Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.439 μηνύματα σε 12.383 θέματα από 6.240 Μέλη / Τελευταίο μέλος: Νικ.
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 20:56:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση:     Σύνθετη αναζήτηση
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Καλώς όρισες, Επισκέπτη. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Κυριακή, 5 Μάι 2024, 20:56:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
    Πρόσφατα θέματα
    [Σήμερα στις 20:48]

    από Markhelis
    [Σήμερα στις 14:26]

    από Demetre
    [Παρασκευή, 3 Μάι 2024, 20:02:54]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 1 Μάι 2024, 09:15:28]

    από geoli
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 20:29:39]

    από jnkmilos
    [Δευτέρα, 29 Απρ 2024, 00:26:02]

    [Παρασκευή, 26 Απρ 2024, 12:30:31]

    [Τετάρτη, 24 Απρ 2024, 19:34:42]

    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 23:33:41]

    από ysmario
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 18:49:06]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:17:30]

    από micknaf
    [Δευτέρα, 22 Απρ 2024, 14:16:39]

    από Yiannis_S
    [Πέμπτη, 18 Απρ 2024, 00:29:29]

    από dominicm
    [Τετάρτη, 17 Απρ 2024, 13:52:00]

    από dominicm
    [Τρίτη, 16 Απρ 2024, 14:57:47]
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Μέλη
    Σύνολο μελών: 6240
    Τελευταίο: Νικ.
    Στατιστικά
    Σύνολο μηνυμάτων: 304439
    Σύνολο θεμάτων: 12383
    Online σήμερα: 208
    Online έως τώρα: 959
    (Κυριακή, 18 Οκτ 2020, 16:30:52)
    Συνδεδεμένοι χρήστες
    Μέλη: 2
    Επισκέπτες: 169
    Συνολικά: 171
    Στυλ εμφάνισης

    Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11     Κάτω
    Εκτύπωση
    Αποστολέας Θέμα: Shenzhen Sukhoi 31 30cc  (Αναγνώστηκε 34552 φορές)
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #60 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 20:47:54 »

    Τα ξέρω όλα αυτά πρώτος απ'όλους στην ΕΑΘ γκρινιάζω για την ασφάλεια αν έρθεις μια κυριακή θα καταλάβεις οτι τα σερβο εκεί είναι ο μικρότερος κίνδυνος που θα συναντήσεις....

    Θέλω να μου προτείνετε λύσεις π.χ. πια εταιρία έχει τα φθηνότερα αλλα και αξιόπιστα σερβο? ξέρω υπάρχει η futaba η align η spektrum αλλά θα χρειαστώ 150-200 ευρό για σέρβο και δεν θα μπορέσω να τα δώσω.
    Τα σέρβο που θα χρειάστεί πρέπει να είναι 10κιλα ή κάνω λάθος?
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #61 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 20:57:56 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος 
    Καταγράφηκε
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #62 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:05:25 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος 
    παντού έχει servo στα aileron hitec 6κιλα νομίζω και rudder elevator throttle έιναι hxt 15κιλα τα οποία δεν εμπιστεύομαι με τπτ  η savox βγάζει 10κιλα?
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #63 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:10:30 »


    Δες αυτά τα servakia  είναι λίγο οικονομικά  http://www.servocity.com/html/hs-5645mg_digital_torque.html


    και για savox http://www.flying-hobby.com/shop/servo-savox-c-17_175.html
    Καταγράφηκε
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #64 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:12:38 »

    νομίζω πέτυχα κάτι καλό http://www.dlenginesaustralia.com/dlshop/index.php?_a=viewProd&productId=362
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #65 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:21:01 »


    Δες αυτά τα servakia  είναι λίγο οικονομικά  http://www.servocity.com/html/hs-5645mg_digital_torque.html


    και για savox http://www.flying-hobby.com/shop/servo-savox-c-17_175.html

     Thumbs up ωραία τα hitec και τσάμπα κ αξιόπιστα κάτι τέτοιο έψαχνα  σημειωτέον ότι θα τα λειτουργώ στα 6V
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Χρήστος Καΐτσας
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.849


    I LoVe <3 <3 FreeStyLe & AeRomuSicaL....


    WWW
    « Απάντηση #66 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:21:30 »

    ναι 10-12 κιλα ειναι μια χαρα.αλλα δεν νομιζω οτι θα βρεις επωνυμα servo κατω απο 50Ε

    Για τη δεν ψάχνεις από κανένα γνωστό σου εάν έχει 3 servakia να τα πάρεις μεταχειρισμένα,  στα φτερά νομίζω ότι  έχεις αν δεν κάνω λάθος  
    παντού έχει servo στα aileron hitec 6κιλα νομίζω και rudder elevator throttle έιναι hxt 15κιλα τα οποία δεν εμπιστεύομαι με τπτ  η savox βγάζει 10κιλα?
    Παντως εγω που εχω στο Giant Limbo-Dancer  αυτα τα servakia http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2 (τα hxt 10kg) παιζουν αψογα....Τοσο καιρο δεν μου εχουν κανει το παραμικρο γιατι να μην τα εμπιστευεσαι...Huh?Απλα επειδη το μοντελο σου ειναι αρκετα γρηγορο και το θες για μια σταθερη πτηση βαλε κατι καλο ωστε να εχεις τα κεντρα...Μονο εκει υστερουν λιγο τα hxt δεν εχουν τελεια κεντρα καταταλλα ειναι τελεια....!!!! Στο limbo που ειναι αεροπλανο fun fly αργο για πατσαβουροπεταμα δεν καταλαβαινω τιποτα παιζουν απιστευτα....Βεβαια κι εγω συμφωνω να βαλεις κατι καλο στο su-31....Χρηστος!!! Χαμόγελο Thumbs up
    Καταγράφηκε

    Fly it like a Bitch... Land it like a Lady !! Wink
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #67 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:26:35 »

    Ευχαριστώ !

    Αυτά έχει http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2 νομίζω δλδ θα ξέρω αύριο που θα έρθει το καμάρι μου!!!
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.264



    « Απάντηση #68 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:45:33 »

    τα xextronic που βλεπεις δεν ειναι τιποτε αλλο παρα towerpro με αλλο αυτοκολλητο..
    τωρα τα αλλα που ειπες οτι βρηκες, εαν τα υπολογισεις επι 5 συν τα μεταφορικα και πιθανα τελωνεια εισαι περιπου στα ιδια με τα επωνυμα που λεγαμε..
    μητσο με μπερδευεις και μπερδευεσαι και εσυ..
    ελα να σου δωσω μια πενταδα magnetic induction servos που εχω (αυτα χωρις ποτενσιομετρο)..ειναι 11.5 κιλα με ταχυτητα 0.07 στα 6 βολτς...
    παιζουν καλα, με καλα κεντρα, απλα ακουγονται πολυ και εχουν λιγο παραπανω τζογο...παρτα, βαλτα επανω και εαν σου κανουν τα βρισκουμε μετα...
    θα χρειαστεις ομως μεγαλα σερβο αρμς για futaba...
    Καταγράφηκε

    cogito ergo sum....
    dodos
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 485



    « Απάντηση #69 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:51:27 »



    Καλά είναι αλλά από Αυστραλία  κατά 99% θα σε σταματήσουν στο τελωνείο
    Καταγράφηκε
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #70 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 21:56:37 »

    Να σαι καλά γείτονα  Thumbs up Thumbs up Thumbs up θα σου πώ από κοντά τα σερβο θα μπούν τελευταία γιατί έχω να κάνω τόση δουλειά για να μοιάζει με το αληθινό

    πάντος μπορώ να τα φέρω με 35ευρό το ένα τα scanner με τα μεταφορικά από ebay και απ'ότι διαβάζω είναι πολύ καλά...
    Προχθές στο μοντελοδρόμειο άκουσα δύο παλiούς να μιλάνε και έλαγαν ότι τα καλήτερα κινέζικα έιναι τα scanner και τα savox τα scanner μαλιστα είναι απο taiwan!
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    TOLIS
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.264



    « Απάντηση #71 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 22:06:59 »

    ααααα. και κατι αλλο που ειπες  βεβαια ειναι εκτος θεματος αλλα πρεπει να το σχολιασω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις...
    αναφερθηκες για την ασφαλεια πτησεων στην εαθ...μητσο, εχεις πεταξει σε αλλους χωρους με αλλα ατομα?Huh φανταζομαι πως οχι..
    εκει να δεις... μου ετυχε και τρομαξε η ψυχη μου...
    θελω να πληροφορησω ολους τους φιλους που διαβαζουν το φορουμ, οτι τουλαχιστον στην εαθ , οι κανονες ασφαλους πτησεως τηρουνται ευλαβικα...
    ευχαριστω...
    υ.γ.... μητσο θα σε μαλωσω...
    Καταγράφηκε

    cogito ergo sum....
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #72 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 22:35:07 »

    ααααα. και κατι αλλο που ειπες  βεβαια ειναι εκτος θεματος αλλα πρεπει να το σχολιασω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις...
    αναφερθηκες για την ασφαλεια πτησεων στην εαθ...μητσο, εχεις πεταξει σε αλλους χωρους με αλλα ατομα?Huh φανταζομαι πως οχι..
    εκει να δεις... μου ετυχε και τρομαξε η ψυχη μου...
    θελω να πληροφορησω ολους τους φιλους που διαβαζουν το φορουμ, οτι τουλαχιστον στην εαθ , οι κανονες ασφαλους πτησεως τηρουνται ευλαβικα...
    ευχαριστω...
    υ.γ.... μητσο θα σε μαλωσω...
    Δίκαιο έχεις αλλά αν θυμάσαι πετούσα και πετάω κ αλλού και δεν το συζητάμε απο όλους τους άλλους χώρους που πέταξα με εξαίρεση το κόδρα ήμαστε πολύ καλήτερα αλλά πατατούλες γίνονται ειδικά απο παλοιούς δεν χτυπάμε αλλά απο τρομάρες...  Cheesy Grin Cheesy Ασχετο
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    andreas
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 4.283



    « Απάντηση #73 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 22:46:37 »

    Να σαι καλά γείτονα  Thumbs up Thumbs up Thumbs up θα σου πώ από κοντά τα σερβο θα μπούν τελευταία γιατί έχω να κάνω τόση δουλειά για να μοιάζει με το αληθινό

    πάντος μπορώ να τα φέρω με 35ευρό το ένα τα scanner με τα μεταφορικά από ebay και απ'ότι διαβάζω είναι πολύ καλά...
    Προχθές στο μοντελοδρόμειο άκουσα δύο παλiούς να μιλάνε και έλαγαν ότι τα καλήτερα κινέζικα έιναι τα scanner και τα savox τα scanner μαλιστα είναι απο taiwan!
    Bρε παιδια ......... Ποοολύ άνεσηπολυ αγχος με το θεμα σερβο ..και δεν υπαρχει λογος ...καλα τα 1256 ...50-55 ευρο το 1 αλλα  ειναι υπερβολη σε ενα μοντελο 25%..
    Μπορουμε ανετα να κανουμε τη δουλεια μας ΠΟΛΥ φθηνοτερα ,
    Πετουσα για 2χρονια ΕΧΤΡΑ 26cc me 2x821 SPEKTRUM στο elevator
    2x5625 hitec sta aileron
    1X towerhobbies TS-150η 160 στην ουρα
    Απλα φθηνα σερβο
    επισης τα ΤS-150 ΚΑΙ 160 ta εχω εδω και 3 χρονια σε 50cc χωρης προβληματα ουτε διαφορα σε κεντρα.
    τελευταια πεταω bluebird h turnigy 620DMG με πολυ καλα αποτελεσματα και σε ηλεκρικα και σε gas montelo ......
    Eπισης στο SU 26 HANGAR9  εχω 5 1256 ολα κιολα... για 2.46 10κιλα 112cc montelo ...μου φαινετε αστειο να τα πληρωσω για ενα μοντελο 1.80.
    Καταγράφηκε

    Fly hard ...land soft!
    Stargazer
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

    Μηνύματα: 1.234


    Obi-Wan Has Taught Me Well !!!


    « Απάντηση #74 στις: Τρίτη, 14 Ιούν 2011, 23:01:17 »

    δεν υπάρχει άνχος απλά πάντα ότι και να πάρω το ψάχνω πάρα πολύ το τσάμπα πέθανε αλλά το Value for money υπάρχει δλδ κάτι με μέτρια τιμή πολύ καλής ποιότητας έτσι πήρα την Τ/Κ μου τα μοτερ τα tower pro που έχω 4 το αμάξι μου όλα τα ψάχνω μέχρι αηδίας αρρώστια αλλά έτσι είμαι...

    Τα spectrum που είπες αν θυμάμαι καλά είναι ακριβά servo 
    Καταγράφηκε

    Live To Fly, Fly To Live

    You know you've landed with the wheels up when it takes full power to taxi to the ramp.
    Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11     Πάνω
    Εκτύπωση
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Αεροπλάνα R/C - Καύσιμο  |  Γιγαντιαία, υπό κλίμακα και με βενζίνη (Συντονιστής: ArgyrisGiannetakis)  |  Θέμα: Shenzhen Sukhoi 31 30cc
    Μεταπήδηση σε:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines
    Πολιτική απορρήτου

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!
    Δημιουργία σελίδας σε 0.034 δευτερόλεπτα. 26 ερωτήματα.