Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.514 μηνύματα σε 12.388 θέματα από 6.239 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 18:31:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Σάββατο, 18 Μάι 2024, 18:31:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    από Markhelis
    [Σήμερα στις 15:33]

    από dominicm
    [Χθες στις 16:04]

    από geoli
    [Χθες στις 15:43]

    από SV 1 BTA
    [Χθες στις 14:48]

    από sakis art
    [Πέμπτη, 16 Μάι 2024, 11:35:02]

    από dominicm
    [Κυριακή, 12 Μάι 2024, 14:53:18]

    από Aris M.
    [Σάββατο, 11 Μάι 2024, 20:08:18]

    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 23:15:04]

    από SV 1 BTA
    [Παρασκευή, 10 Μάι 2024, 17:13:22]

    από dominicm
    [Πέμπτη, 9 Μάι 2024, 15:30:01]

    από dominicm
    [Δευτέρα, 6 Μάι 2024, 01:30:30]

    από Markhelis
    [Κυριακή, 5 Μάι 2024, 14:26:40]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6239
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304514
    Σύνολο θεμάτων: 12388
    Online σήμερα: 116
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 0
    Επισκέπτες: 20
    Συνολικά: 20
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: www.themodelshop.gr  (Αναγνώστηκε 19799 φορές)
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #30 στις: Παρασκευή, 9 Οκτ 2009, 10:16:16 »

    Μου αρεσει που τοσο καιρο δεν ειχατε την ευχερεια να διαβασετε αυτα που εγραφα... για ακομα μια φορα αποδεικνυεται ποσο κιβδηλα ειναι ολα...
    Οσο για το αν εχω χασει το παιχνιδι των δημοσιων σχεσεων , αυτο δεν μπορει να το κρινει ενας μεσηλικας στην αλλη μερια της Ελλαδος! Εχω προσφερει πολυ περισσοτερα απο οτι εχετε κανει εσεις κ. Κωνσταντακατο ολον αυτον τον καιρο (αναλογικα).... Οι ειρωνειες μου αφορουν εσας και μονο. Αξιζε ομως,γιατι τελικα απαντησατε και αφησατε την προσωπικοτητα σας να φανει. Τελος οσο εχει να κανει με τους "τσαμπα μαγκες" μπορειτε να το λετε απο προσωπικη σας πειρα και σε οτι εχει να κανει με την δικη σας προσωπικοτητα. Αν εισασταν αντικειμενικος , δε θα ειχε προκυψει τιποτα απο ολα αυτα. Μ ' αρεσουν οι συζητησεις γιατι βελτιωνομαι , τοσο σαν ανθρωπος , οσο και σαν "μοντελιστης"...
    Υ.Γ.: τωρα οσο για το p.m. που θα επρεπε να εχω στειλει στον κ. Κωνσταντακατο , θα επρεπε να γνωριζετε οι υπολοιποι , οτι οταν εβαζα το site μου στην κατηγορια " ελληνικα site αερομοντελισμου" , ως δια μαγειας μεσα σε 20 λεπτα εξαφανιζοταν, χωρις κανεις να μου υποδειξει το λαθος μου ( για τυπικους λογους). Δυο φορες το εβαλα , δυο φορες εξαφανιστηκε. Ζητησα εξηγησεις απαντηση βεβαια , δεν ελαβα ( για τυπικους λογους τονιζω και παλι). Το λαθος βεβαια σε αυτη την περιπτωση ειναι και δικο μου , καθως εκατσα και διαβασα τις οδηγιες. Εκει λοιπον , μπορουσαν να δουν τι εγραφα και να το αφαιρεσουν, οχι ομως και στα "καταστηματα μοντελισμου"... Ποσα e-mail σας εχω στειλει κ. Κωνσταντακατο απο το 2005 ωστε να με τοποθετησετε στα " ελληνικα καταστηματα"? Εχω κρατησει τα σταλμενα...  
    Υ.Γ. 2 : μην εμπαιζετε με την νοημοσυνη των ανθρωπων. Αλλο η μορφωση, κ . Κωνσταντακατο και αλλο η παιδεια. p.m. δεν στελνω για το συγκεκριμενο θεμα και σε κανεναν , γιατι θελω ολα να αποκτησουν την "φυσικη" τους μορφη. Οι υπολοιποι κυριοι που παρακολουθουν το θεμα δεν γνωριζουν ολο το ιστορικο. Γι αυτο αλλωστε , δεν βγαζω ποτε "βιαστικα συμπερασματα".
    Υ.Γ. 3 :  οσο για τις ειρωνειες στο "σπιτι" του αλλου , υπαρχουν 2 τροποι να το αντιμετωπισετε 'η κλεινετε το "σπιτι " σας και το εχετε μονο για εσας (πληηθυντικος ευγενειας)  ή μαθενετε να ειστε σωστος οικοδεσποτης. Δεν μπορει μια ζωη , οσοι αντιδρουν να κατατροπωνονται φραστικα και να μην τολμουν να μιλησουν επειδη σε καποιους δεν αρεσουν αυτα που γραφονται.
    Υ.Γ. 4 : Σε ευχαριστω κ. Κυρμπέση Νίκο.

    Μελιος Σταματης
    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    Serafim
    Administrator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.111



    « Απάντηση #31 στις: Παρασκευή, 9 Οκτ 2009, 10:57:03 »

    Καλημέρα

    Να σας ρωτήσω κάτι γιατί με μπερδέψατε και τελικά ίσως έχετε δίκιο να είσαστε αγανακτισμένος, ή ίσως τελικά έχετε μπερδευτεί κι εσείς. 

    Ο κ. Κωστόπουλος είναι ο διαχειριστής του Aeromodelling.  Στο παραπάνω μήνυμα αυτά που γράφετε και αναφέρεστε στον κ. Κωνσταντακάτο (που αναφέρετε το όνομά του και δεν είναι διαχειριστής του Aeromodelling) πραγματικά αφορούν αυτόν ή μιλάτε για τον κ. Κωστόπουλο;

    Σεραφείμ
    Καταγράφηκε

    There is no greater force in the world than wrong rudder
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #32 στις: Παρασκευή, 9 Οκτ 2009, 11:30:02 »

    Προφανως αναφερομαι στον κ. Κωστοπουλο.. αναγνωριζω το λαθος μου και ζητω συγνωμμη. Δεν ζητω συγνωμη ομως και για το κεφαλαιο "τσαμπα μαγκες" κτλ. σε οτι αφορα τον κ. Κωνσταντακατο , απο τον οποιο δεν ειχα ποτε κανενα παραπονο, αλλα και ουδεμια επαφη ( μεχρι την σημερινη).

    Μελιος Σταματης
    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #33 στις: Παρασκευή, 16 Οκτ 2009, 20:46:14 »

    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #34 στις: Δευτέρα, 19 Οκτ 2009, 19:33:34 »

    Κ. Μέλιο .

    Πιθανότατα εχει συμβεί καποια παρεξήγηση .

    Στο τέλος της λιστας  με τα καταστηματα αναφέρει οτι πρεπει να στείλετε  mail   στον κ. Κωστόπουλο .

    Είναι ο μονος τρόπος να μπείτε στην λιστα με τα καταστήματα .
    Οταν γράφετε οτι το βάζατε στην λιστα και εξαφανιζόταν μετα από λίγο , τι ακριβώς εννοείτε ??

    ΥΣ. Καλές δουλειές και απο μένα .


    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    Marios 3D
    Aeromodeller Jr. member
    **
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 88



    « Απάντηση #35 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 09:14:21 »

    Δεν ξερω τι λετε παντως ο modelshop ξεκινα με τους καλυτερους οιωνους στο θεμα επικοινωνιας και διαφημησης , με το καλημερα σας καταφερε να τραβηξει την προσοχη ολων .  laugh.
    Καταγράφηκε

    Τ-rex 600N (Radix blades ,gyro Solid G ,servo HGD-760MG ,YS50 + Hatori,30%Coolpower)
    T-rex 600 ESP (Align blades , gyro LOGITECH 6100 ,servo HGD-760MG, 5000mah )
    GAUI 550 (Z-20,SAB Blades,servo HGD-760MG ,gyro Solid G, 6S-3600mah)
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #36 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 09:34:05 »

    Δεν ξέρω τι λετε πάντως ο modelshop ξεκινά με τους χειρότερους οιωνούς στο θέμα επικοινωνίας , με το καλημέρα σας επιτίθεται σε όλους . Καλές δουλείες.

    Μάριε δεν τα ξέρεις καλά ή ΟΛΑ θα έλεγα καλύτερα!! τα πράγματα για αυτό και βγάζεις λάθος συμπεράσματα
    Ο φίλος από την Καλαμάτα είναι πολύ  εντάξει και θα το τεκμηριώσω
    Είχα κατέβει για μια  βάπτιση το καλοκαίρι του 2008 και μόλις είδα μαγαζί μοντελισμού μπήκα μέσα να πάρω "τζούρα"
    Μιλώντας γενικά του λεω γιατί δεν είσαι στο Site με την λίστα καταστημάτων και μου ΛΕΕΙ "έχω στείλει 4 email στο email του  Κου Κωστόπουλου "agridoc@yahoo.com" και έχουν ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕΙ!", δεν μπορεί του λεω θεωρώ το site πολύ αντικειμενικό!! και μου λεει "δες τα στα στα sent items!!"και ναι υπήρχαν(χωρις να "κοπούν-να spamαριστούν και άλλα πολλά..)
    Μετά μου λεει "πήγα και άνοιγα θέμα στο site πάλι με τα καταστήματα βιοτεχνίες και ΠΑΛΙ σβήνονταν τα θέματα που άνοιγα ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ!!!"  εκτός από αυτό που μιλάμε   

    Δες εδώ την υπόσχεση που έλαβε (απο τον ΜΑΙΟ απο τον πολύ καλό φίλο EVAN)
    Δεν θα συζητάγαμε τώρα εάν έχει προβλήματα επικοινωνίας ο άνθρωπος
    Απλά είναι ένα μαγαζί που θέλει και αξίζει να σταθεί στα "πόδια" του
    Και εμείς απο την άλλη όσο πιό πολλοί είναι τόσο πιό υγιή ανταγωνισμό έχουμε!
    @ themodelshop
    Ευχόμαι καλές δουλειές και καλή επιτυχία με την πίστα.
    Η διεύθυνση θα τοποθετηθεί σύντομα και στη σελίδα καταστήματα
    Ο άνθρωπος δεν έχει καθόλου κακές προθέσεις απλά ζητάει να φαίνεται δίκαια στο μεγαλύτερο site
    Αερομοντελισμού της Ελλάδος εδώ και 1.5 χρόνο ....
      ΙΣΑΞΙΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΖΙ ΤΑ ΑΛΛΑ  ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ
     



    Φιλικά
    Γιώργος

    Σημ.: Δεν έχω να κερδίσω ΤΙΠΟΤΑ αλλά όταν ξέρω ότι κάτι είναι αλήθεια θέλω να μεταφέρεται ΣΩΣΤΑ και να αποκαθίσταται  Η αλήθεια
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:25:39 από Geοrge » Καταγράφηκε
    flyingforce
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8


    « Απάντηση #37 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:11:30 »

    Κύριοι του aeromodelling.gr
    Ζητήστε μια συγνώμη και φροντίστε να μην ξαναγίνει.
    Είναι αδικία
    1.5 χρόνια γιά να μπει ένα site στη λίστα...  Thumbs up
    Καταγράφηκε
    ΚΥΡΝΙΚ
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.938


    « Απάντηση #38 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:14:11 »

    Σημ.: Δεν έχω να κερδίσω ΤΙΠΟΤΑ αλλά όταν ξέρω ότι κάτι είναι αλήθεια θέλω να μεταφέρεται ΣΩΣΤΑ και να αποκαθίσταται  Η αλήθεια

    Η παραπάνω πράξη σου George, σε τιμά.
    « Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:45:39 από ΚΥΡΝΙΚ » Καταγράφηκε
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #39 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:21:28 »

    καλημερα,

    George σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για την υποστηριξη σου. Με εχεις καλυψει πληρως. Θελω μονο να προσθεσω, οτι αυτο δεν το κανω για λογους διαφημισης , οπως ειπε και ο φιλος Marios T. Γινεται γιαν εναν και μονο λογο , τον οποιον τον ξερουμε μονο , απ' οτι φαινεται, 3 ατομα: ο κ. Κωστοπουλος , ο George (τον εμαθε απο μενα) και εγω... Αυτος ο λογος ειναι, η ελλειψη αντικειμενικοτητας , η ελλειψη συναδελφικοτητας και η υπαρξη κλικας. Θα μου πειτε σιγα τα "ωα". Δικιο εχετε... εμενα ομως αυτα δε μου αρεσουν και θα ειμαι πολεμιος.
    Οσο για το θεμα της διαφημισης , δε περιμενω να ξεκινησω την διαφημιση μου μεσα απο το aeromodelling και δεν το λεω υποτιμητικα. Το καταστημα μου βρισκεται συνεχως στον τοπικο Τυπο (τηλεοραση , εφημεριδες , events) , εχω δικο μου site  , το οποιο ξεπερνα τα 70 ατομα σε επισκεψιμοτητα καθημερινα (googleanalytics),  εχω "ντυσει" ενα smart με τα logos του καταστηματος και καθημερινα κανει βολτες στους δρομους της πολης. Συν μια πλευρα αστικου λεωφορειου. Για μια πολη της ταξης των 70,000 κατοικων , πιστευω οτι ειναι αρκετα.
    Ευχαριστω ολους εσας , που ασχοληθηκατε με το θεμα μου. Οι μονοι που δεν ασχοληθηκαν , ηταν αυτοι που επρεπε. Σας ζητω συγνωμη αν σας προσεβαλα με αυτα που γραφω ολον αυτον τον καιρο, αλλα ειναι αποψεις μου και θα συνεχισω να τις λεω.

    Σας ευχαριστω ολους
    Μελιος Σταματης
    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    Geοrge
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.042



    « Απάντηση #40 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 10:48:15 »

    Γινεται γιαν εναν και μονο λογο , τον οποιον τον ξερουμε μονο , απ' οτι φαινεται, 3 ατομα: ο κ. Κωστοπουλος , ο George (τον εμαθε απο μενα) και εγω... Αυτος ο λογος ειναι, η ελλειψη αντικειμενικοτητας , η ελλειψη συναδελφικοτητας και η υπαρξη κλικας.
    Δεν πιστεύω ότι υπάρχει  κλίκα ακόμα!! σε αυτό το site
    Ειναι σαν συμμετέχουμε όλοι απο την στιγμή που συνδεόμαστε σαν χρήστες ενεργά και εγώ και πάρα πολλοί άλλοι ακόμα  μαζί μου καθημερινά!!!!
    Θέλω να πιστέυω ότι είναι θέμα αμέλιας θες αδιαφορίας άλλα όχι κλίκας αυτά δέν κρύβονται!( πές με ρομαντικό πές το δεύτερη ευκαιρία...)


    Αλλα ας το λύση επιτέλους το θέμα ο Κ Κωστόπουλος τώρα έστω και αργά παρά ΠΟΤΕ!
    Καταγράφηκε
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Απάντηση #41 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 11:23:01 »

    Γινεται γιαν εναν και μονο λογο , τον οποιον τον ξερουμε μονο , απ' οτι φαινεται, 3 ατομα: ο κ. Κωστοπουλος , ο George (τον εμαθε απο μενα) και εγω... Αυτος ο λογος ειναι, η ελλειψη αντικειμενικοτητας , η ελλειψη συναδελφικοτητας και η υπαρξη κλικας.
    Δεν πιστεύω ότι υπάρχει  κλίκα ακόμα!! σε αυτό το site
    Ειναι σαν συμμετέχουμε όλοι απο την στιγμή που συνδεόμαστε σαν χρήστες ενεργά και εγώ και πάρα πολλοί άλλοι ακόμα  μαζί μου καθημερινά!!!!
    Θέλω να πιστέυω ότι είναι θέμα αμέλιας θες αδιαφορίας άλλα όχι κλίκας αυτά δέν κρύβονται!( πές με ρομαντικό πές το δεύτερη ευκαιρία...)


    Αλλα ας το λύση επιτέλους το θέμα ο Κ Κωστόπουλος τώρα έστω και αργά παρά ΠΟΤΕ!

    ++++10000000 βεβαια και μια εξηγηση θα ηταν καλη... αλλα ας λυθει τουλαχιιστον!
    Καταγράφηκε
    Γιάννης Παξιμαδάκης
    Global Moderator
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 2.095



    WWW
    « Απάντηση #42 στις: Τρίτη, 20 Οκτ 2009, 15:37:30 »

    Ειμαι σιγουρος οτι δεν υπάρχει προθεση  για την υπερβολική καθυστεριση και ελπιζω να λυθει το συντομότερο .

    Τωρα σχετικά μετα θεματα που εξαφανίιζονταν ως δια μαγείας  Χαμόγελο ειδα οτι δεν εχει διαγραφεί τιποτα σχετικό με το " themodelshop "

    Δεν μπορω να φανταστω τι εγινε .





    Καταγράφηκε

    Γιάννης Παξιμαδάκης
    http://woodenkayakgreece.blogspot.gr/
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #43 στις: Τρίτη, 3 Νοέ 2009, 18:07:00 »

    καλησπερα, σας στελνω και καποιες φωτογραφιες της προηγουμενης εβδομαδας , απο το μοντελοδρομιο (δημιουργια κτιριου προς το παρον) στο Πλατυ Μεσσηνίας.


    * DSC01393_Medium.JPG (58.72 KB, 800x600 - εμφανίστηκε 420 φορές.)

    * DSC01396_Medium.JPG (70.64 KB, 800x600 - εμφανίστηκε 441 φορές.)

    * DSC01400_Medium.JPG (61.82 KB, 800x600 - εμφανίστηκε 413 φορές.)
    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    themodelshop
    Aeromodeller
    *
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 29



    WWW
    « Απάντηση #44 στις: Τρίτη, 3 Νοέ 2009, 18:10:21 »

    και εδω ο Γιωρης , με το πρωτο του r/c zk2 1/18 της thunder tiger!


    * DSC01410_Medium.JPG (48.31 KB, 800x600 - εμφανίστηκε 416 φορές.)
    Καταγράφηκε

    www.themodelshop.gr
    info@themodelshop.gr
       Μέλιος Σταμάτης
    Σελίδες: 1 2 [3] 4     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Η αγορά αερομοντελλιστικού υλικού  |  Ελληνικά καταστήματα-αντιπροσωπείες-βιοτεχνίες  |  Θέμα: www.themodelshop.gr
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.022 δευτερόλεπτα. 24 ερωτήματα.