Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.514 Posts in 12.388 Topics da 6.239 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Sabato, 18 Mag 2024, 20:24:48

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Sabato, 18 Mag 2024, 20:24:48

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6239
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304514
    Topics Totali: 12388
    Online Oggi: 116
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 2
    Visitatori: 29
    Totale: 31
    Selezione di tema

    Pagine: 1 [2]  Tutte     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Hellenic Model Suppliers & Greek Wings  (Letto 11620 volte)
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Risposta #15 il: Venerdì, 28 Gen 2011, 18:26:11 »


     Η θλίψη των ανθρώπων, τις περισσότερες φορές δέν μετατρέπεται σε pixels, και ίσως να είναι καλύτερα έτσι.
    Ευχαριστώ φίλοι και ήθελα να θυμήσω επίσης ότι άν κάποιος επαγγελματίας ενδιαφέρεται να αποκτήσει μερικά πράγματα, ευχαρίστως να επικοινωνήσει μαζί μου...
    Loggato

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    _ΤΑΣΟΣ_
    Board moderator
    *****
    Offline Offline

    Posts: 2.960


    Xplooer or Explorer, here’s the question !


    « Risposta #16 il: Venerdì, 28 Gen 2011, 19:11:04 »

    Απόστολε σου εύχομαι ότι καλύτερο σε όποιο επίπεδο επιθυμείς για σένα και αυτούς που αγαπάς.

    Με μεγάλη μου θλίψη συνειδητοποίησα ότι ακόμα μια προσπάθεια πήγε χαμένη απο την αδιαφορία "μας". Η ρηχότητα μας επιβραβεύει ακόμα μια φορά γυρνώντας την πλάτη της στην σοβαρότητα και μεστή προσπάθεια.

    Θλίβομαι για το γεγονός ότι δεν υπάρχει η θέρμη απο την μοντελιστική κοινότητα για την μαγεία που προσέφερες και αναφέρομαι στην απεραντωσύνη του ουρανού και της πλαγιάς.

    Ειμαι σίγουρος, πεπεισμένος, το έβλεπα και σήμερα στα μάτια σου καθώς μιλούσαμε, ότι θα τα καταφέρνεις σε ότι προσπαθήσεις.
    Μεγαλεπίβολο το όραμα σου αλλά είμαι σίγουρος ότι σε λίγο καιρό θα με κοιτάς απο "αψηλά"  Thumbs up

    Καλή τύχη στα σχεδιά σου
    Loggato

    Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
    GRE-F-0611
    Αλεξης
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Offline Offline

    Posts: 75



    « Risposta #17 il: Venerdì, 28 Gen 2011, 22:20:37 »

    Παρολο που δεν γνωριζω τον Αποστολο λυπαμαι που ακομα ενα ελληνικο μαγαζι οδηγειται σε αυτην την καταληξη.
    Προσωπικα στηριζω απολυτα τα ελληνικα μαγαζια.
    Οτι εχω αγορασει ειναι απο Ελλαδα.
    Δεν εχω παρει τιποτα απο εξωτερικο.
    Με λιγο ψαξιμο πετυχαινεις και καλες τιμες.
    Πρεπει ολοι να στηριξουμε τα ελληνικα μαγαζια οσο μπορουμε.
    Loggato
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Risposta #18 il: Sabato, 29 Gen 2011, 11:02:13 »

     Αναστάσιε, σε ευχαριστώ πολύ για το υπέροχο κείμενό σου. Απο εδώ και έπειτα θέλω να σκεφτώ καλά τί θα προσπαθήσω γιατί το χειρότερο με τη χώρα αυτή και τους ανθρώπους της, είναι ότι Δέν μπορείς να ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙΣ κάν ότι κάτι θα μπορούσες να κάνεις...

     Αλέξη, εύχομαι να συνεχίσεις με την ίδια θέρμη την υποστήριξη. Προσωπικά τα βλέπω πολύ "φορτωμένα" τα Ελληνικά μαγαζιά και ακόμη και τώρα δέν μπορώ να καταλάβω πού βρίσκουν όλα αυτά τα χρήματα για να έχουν τόσα προιόντα στα site τους... Βέβαια θα μου πείς και οι ξένοι τα έχουν φορτωμένα. Η αλήθεια είναι αλήθεια. Εγώ προσπαθούσα όσο μπορούσα να έχω αυθεντικές φωτό των προιόντων, τραβηγμένες απο μένα. Έστω και για αυτά τα λίγα που είχα. Με Ελληνικές περιγραφές, και φωτό έξτρα για να βλέπουμε γύρω-γύρω το προιόν. Μάλλον όμως, μόνο η τιμή παίζει πλέον ρόλο. Δέν ξέρω. Ήμουνα (και φάνηκε) πολύ φτωχούλης για να γίνω εμποράκος, έτσι μάλλον θα είναι καλύτερα...  Χαμόγελο
     
    Loggato

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Risposta #19 il: Venerdì, 11 Mar 2011, 09:18:58 »

    Καλημέρα σας.

    Και τί ωραία μέρα έέέ... Άντε, άντε να καλοκαιριάζει σιγά-σιγά, μας σάπισε στη βροχή...

    Διαθεσιμότητα Ξυλείας Μπάλσα...  http://www.greekwings.gr/index.php?target=categories&category_id=651
    Loggato

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    orck
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 1.623


    game over :|


    « Risposta #20 il: Sabato, 12 Mar 2011, 18:52:10 »

    Αποστολη θα ηθελα να μου πεις γιατι στην σελιδα βλεπω ΜΟΝΟ την μυγα σε κιτ στην τιμη των 10€; Τα αλλα δεν υπαρχουν;
    Loggato

    Παναγιωτης, Π.Φαληρο
    Οι αγγελιες μου
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Risposta #21 il: Domenica, 13 Mar 2011, 18:26:27 »

    Καλησπέρα.

    Υπάρχουν, απλά δέν κάθησα ακόμη να βγάλω σωστές φωτό των Κίτ, των ARF's κλπ... Ο Τηλέμαχος έχει απορροφήσει όλη μου την ενέργεια την Κατασκευαστική.
    Επίσης σκέφτομαι να ανανεώσω την γκάμα των πτερυγών με Νέες σχεδιάσεις και προσεγγίσεις, οπότε κάνω υπομονή... Απο την "παλιά" γκάμα θα μείνει η Πέρδικα, με μικρές αλλαγές, μιάς και ήταν η πιό επιτυχημένη μου πτέρυγα μετά τον πρώτο Γλάρο...  Χαμόγελο
    Μιά ιδέα των πτερυγών θα δείς εδώ... http://www.greekwings.gr/HTML/KATASKEYES/Kataskeues.htm
    Σελίδες όχι σωστές όπως θα ήθελα, ελεπίζω κάποια στιγμή να επανορθώσω...
     
    Loggato

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    fazerdreamer
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 286


    « Risposta #22 il: Martedì, 3 Gen 2012, 08:14:35 »

    Εκλεισε το καταστημα Hellenic Model Suppliers.Και τι εγινε ρε φιλε?Τον ξερει κανενας?Εχετε δικιο ρε παιδια.Πρωτα ανθρωπος,επειτα μοντελλιστης,υστερα εμπορος ο Κωστας Παπαδοπουλος και εφτασα στα 34 μου χρονια για να γνωρισω αρκετους με την αντιθετη σειρα,ο ανθρωπος που ζουσε την ηλεκτροκινηση σε μοτοανεμοπτερα και αεροπλανα πριν ερθει ακομα εδω!Εαν παραδειγματικα εκλειναν τα γκουντις,τα καρφουρ και ο χομπυκινγκ η Ελλας θα οδηγουνταν σε μαζικη υστερια και καλα θα εκανε.Τυχερος οποιος εμαθε και μαθαινει ακομα μαζι του μυστικα που σε κανουν να καταλαβαινεις οτι οποιος καταφερνει και αγγιζει το ονειρο της ανεμοποριας τα υπολοιπα φαινονται,υπερβολικα ευκολα.Για μενα ειναι και θα ειναι Φαρος Φωτος σε πλαγιες βουνα και καμπους,πολυ λυπαμαι που εκλεισε σαν καταστημα,αλλα χαιρομαι που ελευθερωθηκε απο την ατερμονη κατρακυλα των μοντελλομαγαζων στην Ελλαδα και μη.Ευχομαι να χαιρεσαι τους ανθρωπους που σε αγαπουν και αγαπας Κωστα και οποτε θυμασαι να βγαζεις τον κοσμο απο τα ''σκοταδια'' και να του δινεις το ανεμοπορικο φως της πλαγιας.Παντοτινος μαθητης σου και ανταρτης στην βουνισια πλαγια.
    Loggato

    Η σιωπή είναι χρυσός...
    DeltaMan
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 3.410


    Φέρε ΕΣΥ την αλλαγή που θά 'θελες να Δείς


    « Risposta #23 il: Martedì, 3 Gen 2012, 16:39:12 »

    Καλησπέρα Στέφανε, καλησπέρα Κύριοι.

    Ο Κώστας, λίγο μετά απ'τον Αλέξη ο οποίος και με έφερε σε επαφή με τον Κώστα, είναι και για 'μένα αυτό που δέν μπορείς να περιγράψεις με λόγια, ευτυχώς ή δυστυχώς...
    Περισσότερο με πείραξε το δικό του κλείσιμο μετά απο τόόόόσα χρόνια, παρά το δικό μου "εμπορικό" κλείσιμο.
    Μετά και την δική του απουσία, το e-Shop στο domain greekwings.gr δέν έχει λόγο ύπαρξης και είναι προς πώληση. Θα υπάρξει ξεχωριστή αγγελία στο σωστό πίνακα...

    Εύχομαι τώρα που "ελευθερώθηκες", να βρούμε παραπάνω ευκαιρίες για να γυρίσουμε μαζί τις Ελληνικές πλαγιές απ'άκρη σ'άκρη και να πίνουμε καφέ σε ξεχασμένα καφενεία των ορεινών όγκων με Ελληνικές παλιές φιγούρες ανθρώπων πίσω απ'τον πάγκο και πάνω απ'το γκαζάκι, συζητώντας για Lift, Drag, τη σωστή στροφή με Rudder, και για την επόμενη εξόρμηση.
    Δέν αλλάζει τίποτα. Θα σε πάρουμε πάλι όλοι μαζί, και με ντού στο σπίτι αν χρειαστεί, γιατί το μουστάκι, το χαμόγελο και τα λιγοστά μαλλιά σου να πούμε φαίνονται μαζί και πολύ κούλ πάνω απ'τα 8 μποφώρ...  Wink

    Καλές δουλειές εύχομαι σε όλα τα καταστήματα που επιβιώνουν, και μόνο εκείνοι ξέρουν πώς επιβιώνουν, και θέλω να έχουν οι πελάτες τους τη σχέση που είχαν του Κώστα οι πελάτες με εκείνον.

    Καλή Χρονιά σε όλους, με Υγεία, Μυαλό και Όρεξη για συνέχεια...

    DM 
    Loggato

    Επιτυχία στη Ζωή= Πέφτω "ν" φορές, Ξανασηκώνομαι "ν+1" φορές. Βοήθα τους Έλληνες επαγγελματίες.
    ilias
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 4.861



    « Risposta #24 il: Giovedì, 5 Gen 2012, 16:55:02 »

    λυπαμαι για το καταστημα του Κωστα Παπαδοπουλου που εκλεισε.
    Ηταν αυτος που με εβαλε στα  ΒRusless motors και στις lipo μπαταριες.
    Θυμαμαι τις ΚΟΚΑΜ με τα 12c και τις αποδοσεις τους.
    Θυμαμαι που ''εψελνε'' αυτους που δεν πηγαιναν στα ''μοντελιστικα πανηγυρια'' και στις εκδηλωσεις στις πλαγιες.
    Δυστυχως ο ανταγωνισμος ηταν μεγαλος + η οικονομικη κριση.

    κ.Κωστα καλη συνεχεια στα επαγγελματικα και ελπιζω να τα ξαναπουμε
    Loggato

    Velox 26cc
    Last down xxxl
    PrecisionAerobatics Addiction
    Polaris seaplane
    Bard glider
    TopModel CZ Stinger
    Pilot Q.B. 10L
    Tarot 450PRO V2 Flybarless
    ...κατι πτέρυγες και πολύ σαβούρα
    Pagine: 1 [2]  Tutte     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ελληνικά καταστήματα-αντιπροσωπείες-βιοτεχνίες  |  Topic: Hellenic Model Suppliers & Greek Wings
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.021 secondi con 24 queries.