτηνές που να βγάλουν τα λεφτά τους για την επιλογή 1.
    Οπότε κατεληξα στην επιλογή 2.(Άμα μουλαρώσω η παραπάνω δυσκολία του belt μάλλον δεν θα με πτοήσει  Tongue)
    Ψάχνοντας σε διάφορα online shops αλλά και καποια μαγαζια που ξέρω στην Κρήτη (Ηράκλειο) η καλύτερη τιμή που βρήκα ειναι στο rchelicoptershop που έχει αναφερθεί παλιότερα και εδώ. (Στο Ηράκλειο δεν το βρήκα πουθένα και δεν έχω βρεί μαγαζί στην Ελλάδα που να το δίνει σε συγκρίσιμες τιμές.Αν ξέρετε εσείς καποιο είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.) Για την ακρίβεια μαζί με τα μεταφορικά,με training kit και έξτρα μπαταρία (2200 mah 20C) βγαίνει κάτω από 200 Ευρώ.
    Η απορία που έχω τώρα έχει να κάνει με το τελώνειο. Έχει παραγγείλει κανείς κάτι τέτοιο από εκεί η γενικά από Hong Kong;
    Αν περάσει από τελωνείο τι έξοδα να υπολογίζω; Αν τους πω να το δηλώσουν σαν δώρο θα δουλέψει;
    Ελπίζω να μην σας κούρασα.

    Υ.Γ. Στο Ηράκλειο σε ένα μάγαζί μου είπε ο άνθρωπος οτι ο προμηθευτης του σταμάτησε να φέρνει το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί το RTF του έβγαζε πολλά προβλήματα. Έχετε παράτηρήσει τιποτα εσείς; (Προβλήματα και crashes από λάθος χειρισμους δεν πιάνονται)

    Σχετικά με εκτελωνισμό ...... https://www.aeromodelling.gr/ForumS/index.php?topic=5024.0  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    Giannis Zeteko.
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 437


    FLY-ROBIN-FLY!!!


    « Απάντηση #604 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:03:10 »

    καλησπερα φιλε ladas39,προτου αρχισεις να ψαχνεις οτιδηποτε αλλο,δοκιμασε να ρυθμισεις προς την αρνητικη ενδειξη το  γκε'ι'ν στο gyro.
    (ισως να ειναι ευσθητο το σερβο)
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #605 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:03:25 »

    Καλησπέρα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως να  ρυθμίσω την ούρα στο belt εβαλα το gy401 και αφού έκαψα το εργοστασιακό servo γιατί είχα το ds στο on το αντικατέστησα με ένα ace απο τότε που έβαλα το ace η ούρα τρέμει πολύ υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω η έχει χαλάσει κάτι?

    με ποια τ/κ ?
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    ladas39
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20



    « Απάντηση #606 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:19:14 »

    Καλησπέρα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως να  ρυθμίσω την ούρα στο belt εβαλα το gy401 και αφού έκαψα το εργοστασιακό servo γιατί είχα το ds στο on το αντικατέστησα με ένα ace απο τότε που έβαλα το ace η ούρα τρέμει πολύ υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω η έχει χαλάσει κάτι?

    με ποια τ/κ ?
    Την εργοστασιακή e sky
    στο gyro δεν γραφει πουθενα gain μονο delay και limit
    Καταγράφηκε
    Nick1150
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 429



    « Απάντηση #607 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:24:06 »

    εχω παρει ενα κιτ χωρις ηλεκτρικα,το θεμα ειναι απο που να ξεκινησω,να βαλω τα ηλεκτρικα σε αυτο η να βαλω μονο οτι εχει σπασει στο αλλο?
    εγώ πρόσωπικά θα έβαζα τα ηλεκτρικά στο καινούριο κιτ  Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Esky Dauphin - Από το σαλόνι στην κουζίνα και τούμπαλιν!!!
    Hobbico NexSTAR - Πετάμε καλααα!!!
    Great Planes Siren - Έτοιμη!!! σε αναμονή για την πρώτη πτήση...
    ladas39
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 20



    « Απάντηση #608 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:45:48 »

    Και να προσθέσω και κάτι άλλο όταν βγάζω τα blades και πατάω γκάζι δεν τρέμει η ουρα
    Καταγράφηκε
    coolvag
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 857


    Ευάγγελος Κουλάδης


    « Απάντηση #609 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 21:49:34 »

    για κοίτα ο ιμαντας μηπως χαλαρωσε HuhHuh?
    Καταγράφηκε
    Peterpanta
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 655


    www.aeromodelistis.gr Moderator


    « Απάντηση #610 στις: Σάββατο, 15 Μάρ 2008, 23:32:50 »

    Καλημέρα κι από εμένα.Μετά από αρκετή σκέψη αποφάσισα να ασχοληθώ κι εγώ με τον χώρο του αερομοντελισμού. Είμαι παντελώς αρχάριος. (το δείγμα δωρεάν Picoozz δεν είναι μοντέλο)   Χαμόγελο
    Διαβάζοντας εδώ στο forum αλλά και αλλού στο δίκτυο κατάλαβα ότι έχω 2 επιλογές.
    1) Να πάρω ένα lamaki για αρχή για να μάθω και μετα κατι καλύτερο (belt).
    2) Να πάρω κατευθείαν ένα beltακι που είναι πιο δύσκολο για αρχή αλλά θα μου προσφέρει πολλά περισσότερα μετά.

    Απ'οτι κατάλαβα από οικονομική άποψη οι επισκευες στο lama δεν θα είναι τόσο πιο φτηνές που να βγάλουν τα λεφτά τους για την επιλογή 1.
    Οπότε κατεληξα στην επιλογή 2.(Άμα μουλαρώσω η παραπάνω δυσκολία του belt μάλλον δεν θα με πτοήσει  Tongue)
    Ψάχνοντας σε διάφορα online shops αλλά και καποια μαγαζια που ξέρω στην Κρήτη (Ηράκλειο) η καλύτερη τιμή που βρήκα ειναι στο rchelicoptershop που έχει αναφερθεί παλιότερα και εδώ. (Στο Ηράκλειο δεν το βρήκα πουθένα και δεν έχω βρεί μαγαζί στην Ελλάδα που να το δίνει σε συγκρίσιμες τιμές.Αν ξέρετε εσείς καποιο είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.) Για την ακρίβεια μαζί με τα μεταφορικά,με training kit και έξτρα μπαταρία (2200 mah 20C) βγαίνει κάτω από 200 Ευρώ.
    Η απορία που έχω τώρα έχει να κάνει με το τελώνειο. Έχει παραγγείλει κανείς κάτι τέτοιο από εκεί η γενικά από Hong Kong;
    Αν περάσει από τελωνείο τι έξοδα να υπολογίζω; Αν τους πω να το δηλώσουν σαν δώρο θα δουλέψει;
    Ελπίζω να μην σας κούρασα.

    Υ.Γ. Στο Ηράκλειο σε ένα μάγαζί μου είπε ο άνθρωπος οτι ο προμηθευτης του σταμάτησε να φέρνει το συγκεκριμένο μοντέλο γιατί το RTF του έβγαζε πολλά προβλήματα. Έχετε παράτηρήσει τιποτα εσείς; (Προβλήματα και crashes από λάθος χειρισμους δεν πιάνονται)

    Θα βγούμε λίγο off topic αλλά αξίζει νομίζω να σου πώ καλύτερα να αρχήσεις με ένα LAMA V3.... θα το χαρείς πολύ περισσότερο,
    θα μάθεις σωστά τον χειρισμό και τον προσανατολισμό του ελικοπτέρου στο χώρο.
    Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ να μεταπηδήσεις σε οποιοδήποτε άλλο ε/π μονού κεντρικού στροφείου.

    Μήν νομίζεις πως και το Λάμα δεν θα το σπάσεις μερικές φορές μέχρι να μάθεις να το πετάς, όσο για το κόστος των ανταλλακτικών είναι σχεδόν τζάμπα.
    Τα φοράς επάνω και πετάς χωρίς ιδιαίτερες ρυθμήσεις κ.λ.π
    To belt εάν το σπάσεις θα χρειαστεί περισσότερα ανταλλακτικά και χρόνο ρυθμήσεων για να ξαναπετάξει.

    γνώμη μου είναι πως θα δυσκολευτείς αρκετά και μπορεί να απογοητευτείς με το Belt για αρχή.

    Εξάλου όπως πολύ χαρακτηριστικά έχουν πει και παλαιότεροι του χώρου, όλοι οι ελικοπτεράδες έχουν και ένα λάμα για τις βροχερές μέρες.....

    Η επιλογή δική σου.....  Wink
    Καταγράφηκε

    Lama V3 /Mini Titan E-325 /  Mini Titan E-325 SE / Copter-x 450SE / T-Rex 500 ESP / Cessna 172 / Spektrum DX-7 2.4GHz

    www.aeromodelistis.gr/
    NikosX.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 162


    « Απάντηση #611 στις: Κυριακή, 16 Μάρ 2008, 00:15:21 »

    Θα βγούμε λίγο off topic αλλά αξίζει νομίζω να σου πώ καλύτερα να αρχήσεις με ένα LAMA V3.... θα το χαρείς πολύ περισσότερο,
    θα μάθεις σωστά τον χειρισμό και τον προσανατολισμό του ελικοπτέρου στο χώρο.
    Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ να μεταπηδήσεις σε οποιοδήποτε άλλο ε/π μονού κεντρικού στροφείου.

    Μήν νομίζεις πως και το Λάμα δεν θα το σπάσεις μερικές φορές μέχρι να μάθεις να το πετάς, όσο για το κόστος των ανταλλακτικών είναι σχεδόν τζάμπα.
    Τα φοράς επάνω και πετάς χωρίς ιδιαίτερες ρυθμήσεις κ.λ.π
    To belt εάν το σπάσεις θα χρειαστεί περισσότερα ανταλλακτικά και χρόνο ρυθμήσεων για να ξαναπετάξει.

    γνώμη μου είναι πως θα δυσκολευτείς αρκετά και μπορεί να απογοητευτείς με το Belt για αρχή.

    Εξάλου όπως πολύ χαρακτηριστικά έχουν πει και παλαιότεροι του χώρου, όλοι οι ελικοπτεράδες έχουν και ένα λάμα για τις βροχερές μέρες.....

    Η επιλογή δική σου.....  Wink

    Το σκεπτικό της προτασής σου το καταλαβαίνω απόλυτα.
    Απο την άλλη σκεφτομαι τα εξής. Η αγορά του Λάμα μαζί με τις πτώσεις του θα καθυστερήσει αρκετά την αγορά ενός καλύτερου για οικονομικούς λόγους. Είναι πιο εύκολο να δώσω 200 Ευρώ για το Belt και άλλα 150 για ανταλλακτικά (λέμε τώρα Tongue ) σταδιακά παρά να δώσω 100 Ευρώ για το Λάμα και 100 Ευρώ για ανταλλακτικα πριν καταλλήξω να δώσω τα 200 για το Belt που ισως μου γλυτώσει μερικά Ευρώ λόγω διαφοράς ανταλλακτικών του Belt και του Λάμα στις πρώτες άσχημες πτώσεις.
    Επίσης υπάρχει και το άλλο θέμα. Δεν έχω χώρο μέσα στο σπίτι μου για να πετάω το ελικόπτερο οπότε το Λάμα ίσως είναι πρόβλημα. Απ'οτι καταλαβαίνω είναι αρκετά ευάισθητο σε αέρα κ.λ.π.  Το σπίτι μου (φοιτητής γαρ) είναι Ο.Κ. για το Picoozz αλλά μεχρι εκεί. Sad Οπότε αφού για την ώρα τουλάχιστον θα το πετάω έξω δεν ξέρω αν το Λάμα είναι καλή ιδέα.

    Το οτί το Belt θα με δυσκολέψει το ξέρω. Και οτι θα πέσει επίσης το ξέρω. Δεν ξέρω να πετάω ελικόπτερα οπότε δεν γίνεται να το πετάξω κατευθείαν σωστά.
    Ξέρω οτι θα χρειαστεί πολύ υπομονη και επιμονή. Αλλά μάλλον θα μου μάθει περισσότερα και απο την πτητική πλευρά όσο και από την τεχνικη πλευρά.
    Δεν ξέρω αν τελίκα θα είναι η καλύτερη επιλογή αλλά με αυτο το σκεπτικό μου φαινεται καλύτερη. Από την άλλη, η έλλειψη εμπειρίας που έχω ίσως με κάνει να παραβλέπω κατι. Δεν ξέρω.
    Καταγράφηκε

    Belt-CP - Ηover και λίγο forward flight
    NikosX.
    Aeromodeller Full Member
    ***
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 162


    « Απάντηση #612 στις: Κυριακή, 16 Μάρ 2008, 00:51:28 »

    Για το θέμα των προβλημάτων του RTF που μου είπαν εσείς τι λέτε;
    Έχετε συναντήσει προβλήματα που να δείχνουν κατι τέτοιο; Από πλευράς ποιότητας κατασκεύης έχετε παράπονα;
    Καταγράφηκε

    Belt-CP - Ηover και λίγο forward flight
    Peterpanta
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 655


    www.aeromodelistis.gr Moderator


    « Απάντηση #613 στις: Κυριακή, 16 Μάρ 2008, 12:14:45 »

    Καλημέρα,
    μια χαρά είναι το RTF απλά πρίν το σηκώσεις απο το έδαφος δώσε σε κάποιον έμπειρο
    να το δοκιμάσει.

    Οκ πάρε Belt αλλά θέλει πολύ μικρά βήματα για να μην έχεις ζημιές και τραυματισμούς.
    Το Λάμα εάν σε χτυπήσει θα πονέσει, το belt θα σε τραυματίσει.

    Το λάμα στέκεται μόνο του στον αέρα, το Belt είναι σαν να έχεις μια μπίλια μέσα σε ένα ταψί
    και πρέπει να την κρατήσεις με συνεχείς διορθωτικές κινήσεις στο κέντρο.

    Καλή αρχή σου εύχομαι.
    Καταγράφηκε

    Lama V3 /Mini Titan E-325 /  Mini Titan E-325 SE / Copter-x 450SE / T-Rex 500 ESP / Cessna 172 / Spektrum DX-7 2.4GHz

    www.aeromodelistis.gr/
    tonyotis
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 38



    « Απάντηση #614 στις: Κυριακή, 16 Μάρ 2008, 12:31:17 »

    Καλημερα σε ολους.Εχτες κανοντας δοκιμαστικες χαμηλες πτησεις(ακομα ρυθμιζω Στριφογύρισμα ματιών )εφυγε μια βιδα απο το swashplate και ηθελα να ρωτησω αν μπρω να την βρω καπως χωρις να αγορασω ολοκληρο το swashplate.(επισυναπτω φωτο)
              Επισης στη τριτη φωτο που παραθετω ειναι το control arm.Η μια κλειδωση ειναι πολυ σφιχτη (κοκκινο μαρκαρισμα)ενω η αλλη ειναι χαλαρη και κινειται ελευθερα.Υπαρχει περιπτωση να δημιουργει προβλημα κατι τετοιο?Και μαλιστα ειναι το σημειο που κουμπωνει πανω στο swashplate που εφυγε η βιδα.


    * IMG_0236.JPG (34.58 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 560 φορές.)

    * IMG_0246.JPG (29.14 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 563 φορές.)

    * IMG_0241.JPG (23.68 KB, 640x480 - εμφανίστηκε 550 φορές.)
    Καταγράφηκε
    Σελίδες: 1 ... 38 39 40 [41] 42 43 44 ... 96     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Συντονιστής: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Θέμα: e-sky CP-Belt
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.043 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.