Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.517 Posts in 12.388 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 04:58:31

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 19 Mag 2024, 04:58:31

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304517
    Topics Totali: 12388
    Online Oggi: 45
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 0
    Visitatori: 16
    Totale: 16
    Selezione di tema

    Pagine: 1 [2]  Tutte     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: HOBBY-SHOP ΤO ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ  (Letto 15599 volte)
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.031


    WWW
    « Risposta #15 il: Mercoledì, 29 Apr 2009, 10:15:57 »

    Σε ευχαριστώ MisterHATORY ,  απλά είπα ότι αν κάνω μαγαζί θα το κάνω μόνο αν υπάρχει και αρκετός χώρος για πτήση και δοκιμή και δυστυχώς τον βρήκα.... τωρα μεστη κρίση....

    Συμφωνώ με τον Hatori, φιλαράκι εδώ στη Λήμνο και δεν πεινάσαμε, που δεν έχω πολύ κόσμο, θα πεινάσεις εσύ στην Κρήτη; Όρεξη για δουλειά να υπάρχει, να είσαι πάντα προσιτός και εξυπηρετικός και με καλές τιμές και  μην καβαλήσεις το καλάμι (όπως πολλοί δυστυχώς έκαναν Sad) ώστε να σε αγαπήσει ο κόσμος, κάνε το Σταυρό σου, λέγε πάντα Δόξα Τω Θεώ και μη φοβάσαι προχώρα. Και λεφτά να μην έχεις ώστε να καταφέρεις να έχεις ότι ζητάνε, αν πληροίς τα παραπάνω ο κόσμος είναι φιλότιμος και θα κάνει υπομονή καταλαβαίνει. Καλές δουλειές και από μένα.

    Και όπως βλέπω ήδη αρκετοί συμπατριώτες σου ανταποκρίθηκαν με ευχές, εμένα να φανταστείς ούτε στα εγκαίνια δεν ήρθαν, στηρίχθηκα σχεδόν αποκλειστικά από ξένους εκτός νησιού.  laugh
    « Ultima modifica: Mercoledì, 29 Apr 2009, 18:08:46 da sfyris » Loggato

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #16 il: Domenica, 29 Ago 2010, 10:13:18 »

    <H2> Ηρθε το νέο ελικόπτερο FunCopter της Mulitplex
    [img width= height=]http://www.hobby-shop.gr/cscart/images/product_images/DSC02474.jpg[/img]


    <H1>βάλτε ακόμη και απλή τετρακάναλη με δέκτη και είστε στον αέρα,, και Δώρο η μπαταρία 11,1v 2000Μah!!
    Loggato
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #17 il: Domenica, 29 Ago 2010, 10:19:02 »

    Επίσης και το Raptor 50 SE με τον πανίσχυρο κινητήραRedline .53


    Loggato
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Risposta #18 il: Domenica, 29 Ago 2010, 23:51:05 »

    Τρομερο το μαγαζι φιλε...

    και καλες δουλειες...

    Αυτα ειναι κολπα.. Εκπληξη

    Αν ερθω Κρητη θα σε επισκεφτω...

    Καλες δουλειες και παλι...
    Loggato

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    Skynet
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 663



    « Risposta #19 il: Lunedì, 30 Ago 2010, 09:27:53 »

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !

    Και εγώ θα σε επισκευτώ στην Κρήτη. Η ιδέα σου για χώρο εκμάθησης είναι επίσης υπέροχη. Υπλάρχει ένα κενό στα οργανωμένα μαθήματα Τ/Κ ελικοπτέρου στην Ελλάδα. Ίσως να είχες και ένα πάγκο όπου ο κάθε πελάτης σου θα μπορεί να επισκευάζει το Lama του παίρνωντας που και πού συμβουλές κκαι ανταλλακτικά από εσάς. Όλα αυτά επί αμοιβή βέβαια.

    Άν είχα δώσει 300€ σε ένα εκπαιδευτή όταν ξεκινούσα θα είχα γλυτώσε 2000€ σε ανταλλακτικά και λάθος επιλογές!

    Καλή συνέχεια!
    Loggato

    Τα ελικόπτερα είναι σαν τις ταινίες τρόμου. Ξέρεις ότι κάτι κακό θα συμβεί, απλά δεν ξέρεις το πότε.

    Skype --> mastroxalastis   (Συνήθως όταν είμαι στο Skype, μαστορεύω στον πάγκο)
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #20 il: Sabato, 18 Set 2010, 18:53:15 »

    σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, η εκπαίδευση στα ιπτάμενα γίνεται απο μένα δωρεάν και δόξα το θεό μαθαίνουν γρήγορα όλοι, χωρίς γρατζουνιά ... αλλά ξέρετε μόλις ανοίξουν τα φτερά τους μόνοι τους ενθουσιάζονται και αρχίζουν οι σαβούρες!!
    Πάρα πολύ συχνά κάνουμε το λάθος στην αρχή και πετάμε άσκοπα χρήματα χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα, πολύ συχνά έρχονται στο μαγαζί και μου λένε ότι έχουν ξοδέψει πολλα περισσότερα απο το να αγόραζαν ενα μεγάλο ελικόπτερο και να τους μάθω να πετάνε, ενας φίλος μου είπε πρόσφατα οτι ξόδεψε 2.500 ευρώ και έχει μείνει με 1 250ρι και 1 500ρι και καμια 15ρια άχρηστες μπαταρίες ,, δυστυχώς δεν εμπιστευόμαστε εξαρχής τα ντόπια μαγαζιά και τη πατάμε κυριολεκτικά. Ασε με τα αυτοκινητάκια απο τα περιοδικά εκεί είναι η μεγάλη απάτη κοστίζουν στο τέλος τα διπλά χρήματα απο το μεγαλύτερο Monster που μπορείς να βρείς. Μακάρι όταν ξεκινούσα και γω να με βλέπανε σαν υποψήφιο μοντελιστή και όχι σαν πορτοφόλι.!
    Loggato
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.031


    WWW
    « Risposta #21 il: Martedì, 21 Set 2010, 14:30:07 »

    ....Ασε με τα αυτοκινητάκια απο τα περιοδικά εκεί είναι η μεγάλη απάτη κοστίζουν στο τέλος τα διπλά χρήματα απο το μεγαλύτερο Monster που μπορείς να βρείς. Μακάρι όταν ξεκινούσα και γω να με βλέπανε σαν υποψήφιο μοντελιστή και όχι σαν πορτοφόλι.!

    Και να ήταν μόνο αυτό...Τα ανταλλακτικά που δεν υπάρχουν πού το βάζεις; Ξέρεις σε πόσους πελάτες παρήγγειλα από Ιταλία για να μην απογοητευτούν με τη Φεράρι της Ντ...νι που την πήραν τότε και σε τριπλή τιμή απόσο κοστίζει; Πιστεύω σιγά σιγά να καταλαβαίνει ο κόσμος τι του συμφέρει πραγματικά και τι όχι.
    Loggato

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #22 il: Martedì, 21 Set 2010, 16:24:00 »

     δυστυχώς δε ξέρει ο κόσμος και πέφτει με τα μούτρα , μάγκες πάτε σε κάνα μαγαζί να ρωτήσετε πριν ασχοληθήτε με το μοντελισμό και εμπιστευτείτε το μαγαζάτορα θα γλιτώσετε χρήματα και χρόνο!!!
    Loggato
    sfyris
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.031


    WWW
    « Risposta #23 il: Martedì, 21 Set 2010, 17:09:56 »

    Και για να προλάβω τους απελπισμένους από ελληνικά μαγαζιά μπορεί να έχουν δίκιο που γκρινιάζουν αλλά πλέον νομίζω μπορείτε να ξεχωρίσετε τα σωστά ελληνικά μαγαζιά από τα σκάρτα. Πριν πάτε σε ξένες αγορές ψάξτε λίγο παραπάνω στην Ελλάδα. Υπάρχουν και καλά παιδιά. Μπορεί να βρίσκονται ακόμα και στη γειτονιά σας και να μην το ξέρετε ακόμη. Καλές δουλειές φίλε και όταν έρθω Κρήτη θα προσπαθήσω να περάσω να τα πούμε.
    Loggato

    Έχεις σκεφτεί ποτέ οτι δεν προσέλαβα τον γιο, τον αδερφό, τον ξάδερφο, το φίλο σου στην επιχείρησή μου επειδή εσύ κάνεις πλούσιο το κάθε κινεζάκι;
    su 29
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 55



    « Risposta #24 il: Martedì, 21 Set 2010, 19:11:56 »

    καλες δουλειες να εχεις φιλε και κουραγιο με τον καθε περιεργο και υπομονη.
    το μονο που εχω να πω οτι πλεων στην ελλαδα ανοιξαν αρκετα καλα μαγαζια και ισως και καποιες φορες ποιο φτηνα μαγαζια και απο εξω.
    αυτο για εμενα ειναι μια στροφη που εκαναν η ελληνες και μαλλον νεοι επαγγελματιες και συγχαρητηρια σε ολους αυτους που κρατανε τουλαχιστον τα δικα μου λεφτα μεσα στην ελλαδα και θεωρω οτι αν η διαφορα ειναι εως 5% εγω προτιμαω την ΕΛΛΑΔΑ.
    να εισαι απο αυτην την πλευρα και εσυ και να εισαι σιγουρος οτι μονο καλα θα πηγαινεις.
    Loggato

    Sebart Sukhoi 29S 2.2m
    Pitts Model 12 15e e-flite
    Fun jet Multiplex
    TREX 550E
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #25 il: Sabato, 23 Apr 2011, 15:04:32 »

    Πωλείται ελικόπτερο ηλεκτρικο HDX-500
    Ιδανικό για αρχάριο και προχωριμένο απόλυτα ρυθμισμένο και σταθερό
    Πλήρες με spektrum DX7 500€ χωρίς τ/κ και δέκτη 380€

    Setup:
    1. Cyclic 3xInolab D250
    2. Gyro ACE TG6000+DS520 Align tail servo
    3. Canopy , Skid, Carbon Padles, tail Blades απο TREX-500
    4. Μοτερ HDX-500 Speed Control 60A E-flight
    5. Carbon Main blades Torsion
    6. Battery 14.8v 4.000Mah

    Αντώνης
    6977.280229


    Loggato
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #26 il: Sabato, 23 Apr 2011, 15:18:40 »

    Raptor Titan 50 SE χωρίς κινητήρα και ηλεκτρονικά καινούριο δεμένο
    με ξυλινα Blades
    Tιμή.: 250€


    Loggato
    Hobby-Shop.gr
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 61



    WWW
    « Risposta #27 il: Sabato, 23 Apr 2011, 15:23:54 »

    Πωλειται Body Desert Camo Thunder tiger μαζί με 90ρι ελικόπτερο ΤΖ καινούριο
    Τιμή μόνο 360 όλα


    τηλ.2810-319855
    Loggato
    Pagine: 1 [2]  Tutte     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ελληνικά καταστήματα-αντιπροσωπείες-βιοτεχνίες  |  Topic: HOBBY-SHOP ΤO ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 1.26 secondi con 24 queries.