Aeromodelling GR  
For Greek Aeromodellers and our friends worldwide E-mail E-mail
304.435 Posts in 12.383 Topics da 6.240 Utenti / Ultimo Utente: Νικ.
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 5 Mag 2024, 13:29:52

Login con username, password e lunghezza della sessione
Ricerca:     Ricerca Avanzata
Ελληνικά English en Français in Deutch in Italiano
Benvenuto, Visitatore. Per favore, effettua il login o registrati.
Hai perso la tua email di attivazione?
Domenica, 5 Mag 2024, 13:29:52

Login con username, password e lunghezza della sessione
    Soggetti recenti
    Google search


    WWW
    Aeromodelling GR
    Utenti
    Utenti Totali: 6240
    Ultimo utente: Νικ.
    Statistiche
    Posts Totali: 304435
    Topics Totali: 12383
    Online Oggi: 149
    Presenze Massime Online: 959
    (Domenica, 18 Ott 2020, 16:30:52)
    Utenti Online
    Utenti: 2
    Visitatori: 136
    Totale: 138
    Selezione di tema

    Pagine: 1 2 [3] 4 5     Vai Giù
    Stampa
    Autore Topic: Συζήτηση για το 4ο Greek Rc Heli Meeting  (Letto 15711 volte)
    dhiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 889



    « Risposta #30 il: Sabato, 2 Nov 2013, 10:08:09 »

    Ναι ρε ΄συ PaNT

    Αντε να δούμε επίσημα συμμετοχές !
    Loggato

    Μιά φορά και ένα καιρό, υπήρχαν Nitros, flybars & κρύσταλλοι συχνότητας.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #31 il: Sabato, 2 Nov 2013, 17:45:58 »

    Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ΧΡήματα έχουν δώσει


    iliasDj
    PaNt

    Και μέσα στην εβδομάδα μου έχουν πει αρκέτα άτομα..!

    Παρακαλούνται και οι ¨δεδομένοι¨ να βάλουν τα χρήματα για να ξέρουμε που πατάμε..!
    Loggato
    dhiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 889



    « Risposta #32 il: Sabato, 2 Nov 2013, 17:55:49 »

    Οι ¨δεδομένοι¨   Grin Grin Grin

    Μόνο όσοι τα βάζουν ονομάζονται ΔΕΔΟΜΈΝΟΙ ...... λέει η εμπειρία μου.  Ποοολύ άνεση
    Loggato

    Μιά φορά και ένα καιρό, υπήρχαν Nitros, flybars & κρύσταλλοι συχνότητας.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #33 il: Sabato, 2 Nov 2013, 18:12:08 »

    Οι ¨δεδομένοι¨   Grin Grin Grin

    Μόνο όσοι τα βάζουν ονομάζονται ΔΕΔΟΜΈΝΟΙ ...... λέει η εμπειρία μου.  Ποοολύ άνεση

    Πολύ σωστός..!

    Loggato
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #34 il: Sabato, 2 Nov 2013, 21:02:46 »

    Λοιπον ενω καθομουν μου ηρθε μια μαλλον πολυ καλη ιδεα..!!

    Αν για παραδειγμα ο λαχνος εχει κοστος 3 ευρω τοτε ο καθε ενας που προκαταβαλει χρηματα για την διπργανωση θα περνει στο event λαχνους...

    Δλδ εστω οτι καποιος δωσει 30ε τοτε θα εχει 10 λαχνους ..!!

    Τι λετε;;;
    Loggato
    Markhelis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 6.247


    Προσέχουμε για να έχουμε!!!


    « Risposta #35 il: Sabato, 2 Nov 2013, 21:15:33 »

    Παύλο πολύ καλή και πρακτική ιδέα, έτσι μπορεί πολύ πιο εύκολα κάποιος να δώσει χρήματα αφου θα ξέρει
    εκ των προτέρων ότι θα έχουν αντίκτυπο συν ότι μπορεί να κάνει "απόσβεση" κερδίζοντας κάποιο δώρο!!
    Δεν είναι το ζητούμενο η "απόσβεση" αλλά σίγουρα πολλοί θα το σκεφτούν και μάλιστα πολύ περισσότερο
    τώρα με την κρίση!!!

    Καλή επιτυχία σας εύχομαι παιδιά στο τέταρτο event!!!  Thumbs up  Thumbs up
    Loggato
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Risposta #36 il: Sabato, 2 Nov 2013, 21:31:27 »

    Εαν τα χρηματα ειναι για τα εισητηρια των πιλοτων τοτε μπορουν να κανουν και οι ιδιοι κρουση στις εταιριες τους
    για την προωθηση του δημοσιου προφιλ τους και την καλυψη των εξοδων τους σε ενα μεγαλο ποσοστο.
    Αλλα και την φυσικη τους παρουσια με σταντ ,προσφορες τιμων οπως σε καθε event και με προσωπικο
    προθυμο να απαντησεις σε ενδομυχες ερωτησεις πανω σε governor,gyros,servos και set ups.

    Αρα ειμαι συμφωνος εαν πανε για τεντες,φαγητο ,ποτα,ενοικιο της λεσχης και γενικα για χρηση των παρεβρισκομενων.
    Καλο θα ηταν να συμμετεχουν και καταστηματα αλλα και τοπικες επιχειρησεις με διαφορα σταντ.
    Οχι απαραιτητα μοντελιστικης φυσης.

    Οποτε πιστευω οτι το αντιτιμο των 50Ε ειναι υπερογκο για να εχω την χαρα να δω μερικους φιλους και να μην
    αποκομισω κατι απο τον Ευρωπαικο αερα.

    Και φυσικα καλη επιτυχια οπως και να 'χει
    Loggato

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #37 il: Sabato, 2 Nov 2013, 22:29:56 »

    Εαν τα χρηματα ειναι για τα εισητηρια των πιλοτων τοτε μπορουν να κανουν και οι ιδιοι κρουση στις εταιριες τους
    για την προωθηση του δημοσιου προφιλ τους και την καλυψη των εξοδων τους σε ενα μεγαλο ποσοστο.
    Αλλα και την φυσικη τους παρουσια με σταντ ,προσφορες τιμων οπως σε καθε event και με προσωπικο
    προθυμο να απαντησεις σε ενδομυχες ερωτησεις πανω σε governor,gyros,servos και set ups.

    Αρα ειμαι συμφωνος εαν πανε για τεντες,φαγητο ,ποτα,ενοικιο της λεσχης και γενικα για χρηση των παρεβρισκομενων.
    Καλο θα ηταν να συμμετεχουν και καταστηματα αλλα και τοπικες επιχειρησεις με διαφορα σταντ.
    Οχι απαραιτητα μοντελιστικης φυσης.

    Οποτε πιστευω οτι το αντιτιμο των 50Ε ειναι υπερογκο για να εχω την χαρα να δω μερικους φιλους και να μην
    αποκομισω κατι απο τον Ευρωπαικο αερα.

    Και φυσικα καλη επιτυχια οπως και να 'χει

    Οι εταιριες γιατι να στειλουν στην Σημερινη Ελλαδα;;


    Ειδη εχω προσπαθησει και απευθειασ και μεσω των πιλοτων αλλα δν θελουν, παλι καλα ομωσ μασ δινουβ κάποια καλα δωρα..Και αυτο πολυ ειναι..

    Αν θεωρεις τα 50 υπερογκα τοτε μπορεις αν θες να δωσεις λιγοτερα ειτε εσυ ειτε καποιος αλλος!!
    Και οταν δινουνε χιλιαδες για ελικοπτερα μπαταριες τηλεκατ ενα 50αρι το χρονο για να δεις τους φιλους και να μαθεις κατι καινουριο δεν ειναι πολλα νομιζω.

    Τα χρηματα δεν πανε στο σωματιο αλλα πανε αποκλειστικα  για τα εξοδα των πιλοτων..
    Εισητηρια ξενοδοχειο και το φαγητο τους!!

    Οσο για τα καταστηματα εννοειται πως τα θελουμε μαζι μας και ειδη εχουμε δυο καταστηματα.. Μακαρι να βοηθησουν και αλλα...!!

    Οσο για τις ερωτησεις που λες ορεξη να εχεις και ερωτησεις πολλες και να εισαι σιγουρος οτι θα αου απαντηθουν ολες...
    Οπως και περυσι μιας και ο ντανιελ με τον πατερα του μας εκανε ενα μινι σεμιναριο και καποιοι τους εκαναν ερωτησεις και δωσαν απαντησεις..!!


    « Ultima modifica: Sabato, 2 Nov 2013, 22:40:32 da PaNt » Loggato
    dhiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 889



    « Risposta #38 il: Sabato, 2 Nov 2013, 22:44:24 »

    Εντάξει, ίσως να ειναι πολλά, αλλά απο την άλλη βρε Βασίλη, μιά μπαταρία να πάρουμε, 3σελι, θα δώσουμε κάπου στα 25Ε.... για να δούμε έναν αγώνα, 40 δεν φτάνουν,  για να πάμε μιά βολτα με λίγο φαγητό, τα 50Ε είναι για αρχή.

    Για να χορτασουμε φιγούρες live ολόκληρη μέρα~ημέρες απο τους καλύτερους του κόσμου με τα καλύτερα και τελευταίας λέξης της τεχνολογίας  ελικόπτερα, 50Ε  ειναι πολλα Huh  Huh

    Και την παρέα πόσο να την κοστολογησουμε αραγε......
    Loggato

    Μιά φορά και ένα καιρό, υπήρχαν Nitros, flybars & κρύσταλλοι συχνότητας.
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Risposta #39 il: Sabato, 2 Nov 2013, 22:44:47 »

    Τοτε να κανουμε ενα meeting χωρις τους πιλοτους και χωρις τα 50.
    Λογικο.

    Οπως το 1ο και 2ο. Εγω καλα περασα.
    Γιατι ανταλλαγμα δεν εχω. Αρα εξοδο χωρις ανταποκριση.

    Και στην Ελλαδα του σημερα η οικονομικη πρακτικη λεει κοβω αυτα που μπορω.
    Οχι το ελικοπτερο μου που δινω 1000Ε και το διασκεδαζω,αλλα τα εξοδα του πιλοτου.

    Και τελος η οικονομια μου επιτρεπει να εχω το ε/π σαν χομπυ και οχι αυτοσκοπο οποτε δεν δινω καθε χρονο πολλα πλεον
    κανενα σκιντ και κανενα tail blade πλεον.

    Και επειδη εδω κανει διακοπες και δεν προβαλει την Ελλαδα πουθενα ας ερθει να πληρωσει.

    Ξερω οτι θα σχολιαστω στα ΠΜ και Skype αλλα δεν με νοιαζει προτιμω να ειμαι ευθυς.
    Κυριο μελημα σας να ειναι να μαζευτει ο κοσμος και οχι να ερθουν οι τουριστες.
    Γιατι σημαντικο ειναι να βρεθεις με τους αλλους. Και οι PROs σημαντικοι ειναι δεν το συζητω αλλα καλυτερα
    ο ερασιτεχνισμος πιο αθωος και χαλαρος.

     Χαμόγελο

    Αλλα παλι ισως επειδη δεν ηρθα στο προηγουμενο μπορει να εχετε δικιο.
    Ειδωμεν
    Loggato

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    dhiotis
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 889



    « Risposta #40 il: Sabato, 2 Nov 2013, 22:55:49 »

    Δεν θα έρθει περισσοτερος κόσμος εάν έρθουν πιλότοι παγκοσμίου εμβέλειας ?

    Αυτό δεν θέλουμε ? Περισσότερο κόσμο στο χομπυ μας ?


    Αυτά περι σχολιασμου εγώ προσωπικά τα προσπερνω, και θα σε Περιμενω χωρίς συμμετοχή να τα πούμε από κοντά, όπως τότε !

    Αλλοστε ΔΕΝ επιβάλλει κανένας την συμμετοχή....
    Loggato

    Μιά φορά και ένα καιρό, υπήρχαν Nitros, flybars & κρύσταλλοι συχνότητας.
    PaNt
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 8.613


    Προσωπικη μου γνωμη,δεν επιβαλλω σε κανενα και τπτ


    WWW
    « Risposta #41 il: Sabato, 2 Nov 2013, 23:08:55 »

    Αγαπητε Βασιλη ,

    Καλουμε τους πιλοτους γιατι εμεις που το δοκιμασαμε περυσι περασαμε πολυ καλα και βεβαιως άποκομισαμε και πολλα...

    Γενικα εκανε καλο στο χομπι μας ολο αυτο και για το λογο αυτο προσπαθουμε να το συνεχισουμε...

    Και επειδη εισαι εσυ ευθυς θα ειμαι και εγω οπως ημουν και παντα...δεν θελεις δν πληρωνεις.. Αν δν θες δεν συμμετεχεις καν.. Αλλα οπως εχω πει μπορει ο καθενας να συμμετασχει και χωρις χρηματα!!

    Αν παλι θες συναντηση χωρις πιλοτους  τοτε ειτε περιμενε να δεις  αν θα μαΖεψουμε χρηματα (γιατι αν δν μαζεψουμε δν θα ερθει κανεις) ειτε ενεργοποιησου σηκω απο τον υπολογιστη και την καρεκλα και κανε μια συναντηση..!!

    Εξω απο το χωρο εχω να πω παρα πολλα..!!
    Loggato
    hellitop
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 781


    achten!!!!!!!!!!!!!!!


    « Risposta #42 il: Domenica, 3 Nov 2013, 00:25:10 »

    Παιδια τα εχουμε πει αρκετες φορες και θα τα ξαναπουμε κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να δωσει τιποτα.... WinkΟτι γινεται γινεται γιατι υπαρχουν ακομα ατομα που αγαπανε το χομπυ και ειναι μερακλιδες(υπαρχουν ακομα) Thumbs upΠερυσι ηταν φανταστικα πραγματικα!Παρα πολυ καλη οργανωση ωραια παρεα και πολυ γελιο  Grin Τωρα ολα τα αλλα ειναι παπαριες.....Μπορω να πω παρα πολλα αλλα δεν θα το κανω γιατι δεν θελω να στεναχωρησω κανεναν,Αυτο που θελω ειναι να σας δω ολους εκει να φαμε να πιουμε και να κανουμε παρεα Εγω περυσι δεν πηρα  ελικοπτερο δεν πεταξα καν! ναι ρε μαγκες εδωσα του κοσμου τα λεφτα και δεν πεταξα! αρκει που βοηθησα να γινει αυτο το υπεροχο event.  ακομα και αν δεν ερθω φετος που λεει ο λογος οικονομικα θα βοηθησω οσο μπορω Thumbs up γιατι? γιατι ειμαι απο τους ρομαντικους του χομπυ και το αγαπαω πολυ! Και ξερετε ολοι οτι προσπαθειες σαν αυτην μονο καλο μπορουν να κανουν στο χομπυ μας Winkκαι εκαναν  Εκπληξη Εκπληξη Εκπληξη.......ανοιξαν πολλες πορτες και πρεπει να παραμηνουν ανοιχτες
    Loggato
    billiano
    Aeromodeller Hero Member
    *****
    Offline Offline

    Posts: 663


    Ζητω το Δ.Ν.Ταμειο Που Με Εκανε Ν'αρχισω Το Λαχειο


    « Risposta #43 il: Domenica, 3 Nov 2013, 02:47:25 »

    Απλα οπως ειδατε ειπα την αποψη μου.
    Και επικρατησε το ενστικτο της αγελης.

    Μην κανετε προσωπικη καθε διαφωνια. Γιατι παπαριες εχουμε ακουσει ολοι μας.
     τις πορτες που λετε ενταξει τις δημιουργησατε
    αλλα να χωσουν και οι εταιριες κατι. Να κοπει το κωλαρακι τους να υποστηριξουν λιγο την αγορα τους.

    Καναπεδες και λοιπα παλι ακαιρα ειναι γιατι οι παρουσες υποχρεωσεις δεν μου επιτρεπουν αραγμα.

    Και τελος παντων ακουστε και αντιλογο και δωστε το δικαιωμα της αποψης.
    Ειπα στο φιναλε οτι δεν ημουνα εκει και δεν εχω 100% αποψη.
    Εαν παρεβρεθω δεν ειμαι φτωχοσυμπεθερος φυσικα θα δωσω.

    Κριμα που ειστε επιθετικοι και οχι χαλαροι.
    « Ultima modifica: Domenica, 3 Nov 2013, 03:03:36 da billiano » Loggato

    Sponsored Απο Την Τσεπη Μου.....Και τα Λεφτα Απο Τα Καλαντα Γιατι Με Συμπαθει Η Γειτονια.....
    kostas72
    Aeromodeller Sr. Member
    ****
    Offline Offline

    Posts: 495



    « Risposta #44 il: Domenica, 3 Nov 2013, 09:04:30 »

    κατα την γνωμη μου πλεον τα event δεν χρειαζονται ξενους πιλοτους ος αναφορα το πτητικο κοματι.πλεον υπαρχουν 5-6 ελληνες πιλοτοι οι οποιοι ειναι εξαιρετικοι. το μονο που θα εξηπηρετουσε ο ξενος πιλοτος θα ηταν το promotion και η διαφημιση. εκτος και αν ερχοταν κατι το διαφορετικο , tareq ας πουμε.οπως και να εχει ειτε με ξενο πιλοτο ειται οχι θα περασουμε καλα και αυτο θα μεινει. τα υπολοιπα ειναι περιτα. Χαμόγελο Χαμόγελο
    Loggato
    Pagine: 1 2 [3] 4 5     Vai Su
    Stampa
    Aeromodelling GR  |  Forum  |  Ελικόπτερα R/C  |  Ελικόπτερα ηλεκτρικά (Moderatore: Γκούσκος Διονύσιος)  |  Topic: Συζήτηση για το 4ο Greek Rc Heli Meeting
    Salta a:  

    Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

    Traduzione Italiana a cura di SMItalia

    TinyPortal v0.9.7 © Bloc
    XHTML 1.0 Valido! CSS Valido!
    Pagina creata in 0.036 secondi con 27 queries.